Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46301) jeni válasza MiklosSaS (#46300) üzenetére


jeni
félisten

En2 csak azért váltottam sata3 -ról nvme SSD-re mert kellett nekem a 8db sata port

(#46302) MiklosSaS válasza jeni (#46301) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MSI X299 Gaming AC lapom van...3 x HDD + Br rw + 1 x ssd.

Szoval, engem csak a kivancsisag hajt...de tenyleg lehet nem eri meg ujra tolni az egesz rendszert.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#46303) Emperor_ válasza -Faceless- (#46295) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezek közül csak az 1500-ast ajánlom.

Ha más gyártó is érdekelne, akkor jelezd!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46304) -Faceless- válasza Emperor_ (#46303) üzenetére


-Faceless-
őstag

Persze hogy érdekel más márka is, csak ténylegesen nem találtam egyetlen egy 180-asat sem ennyiért. Csak azért hoztam fel ezeket, mert nem találtam most mást, és véleményt szerettem volna kérni róluk.

Köszönöm a segítséget! :R

(#46305) Emperor_ válasza -Faceless- (#46304) üzenetére


Emperor_
addikt

Amennyire én tudom, a 180GB-os SSD-ket jellemzően az Intel gyárt/gyártott. Más márka nekem nem ugrik be ilyen méretben sajnos :U .

Használtan ezeket érdemes nézni:
Kingston HyperX Fury, Intel 520, Kingston HyperX 3K, Samsung 840 PRO, Samsung EVO 850, Adata SX930, Adata SP920, Adata SP900, Adata SX900

Megnéztem az aprót és elég sok Intel 1500, 180 GB van eladó. Simán vállalható :K .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46306) k2laci


k2laci
tag

Ezekből melyiket szabad megvenni ? :)

[link]

(#46307) jeni válasza k2laci (#46306) üzenetére


jeni
félisten

Mi a Ft keret?
Mibe kell?
Milyen méretben?
Melyik modell?

(#46308) k2laci válasza jeni (#46307) üzenetére


k2laci
tag

Op. rendszer boot-olására kellene, elég lenne 128GB, és persze az anyagi keretek elég szűkösek, de nem szeretnék vackot venni, egyszer már volt SSD-adatvesztésem (VERTEX 460A).

(#46309) dugo_ válasza k2laci (#46308) üzenetére


dugo_
veterán

Az SU800-at szoktuk ajánlani, mert azon már 3D TLC cellák vannak, tartósabb az írható adatmennyiség tekintetében.
Az A400 full budget, planár TLC, papíron elmegy, 3 év garival végül is vállalható, ha nem lesz nagy írásnak kitéve. Az UV400 az A400 elődje, ott voltak sebességgondok, azt került.

Az adatvesztést pedig semmivel nem lehet elkerülni, csak gyakori mentéssel. Ha van, akkor mindegy mit veszel, mert lesz backup, ha nincs, akkor is mindegy, mert nem lehet előre megmondani, hogy mikor adja be a vezérlő az unalmast, így bármikor ugorhat minden.

(#46310) korren


korren
aktív tag

Én egy laptopba most vettem 12k-ért Adata SU650 - et, 120 GB-ost.

3 év gari. 70 TB TBW. 3D NAND, SLC cache.

[AData SU650]

System lemeznek, másra meg a régi HDD-t beraktam egy caddy-be.
Ilyen felhasználásra például - szerintem - szinte bármelyik MÁRKÁS SSD megteszi, 3 év garival.
Mondjuk Én speciel szeretem az Adata SSD-ket.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#46311) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

A Transcend TS960GSSD220S [link] SSD-ről tud valaki valamit mondani? Jelenleg elképesztően jó áron van a helyi amazon-n, harmadával olcsóbb, mint bármilyen más hasonló darab. Elsősorban adattárolásra lenne használva és innen futnának a játékok, kritikus adat nem lenne rajta, a hdd-t cserélném le erre.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#46312) Frawly válasza korren (#46310) üzenetére


Frawly
veterán

Tudnál tenni be SSDOK, béta HD Sentinel, és Crystal Disk Markkal készült képeket róla a Flash SSD topikba? Csak hogy lássuk milyen, ajánljuk-e másoknak is.

(#46311) Zsohi: a Transcend alapból elég noname márka, meg úgy tudom supportot sem ad az SSD-i mellé, de ha ilyen olcsó a 960 gigás, akkor HDD helyére háttértárnak játékokhoz és biztonsági mentéssel rendelkező adatokhoz simán bevállalható 228 kanadai dollárért, de ha nem Kanadában vagy, akkor vám, áfa simán rájöhet, de még akár úgy megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#46313) Zsohi válasza Frawly (#46312) üzenetére


Zsohi
őstag

Igen, pont az miatt aggódok, hogy nem egy ismert márka. Az ára viszont magáért beszél, 228$, miközben a következő a sorban a Western Digital Blue 310$-ért.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#46314) Frawly válasza Zsohi (#46313) üzenetére


Frawly
veterán

Itthon nem nagyon megy be az 1 terások ára 72 ezer alá (WD Blue-t látok legolcsóbban, ami szintén nem a legjobb SSD gyártó), ez a Transcend meg áfával együtt (vámmentes, de áfát kell fizetni utána) 56 környékére jön ki + szállítás, meg akkor még ott van, hogy garit hogyan érvényesítesz rá. De épp minap néztem, hogy egy fostos 512 gigás SD kártya sem áll meg 75 ezer alatt. Nagyon elszálltak az árak a Petőfi Csarnokba sajnos, a vaskos Viktor Tréfa meg nem segít a helyzeten. Én még az 1 terás MX300-at 58-ért vettem nem egészen egy éve, pedig már akkor mentek felfelé az árak, de sikerült rá lecsapni eBayen.

(#46315) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni egy NVMe SSD-t. 256 GB-osat.

Amit kinéztem az az ajánlásban is szereplő Plextor M8Pe(G)

Gondoltam hogy egy újabb kiadást néznék, bár ezekkel nincs tapasztalat.
De hátha valaki tud valamit mondani.

A kinézett két típus:

Intel 760p M.2 SSDPEKKW256G8XT
Plextor M9Pe(G)

Mindkettő 256GB-os. Az Intelnek már van ára is és lehet is kapni: 36.790 HUF

Vélemények?

(#46316) Kercsi17


Kercsi17
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra + autocad, illetve 3D rajzoláshoz szeretnék a laposomba egy ssd-t. Melyiket lenne célszerűbb Samsung 850 EVO 26k 5 év gari agy Crucial MX500 250GB 23,7k 5 év gari? Előre is köszönöm.

(#46317) Emperor_ válasza Kercsi17 (#46316) üzenetére


Emperor_
addikt

A 850-es EVO-t ajánlom, az MX500 elég friss típus, nincsen még vele tapasztalat.

(#46315) Lg52xMAX
A speckója alapján én a Plextor-t venném.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46318) Breaker


Breaker
tag

Sziasztok,

Tapasztalatként írom, hogy tegnap 6 kerek év után tönkrement az OCZ Vertex 3 120GB SSD-m. Par honapja kezdte csinalni, hogy ha a gépet bekapcsolom akkor windows boot kezdetekor azonnal feketeség, és percenként 1 beep a pc speakeren. Az 5. beep után reboot magától és ment tovább. Persze nem vártam meg ezt, legtöbbször nyomtam neki resetet és utána ment mindegy hány reboot volt. De ha megint kikapcsoltam a gépet akkor mindig ez lett.
Aztan tegnap óta már semmilyen BIOS nem látja. RIP
A legfrisebb 2.25 firmware volt rajta.

Látom, hogy a kifejezetten nem ajánlott kategóriában van, de nagyon jól teljesítette a dolgát. Néha Crystaldisk-el benchmarkoltam és mindig 480 volt a seq olvasás, az irásra viszont csak most az utolsó mérések idején emléxem, az 180 ami elég karcsú. De lehet hogy az évek alatt csökkent le ennyire.

Gyanakodtam rá és nézegettem OCZ Utilityvel és 99%os állapotot írt végig. A diagok szerit 768 nap volt a teljes munkaórája.

Üdv
Breaker

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#46319) dugo_ válasza Breaker (#46318) üzenetére


dugo_
veterán

Nem újdonság, kéthetente elhullik valakinek a régi OCZ-je... :D

(#46320) Breaker válasza dugo_ (#46319) üzenetére


Breaker
tag

Ez van :)

Ma vennék helyette mást, Aqua-ban olcsó a WD Green, arról van tapasztalat? Elég a 120gb, rendszer alatt lesz ugyanugy.

https://www.aqua.hu/120gb-wd-green-25-ssd-meghajto-wds120g1g0a-492336.html?utm_source=quart&utm_medium=product&utm_campaign=similar

Köszi
Üdv
Breaker

[ Szerkesztve ]

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#46321) dugo_ válasza Breaker (#46320) üzenetére


dugo_
veterán

Nincs, mert ajánlva sincs. Tök alap planár TLC, alacsony íráslimittel. Van helyett 3D TLC Adata SU800 néven, kb ugyanannyiért. Vagy Green szintű pl. a Kingston A400, olcsóbban.

(#46322) Breaker válasza dugo_ (#46321) üzenetére


Breaker
tag

Rendben köszönöm megnézem.

Üdv
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#46323) tibor2010


tibor2010
tag

Nekem egy 240GB-os OCZ Vertex Plus hullott el.
Később találtam olyan információt, hogy számos esetben segíthet a firmware időnkénti újraírása, ugyanis a flash IC a gyenge pontja, elfelejti a programot.

Egyes régi OCZ típusokat döglött állapotban is lehet programozni (JTAG-olni), az alaplapján ott vannak a kivezetések.

[ Szerkesztve ]

(#46324) Frawly válasza Breaker (#46318) üzenetére


Frawly
veterán

Ó, mi ezt a nótát kívülről fújjuk. A tiéd még egész jól bírta azzal a 6 évvel, ahhoz képest, hogy hírhedt széria, mákod volt vele. Az nem érdekes, hogy a SMART adatok alapján 99%-os kondíciót mutat, ha egyszer a vezérlő fossa össze magát idővel. Pedig az a 99% sem kamu, valószínű nem kapott sok írást, még egy csomó írási lehetőség maradt benne a NAND cellákban.

(#46325) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Erdeklodnek, hogy letezik-e olyan SSD, ami sima pci-e csatlakozoba lehet tenni, es egy lapos ITX hazban is elfer.
Ilyen 1-2GB-os olcso megoldas is boven eleg, csak arra kell, hogy az openelec gyorsan bootoljon egy olyan lapon, ahol nincs szabad sata port.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46326) Raymond válasza Bici (#46325) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs kicsi/olcso, de nem sok ertelme lenne amugy se. Boot-old egy USB3.0 pendrive-rol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46327) Bici válasza Raymond (#46326) üzenetére


Bici
félisten

Es az ilyen kiherelt kernelek vajon tartalmaznak USB3 drivereket, hogy eleg gyors legyen onnan a boot?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46328) Frawly válasza Bici (#46327) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem még a herélt kernel is menni fog USB3-ról. Próbáld ki. Ha mégse megy, akkor mSATA, M.2 SATA, M.2 NVMe-s SSD-t tudsz tenni bele, ha a lap fogadja. Esetleg a PCI-E csatlakozóba beleteszel olyan kártyát, ami tud M.2-es SSD-t kezelni, de ilyenkor is mák kell hozzá, hogy a lap tudjon róla bootolni. Meg az ilyen megoldás minden lesz, csak nem 1-2 gigás, meg nem olcsó.

(#46329) Bici válasza Frawly (#46328) üzenetére


Bici
félisten

Akkor az USB3 az egyetlen remenyem, mivel a lap nem tartalmaz semmi ilyen modern SSD csatlakozot.
Egy kartya meg nem ferne el a hazban, mivel egy kifejezetten lapos haz, amibe eppenhogy belefer a lap+huto.

Kossz, rendeltem egy usb3 pendrive-ot, es ha megjon, csekkolom, hogy gyors-e; :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46330) Raymond válasza Bici (#46327) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom oszinten, de az is aranylag lenyegtelen. Azert USB3.0-as kene mert ott legalabb biztos hogy USB2.0 modban is normalis (35-40MB/s) sebessegel megy, az USB2.0-as pendrive-oknal ki tudja milyen a valos sebesseg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46331) Frawly válasza Bici (#46329) üzenetére


Frawly
veterán

Lapos házba biztosan lehet kapni low profile PCIe vezérlőkártyát, de gondolom drágább, mint a sima.

(#46332) Breaker válasza Frawly (#46324) üzenetére


Breaker
tag

Szia!

Igen, sejtettem már a korábbi kolléga hozzászólásából is :)
Teljesen őszintén szólva most járok eben a topikban először, és meglepődtem amikor a nem ajánlott részlegen találtam, mert tényleg nem volt vele gond. Dehát az élethez kell a szerencse is ugyebár.

Mindenesetre az ADATA-t veszem meg most, és majd a másik topikban irok hogyan teljesít idővel.

Üdv!
Breaker

MSI MPG B550 GAMING PLUS | AMD Ryzen 5800X3D | 32GB Trident RGB G.Skill 3200Mhz | MSI GTX 1080TI ARMOR OC

(#46333) vaakuum


vaakuum
addikt

Egy 500 gigás Samu 850EVO-val szemben egy 500 gigás 860 EVO megéri a 7 ezres felárat?
Közeljövőben kellene gépet építenem, de ezt már most is tudnánk használni, így megvenném, mielőtt az ["áramszünet"] visszaköszön az árakon.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#46334) Lacc


Lacc
aktív tag

Sziasztok!

A Samsung 960 EVO 250GB M2 PCIe MZ-V6E250BW model, megéri a felárat?
Ha Van néhány Virtuális Gép, ami olyan ~3Gb méretűek, sok kis fájl olvasását kell végrehajtania, például egy IDE-nek 1000db 5-50kb méretű fájlokról beszélünk.
Az érdekelne, hogy gyakorlatban érezhető-e a különbség?

Másikkal is szemezgetek: Western Digital Blue 3D Nand Series 250GB M.2 WDS250G2B0B - Ez azért olcsóbb egy 10K-val, igaz nincsenek olyan mutati mint a Samsung-nak.
Igaz, hogy kevesebb garancia van rá, Samsung-nál 5év de az korlátozott. WD-nek több MTBF értéke van1.75 millió óra. Illetve ugyanakkor vett Samsung 840 SSD már kipurcant - hirtelen döglött meg a gari lejárta után 2héttel - , még a WD Blue HDD még most is életben van.

(#46335) Frawly válasza vaakuum (#46333) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nem ér meg plusz 7 ezret. Pedig újabb modell, tovább lesz rá terméktámogatás, nagyobb TBW-je van, de egyrészt nincs vele tapasztalat, meg annyival nem jobb, hogy +7k-t megérjen. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet azt venni, vagy rossz SSD lenne, jelképes 1-2k-s árkülönbözetnél én is simán a 860-asra neveznék be, csak nem látom, hogy ennél nagyobb felárat érjen.

(#46336) Frawly válasza Lacc (#46334) üzenetére


Frawly
veterán

Nem érezhető, amit linkeltél, azok M.2 SATA SSD-k, épp azt a SATA3 sebességet hozzák, mint egy sima mSATA vagy SATA3 SSD, csak annyival kényelmesebbek, hogy nem kellenek hozzájuk kábelek.

Gondolom te az M.2 NVMe-s SSD-kre gondoltál. 3 GB-os virtuális gépek lófax kategória, annál nem jönne ki az NVMe előnye, hacsak nem futtatsz egymás mellett legalább 30 darab iilyen virtuális gépet, csak pénzpocsékolás lenne. Akkor inkább a 250 gigás NVMe helyett egy 500 gigás SATA3-ra nevezz be kb. azonos áron, legalább több hely marad a virtuális gépeknek, és semmivel nem érzed majd lassabbnak a gyakorlatban.

(#46337) Balage21


Balage21
tag

Teamgroup L5 Lite 240 GB értékei ha valakit érdekelne.

(#46338) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. 120/128-as kategóriában Transcend SSD360S, Silicon Power S60 és V70 trióból melyik ajánlott, melyik ellenjavallt, esetleg mi van, mint értelmes alternatíva? Csak 2,5-es SATA játszik. Köszi :)

(#46339) Emperor_ válasza Pista0001 (#46338) üzenetére


Emperor_
addikt

Ajánlva egyik sincsen.
Adata SU 800 a jelenlegi ajánlott Ssdk közül a legolcsóbb.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46340) Emperor_ válasza Lacc (#46334) üzenetére


Emperor_
addikt

A felső link és a leírás eltérő.
Hány db virtuális gépről beszélünk? Milyen operációs rendszer fut rajtuk?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46341) atus72


atus72
senior tag

Ma vettem egy ADATA SU800 128GB SSD-t, egy elővakart ASUS alaplapba lesz letöltő gépnek.
Az normális, hogy az SSD Toolbox amikor elindul elég sokáig nem történik semmi, a cpu majdnem 100%-on megy (E8400) majd egyszer csak előugrik a csodálatos gui?

Firmware-t nem enged frissíteni, manuálisan kiirja hogy nem lehet a mostaniról az "újra".
Elég érdekes jelenségek vannak a géppel, szúz win7 pro 64bit install, frissítések nélkül egyelőre, de pl egy youttube videonál is lefagy, memoria teszt megvolt, minden rendben.
AHCI módban lett telepítve (előtte IDE-ben is azzal is ugyanet csinálta).
Olyan jelenség is van, hogy pl fut a qBittorent és egy letöltőtt fájlt ha egy másik gépről meg akarok nyitni azonnal kifagy a rendszer, semmire sem reagál csak a reset gombra. :W :W :W :W
Nem momdon hogy ez az SSD-vel függ össze persze, csak gyanús :D

(#46342) Frawly válasza atus72 (#46341) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a Flash SSD topikba való. Nekem ez az „elővakart” alaplap hangzik gyanúsan, próbáld ki HDD-vel is. A linkelt topikban folytassuk, oda majd tegyél be Crystal Disk Markról, SSDOK-ról, legújabb béta HD Sentinelről készített screenshotokat.

(#46343) hiperion


hiperion
csendes tag

Üdv!

Régóta akarok SSD-t, de mindig sajnáltam rá a pénzt, aztán az utóbbi 2 évben jócskán drágultak is amiket néztem, így hagytam a fenébe.

Csak ajánlott SSD-t akartam venni, a HyperX Fury 120GB volt kiszemelve mindig is, lévén kb. legolcsóbb ajánlott típus. Most tudnék venni egyet használtan ismerőstől, 2 éves, garancia nem tudom van-e így még rá. HDS szerint 325 napot működött, 7 TB forgalom volt rajta, ahogy a képen látszik.

Érdemes így még megvenni, és ha igen, mennyiért? Vagy ha nem, akkor van ajánlott SSD most 15 ezer Ft alatt? OP rendszernek, 120 GB elég.

[ Szerkesztve ]

(#46344) dugo_ válasza hiperion (#46343) üzenetére


dugo_
veterán

1 év gari lehet még rá. Én 10-12-nél többet nem adnék érte, bár ez a 300 nap/7TB szinte még bejáratós és tényleg semmi ismert baja a típusnak.

Újonnan ennél csak gyengébbet tudsz venni ennyiért, bár ott ugye van teljes 3 év garid ebben az árkategóriában. Klasszik ajánlás az Adata SU800, 3TLC a Fury MLC-jével szemben.

(#46345) Pista0001 válasza dugo_ (#46344) üzenetére


Pista0001
addikt

Most egy kicsit megzavarodtam. Úgy gondoltam, hogy az MLC jobb, mint a TLC, de a hsz-od nem ezt sugallja. Mi is a helyzet?

Ja, és egyuttal köszönöm Emperor_-nak a választ a korábbi kérdésemre.

(#46346) dugo_ válasza Pista0001 (#46345) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor rosszul fejeztem ki magam.
TLC < 3D TLC < MLC < 3D MLC

Ugyanakkor egy gari nélküli, vagy kevés garis MLC-vel szemben már el lehet gondolkozni, hogy egy bolti 3D TLC jobb vétel lehet, pláne, ha valaki ismeri a saját felhasználási szokásait, írásmennyiségét.

[ Szerkesztve ]

(#46347) Pista0001 válasza dugo_ (#46346) üzenetére


Pista0001
addikt

Ok, köszi. A #46338-ban említett 3 típusról neked mi a véleményed? Öreg MLC-s típusok 15e körül (120/128GB). A sebesség nekem nem számít, így is köröket ver a HDD-re, a megbízhatóság viszont annál fontosabb. Van ismert hibájuk, vagy csak van/volt náluk jobb, ezért nincsenek az ajánlottak között?

(#46348) dugo_ válasza Pista0001 (#46347) üzenetére


dugo_
veterán

Egyiket sem ismerem, papíron jól mutatnak, de a tesztek alapján ezek is elég lassúak. Ami önmagában nem baj, de ha van ismert és megbízható lassú darab, akkor semmi nem indokolja az ismeretlen, de szintén lassú típust.

Honnan jöttek egyébként? S60-hoz hasonló árban ott az Adata SP920, szintén MLC, limitmentes, 5 év gari. Abból biztosan sokat vettek itteni fórumozók is, nálam is van egy, nem jött még vissza senki gonddal.

(#46349) Frawly válasza Pista0001 (#46347) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor jövök én, és összezavarlak még jobban. Én nem nagyon vennék használt MLC-t, 1 éves vagy annál kevesebb garival. Nem azért, mert az MLC-vel baj lenne, sokkal strapabíróbb, mint egy TLC, meg a Fury is egy jó SSD. Csak azt felejtik el sokan, hogy idővel az SSD-nek szinte mindig a vezérlője adja be a kulcsot, írási terheléstől függetlenül, akkor is, ha alig van írás a cellákban, és még több PB írást bírnának, és ebben a régi SSD-k hátrányban vannak, egyszerűen a koruknál fogva, a vezérlő már öregedett bennük valamennyit. Emiatt hiába strapabírók írásügyileg, ha nem megbízhatóbbak semmivel. Másrészt egy újabb TLC-s meghajtó nem csak új, és több gari van rá, hiába kisebb a TBW-je, azért az évek során a vezérlők sokat fejlődtek, jobban kiforrták magukat, gyorsabb cache-t tartalmaznak, gyorsabbak. Harmadrészt meg átlag felhasználó nem ír rá annyit, hogy akár a planár TLC-t kifárassza. Ahhoz olyan spéci felhasználás kell, amivel egy hónap alatt több terát írsz a meghajtóra, pl. masszív torrent (a seed csak olvasás, nem írás), durván párhuzamosított virtuálgépezés, rendszeres videóvágás, stb.. Legvégül meg olyan konzumer háttértár nincs, ami megbízható. Egyikben sem szabad bízni, bármelyik tönkremehet, az adatokról mindig legyen mentés valahol. Még ha a világ legmegbízhatóbbnak tartott, legmárkásabb MLC-s vagy SLC-s SSD-jét is veszed 10 év garival, az is megdögölhet az első héten.

Persze ha annyira szűk a keret, annyira jó áron van a használt SSD, meg lehet venni azt a Furyt. Sokkal jobb egy megbízhatatlanabb, kiöregedett SSD is, mint egy HDD, nem szabad rá sajnálni azt a tizenezer forintot, más dimenzióba tolja át az egész felhasználói élményt, még a leglassabb SSD-vel is pikkpakk megvan a boot, egy pillanat alatt tölt be a legtöbb program, a HDD lednek felpislani nincs ideje az esetek többségében, úgy tűnik, mintha elromlott volna. Nem kérdés, hogy az SSD ma már kell, főleg Win10 alá kötelező, de minden OS meghálálja elég durván. A legnagyobb hiba a pénzt sajnálni rá. Sokáig én is halogattam, hogy á, nem kell az nekem, luxus, inkább várok pár másodperccel többet, míg minden betölt, de mikor lett SSD-m, rögtön kiderül, hogy nagyot tévedtem. Meg is fogadtam, hogy innentől fogva olyan gépem nem lesz, amiben nincs SSD, még ilyen retro 486-P2-es gépekbe is megéri tenni egy Kingspec vagy hasonló noname szutyok kínai SSD-t, vagy azt pótló SD/CF-kártyás megoldást.

(#46350) Pista0001 válasza dugo_ (#46348) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezek a legolcsóbbak jelenleg az egyik nagy bolt kínálatában. :) Valahogy mindkét márkanév rémlik a múltból, nem teljesen ismeretlen csodák. A lassúság nem gond, simán oprendszernek kell sima normál felhasználású gépbe, úgyhogy ezen a téren nincs probléma.

Frawly: Ezek szerint te meg engem értettél félre ;) Kb 6 éve minden gépemben ssd van, 4 van jelenleg itthon (Sandisk valami 64GB, Samsung 830 128GB, Crucial M500 mSATA 120 GB, Goodram Iridium Pro 240GB), abból 2 napi használatban, másik 2 is megy azért minden 2-3 napban. Mindet újonnan vettem, és ezután is csak újat fogok venni. Az utóbbi években nem követtem a híreket, kicsit fêlreérthetően fogalmazott a fórumtárs, azt hittem, lemaradtam valami újdonságról ;) Most budget, de megbízható megoldást keresek 2 laptophoz, ezért érdeklődtem az említett típusokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.