Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42741) Vikooo válasza Ryu (#42738) üzenetére


Vikooo
addikt

Szia!

Baranyában sajnos nem vagyok jártas de a teljesítménnyel kapcsolatban talán tudok segíteni.

Én nem vennék 2,5KW -os teljesítményűt, csak 3,5 -eset, szerintem árban nincs akkora különbség mint amennyire a plusz teljesítmény esetleg hiányozna. Anno én is egyetlen szoba hűtésére terveztem, kis 49nm -es panellakás egy 20nm -es nyugati fekvésű nappalival ahol a klíma is volt. Pár évvel ezelőtti brutál melegben a leengedett redőnyök mellett, kinti 30-35 fokban nem ment le a hőmérséklet 28 fok alá (nyugati fekvésű!!!) a gyerekszobában pedig este 9 kor 32 fok volt. A páratartalom csökkent ami javított a hőérzeten. A 2,5 -es nem volt elég csak csukott nappali ajtóval (gyerekek a másik szobában megfőtttek volna).

Ez csak az én véleményem, nem értek hozzá nem vagyok mérnök majd biztos megmondják a hozzáértők mire van szükséged ;)

Szerintem a Gree is hasonlóan hanem ugyan olyan jó mint egy Daikin (főleg Daikin - Gree együttműködés óta de majd ezt is megmondják a hozzáértők). A Comfort-X ha jól láttam elég népszerű és jó modell, kínai kompresszorral. A Fishert nem tudom, mivel az átmatricázott Gree, talán az sem annyira rossz.

[link] - Comfort-X adatlap, kompresszor típusa
[link] - Fenti kompresszor gyártóról információ (Zhuhai Landa Compressor Co., Ltd.)

Az inverter nem tudom milyen és mennyire megbízható ezekben.

Én Daikint vettem a korábbi rossz Samsung tapasztalat miatt.

Remélem tudtam segíteni ezzel a perspektívával.

Üdv,
Viktor

Igen a régi lyuk eltüntetése. Begipszeled belülről majd glett, festés. Kívülről is lehet beledobni egy kis gipszet ha fontos, hogy eltűnjön.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.