Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#46101) Emperor_ válasza AllTheBest (#46095) üzenetére


Emperor_
addikt

Egyiket se.
Ezek csak nagyon alapfelhasználásra jók. Az UV400-al még sebesség gondok is vannak.
Ha a legolcsóbb, ajánlott SSD-t keresed, akkor Adata SU800.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46102) Frawly válasza tibor2010 (#46099) üzenetére


Frawly
veterán

A Plextor nem azért melegszik, mert MLC-s, hanem mert nagyobb sebességen is megy NVMe-s meghajtóként, igaz ez csak akkor jön ki durvábban, ha tartós terhelés alatt van. Ilyen fajta SSD-knél mindig számítani kell melegedésre, akkor is, ha TLC-sek. Az MLC és TLC, illetve ezek 3D-s variánsai között sebességre, melegedésre nincs érdemi különbség, csakis az írási terhelhetőségben. Sok ember azért gondolja mégis fordítva, mert a TLC-s meghajtók általában olcsóbbak és belépőszintre vannak pozicionálva, és emiatt ezeknek a meghajtóknak eleve olcsóbb, kisebb teljesítményű a vezérlője, ami lassabb benchmarkeredményekben mutatkozik meg, és ezt tévesen a TLC számlájára írják.

(#46103) AllTheBest válasza Emperor_ (#46101) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Rendben, ez még belefér a keretembe, akkor az adata lesz a választott :) Köszönöm a segítséget

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#46104) csakdzsó


csakdzsó
tag

Sziasztok.

Feltelepítettem az ADATA SX930 120-gb os ssd-re az oprendszerem.Windows 7 64 bit,chipset drivert sem tettem fel.AHCI módban csináltam,és nem látom a biosban.
AHCI drivert nem raktam fel,már ha kellene ilyet tenni....nem tudom.A lap egy Gigabyte GA-Z68XP-UD4.
A telepített opredszer elindul azért,csak nem értem az egészet. :U

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#46105) Emperor_ válasza csakdzsó (#46104) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez itt off.
A Flash SSD topicba tölts fel kérlek egy SSDOK képet és akkor kiderül, hogy minden okés e!

AllTheBest Szívesen :) !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46106) Krissz5435 válasza tibor2010 (#46099) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Köszi, akkor marad a plextor fizu után, a hűtőbordás változat Frawly ajánlásával.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#46107) csakdzsó válasza Emperor_ (#46105) üzenetére


csakdzsó
tag

Szia,küldtem a képet.

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#46108) keeri_offici


keeri_offici
csendes újonc

Sziasztok

Játékra a TLC típusú SSD vígan jó vagy inkább MLC típusú a favorit?

(#46109) syler123


syler123
veterán

Hogy van ez, a Samsung 860 EVO-t szinte minden tesztoldal tlc-s ssd-nek mondja, de a Samsung oldalán a specifikációknál ez áll:

STORAGE MEMORY
Samsung V-NAND 3bit MLC

Melyik az igaz?

[ Szerkesztve ]

(#46110) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

M2 ssd vásárlása elött állok.
Kérdés ami azóta nemtiszta amióta van ezekből is van 20variáns.
Attól hogy a lapon van M2 foglalat, mitől függ hogy bootolható eszközzé válik-e vagy nem..?
A lapom egy Z370F és szeretném az m2 foglalatból bootolhatóvá tenni egy a támogatottsági listából kiválasztott SM961 samsung 512es ssd-vel, de nemtudom ezzel mennyire müködhet.

Elöre is köszönöm!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46111) AllTheBest válasza Emperor_ (#46105) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Esetleg a samsung 850 evo 250gb még jó lehet? csábító az 5 év gari :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#46112) Emperor_ válasza AllTheBest (#46111) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen. Ajánlott SSD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46113) Whysperer válasza Emperor_ (#46087) üzenetére


Whysperer
addikt

Vélemény? Ha belibkeltem őket. ;) Légyszi.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46114) jeni válasza Apollo_21 (#46110) üzenetére


jeni
félisten

Megveszed,beteszed,és a BIOS-ban elsődleges-re állítod az adott SM961-t. Innentől már arról fog bootolni a géped.

(#46115) AllTheBest válasza Emperor_ (#46112) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Annyit elfelejtettem még megkérdezni, hogy a kábel kiválasztása mennyire lényeges? Elég ilyen is ehhez a vinyóhoz? [link]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#46116) Emperor_ válasza AllTheBest (#46115) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen. Mindíg a fém pöcköst ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46117) Emperor_ válasza Whysperer (#46090) üzenetére


Emperor_
addikt

A WD SSD.itől nem vagyok elájulva, HDD.i sokkal jobbak.
Ez a Black elég alacsony TBW.jű. Alap felhasználásra, netezésre, némi játék.ra elegendő.
A hűtőborda ügyben nincs tippem, a Flash SSD topicjába nézz körbe!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46118) Whysperer válasza Emperor_ (#46117) üzenetére


Whysperer
addikt

De játékokra elég? Azta sebességet akarom amit a 120 ocz agility 3 tudm ha azt hozza az nekem mar jo. world of Warcraft es stb jell csak neki

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46119) Frawly válasza syler123 (#46109) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz hogy szóltál, mert én is 3D TLC-snek tudtam, de más oldalakon is utánanézve 3D MLC-s a 860 EVO. Szerintem az MLC-t is tudják már ezzel a 3D-s technológiával olyan olcsón gyártani, hogy dobták a TLC-t. Ahogy nézem, úgy vezérlőt is kapott a 860 EVO. Kíváncsi leszek mik lesznek vele a tapasztalatok, aki vett ilyet, számoljon be róla. Bár nem hinném, hogy mellé lehet vele nyúlni.

(#46120) Raymond válasza Frawly (#46119) üzenetére


Raymond
félisten

860 Pro = MLC
860 EVO = "3bit MLC" aka TLC

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46121) dugo_ válasza Raymond (#46120) üzenetére


dugo_
veterán

Neee, és tényleg. :D Le sem esett, amikor ránéztem a specre. Volt ott gógyi, amikor ezt így kitalálták a marketingesek...

(#46122) Frawly válasza Whysperer (#46118) üzenetére


Frawly
veterán

Játékokra több mint elég, szerintem a 256 gigás mérethez képest a TBW limitje sem annyira szörnyen alacsony (80 TBW, míg a 850 EVO-nak 75 TBW), és ahogy nézem, 5 év gari jár rá, egyéb specifikáció sem tűnnek rossznak. Már ha annyira ragaszkodsz az M.2 NVMe-hez és a WD-hez, meg a lapod is tényleg támogatja az NVMe-t. Leginkább attól függ, hogy mennyiért tudsz hozzájutni. Az a ~28 ezres ár, amit az általad linkelt oldal nálam mutat GBP-ben (£80), az korrektnek tűnik érte.

A WD-t azért nem szoktuk ajánlani, mert se rendes firmware-támogatás nincs hozzá később, meg az SSD-SMART infós programok sem ismerik fel. Vagyis most nézem, hogy a WD Blackhez van ez a WD SSD Dashboard windowsos szoftver, tehát mellékelnek már hozzá gyári szoftvert (régebben semmilyen szoftver nem volt az SSD-ikhez elérhető), de azt nem tudom milyen részletes infókat nyújt, mennyire használható. Egyébként az OEM SSD-kre rá lehet nézni, pl. Live Linuxszal, bár az alatt NVMe SSD-kkel nincs tapasztalatom.

Vedd meg, próbáld ki, majd számolj be a tapasztalatokról. Szerintem itt a fórumon te leszel az első, aki ilyet vesz, így most első körben te leszel a kísérleti egér, min„k” többiek meg okulunk.

(#46123) Frawly válasza Raymond (#46120) üzenetére


Frawly
veterán

De genyák, ilyen megtévesztően írni! Ezek szerint én kevertem a 3D MLC-t a 3-bit MLC-vel. Miért nem tudja becsületesen TLC-ként feltüntetni, rejtély. Elég gusztustalan marketingfogásnak tűnik.

(#46124) Whysperer válasza Frawly (#46122) üzenetére


Whysperer
addikt

Rendben honap vegen erkezii mrg otthon rol a gepem UK-ba es akkor megveszem es meselej majd. Köszönöm szépen. Amigy pcie m.2 apadterbe van valami kritérium?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46125) syler123 válasza Raymond (#46120) üzenetére


syler123
veterán

Már utólag én is rájöttem. Ez valami parádésan undorító húzás. Élettartamot akkor mivel növelték? Több tbw-t hazudnak?

Frawly: nekem jövőhéten jön meg, remélem beválik.

dugø: értem, akkor nem tudok más okot, miért vettem 860-at, mindegy ez van ezt kell szeretni :D

[ Szerkesztve ]

(#46126) dugo_ válasza syler123 (#46125) üzenetére


dugo_
veterán

Nem az élettartamot növelték, hanem a garanciális feltételekbe foglalt íráslimitet tolták ki. Már a 850 EVO is 2PB körül bírta a teszteken.

(#46127) Raymond válasza syler123 (#46125) üzenetére


Raymond
félisten

Figyelembe veve hogy talan az 1/10-et adjak meg annak amit a valosagban bir ezert mindegy hogy most megduplaztak a szamot az elozohoz kepest.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46128) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném már a korosodó asztali gépemet kicsit gyorsítni. Ehhez kernék egy kis segítséget, amit előre is köszönök.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15 000 - 20 000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gépbe lenne, méghozzá SATA3-as csatoló felülettel.
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
[ASUS M5A97 R2.0] A probléma itt az, hogy a gyártó nem volt elég lelkes a lista frissítgetésével.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
3 év garancia szerintem megfelelő lesz.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Teljesen átlagos felhasználás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46129) Emperor_ válasza Thanoker (#46128) üzenetére


Emperor_
addikt

Ennek a lapnak a korábbi verziójával rendelkezem, amik eddig hibamentesen mentek benne:
Intel 520, Samsung EVO 850, Kingston HyperX Fury. A két első most is üzemben van.
Nem hinném, hogy bármilyen korszerű SSD-vel gond lenne benne...

Ajánlatom:
Crucial MX 300 3 év gari
Samsung EVO 850 5 év gari
Adata SP920 5 év gari

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46130) Nyethuszar


Nyethuszar
tag

Sziasztok !

Végül is nem az általam korábban írt WD [link] lett a kiválasztott, hanem a Samsung alkotása [link] :))
Egyenlőre ebben a lapban lesz: [link]
A későbbi gépfejlesztés miatt előregondolkoztam az SSD-nél.
Főleg a tudása miatt választottam a WD helyett, meg többen írták,hogy ezek igen megbízhatóak, szemben a WD termékeivel, ami inkább normál HDD-ben jeleskedik.
A fő kérdésem,hogy a Samsungra milyen hűtést kell beszerezzek ?
Én erre gondoltam: [link]
De ha tudtok valami jobban akkor várom a tanácsotokat.
Mennyire forrófejű egyébként egy ilyen Samu SSD ?
A gépben a légáramlás elvileg megfelelő (a beszereléskor újra kell azért kábeleznem az egészet belül,hogy ne legyen zsúfoltság és jobban átszellőzzön ..), a jobb panelben a 12es ventitől kapja a levegőt, meg a ház orrából is, ahol régen a felső tápok voltak ott meg kiszívja a meleget egy másik 12es. Tervezem beszerezni egy másik 12est a tetejébe,hogy ott is kifújja a meleg levegőt.
Mivel sajnos eléggé szűkös ott a hely a CPU cooler miatt,így csak vékony venti jöhet szóba.
Erre gondoltam [link]
Ajánlották,hogy megbízható. De várok ötleteket ha van :)
A gépház egyébként egy [link]

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket előre is :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#46131) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

mi a legolcsóbb és megbízható SSD mostanság egy laptop felgyorsítására? 120-240 gb elég, nem sebességbajnok kell, csak a konzumer 5400(?) rpm vackot parkolópályára kellene tenni. :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46132) Emperor_ válasza Mr.Csizmás (#46131) üzenetére


Emperor_
addikt

Adata SU 800 a legolcsóbb, ajánlott SSD.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46133) Mr.Csizmás válasza Emperor_ (#46132) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm, és 240 gb kategóriában? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46134) fanti


fanti
addikt

Sziasztok srácok!

Tanács kéne Tőletek!

Melyik SSD menne tökéletesen az Asus Maximus VIII Hero (Z170) lapommal ezek közül?

1TB-os modellek:
Toshiba XG4 (Seq. Read/Write 1500/980 MB/s)
Toshiba XG5 (Seq. Read/Write 3000/1050 MB/s)
SKhynix PC300 (Seq. Read/Write 2000/800MB/s)

A legfontosabb a BOOT Win10-el, csak a második pont a sebesség.

Ötlet, tapasztalat?

Köszi előre is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#46135) Ringman válasza fanti (#46134) üzenetére


Ringman
nagyúr

Toshiba XG5

ilyet hol lehet kapni?

(#46136) Thanoker válasza Emperor_ (#46129) üzenetére


Thanoker
csendes tag

Köszönöm a segítséget, az Adata SP920 lett megrendelve. :R

(#46137) allein


allein
addikt

Sziasztok. Meg tudja valaki erősíteni, hogy az M.2 típusú SSD-k, méretben megegyeznek? Pendrive-ot szándékozom csinálni és felmerült bennem a kérdés.

Szerk: rosszul fogalmaztam. M2.2280 NVMe Samsung, ebbe szeretném belerakni.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46138) dugo_ válasza allein (#46137) üzenetére


dugo_
veterán

Hát, van négyféle, úgyhogy biztos nem. :D
2242, 2260, 2280, 22110

Adott méretkategórián belül azonos a nyák fizikai mérete.

(#46139) tibor2010 válasza allein (#46137) üzenetére


tibor2010
tag

Dísznek jó lesz.
Nem jó bele az NVMe .

(#46140) allein válasza tibor2010 (#46139) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, akkor olyan kell keresnem amibe jó az NVMe :R

(#46141) Raymond - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#46141) Raymond válasza allein (#46137) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy a kollega irja, nem NVMe-s az atalakito. Mondjuk a neveben is ott van:

SilverStone Technology M.2 SATA SSD to USB 3.1 Gen 2 Enclosure

M.2 SATA csatolosat kell nezned.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46142) Whysperer


Whysperer
addikt

Sracok egy utolso kerdes es nem agyalok tovabb. Elso melett az szol,hogy gyorsabb es 70-79 font a masik ketto melett meg a dupla kapacitas

ez

[link] + egy adapter ?

vagy ez?

[link]

vagy ez

[link] + adapter

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46143) Raymond válasza Whysperer (#46142) üzenetére


Raymond
félisten

Jatekokra a legjobb ar/kapacitas aranyut amit talalsz. Sima 2.5" SATA kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46144) Whysperer válasza Raymond (#46143) üzenetére


Whysperer
addikt

Ertem akkor Ssmsung EVO 850 vagy WD blue 500 GB 115/118 fontert.

Jo csak azert neztem mert Houdini es Maya cloth/hair/fliud szimulacio is fog menni rajta!!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46145) Raymond válasza Whysperer (#46144) üzenetére


Raymond
félisten

A ketto kozul a Samsung.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46146) Whysperer válasza Raymond (#46145) üzenetére


Whysperer
addikt

okes most akcios ugyis 5 ev garival 115 font. Curcialokat is neztem mert az 110,de arra csak 3 ev garancia van

Koszonom az osszes tanacsotokat.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#46147) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok segítséget szeretnék kérni .Notiba tervezek Nvme 256 gb ssd-t venni.Mindenképpen Nvme be gondolkozom,egy Think Pad T50P be lesz.Két típus között vacillálok,nem tudom melyik a hűvösebb. Samsung PM 961(igen tudom hogy ez om,de nem érdekes mert teljesítményben minimális a különbség a 961 evo hoz képest viszont jóval olcsóbb) Illetve Toshiba XG5.Melyik a hősösebb ,ill melyik a jobb ssd szerintetek.Köszönöm szépen előre is mindenkinek.

(#46148) Emperor_ válasza Mr.Csizmás (#46133) üzenetére


Emperor_
addikt

Megnéztem és ott is az SU800 a befutó.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46149) Frawly válasza kromatika (#46147) üzenetére


Frawly
veterán

Őőő, biztos vagy benne, hogy a T50P fogad NVMe-t? Konkrét specifikációt nem találok róla, szórványos találatok között elhintve olyan infók vannak, hogy ez egy régi C2D-s széria, így nem hinném, hogy M.2-es SSD-t fogad akármilyen szinten (akár csak M.2 SATA-sat, nem hogy M.2 PCIe-t). Győződj meg róla miket támogat, esélyes, hogy csak sima 2,5 colos SATA SSD jó bele. Más részről ilyen régebbi gépbe úgyse érdemes NVMe-set tenni, akkor sem, ha véletlenül fogadná, mivel se a foglalat nem kellően gyors, hogy ki tudja hajtani a PCIe 3.0 x4 NVMe SSD-ket, másrészt meg a proci, buszsebesség sem olyan bika, hogy foglalattól függetlenül is ki tudná hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#46150) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire lehet szörnyű ez [J&A LEVEN JS500 120GB SSD] ?

3 év gari, MLC alapú. Bár semmiféle információt, TBW-t nem találni a gyártó oldalán sem róla.
De nem hiszem hogy ezek fényében nagyon tartani kéne tőle...

Egy középkorú laptopba kéne, egy kis sebesség növelésre.

Van vele vmi tapasztalat? A webshop oldalán sok és pozitív visszajelzés van, de gyanítom egyik sem hosszabb használat után született.

Ha nem javasoljátok, akkor egy AData SU800 lesz helyette, azzal nekem is van tapasztalat, azzal nem lehet mellényúlni úgy sem.
Csak gondoltam kicsit spórolok a delikvensnek.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.