Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) bbmt


bbmt
senior tag

Van itt Klipper guru?
Próbálom a bed mesh-t megcsinálni,de megáll ezzel a hibával:
Move out of range: 284.200 10.000 5.000 [0.000]
Ez a konfig:
[bed_mesh]
speed: 100
mesh_min: 10, 10
mesh_max: 250, 220
algorithm: bicubic
probe_count: 5,5

Ender 6 SKR min E3 V2, a nyomtatási területet levettem 250,220-ra mert Biqu H2 extruder van fent.
Már a szemem kifolyik, de a netes leírásokat most nem értem. ( mármint értem a szöveget, de nem tudom összerakni, nem látom a megoldást, összefüggést)
Mennyi kell ,hogy legyen a min max?

A kanál a gyengék villája

(#35052) Janos46


Janos46
tag

Sziasztk.
Artillery tulajok vagy leendők. Mivel a bed-re tettem egy 3 mm-es tükröt, a magasság változás miatt azt lejjebb kellett annyival engednem, emiatt a rugó eléggé összenyomódott. Azért, hogy megtartsam az eredeti rugófeszességet , meg kell emelni a Z tengely ütközőjét. Többféle megoldást is találtam, de az alábbi a legegyszerűbb (kicsit átalakítottam), semmilyen átalakítást (fúrás-faragás) nem igényel, csak az alábbi ütköző tartót kell kinyomtatni. Ha valakit érdeke, elküldöm.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35053) Joshi válasza Janos46 (#35052) üzenetére


Joshi
titán

Miért nem a Z offset értéket állítottad hozzá?

(#35054) LógaGéza válasza bbmt (#35051) üzenetére


LógaGéza
addikt

Teljes konfigot fel tudod dobni Pastebin-re? Egyszer én is szívattam magam ezzel, akkor a szenzor offsetértéke nem stimmelt, negatív volt tán, és pozitív kellett... De már nem most volt, nem vennék rá mérget...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35055) boorit


boorit
csendes tag

sziasztok!

Mainsail OS-sel kapcsolatban lenne kérdésem. most telepítettem az rpire, asztali gépről meg is tudom nyitni a mainsailos.local címen, viszont ha mobilról próbálom akkor nem jön be, DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN hibát kapok. a mobil ugyanazon a wifin van mint a pi, a desktop vezetékkel kapcsolódik.

kezdő vagyok még rpi használatban, nem pontosan értem hogyan setupolja fel magát erre címre (gondolom a routerben állít valamit), valamit esetleg kell még ehhez állítani, vagy jónak kellene lennie?

(#35056) #54597376 válasza boorit (#35055) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nezd meg mi a rpi ip címe és azon keresztül eléred majd telefonról is.

(#35057) petyus_ válasza bbmt (#35051) üzenetére


petyus_
senior tag

Pont tegnap csináltam ugyanezt egy Sidewinder X2-vel :D . A mesh_min/mesh_max lesz a gond (legalábbis nálam az volt). Nézd meg a BLTouch offset értékét, valószínűleg nem tudja arra pozícióra vinni mint amit beállítottál. Mondjuk az X offset +20, akkor nem fogod tudni X10-hez vinni, mert ahhoz a nozzle-t -10hez kéne vinni.

Nálam így néz ki a bltouch config része:

[bltouch]
sensor_pin: PC2
control_pin: PC3
x_offset:27.25
y_offset:-12.8
speed:10
samples:3
samples_result:average

és a bed_mesh-t így állítottam be hozzá:

[bed_mesh]
speed: 120
horizontal_move_z: 5
mesh_min: 28, 28
mesh_max: 272, 272

Mivel 27,25 az X offset, ennél kisebb X-et nem állíthatok. Az Y offset viszont -12,8, tehát ott meg 300 fölé nem mehetnék (300x300 a bed, nyilván nem is akarnék :) ).

Arra tippelnék, hogy neked -34,2 az Y offset, ezért 284,2-höz akarja vinni a nozzle-t, ami meg out of range.

(#35058) Reggie0 válasza Joshi (#35053) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol meg meg kell erintenie a mikrokapcsolot es akkor megnyomja az uveglapot.

(#35059) Janos46 válasza Joshi (#35053) üzenetére


Janos46
tag

Megköszönném, ha megmondanád hogyan kell.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35060) bbmt válasza petyus_ (#35057) üzenetére


bbmt
senior tag

Ahham, a min max a hiba.
Az x y offset beállítása nekem nem tiszta. Beviszem a fejet a bed közepére( nekem ez a safe home)csinálok egy probe-ot,lekérem a pozíciót, majd random elviszem valamerre és utána manuálisan addig állítom amíg visszaviszem a fejet a probe által hagyott jelig? Lekérem újra a pozíciót és az új értékből kivonom a legelső pozíció értékét?

A kanál a gyengék villája

(#35061) petyus_ válasza bbmt (#35060) üzenetére


petyus_
senior tag

Én nem állítottam manuálisan x,y offsetet, mivel ez gyári, így megvolt az érték. Itt annyira nem számít amúgy hogy pontos legyen, úgyhogy akár meg is mérheted a nozzle meg a touch közötti x/y távot és azt elmented.

(#35062) boorit válasza #54597376 (#35056) üzenetére


boorit
csendes tag

köszi, így megy is.

amúgy miért lehet hogy desktopról megy, mobilról meg nem? illetve hogy oldja meg, hogy a desktop megtalálja a .local címen?

(#35063) axlfsi válasza axlfsi (#35049) üzenetére


axlfsi
veterán

...na mindegy. Felrakom így, végülis van elég sima felület, hogy stabilan fent maradjon a falon, csak kíváncsi voltam volna, hogy mit gondoltok, mi a gyászért ment ez ilyen csúnyán félre azon a pár cm-en.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35064) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

MGN12H lineáris sínt 310mm-es hosszban honnan vegyek szerintetek ami nincs arany áron ?
Van esetleg valaki akinek van eladó, vagy tudja hol lehet normális áron venni ?

Köszönöm

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35065) Tikakukac válasza Brain75 (#35064) üzenetére


Tikakukac
titán

Normális ár alatt gondolom arra gondolsz, hogy anyagköltség vagy az alatt. Mert ha valami eszetlen drága lett, az pont ez a terület :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35066) Brain75 válasza Tikakukac (#35065) üzenetére


Brain75
senior tag

Nem arra gondolok, hogy ár alatt, hanem arra hogy egy 30cm-es darab ne legyen 30000 Ft.
Meg arra ha esetleg valakinek van egy 300 vagy 310mm-es darabja ami eladó akkor ha nem aranyárban akarja eladni, átvenném.

Köszönöm

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35067) Tikakukac válasza Brain75 (#35066) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor mennyi legyen? :DDD

Zártszelvényt mentem venni és volt ott egy pali aki sorolta minek mennyi az ára. Mármint vásárló. Emberem meg nézett rá, hogy uram, nem egészen így működik a dolog amúgy :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35068) Janos46 válasza Brain75 (#35064) üzenetére


Janos46
tag

Egyben eladó 19db Japán lineáris sin kocsival ( 310mm - 640mm ) 35 00 Ft
Jófogás

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35069) Brain75 válasza Tikakukac (#35067) üzenetére


Brain75
senior tag

Ne haragudj, de tudsz árat mondani meg forrást, vagy pedig csak kötözködsz ?
Megkérdeztem valamit, amire neked annyi volt a válaszod, hogy akkor mennyi legyen ?!

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35070) Brain75 válasza Janos46 (#35068) üzenetére


Brain75
senior tag

Köszönöm az ötletet és a segítséget.
Sajnos elég ramaty állapotban vannak és nem tudni pontosan a típusokat.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35071) Tikakukac válasza Brain75 (#35069) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne haragudj, de tudsz árat mondani meg forrást, vagy pedig csak kötözködsz ?

Csak kötözködök, nyugi :K

Megkérdeztem valamit, amire neked annyi volt a válaszod, hogy akkor mennyi legyen ?!

Még azt is idézd ide, hogy mi volt az a valami és akkor lesz kerek egész a dolog. Mivel nem az első, hogy belefutok ilyen sztoriba, főleg mostanság, ezért bátorkodtam megjegyezni, hogy ez nem így megy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35072) Saccco válasza Brain75 (#35064) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet hosszabb vagy rövidebb?
Le lehet vágni.

[Zen3D Shop LDO] [Ventspow] [CNA]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35073) bbmt válasza petyus_ (#35061) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi! Ahogy írtad, hogy bltouch és nozzle közti távolság az x offset,helyrebillent minden bennem :) nem tudom miért nem jött le ez nekem a klipper doksiból.
Így már o.k, megcsináltam a screw tilt-t és a bed mesh-t is.

A kanál a gyengék villája

(#35074) Tomika75 válasza Saccco (#35072) üzenetére


Tomika75
tag

Ezek teljesen baráti árak.

(#35075) Brain75 válasza Saccco (#35072) üzenetére


Brain75
senior tag

Szia. Nagyon szépen köszönöm. Ezek tényleg barátságos árak, még az LDO is.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35076) LógaGéza válasza Saccco (#35072) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sosem tudom... Melyik preload a jobb? Light vagy Medium?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35077) Saccco válasza LógaGéza (#35076) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tudomásom szerint a Light a jó nekünk. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35078) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

Van egy L alak amit ki szeretnék nyomtatni. Olyan mint egy L vas.
A problémám az hogy vastagságban 3mm kell hogy ami fekszik, és 3mm kell hogy legyen ami az L alak.
Ami az asztalon fekszik az a rész nyomtatás után 2,75mm lett, ami pedig az L alak az pedig r 3,01 (ez teljesen pontos).
Mit kell bekalibrálni, hogy az asztalon fekvő rész magassága is 3mm legyen és ne 2,75 ?

PETG az anyag amiből nyomtatom.
Berakok egy gyors skiccet miről beszélek.

Köszi, ha tudtok segíteni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35079) Lookup válasza Brain75 (#35078) üzenetére


Lookup
tag

Szia!

Elsőre azt mondanám, hogy az elefánt láb effektus miatt nem jó. Kibuggyan az első pár réteged oldalirányban? Ez okozhatja azt, hogy megsüllyed pár tizedet magasságban amit nyomtatsz.

A teljes magasságod jó, vagy abból is hiányzik 25 század?

(#35080) Saccco válasza Brain75 (#35078) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kompenzáld ki, méretezd nagyobbra. A szeletelő is jelzi a végleges méretet azt is nézd meg. Előfordul, hogy a megválasztott rétegvastagság nem adja ki.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35081) Brain75 válasza Lookup (#35079) üzenetére


Brain75
senior tag

Nincs elefánt láb, nem türemkednek ki az alsó rétegek.
A teljes magasságból is hiányzik az a 0,25mm.

Lehet igaza lesz Saccco-nak és a szeletelő nem adja ki, mert 0,16mm-es rétegmagassággal akartam nyomtatni és az nem jön ki egész számra mivel 23mm a teljes magasság.

Valami más ötlet még, hogy mit nézzek meg. Esetleg kalibráljam xyz irányban ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35082) Brain75 válasza Saccco (#35080) üzenetére


Brain75
senior tag

A szeletelő azt írja hogy 23 mm és annyinak is kell lennie.
144 layert nyomtat elvileg.
144*0,16=23,04

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35083) Saccco válasza Brain75 (#35082) üzenetére


Saccco
nagyúr

Más irány vagy Z100,5% vagy valami hasonló. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35084) Brain75 válasza Saccco (#35083) üzenetére


Brain75
senior tag

Most megnézem a calibration cube-al a méreteket , mert párszor szét volt szedve a nyomtató mióta megcsináltam.

Utána okosabb leszek, már nyomtatja a kockát.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35085) Protezis


Protezis
őstag

Szegeden vállal valaki nyomtatást?
Innen a ubiquiti_edgerouter_4_10_inch_rack_mount_front.stl-re lenne szükségem.
Kb. mennyi a reális ára ennek?

[ Szerkesztve ]

(#35086) Reggie0 válasza Protezis (#35085) üzenetére


Reggie0
félisten

Anyagkoltseg nagyjabol 1250 ennel olcsobb sosem lesz. Oradijas nyomtatas eseten 400ft/h-> 5000. De van aki 250Ft/h-ert is nyomtat, ugy kb. 3200. (plusz posta, ahol kell).

[ Szerkesztve ]

(#35087) fboldog válasza Reggie0 (#35086) üzenetére


fboldog
senior tag

A Prusa oldalán 6 órás nyomtatási időt írnak /db (slicerben nem néztem meg)
Szóval így az óradíj picit máskép hangzik.

Persze ezt lehet rövidíteni nozzle mérettel stb, de az biztos, hogy ez nem a leggazdaságosabb bérnyomtatós tárgy. :)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#35088) axlfsi válasza fboldog (#35087) üzenetére


axlfsi
veterán

...viszont nyilván két darab kell a kérdezőnek, azaz, minden, ami ez a projekt (2db tárgy), ami közel 13h...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35089) fboldog válasza axlfsi (#35088) üzenetére


fboldog
senior tag

Azaz.:R Nem azt akartam ezzel mondani, hogy rossz a számítás, csak hogy érezhető legyen az, hogy mennyi időt visz el.
(Tudom fogalmazhattam volna jobban is)

üdv.: Boldog Ferenc

(#35090) Reggie0 válasza fboldog (#35087) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoban, en a ket alkatreszt egyutt neztem, elkerulte a figyelmem, hogy csak az egyikre van szuksege, vagy legalabbis ugy tunik a kommentjebol.

[ Szerkesztve ]

(#35091) fboldog válasza Reggie0 (#35090) üzenetére


fboldog
senior tag

Vicces, ez nekem sem tűnt fel. :-D

üdv.: Boldog Ferenc

(#35092) Protezis


Protezis
őstag

Köszönöm a segítséget, azonban nem tiszta, hogy végül a teljes, 2 darabból álló szett lett feljebb megbecsülve 5000 Forintra, vagy csak a front oldali elem, ami nekem valójában kellene.

Szóval, mint ahogy írtam, csak a fele, a frontoldali elemre lenne szükségem. Egyébként kértem egy helyről közben ajánlatot, 5000-et írtak ők is.

6 órával számolva 400 Forintjával 2400 Ft + anyagköltségre jön ki. 3000-3500 Ft-ot még ki is fizetnék érte, 5000-et már nem. Elfogadom, ha annyiba kerül, de nekem annyit nem ér.

(#35093) Reggie0 válasza Protezis (#35092) üzenetére


Reggie0
félisten

A kettore(1 db elso, 1db hatso) szamoltam az 5000-ret.
Hardverapron nezzel korul, sokan ajanlanak olcsobb nyomtatast.

[ Szerkesztve ]

(#35094) Tikakukac válasza Reggie0 (#35093) üzenetére


Tikakukac
titán

Hajaj, már megyünk 200Ft-ra is lassan. Ami mondjuk felvet kérdéseket, de amíg az ügyfél jobban tudja mennyibe kell kerülnie a dolgoknak, addig így is marad. Mint a PC és noti szerelés. Jó, hát, Istenem, kicsit össze lett kramancolva a vas meg a kolléga belehamuzott, de 30%-al olcsóbban tette. Akkor már megérte. A sztori valós.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35095) Norbi46 válasza Tikakukac (#35094) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Az nagyon kemény! :))

(#35096) axlfsi válasza Tikakukac (#35094) üzenetére


axlfsi
veterán

Úgy-úgy! ... De amíg hígul a "szakma", addig ez így vagy ilyenebb is marad. Legfeljebb valaki duplán fizeti meg az árát, ha az elsővel nem lesz elégedett 🤷

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35097) Tikakukac válasza Norbi46 (#35095) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos már én is kezdek öregedni, ezzel együtt jönnek a sztorik is. Eszméletlen olykor, hogy miket hallok-látok a placcon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35098) Reggie0 válasza Tikakukac (#35094) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem ezt piaci versenynek hivjak. Komuvesnel is ugyan igy megy, a jo szaki draga, az atlagos az atlagos, a bena meg olcso. A 3D nyomtatasnal eddig magasan tartotta az arat a gepek kisebb elterjedtsege. Varhato volt, hogy csokken az atlagos ar.

[ Szerkesztve ]

(#35099) consono válasza Reggie0 (#35098) üzenetére


consono
nagyúr

Van ebben valami, de sajnos most meg pont az olcsó gépek miatt nem lehet már/még eldönteni, hogy ki a kókler, ki a lelkes amatőr és ki a profi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35100) Tikakukac válasza Reggie0 (#35098) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt úgy hívják, hogy senkiháziak kezében a popszakma, és a legjobb benne, hogy nem nyer vele senki igazán.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.