Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Szten Márs válasza petmen4 (#899) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mivel fontos a liveview én a D60-at mégsem ajánlanám, tekintve, hogy abban nincs. A Sony A300-at lehetne ajánlani, de az még drágább duplakitben, mint az E-520, szóval az is kiesett, más liveviewes duplakit meg pláne nincs az árkategóriában.

Érdmes megfogdosni vásárlás előtt egy boltban az E-520-at és E-420-at. AZ E-510 váza ha nem tévedek azonos az E-520-éval, szóval közvetlen össze tudod hasonlítani az E-420-éval. Sajnos szerintem az E-420 a jelenleg kapható messze legrosszabb ergonómiájú DSLR, legalábbis az én abszolút szubjektív megítélésem szerint elképesztően kényelmetlen és rossz kialakítású - nyílván előfordulhat ettől még, hogy más kényelmesnek találja, ezért kell megfogdosni. Ellenben az E-510/E-520 igen jó kialakítású vázat kapott, kifejezetten jó érzés kézbe venni - és bizony nagyon nem mindegy, hogy milyen érzéssel veszi kézbe és használja az ember.

A legjobb a Parci által javasolt verzió lenne. Persze, a legdrágább, de lenne egy olyan összeállításod, ami nagyon hosszú ideig kiszolgál és ami igencsak kielégít rengetegféle igényt és lefed rengeteg felhasználási területet - meghálálja magát a plusz belefektetett pénz. De igazából a "sima" E-520 duplakit sem épp rossz, és ott is hasonlót lehet elmondani az E-420 vagy E-510 duplakithez képest: meghálálja magát a belefektetett plusz összeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.