Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) Imy válasza azbest (#35900) üzenetére


Imy
veterán

Értem. Akkor a flow-al próbálkozok.
Amikor menetközben 98,95, 92%-ra vissza vettem jobb lett, de nem volt akkor sem az igazi, lehet 90%-al kellene próbálkozni.
Csak azt nem értem, hogy miért kell ezt játszani, vagy a Prusák másképpen vannak kalibrálva (extruder - flow - step/mm)

(#35902) #19103744


#19103744
törölt tag

Hmm... Akad némi különbség. [link]

Saccco

Pár napja beszéltük, h. most bontottam, nem lehet vizes... Erre tessék :D

[ Szerkesztve ]

(#35903) Saccco válasza #19103744 (#35902) üzenetére


Saccco
nagyúr

;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35904) Tomika75 válasza Mr.Csizmás (#35892) üzenetére


Tomika75
tag

Hát nem tudom, itt a fórumon is van pár embernek de nem nagyon hallod őket panaszkodni róla. Ahogy elnézem a redditen leginkább olyanok panaszkodnak akiknek lövésük sincs a 3d-s nyomtatásról és/vagy lusták elolvasni az összeszerelési/ kalibrálási útmutatót, nem tudják használni a Prusaslicert vagy össze-vissza állítgatják. Azoknak a hibáknak a nagy része a felhasználó tudatlanságából ered.
Természetesen nem mondom, hogy nem lehetnek hibái. Lehetnek persze,de nem annyi mint a többi ilyen árkategóriájú nyomtatónak.Ennél részletesebb és szájbarágósabb összeszerelési útmutatót nem találsz semmihez.
Ott van az a német fazon Youtubon aki nekiállt lefikázni mikor mikrométert szerelt a végére és azt nézte milyen nagy a kilengése a Z tengelynek és megállapította ez egy szar. Aztán mégis lehet vele nyomtatni, mert ugye az automata szintezés kompenzálja a kilengést szóval teljesen felesleges aggódni az ilyesmi miatt. Ez is már csak a kákán is csomót keresés esete.
Aki 100-ból 100 hibátlan nyomatot akar az vegyen egy Stratasys-t.

(#35905) Saccco válasza Tomika75 (#35904) üzenetére


Saccco
nagyúr

Voron discord-on is szokták néha dicsérni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35906) #19103744 válasza Saccco (#35903) üzenetére


#19103744
törölt tag

Szóval az úgy vót kéremszépen, h. 10 óra nyomtatás után valami törpént a filamentel. (leginkább az, h. lejjebb vettem a hőfokot. hámeméne :))) Erre megált a mutatvány. Persze mire észrevettem már vagy 5 réteggel feljebb járt. Ráadásul nem is tudtam visszahúzni a szálat. Micsináljak, micsináljak, a szomszédasszony nem tudott segíteni pedig látta a kétségbeesésem... Szóval szét kellett szedni az extrudert. Nem értem miért csinálják ekkorarára ha még ennyi hely van benne.

A doboz fülénél látszik, onnantól a girbegurba... az mind benne volt.
Na de gondoltam nem hagyom a 10 órát és a 300g-ot veszni, felvettem új 0 pontot, leszerkesztettem a már elkészült darabot. Kis játszadozás és sikerült pontosan fölé rakni. A furtatoknál ami kimaradt kitöltés, nem valami szépen ( 1 réteg minus) de befedte, a 3. rétegnél már alig látszott. Mivel néztem folyamatosan, h. hogy hogyan sikerül ez a mutatvány, eccercsak megint megált az extrudálás. Megint bezabálta. Az a helyzet, h. nagyon meg van szorítva az extruder, de ha lazább, akkor átugrik, recseg ropog. Szóval rendeltem is hirtelen felindulásból egy másikat, Mpox youtuber szerint a a Redrex klón ponjó. És ekkor jött a kék. Mondom a kék, na az biztos tuti jó lesz, hiszen a kék, mindent visz! Hát nem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35907) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#35908) Garold


Garold
senior tag

Sziasztok! Kacérkodok, hogy megvegyem életem első 3D nyomtatóját, mi a véleményetek erről az Ender 3-ról? Kezdésnek jó lehet?
Jóval alacsonyabb áron árulja az Alza, mint a többi bolt, de arról nem találok semmi infót, hogy ez V1 vagy V2 lenne...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#35909) Tikakukac válasza Garold (#35908) üzenetére


Tikakukac
titán

V1, egyértelmű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35910) Lookup válasza Garold (#35908) üzenetére


Lookup
tag

Sima ender és nem küldik ki. Nekem magyarázat nélkül törölték a rendelésem :)

Szerk.: Ettől még megpróbálhatod megrendelni, semmit nem vesztesz vele :D

[ Szerkesztve ]

(#35911) Saccco válasza Lookup (#35910) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miért nem reklamáltad meg? Meg kell próbálni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35912) Garold válasza Lookup (#35910) üzenetére


Garold
senior tag

Ez volt az utolsó lökés hogy megrendeljem! :DDD
Hátha...a visszaigazoló mailek már megjöttek.

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#35913) #19103744


#19103744
törölt tag

Mi oldja a filamentet, pl. fúvókát mivel szoktátok tisztítani?

[link] 100-ért vettem az első nyomtatómat :D

[ Szerkesztve ]

(#35914) fabula válasza #19103744 (#35913) üzenetére


fabula
őstag

A meleg :D . Vedd ki a fúvókát, melegítsd meg gázégő felett és használj megfelelő átmérőjű fúvókatisztító tűt. Az ABS-t egyébként az aceton oldja, a PLA-t meg valami erősen mérgező vegyület, nem érdmes szórakozni vele.

(#35915) daninet válasza #19103744 (#35913) üzenetére


daninet
veterán

Mi oldja a filamentet?
:DDD
fúvókát mivel szoktátok tisztítani?
Hozzá való fúvóka tisztító dróttal. Ha olcsó bronz fúvóka és gyanítod valami mocsok van benne akkor cseréld le. Drágább fúvókákhoz kapni még tisztító filamentet amiből áttolsz rajta egy fél métert és kikaparja a belsejét.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35916) Lookup válasza Saccco (#35911) üzenetére


Lookup
tag

Mert nem létszükséglet, csak bepróbáltam hátha :D

(#35917) #19103744 válasza daninet (#35915) üzenetére


#19103744
törölt tag

& fabula

A hő nem oldja, max lágyítja, megolvasztja :) Órák múlva is jön maradék az előző filamentből, tehát lerakódott a fúvóka belső falán és eccercsak teljesen random leválik.
Mindenesetre valami nem kerek. Mind a két gépben megált az extrudálás, ugyanazokkal a filamentekkel. Egyszer sikerült megindítani az egyiken, de csak úgy, h. feltoltam 240-re. Oké, h. felszúrom tűvel, de az a csomó vagy szikla vagy nem tom mi, benne marad, kitér a tű útjából újra el fog dugulni. Vagy annyira meg lehet melegíteni, h. kiöntöd mint a "vizet"? :D
A fúvókák méregdrága sárgarézből vannak :D Nah, ez hiányzott nekem, kezdődjék a szakbarbárkodás! :DD

Nincs gázégőm de megoldom...

[ Szerkesztve ]

(#35918) daninet válasza #19103744 (#35917) üzenetére


daninet
veterán

ha csomók meg sziklák vannak a fúvókádban neked sokkal nagyobb gondjaid is vannak az általad használt filamentekkel :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35919) kzkz válasza Garold (#35908) üzenetére


kzkz
őstag

V1, de már a gyorsabb 32bit-es lappal adják, ami még nem silent, hanem zajos működésű motorokat eredményez. De amúgy szépen nyomtat, csak komótosan... 2-3 hete vettem az Alzából én is.

Adnak hozzá szinte mindenből cserealkatrészt, még pót asztallapot is.

[ Szerkesztve ]

(#35920) Garold válasza kzkz (#35919) üzenetére


Garold
senior tag

Köszönöm szépen, így már tudom mi a különbség!
Leadtam a megrendelést, kiváncsi leszek, hogy kiküldik-e.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#35921) ssgk


ssgk
aktív tag

Na ma jött meg a Mono X. Kíváncsi vagyok milyen lesz. Nem volt még dolgom resin nyomtatóval. Ki milyen beállítást használ, mi jött be neki legjobban ? (egyenlőre anycubic Basic resin)

(#35922) Tomika75 válasza #19103744 (#35917) üzenetére


Tomika75
tag

Ott akkor valami nagyon nem jó ha ennyi maradék lerakódik. Esetleg egy hideghúzás nem segítene?
Az is lehet, hogy mielőtt nekiugrasz a nyomtatásnak mint nimfomán a vibrátornak, nyomtass egy hőtornyot, hogy megismerd az adott filamentet milyen beállításokkal kellene nyomtatni? Amit a gyártó meghatároz hőmérsékleteket az leginkább egy hozzávetőleges érték, lehet a te nyomtatóddal egészen másképpen kell nyomtatni.
Tökéletes példa erre a Filanóra ők Creality gépekkel nyomtatnak és azt az értéket adják meg. Én is megpróbáltam az ajánlottal és egy nagy rakás selejt lett belőle. Nekem a Prusához más értékek kellettek.

(#35923) ssgk válasza #19103744 (#35913) üzenetére


ssgk
aktív tag

Anyag függő. Minden műanyagnak van valami oldószere. PLA t pl tetrahydrofuran al vagy ethyl acetate al tudod oldani. Hogy ez gyakorlatba mennyire hatásos meddig kell benne állnia nem tudom. Ki kell próbálni.

Szerk: Googliba keress rá mi az anyag oldószere, meg arra is hogy esetleg nem marja e meg vagy lép reakcióba a nozi anyagával.

[ Szerkesztve ]

(#35924) Garold válasza Lookup (#35916) üzenetére


Garold
senior tag

Nekem most jött az értesítés, hogy átadták a Postának kiszállításra. Érdekes, hogy a te megrendelésed miért törölték.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#35925) #19103744 válasza daninet (#35918) üzenetére


#19103744
törölt tag

Vicc volt nem tudom mitől meg miért dugul el :) Mindenesetre kifüstöltem, szénné égettem a fúvóka tartalmát. A másik géphez amit használtan vettem vásárolt emberünk egy 50W-os hőelemet. Adtam neki 12V-on 5A-t, vörösen izzott :D Olyan jól sikerült az izzítás, h. még a hotend kocka alumínium és meglágyult, eldeformálódott :D Na de a vicc, h. a FLSUN-hoz adtak tűt is, így ki tudtam piszkálni a 0.2-es fúvókát is. Az öröm nem tartott sokáig, frankó szállal is megint eldugult 30cm után. Szal maradt még benne moslék. Most újra felhevítettem, várom, h. kihüljön, de nem szenvedek vele amíg meg nem jön a tisztítószál. A 0.4 jónak tűnik. De megoldom én ezt a dugulást. Rendeltem 1.2-es fúvókát, az csak nem dugul el remélem :D Úgy is nagy tárgyakat akarok nyomtatni, legalább haladósabb lesz :D

(#35926) #19103744 válasza Tomika75 (#35922) üzenetére


#19103744
törölt tag

Hideghúzás? Azt meg eszik vagy isszák? :D Mondjuk hidegrázásom már volt pár az elmúlt 1 hétben :D Hőtorony? Mi vagyok én termesz bakker? Olyanokat mondasz... Csináljak valami magasat és menet közben változtassam a hőmérsékletet?

(#35927) #19103744 válasza ssgk (#35923) üzenetére


#19103744
törölt tag

A tetrahydrofuran fémek zsírtalanítására is szokták használni. Az ethyl acetat ismeretlen számomra bár azt olvasom, h. gyakran használják különböző okok miatt. Mivel ilyenem sincs, rendelek ezekből is köszi :D

(#35928) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
A segítségetek kérem az alábbiakban.
Eddig a prusaslicerrel ha leszeleteltem a modellt mentéskor kiírta, hogy mi az, mennyi idő alatt készül el és a nyomtató nevét.
Most valamiért csak a modell nevét írja ki, a többit nem.
mit és hol kell beállítani ahhoz, hogy a többi infót is hozz tegye?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35929) Saccco


Saccco
nagyúr

Kuka :DDD

[Thingiverse]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35930) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!

Milyen boltban lehet vásárolni Izopropil alkoholt?
Előre is köszi!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#35931) fabula válasza #19103744 (#35927) üzenetére


fabula
őstag

Kedves Mindenhova!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak, csak azt nem értem, hogy miért rólad szól ez a fórum már egy ideje. Hiába írunk neked segítségképpen nekünk bevált ötleteket, ahelyett, hogy rákeresnél a google-ben és a youtube-on, azt várod, hogy sok oldalas magyarázatokat írjunk?
Sajnos nekem fogalnmam sincs, hogy neked miért dugul el a fúvókád állandóan és hogy minek akarod mérgező vegyületekkel kioldani belőle a "besült" (ezt a szakkifejezést először tőled olvastam :DD ) filamentet, de a te dolgod. Vegyél meg mindent meg nyomtass sokkal nagyovbb fúvókával, ez már a te ügyed, felesleges ide beírnod (Is your business :D ).
A fúvóka kiolvasztása pedig nem úgy megy, hogy a fűtőpatronnal megolvasztod még az alumínium hőblokkot is, hanem úgy, hogy kicsavarod a fúvókát és akár egy sima gáztűzhelyen (persze célszerűen egy fogóval megfogva :D ) felmelegíted és kiolvasztod (valóban nem oldod) a benne lévő műanyagot, valamint az erre a célra szolgáló és megfelelő átmérőjű filléres fúvókatisztító tűvel a furatot kitisztítod. Ugye ha ki van véve a fúvóka, akkor nem a hőtörésbe, hanem a fúvóka hátulja felé fogod kitolni a kiolvadt műanyagot meg a nem tudom mit (koszt?), ami szerinted valahogy belekerült.
Egyébként nálad valami komoly gond van a géppel, extruderrel, hőtorokkal, fúvókal, stb., ha az extruder nem tolja a filamentet és kattog, a hőtörés meg a fúvóka pedig állandóan eldugul.
Nekem eddig 5 db különféle 3D nyomtatóm volt és van (olcsók :) ), midegyik teljesen más típus és más hotend, de dugulásom az évek alatt csak egyszer volt, azt is én okoztam, mert rosszul raktam össze a hotendet. Filamentet neg már nagyon sokféle gyártótól és típust használtam, volt közte több noname is, de ilyen hibákat eddig még nem tapasztaltam, tehát segíteni sem tudok többet.
Az pedig, hogy minden új filamenttel, amit még nem használtál előtte, hőtornyot kell nyomtatni az adott nyomtatóval, alapvető dolog az FFF 3D nyomtatásban, nézz utána, a Thigiverse-en van egy csomó (temperature calibration tower néven keresd). Enélkül nem biztos, hogy jó nyomatokat tudsz csinálnni az adott filamenttel, csak ha szerencséd lesz és véletlenül ráhibázol a közel jó hőmérsékletre :) . Én még visszahúzás tesztet is szoktam csinálni minden új filamenttel a szálazás mértékét csökkentendő.
A hideghúzás szintén ismert fogalom, ha rákeresel a youtube-on, csomó találatot fogsz kapni (cold pull 3d printer keresőkifejezéssel).
Egyszóval hiába írsz ide sokszor, hogy mindig eldugul a fúvókád és kattog meg nem tol az extrudered, mi nagy valószínűséggel innen a távolból nem tudjuk megoldani neked.
A 3D nyomtatás már csak olyan, hogy az elején sokat kell tanulni, utánaolvasni és oktató videókat nézni, na meg sokat kell kísérletezni a nyomtató firmware-től a nyomtató mechanikáján át szeletelő beállításokon kerszetül a műanyagtípusokig mindennel, amíg majd előbb vagy utóbb rá fogsz érezni a dolgokra és ha látsz egy próbabnyomatot, már lesz valami elképzelésed, mit és merre kell állítani, hogy jobb legyen.
További sok sikert a 3D nyomtatás világában :DDD !
Üdvölettel:
fabula

(#35932) Saccco válasza BodyGekko (#35930) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35933) fabula válasza BodyGekko (#35930) üzenetére


fabula
őstag

Számítógépes alkatrészboltokban, háztartási vegyiárú boltokban, stb.
Az 1 l-es vagy az 5 l-es kiszerelést érdemes megvenni, attól függ, mire kell.
Én az FFF nyomtatóim asztalának zsírtalanításához 1 l-est szoktam venni, sokáig elég. Ha pedig gyanta nyomtatód van, akkor érdemesebb az 5 l-est megvenni, mert ott nyomatok a mosásához több kell.
Én ilyet szoktam venni helyben egy PC alkatrés boltban [link] , ez meg egy 5 l-es kiszerelés [link] .

(#35934) fabula válasza #19103744 (#35927) üzenetére


fabula
őstag

Itt egy jó cikk neked [link] .

(#35935) #19103744


#19103744
törölt tag

Ma megjött az X2 is. Tetszik. Ha kivonom az ajándék tekercs filamentet akkor különösen jó ár érték arány is. Mondom ezt úgy, h. még csak egy tesztkockát gyártottam vele. Abszolút meggyőzött. Persze nem olyan gyors mint az SR de sokkal csendesebb, ennek is kifinomult a mechanikája. 4 csavart és 4 kábelt kellett összedugni. Kicsit elidőztem az asztal beállítással, mármint a vízszintezéssel, de semmi több. Nem tudom, h. csak nekem küldtek így beállított gépet vagy most már általános, de több videóban mindenki állítgatja, de ezen nem kellett semmit sem. Nem kottyan, nem feszül, minden jó. Ajánlom, mindenkinek kell egy ilyen :D

fabula

"csak azt nem értem, hogy miért rólad szól ez a fórum már egy ideje." Nos lehet, h. újdonság amit mondok, de ha ennyire frusztrál, h. kommentelek egy fórumban, akkor elárulok egy rejtett dolgot. A komment fejlécén jobbra a dátum után van egy legördülő. Kattints rá, ott megtalálod a "Tag hozzászólásainak rejtése" lehetőséget, arra is egy kattintás és tádám! Mos rögtön megteheted és nem is kell tovább olvasnod. :R
Ha mégis... köszönöm a kisregényt, örülök, h. rátudtalak bírni a kommunikációra, mármint h. észrevegyél. :)) " a "besült" (ezt a szakkifejezést először tőled olvastam :DD )" Én is először tőled :DD
Ugyanis nem írtam ilyesmit. Dugulásról beszéltem.
A dugulást elhárítottam, (le is írtam) most már biztos, h. ez a bizonyos filament a hibás. (30€ 3db tekercs, ócsó de legalább nem jó.) Tegnap rendeltem egy ajánlott extrudert ami ma meg is jött, fel is raktam, ugyan úgy szétfeszít mindent és eldugul újra és újra. Ezért írtam azt is, h. teszek még egy próbát 1.2-es fúvókával. (Még mielőtt bevágnám a veszélyes hulladékba.) Ahogy átraktam a géphez kapott szálra, a probléma megszűnt. A problémák ezt a részét tehát lezárhatjuk. Más meg nem volt. Majd lesz. De nem tudom hogyan írjak majd a jövőben, h. hozzád ne jusson el ha kérdésem lesz :D
A többit meg én is úgy gondolom ahogy írtad... és még egyszer... ha frusztrállak, csak kattints, és megkíméled magad egy a jó magyar szokástól... :C

A cikket elolvastam, most már semmi új nincs benne, elvesztegettem 5 percet az életemből :D Az oldalon viszont vannak még érdekességek majd böngészem őket köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35936) fabula válasza #19103744 (#35935) üzenetére


fabula
őstag

Kedves Mindenhova!
Én barátilag írtam neked, amit írtam, de te egyáltalán nem úgy válaszoltál, lelked rajta :Y .
Sajnos teleszemeteled ezt a fórumot a buta kérdéseiddel és amikor jóindulatúlag válaszolunk neked, akkor meg újabb értelmetlen kérdéseket teszel fel meg furcsa válaszokat írsz és okoskodsz is kicsit.
Mielőtt kérdezel, előbb nézz utána a dolgoknak a neten (a google a barátod :) ) és szinte midenre meg is van a válasz. Majd akkor írj, ha már mindent kipróbáltál a tanultak alapján és elakadsz. Te nem ezt teszed, hanem azt hiszed, hogy ez a fórum arra való, hogy itt tanítsák meg neked a 3D nyomtatás minden csínját-bínját, amit sajnos így nem lehet. A fórum erre nem alkalmas. Mi iránymutatást próbálunk adni neked, te meg értetlenkedsz (pl. fúvóka kiolvasztás és nem kioldás), pedig ha esetleg utána néztél volna, hogy az elismert youtube csatornával rendelkező 3D sazkértő emberkék hogyan csináják, talán nem írsz butaságokat vissza feleslegesen. Ugyan ez a hőtorony is, hogy csak a legutóbbiakat említsem.
A #35868 sz. hozzászólásodban [link] írtad "eddig 4 fúvóka sült be" , tehát rosszul emlékszel, ezt te írtad, sőt korábban a #35681 hozzászólásodban is azt kérdezted, hogy "beleég az anyag?" a fúvókába. Ha picit átgondolnád, akkor rájöhetnél, hogy extrém magas hő kell ahhoz, hogy akár a PLA "besüljön", "beleégjen" (rokon értelmű szavak :K ) a fúvókába, ugyan is a teflon csöves heatbreak-ben (mert korábban írtad, hogy állítólag neked olyan van) 250 C-nál simán a teflon cső "sül be" és azért dugul, jellemzően 245 C-ig használhatók az ilyen fejek. Ha full fém heatbreak-ed van, akkor felfűtheted jobban is, de akkor meg az alu hőblokk is meg fog olvadni (erre már te is rájöttél az egyik szép kísérletednél :D ).
Amúgy nem zavarsz, csak unom már hogy szétoffolod a fórumot az értelmetlen kérdéseiddel, nem hallgatsz a válaszolók javaslataira, mert te a válaszaid alapján általában úgy is jobban tudod.
Megismétlem, ez a fórum nem arra való, hogy valakit az alapoktól kezdve itt tanítsanak meg minden alapvető 3D nyomtatós szakmai fogásra. Az alapokat magdnak kell elsajátítani és utána kérdezni, ha valami nem megy az alaposan megtanultak szerint.
Ha meg nem megy, ne erőltesd, és akkor mint szintén korábban írtad, hogy jobb a CNC mint a 3D nyomtatás, javaslom inkább foglalkozz azzal.
Nem várok választ, kímélj meg az okoskodásaidtól és ne fortyogj, hanem tanulj :D !
Ezt is segítő szándékkal írtam, ha hiszed ha nem!
További sok sikert, vegyél sok nyomtatót és alkatrészt, majd barkácsold és tedd tönkre őket, ahogyan te jónak látod :) .
Üdvölettel:
fabula

[ Szerkesztve ]

(#35937) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Azok segítségét kérem akik Prusa minit használnak és nyomtatnak vele ASA-t.
A hogyanra vagyok kíváncsi.
Köszönöm előre is a segítséget! :R :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35938) kzkz válasza #19103744 (#35935) üzenetére


kzkz
őstag

Jól látom, hogy kb. 1 hónapja "űzöd a 3D nyomtatás ipart", és már 3 nyomtatód is van? Nem aprózod el :)

(#35939) dugesz77 válasza excalibur36 (#35937) üzenetére


dugesz77
őstag

Igaz nem Minit használok de mi a gond? Nálam az alapértelmezett Prusament ASA beállítással teljesen jól kinyomtatta a DevilDesign ASA-t az MK3S+.

[ Szerkesztve ]

(#35940) excalibur36 válasza dugesz77 (#35939) üzenetére


excalibur36
senior tag

A kérdésem az, hogy kell e dobozolni, illetve a pei lapra kell e valamit rákenni, hogy tapadjon?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35941) Saccco válasza excalibur36 (#35940) üzenetére


Saccco
nagyúr

Semmit sem kell az asztalra kenni, sose!

Huzatot nem szereti, illetve a szagát sem akarod szívni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35942) #19103744 válasza fabula (#35936) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nos, "barátilag" nem úgy kezdünk valakinek megjegyzést tenni, h. "azt nem értem, hogy miért rólad szól ez a fórum már egy ideje." Vagy nem érted amit írsz, vagy egyszerűen hazudsz amikor barátságról beszélsz. Ez azt jelenti amit most leírtál. "Sajnos teleszemeteled ezt a fórumot a buta kérdéseiddel" vagy "értelmetlen kérdéseket teszel fel meg furcsa válaszokat írsz és okoskodsz is kicsit." az igazság. Irritállak. Ezzel az egyetlen szóval is leírhattad volna, és nem kellene ki tudja hány kört futni még. Neked van egy elképzelésed a világról, mindenkinek úgy kell élni, kelni, feküdni, enni, inni olyan ruhákba járni stb. A dölyfös ember ismertetőjegye. Görgess tovább ember. Nem olyan nagy dolog, vagy kattints ahogy javasoltam és ennyi. A fórum címe: 3D nyomtatás. Nem pedig 3D nyomtatás profiknak. Vagy 3D nyomtatás fabula fóruma, esetleg 3D nyomtatás fabula és baráti köre stb. És már meg is mondod úja, "fórum arra való" szóval arra való, h. neked legyen jó. A te ízlésednek feleljen meg. Tévedsz. A fórumot arra találták ki, h. az emberek megbeszéljenek dolgokat. A fórumokban létre lehet hozni topikokat, h. szűkíthessék az adott témakört. Még csak topik gazda sem vagy, nem értelek miért állsz belém. De lelked rajta. Valóban írtam olyat, h. besült de lényegtelen, ez csak szőrszálhasogatás részedről. Fontoskodsz. Mindenesetre én megoldom ami neked nem ment. 15€-t megér nekem, h. egy évig ne lássam amit írsz :D Köszi a "majdnem jó szándékú "segítséget".

[ Szerkesztve ]

(#35943) #19103744 válasza kzkz (#35938) üzenetére


#19103744
törölt tag

3 hete kezdtem el foglalkozni vele. Balesetem volt, hosszú betegszabin vagyok, így egész nap csak ezzel foglalkozhatok. Azért vettem 3-at mert az első, ami használt, felkeltette az érdeklődésem, de az igényeimet nem elégítette ki. ...és mert pl. néhány embertől eltekintve, akiknek ezúttal is köszönöm a segítségeket, nem igazán kap segítséget az ember. Legalábbis itthoni fórumokon. Így viszont az összehasonlítással sokkal több tapasztalatot, sokkal gyorsabban szerezhet az ember. És igen, a 3 nyomtató árából + egyebek vehettem volna egy Prusa-t is de az csak egy. Csak azok a mérnökök, csak az a filozófia... Még hónapokokig lesz betegszabin sajnos, így akár ki is tanulhatom, legalábbis az alapokat. Párhuzamosan a tervezést is tanulom amíg zümmögnek a gépek :)

(#35944) excalibur36 válasza Saccco (#35941) üzenetére


excalibur36
senior tag

Mondjuk egy ajtóval bezárt szobában ahol az ablak nyitva jó lehet?
A huzat ellen dobozt köré, vagy az sem kel?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35945) Saccco válasza excalibur36 (#35944) üzenetére


Saccco
nagyúr

Draft shield valószínűleg megoldja azt a kicsi levegőt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35946) #19103744 válasza Saccco (#35941) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nekem inkább az a bajom, h. úgy oda ragadnak a tárgyak, h. ha kihűl, van, h. nem tudom leszedni, rá kell melegítenem, h. elváljon. Esetleg erre van tanácsod?

(#35947) Saccco válasza #19103744 (#35946) üzenetére


Saccco
nagyúr

Túl közel van az asztal. Esetleg egy raft, de azzal meg ronda lesz az első réteg.

PETG esetén szoktak PEI-re ragasztót kenni, hogy ne ragadjon annyira. Mondjuk én oda se kenek semmit.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35948) fabula válasza #19103744 (#35942) üzenetére


fabula
őstag

Úgy látom, nem megy az értő olvasás :D . Kértem, hogy ne válaszolj! Sajnos ez manapság egyre jellemzőbb. Ez nem az én fórumom, meg nem is kell mindenkinek ugyan azt csinálni, főleg nem azt, amit én szeretnék szerinted (gondolatolvasó is vagy ezek szerint :D ). De nem is a te fórumod, ugye tudod :D ?
Érdekes, hogy az évek során, mióta fórumtag vagyok, még senkinek nem írtam hasonlót csak neked, ezt nem furcsálod?
A fórum címe pedig valóban 3D nyomtatás, amit meg te itt beírkálsz, az nem az, hanem pnaszkodás, hogy nem tudok nyomtatni és nagyképű válaszok, hiszen 3 hét alatt már mindent is tudsz a témáról és igen, okoskodsz azokkal akik segítenének, meg buta kérdéseid és ötleteid vannak (heatblokk olvasztás pl. :DD ).
Aki vette a fáradságot és utána nézett sok mindennek és előbb tanult, mielőtt elemi kérdéseket tett volna fel, az nem ír ilyen hozzászólásokat.
Én az első nyomtatóm megvétele előtt több mint fél évig olvastam ezt és más fórumokat, megnéztem a javasolt videókat, elolvastam a netes szakirodalmat és addig egyetlen kérdést sem tettem fel senkinek. Engem csak az zavar, hogy azt hiszed, itt mindenki érted van, hogy a te kínjaiddal foglalkozzon, melyek sokszor triviálisak, csak utána kellett volna nézned, de te a tanulás fáradtságát másra testálod, mert szerinted akik ezt megtették, azoknak kötelessége itt a fórumon minden elemi kérdésről oktatni téged, mert neked így kényelmesebb.
Nehogy megfogadd ám a tanácsom, hogy előbb tanulj és azután ugorj neki a nyomtatónak meg a nyomtatásnak.
Hidd el, minden nyonmtatási problémád elsősorba a tudatlanságodból fakad, amit úgy látszik, nem is karsz megszüntetni.
Te írtad azt is korábban, hogy azt várod az olcsó 3D nyomtatóktól, hogy úgy nyomtassanak neked, mint a papíros nyomtatók. Hát azt várhatod :DD .
Szóval részemről ennyi, ha nem érted és ccsak megsértődni tudsz, az már a te bajod.
További sok sikert ezzel a hozzáállással :C !
Bármit is írsz, többet nem válaszolok és a személyeskedéseid meg a sértéseid sem érdekelnek, mert én tudom azt, mit tudok, de azt is mit nem és nem beszélek sületlenségeket arról, amit nem tudok, hanem megtanulom, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#35949) #19103744 válasza Saccco (#35947) üzenetére


#19103744
törölt tag

Kínomban már azt találtam ki, h. a tárgy aljára szerkesztettem egy ø3mm-es 3mm hosszú hengert, így támaszt kapcsolva könnyebb az élet, de ha sajnos mindenhova beteszi a támaszt ahova nem szeretném oda is. Nos a raft sem rossz megoldás, az FLSR nagyon elsőosztályúan csinált tutajt, könnyen és szépen le is vált, de vékony elemeknél akár ugyan annyi időbe telik megcsinálnia mindkét verziót mint magát az elemet. Régebben láttam videót, bandázsszalaggal vagy nem tudom milyen szalag volt, az nem járható út? (még csak PLA-nál tartok)

[ Szerkesztve ]

(#35950) szabieable válasza #19103744 (#35949) üzenetére


szabieable
aktív tag

egyszerűbb beruházni egy pei lapra mint összetaknyolni valamivel a felületet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.