Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) KisTücsök válasza devil-k (#14548) üzenetére


KisTücsök
addikt

Kb 4.5 méter. Nézési, fotelból kb 3.8-4, attól függ, lehet azt tologatni. Kanapéról kb 5 méter.

(#14552) Neoteric válasza KisTücsök (#14545) üzenetére


Neoteric
addikt

Baba lett, grat! :K

(#14549) TwentyFour: 3D filmekhez nem létszükséglet az nVidia kártya, nVidia 3D Vision-ös játékokhoz kell nVidia kártya.

PSN: ne0teric_sAN

(#14553) AVhelper válasza blackdog (#14503) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Hagyjuk azt a gerendát, mert a vetítőt sajnos nem lehet arra rögzíteni.

Legyen akkor a vetítő 1280 x 800 pixel (WXGA) felbontású, és az ezzel vetített kép mérete kb. 220 x 138 cm (ez 16:10-es képaránynak felel meg!)

Legyen úgy, hogy a 4. sorban ülők néznék a képet 5 méterről, és akkor 80 centis sortávolsággal számolva...
a 3. sor 5 - 0,8 = 4,2 méterről,
a 2. sor 5 - 1,6 = 3,4 méterről,
az 1. sor 5 - 2,4 = 2,6 méterről,
az 5. sor 5 + 0,8 = 5,8 méterről,
a 6. sor 5 +1,6 = 6,6 méterről nézné a képet.

Azt javasolnám, hogy ha 4 sorban elhelyezhetők a nézők, akkor a 2., 3., 4. és 5. sorba üljenek, és csak "kapacitásbővítésnél" üljenek az 1. és a 6, sorba.

Vetítőket privát üzenetben javaslok, mert különben kitiltanak erről a baromi szigorú fórumról. :(((

(#14554) AVhelper válasza Neoteric (#14504) üzenetére


AVhelper
senior tag

Akkor segítek számolni:

A csomag ára tehát kerekítve 260 eFt, ebben kapsz két 3D szemüveget (á 50 eF) és a rolós vásznat (á 25 eFt), vagyis az Acer H7532BD-t megkapod 185 eFt-ért.

Elég olcsó?

(#14555) AVhelper válasza StLui (#14507) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ott (nem szabad leírnom, hol) olcsó vetítők is megnézhetőek. A VB előtt, alatt rengeteg akciós Acer, Epson vetítőt adtak el, amiket megnéztek és el is vittek vevők.

(#14556) AVhelper válasza c4 (#14525) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért, mert egy terméknek csak egy ára lehet a weboldalon. Nem lehet külön opciós csak "kosárba teszem" ára és "mutasd be, magyarázd el, foglalkozz vele" ára. De ezt tényleg kitárgyaltuk már.

(#14557) AVhelper válasza CyDoN (#14526) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy gyártó sem ad ingyen vetítőt bemutatásra, és van olyan gyártó, amelyik semmilyen kedvezményt nem hajlandó adni bemutató darabra.

(#14558) c4 válasza AVhelper (#14556) üzenetére


c4
őstag

Erre már létezik megoldás akár multinacionális cégnél is. Úgy nevezik: "webshop ár".

(#14559) escape


escape
aktív tag

Sziasztok! Azt hiszem már jártam itt régebben, de akkor még nem volt meg a kellő összeg a projektorhoz, most azonban ez megoldódni látszik. Otthonra lenne szükségem egy projektorra nagyrészt filmezéshez és kicsit konzolhoz. Ha minden jól megy, akkor Raspberry Pi-vel kellene együtt működnie, tehát mindenképpen HDMI kellene, és mivel van xbox is, ezért nem árt ha két digitális bemenete van. Egyelőre falra lenne vetítve, és a HD felbontás elég. Nézési távolság nagyjából 3-4 méter közöttire tudnám belőni. A raspi miatt feltétel a CEC, remélem az újabb kütyük már tudják ezt is. A keret nagyjából 150-200 között alakul, de ha ennyiért van FullHD-s is, az még jobb. Tehát a feltételek:
- 2 HDMI
- HD (vagy FullHD)
- CEC
- 150-200K közötti árcédula
Ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában. :R

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#14560) Madwe válasza escape (#14559) üzenetére


Madwe
nagyúr

Benq w1070et ugyan 220ert árulnak, de ki lehet fogni jóval olcsóbban is ha keresgelsz Aprón... Full HD, 2 Hdmi, ebben az árban a tipikus ajánlás.

(#14561) escape válasza Madwe (#14560) üzenetére


escape
aktív tag

Ez egészen korrektül hangzik, még a CEC is megvan, viszont a 3D-re nincs szükségem. Ha nincs 3D nélkül, akkor ám legyen. Köszi a tippet. :R

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#14562) spiky03 válasza KisTücsök (#14545) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula tőlem is.
Pár fasza filmes poszter a falra, aztán már mindjárt kicsit hangulatosabb. :)

Szépek feketében is azok a Focal-ok. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14563) KisTücsök válasza spiky03 (#14562) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi!

Hármat tervezek, inkább a panelokat erőltetném majd, meg a függönyöket. De három plakátnak azért majd szorítok helyet.

(#14552) Neoteric: Köszi!

(#14564) spiky03 válasza KisTücsök (#14563) üzenetére


spiky03
veterán

Vagy összekötöd a kellemest a hasznossal és a panelekre nyomtatsz posztereket és kész is, 2 in 1. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#14565) panada


panada
tag

DjKoxi: inkább itt válaszolok erre (plazmánál már off):

Alapvetően nem gondolkodtam vetítésben otthon a nappaliban, ezért (egyelőre) plazma párti vagyok. Mikor 1-2 hónapja először csak felületesen ránéztem erre a dologra, azt láttam, hogy akár 350 EFt körül (proji+vászon+hosszú HDMI kábel) meg lehet oldani egy ilyet, de kiderült, hogy – esetemben – nem ilyen egyszerű.

Ezt a topikot is lelkesen átnéztem az utóbbi hetekben (a képeiddel is találkoztam és tetszett is a kivitelezés), és nem is a pana VT60 képminőségével akarom összehasonlítani a vetített képet, a nagyobb képméret adta élmény én is úgy gondolom, kárpótolja a nézőt). Nem ezek miatt bukott el az otthoni vetítés. Voltam bent LSK-nál is egyeztetni, a problémák a következők:

- nappali (és nem moziszoba), ezért plafon fehér, falak világos színűek, ez befolyásolja erősen a vetített képet.

- a projektor nem a plafonra kerülne, hanem hátul lenne hely 105 cm magasságban, a vetített kép alja ettől a síktól 40-50 cm-el lejjebb kellene hogy kezdődjön (különben túl magasra kerül a kép). Ezt az állítási lehetőséget a drágább (0,8-1MFt) projik tudják, a belépőkkel olyat lehetne, hogy kicsit megdöntöm (hátulját megemelem), akkor meg trapéz-korrekció, nem is kicsi, ami nem szerencsés (ill. elég bénán is nézne ki). (A vetítési táv egyébként ~4m lett volna.)

- a proji a néző-pozíció fölé-mögé kerülne közvetlenül, itt a működési hang erősen befolyásoló tényező.

- a filmeket DVD-ről is nézem. Ezek néha már 55”-on is furcsán mutatnak 2,5-4 m közötti nézési távolságokból, a szaktanácsadás szerint viszont 100-110” esetében a (ma már alacsonynak számító) felbontás miatt kb. nézhetetlen lenne a vetített kép.

Részletesebben tehát ezek az okok vezettek arra, hogy egyelőre letegyek az otthoni vetítésről (a szükséges keret eleve valahol 1-1,5 MFt között lenne, de több fenti problémát még ez sem oldana meg). Tehát mindenáron, túl sok kompromisszummal nem akarok ebbe az irányba elmenni. Remélem kiderült, hogy nem „lenézem” az olcsóbb rendszereket, sőt, én is abban gondolkodtam a plazma mellé, de akkor még nem voltak világosak ezek a részletek.

Persze ha valaki mindenre tudna megoldást (pl. lecseréli a DVD-imet BD-re, stb.)… :)

(#14566) jracz válasza panada (#14565) üzenetére


jracz
tag

Nem tudsz a mennyezetre konzolt rögzíteni?
Itt bukott el a projekt.

(#14567) Madwe válasza panada (#14565) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igazából az hogy nappaliban lenne és nem moziszobában, még nem a világ vége. Persze elveszen sok sötét info a képről, de nem vészesen szvsz (nálam is így van jelenleg, teljesen rendben vannak a sötét jelenetek, persze tudom hogy szebb lenne a kép ha sötét falú szobában lenne, de így is teljesen rendben van.

Az viszont hogy nem tudod a plafonra helyezni valóban gond így, amiket írtál... Biztos nem megoldható :)? Vannak magas projektorállványok vagy hogy nevezzem, amik kb olyanok mint egy szűk magas polc (lehetnek ott a dvdid pl :D) s a tetején meg ott a proji fejjel lefele. Persze ez esztétikai kérdés, a szoba közepén nyilván hülyén néz ki, de a fal mentén már kevésbé.

A dvd-k viszont valóban felejtősek ekkora méretben, esetleg ha olyan lejátszóba teszed ami szépen skálázza fel őket, akkor egész tűrhetően tudnak kinézni. Illetve még olyan megoldást tudok elképzelni, hogy a lejátszóban átméretezed a képet, köré mondjuk fekete sávot teszel, így a megfelelő méretben lesz a felbontáshoz, csak nem az igazi ilyenkor a kontraszt, mert a vásznad belsejében lesz s így fehér kereted lesz körülötte...

(#14568) panada válasza Madwe (#14567) üzenetére


panada
tag

Nem akarlak untatni titeket a helység alaprajzával meg részletes leírásával, sok szempontból megvizsgáltam a dolgot, sajnos nem megoldható a plafonos verzió, ill. a helység közepén lenne az a bizonyos magas tároló állvány, amit írtál, így ez sem megoldás – esztétikai szempontból.

A lejátszó olyan, ami felskáláz, meg kihozza a DVD-ből amit lehet, de pont azért, hogy 55”-on még élvezhető legyen. Ott még az is. :)

(#14569) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Mi a most kapható legjobb ár/érték arányú FullHD-s projektor?
Kb. 4,5m-ről tudok vetíteni (azaz ott lenne a lencse kb, a beltáv az 5m) és onnan is lenne nézve.
Mi lenne az a képátló, ami a legjobb minőségben lenne így hozható?

Üdv.

(#14570) AVhelper válasza banderasz77 (#14569) üzenetére


AVhelper
senior tag

A most 259 842 Ft-ért kapható Acer H7532BD, ami mellé 2 db DLP-Link szinkronizálású aktív 3D képzáró szemüveget (értéke kb. 50.000 Ft) és Acer M90-W01MG 196 x 110 cm vetített képfelületű rolós fali vásznat (értéke kb. 25.000 Ft) adnak. Privátba megírom, hol kaphatod meg ennyiért.

Az ajándék vászon persze túl kicsi lenne neked, mert 5 méterről nézve nem ártana ha a vetített kép kb, 280 cm széles és 157 cm magas lenne. Ezt a képet az Acer H7532BD 4,5 méterről képes megvetíteni.

(#14571) devil-k válasza AVhelper (#14570) üzenetére


devil-k
nagyúr

Figyelj már! A BenQ W1070-t miért nem ajánlod neki? Mert azt nem forgalmazza a Te céged? Ez a rejtett marketing duma is rohadt undorító, végre leállhatnál vele. Teljesen félrevezeted az embereket....

- mozi bolondéria -

(#14572) Gyeptegla válasza devil-k (#14571) üzenetére


Gyeptegla
tag

Azért vicces hely ez a bolt, igen csak túl van árazva minden.

Azért kíváncsi lennék milyen szaktanácsot tudnak adni egy kifutott tabletre, amiért durván 15 ezer forinttal többet kérnek el mint az átlag piaci ár.

(#14573) AVhelper válasza devil-k (#14571) üzenetére


AVhelper
senior tag

Figyelj már! Ezen a fórumon csak a BenQ W1070-et lehet ajánlani? Egyébként azt is forgalmazza a cég, amire gondolsz, de erről Te mit se tudsz.

Nehogy már Te határozd meg, hogy Én mit tartok jó vételnek, és ne sértődj már meg, ha az nem a BenQ W1070!

Miért lenne félrevezető, amit ajánlottam? Az Acer H7532BD kvázi ugyanazt tudja, mint a BenQ W1070, csak az utóbbi lencséjének kicsit nagyobb a zoom tartománya és van egy kis függőleges képeltolása. Az Acer viszont ebben a csomagban igenis jó vétel.

Szerintem Te állítsd le magad.

(#14574) devil-k válasza AVhelper (#14573) üzenetére


devil-k
nagyúr

És milyen érdekes, hogy csak nálatok érdemes megvenni a BenQ-t 280.000 Ft-ért, nem? Sehonnan nem szabad, mert ott nem ugyanaz a vetítő van... Vicc ahogy ezt csinálod.

Amikor nagyban nézegettem annak idején a vetítőket és a vásznakat, próbálkozott nálam egy hasonló kaliberű és stílusú ember, mint te... Nem véletlen, hogy nem vettem tőle semmit sem, pedig nem kis pénzről volt szó....

- mozi bolondéria -

(#14575) AVhelper válasza devil-k (#14574) üzenetére


AVhelper
senior tag

Na látod, hogy ott is lehet kapni! Én nem is állítom, hogy az ott jó vétel lenne. Sőt azt se állítom, hogy nem egy jó ár/érték arányú termék a BenQ W1070. De szerintem az Acer H7532BD csomagban jó vétel.

Remélem másokat és banderasz77-et meggyőzik az észérvek.

[ Szerkesztve ]

(#14576) devil-k válasza AVhelper (#14575) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valamit félreértettél, nem BenQ-t vettem... meg sem fordult a fejemben.

- mozi bolondéria -

(#14577) AVhelper válasza devil-k (#14576) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jól döntöttél!

(#14578) Vikthor válasza banderasz77 (#14569) üzenetére


Vikthor
nagyúr

használtan érdemes, pana 5000-es mitsu 8000-es vagy jvc x3-as

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14579) Madwe válasza AVhelper (#14575) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem annyira nem feltétlen jó ajánlat, 3d szemüveget 10k alatt lehet kapni - igaz a márkásak 25k körül vannak, de azok sokszor még kényelmetlenebbek is! A vászon meg sokra nem jó... De persze ha valakinek olyan szemüveg s vászon kell, akkor jó vétel. De ha a vászon nem kell, 3d nem érdekli, vagy jó neki a 10k-s is (2 van belőle, uh. összesen 20k) akkor már nem is annyira vonzó.

Ettől függetlenül azzal nekem személy szerint nincs bajom hogy azt ajánlod, főleg ha meg is indoklod, de az ajánlat azért erősen személyfüggő hogy kinek is jó, ezt érdemes hozzátenni szvsz. Ami a szavaidból kicsit ki is olvasható btw, de nyilván nem azt fogod kiemelni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#14580) Norbi 72 válasza devil-k (#14574) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jackson :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14581) DjKoxi válasza panada (#14565) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Megértettem, és látom alaposan körbejártad a témát. Mérlegeltél, és valóban a Neked megfelelő megoldást választottad :K

(#14582) devil-k válasza Norbi 72 (#14580) üzenetére


devil-k
nagyúr

Enjoy. :P

- mozi bolondéria -

(#14583) AVhelper válasza Madwe (#14579) üzenetére


AVhelper
senior tag

Persze nyilván nem mindenkinek kell-e a szemüveg, meg a vászon, és ez tényleg árukapcsolás. De így találta ki az Acer, és jól kitalálta, mert ez a VB előtt-alatt futott akció igen sikeres volt. Több mint 200 vetítőt adtak el így, persze nem mindet a legdrágább H7532BD-ből.

(#14584) CyDoN válasza AVhelper (#14570) üzenetére


CyDoN
senior tag

lesz a csomag 200k is, csak meg kell pingelni a gyártót :) ,,, vb-s csomagból lesz karácsonyi csomag!

(_._)

(#14585) CyDoN válasza devil-k (#14571) üzenetére


CyDoN
senior tag

már régóta megy a "fájt" a csomag és a w1070 között.
A W1070 jobb szerintem 3D-ben és +1 év garanciával.

Azt nem értem, hogy miért nem árazzák a benq-t úgy mint más cég. Lehet, hogy nőne a forgalmuk.

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#14586) devil-k válasza CyDoN (#14585) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó kérdés... Én az utóbbi pár hónapban tapasztaltam meg, hogy vannak nagyon korrekt házimozis cégek, vannak nagyon "éhesek" is, akik nem veszik észre, hogy rossz irányba mennek.

- mozi bolondéria -

(#14587) AVhelper válasza CyDoN (#14584) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ahogy a dollár/forint kurzust nézem (júniusban még 225, most meg mindjárt 240 Ft/USD), nem lesz itt komoly áresés a vetítőknél.

[ Szerkesztve ]

(#14588) banderasz77 válasza AVhelper (#14570) üzenetére


banderasz77
addikt

3D egyáltalán nem érdekel, a vászon meg tényleg kicsi, jóval 300 cm fölött vetítenék.

Azért köszi.

(#14589) Vikthor válasza banderasz77 (#14588) üzenetére


Vikthor
nagyúr

akkor azok a projik amiket írtam lentebb szerintem érdekelhetnek, mindnek hibátlan 2D képe van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14590) Márton


Márton
nagyúr

W1070 tulajok:
50Hz és 60Hz üzemmód között van hangzásbeli különbség?
Ok, hogy a venti ugyanúgy pörög, de a színkerék (legalábbis X9-nél)
lassabbra vált, és megszűnik a búgó hang.
"Tud" ilyet a benq?
(igen, 50Hz-esek a videóim..)

A vertical shift mekkora függőleges mozgatást tesz lehetővé mondjuk 3m képátló esetén?

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14591) Madwe válasza Márton (#14590) üzenetére


Madwe
nagyúr

A vshift kb a felét ha jól néztem, azaz 1.5m-t de nem mértem le rendesen meg annyira nem is figyeltem, ha más nem ír este otthon megnézem! 50hzen még nem próbáltam, nincs hozzá anyagom.

[ Szerkesztve ]

(#14592) Márton válasza Madwe (#14591) üzenetére


Márton
nagyúr

1.5m az komoly lenne! Azt hittem 5-10% max.
50Hz-hez nem kell anyag, át tudod tenni a frissítést 1 percre :)
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14593) yodamastah válasza Márton (#14592) üzenetére


yodamastah
őstag

Nincs 1.5m :) Kép magasság kb 10%-át lehet tolgoatni.

(#14594) Márton válasza yodamastah (#14593) üzenetére


Márton
nagyúr

Ó, köszi.
Annyi elég lesz passzív 3D-hez :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14595) jracz válasza Márton (#14594) üzenetére


jracz
tag

Passziv 3d-zni akarsz egy olyan vetítővel aminek egyébként is jó a 3d-je?
Majd nyomjál egy beszámolót a projektről.
aktív vs passzív
:C

(#14596) Márton válasza jracz (#14595) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát 100 főnek elég drága az aktív vetítés :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14597) jracz válasza Márton (#14596) üzenetére


jracz
tag

Ha mégis meggondolod magad, gyorsan csinálok egy céget a szemüveg beszerzésre.
:)
:R

[ Szerkesztve ]

(#14598) AVhelper válasza Márton (#14596) üzenetére


AVhelper
senior tag

Na erre Én is kíváncsi vagyok.

Milyen 3D videoprocesszort használsz 3D-2D demultiplexernek? És az mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#14599) Márton válasza AVhelper (#14598) üzenetére


Márton
nagyúr

nem használok ilyet
Stereoscopic player és radeon 5450...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14600) yodamastah válasza Márton (#14596) üzenetére


yodamastah
őstag

100 főnek a passzív is drága :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.