Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) kelzsoca válasza Azharel (#29200) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mivel ez egy zárt rendszer, így valószínűleg a faláttörésnél fújhat be a szél.

https://vertigostore.eu

(#29202) pjen válasza Azharel (#29200) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg a csepp viz csövön.Fordidsd lefelé.

(#29203) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Ha 5kw-osra van becsövezve a klíma a falban vagyis pl 12mm a réz akkor arra lehet 3.5kw-os gépet rakni (ami ugye 10-es)?

(Ez az 5kw toshiba kegyetlen drága wifivel és mivel vésés kizárt más meg nem fér be 33cm-re kiesik...)

[ Szerkesztve ]

(#29204) bigdady válasza pjen (#29181) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy érted hogy szabványosítják?
Mi az hogy felsőerelik?
:B Bocs

(#29205) nTom válasza Azharel (#29200) üzenetére


nTom
aktív tag

esetleg nem jó a csövezés mellett a tomítés

illetve ha ez egy régi ablakklíma, az szellőzésre is jó volt :)

(#29206) bigdady válasza bigdady (#29203) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ja és mivel a külső betáposok (gree) is kiestek:(

(#29207) LanyUs válasza bigdady (#29203) üzenetére


LanyUs
senior tag

A cégnél van az irodában egy 6kw-os Fisher. Kértem, hogy cseréljék le 3,5 kw-os készülékre. Az egyik csapat azonnal rávágta, hogy simán, csak le kell szűkíteni és sima ügy ( sajnos ez a banda eltűnt ). A második brigád nem vállalta arra hivatkozva, hogy a vastagabb csövezés miatt a nyomás nem lesz megfelelő.
Egy klímaszerelő megmondaná a "tutit"? Engem is érdekelne már ezek után!

(#29208) bigdady válasza LanyUs (#29207) üzenetére


bigdady
nagyúr

Olyat már hallottam hogy 16os csőre raktak 12-est és hallani lehetett a gázt a csőben.
Engem az érdekelne 12esre a 10es mit csinálna?

(#29209) pjen válasza bigdady (#29204) üzenetére


pjen
félisten

Bocs,teloról voltam.Kihívod a regisztrált vill szerelőt.Ő megmondja kell e valamit csinálni a villanyóránál.A felső erelik felszerelik akart lenni.

(#29210) bigdady válasza pjen (#29209) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem.
Fizetni kell érte? Egy külön kedvezményes órán lesz a légkondi?
Légkondi bekötés előtt kell vagy utána is lehet? (Be van már csövezve)

[ Szerkesztve ]

(#29211) bigdady válasza bigdady (#29210) üzenetére


bigdady
nagyúr

De nincs megújuló napelem vagy ilyesmi nem gond? Csak légkondira is lehet?
Ezzel nem tudok élni csak októbertől áprilisig? Nyáron meg normál áron megy? Mennyit kér az Elmű és a villanyszerelő mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#29212) pjen válasza bigdady (#29210) üzenetére


pjen
félisten

A H tarifát és a kétnormás órát ingyen kapod,ha a klíma és a villanyóra szekrény megfelelő.Viszont ha az óra szekrény nem megfelelő azt csinálja meg a reg.szerelő.PénzértNapelem nem kell hozzá.Attól függ merre laksz,van H és Geo tarifa.A H fűtés szezonban végig olcsóbb.A Geó egész évben működik,de napi 2x2 órára szünetel.

(#29213) windy válasza chopin42 (#29197) üzenetére


windy
tag

Napi szinten találkozom ezzel az igénnyel. Az skicced alapján ez a lakás egy normál, mindennapi panellakás, vagy legalábbis teljesen hasonló elrendezésű. Sokan kérik, hogy oda az ajtóval szembe helyezzük el a klímabeltérit, és végigcsövezve a hosszú falon, az erkélyre - vagy ha az nincs, akkor az ablak alá - a kültérit. Szerintem, és leginkább a tapasztalatom szerint ennek sok értelme nincsen. Egyrészt, a gyártók nem keveset küzdenek azért, hogy minél csendesebb beltériket gyártsanak, amit leginkább azzal érnek el, hogy a beltéri ventillátor fordulatszámát abban a vékony intervallumban tartják, amikor még éppen nem fagy le a hőcserélő, azaz lefújja róla a "hőt". Magyarul a beltéri ventillátornak nem "dolga" és nem is alkalmas rá, hogy 5-6 méteres távolságokra elllője a hűtött levegőt. Ha lehűtjük a nappalit, akkor a fizika törvénye szerint az energia ( amely egyik megjelenési formája a hő ) a magasabb energiájú helyről áramlik az alacsonyabb energiájú hely felé. Tehát a lakás melegebb részei felől elindul az energiaáramlás a lehűlt nappali felé, ezáltal a melegebb helyek hűlnek. Ha elég idő eltelik, akkor nagyjából az egész lakás összehűl. Ennek persze akadályai a falak és a kis nyílászárók, tehát jelentősen túl kell hűteni a nappalit, ahhoz, hogy a hálószobában is közelítsük a célhőmérsékletet. Persze ennek is csak akkor kerülhetünk a közelébe, ha a berendezésünk teljesítménye megfelel a fellépő hűtésigénynek az egész lakást tekintve. Ja, és ezért nincsen jelentősége, hogy a nappali melyik részére helyezzük el a beltéri egységet. Én biztosan nem csöveztetném végig a nappalimat e miatt, a beltéri egységet az erkély közelébe helyeztetném al, a lehető legrövidebb csőhosszal. Ugynaz lesz az eredmény.

(#29214) bigdady válasza pjen (#29212) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy ilyen kék hensel szekrény van bent.

(#29215) windy válasza bigdady (#29203) üzenetére


windy
tag

Nem túl szakszerű, de a 12-es cső még határeset, el fog vele ketyegni a 3,5 kW-os gép is hiba nélkül. Nagyobb baj lenne, ha a folyadékcső lenne egy mérettel nagyobb.

(#29216) windy válasza LanyUs (#29207) üzenetére


windy
tag

A 6 kW-os gép jó eséllyel má 10-es/16-os csőpárral van telepítve. Erre 3,5 kW-os gépet nem szabad installálni, mert az már semmiképpen nem fog rendesen működni. Elcsúszkál majd az elpárolgás, nem a beltéri egységben lesz a halmazállapotváltozás, hanem már az összekötő csőszakaszban, stb. Ez felejtős. Ne bándd, hogy az a "banda" eltűnt....

[ Szerkesztve ]

(#29217) bigdady válasza windy (#29215) üzenetére


bigdady
nagyúr

A harmónikás?;) Hány mm jó a 3.5kw-nak?

[ Szerkesztve ]

(#29218) pjen válasza bigdady (#29214) üzenetére


pjen
félisten

Ez kevés.

(#29219) bigdady válasza pjen (#29218) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagyis? Kell egy nagyobb szekrény és átkötni mindent és előkészíteni egy másik órának? Mellé nem lehet?

(#29220) Chaser válasza pjen (#29212) üzenetére


Chaser
titán

a geo sztem nagyon nem jó klímának, kikapcsolás után nálam kb mindig ment még a kültéri pár percig, ha áramtalanítva van átmenet nélkül, valami szét fog menni, fűtésre, klímához a "h" tarifa való

bigdady
szekrény vagy a 230v is? reg. villanyászt keress meg, ha minden rendben, akkor is ki kell állítania dokumentumot róla, de akkor "apróból" megúszod
a tarifát csak akkor kapod meg, miután telepítették a klímát, a szolgáltató fogja vinni az órát, aztán megint a villanyász dolgozik és átköti az átmeneti konnektorról közvetlen a "h" mérőjéhez - ami elé persze nem árt külön fi relét és kismegszakítót rakni -
keresőt meg lehet használni, nem harap, sokszor ki volt fejtve a téma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29221) bigdady válasza Chaser (#29220) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ok keresem;) Ezt a szekrény VS 230v-t kérdést is

(#29222) tibibi válasza dobolan (#29198) üzenetére


tibibi
őstag

Tudnál egy konkrét törvényt mutatni? Mert én máshogy tudom :U

az engedély nélkül fúrt vagy ásott kutak engedélyeztetési eljárása bírság nélküli kérelmezési határidejének meghosszabbításáról

Tájékoztatjuk az érintett lakosságot, hogy az Országgyűlés a december 12.-i ülésén elfogadta az egyes belügyi tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2018. évi CXXI. törvényt, mely módosítja a vízgazdálkodásról szóló törvény engedély nélkül vagy attól eltérően fúrt vagy ásott kutakra a fennmaradási (és üzemeltetési) engedély kérelmek vízgazdálkodási bírság megfizetése nélkül történő benyújthatóságának határidejét is:

2018. december 31-ről, 2020. december 31-re.

Az elfogadott módosítás, 2019. január 1.-jén lép hatályba.

(#29223) Minimoa


Minimoa
tag

Eddig csak olvasgattam (fórumokat, speckókat) beszéltem klíímásokkal, kértem ajánlatokat (leírtam az igényeinket és mielőtt kijönnének helyszíni felmérésre lássuk, hogy tudnak-e olyat ajánlani, ami nekünk is jó, ne fárasszuk egymást feleslegesen) és úgy érzem magam, mint az öreg molnár, a fia meg a szamár című mesében. ([link])

Szóval egy panel lakás 2 déli szobáját szeretnénk klímával ellátni, mindkét szoba 12m2 körüli. Ergo 2.5kW-os klíma bőven sok.
Fontos szempont, hogy csendes legyen, csak hűtésre lenne használva, valamint jó szervíz háttér legyen.

kérdés: mennyire hasznos a gyakorlatban, ha egy klímának a távirányítója méri a hőfokot és az vezérli a klímát (valamelyik Panasonicnál panaszkodtak, hogy rossz helyen van a beltériben a hőérzékelő és ezért folyton kézzel kell vezérelni)

És akkor, amiket eddig ajánlgattak:

- Gree / Syen Bora Plusz A++ 29dBA
szerintem zajos és már azt sem értem, hogy ha Gree, akkor miért Syen

- Daikin FTXB25C A+ 21dBA
mégiscsak Daikin, bár annak a belépő modellje; csendes, de "csak" A+ -os (annak mondjuk a teteje)

- Fisher Summer A++ 29dBA
erre mondják azt, hogy közepes áron jó ár/érték aránnyal bír; mások meg azt, hogy kínai és akkor már inkább a Gree (csakhogy a Gree-k meg szerintem zajosak - ez is érdekes, mert a Gree kültérije speckó szerint halkabb, mint a Daikin, ellenben a beltérinél 8dBA a különbség)

- Midea MDV RAG-026B A++ 25dBA
speckó szerint eddig ez lenne az arany középút, van aki szerint a Midea vállalható, van aki szerint nem, különben is az MDV egy másod brand-je a Mideának

- Panasonic UE BASIC KIT-UE9-RKE A+ 22dBA
ennél panaszkodott valaki a hőérzékelőre és az ebből fakadó problémákra
kb. hasonló paraméterek, mint a Daikin FTXB, csak régebbi modell -> akkor már inkább Daikin

A fentiek alapján nagyjából a Midea MDV RAG-026B és a Daikin FTXB25C maradt versenyben.

A Midea 5 év garancia, a Daikin 3+2 év (bár itt aztán írnak mindent a 2+1 évtől kezdve, a feltételeknél meg hol évi egyszeri, hol kétszeri karbantartás)

A kettő közt bruttó 35kHUF a különbség / set, szóval esetemben 70kHUF, ami a teljes beruházáshoz mérten elég vastag.

Arra mindenesetre jó a mostani hozzászólásom, hogy magamban is sikerült leszűkíteni a szóba jöhető opciókat. :)

(#29224) dobolan válasza tibibi (#29222) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez a régi kutak bejelentési kötelezettségére vonatkozik valami EUs rendelet miatt. Ettől még nem kell egy új fúrásához engedély se szakember. Szólsz a helyi vízgazdálkodásnál, hogy itt lesz a kút, és kész. Úgy és akkor furatod vagy fúrod ki magadnak, ahogy akarod, ha nem lesz 80 méternél mélyebb.
De ettől függetlenül is kizártnak tartom, hogy feljelentés hiányában ezt bárki ellenőrizni tudná, hogy van-e vagy milyen kutad van.

[ Szerkesztve ]

(#29225) Chaser válasza Minimoa (#29223) üzenetére


Chaser
titán

daikinokra 3 év alap gar biztos van, évi kötelező szervizek számát telepítő cég megmondja - kettőnél biztos nem több -
panasonic kivételeével talán minden japánra 3 év van alapból és bővíthető 10-re, panáknál láttam két évet csak
nemrég egy fujiról volt itt szó, az meg 10 év garos volt, kötelező szerviz mindenképp kell, nem baj az ha szaki takarítja ki évi 1-2x

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29226) pjen válasza Chaser (#29220) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van a geo- val kapcsolarban,szerintem is.Mégis tudok egy kérszintes házat ahol 12 klimát szereltek fűtésre,geoval.

(#29227) Chaser válasza pjen (#29226) üzenetére


Chaser
titán

hátha windy mond rá valami okosat, én annyit tudok, h a daikin kikapcsolás után kültéri fronton dolgozott tovább, ha elvágom az áramot, akkor nem tud, ha ezt napi szinten 2x megkapja, az sztem sok

mitsuról még mindig nem jött vélemény wifi fronton, de jöhetne:)
egyik aluljáróban van egy mitsu, kapja a port kültéri, beltéri, régi modell, de csak takarítani szokták - havonta 1x legalább ( : -
azt láttam túl közel van a plafonhoz, kis helyiség, nehezen fűti be még azt is, de alig jött szegényből levegő
csak úgy eszembe jutott:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29228) pjen válasza Minimoa (#29223) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,lehet tévedek,de a táv,főleg az infrás csak mutatja a hőmt.Azzal lehet beállítani.A táv nincs folyamatos kapcsolatban a beltérivel,hiszen nincs mindíg ugyanott.Esetleg rá is tehetsz valamit,elé áll valaki.

Chaser: Olyan megoldást még el tudok képzelni egy relé átvált a normál villanyra mikor elmegy a Geó .Tehát csak rövid kiesés van.é

[ Szerkesztve ]

(#29229) Chaser válasza pjen (#29228) üzenetére


Chaser
titán

jogos, ahhoz rf vezérlésű kellene, az infrás sokszor akkor sem küldte célba a jelet, ha 2m-ről kicsit rossz volt a szög a beltéri vevőjével

szerk:
pjen
bojlert biztos nem lehet vezérelt és nappalin is üzemeltetni - legálisan -, meglepne ha geonál lehetne
meg eleve ezt hogy? valami kapcsolást raksz a két óra közé ami figyeli a bejövő tápot aztán vált? egyébként ha pillanatnyi kimaradás is van, az már sztem épp elég h leálljon/újra induljon

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29230) kelzsoca válasza Chaser (#29227) üzenetére


kelzsoca
félisten

mitsuról még mindig nem jött vélemény wifi fronton, de jöhetne

Amikor a Mitsu klímákat nézegettem, és hozzá a wifi modult, én átlagban 30 ezer forintos árakkal találkoztam, a gyári felhő alapú rendszer MelCloud néven fut.

A gyógyszertárban ahová járok, egy Mitsubishi Kirigamine Zen klímát használnak fűtésre is, amit eddig megfigyeltem hogy jól fűt, és ezt halkan teszi.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#29231) pjen válasza Chaser (#29229) üzenetére


pjen
félisten

Lehetni lehet,az,hogy szabályos e már egy másik történet.A fizikai megvalósítása egysöerű.

(#29232) Chaser válasza kelzsoca (#29230) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, gyakorlati rész érdekelne, wifit papíron sok gyártó tud, gyakorlat más kérdés, daikin az korrekt, gyakorlatilag a stabilitása érdekel

pjen én nem szoktam lopni, szóval ilyeneken nem matekozok:) - lehet szépíteni, de ez lopás -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29233) pjen válasza Chaser (#29232) üzenetére


pjen
félisten

Tévedsz,mért lenne lopás.Mikor van delej a geón azt a tarifát fizeti.Mikor nincs, átkapcsol a normál díjszabásra és azt fizeti.A vezérelt rendszereknek pont azért kell megszakítás mentesnek lennie,hogy mást ne lehessen rá kapcsolni.

(#29234) Chaser válasza pjen (#29233) üzenetére


Chaser
titán

mert fix bekötésű rendszerek, olyan nincs, h a kedves felhasználó eldönti, amikor nem él a kedvezményes zóna, de neki kell a delej, akkor majd pótolja a nappali áramról - tehát ami épp neki megfelelő -
legalábbis tudtommal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29235) pjen válasza Chaser (#29234) üzenetére


pjen
félisten

O.K. ,de attól még nem lop semmit.Lopni akkor lopna,ha a H tarifás klíma vezetékére rákötné a mosógépet is.Pont azért fix bekötésű,hogy ez ne történhessen.Bár ez a fix bekötés érdekes,ugyanis a készülék nincs plombálva.Például egy bojler bekötése simán hozzá férhető.Semmi nem gátol abban,hogy kikösd belőle az éjszakai áramot.

[ Szerkesztve ]

(#29236) Chaser válasza pjen (#29235) üzenetére


Chaser
titán

ez a szolgáltató szemszögéből lehet másabb sztori
ahogy mondod, fix bekötésű, az mióta fix, ha "áttételesen" is össze van kötve a nappalival pl? ennyi erővel a h-ra is köthetett bármit
mindenesetre aki akarja hajrá, ahogy a "kalákás" klíma telepítést is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29237) dobolan válasza pjen (#29235) üzenetére


dobolan
senior tag

Ez inkább a szolgáltató érdeke. Próbálja simítani a napi terhelést azzal, hogy éjszakai áramot ad neked más tarifával. Nekünk is volt az előző lakásban külön villanyóra a bojlerhez, ami konnektorba dugva csatlakozott ahhoz az áramkörhöz, szóval bármit tudtam volna rajta üzemeltetni éjjel.

(#29238) Minimoa válasza pjen (#29228) üzenetére


Minimoa
tag

A Gree/Syen "I Feel", illetve a Fisher "Follow me" funkciója a leírás szerint azt tudja, hogy a gomb megnyomása után a távirányító periodikusan felküldi a távirányító által mért hőfokot a klímának és azt használja vezérlő jelként, nem a beltériben levő érzékelőt.

Szóval a kérdés arra vonatkozik, hogy ez parasztvakítás és normális, megfelelően telepített klímánál felesleges, vagy tényleg van komfort értéke?

(#29239) pjen válasza Chaser (#29236) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes cikket találtam: éjszakai fűtés infra panel témában.Igényelhető hozzá kedvezményes tarifa.Ez a tarifa most már változó időpontokban áll rendelkezésre.A panel bekötése fix,nem lehet dugaszolható.Viszont beköthető autómata áramváltó mágneskapcsoló a rendszerbe,ami áthidalja a vezérelt áram hiányát.Természetesen normál tarifával.Nem is drága.Mint írja egyes helyeken engedélyeztetni a szolg korlátozhatja a használatát.Gondolom gyenge hálózat.DE VAN ILYEN,ÉS TÖRVÉNYES.

(#29240) Chaser válasza pjen (#29239) üzenetére


Chaser
titán

Ne cikket talalj hanem jogszabalyt:) vezereltet regebben is megadhattak elektromos futoeszkozokre, csak a napi max 8 ora az keveske
Mivel egy fotapon jon minden, igy nem hiszem h gyenge halozat lehet az indok, amiert korlatoozzak, hiszen ha nem kerek vezereltet nappalirol 24 oraban is uzemeltethetem az eszkozt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29241) pjen válasza Chaser (#29240) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,valóban elég kétélű a dolog.Viszont jogszabályt csak elég régit találtam,lehet eljárt felette az idő,csak senki nem foglalkozik vele.De nem hiszem,hogy a panel forgalmazók propagálnák,ha nem lenne legalábbüs megtűrt.

(#29242) Chaser válasza pjen (#29241) üzenetére


Chaser
titán

Ha ez elne, akkor sokan teljesen atallnanak klimas meg elektromos futesre, a szolgaltatonak kell ezt reklamozni, ahogy teszi a "h" tarifaval is
Sehol nem lattam meg csak utalast sem arra, h bojler pl osszekotheto vezerelt mellett nappali arammal is
1-2 bolt mit talal ki az egy dolog, odabiggyesztettek h a szolgaltato korlatozhatha, ennyivel sztem letudtak a "tajekoztatast"
De sztem nagyon elkanyarodtunk a klimaktol:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29243) pjen válasza Chaser (#29242) üzenetére


pjen
félisten

Hogy vissza térjünk a témára.Sokan állnak át klímás és hőszivattyús fűtésre. Például mi is..A tisztán elektromos szerintem egy pénz temető.

(#29244) Ijk válasza pjen (#29243) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nemhogy támogatnám, de inkább szinte betiltanám az elektromos paneleket. Persze nyilván nem lehet, ill. sokan kiegészítő fűtésre használják. De a nehezen előállított értékes elektromos áramot felhasználni 1:1-ben fűtésre borzasztó pazarlás.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29245) tibibi válasza pjen (#29241) üzenetére


tibibi
őstag

Amit írsz sima illegális vételezés kategória, HA mondom HA kapsz egy ellenőrzést sok százezres büntetéssel számolhatsz.Igen létezik ezer éve olyan relé amit erre használnak akkor is illegális.

[ Szerkesztve ]

(#29246) sanikak válasza bigdady (#29206) üzenetére


sanikak
csendes tag

összes új gép külső betápos.... amúgy meg kifursz a konnektorlból aszt kész

(#29247) pjen válasza tibibi (#29245) üzenetére


pjen
félisten

Ez nincs ám igy,főleg ez a sok százezer..De ha le merik írni,hogy engedély kell,a szolg esetleg tényleg engedélyezheti.

(#29248) sanikak válasza Minimoa (#29238) üzenetére


sanikak
csendes tag

persze hogy jó ,főleg nagy belmagaságnál. ugye mivel a klíma fent van persze ott hamarab eléri a kivánt meleget vagy nyáron késöbb a hideget . tehát ahol alszol vagy túl meleg vagy túl hideg lesz az elképzelthez képest...

[ Szerkesztve ]

(#29249) pjen válasza sanikak (#29246) üzenetére


pjen
félisten

Kolléga 5Kw os gépet szeretne.Lányoméknak van egy 5Kw Genex multi klímájuk,25A betápot kér.Egy villás dugóval érdekes lenne.

(#29250) sanikak válasza pjen (#29249) üzenetére


sanikak
csendes tag

akkor órátol új kábel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.