Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Szten Márs válasza petmen4 (#899) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mivel fontos a liveview én a D60-at mégsem ajánlanám, tekintve, hogy abban nincs. A Sony A300-at lehetne ajánlani, de az még drágább duplakitben, mint az E-520, szóval az is kiesett, más liveviewes duplakit meg pláne nincs az árkategóriában.

Érdmes megfogdosni vásárlás előtt egy boltban az E-520-at és E-420-at. AZ E-510 váza ha nem tévedek azonos az E-520-éval, szóval közvetlen össze tudod hasonlítani az E-420-éval. Sajnos szerintem az E-420 a jelenleg kapható messze legrosszabb ergonómiájú DSLR, legalábbis az én abszolút szubjektív megítélésem szerint elképesztően kényelmetlen és rossz kialakítású - nyílván előfordulhat ettől még, hogy más kényelmesnek találja, ezért kell megfogdosni. Ellenben az E-510/E-520 igen jó kialakítású vázat kapott, kifejezetten jó érzés kézbe venni - és bizony nagyon nem mindegy, hogy milyen érzéssel veszi kézbe és használja az ember.

A legjobb a Parci által javasolt verzió lenne. Persze, a legdrágább, de lenne egy olyan összeállításod, ami nagyon hosszú ideig kiszolgál és ami igencsak kielégít rengetegféle igényt és lefed rengeteg felhasználási területet - meghálálja magát a plusz belefektetett pénz. De igazából a "sima" E-520 duplakit sem épp rossz, és ott is hasonlót lehet elmondani az E-420 vagy E-510 duplakithez képest: meghálálja magát a belefektetett plusz összeg.

(#902) rumos14 válasza petmen4 (#894) üzenetére


rumos14
nagyúr

Parci kijavít, ha tévedek, de tudtommal még az E420/520-ban szereplő live view sem az igazi. tehát pl. leginkább lassú. kompakt gép szintjén használható, gyors LV autofocus csak a Sony A300/350-ben van. ha ez szempont, akkor érdemes megfontolni. és persze mindenekelőtt kipróbálni a gépeket! kézbe venni, játszadozni velük. nemrég írtam a Sony előnyeiről, hátrányairól, még annyi, hogy az Oly kitobija biztosan jobb (tesztek itt: [link]), kitobit kiváltó, minőségib obi a Sony-hoz nem olcsó. telét pedig nem új Sony-t érdemes venni, hanem vmi régebbi Minoltát halászni. olcsóbb, jobb.
az Oly E520 duplakit 145-150k-ért amúgy nem rossz, bár gyakorlati tapasztalatom nincs. én E420-at csak akkor vennék, ha méretet és súlyt akarsz minimalizálni, a markolat és a stabi hiánya számomra kizárja.

[ Szerkesztve ]

(#903) philoxenia válasza KrAt (#874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tudsz fogni K10D-t is azért próbáld ki. ;) Az tényleg kétméteres embereknek való.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#904) petmen4 válasza Szten Márs (#901) üzenetére


petmen4
csendes tag

Köszönöm a válaszokat
A D60al pontosan a liveview hiánya volt a bajom, a Sony A300 meg tényleg drágább.
E-420ban nincs stabilizátor, ami nekem szintén probléma.
Maradt az E510 és E520. Plusz 35-40 ezerrel lenne több az 520as újonnan, mint az 510 használtan. Biztosan megér ennyit a különbség? A gond az, hogy ennyivel több már bőven túllóg a kereten. Persze mindig lehet mondani hogy ahhoz képest már csak kicsit több és mennyivel jobb.. de így sosincs megállás, +30ért meg ott van az E520 tele kittel, annál is kicsit többért meg biztos van valami más ami szintén jobb.
Mindenesetre ma bemegyek valahová és megfogdosom őket, hátha segít a döntésben..

(#905) Parci válasza petmen4 (#904) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó az e-510 is, ha kitanulod a korlátait, nem lesz olyan kép, amit azért nem fogsz tudni elkészíteni, mert e-510-et vettél az e-520/k200d/a300/xyz helyett. bármelyik ma kapható dslr elég jó már.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#906) Parci válasza rumos14 (#902) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem olyan rossz azért már a LV az e-420/e-520-ban, de tény, hogy nem olyan jó, mint a régi oly e-330-ban volt... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#907) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Emberek!
Egy ismerősöm gépet akar venni, max olyan 130 vagy ha nagyon muszáj 140 körülig. A Sony A200 lenne az egyik alternatíva, gondoltam gyorsan meg is nézem mennyi a duplakit ára. Digifenykep.hu - nincs Sony A200. Digitcam.hu - nincs Sony A200. És ha nem vagyok vak akkor az Edigitalnál sincsen. Mi történt? Lemaradtam volna valamiről és ennyi volt az A200 élete a boltok polcain, vagy mi? :F

Ha valaki tud nem teljesen ismeretlen nevű, hanem valamilyen megbízható boltban A200-at, az ne tartsa magában :K

(#908) priusz válasza Szten Márs (#907) üzenetére


priusz
aktív tag

Szia! Itt nézted? [link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#909) Szten Márs válasza priusz (#908) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sony-szalon? Na ilyen nem jutott volna az eszembe. Köszi :R

(#910) Szten Márs válasza Szten Márs (#909) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk igen érdekes árak vannak ott :U

(#911) priusz válasza Szten Márs (#910) üzenetére


priusz
aktív tag

Én úgy látom hogy van az e-digitalban: [link]
Vagy benéztem valamit?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#912) rumos14 válasza Szten Márs (#907) üzenetére


rumos14
nagyúr

a duplakitről lebeszélném... a kisebbik obi még racionálisan magyarázható, a csupasz vázhoz képest 5-10k-val kerül többe ilyen kiszerelésben, ez még érthető. a tele viszont elég gyenge, ill. azt mondanám, hogy nem éri meg. tudok egy eladó Minolta 75-300-ról 30k-ért, kipróbáltam, teljesen jó, gondolkodtam rajta, de nincs igazán szükségem a 300-ra, elég a kisebb Tamron 55-200. pü-zz, ha kell még infó.
a Sony szalon 3 év garit ad, ez indokolja a magasabb árat.
amúgy hogyhogy nem K200D-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#913) philoxenia válasza rumos14 (#912) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Többféle konstrukcióban kapható ott. [link]

Sőt, ha ismeretlen bolt is jó ...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#914) Szten Márs válasza rumos14 (#912) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért nem K200D, mert 130 lenne az árhatár leginkább. Az eredeti árhatár 100, na jó esetleg 120 volt, majd lett 130. Ennél több már foghúzásos. És ennyiért nincs K200D duplakit. :(
Na meg nekem semmi bajom a Sony A200-al, szvsz jó kis gép az, az illetőt pedig nem túlzottan hatja meg az az anyaghasználat, amitől nekem leesik a hajam és ami miatt én soha nem vennék A700 alatti Sonyt.

Azt tudom, hoy a 18-70 is gyenge obi. Még a kitobik között is elég rendesen. De a 75-300 obi mellete annyira rossz lenne, hogy nem éri meg kitben sem? :F Ez elég kellemetlen.

Sajnos az illető használt terméket nem hajlandó venni. Amikor nem is olyan rég számítógépet építettem neki, akkor ezt megtapasztaltam, ami azt illeti szarabbul is járt így, de hát az ő dolga :(

Erősen gondolkodom rajta amúgy, hogy ebből valami Oly lesz... majd meglátjuk.

priusz:
Köszi a linket valóban van, nem tudom hogy sikerült nem megtalálnom.

(#915) Szten Márs válasza Szten Márs (#914) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmhmm, Pentax K-m van duplakitben 120-ért. Kár, hogy a Pentax direkt a K-m-hez műanyag bajonettes objektíveket tervezett :W De a többi gyártónál régóta divat a műanyag objektívbajonett, szóval megfontolandó ez is.
Nagy kár, hogy az E-520 duplakit kilóg a keretből....

(#916) pacorro válasza Szten Márs (#914) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha nem akar használtat venni, akkor rosszul fog járni az obikkal (bár az ő dolga).
Nem lehet valahogy rábeszélni?
Egyébként a 18-70 nem annyira rossz, sőt, még a 75-300 sem, lerekeszelve egész jó képe van. Más kérdés, hogy ha ezeket megveszi újonnan, és utána rájön, hogy mégis valami minőségibb üvegre lenne szüksége, akkor elég sokat fog ezeken bukni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#917) sowi válasza pacorro (#916) üzenetére


sowi
őstag

kicsit off...akkor sem fogja erdekelni valoszinuleg, en is ismerek ilyen embereket, akik nem vennenek hasznalt cuccot semmi penzert merthogy az biztos rossz/milyenmar/stb. en meg mindig rohogok amikor feleannyiert megveszem az (alig)hasznalt obit, vazat akarmit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#918) rumos14 válasza Szten Márs (#914) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyilván nem tudom összehasonlítani a Sony féle kitobit más kitobikkal, de használtam azért mostanában, egyáltalán nem olyan rossz. sőt, az a véleményem, hogy raw-ban használva a gépet kellő részletesség is előcsalogatható. tehát szerintem inkább kitobi+raw mint eggyel jobb obi+jpeg.
ja ha csak vázat venne, a kitobim eladó. aligalighasznált ;)

(#919) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Használt ügyben sowi-nál van a pont, jól látja a helyzetet :K

A raw egy ideig biztos nem fog játszani nála, amíg bele nem tanul a dolgokba. Meg azért én ismerem, egy elég türelmetlen emberről van szó, nem lenne szerintem idege raw-okkal játszani mindig. Szóval a jpg motor igen fontos.

Erősen gondolkodom még a Sony A300-on is, tegnap elmentem egy Saturnba körülnéztem, megfogdostam (újra) ezt is, kipróbáltam a liveview-et, teljesen korrektül használható, ami szerintem fontos lehet neki... Szimpla kitben, ugyan, de nagy valószínűséggel ebből egyelőre csak simpla kit lesz ígyis-úgyis, akkor meg már simán lehet.
No, majd jövőhéten kiderül mi lesz a nyertes :D

(#920) rumos14 válasza Szten Márs (#919) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát, ahogy fentebb írtam, a Sony jpeg motorja sztem nem az igazi. egy időben próbálgattam a raw+jpeg párhuzamos készítést, a deafult értékeken konvertált raw->jpeg is jobban teszett az alap jpeg-nél, a konvertálásnál jelentkező nagyobb mozgástérről nem is beszélve.

(#921) KrAt


KrAt
veterán

Na sajnos megint itt vagyok :(

Úgy alakult, h nem tudtam elmenni melózni (:O) így más a felállás.. Van kb 50-60k-m egy használt cuccra obival. Kinéztem egy D40-et, az jó kb? Vagy mi mást ebben az árkategóriában?

Legközelebbi pénzforrás az ösztöndíj, májusban valamikor, azt nem tudom kivárni :(

Meg a másik fele, hogy remélem holnap elviszik a gépet :)

Akár konkrét hirdetés is jöhet, eddig [EZT] néztem ki magamnak :)

[ Szerkesztve ]

(#922) sowi válasza KrAt (#921) üzenetére


sowi
őstag

tudom, hogy ez dragabb, de alkudni kell meg szerezni vmi hasznalt kitobit, lenyegesen jobb gep mint a sima d40 [link]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#923) KrAt válasza sowi (#922) üzenetére


KrAt
veterán

Többen mondták, de az mpx nem sokat számít nekem :) Miben jobb még?

Amúgy se fotóznék 3000x2000-nél többen, szóval nem kell 200 mpx :)

Amúgy néztem én is, de letettem róla :)

[ Szerkesztve ]

(#924) philoxenia válasza sowi (#922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez viszont igazi nagyméretű váz....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#925) Szten Márs válasza sowi (#922) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Semmi, először nem vettem észre a kis x-et a D40 mögött.

KrenAtesz:
Hát ez így elég kemény. Ennyi pénzből DSLR-t akár használtan, igen kemény dió szerezni. Én nem tudok jobbat mondani ennél a D40-nél, vagy D40x-nél. Igazából mkettő teljesen jó gép, főleg ilyen áron.

Bár igazából van két Pentax K100D: [link] - ehhez kell egy kitobit szerezni, de kis szerencsével az megvan elég olcsón akár. És azért a K100D-nek majdnem ugyanaz a váza, mint a K200D-nek. Azért be kell vallani, a K200D-nél történtek a vázat érintő fejlesztések, kényelmesebb lett és talán masszívabb is, de így is egy K100D masszívságra eléggé megelőzi a Nikon D40-et. Plusz vázba épített képstabi, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#926) KrAt válasza Szten Márs (#925) üzenetére


KrAt
veterán

Tudom, elég szűk a keret (mint a szűz ...) de sajna így alakult :( Számoltam a melóval, de nem jött össze, az kb 60-70k mínusz :( Ösztöndíj meg kb április májusban lesz, azt kocsi vizsgára szeretném költeni, a maradékot meg obira.. Ennyi jutott, én is sajnálom, szerettem volna a K200d-t, szerelem volt első látásra :(

[ Szerkesztve ]

(#927) philoxenia válasza KrAt (#926) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez például van 0% THM-mel..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#928) KrAt válasza philoxenia (#927) üzenetére


KrAt
veterán

Én nevemre nem lehet, mutert már "leakasztottam" egy notival hitelre, utolsó volt, csak saját kessből :(

[ Szerkesztve ]

(#929) rumos14 válasza KrAt (#921) üzenetére


rumos14
nagyúr

annyiert talan meg egy Canon 350D-t sem kapsz. viszont - amire sztem senki sem gondol - ennyibol kijon egy hasznalt Minolta 5D, vazba epitett kepstabival. jofajta Minolta obikat vehetsz hozza.

(#930) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez több kicsit, de obival együtt jó ár...5D a Hardveraprón is van...
Sőt, eddig nekem ez tűnik a legjobb árnak. De ez se olyan rossz az obi miatt...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#931) sowi válasza KrAt (#923) üzenetére


sowi
őstag

akkor viszont az olympusok meg a minolta 5d tenyleg jo alternativa lehet szerintem is plane, hogy az 5dhez jo obik is vannak es kepstabi a vazban(mondjuk ez kinek elony kinek hatrany...)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#932) KrAt válasza philoxenia (#930) üzenetére


KrAt
veterán

D70 nemrossz, de picit tényleg több :(
Minolta nemigen jön be :(
Ez az E10 nem régi picit? :B
Viszont az E300-al szemeztem már :) Az szerintetek jó gép alapból?

(#933) philoxenia válasza KrAt (#932) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az E300 obija megéri szinte azt a pénzt, később vehetsz hozzá másik vázat esetleg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#934) KrAt válasza philoxenia (#933) üzenetére


KrAt
veterán

Összességében: D40 + kitobi vagy az E300 + zuiko 14-45? :)

[ Szerkesztve ]

(#935) johnjohn válasza KrAt (#934) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem most ne kapkodd el, úgyis ronda idő van, és alig lehet fotózni, inkább valami jobb vázat nézz. és utána kitobit olcsón, vagy kölcsön egy időre.Inkább az egész léből váz legyen,
Nikon-Canon-Pentax. Ha van tippem küldök ! Addig nézz szét az ismerősök között, kinek van valami elfekvő obija amit kölcsönadhat, és nézünk mellé vázat. :K

(#936) adnoctum18 válasza KrAt (#932) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Az E300 nem rossz, de kicsi a keresője és lassú az autofókusza a D40-hez képest.
A zuiko obik nagyon jók, bár a kitobi tuti nem olyan kiemelkedő ezek közt sem.
Nekem van olym (E-500) , a fenti két problémán kívül nem volt bajom vele.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#937) priusz válasza KrAt (#932) üzenetére


priusz
aktív tag

Pixinfon hirdetik ezeket: Olympus E-500 14-42 kitobjektívvel 45e.ft
Olympus E-420 17,5-45 kitobjektívvel 55e.ft

Ezek árban jók lehetnek neked.
üdv

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#938) KrAt válasza adnoctum18 (#936) üzenetére


KrAt
veterán

Annyira nem vészes szempontomból :)

Viszont nem jöttek eddig a gépért, lehet, nem is lesz belőle semmi :(

(#939) KrAt


KrAt
veterán

Na úgy néz ki, 1 óra és elviszik a régi gépem :)

Szóval melyik legyen? D40 vagy E300? Esetleg másik?

(#940) sowi válasza KrAt (#939) üzenetére


sowi
őstag

nagyon be vagy zsongva :) nezd meg elso korben az objektivparkot, nezd meg, hogy melyikhez van olyan obi amit hasznalnal

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#941) KrAt válasza sowi (#940) üzenetére


KrAt
veterán

Be, nem tagadom :)

Nézegettem, számolgattam, és marad t az Oly E300.. Olcsó az obi, kevés az expo, fém váz. Az obi döntött a Nikon ellen.. :(

(#942) Szten Márs válasza KrAt (#941) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmhmm...
Mielőtt döntessz olvasd át ezt a két pár tesztet:
Dpreview:
E-300: [link] D40: [link]
Imaging-resource:
E300: [link] D40: [link]

Ne kapkodd el a vásárlást, gondold át a dolgokat, nézz utána melyik mit tud, stb...

[ Szerkesztve ]

(#943) KrAt válasza Szten Márs (#942) üzenetére


KrAt
veterán

Olvastam, tudom, hogy a D40 jobb, de ha az obi majdnem 2x annyi :(

(#944) sowi válasza KrAt (#943) üzenetére


sowi
őstag

olyan, hogy olcso obi nincs :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#945) adnoctum18 válasza KrAt (#943) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Olyra se olcsó a komolyabb obi, sőt!
Viszont Nikonra van király fényerős alapobi olcsón! 50/1.8, 30k körül. Igaz, hogy nincs vele AF a d40-en. :(
Szerintem ne siesd el a dolgot! :)

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#946) KrAt válasza adnoctum18 (#945) üzenetére


KrAt
veterán

Most indulok megvenni az E300-at, rosszul nem járhatok vele.. 46 kess a gép + obi + memkari + uvszűrő..

Voltak rossz döntéseim az életben, ez nem lesz az :)

philo-nak köszi az ötletet, megfogadtam :)

(#947) sowi válasza adnoctum18 (#945) üzenetére


sowi
őstag

jaja, nekem is van egy olyanom, 85 euro volt de megerte, eszmeletlen jo kis cucc ennyi penzert

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#948) philoxenia válasza adnoctum18 (#945) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyiért már kompaktokat kínálnak, csinál vele 6k képet, eladja 40k-ért, 1Ft lesz a képek darabja..... :U

Itt igazából nem egy rendszer megalapozásáról szól a történet, arra ez az összeg édeskevés. Kipróbálja az Olyt, ha bejön Neki maradhat annál, ha nem, majd eladja, ebből az üzletből kis veszteséggel szállhat ki, ha nem jön be a rendszer. ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#949) j.bravo válasza KrAt (#943) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez az obi konkrétan lehet... de amúgy az Oly-hoz való Zuiko obik a legdrágábbak közé tartoznak (igaz, hogy kifejezetten jók is).

(Más kérdés, hogy amíg nem veszel igazán jó és drága obit, vagy rendszervakut, addig végülis még nem nagy gond később "rendszert váltani")

szerk.: látom elkéstem, kétszeresen is :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#950) KrAt válasza j.bravo (#949) üzenetére


KrAt
veterán

Megvettem, itt a kezemben :) Első benyomásra rettentően tetszik, másodikra is :D Masszív, nagy, nehéz, (nekem) és tökjó :) Még ismerkednem kell vele erőteljesen, de nem tűnik rossz vételnek :)

Folyt a topicjában :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.