Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!

2017-ben erről a fórumról tájékozódva megrendeltem a Daikin FTX35KMV-t Wifi-vel és szereléssel 250ért a Pannon klimától. Kifejezetten halk klímát szerettem volna, akkor ez nem jött össze én többet vártam (halkabbat). Illetve a Wifi is még nagyon gyerekcipőben járt (titkosítás, stb.) de azóta összecsiszolódtunk. Igaz nem volt rá sokszor szükség mert egy 1. emeleti árnyékos lakásban volt. A klíma profi és jól működik, éves karbantartások megvoltak. Pl. egy Midea amit máshol szereltek össze-vissza pattog a hőtágulás miatt induláskor és kikapcsolás után is, elég idegesítő amikor az ember aludni szeretne.

Most új lakás és új klímát szeretnék. A pannon klíima honlapja azzal fogad, hogy nem vállalnak új munkát. Közben más még ajánlja őket, akkor elérhetőek most is? :) Szuper lenne :C . Maradnék a Daikin-nál, esetleg Gree?

Kérdésem: Ahogy látom a most kedvelt modell a Daikin FTXF35A / RXF35A Sensira. Ez mit tud az én régimhez képest? Akkor az volt a preferált modell :D
Halkabb lett? Világít már a távirányítója? (Ezt 5 éve sem tudtam megérteni, hogy ide hogy nem lehet eljutni miért csak a Emura kategóriában...)

Köszönöm!
üdv. egy visszatérő vevő :D

(#46202) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Gőzpingvinem és más gőztisztítóm nincs sajnos.
Sanytol után kell vizes átmosás?

(#46203) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Van egy Gree Comfort X 3,5 KW klímánk, amit idén áprilisban szereltek fel.
Most, hogy huzamosabb ideje használjuk hűtésre, arra lettem figyelmes, hogy a kifújt levegőnek olyan érdekes szaga van, olyan hűtőszag. Nem tudom másképpen megfogalmazni. Olyan, mint, amikor az autóban kikapcsolom a klímát a cél előtt, hogy legyen ideje kiszáradni. Be van kapcsolva a fenyőfa ikon is, ami elviekben szagtalanít. Ha csak ventilátor üzemmódban megy, akkor nem érzem a szagot.
Úgy állítottam be, hogy még 2 percig szárítja magát a kikapcsolás után.
Normális, hogy ilyen szaga van? Vagy szóljak a klímás cégnek? Piszkos még nem lehet, hiszen új a készülék. A melóban egy régi Midea van, de ott nem érzem, hogy szaga lenne a kifújt levegőnek.

Minden ellenállás hasztalan.

(#46204) kchris78 válasza Hauptmann (#46193) üzenetére


kchris78
veterán

plusz amennyivel több klímás fűtés végülis annyival kevesebb füstölés is...

(#46205) #73959936 válasza szaniszlokar (#46203) üzenetére


#73959936
törölt tag

valsz. az a Gree 2 perces szárítás nem elég ahhoz, hogy a milliónyi lamelláról lepárologtassa a vizet.

elméletileg rövid idő után vissza kellene, hogy álljon a tiszta levegő illata.... :K

ha nem - klímás cég

(#46206) kchris78 válasza szaniszlokar (#46203) üzenetére


kchris78
veterán

hogy ne büdösödjön be legalább 15-20 percet írtak máshol.. először egyáltalán először vissza kell melegednie a hűtőnek hogy megálljon a páralecsapódás folyamata.. aztán kell egy további szakasz amikor már a nagyjából szobahőmérsékletű felületről a rajtamaradt nedvesség elpárolog... ez nem 2 perc.

(#46207) pjen válasza kchris78 (#46206) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezt sok klíma megoldja magától.

(#46208) edk- válasza Real_Necro (#46199) üzenetére


edk-
őstag

Tapasztalatom szerint rendszeres tisztítás esetén nem rakódik ott le annyi kosz, hogy ez gondot okozzon.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#46209) edk- válasza _stick_ (#46202) üzenetére


edk-
őstag

Gőzpingvin híján én alkoholspray-vel fújnám át.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#46210) Strezi válasza libelula (#46198) üzenetére


Strezi
őstag

Normális, A gáz csonkok a klíma oldalán hidegek és legtöbb esetben szigeteletlenek. Azon kicsapódik némi pára, pláne reggel-délelőtt.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#46211) Real_Necro válasza edk- (#46208) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szétkaptam és alaposan megpucoltam az itthoni klímákat, viszonylag több olyan rést is találtam, ahova bontás nélkül nem lehet hozzá férni. Eddig csak spricnis tisztítást kaptak, de nem volt hatékony. Most már van alacsony nyomású mosóm meg klíma zsák, kíváncsi leszek azokkal mennyire tartható karban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46212) szaniszlokar válasza #73959936 (#46205) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszönöm az infót!
Még figyelem és utána ha nem javul felhívom a klímást.

kchris78: köszi

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#46213) polman


polman
tag

Hali. Daikin ftxf35c klimához vennék wifi modult de mindenhol csak azt írják hogy "a" hoz jó. Tehát ftxf35a wifi modul működne ftxf35c géppel? Valaki próbálta már?

(#46214) Mittu88 válasza Real_Necro (#46211) üzenetére


Mittu88
senior tag

Majd írd meg légy szíves, hogy mi a tapasztalatod vele. :))

(#46215) Real_Necro válasza Mittu88 (#46214) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyelőre az nem most lesz, mert most a teljes szétszedés után minden patyolat lett. Alaposan el lett mosva minden.
Ősszel lesz szerintem a következő takarítás.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46216) feco70 válasza polman (#46213) üzenetére


feco70
senior tag

A tiedhez is ez való ha jól tudom, BRP069B45

(#46217) mrmft válasza Real_Necro (#46211) üzenetére


mrmft
senior tag

Linket a mosorol legyszives!

(#46218) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Midea MGP2X-09-SP Xtreme Save Pro készülékkel van valakinek tapasztalata?

(#46219) TungurKnivur válasza kchris78 (#46191) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

igen, plusz mérő és bekötés kell, akár 250 rugóba is fájhat a sztori. De onnan 37 helyett 23 Ft lesz a tarifád fűtésre.

(#46220) pjen válasza kchris78 (#46191) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ, ha nem kell szabványosítani az óra szekrényt, a harmadába se kerül a 250000 forintnak.

(#46221) Hauptmann válasza pjen (#46220) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, úgy még meg is éri, de ha kell szabványosítani, nem. Én elengedtem a H tarifát egyelőre.

(#46222) pjen válasza Hauptmann (#46221) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja, nekem 147000 ft volt, viszont nem kellett hálózat fejlesztésért fizetnem.Ha nincs a H közel ugyanennyit kellett volna fizetnem a hálózat fejlesztésert, hogy mind az 5 klíma tudjon menni.Sajnos úgy tudom most már meg kell fizetni a + ampereket.

[ Szerkesztve ]

(#46223) kchris78 válasza TungurKnivur (#46219) üzenetére


kchris78
veterán

nehez ugy nekem, par eve vesettem ki a lakast es csereltem ki minden vezeteket (aram net koax)... akkor kellett volna gondolnom erre most elengedem ezt a temat :). Ugyis csak futesre mukodik, cirkom van, es kis lakas.. de koszi az infot!

[ Szerkesztve ]

(#46224) Miklósbácsi válasza antalzse (#46201) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia!
A családomban pontosan ez a két gép ( FTX35KMV és FTXF35A) működik. A Budaklíma szerelte mindkettőt. Az FTX35KMV ára szereléssel 210.000.- volt 2017. szeptemberében, az FTXF35 szereléssel egy évvel később 300.000.- volt.

Mindkét gép hibamentesen és csendesen dolgozik azóta is évi egy hivatalos karbantartással. A nem hivatalos az én feladatom.... Kérdésed volt, hogy az új halkabb lett ? Nálunk a régi sem volt hangos. Ha bekötött szemmel kellene meghallgatnom őket, nemigen tudnék különbséget tenni köztük. Tehát mindkettő csendes - de a legnagyobb beltéri ventilátor fordulatszámra állítva azért minden klíma már " jól hallható " - így ezek a Daikinok is.

A Wifi -vel nem foglalkozom, itt megfelel a távirányító is. De sokunknál igenis fontos lehet a Wifi, az FTXF gépek alkalmasak erre az egység csatlakoztatása után.

A távirányító majdnem ugyanolyan mindkét típusnál. Sajnos, a világítás hiánya is megmaradt. Nem is értem, miért, hiszen a LED világítást már jó ideje feltalálták.

A választás a Te feladatod természetesen, én csak az eddigi jó tapasztalataimat tudom átadni. Rosszról szerencsére nem írhatok. Üdv.!

(#46225) libelula válasza Strezi (#46210) üzenetére


libelula
újonc

Köszönöm szépen!

Időközben én is erre jutottam, bár a klímás cég jött volna hűtőközeget és kompresszor olajat ellenőrizni, cserélni!

(#46226) #72755712 válasza Miklósbácsi (#46224) üzenetére


#72755712
törölt tag

A wifis távirányítást azért a régebbieken (és az újabbakon is) meg lehet oldani egy párezer forintos Broadlink univerzális távirányítóval, nem kell feltétlenül 30 ezer forintos gyári modulokra vadászni, és aki nem mindig van otthon, vagy több helyen lakik, annak jól jön.

(#46227) b. válasza #72755712 (#46226) üzenetére


b.
félisten

12000-15 000 Ft a Sensirához és a comforához az adapter, kissé olcsóbb mint a többi japánhoz általában.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46228) ldn218


ldn218
tag

Szevasztok.

Csak kíváncsiság. Jellemzően hány napos határidővel vállalnak klíma telepítést így a nyár kellős közepén?

( Én kilenc napra kaptam vállalást amit el is fogadtam )

(#46229) ggeleven válasza ldn218 (#46228) üzenetére


ggeleven
őstag

Én most kérek be ajánlatokat és 2 hét és 2 hónap közötti telepítési időket kaptam eddig gyáli munkavégzéssel, szóval a 9 nap nem rossz. Volt aki csak a felmérésre mondott pár hetes átfutást egyébként.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#46230) JackeL


JackeL
tag

Sziasztok!
Valaki Miskolc környékén esetleg tudna ajánlani céget japán klíma szerelés szempontjából? Eddig kaptam egy ajánlást, de jó lenne több is.

[ Szerkesztve ]

(#46231) Gömbike válasza Nagya21 (#46173) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ja, ja. Egy húron pendülünk😂😂😂

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46232) Ruffian


Ruffian
tag

Üdv!

A mobilklíma gégecsövét be lehet fedni valami szigetelőanyaggal, hogy míg elér a kivezetéshez, addig se a szobában adja le a hőt?
Milyen anyagot ajánlotok?

Köszönöm előre is!

(#46233) #72755712 válasza b. (#46227) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az barátibb, az enyémhez 28000+ szerelést emlegettek. De a Broadlink 4 ezerért jobban tetszett, és a tv-től a hősugárzóig mindenre jó.

(#46234) szőröscica


szőröscica
addikt

X-klima.hu-val van valakinek tapasztalata?

(#46235) zozek válasza ldn218 (#46228) üzenetére


zozek
tag

Szia,
Meglehet tudni hogy melyik cég?

(#46236) ldn218 válasza zozek (#46235) üzenetére


ldn218
tag

Hot & Cool klíma és hűtéstechnika. Múlt héten csütörtökön rendeltem meg és jövőhéten hétfőn 8:00-ra jönnek. Rendeltem 2017-ben is tőlük akkor is gyorsak voltak. Sőt a tavaly a Haver kifingott klímája helyett is ők hagyítottak fel egy másikat. Akkor is relatív rövid határidőre jöttek.

(#46237) icetheman válasza szaniszlokar (#46203) üzenetére


icetheman
tag

Ezt hogyan tudtad beállítani, hogy 2 percig fújjon kikapcsolás után? Mert engem is zavar, hogy egyből leáll.

(#46238) szaniszlokar válasza icetheman (#46237) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

A fan gombot kell hosszan nyomni a távirányítón. Megjelenik egy ikon is utána. Itt olvastam én is topikban.

Minden ellenállás hasztalan.

(#46239) erdey_a válasza szaniszlokar (#46238) üzenetére


erdey_a
őstag

pedig a használati útmutatóban is benne van ;)

Vérboci

(#46240) szaniszlokar válasza erdey_a (#46239) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Hát, bevallom, hogy azt annyira nem olvasgattam! :)
Itt több mindent felszedek!

Minden ellenállás hasztalan.

(#46241) zsoltip válasza zsoltip (#45976) üzenetére


zsoltip
őstag

Nos, az 1 napos áramtalanítás megoldotta a dolgokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46242) xpike_


xpike_
csendes tag

3m2-es kis kamránkat szeretném külön állandóan kb 20 fokra hűteni, esetleg páramentesíteni.
Erre van bármilyen ajánlható gép?

Danny

(#46243) TungurKnivur válasza kchris78 (#46223) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

Nem kell vezetéket cserélni.
Nekem azt mondta klímás hogy kívül a ragalja alatt is el lehet vinni a bekötést, nem kell vésni/faragni/rombolni.

(#46244) zozek


zozek
tag

Az állami támogatáshoz pontosan milyen számlát és szerződést kell leadni? Pl. 330 egy klíma szereléssel ezt hogyan lehet kimaxolni?

(#46245) dtraveller


dtraveller
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi 3 db klímát néztem ki egy 28m2 szoba hűtésére. Panelprogramos lakásban lenne használva, ahol figyelembe kell venni, hogy a szomszédokat nem zavarhatja a kültéri hangja.
Ezeknek a klímáknak a kültérije mennyire hangos?

FTXF20A + RXF20A
FTXF25A + RXF25A
FTXF35A + RXF35A

(#46246) Real_Necro válasza zozek (#46244) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van topicja:

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46247) edk- válasza dtraveller (#46245) üzenetére


edk-
őstag

Nekem FTXF35 van és kifejezetten halk a kültéri.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#46248) mpo válasza dtraveller (#46245) üzenetére


mpo
veterán

Hűtés közben 1 méterről alig hallható (FTXF35A), mert a város alapzaja nagyobb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#46249) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Erkélyen van a klíma. Kiugró erkély, az épület falából az erkély oldalai bő egy méterre kilógnak. Az erkély belső oldalfalára lett felszerelve a kültéri egység. Hiba volt ide szereltetni, Iszonyatosan nyomja a meleget az erkély ablakokra, ezért ki szeretnénk erkélyen kívülre tetetni, mint annyi más helyen. Kértem árajánlatokat. Létezik az, hogy kábé 40-50 cm-es vezeték toldással 50- 65 ezer forintos áthelyezési árakat kapok? Kicsit sokallom ezt.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#46250) Nowi válasza Jenne (#46249) üzenetére


Nowi
tag

Sziasztok!

Anno kaptam itt jó ötletet úgyhogy megint kérdeznék:4

Nord NWH12YC-K6DNA2A Black Desert

Ez mennyire jó vagy rossz klima?? és egyáltalán a Nord-k ajánlottak vagy nagyon felejtős?? ha jó áron van akkor ?

köszi :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.