Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hódmaci

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítenétek a kérdésben?

    Akár hol olvasgatok mindenhol azt írják, hogy japán klíma a tuti.
    El is kezdtem nézelődni a piacon. Olyat keresgéltem ami fűtés, hűtés terén szuper lenne.
    Na ekkor jött a fekete leves. Ezek a japán klímák 2 de gyakran 3szor annyiba kerülnek mint a kínaiak amik hasonlóan fűtésre és hűtésre ajánlanak.
    Vagyis míg egy japán 900eFt addig egy kínait megveszek 400eFt ból
    Továbbiakban néztem még a garanciát. Japánra azt mondták, hogy "mindegy a gari idő mert annyira tuti a készülék, hogy soha nem romlik el."
    Kínai meg garancia után gondokkal fog küzdeni ha elromlik mert nem lesz alkatrész.
    Aztán ott van még az energia fogyasztás.
    Azt látom, hogy némejik japán nagyon jó értékkel rendelkezik. Viszont a kínaiak is hasonló jó vagy ugyanolyan értékkel bírnak.
    Tehát ha az anyagiakat nézem akkor tuti nyerő a kínai. Ez vitathatatlan.
    Garancia. Na itt már felmerül némi kérdés a kínai részre. De mivan ha elromlik garancia után egy héttel? Álltalában 5 év gari van ezekre is, vagyis 5 év mulva legrosszabb esetben vennem kell egy új kínait amire megint van 5 év garim illetve ami lehet moderneb (mert hát a kínaiak is fejlődnek).Esetleg lehet jobb lesz az energia felhasználási értéke is.
    Igaz így már ott lehetek árban mintha az elején megvettem volna a japánt de így van egy szép új gépem ami már lehet tudásban is többet tud mint az elején felszerelt japán tudott volna.
    Meg miért kell abból kiindúlni, hogy elromlik. Jó nagyobb az esélye de ez nem mérvadó.
    Ennyi erővel azt is mondhatom, hogy én leszek az a100 ból az az egy akinek örök lesz. :)
    Energia fogyasztás meg annyira csekély különbséggel van, hogy éves szinten mennyit is takarítok meg? Megéri az a 2-3x akkora árkülönbséget a készülék vásárlásánál? Mikorra hozza be ezt a különbözetet?Behozza egyáltalán?
    Sajnos ezen részét nem látom át teljesen.

    A kérdés apedig a következő:
    Jól érzem, gondolom, hogy mindegy kínai vagy japán, hosszú távban godolkodva (5-10év) Ugyanannyi lesz(lehet) az ára összeségében?

    Persze feltételezve azt hogy, ha a japán elromlik 9 éves korában akkor fogok hozzá alkatrészt és szerelőt is találni aki megjavítja nekem gariban.

    Toshiba, Midea, Gree, Daikin, fujitsu, Aux közt nézelődtem.

    Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés