Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) updog válasza #73959936 (#29549) üzenetére


updog
senior tag

Gondolom ha ezek a "tippek" nem jöttek be amíg nem volt klímám, akkor a klíma mellett se fognak működni :) Ezért érkezik majd épp a 3. (normális, nem ilyen ultrahangos gagyi) párásítóm a lakásba.

Amúgy egy klíma kb. hány %-kal csökkenti a páratartalmat? Lehet hogy fölöslegesen aggódok? Olyan 24-25°C környéki hőmérséklettel már elégedett lennék, mert egyrészt baba is van, másrészt a 30-32-nél (déli fekvés, panel közepe, szigetelve) minden jobb.

Viszont most 0-24 járatni kell a párásítókat ahhoz, hogy 45% körüli páratartalmat fenntartsak, legalább azokban a szobákban ahol huzamosabban tartózkodunk.

Chaser panel, ennyi. Párásító nélkül a gagyibb hőmérőim kiakadnak, a kevésbé gagyik és a Xiaomik is 25-30% körüli páratartalmat mutatnak. Ha mosunk / teregetünk, a legkisebb (10m2) szobában, és rázárok mindent, akkor olyan 55% körülre felmegy a páratartalom, de egyrészt akkor meg lehet dögleni ott, másrészt megszárad egy fél nap alatt mert 25°C a minimum télen-nyáron, és ha kinyitom az ajtót, azonnal zuhanórepülésbe kezd a páratartalom. Van gyerek, de egyszerűen nem lehet ennyit mosni :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29552) Chaser válasza updog (#29551) üzenetére


Chaser
titán

a laeghidegebb felületeken csapódik le a pára, tehát a beltéri hőcserélőjén fog lecsapódni a lakásban levő legtöbb pára, amiből esetedben egyébként is kevés van
én is panelben vagyok most, d-dny, de a levegő nem száraz, szigetelés nincs, teregetés az van szárítógép híján

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29553) #73959936 válasza updog (#29551) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát ne haragudj, egyiket sem próbáltam...de nem hiszem, hogy semelyik nem működik...

A klíma a páratartalmat automatice nem csökkenti/csökkenheti jelentősen meg végképp nem, mert ugye a klíma ha jól tudom a helyiség levegőjével gazdálkodik nagyrészt (?) másrészt meg pl. az én és gondolom másokén is külön funkcióként választható a páramentesítés...

Én a klímától kevésbé aggódnék a száraz levegő miatt, sokkal inkább a jelenlegi páranemtalálható okot keresném...

Írom félig meddig laikusan...

talán próbálj meg a panelban botanikus kertet nyitni jó pár szobanövénnyel....és azokat bizony melegben önözni kell ám rendesen... :U

[ Szerkesztve ]

(#29554) Chaser válasza #73959936 (#29553) üzenetére


Chaser
titán

nem válaszható opció nyáron a páramentesítés klímánál, a hőcserélőjén lecsapódik a pára, tehát valamennyire biztosan szárítja a levegőt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29555) updog válasza #73959936 (#29553) üzenetére


updog
senior tag

"a jelenlegi páranemtalálható okot keresném..." Sokan küzdünk mindkét véglettel (túl kevés / sok pára) a megfelelő topicban :N Nyugodtan böngészd át, mennyire nem triviális egyik probléma megoldása sem, többen küzdünk 30% alatti páratartalommal, nem ma kezdtük.

A fő kérdésem még mindig az, hogy van-e bármilyen bevett megoldás a klíma által lecsapatott pára levegőbe való visszajuttatására, azon kívül hogy veszek még egy párásítót. :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29556) #73959936 válasza Chaser (#29554) üzenetére


#73959936
törölt tag

Lehet h. igazad van, olyasmi rémlik, hogy akkor működik ez a funkció, ha a kinti/benti hőmérséklet között max-1-2 fok eltérés van... :K

(#29555) doeeg

látod milyen szerencséd van ? Én pont túlzott párával és kevés penésszel küzdök... ;)
és én is géppel segítek rá, nekem viszont elég egyetlen gép és most már heti 1-2 nap (10 óra naponta)

én szivesen cserélném veled az itt lévő pára 25 %-át száraz levegőre :B

[ Szerkesztve ]

(#29557) Chaser válasza #73959936 (#29556) üzenetére


Chaser
titán

ez nem funkció, fizika, a pára mindig a leghidegebb helyeken csapódik le, ezért szárítja a levegőt hűtéskor a klíma

doeeg
mondjuk ha válaszolnál és nem csak kérdeznél, akkor pörgősebb lenne :)
tehát, ruhát bent szárítjátok, vagy szárítógéppel?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29558) updog válasza Chaser (#29557) üzenetére


updog
senior tag

Lásd: (#29551) doeeg - oké, szerkesztettem, de vissza szoktam én is görgetni ha aktív thread-ben vagyok, hátha más is szerkesztget és látom. Nem szeretek dupla hsz-eket írni rövid időn belül :)

"panel, ennyi. [...] Ha mosunk / teregetünk, a legkisebb (10m2) szobában, és rázárok mindent, akkor olyan 55% körülre felmegy a páratartalom, de egyrészt akkor meg lehet dögleni ott, másrészt megszárad egy fél nap alatt mert 25°C a minimum télen-nyáron, és ha kinyitom az ajtót, azonnal zuhanórepülésbe kezd a páratartalom" Szóval egyrészt a nappaliban (22m2) esélytelen hogy túl sok hatása lenne, cserébe a gyerek azonnal alámászna és magára rántaná :D

(#29556) kovacsen222 ha lehetne, én zsákkal hordanám el tőled a párát :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#29559) Male válasza updog (#29551) üzenetére


Male
nagyúr

Szintén ezzel szívok... most 30%, télen a hidegben inkább 25... ha valami felnyomja, az első szellőztetésnél annyi az egésznek. A topicot jó, hogy linkelted, nem is tudtam róla, körülnézek ott :)

Amúgy nem fogja olyan nagy mértékben szárítani. Eleve az inverteresek nem hűtik le annyira a hőcserélőt, mint egy régi ON-OFF, így kevesebb csapódik le, másrészt az alacsony páratartalom miatt is kevesebb fog lecsapódni rajta.

Visszapárologtatni nem fogod tudni szerintem, max ha bevezeted a párásítóba, de annak meg nincs sok értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#29560) #73959936 válasza Chaser (#29557) üzenetére


#73959936
törölt tag

távkapcson létező beállítási lehetőség a párátlanítás...

(#29561) dobolan válasza updog (#29558) üzenetére


dobolan
senior tag

Nyáron kint párásabb a levegő elvileg, ha szellőztetsz rendesen, nyáron az emeli a páratartalmat az esetek többségében. Télen fordítva, de fűtésnél a klíma se párátlanít csak hűtésnél.

(#29562) Titiu válasza sumsang (#29536) üzenetére


Titiu
csendes tag

Majdnem egy éve használok 2 db-ot. Megbízhatóan teszi a dolgát az első áramszünetig, utána sajnos resetelni kell. (Valami egyébként el lett szabva nálunk, kb. 2-3 hetente leveri a klíma a kismegszakítót, így azért elég zavaró).
Van hozzá gyári app comfort cloud néven, keveset tud, de azt jól. Nem minden funkcióját tudja a távirányítónak (pl a nanoe nem kapcsolható), de kiválóan programozható vele a klíma. Kerestem, de nem találtam jobbat.

(#29563) Chaser válasza updog (#29555) üzenetére


Chaser
titán

oké most már látom
vegyél pár csobogót...:) nem vicc

kovacsen222
igen, csak mutass olyan gombot is, ami "hűtéskor kikapcsolja a párátlanítás funkciót" ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29564) ZnVjaw0K válasza updog (#29555) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Miért akarnád a büdös vizet visszajuttatni, ha lehet tisztát is?
Hidd el, nem egészséges az!

(#29537) Chaser:
"daikin mellett még az is szólt, h nagyon dícsérték a wifis hozzásférés elérhetőségét"
Nekem a J3-on kb havonta-kéthavonta egyszer beszarik a távoli hozzáférés. Konnektorból kihúz-visszadug és újra jó.

[ Szerkesztve ]

(#29565) Titiu válasza Chaser (#29563) üzenetére


Titiu
csendes tag

Panasonic z35tke-n van mild dry funkció, az elvileg erre való. Azt nem tudom, mennyire működik, multiba szerelve nem használható valamiért.

(#29566) Elektrosokk válasza updog (#29551) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nálunk hasonló a helyzet, egy boneco tárcsás légmosó képes egy szobában 40-45% páratarlmat biztosítani. De ha ezt szeretnéd elérni élhető formában akkor a hőmérsékleten szabályoznod kell pár fokot lefelé, nálunk maximum 23 fok van nappal, éjjel 20 fok. szerintem ez az ideális. de persze kinek mi.

a teregetés meg az efféle praktikák semmit sem érnek életvitel szinten.

(#29561) dobolan mi akik légtisztítót használunk csak akkor szellőztetünk ha a légszennyezés.hu szerint is érdemes :D

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#29567) feco70 válasza ZnVjaw0K (#29564) üzenetére


feco70
senior tag

Nekem is j3 van, még ilyen nem volt

(#29568) Chaser válasza ZnVjaw0K (#29564) üzenetére


Chaser
titán

hosszútávú tapasztalatom nincs vele, mint mondtam, de anno itt mindenki dícsérte
no most meg más írja nála nincs, lehet nálad is a router lesz a hunyó, vagy másik modulod van, azt tudom 5-6 féle gyári daikin modul van, nem mind jó minden beltérihez, lehet vannak átfedések, de passz

Titiu
marketing az sok helyen van, gyakorlatban érdekelne hogy oldják meg:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29569) feco70


feco70
senior tag

Bakker de jó ez fűtés, ha nincs itthon a fiam, benyomom este egy kicsit, és annyi. Nem kell begyújtanom a vegyes kazánba, elég egy fával többet ráraknom, és kész, ökör meleg van.

(#29570) Fuser és Tsa válasza tibibi (#29533) üzenetére

Panasonic PACi.

Én úgy voltam a beltériekkel, hogy egyet sem akarok látni. Amúgy sem, de mivel itt elég alacsony a belmagasság, hát akkor pláne.
Tisztában vagyok vele, hogy így legalább a duplája volt, de nincs huzat, nincs hang, nincsenek ronda beltérik.
Még mindig jobb, mintha a kocsmába hordtam volna a pénzt :)

(#29571) Fuser és Tsa válasza feco70 (#29531) üzenetére

Nekem bevált.
Én nem a legolcsóbb kivitelezőt választottam, de januárban kellett, hogy kiderüljön, kell-e bővíteni a klímát.
Hidegben meg csak speckó géppel lehet ezt felhordani. A ház+gazd. épület összesen kb. 140-150 nm átlag 8cm vastagon + egy homlokfal 3cm vastagon (~10nm) került 1,3MFt-ba.
Teljesen homogén, rések nélküli és járható felület. Ez egy deszkafödém, deszka légréssel + sártömítés. Erre lett ráfújva a hab.
Szerintem ég és föld a különbség.

(#29572) ZnVjaw0K válasza Chaser (#29568) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A router hibátlan, 1 éves, nem is olcsó fajta. Minden más működik, csak a klíma szórakozik.
Csak a klíma miatt van a 2,4GHz fix csatornára állítva, mert automatán mindig a legkihasználatlanabb 13-14-esre állt be, amin a klímám egyáltalán nem működik.

Nem utólag raktam bele a WiFi modult, hanem így hozták. Nem kizárt, hogy a klímások nem hozzá való modult raktak bele, na de akkor is vicc.
1: Miért nem kompatibilis a Daikin wifi modul a Daikin klímával?!
2: Ha nem kompatibilis, akkor miért működik egyáltalán? Miért nem dob hibakódot, hogy nem ehhez a klímához való vagyok, öreg!?
A kérdések költőiek.

Amilyen minőségi az anyaghasználat és precíz az összeszerelés, olyan hitvány a szoftver. Ami érdekes, mert a szabályozórendszer meg teljesen jó (ami ha jól sejtem, szintén szoftver).

További érdekesség, hogy az órája is össze-vissza jár. Pár óra alatt simán összehoz 10 perc késést. Aztán helyrejön. Naponta többször. Gondolom közvetlenül frissít a szerverről (bár ezt még nem ellenőriztem le), mert a gyári mobilapp notify_date_time kérésére mindig hibát dob, és olyankor az idő se frissül. Bár ezt az app nem jelzi. 10 percnél többet nem szokott késni, annál hamarabb helyrejön. Csak az a gáz ezzel, hogy ha mondjuk 7:55-kor jön rá, hogy igazából már 8:05 van és frissül az óra, akkor a 8:00-ra beállított ütemezés elfelejt megtörténni. Ez elég kínos, akár ki-, akár bekapcsolás marad ki véletlenül. Az esetek nagy részében meg csak simán pár perc késéssel hajtja végre az ütemezést.

Egyéb adalék, hogy hiába van éjszakai mód, ha a mobilappról (és ezáltal az ütemezőből) nem érhető el. Pedig az API-n rajta van. Összedobtam hozzá nemrég egy programot, hogy tudjak éjszakai módba lépést is ütemezni, mert nekem ez nagyon hiányzott a gyáriból. Kiderült, hogy a kinti/benti hőmérsékletet fél fok pontossággal küldi és a célhőmérsékletet is elfogadja fél fok pontossággal (és úgy is működik), csak a mobilapp ezt se tudja(csak egész fokot). Ja, meg a klíma egy fokkal többet enged beállítani hűtésre is, fűtésre is, mint az app. Mondjuk ez engem nem érint, mert a gyári intervallumok is jók. A powerful mód viszont az API-n sincs rajta. Azt nem tudhatom, hogy be lehet-e állítanivalahogy, de gyanítom hogy nem, mert legalábbis semmilyen módon nem jelzi, hogy powerfulban van. És az appból se lehet semmilyen módom kizökkenteni onnan, csak távirányítóval (vagy meg kell várni a 20 perces timeout-ot).

[ Szerkesztve ]

(#29573) Chaser válasza Fuser és Tsa (#29570) üzenetére


Chaser
titán

nincs azzal baj, én csak attól tartanék ha főfűtés, ha esetleg megmakkan tél közepén és elhúzódik a javítás, akkor bizony hideg lesz
ismerem azt a purhabos szigetelést, jó pofa, csak az ára nem:) aki nem fél egy kis - nagy ) : - munkától, megoldja házilag is, lépésálló eps-sel meg osb-vel, ha sokat akar rajta járni

ZnVjaw0K
nem azt mondtam rossz, nálam is ment a upc modem/router, csak ledobta a wifi modult, eltűnt a hálózatból
ha másnál megy hibátlanul hosszú távon, nálad is marad a router, esetleg a modul hiba forrásnak

szerk:
nem arról van szó, h nem lenne kompatibilis, nyilván az mert nem menne, de lehet a beltéridhez több is jó - meg kell nézni -, és ami van nem a legjobb, de nagy eséllyel nálad is a router szórakozik valamiért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29574) celf


celf
őstag

Toshiba Mirai szerintetek mennyire képvisel jó minőséget egy alap Daikinhez képest?

(#29575) feco70 válasza Fuser és Tsa (#29571) üzenetére


feco70
senior tag

Biztos jó, de nem olcsó. Drága a szigetelés minden,hogy.

[ Szerkesztve ]

(#29576) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Örömmel jelentem, hogy csatlakoztam a klimatizált otthonban élők táborához a mai napon :)
A felszerelt klíma egy Daikin Ftxf35a/Rxf35a Sensira típusú gép, wifi modullal. A szerelést a Pannon-klímatech kft szakemberei végezték, a megbeszéltek szerint, nagy pontossággal érkeztek, tiszta munkát hagytak maguk után. Az ajánlatot windy fórumtárstól kaptam, gyakorlatilag ő képviseli a pannon klímát a fórumon, szuper ajánlatot kaptam tőle, ez úton is köszönöm. Maximálisan szavahihető, végig minden a megbeszéltek szerint zajlott. Ajánlom őket bátran, nem csak Budapest-és vonzáskörzetében vállalnak munkát, nekem momentán Pécsett rakták fel a gépet, bár érdeklődni kell náluk, mikor hova mennek, mert hozzám is így tudtak eljönni.
Magáról a gépről is írnék, hiszen az is nagyon lényeges.
Ez a típus csendes. Számomra a beltéri még max fordulaton is elfogadható, éjszakai illetve alacsony fordulaton pedig szinte néma. A kültérije szintén bitang csendes, a város alapzaja mellett észre sem venni. Teljesítménnyel kapcsolatban főleg a nyáron tudok majd nyilatkozni, de néhány perc alatt is lehűtötte a szobát, konkrétan fázom, mikor előtte állok. Olyan helyre lett téve, ahol ez nem zavaró, nem ránk fúj közvetlenül.
Wifi modulról pár szót: beállítottam, csaltakoztattam, működik. Vezérelni legalábbis tudom. Időzítést nem próbáltam, a napokban még tesztelgetem.
Röviden összefoglalva: a gépet és a céget is maximálisan ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#29577) Fuser és Tsa válasza Chaser (#29573) üzenetére

Természetesen egy-két villanyradiátor készenlétben lesz a tárolóban :)
De mint említettem, itt kandallós központi fűtés volt. A kandalló maradt, és azáltal, hogy a kazánt kidobattam belőle - teljesen jó tartalékfűtés elhúzódó áramszünet idejére is.
Ezeknél jobban nem vagyok hajlandó bebiztosítani magam, már így is egy kissé paranoid harmadikvilágháborúrakészülés fílingje van a dolognak :DD

A purhab itt meg azért is volt jó, mert a padlás padlóján fekvő levegőcsövekre is rá lett fújva, ez még inkább spórolósabbá teszi.
Bár hangsúlyozom, nem a spórolás volt a cél. Egyszerűen nem vagyok hajlandó fával szenvedni, vizes-nem vizes, behordom, hamut kihordom, stb.
Plusz itt a kandalló a nappaliban van, ott fűteni meg tisztítani nem csak az asszonynál, hanem már nálam is kiveri a biztosítékot.

(#29578) Chaser válasza Fuser és Tsa (#29577) üzenetére


Chaser
titán

persze ez oké, akkor lehet necces ha valaki önálló fűtésnek akarja így, egyéb fűtés nélkül, én ezért oldanám meg több mono split rendszerrel
szigetelést én is megcsinálnám egyértelműen

szerk:
hézagmentes eps-hez venni kell pár flakon ragasztóhabot, xps szintre szárad, nem porlad el később sem, nem sokat dagad kifújáskor, direkt ilyesmikre lett kitalálva, magamnak én úgy csinálnám, ha csillió' pénzem lenne akkor úgy ahogy te

szerk:
chopin42
hozzám holnap jön tőlük egy 2,5-es ftxf szintén wifivel :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29579) Fuser és Tsa válasza feco70 (#29575) üzenetére

ez tényvalóság, drága maunika :DD
baromi drága, de én nem szenvedek eps-sel, olyan mestert meg aki adott időn belül, hézagmentesen lerakná, biztosan nem találok.
ezzel meg nem kell fóliázni, illesztgetni, ott a kémény körül is körbefújja a szaki és az életben nem mozdul el, nem zavarja, ha véletlen vizet kap és nem esik össze 15 év múlva.
Úgy döntöttem, hogy nekem megéri.

(#29580) LanyUs válasza Fuser és Tsa (#29577) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam is majdnem légcsatorna lett a födémen keresztül. A gép fél millió + anyagok + munkadíj, de a szobánkénti szabályozhatóság plusz 0,5 millióba került volna -> így már 1,5-2 millió között jártunk. Annyira nem volt égető, ezért lett a mennyezeti.

Vészhelyzetre jó lesz az a légfűtéses kandalló Nálad is. Nálam is van gáz + most már 4 klíma + nappaliban légfűtéses kandalló, amit 10e Ft-os Aldiban kapható hamuporszívóval takarítok. Karácsonykor a ropogó tűz hangulata... :C Extrém hidegre pedig betankoltam 3 tonna pellettel is. A fűtés rendszer áramszünet esetén gravitációval is működik ( ragaszkodtam a 2" csövek meghagyásához ). Minden ember más, én így vagyok nyugodt :D

(#29581) polman válasza lacy027 (#29447) üzenetére


polman
tag

Gree amber 3.5 kW-os. 172 W volt ameddig le tudott menni. Utána ki kapcsolt.

(#29582) LanyUs válasza dobolan (#29520) üzenetére


LanyUs
senior tag

Még egy dolog. Mennyezeti klíma telepítésekor legyen gyalu vagy láncfűrész, mert nálam 2 cm miatt nem fért be a fogó párak közé. Berántottam a stihlt és lefaragtam pillanatok alatt 80 cm hosszan. De ha nincs gép, akkor álltunk volta, mint Bálám szamara...

Amúgy előkészültem és felszedtem a gyapotot is + porszívóztam a födémet elkerülve a mindenhol viszketést. A telepítő srácok örültek az alaposságnak. Beálltam nekik segíteni egész napra + délben rendeltem kaját is ( láttam, hogy nem hoztak ). Ezt nem sokan csinálják hasonlóan, de szerintem belefér.

[ Szerkesztve ]

(#29583) dobolan válasza LanyUs (#29582) üzenetére


dobolan
senior tag

Fogópárok közé? Nem kereszt gerendát akartál írni? :)) Már splitet telepíttettem, de köszi az infókat.

(#29584) feco70 válasza LanyUs (#29582) üzenetére


feco70
senior tag

Szólj ha nincs véletlenül stihl ed, adok kölcsön, :DDD van négy db.

(#29585) LanyUs válasza dobolan (#29583) üzenetére


LanyUs
senior tag

dobolan: nem vagyok szakmabeli, de érted a lényeget :) Gondoltam átfogja a tetőt :DDD
Van 60x60-as mennyezeti és van 84x84-es. Elsőre nagynak találtam, de már örülök, hogy így alakult.

feco70: köszi, ha lehet kerülöm a használatát, mert az kemény munkával párosul legtöbbször :)

[ Szerkesztve ]

(#29586) Chaser válasza LanyUs (#29585) üzenetére


Chaser
titán

neked legalább van láncfűrészed, én hasonló mókát dekopírral voltam kénytelen megoldani...izgi volt ( : pár fűrészlap el is távozott a vadászmezőkre :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29587) lacy027 válasza polman (#29581) üzenetére


lacy027
tag

Az eddigiek alapján csak az Amber képes rendesen leszabályozni, a többi Gree mind kikapcsol. Mint olvastam, ennek is meg van a hátránya. Órákig fújja a ~23 fokos levegőt, mert a hőfok tartásához ennyi is elég. Előbbinek nem feltétlenül örül mindenki, főleg ha éri az illetőt a légáramlat.

(#29588) #73959936 válasza lacy027 (#29587) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát én nem is tudom...

nem mértem, nem is gondoltam h. fontos. Gree lomo plus 4.6 üzemelt elmúlt hónapban is. Csak a telepítés helye, illetve a beltérivel szemben lévő helyiség kiegészítő fűtését látta el, igaz a többi helyiségben is tárva van az ajtó, de gázkonvektor üzemel. Elmúlt teljes hónap klíma költsége 3 ezer alatt. Lehet, hogy mégis képes ez a tipus is le-le szabályozni ? :U

viszont igaz, hogy gyakorlatilag tényleg fújja a levegőt órákig...nem kapcsol le, csak ritkán

[ Szerkesztve ]

(#29589) lupus_l válasza #73959936 (#29588) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Hasonló a tapasztalatom nekem is a Gree Lomo Plus készülékkel. Nagy ritkán lekapcsol, nem mértem, de kültéri hangja alapján visszaszabályoz. Telefonos app szerint firmware: 3.42 (lehet ettől is függ).

(#29590) #73959936 válasza lupus_l (#29589) üzenetére


#73959936
törölt tag

működik a wifi rendesen ?

mármint bárhonnét ?

(#29591) lacy027 válasza #73959936 (#29588) üzenetére


lacy027
tag

Lehetséges, hogy a Lomo is le tud szabályozni, bár erről pontos adatokat szintén nem találni. Ha ritkán kapcsol ki, az elég bizonyíték, így még egy Gree, ami rendesen van megcsinálva, nem on-off klímaként működik.
Nincs egy hónapja, hogy egy Comfort X klímát használok, közel 5000 forintot evett meg azóta. Néha próbáltam a hűtést, de jobbára fűtőtt. Esetenkét volt bent 25-26 fok, próbáltam elérni, hogy ne kapcsoljon ki, mivel nem tud leszabályozni, ez lett az eredménye. Pár napja talán rátaláltam egy ideális beállításra, ugyanúgy kapcsolgat, de egy ki és bekapcsolás között nem fagyok meg, de nincs is 26 fok bent. Hogy a gatyám leeszi-e rólam fűtésben, az hosszabb távon derül ki.

(#29592) #73959936 válasza lacy027 (#29591) üzenetére


#73959936
törölt tag

Na nem 26 fok van és volt benn, bár csalóka, mert a hőmérő, ami velem szemben van, azon van 25-26 fok, (arrafelé fúj, igaz a légterelők oldalra is vannak állítva) na máshol azért olyan 22-23 lehet kb.

arra azért rájöttem: a beltéri által produkált hőfok nemcsak a kinti hőmérséklet, hanem a benti páratartalomtól is függ...

ha csökkentem a belső páratartalmat, akkor valóban annyi fok van benn, mint amit beállít a felhasználó, ha magasabb, akkor fölötte pár fokkal.

valamint érdekes módon nálam mind nyáron, mind télen rendben van az automata hűtés/fűtés beállítás .

[ Szerkesztve ]

(#29593) lacy027 válasza #73959936 (#29592) üzenetére


lacy027
tag

Az automata hűtés / fűtés módot két klímánál próbáltam. Egy LG kazettás klímánál, illetve a Comfort X-nél. Mindkettő ugyanúgy működött, az LG esetében kint meleg volt, a Gree-nél fordítva, kint hideg volt, bent szerettem volna meleget. Előbbi lehűtőtte a levegőt, szinte már fagyosra, majd elkezdett fűteni, dőlt a 30-40 fokos levegő a klímából, nyáron. A Gree meg felfűtőtt, mikor elérte a hőfokot, elkezett hűteni, szinte fagyasztani. Nem értem az automata mód mire jó, ha csak arra nem, hogy működik-e mindkét funkció.

Utóbb megtaláltam, a Lomo képes 0.6 kW-ig lemenni mind fűtés, mind hűtésben. Igaz nem annyira új modell mint a Comfort X, de jobban és olcsóbban jártam volna vele.

(#29594) lupus_l válasza #73959936 (#29590) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Mindenhonnan működik.
Telekomos koax hálózat van, de a szolgáltató Sagemcom wifijét kikapcsoltam, a saját Synology routert használom a wifire, erre lettek a légkondik csatlakoztatva.

(#29595) #73959936 válasza lacy027 (#29593) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én főleg hűtésre vettem volna, de nyár végén úgy döntöttem, lesz h tarifa és ezáltal fűtés is. Azért mert át kellett vezetékelni az egész házat. Úgy véltem, hogy kell ez a 4.6-os, az 5 fölöttit túl nagynak gondoltam, a 3.5 felest meg kicsinek. pont azért, mert nem 20 m2 hűtéséről volt szó a kezdet kezdetén...

Tapasztalatom szerint a nyári nagy melegben sem fogyasztott túl sokat, igaz tényleg csak hőhullám alatt ment. Télen meg fűtött, szerintem a kültéri fűtéskor sokkal hangosabb, mint hűtéskor, igaz nem dőlt össze a ház...

Nem mondhatom azt sem, h. túlságosan csendes, de ha takarítja az ember a szűrőket folyamatosan ismétlődve illetve ritkán a beltéri lamelláit is kitakarítja, akkor elfogadhatóan működik. Természetesen igaz, hogy a magasabb komfortérzet több pénz...

(#29594) lupus_l

az jó, még nincs normális net, de ha lesz, akkor (az idén) végre lehet használni azon keresztül is...

[ Szerkesztve ]

(#29596) lacy027 válasza #73959936 (#29595) üzenetére


lacy027
tag

Én fűtésre és hűtésre vettem. Fűtéskor nagyobb nyomáson dolgozik a kompresszor, ezáltal hangosabb. Hűtéskor kint jóformán hangosabb a csövekben áramló hűtőközeg hangja, mint a ventilátor vagy a kompresszor.

(#29597) alphamooncam válasza chopin42 (#29576) üzenetére


alphamooncam
őstag

Daikin FTXJ25/RXJ25 tulajdonosa lettem. Wifit nem vettem, nem láttam értelmét egy klímára.

Ajánlás alapján a Pannon Klíma szerelte fel, mondhatni problémamentesen. Két panel áttöréssel lett megoldva és kevesebb mint 4 óra alatt lett üzembe helyezve.

Szerelő srácok, csak egy kávét és egy pohár vizet fogadtak el. Alapvetően elégedett vagyok a munkával két dogot kivéve.

Az egy dolog, hogy évekig megtartom a műszaki cikkek dobozait - ez az én heppem -, de itt nem kell attól tartani, hogy a klímát megunom és eladom, na mindegy. Panelban nem annyira könnyű megszabadulni az óriási dobozoktól, és mire észrevettem, addigra a srácok már elviharzottak.

A másik probléma a munka utáni helyreállítás. Nos, a lakáson belüli áttörés során nagydarab beton hullott ki a falból. Persze számítottam rá, úgyhogy ez maga nem volt probléma, csak az, hogy a srácok nem hoztak magukkal elég sziloplasztot.

Azért összességében elégedett vagyok a munkával.

Klímát magát bekapcsoltam. Hűt-fűt, de hogy úgy fog-e a dolgozni ahogy szeretném, az majd csak nyáron derül ki...

Majd beszámolok ( vagy nem :) )

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#29598) Fuser és Tsa válasza LanyUs (#29580) üzenetére

na igen, ha nem azok a pilincka csövek lettek volna, elgondolkozom én is a radiátorok megtartásán.
de így...

viszont baromi sok hely szabadult fel, több, mint amit a radiátorok foglaltak.
hiszen most már lehet közel pakolni mindent mindenhez.

mennyezetin is elgondolkodtam, de abból is kellett volna 3 vagy 4. és biztosan hangosabb, mint így.
ráadásul a klíma takarítás is lakáson kívül történik :DD

[ Szerkesztve ]

(#29599) Chaser válasza alphamooncam (#29597) üzenetére


Chaser
titán

ha nem tévedek nálad voltak délelőtt? nálam délután
gyorsan megvolt, ftxf25-ös, wifivel, én látom értelmét ( : most beltéri belsejére került a modul, már nem emlékszem pontosan, a km-nek volt-e ott hely ahol ennek
dobozokat azért ildomos megtartani, mert ha betojik pár napon belül így könnyebb elszállítaniuk
a kiskutyánk nem djjazta a fúrást :d de elmentünk sétálni amíg sok fúrás volt, így tülélte
egy pici "disznóságot" látok, de majd holnap megnézem, egyébként profi munkának tűnik, köszönet, a jó árért is :R

valaki próbált már két telefonnal csatlakozni a wifi modulhoz? kétszer egymás után teljesen lekapcsolt így a modul, egy telefonról tökéletes, ezt eddig nem próbáltam, meg nem is néztem utána

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29600) feco70 válasza Chaser (#29599) üzenetére


feco70
senior tag

Milyen árban volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.