Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) petyus_ válasza daninet (#36249) üzenetére


petyus_
senior tag

Sidewinder X2

Saccco: köszi, ez jó ötlet

[ Szerkesztve ]

(#36252) daninet válasza Saccco (#36250) üzenetére


daninet
veterán

Hja ezért kérdeztem milyen nyomtató, mert ha olyan a mechanika hogy félre tud menni anélkül, hogy beleütközne a tárgyba akkor tud csinálni egy purge/wipe blokkot valahol a szélén

Mod: hát ezzel az x2-vel nehéz megoldani a nyomtatás közbeni törlést. Marad amit sacco javasolt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36253) #19103744


#19103744
törölt tag

Ha ekkora tárgyakat nyomtatsz jobban járnál egy 1.0-s fúvókával 0.32 réteggel 1.1-es vastagsággal. Persze lassabb előtolással, h. legyen ideje megolvadni, de akkor is haladósabb, (kb. 4-5x gyorsabban nyomtatsz) másrészt gyorsabban és jól láthatóan kijönnek a hibák, amit gyorsan le tudsz reagálni, nem kell órákat várni amíg kész a modell. Legalábbis nekem könnyebb út volt, amikor 1.2-sel kezdtem nyomtatni, sok mindent tanultam ami azelőtt nem volt világos.


Ti is szoktatok így nyomtatni? [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#36254) #19103744


#19103744
törölt tag

... ha nem lenne egyértelmű, az oldalán fekszik a gép. Itt meg fejjel lefelé :DD Bocsi a mikrofonokért...

[ Szerkesztve ]

(#36255) peugeotmate válasza daninet (#36210) üzenetére


peugeotmate
őstag

Koszi szepen az infokat! :) Ugyanitt, aki a kovetkezo 1-2 hetben rendelni budapestikent a 3djake-rol az szoljon! Beszallnek egy PTFE csovel a rendelesbe.

Demo07
Koszi, meg finomitok a hotenden! :R Jo erzes kicsit jobban megismerni most a nyomtatot.

meg

(#36256) JulianSinulf válasza daninet (#36245) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Akkor először az Azure-val fogok megpróbálkozni.
PLA-nál is minden nyomtatás előtt letakarítom az asztalt.

Már csak a mechanikai részt kell összeszednem, mint, hogy a meglévő Z tengely tetejét megtámasztani, ráépíteni még egy Z tengelyt.

(#36257) Saccco válasza gezatata (#36246) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kisebb furat, aztán bele kell hajtani. Esetleg nyomtass egy 9,8mm-es furattal ellátott anyát, megáll benne!

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36258) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Kedves Tagok,

Kérlek segítsetek eme gép tudasban megfelelő alternativaihoz: Creality3D CR-30 3DPrintMill 3D Printer

Elég akár linkek is, ezer koszonet nektek! :R :R :R :R

XiaomI RedmI Note|||

(#36259) daninet


daninet
veterán

segítsetek, mert nem jövök erre rá. Felraktam cura 5.1-et, és most csiga lassan megy a nyomtatóm. Infill és wall is 13mm/s. Ez miért van? Előző verzióval jó

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36260) #54597376 válasza daninet (#36259) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nem használok Curat, de azt írják, hogy a Cooling alatt nézd meg a Minimum Layer Time beállításait.

(#36261) bbmt


bbmt
senior tag

Azon gondolkozok, hogy ezzel az Ikea Platsa megoldással bedobozolom az FDM nyomtatóm és a resinest is.
Csak abban vagyok tanácstalan, hogy 1 nagy szekrényt vegyek és polcal válasszam el őket, vagy 2 kissebbet egymásra pakolva őket.
Mennyire vezeti át a rezgést ha mindkét nyomtató működne egyszerre?A resinesnek nem tenne túl jót a nyomtatás közbeni rezgés.Az fdm alá van beton és szivacs. Kezd helyhiány lenni, ezért gondolkozok ilyenben.

A kanál a gyengék villája

(#36262) daninet válasza #54597376 (#36260) üzenetére


daninet
veterán

Igazad van, ez volt a gond.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36263) #19103744 válasza bbmt (#36261) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nem a legideálisabb ha két vagy több nyomtató van egy asztalon, de nem is kirívó eset ha merevek a gépek. Főleg akkor lehet befolyással egyik a másikra ha nagy sebességgel nyomtatsz. Amikor 0.2 fejjel 0.04-el nyomtattam nem látszott, 0.12-vel viszont meglátszott a másik gép rángatása. (lehet amazon is csak nem láttam) Onnan tudom, h. több próbanyomatot is csináltam de csak azoknál látszott egyenetlenség a külső falon amikor ment a másik gép is. Nem centiméterekről beszélek de a síkon napfény tükrözésben látszik. Szóval ha dísztárgyat csinálsz, max. akkor érdemes ezzel foglalkozni szerintem.
Mindenesetre a kiskomódot amire az SR került megerősítettem (Saját maga alatt is be tudja himbálni...) és a lábait leszereltem így a teljes felülettel van a padlón. Pontosabban a padlószőnyegen. (Az SR is teljes talpat kapott a gumilábak helyett. Ugyan a komód így felhangosítja a gépet de stabilabb.) Új bútornál nem biztos, h. szükséges, ez viszont több éves, és nagyon ki van már száradva így volt oldalirányú mozgása. (4db össz. kb.: 1.4kg. Vegyes PLA 1.2 nozze. 0.9/1.2 100%)

[ Szerkesztve ]

(#36264) Reggie0 válasza bbmt (#36261) üzenetére


Reggie0
félisten

Kulon-kulon marvany/granit lapra kell tenni, a lapoknak pedig teniszlabdabol labat csinalni.

Akar sirkovesnel is siman kapsz meretre vagott lapot.

[ Szerkesztve ]

(#36265) aDic


aDic
tag

Sziasztok,

Pénteken kaptam meg a nyomtatóm. Gyorsan ki is próbáltam. Ha a benchy első élének az alsó harmada kicsit homorú, az lehet az elégtelen hűtés oka? Extruder száltovábbítás kalibrálás megvolt, flow kalibrálás is. Hőmérséklet kalibráció torny is. Ill. a hajó végén lévő felirat is rossz ilyenkor, viszont más hibát nem nagyon látok. PLA és 215 fokon nyomtatok. Ha módosítom a hőmérsékletet (le és fel is), akkor ez az él hiba nem változik, viszont ha lasabban nyomtatom, akkor az él jó lesz. Az anyag Herz-es PLA (mondjuk elég régi, vagy 4 éve vettem, de légmentesen lezárt zacskóban volt).

[ Szerkesztve ]

(#36266) Tazsam01 válasza JulianSinulf (#36212) üzenetére


Tazsam01
tag

A nagyobb súly miatt kár aggódni a dd esetén. Nekem az ender 3 pro lett átalakítva bl-touchal meg sprite extruder upgrade kittel és igen valóban több lendülettel kell megbírkóznia az x tengelynek de ha belegondolsz ugyanakkora gyorsulások vannak az y tengelyen azon meg ott van tömegnek az asztal, az asztal fűtés és egy üveg tálca amire nyomtatok és még a nyomtatott tárgy is, ha az elbírja ezt a kb 1 kg súlyt akkor az x tengelynek sem lehet gond a 300 gramm. Fenti esetben esetleg felmerülhet a dual-z de használat mellett sem tudtam még eldönteni, hogy kell-e vagy sem.

(#36267) daninet válasza aDic (#36265) üzenetére


daninet
veterán

inkább képet rakj, minthogy körbeírod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36268) ouzohuto válasza ouzohuto (#36258) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Valaki esetleg?

XiaomI RedmI Note|||

(#36269) Saccco válasza ouzohuto (#36268) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem láttam itt a fórumon ilyen gépet. Valószínűleg magadnak kell alternatívát keresned.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36270) daninet válasza ouzohuto (#36268) üzenetére


daninet
veterán

olyan rengeteg nincs belőle. 4-5 gyártónál láttam eddig. Thomas Sanladerer tett fel egy videót ahogy a CR30at módosítja mert vannak azért bajai.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36271) JulianSinulf válasza Tazsam01 (#36266) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ok. Köszi!
Végül is megrendeltem a H2-es készletet.
Én azért inkább megcsinálom dual-z-re. Az orsó, miegymás gyűjtögetése már halad. Motornak ugyan olyat rakok bele, mint ami már van a Z tengelyen.
Egyelőre még a felfogatást nem tudom, bár szerintem jelenleg maradok az egyszerűbbnél és az orsóknak lesz fix pontjuk fenn.
A másik megoldás, hogy az orsót nem kell a tetején rögzíteni, ellenben az egész szerkezet egy sínen is csúszik és az van rögzítve. Pont most néztem, hogy a Prusa így van megoldva.

(#36272) daninet válasza JulianSinulf (#36271) üzenetére


daninet
veterán

az a jobbik. A két ponton befogott orsók nagyon hajlamosak a zwobble jelenségre. A legjobb az mgn sín és csak alul/felül befogni őket

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36273) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok olyan hibába belesek mostanában hogy már nem tudom merre menjek tovább. Fotók a eredmény... Amit tapasztalok, hogy mikor nagy modellt nyomtatok akkor összességében nincs gond de mikor kis modellt nyomtatok nem jó... olyan mintha mikor nagy modellt nyomtatok hosszasan kevés visszahúzást kell alkalmazni de kis modell esetén sok a nyomtat-visszahúz eset és a nyomtatófejben az anyag elkezd elakadni. A modellek kb 8 rétegéig vagyok jó mikor elkezdném nyomtatni a infillt akkor kezd szét esni. Cr6SE gépem van ebben gyárilag nincs heatbrake így nagyon sokszor már a ptfe csőben elkezdet az anyag megolvadni ami nem túl jó rendeltem kintről egy heatbrake-et és azt telepítettem azóta nem nyomtattam kis anyagot így eddig a pontig nagyon büszke is voltam a munkámra viszont nem tudom mit kéne megnéznem. PLA anyaggal nyomtatok próbáltam más márkájú anyagot más hőfokon mindig abba futok bele
fej 200 fok asztal 60
Tesztelve 195-60

[kép] [kép]

(#36274) bbmt


bbmt
senior tag

Megjött a Prusa MK3s+, nem kellett egy hét sem neki.
Azt írja, hogy távolítsam el a szállítási foam-ot (nyilván) meg a gyorskötözőket. Na, én egy gyorskötözőt sem találtam. El van dugva valami rejtett helyre vagy másnak sem rögzítettek vele semmit?

A kanál a gyengék villája

(#36275) JulianSinulf válasza bbmt (#36274) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Grat hozzá!
Nem emlékszem, hogy lett volna gyorskötöző bárhol is.
Kiszedtem a dobozból, leszedtem a szállítási anyagokat, meg a próbanyomtatást a tálcáról.
Gyorskötözőről nem is olvastam.
Lehet, hogy július óta változott a csomagolás.
Most már hozzáférsz a Prusa videókhoz, lehet, hogy ott mutatnak is valamit.

(#36276) bbmt válasza JulianSinulf (#36275) üzenetére


bbmt
senior tag

Jaja megnéztem a videókat, egy darab nem volt ott ahol mutatta :)
Ez amúgy ennyire zörög nyöszög? :) Teszi a dolgát, de halkabbra számítottam. Van alatta betonlap szivaccsal, majd még leveszem az asztalról hátha a padlón nem ad ki ennyi hangot. A bed nagyon hangos meg az x tengely, de sosem volt ilyen felépítésú nyomtatóm így lehet ez a normális. Az Ender 6 maga a csend. ( csak rohadt nagy és sok helyet foglal és sosem nyomtattam vele óriás dolgokat...)

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#36277) Saccco válasza Zsolt_16 (#36273) üzenetére


Saccco
nagyúr

Heat creep. Lehet meghalt a venti a hotend-en.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36278) JulianSinulf válasza bbmt (#36276) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen. Ez sajnos ennyire nyöszörög. Én sem erre számítottam. Főleg nem ennyiért. A CR6-Max halkabb volt. A Mega Zero meg sokkal hangosabb.
De ahogy írod, teszi a dolgát, így én sem foglalkozom vele. És annyira végül is nem vészes, mert simán meg tudok maradni mellette és mással foglalkozni míg nyomtat.
Én egy konyhaasztalon használom. Az asztal meg járólapon áll.
De ahogy olvasgatom itt a fórumot, célszerű lesz áttennem egy direkt méretre szabott kisasztalra. Főleg, ha elkészül az MZ. Akkor annak is kell valami, hogy ne egy asztalon legyenek. Két nagy asztalnak meg nincs helyem. Így is necces már.

(#36279) #19103744


#19103744
törölt tag

Prusasilence-be be lehet rakni pause-t ami nem kapcsolja le a motorokat (M601) ez csak a vezérlőtárcsás gépekkel müxik? (X2 át megy rajta mint ha semmi nem lenne) Ugyan így a Curában sem müxik a pause at height szkript, megállítja, de nincs mivel elindítani. Esetleg létezik valamelyikhez olyan szkript ami érintőképernyővel is boldogul?

[ Szerkesztve ]

(#36280) bbmt válasza JulianSinulf (#36278) üzenetére


bbmt
senior tag

Mondjuk le****om a nyöszörgést, baromi szépen nyomtat🙂

A kanál a gyengék villája

(#36281) dugesz77 válasza JulianSinulf (#36278) üzenetére


dugesz77
őstag

Én kinyomtattam alá ezt a fajta lábat ami jó is csak ha olyat nyomtat az ember akkor oldalra billegni tud tőle. Viszont a két oldalsó z léptető motorok alá raktam oogoo-ból öntött tartókat. Most csendes és billegés mentes. Még lehet teszek egy próbát ezzel a modellel is itt van oldalsó láb is. Nekem sima bútor lapon van egy nyitott szekrényben.

(#36282) JulianSinulf válasza dugesz77 (#36281) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Jópofa. Le is mentettem.
Mondjuk az elsőt nem lett volna rossz mindjárt kombinálni oldaliránnyal is és akkor talán nincs billegés, ha épp olyat nyomtat az ember.

(#36283) Demo07


Demo07
aktív tag

G-code-ba hiába van bent a parancs, ha gép nem tudja FW-ből a pause-resume-t.

Configba kell módosítani, és utána már jó lesz. Az hogy tapis képernyő vagy sem, nem befolyásol semmit.
Slicer-be nincsen olyan script ami ezt automatikusan megcsinálná.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36284) #19103744


#19103744
törölt tag

Nem tudom, h. akarnék-e ilyen filamenttel nyomtatni. [link]

(#36285) smithsys válasza #19103744 (#36284) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én csak ilyennel szeretnék nyomtatni, mert ha megtehetném akkor valószínűleg semmi mással nem.lenne anyagi gondom... 😃 :DD

(#36286) daninet válasza smithsys (#36285) üzenetére


daninet
veterán

hát, ha bármit válaszhatnék vannak azok a true color 3d nyomtatók ami 1:1 színesben kiad neked bármit
[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36287) Reggie0 válasza #19103744 (#36284) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezzel nem nyomtatni kell, hanem eladni :D A minosegrol mindent elmond, hogy egy ender3-al reklamozzak...

Azert a 3D nyomtatos vilag feligmeddig olyan mint az audifil vilag. A hulyeket lefejik mint az allat.

[ Szerkesztve ]

(#36288) #19103744 válasza smithsys (#36285) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nem menőzni akarok de megtehetném és szerintem sokan mások is... Én elhiszem, h. űberkirálytól valamivel jobb, a fantasztikus és az elképzelhetetlen között lebeg valahol. Mindent IS elhiszek de na... :DD ...ahogy Reggie0 is írja, hülye azért nem vagyok.

#36279 kérdeztem ittend e, senki nem tud megoldást? :F

Olyan jól esett ma reggel ezt látni... [link]

Ilyen színű szagú árnyalatú filamnetet tud valaki?


[ Szerkesztve ]

(#36289) ouzohuto válasza daninet (#36270) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Köazönöm, hogy érdemben válaszoltál!Én is ugy érzem, hogy nem ez a legjobb valasztas. Igazabol a lenyeges, hogy 45 fokos száliránya legyen. A fúvókák 45 fokban legyenek elhelyezve, vagy olyan ami gyantábol nyomtat.

Esetleg erre van alternativa?

XiaomI RedmI Note|||

(#36290) Zsolt_16 válasza Saccco (#36277) üzenetére


Zsolt_16
tag

Hotend venti az csak 1 fordulaton pörög vagy annak állítania kéne magát? Megmondom őszintén soha nem figyeltem erre, köszönöm a tippet fix ez lesz a hiba most futottam pid tuningot hátha segít most nyomtatok és megnézem javult-e a helyzet

(#36291) Saccco válasza Zsolt_16 (#36290) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet szabályozni, de általában maxon megy.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36292) smithsys válasza daninet (#36286) üzenetére


smithsys
aktív tag

Na ja... egy ilyet nagy duzzogva én is bevállalnék talán... :D

@Mindehova #36388

Nyilván sokan megtehetnék, még többen pedig nem. Meg aztán előfordul olyan is aki mérlegel. :K

(#36293) peugeotmate válasza #19103744 (#36288) üzenetére


peugeotmate
őstag

Matt feketét szeretnél? Mert ha igen (bár nem túl nagy felbontású a kép amit feltettél), akkor pont ilyesmi árnyalatú filamenttel nyomtatok most már második hete. [képek]
Ez a filament az: Extrudr PLA NX2

meg

(#36294) Zsolt_16 válasza Saccco (#36291) üzenetére


Zsolt_16
tag

Nem segített szét szedtem a nyomtatót kivettem a heatbraket és a heat block találkozásánál már olvad az anyag nem tudom hogy ez okés-e melléklem a fotót hogy hol: [kép]
A gyári megoldás esetén a ptfe cső vége találkozott a nozzle-el ezért szereztem be a heatbraket
A venti gyengusnak tűnik és mikor elkezdem felfűti pl 215 fokra akkor elszalad 221-ig és úgy hűl vissza

(#36295) #19103744 válasza peugeotmate (#36293) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nagyobb felbomtás nincs sajnos, de a tiéd ehhez képest fénylik. Ez és ez alig ver vissza valami fényt. Inkább szövetre hajaz, olyasmi hatása van. Ha más nincs, írok nekik, hátha válaszolnak...

[ Szerkesztve ]

(#36296) #19103744 válasza Zsolt_16 (#36294) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ilyen szivárgásod mindig lesz. Hol több, hol kevesebb. Attól függ milyen minőségű a fúvóka, úgy értem a megmunkálása, a felső síkja, ill. a heatbreak, a menetek stb. Lehetőleg mindig azon a hőfokon húzd meg a nozzle-t amin nyomtatni fogsz és legyen jól előmelegítve így elég jól csökkenthető a szivárgás. A hőingadozásra a megoldás ha csinálsz egy kalibrálást.

(#36297) peugeotmate válasza #19103744 (#36295) üzenetére


peugeotmate
őstag

Aha, valóban valami még mattabb dologról lehet szó. Viszonylag rövid nyomtatós pályafutásom alatt viszont a küldött anyag a legmattabb, amivel ezidáig dolgom volt. :D

meg

(#36298) #19103744 válasza peugeotmate (#36297) üzenetére


#19103744
törölt tag

Az is lehet, h. a nyomtatás technikája adja. Vannak akik 0.1-es fejjel nyomtatnak 0.02-vel és berak valami szkriptet, hasonlót mint ami curában vagy prusaslicerben van ami bolyhozza a külső falat, (elfelejtettem a nevét) és ez okozza a fénytörést. Mindenesetre elég korrekt a nyomtatás szó se róla. Én megjöttem a 0.2-vel is, pár napot szenvedtem vele, az X2-vel nem jártam sikerrel, az SR elboldogul még a 0.04-el is inkább a 0.08, de kihal a családom mire kinyomtatok egy gombostűt. Szerintem ezeket a nagyon kis átmérőket csak brutál vékony modelleknél érdemes használni, pl. ha 0.4-0.3 fúvókákkal nem jön ki a matek a modell falánál annyira vékony. Minden más esetben 0.4+ teljesen rendben van. Ezzel könnyedén le lehet menni 0.12-es rétegre az meg elég korrekt persze ízlések és pfonok...

[ Szerkesztve ]

(#36299) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok ebben a témában nagyon. Most ismerkedek csak a dolgokkal, de rögtön akadályba ütköztem:
Regisztráltam a Fusion360-ra és azzal szeretnék egy viszonylag egyszerű modellt kicsit testre szabni, amit Thinkverse-ről töltöttem le, de valamiért nem tudja megnyitni az STL fájlt.
Mi lehet ennek az oka? Mert másik STL pedig megnyit.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36300) daninet válasza ouzohuto (#36289) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem itt ebben a topikban nem sok embernek van szalagos nyomtatóval tapasztalata így nem fogsz érdemi segítséget kapni. Próbáld meg redditen az r/3dprinting vagy facebookon a magyar 3d nyomtatós csoportot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.