Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) azbest válasza #54597376 (#36149) üzenetére


azbest
félisten

Igen, "kicsi" a feje az mk sorozathoz képest. Kellemetlen, de nem a világ vége. Vegyél hozzá nozzlet.

Vagy ha tartalék nozzles szettet veszel, fel tudod használni az ingyen kapott szetthez.
A klón blokkom 12mm vastag(a nem összeszorított részen) és a nozzel 12,5 mm teljes hosszúságú. (ja a klónokban valsz v5 blokk van, asszem annak annyi a mérete)

[ Szerkesztve ]

(#36152) azbest válasza #54597376 (#36149) üzenetére


azbest
félisten

látom vannak olyan hirdetések, ahol feltüntetik a különböző változatokat, méreteket is, péládul:
[link] , [link] ,
Az igazi v6 és az újabb v6 klón blokk az ilyen pálcika alakú termisztort használ, nem a kis üveggyöngyöset. Az is árulkodó lehet, ha mindenképp az igazi v6 alakjával egyezőt keresel. Teljes szettben nem is biztos, hogy látok.
Random nozzle [link]

(#36153) trialkornel válasza azbest (#36148) üzenetére


trialkornel
tag

A képeden a felső heatbreak a V5. Azon végig M6-os menet van. [link]
Az alsó pedig a V6, aminek a heatsink felőli vége M7-es, a heatblock felőli pedig M6-os menet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36154) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
A Creality Endrel 3-ra firmware frissítést szeretnék. A gyári közül melyiket lehet felrakni? Nekem a Marlin 1.0.1 van [link]

(#36155) Demo07 válasza daninet (#36113) üzenetére


Demo07
aktív tag

Köszi a tippet kipróbáltam, de nálam nem ez okozta a problémát!
Nyomtattam egyet úgy, ahogy írtad, de minden maradt a korábbi.

Viszont akkor már megválaszolom a saját kérdésem :DDD
Mivel baromira zavart a dolog kicsit utána néztem a klipper history-ban, és hát én voltam a barom :W . Mivel a history szerint 287 óra volt már a gépben, és az extrudert; hotendet nem szedtem szét azóta, mivel korábban nem kellett....

Lényeg a lényeg, bmg dual gear extruder, szétkaptam mint foxi a lábtörlőt, kiporoltam, fogaskerekeket is lepucoltam(kefével) volt benne némi por, plusz a fogaskerék tengelyén a korábbi szilikonzsír helyett egy fekete elporladt valami volt :D

Hotendet is szétszedted, PTFE csövet is megnéztem, stb... ott nem volt semmi prózai.

Meg mivel amúgy is kompresszorral kipucoltam a pc-t akkor már a hotend és a többi ventit is kifújtam a nyomtatón, meg az alaplapot és környékét is.

Szóval én voltam az "ügyes", hogy 287 órán át nem pucoltam ki a dolgokat.
(Jók voltak a nyomatok eddig)

Utána még csináltam egy pid_calibrate-t és patika lett a nyomtató megint.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36156) Demo07


Demo07
aktív tag

Klipper alatt mit kell beleírnom a G-Code-ba(Superslicer), hogy nyomtatás közben a "Printing" felirat helyett a layereket számát írja ki a kijelzőn?

Illetve az End G-Code-ba, hogy a nyomtat magasságához képest, mondjuk csak plusz 20-30mm-t süllyedjen Z irányban az asztal?
End g-code jelenleg:
{if max_layer_z < max_print_height}G1 Z{z_offset+min(max_layer_z+2, max_print_height)} F600{endif} ; Move print bed down
G1 X50 Y50 F{travel_speed*60} ; move print head out of the way
{if max_layer_z < max_print_height-10}G1 Z{z_offset+max_print_height-10} F600{endif} ; Move print bed close to the bottom

Mivel jelenleg minden nyomtatás után a teljes Z magassághoz képest -10mm-ig süllyed az asztal.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36157) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

nagyon elkezdett "szálazni" az Ender3 v2 nyomtatóm az Extrudr PLA NX2-vel. Ez alatt azt értem hogy a rétegek nem tapadtak össze semennyire, kb szálanként szét tudom szedni, tök rugalmasak az oldalfalak. Két kép róla: [kép1] [kép2]
A beállítások hasonlóak voltak mint korábban bármelyik PLA-val. Mit néznétek meg először, mit állítsak be/át?

meg

(#36158) daninet válasza peugeotmate (#36157) üzenetére


daninet
veterán

alulextrudált a dolog erősen, nem jön ki elég anyag, hogy szépen egymásra hordja.
Csinálj egy e-step kalibrációt majd egy temptower-t. Adj egy kicsit több hőt az anyagnak (pl +10 fok), vedd le a tárgyhűtést felére.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36159) peugeotmate válasza daninet (#36158) üzenetére


peugeotmate
őstag

Kolosszális javulást értem el a leírásod mentén, nagyon köszönöm! :R
Az e-step kalibráció során kiderült, hogy 100mm helyett csak 86 mm anyagot tekercselt le a gép ezidáig. :Y Elkészült a temptower is, 215 és 220 fokon már elég ígéretes a dolog, egyedül a vékony részek felhajlása aggaszt a sarkoknál. [kép1] [kép2] Ezt a tárgyhűtés befolyásolja valyon? Szerintem én 225 fokon nyomtatnám majd az anyagot.

meg

(#36160) peugeotmate válasza daninet (#36158) üzenetére


peugeotmate
őstag

A tárgyhűtés csökkentéséd úgy érnéd el, hogy Prusa slicerben 50%-ra vennéd a ventilátor sebességét?

meg

(#36161) daninet válasza peugeotmate (#36160) üzenetére


daninet
veterán

igen, alapvetően a jó hűtés nagyon sokat segít a túllógásokban. Vannak esetek amikor csökkenteni akarod, például növelni akarod a rétegek egymáshoz tapadásának erősségét. Ha az estep megoldotta nem biztos, hogy csökkenteni akarod végeredményben.

Az asztalról elválást a tapadás hiánya okozza az asztalon. Nem tudom mire nyomtatsz, de leggyakoribb probléma az a kosz/zsír stb. Alkohollal le kell mosni. Vannak felületek amik nehezebb tapadóssá tenni, ragasztó stift, hajlakk stb segít olyankor.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36162) peugeotmate válasza daninet (#36161) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi! :R

Nem az asztalról vállik el, hanem a csúcsos, vékony részek mintha kicsit sok anyagot kapnának. Nem lesznek olyan szépek, mint a modellen. [kép]

[ Szerkesztve ]

meg

(#36163) daninet válasza peugeotmate (#36162) üzenetére


daninet
veterán

az szerintem tárgyhűtés probléma. azért hajlik le, mert nem elég erős a tárgyhűtésed. Ott ugye konzolosan nyomtat lényegében a levegőbe, ahhoz, hogy az szép legyen nagyon jó tárgyhűtés kell amitől azonnal megszilárdul a műanyag a levegőben.
Milyen nyomtatód van?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36164) #54597376 válasza peugeotmate (#36162) üzenetére


#54597376
törölt tag

Szerintem ez azért van, mivel csak jobb oldalról van tárgyhűtés. Ezért ilyen a bal oldal. Legalábbis én annak tudom be. Ender 3 V2 ugye?

(#36165) peugeotmate válasza daninet (#36163) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ender 3 V2, mindössze annyi módosítással, hogy a tárgyasztal rugói helyett szilikon tartókat használok. Minden más original rajta.

FrankieNTDO
Igen, én is gondoltam erre, hogy lehet fizikai határai vannak.

meg

(#36166) fabula válasza peugeotmate (#36165) üzenetére


fabula
őstag

Nyomtasd ki 180 fokkal elforgatva, hogy a hűtés a túlnyúló részek felől fújja, ha úgy nem görbül el túlnyúlás, akkor az egyoldals hűtés okozza, ha nem, akkor a hőmésrésklet kicsit magas.

(#36167) kabalababa


kabalababa
tag

Sziasztok!

Adott egy Ender 5 Pro + Mosquito hotend + BLTouch + gyári bowdenes extruder.
Jelenleg ez van fent ill. ezzel van felfogatva a hotend.
A napokban lett egy Orbiter V2-es.
Mit tudnátok ajánlani, hogy az új extrudert fel lehessen szerelni rá?
Probáltam keresgélni, de egyelőre sikertelül.

(#36168) Alu válasza kzkz (#36132) üzenetére


Alu
senior tag

& #36133fabula & #36135daninet

Köszönöm a segítséget! :R

Orbiterrel már szemezgettem korábban is és lehet én vagyok túl naiv, de e3v2 -re kb olyannak érzem az Orbitert, mint ha Ferrari motort akarnék belefaragni egy Trabiba. ;]
Alapvetően hotenddel és extruderrel is szívesen lépnék feljebb, de félek, hogy ezt követően a szűk keresztmetszet a váz és annak stabilitása lenne.

Egy "saját" 3D nyomtató építése esetén tudnátok segíteni abban, hogy az anyagot tekintve nagyságrendileg milyen bruttó összköltséggel lehet kalkulálni (váz, kötőelemek, extruder, hotend, vezérlés, stb..)? Ami biztos, hogy ez esetben Orbiter v2 menne bele és core xy felépítésűre szeretném. E3v2 -vel tudnám nyomtatni a szükséges műanyag alkatrészek zömét. A váz még nyitott pont, de elvileg alu profil és hajlított lemez (pl. craftbot) is meg tudnám oldani, nem tudom melyik a jobb. Ahogy néztem az egyedi vonalon inkább az alu profil van elterjedve.

λŁƯ™

(#36169) Mr.Csizmás válasza Alu (#36168) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam egy '18-as 1.0.0 ender v1-en van orbiter ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36170) Alu válasza Mr.Csizmás (#36169) üzenetére


Alu
senior tag

Ez esetben csak egyetlen kérdésem van:
Az eddigi tapasztalatok alapján újra feltennéd rá? ;]

λŁƯ™

(#36171) Saccco válasza Alu (#36168) üzenetére


Saccco
nagyúr

Végtelen összeget el lehet pattintani saját építésű gépre. :D

Nagyon olcsón 100 a váz, 100 a sallang, 100 az elektronika. Attól függ mit tudsz olcsón megoldani.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36172) Mr.Csizmás válasza Alu (#36170) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, még úgy is, hogy v6+bmg klón volt előtte.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36173) daninet válasza Saccco (#36171) üzenetére


daninet
veterán

plusz 100 óra a saját életedből :DDD bár én már 150nél járok és most tervezem újra teljesen a nyomtatófejet :O

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36174) kzkz válasza daninet (#36173) üzenetére


kzkz
őstag

A 100 óra inkább 1000 :P

(#36175) peugeotmate válasza peugeotmate (#36157) üzenetére


peugeotmate
őstag

Íme az eredmény tegnap óta daninet hathatós segítségével, szerintem már nem hiányzik sok. Drive linkre tettem most fel a képeket: [link]
Ami látható, hogy a felső rész és az oldalfalak találkozásánál valamivel lejjebb nem került kitöltésre az anyag, elválltak egymástól. Mivel éjszaka nyomtattam, így nem láttam pontosan a folyamatot, de gyanítom hogy már eleve nem tapadt le elég anyag azon a részen. Viszont később tudta folytatni és jól be is lett fejezve a modell. (Számomra érdekes hogy nem az ívelt rész okozott neki kihívást.)
Valamivel törékenyebbnek tűnik a cucc mint pl. a Filanora PLA-jából nyomtatva. Lehet az infillt kéne növelnem? Az elvállást okozhatta vajon a filament anyaghibája, vagy még valamilyen beállítást érdemes lenne kipróbálnom? Viszonylag könnyen szét tudom törni a rétegek mentén. Vagy egyszerűbb ha növelem a falvastagságot?
Jelenleg a Prusa szeletelőjében 225 fokra állítva a nozzle temperature-t nyomtatok. És találtam Extrudr PLA NX2-es profilt benne, amit szintén használok.

meg

(#36176) #54597376 válasza peugeotmate (#36175) üzenetére


#54597376
törölt tag

Vannak helyek amik szerintem egyértelműen arra mutatnak, hogy alulextrudál a gép. Itt pl. én azt látom, hogy nem érnek össze a kitöltési vonalak. Milyen extruder van a nyomtatón? A gyári műanyag? Nincs eltörve a karja? E-step kalibráció volt? Flow kalibráció?

(#36177) daninet válasza peugeotmate (#36175) üzenetére


daninet
veterán

ez még mindig alulextrudált :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36178) peugeotmate válasza #54597376 (#36176) üzenetére


peugeotmate
őstag

E-step kalibráció volt tegnap és ki is derült hogy nem is volt jó korábban. Flow kalibrációt még nem csináltam meg, azt megnézem akkor. Mit lenne még érdemes megnéznem, hogy ne legyen alulextrudált az eredmény?

A gyári extruder van rajta, én nem láttam még töröttnek. Hol szokott eltörni?

meg

(#36179) #54597376 válasza peugeotmate (#36178) üzenetére


#54597376
törölt tag

Flow kalibrációra van sokféle lehetőség. Én a supersliceres "szemmel megnézem" módra esküszök.

Az extruder karja itt szokott eltörni: [kép]

(#36180) peugeotmate válasza #54597376 (#36179) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszönöm! :R Erre a superslicer-es megoldásra küldesz légyszi linket hogy tutira egyet nézzünk.

meg

(#36181) #54597376 válasza peugeotmate (#36180) üzenetére


#54597376
törölt tag

A superslicer egy prusaslicer fork (ami pedig egy slic3r fork), ha azt ismered, ez sem lesz bonyolult, bár jóval több beállítási lehetőséget ad mint a prusaslicer. A menüjében van egy calibration menüpont, abban több kalibrációra is van lehetőség. Válaszd ki a filament flow calibrationt. Először 10%-os lépcsőket válassz. Létrehoz ilyen kalibrációs modelleket, ezeket nyomtasd ki: [kép]
Nyomtatás után nézd meg, hogy melyik a legszebb. Ezen a képen valahol a +10 és +20 közt lesz a megfelelő flow. Ennek megfelelően állítsd a flow pl. 1.15-re.
Generálj egy újabb flow kalibrációs cuccot, most 2%-os lépcsővel. Nyomtasd ki, és válaszd ki a legjobbat: [kép]
A kép alapján a 0 vagy talán a -1 lenne a legjobb. Így a megfelelő flow 1.15 vagy 1.14.

(#36182) peugeotmate válasza #54597376 (#36181) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi szépen, este végigpróbálom! :R

meg

(#36183) peugeotmate válasza #54597376 (#36181) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az első kalibrációs modellek után a flow értéket (itt a példában pl. az 1.15-t) hol kell beállítani Superslicerben?

meg

(#36184) peugeotmate válasza peugeotmate (#36183) üzenetére


peugeotmate
őstag

Megvan!

meg

(#36185) Demo07 válasza peugeotmate (#36184) üzenetére


Demo07
aktív tag

Amit én még javasolnék, amennyiben a ender v2 menüjében van ilyen, hogy egy pid_calibration-t csinálj a nózira és az asztalra is!
Mert ha akár fokokat ugrált a nózi és az asztal is nyomtátás közben az nagyon tudja rontani a minőséget!

Ha menüből nem támogatja akkor se ess kétségbe! Pronterface-el és usb kábel segítségével meg tudod csinálni egyszerűen! De a módosítások előtt mindenképpen azért a gyári értéket mentsed ki akár képként, vész esetére! :DDD
Egy kis help ha elakadnál a folyamattal!
Amit még javasolnák hogy azért a C3 helyett, nyugodtan C5-el futtasd majd, picit még pontosabb lehet a végeredmény!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36186) coco2 válasza Demo07 (#36185) üzenetére


coco2
őstag

Nem tudom, mennyire leszek off, szóljatok rám, ha nagyon.

Gyártástechnikai kérdésen töröm a buksit. Picike nyákot (felület max 15 cm2) vízhatlanul dobozolni van egy olyan lehetőség, hogy szilikonnal kiönteni a formát, amibe bele raktam (nincs feltétlenül szükségem további burkolatra, az eszközt soha sem kell majd szétszedni). Persze a formán belül valami távtartó kellhet, hogy a leendő kiöntött 3D alakzatban a nyák kb középre kerüljön, és aminek szintén a kitöltő anyagból kellene lennie, hogy homogén legyen a végeredmény, meg még amire nem gondoltam eddig. A gyártásról nem tudom részletesen, hogyan megy. Az a sanda gyanúm, minden alkalommal nyomtatni kell egy negatívot, amit a kitöltéshez használhatok, és ami első felhasználás során tönkre megy. Ebben az egy pocsékolásban még nem vagyok biztos.

Ha valaki látott már a fentihez hasonló gyártási folyamatot az alkalmazott gyakorlatban, és képben van a buktatóiról, amikre jobb előre figyelni oda, minden tippnek örülnék.

Kerestem YT videókat, hogyan mehet egy kiöntéssel "dobozolás", de nem találtam normálisat. Ha valakinek van elrakva könyvjelzővel, szintén örülnék neki.

A tippeket, tanácsokat előre is köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#36187) JulianSinulf válasza coco2 (#36186) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Szerintem túlságosan is túlbonyolítod a dolgot.
Lehet, hogy jobban járnál készen kapható fröccsöntött dobozokkal. Kevesebb a macera és egységes a kinézet. Vízállót kell venni és meg is van oldva a gond.
Kiöntés helyett esetleg használhatsz ragasztópisztolyt, ha nagyon kell. De, ha mindenképp öntögetni akarod, akkor úgy csinálnám, hogy először az üres doboz aljába nyomnám a cuccot, majd ráraknám az elektronikát és végül befejezném a töltést. Ezekben az anyagokban nem szabad lesüllyednie. Szerintem.
Másik megoldás lehet a zsugorcső. Lehet kapni nagyobb méretben is. Gyakran alkalmazzák kisebb nyákokhoz. Azt viszont nem tudom, hogy ez mennyire vízzáró. Esélyes, hogy egy kis tömítés ide is kelleni fog, de közel nem annyi, mint egy teljes dobozt kitölteni.
Emellett, ha dobozban van, akkor a kinézetet úgyis a doboz külseje fogja meghatározni.

Ha nyomtatott formába akarod, akkor lehet, hogy érdemesebb kikísérletezni, hogy mi nem tapad a doboz falához és ki lehet szedni. Esetleg extra anyag kell hozzá, hogy meggátolja a tapadást. Ha meg mindegyikhez kell dobozt nyomtatni, akkor a doboz maradhatna is. Extra védelem sérülés ellen.
Öntögetésre lehet, hogy valamilyen szilikonos sütőforma is jó lenne.

Szerintem már elég off, de még érdekes a téma.

(#36188) Saccco válasza coco2 (#36186) üzenetére


Saccco
nagyúr

[Waterproofing] - drónosdiban láttam ilyet.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36189) daninet


daninet
veterán

Tippeket várok milyen csövet használnátok remote partcooling-hoz. Nekem jelenleg a mosogatógép cső jön be legjobban. Vékony a fala, könnyű, nagyon hajlékony. De ronda :DDD Nem akarom rárakni pedig van itthon egy. Vez3d valami vékony flexibilis slagot használt. Kíváncsi vagyok van-e ötletetek. A nem exotikus anyagok előnyben, nem árt ha elérhető

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36190) Saccco válasza daninet (#36189) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vákuum csövet. Abból is van mozgékony. Kívülről szövetes.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36191) kzkz válasza daninet (#36189) üzenetére


kzkz
őstag

Én olyan szilikon csövet vettem, amit elég nagy szögben meg lehet hajlítani, úgy hogy nem roskad össze ott, ahol legjobban meg van hajlítva, de még nem építettem be, így tapasztalatom nincs vele. Csak a bolttal, ahol vettem: Bondex: a webshopban kiírt árak nem fedik a boltban tapasztalható valóságot, sőt a webshopban vásárolni se lehet, a boltban majdnem kétszeres áron adták a csövet. A kiszolgálók meg mindennel foglalkoztak, csak a vevőkkel nem. Annyit elértek, hogy sose fogok oda menni, megoldom máshogy ;]

[ Szerkesztve ]

(#36192) Saccco válasza kzkz (#36191) üzenetére


Saccco
nagyúr

Höhö, nálam is van sok feketelistás bolt. ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36193) kzkz válasza Saccco (#36192) üzenetére


kzkz
őstag

Remélem a Nagy és Nagy kft. Csavarbolt már rajta van, vagy ha nem, akkor hamarosan rá kerül :D

(#36194) fboldog


fboldog
senior tag

Szerintem a Nagy&Nagy esetében csak a szerszám bolt résszel van gond, ott nem igazán szeretnek dolgozni.
A csavar szakasszal nincs, simán kiszolgálnak akkor is, ha csak pár darab csavart kérsz. (Amúgy nálunk a leghatékonyabb egy listát a kezükbe adni)

üdv.: Boldog Ferenc

(#36195) peugeotmate válasza peugeotmate (#36175) üzenetére


peugeotmate
őstag

Újabb eredménnyel jelentkezem, most már egyben maradt nyomtatás után a cucc! :) Itt vannak a képek drive-on: [link]
Legnagyobb gondom az, hogy sokkal rugalmasabb és törhető(nek tűnik) a rétegek mentén nagyobb erőkifejtés hatására, mint amit a fehér Filanora PLA-val nyomtattam. Nyilván tök más az Extrudr PLA NX2-es anyaga, de a falvastagság növelése nélkül hogyan lehetne szerintetek a rétegeket még inkább "összegyógyítani", masszívabb eredményt kapni? Nekem az a tippem (amit még Te is javasoltál az elején daninet ), hogy vegyek vissza a tárgyhűtésből. Szerintem túl gyorsan kihűl most az anyag az egyes vertikális rétegek létrehozásakor. Az alátámasztás az tök szálas lett (kéepken látszik), az mitől lehet?

Ti mit próbálnátok még ki? Ha a tárgyhűtésből vennétek vissza, akkor teljesen kikapcsolnátok? Gyári Ender 3 v2-nél milyen beállításokat javasolnátok Superslicerben/Prusaslicerben a hűtés visszavételéhez? :R

Demo07
Köszi! Egyelőre overkillnek gondolom magamhoz mérten, de megnézem majd a dolgot!

FrankieNTDO
Neked köszi még egyszer a tegnapi flow kalibrációs segítséget!

[ Szerkesztve ]

meg

(#36196) kzkz válasza peugeotmate (#36195) üzenetére


kzkz
őstag

A 33-as végű képen a supportnak nem így kellene kinéznie, annak se kéne ilyen szálasnak lennie. Szerintem továbbra is dugulás van részlegesen, a gyári hotend elég gázos ebből a szempontból.

(#36197) peugeotmate válasza kzkz (#36196) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha dugulás, akkor azt hogyan tudnám megszüntetni?

meg

(#36198) daninet válasza peugeotmate (#36195) üzenetére


daninet
veterán

itt még mindig nem jön ki elég anyag, vannak tök hézagos rétegek.
Azt kell megfejtened ez miért történik. Extruder baj, dugulás, elégtelen hotend hűtés (forog a venti??), PTFE cső végét nézd meg. Ilyenek.

Dugulásról ezt a videót nézd meg és mindent megtudsz

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36199) kzkz válasza peugeotmate (#36197) üzenetére


kzkz
őstag

(#36200) kzkz válasza fboldog (#36194) üzenetére


kzkz
őstag

Hát én pont a csavar szakasszal vagyok gondban. Nem egyszer jártam náluk, a csúcs az volt, amikor pont listával érkeztem (kb. 8 különféle csavar kellett volna a nyomtatóhoz, mindegyikből ugyanannyi), és azt mondta, hogy ezt túl sok idő lenne összeszedni, és menjek vissza máskor, mondjuk holnap, vagy holnapután. Heti egyszer jártam arra akkoriban, megvettem máshol, ahol a vevőket ki is szolgálják. Érdemes megnézni a google egy csillagos értékeléseit... A 4.4 nem tudom hogy jött össze nekik, szerintem egy bot-ot ráállítottak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.