Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35151) excalibur36 válasza Reggie0 (#35150) üzenetére


excalibur36
senior tag

Elkezdtem nézelődni az ajánlásod alapján és ezt találtam: FSP: [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35152) Reggie0 válasza excalibur36 (#35151) üzenetére


Reggie0
félisten

Az anyagminosegre nem lesz rossz, de line interaktiv. Nem tudom, hogy a nyomtato mit fog hozza szolni. Sajnos az olcsok mind line interaktivak.

(#35153) Solyom44


Solyom44
friss újonc

Sziasztok kernek egy kis segitseget!
Van egy Tronxy 500 nyomtatonk eddig semmi gebasz nem volt és most valamiert amikor a minta kozepehez er (talca kozepe) az extruder elkezd kattogni semmi nem indokolja az alapanyag nem akad konnyen felveszi mindenhol mashol szepen nyomtat hang nelkul csak a minta kozepenel jon elo a problema🙁
Valakinek esetleg van otlete?

(#35154) LógaGéza válasza Reggie0 (#35152) üzenetére


LógaGéza
addikt

Semmit, nekem is vonal-interaktív (ha már magyarítunk :D ) UPS-ek vannak a nyontatók előtt, és kvázi-szinuszosak, tökéletesen működnek.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35155) LógaGéza válasza excalibur36 (#35139) üzenetére


LógaGéza
addikt

A nyomtatóknál amúgy nem az a baj, hogy nyomtatáskor mennyit vesz fel, hanem felfűtéskor. Nálam az Ender talán 360-380W-ot eszik de csak az elején, utánna lejebb megy, amikor már csak szinten tart.
Ha egyszerre fogod a két nyomtatón indítani a nyomtatást, akkor lehet még az 1000VA-s UPS is ki fog sípolni, hogy overload. Érdemes lenne egy fogyasztásmérővel megnézni, hogy mennyit vesz fel a két nyomtató egyszerre felfűtésnél, utánna megnézni, hogy mennyi overloadot bír a kiszemelt UPS, és egyből többet fogsz tudni :)
Én pl a két nyomtatót két külön kisebb UPSről hajtom, az egyik egy EATON 5i650W (ezen van a NASom is), a másik noname amit ingyen kaptam, csak akksit kellett benne cserélnem.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35156) kovacszk válasza LógaGéza (#35155) üzenetére


kovacszk
senior tag

Endernek nem 350w-os tápja van?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#35157) chege


chege
aktív tag

CR-PETG Filamentet haszáltatok már? Jobb lehet mint a sunlu? Lehet közöttük eltérés?

(#35158) excalibur36 válasza LógaGéza (#35155) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm!
Erre nem is gondoltam.
Lehet jobban járok ha veszek két kisebbet és nem egy nagyot.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35159) fabula válasza excalibur36 (#35158) üzenetére


fabula
őstag

Mindenképp jobb a két kisebb, mert a terhelés megoszlik, amikor tönkre mennek az akksik bennük, akkor külön cserélheted (valószínűleg nem egy időben fog történni) és ha egyik elromlana, a másik még mindig használható legalább az egyik nyomtatóddal, amíg a hibásat nem javítod (pl. akkucsere), vagy veszel egy újat, ha nem javítható..

#35156kovacszk
Nincs 100%-os hatásfokú kapcsolóüzemű táp, a legjobb PC-s tápok is 80+-osak (83-84%), ezek meg, amit az olcsó nyomtatókba szerelnek olcsó kínai "LED tápok" és szerintem nem jobb a hatásfokuk 70%-nál. Más tehát a ladott és a felvett teljesítmény. Pl. egy 250W terhelhetőségű 12 vagy 24V-os kapcsolóüzemű táp táp teljesítményfelvétele a hálózatból kb. 360W .

(#35160) ffodi válasza fabula (#35159) üzenetére


ffodi
veterán

Ez így azért nem teljesen igaz. A legjobb PC tápok (például) simán 90%+ hatásfokkal rendelkeznek. A nyomtatókba pedig nagyon sok gyártó (Creality is) szerel MeanWell tápokat (például), amiknek a hatásfoka 80+.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#35161) Rulez81 válasza peugeotmate (#35117) üzenetére


Rulez81
tag

Hali, Én rendeltem ár NX-2-t szerintem jó cucc, illetve több féle anyagot is az Extrudr -től. De közvetlen tőlük. Most is volt akció húsvétkor, sokkal jobb áron jött mint a 3dJake-től. Az ASA tapadással bajlódom kicsit, TPU, NX-2 tök jó. A biofusion is jól nyo
mtatható, a rétegtapadása, gyengébb az nx-2 től.

(#35162) LógaGéza válasza kovacszk (#35156) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valóban, 380W a NAS-al együtt volt :W

Újra rámértem most, szóval Ender3v2 max fogyasztás:

- sima noozle + bed felfűtés alatt: egy pillanatra felugrik 300W-ra, majd visszamászik ~280W-ra
- felfűtés alatt home: ~300W környékén megáll.

Ennél többet nem hiszem, hogy fogyasztani fog, de azért majd monitorozok egy nyomtatást is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35163) peugeotmate válasza Rulez81 (#35161) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi az infót, tök jól jön! :R

Én már nyomtatok a ColorFabb Ultramarine Blue PLA/PHA anyaggal és eddig nagyon bejön.Egyébként a Prusament supportnál is érdeklődtem ahol megerősítették hogy ez a típusú filamentjük a ColorFabb-től jön egy az egyben.

meg

(#35164) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van ötletetek, hogy nyomtatás közben miért hallok néha egy kis kattanást? Arra gondoltam, hgoy az extruder kattog, de akármilyen lassan nyomtatok, mindig van ez a hang, most épp 1,7mm3/s-el ment a nyomtatás, és így is hallottam. A gear tiszta, nincsenek rajta filament darabok.

Temp towert nyomtatok éppen, 220 fokon indul, 30mm/s-el mennek a falak, 0,16 layer height, Artillery SW2 + volcano hotend, bimetal heatbreak.

(#35165) laskr99 válasza LógaGéza (#35162) üzenetére


laskr99
addikt

Prusa I3 PETG alatt felfűtéskor 250W majd 80-100. :)) Alapban 7-9W

(#35166) kovacszk válasza LógaGéza (#35162) üzenetére


kovacszk
senior tag

Na úgy már ok, az ágy 100%-on 220w, nozzle 40w vagy 50w, az elektronika max 5w.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#35167) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Kb. fél áron tudnék venni egy Eaton S3 700 szünetmentest.
A kérdésem az, hogy ez jó lenne a nyomtatóhoz, illetve tudja az AVR-t?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35168) Joshi válasza petyus_ (#35164) üzenetére


Joshi
titán

Egy példa:
Lehet hogy kopott már a filamentet tekerő fogaskerék. Viszont ilyen esetben nem tud annyit nyomni az extruder amennyit kellene, azaz a nyomtatvány kevés anyagot kap.

(#35169) AiRLAC válasza petyus_ (#35164) üzenetére


AiRLAC
addikt

Idler arm-ot nézd meg ha még a gyári, nem repedt-e. Alu-ra érdemes cserélni, 8-10€.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35170) Reggie0 válasza LógaGéza (#35154) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, en nem teszteltem ki. De azt tudom, hogy olyan rovid feszultsegvisszaesesnel, amire a szamitogep, TV, medialejatszo es egyeb elektronikai eszkozok meg se nyikkantak, az ender 5 mar leallt es nem is egyszer. Ezek a kinai tapok kisse alul vannak kondizva.

[ Szerkesztve ]

(#35171) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok.

Mi most a preferált gyártó filamentre?
Devil Design ?
Filanora ?
Creality ?

Melyiket ajánlanátok ?
Fel kell töltenem a készletet és most Devil Design egész jó áron van. 6490 Ft / kg.

Köszi

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35172) excalibur36 válasza Brain75 (#35171) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nagyon jó a Devil Desing, van is belőle nekem is rendesen...
Ugyanakkor az Azure, és az eSun is nagyon jó (ezekből is van bőven itthon...)

Más... Végül nem vacakoltam vettem egy APC BV1000I-GR szünetmentest... :D

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35173) fabula válasza Brain75 (#35171) üzenetére


fabula
őstag

Hol van ennyiért?

(#35174) Brain75 válasza fabula (#35173) üzenetére


Brain75
senior tag

https://filament-3dprof.hu/?v=133a857240f9

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35175) petyus_ válasza Joshi (#35168) üzenetére


petyus_
senior tag

Joshi, AiRLAC, köszi a tippeket, szétszedtem az extrudert, nem látok rajta törést, viszont a fogaskerék kicsit kopottnak tűnik. Kalibráltam egyet hotend nélkül, az teljesen oké volt F300-zal is, hotenddel viszont már F60-nal is kicsit kevesebbet tolt (érdekes, mert nem tűnt fel hogy alul extrudált lenne, illetve 2-3 hete kalibráltam be, akkor még jó volt).

Amúgy is terveztem hogy rendelek idler armot, remélem majd segít. Kicsit gondolkozom extruder cserén is, esetleg van tippetek hogy milyet vegyek ha rászánom magam?

(#35176) petyus_ válasza petyus_ (#35175) üzenetére


petyus_
senior tag

Csináltam közben egy first layer tesztet, az egyik sarokban van egy rövid szakas, ami kimaradt, de ezen kívül jónak tűnik, aztán csináltam egy flow tesztet, ami inkább túl extrudáltnak tűnik, de mintha valahol meg kevés lenne. Lehet, hogy a kopott fogaskerék miatt nem egyenletes?

[kép] [kép] [kép] [kép]

(#35177) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ha valaki narancssárga színről álmodozna, akkor Kings Day van a ColorFabbnél, féláron van a narancssárga filament: [link]

meg

(#35178) AiRLAC válasza petyus_ (#35175) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha nem akarsz extrém gyorsan nyomtatni akkor jó a gyári extruder (alu idle arm, POM wheel, titanium/bi-metal heatbreak, ezek a javasolt upgradek).

Milyen Artillery ez? Egy Marlin 2.x jót tesz nekik, Linear Advance engedélyezése pl. lehet segít azon a kerek valamin a rövid utaknál inkább túlextrudáltnak tűnik.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35179) fabula válasza Brain75 (#35174) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm :R .

(#35180) petyus_ válasza AiRLAC (#35178) üzenetére


petyus_
senior tag

sidewinder X2, bi-metal heatbreaket már vettem, volcano hotend van már, remélem az alu idler arm segít majd. egyébként már raktam fel klippert :D , finomhangolás még folyamatban.

(#35181) Brain75 válasza fabula (#35179) üzenetére


Brain75
senior tag

Már rendeltem is tölük, holnap megkapom.

Rápróbálok a DD-re.

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35182) axlfsi válasza peugeotmate (#35177) üzenetére


axlfsi
veterán

Fél áron is 18€, ráadásul 750gr ... Hát nem is tudom. Ez mit tud, mégis?
3 hete 5000 sem volt a kilós foszforeszkálos narancssárga PLA a filanoránál.
Ez tuti valami überbrutál minőségi cucc lehet :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35183) Imy válasza excalibur36 (#35172) üzenetére


Imy
veterán

Egy időben nem lehetett kapni DevilDesign, így én átálltam Azure-ra. Az Azure-t könnyebb nyomtatni, de a DD-nak szebbek a színei. DD rugalmasabb jobban szálazik. Azure keményebb és szinte szálazásmentesen nyomtatható.

(#35184) axlfsi


axlfsi
veterán

Van itt közöttünk E3 S1 Pro boldog tulajdonos? ... milyen lett az a gép, ajánlott egy második gépnek, "just for fun" (E3 V2 mellé) vagy akkor már inkább egy Prusa (vagy Prusa replica)?
... ilyen gondolatok gyötörnek manapság :D

Írjatok már, E3 S1 Pro tulajok!! :R

UI.: Prusa tudom, hogy jó ... csak még mindig "majd'ezer ojró" és még mindig nem keresek vele pénzt (nem is tervezem).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35185) AiRLAC válasza axlfsi (#35182) üzenetére


AiRLAC
addikt

Eryone-nál volt húsvétkor akció, 150€ volt 5xPLA 1kg+5xPETG 1kg szállítással.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35186) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Nemrég elkezdtem nyomtatni egy tárgyat, és feltűnt, hogy nem túl szép az első réteg, túl közel van a nozzle. Tegnap kalibráltam be, azóta volt pár kisebb nyomtatás, mind jól sikerült. Elindítottam még egyszer, és minden oké volt. Aztán nyomtattam pár first-layer tesztet (csak egy 3x3-as négyzet az asztal közepén), és volt amelyik szép lett, volt amelyik nem.

Ezután futtattam egy PROBE_CALIBRATE-t klipperrel, és 0.037500 jött ki range-nek. Lejjebb vettem a Z speed-et, kicsit nagyobb retract, mert alapból hozzáért az asztalhoz, mikor kinyomta. Ezután lefuttattam ugyanezt tízszer, és a legkisebb range 0,0275 lett, a legnagyobb 0,045 (itt van a 10 eredmény). Klipper doksi azt írja, 0,025 fölött már nem oké (és látszik is nálam, hogy így van).

Lehet ezen valamit javítani, vagy csere?

(#35187) peugeotmate válasza axlfsi (#35182) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nem vagyok nagy spíler a különböző filamentek között, de az biztos hogy nagyon szép árnyalatokat gyárt a Colorfabb és a rétegzettség is a legszebb eddig, amit vele nyomtattam. (Én ultramarine blue-t vettem, mert ez a szín csak náluk volt normális minőségben.)
Amivel most nagyon szemezek, az a préselt papír hatású filamentjük: Vibers PLA White

meg

(#35188) bbmt


bbmt
senior tag

Sikerült szereznem egy Mars 2 Pro-t,így belevágok a resines nyomtatásba is. A minta file-t (Rook) kiválóan nyomtatta, utána amit én szeleteltem Lychee-vel, nos az nem sikerült, konkrétan a platformon van egy vékony réteg, meg a FEP-re volt ragadva egy vékony réteg.A resinhez (elegoo plan based resin black) írt exposure értékeket írtam be, a lift sebesség lehet a gyors? 210mm volt. Az emelkedés meg 5mm.

A kanál a gyengék villája

(#35189) Scallion válasza bbmt (#35188) üzenetére


Scallion
senior tag

A lift bottomnál elég 60 utánna se emeld 80 fölé.

(#35190) bbmt válasza Scallion (#35189) üzenetére


bbmt
senior tag

Az volt az :) kimásoltam a minta értékeit, és azzal már patent lett a nyomat. Jó kis játék lesz ezzel szórakozni :)

A kanál a gyengék villája

(#35191) bbmt válasza Scallion (#35189) üzenetére


bbmt
senior tag

Még egy kérdés: most 0.1 réteg, 2s az exposure,ha nem kell ilyen minőség, elég a 0.2 akkor fel kell emelni az időt is? kb 3s-re?

A kanál a gyengék villája

(#35192) Scallion válasza bbmt (#35191) üzenetére


Scallion
senior tag

A levilágítási idő nem függ a rétegvastagságtól, csak a gyantától.

(#35193) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok :)
Abnormális jelenség az, hogy a Gembird PETG nem tapad le a maszkolószalagra? Itt imádkoztam neki vagy 3 órát, gyakorltam a színtezést. :D De nem akart jó lenni. Aztán mérgében megpróbáltam csak az üveglapra, az asszony hajlakkját is bevonva a műveletbe, úgy meg elsőre jó lett.
Kezdő vagyok a témában, azért nem teljes értem, hogy csak a 'tesa' nem jött be neki, vagy én voltam a béna?
(230/70)

(#35194) Reggie0 válasza EasyKnight (#35193) üzenetére


Reggie0
félisten

Gembirdnel elofordulhat, de legalabb olcso. En uveglap+hajlakkal hasznalom.

(#35195) Bedczooo válasza EasyKnight (#35193) üzenetére


Bedczooo
tag

Simán az üveglapra tapad, jobban mint a PLA. Csak a felületi tisztítást kell, mosószeres vízzel elvégezni.

(#35196) boorit


boorit
csendes tag

sziasztok!
dupont saruhoz milyen krimpelőt használtok? ezek közül esetleg valamelyik jó lehet? ha nem, tudnátok ajánlani nem horror áron? (mondjuk 5Kig, esetleg 10K belefér ha nincs más)
[link] [link]
sürgős lenne úgyhogy alis rendelés nem jöhet szóba.

(#35197) fboldog válasza boorit (#35196) üzenetére


fboldog
senior tag

Nehéz ügy. (Mondom mindezt hobbistaként és nem 0-24 kábeleket szerelő szakemberként)
A rengetegen ajánják ezeket a racsnis, cserélhető fejű fogókat. Amik jók, de iszonyat bumszlik. (amúgy egész jó howto is: https://www.youtube.com/watch?v=YQJX0AXc0Gc)
Aztán az ember kipróbál egy Engineering Tools fogót és rájön, hogy előbb utóbb megveszi. :D

Szóval keress itthon / amazon.de-n olyan fogót ami racsnis és méretben jó, illetve legyen egy normális blankolód és oldal csípő fogód is kéznél.

Ha választani kell, talán az első fogó jó lesz, de nem tenném le a nagyesküt rá.

üdv.: Boldog Ferenc

(#35198) pyth


pyth
tag

Sziasztok! Creality CR-10 S pro nyomtatóm minap ezzel a képpel fogadott és azóta nem is hajlandó mást mutatni.

Több mint egy évig használtam gyári állapotában, számomra teljesen elfogadható minőséget produkálva. Aztán elkapott a gépszíj és nemrég kapott egy Bondtech DDX V3 extrudert és egy Micro-Swiss all metal hotend szettet. A Bondtech ajánlása szerint az alaplapon beállítottam a Vref értéket és firmware csere is megtörtént. A próba nyamtatások jól sikerültek, aztán másnap bekapcsolom és semmi...
Gondolom alaplap probléma, de érdekes, hogy az Xloaderrel megpobáltam újra feltölteni a firmwaret és azt írja ki hogy sikeres, viszon a Cura és a Pronterface nem tud kapcsolódni. A fej meg nem x, y, z nulla pozicióban áll ahogy a képen látszik.
Szerintetek is alaplap probléma, és mitől szállhat el csak úgy kikapcsolt állapotban?

(#35199) boorit válasza fboldog (#35197) üzenetére


boorit
csendes tag

köszi, nincs messze a bolt, lehet beugrom, biztos tudnak segíteni.

(#35200) Reggie0 válasza pyth (#35198) üzenetére


Reggie0
félisten

Olyan firmwaret kene feltoltened, ami kicsit konkretabban irja ki a hiba okat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.