Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) ígyvanferi válasza Dare2Live (#648) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Elolvastam. A többi írásának is a nagyját. Hasznos, köszi!
Azért kérdeztem, mert fogalmam sem volt, mire képesek manapság a digitális vázak. Azért én még mindig meg vagyok győződve a profi dia elsőbbségéről, de ez most nem ide tartozik.

Érdekes, amit mondasz, hogy tartsam meg az objektívjeimet. Van benne valami, és tényleg nem fogom 30"-os monitoron nézni, vagy plakát méretű nagyításokat csinálni a képekből. Az a Tamron elég lassan és hangosan állít élességet. Ezt zavar benne leginkább. Viszont egy makró objektívet biztos, hogy rögtön venni fogok, az bele van számolva a költségvetésbe. Bár a 40D mellett már szűkösebb lesz a pénztárca. Na mindegy, még rágódom rajta kicsit. Karácsonyig biztos, hogy nem fogok dönteni már.

madgie: a külön makró obi benne van a pakliban, semmiképp sem valami előtéttel akarok bohockodni. Az a Sigma tényleg a legjobbak között van? Mondjuk egy Canon 100 mm f/2.8 USM makróhoz képest? Valahogy mindig hosszabb gyújtótávban gondolkodtam. Bár abból a Sigmából is eff. 112 mm-es lesz.

[ Szerkesztve ]

(#655) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szakmai hsz-ek törölve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#656) somé


somé
őstag

Digitális Fotó magazin decemberi száma:

Nikon d60, Sony a200, Canon 1000D és Pentax K-m.

A 4 belépős D-SLR közül tesztgyőztes a K-m. Elgondolkodtató, plusz bónusz az olcsósága.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#657) madgie válasza somé (#656) üzenetére


madgie
titán

DFM-ről nem írnám le inkább a véleményem, elég ha annyit írok, hogy például a nikon 14-24-et elég gyenge objektívnek hozták ki (miközben a mostani legjobb ultra nagylátó)? :(

(ettől függetlenül jó gép lehet a Pentax, de szvsz semmivel nem jobb, mint a D60 vagy az 1000D)

[ Szerkesztve ]

(#658) Degeczi válasza madgie (#657) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó papírra nyomják, szép minőségben! :D

egyébként többnyire vannak érdekes cikkek is - de a tesztjeiket valóban nem szabad túl komolyan venni

(#659) madgie válasza Degeczi (#658) üzenetére


madgie
titán

Az igaz, a régi számok jó szolgálatot tesznek pldául khm... toaletten való ténykedés közben :D

(#660) philoxenia válasza madgie (#657) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem úgy rémlik, hogy a anno Nikon 14-24 elég jó értékelést kapott, persze az árát is figyelembe vették valószínűleg, ahhoz képest lehetett az értékelés rosszabb esetleg... nem tudod melyik számban volt?
Ezt a tesztet most nem igazán tesztnek, hanem inkább szubjektív tesztnek nevezték a magazinban, viszont érdemes elolvasni, mivel Sümegi András csinálta, aki nem szokott gépeket tesztelni, amúgy viszont nagy tisztelője vagyok, sok lapban elkövetett sok jó cikke okán. :)

Degeczi: Kicsit most igazolod a nevedet... ;] Valóban volt több olyan teszt is, ami nyilvánvalóan tartalmazott hibákat, de azért a legtöbb teszt szubjektív valamelyest, bármilyen termékről, bármilyen fórumon, újságban. Azt viszont nem lehet rájuk fogni, / mint a FotoArt csinálta pl. /,hogy nyilvánvaló reklám volt a "teszt"

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#661) Parci válasza philoxenia (#660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a dfm híre nem a legjobb... van ismerős, aki dolgozott korábban, nem sok jót mesélt. a tesztekről sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#662) pacorro válasza Parci (#661) üzenetére


pacorro
aktív tag

Mondj egy olyan magyar fotómagazint, amelyiknek jó híre van! ;]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#663) somé válasza madgie (#657) üzenetére


somé
őstag

Természetesen lehet egy "teszt" ill. annak eredménye részrehajló, nem mondom 2x, az esetleges motivációt nem ismerjük adott esetben.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#664) Parci válasza pacorro (#662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért is érdemes fotós magazint csinálni, de komolyan... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#665) ígyvanferi válasza pacorro (#662) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Fotómozaikról mi az általános vélekedés? Én szeretem olvasgatni, hasznosak a fotózás elméletével foglalkozó cikkeik is; tárlatok, kiállítások beszámolóit, fotópályázatokat is közölnek; stb.

(#666) philoxenia válasza Parci (#661) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A dfm meglátásom szerint nem a szakmának szól, sőt nem is a komolyabb amatőröknek, főleg a fotótechnikai rész, hanem akár a kezdőknek is. A kompozícióval kapcsolatos cikkek viszont szerintem akár profik érdeklődésére is számot tarthatnak, a fotótörténetiek pedig mindenképp.
Egyébként a papíralapúak közül még mindig ez nekem a legjobb, a reklámok visszafogott mennyisége és a külalak szépsége egyaránt tetszik a konkurenciával szemben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#667) Cassidey


Cassidey
senior tag

Bevallom en szinte mindig megveszem, es viszem a fodraszhoz magammal, mert szorakoztat.:) (Mondjuk legutobb notebookot vittem inkabb.) Egyszeruen nincs ellenfele a piacon.

(#668) philoxenia válasza Cassidey (#667) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyiket? :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#669) Cassidey válasza philoxenia (#668) üzenetére


Cassidey
senior tag

a dfm-et, hat nem arrol van szo vagy 10 hsz ota?:)

(#670) philoxenia válasza Cassidey (#669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Feri kérdezte a Fotómozaikot is.... :)
Nálam mindegyik lap megfordult már, ami Mo-on megjelent, a témában az utolsó pár évben, de hibáival együtt kedvelem a magazint. :K A többi valamely tekintetben kevesebbet ad nekem, mint a dfm.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#671) Parci válasza philoxenia (#666) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, a többi tartalom okés. a tesztek viszont se szakmailag, se "morálisan" nem elég jók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#672) madgie válasza philoxenia (#670) üzenetére


madgie
titán

Igazság szerint annyi pénz értelmesebb dologra is el tudok verni havonta, főleg, hogy az interneten mindenről gyorsabban tudni, mint az újságokban, a tesztek hajítófát nem érnek, a kompozíciós dolgokat is inkább netes galériák nézegetésével és némi gondolkodással próbálom fejleszteni... nemtom, én pénzt nem adnék ezeké' :)

(#673) philoxenia válasza madgie (#672) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rossz szokás. Kádban és ... a laptop nem megoldás...... :D

A képek nyomtatva nekem más élmény mint a monitoron. Egészen más. Mondjuk pia, cigi nálam kilőve, az az ezres belefér havonta....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#674) Wolfy_


Wolfy_
tag

Sziasztok!

En is gepvasarlason gondolkozom, ugyhogy gondoltam kikerem a velemenyeteket a temaban. Elkezdtem vegigolvasni a topicot, de bevallom meg nem jutottam egeszen a vegere.Ha a valasz mar nagyjabol szerepel valahol, akkor elnezest es irjatok csak egy hozzaszolas szamot!
Eddig egy Fuji Finepix s7000-est hasznaltam, most pedig leginkabb a Nikon D60 es a Canon EOS 450D kozott vacilalok. (Mondjuk esetleg egy Nikon D40X es egy hasznalt vagy olcso D80-as is ott van valahol a kep szelen).
Teljesen "normal" hasznalatra vennem a gepet, csak vinni magammal ide-oda es fotozni vele. Melyiket tudnatok ajanlani? Melyiknek van valami jelentekeny elonye/hatranya a tobbiekhez kepest?
Olvastam mar a neten 1-2 tesztet ez alapjan meg felmerult bennem az a kerdes, hogy a fokuszmotor hianya mekkora hatrany a D60 es D40X eseteben? Szamit ez igazan (AF-es objektivek ara es aranya szempontjabol)? A 450D-nel kulon nem lattam ilyet megemlitve, ott is hasonlo a helyzet?
Es ha tudtok irni valami URL-t, ahol lehet hozzaolvasni a temahoz (vazak, objektivek - kulonosen ez utobbi temaban erzem meg kicsit idegennek magam) azt is megkoszonom!

Koszi!

Meg egy kerdes: a "kezenfekvo" helyeken (elektronikai aruhazak, edigital, stb.) kivul hol erdemes nezelodni/erdeklodni (neten es Bp-en) a dolog irant?

[ Szerkesztve ]

(#675) Szten Márs válasza Wolfy_ (#674) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
A Canon EOS rendszer eleve úgy lett tervezve, hogy nem a vázban, hanem az objektívekben helyezkedik el az AF motor, tehát ott olyan gond nincs és nem is lehet, mint a Nikon D40/D40x/D60 esetében. Természetesen korlátozottabb így az objektívválaszték ezekre a Nikonokra, de nézz te magad körül: ezekre a fókuszmotor nélküli Nikon vázakra az AF-S és AF-I jelzésű Nikkor objektívek, valamint HSM-es Sigmák tekerhetők fel. Meg pár Tamron, ha nem tévedek, de erre ne vegyél mérget.

A D80 egy komolyabb gép és egy kategóriával a D60 felett helyezkedik el, valamint legalább egy fél kategóriával az EOS 450D felett - szóval ha az belefér, érdemes lehet arra lecsapni.

Webcímek? Hmm
Géptesztek:
pixinfo.com
dpreview.com
imaging-resource.com

Objektívtesztek:
a dpreviewen azok is vannak, ezen kívül:
slrgear.com
photozone.de

A pixinfo kivételével ezek mind angol nyelvű oldalak, nem tudom ez mennyire jelent problémát.

Áruházak, ahol szétnézhetsz:
digitcam és digifenykep valamint edigital

[ Szerkesztve ]

(#676) Degeczi válasza Wolfy_ (#674) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért nem láttad külön megemlítve, mert a Canon már vagy 20 éve átállt a fókuszmotor nélküli vázakra, így ott mindig az obiban van a motor.

A D40/D60 esetén ez azért hátrány, mert Nikonhoz nagyon sok "csavarhúzós" obi létezik, ami a váztól várja a meghajtást. Ezekkel persze nincs AF ezeken a vázakon, ami a nem túl nagy kereső miatt elég nyűgös.
Így ezeknél eleve olyan obikat érdemes venni, amikben ott a motor. A legtöbb gyártó az utóbbi években frissítette a kínálatát ennek megfelelően, árakban nem nagy a különbség, így új beszerzésnél ez már nem komoly hátrány.

(#677) BiriBum válasza Wolfy_ (#674) üzenetére


BiriBum
őstag

A D60-nal nem igazán váltasz, az szinte egy "cserélhető objektíves kompakt" Ha újban gondolkodsz és mindegy, hogy Canon vagy Nikon, akkor inkább a 450D.
A D80-ast (és bármilyen gépet) használtan csak megbízható forrásból, alapos kipróbálás után vedd meg! amúgy tényleg nagyon jó gép.
Pentax K200D?

(#678) Szten Márs válasza BiriBum (#677) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na azért ez kissé erős. A kompakt és DSLR közötti főbb lényegi különbség a cserélhető objektív, a nagy érzéeklőméret, a valós optikai pentatükrös, vagy pentaprizmás kereső, ez mind bene van a D60-ban. Apropó nagyobb érzékelő: ennek kösznhető a zajtalanabb és nagyobb dinamikájú kép - amiért a legtöbben váltanak. Egy jó belső fókuszmotoros objektívvel pont olyan jó kép készíthető vele, mint bármelyik DSLR-rel. Szóval azért ne essünk ilyen nem kicsit erős túlzásokba.

(#679) Wolfy_ válasza Szten Márs (#678) üzenetére


Wolfy_
tag

Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot/hozzászólást. Végülis egy D60-ast vettem, 18-135 mm-es Nikkor objektívvel. Úgy voltam vele, hogy "átszokni" megfelelő lesz ez a gép, elhasználgatom pár évig (majd esetleg új objektív(ek) beszerzése mellett) és utána a tapasztalatok alapján lépek majd tovább valami más gépre. :)

[ Szerkesztve ]

(#680) Degeczi válasza Szten Márs (#678) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van!
már csak azért is erős, mert a D60-al készült képek minősége semmivel nem marad el a D80/D200-tól, sőt: mivel újabb, JPG-ben pl. egészen biztosan a D60 ad helyből jobb eredményt...

(#681) Degeczi válasza Wolfy_ (#679) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó lesz ez, biztosan
az átfogás helyből lefedi a legtöbb felhasználást - de ez persze teljesen egyéni, csak magad döntheted majd el, mennyire elég

ha beltérben is sokat használod, pláne baráti összejöveteleken, akkor egy külső vakut lehet érdemes beszerezni: sokkal szebb, természetesebb képek készülhetnek vele, mint a beépítettel

(#682) Parci válasza Wolfy_ (#679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy jó obi, jó váz. ha majd bővíteni akarod, az új 50/1,4G-t ajánlom, így lesz egy fényerős fixed is, ami ráadásul bármelyik leendő profi vázadra is jó lesz (d3x mellé sem értelmetlen üveg).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#683) BiriBum válasza Szten Márs (#678) üzenetére


BiriBum
őstag

Az idézőjelekbe rakott kifejezést nyilván nem a képminőségnek, hanem a túlautomatizált menürendszernek szántam, így tényleg félrevezető volt. Természetesen full tükörreflexes gépről van szó.

(#684) OPiiPO válasza Zebu (#190) üzenetére


OPiiPO
addikt

az egy kitűnő váz, de elég sok kompromisszumot kell hozzá vállalni - egyes felhasználási területeken azonban máig veretlen

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#685) Szten Márs válasza BiriBum (#683) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem tudom, hogy mit nem lehet az automatizálás mellőzésével, manuálisan megcsinálni egy D60-ban, amit más DSLR-ekben meg lehet :F
Van rekesz és zársebeség prioritás, van full manuális mód, csak oda kell tekerni a tárcsát. Van MLU, van lehetőség váltani fénymérések között, fókuszpontok között (igen, kevés a fókuszpont, de ez más téma, engem pl nem zavarna) meg úgy általában, mindent uralhatsz, amit csak uralni akarsz manuálisan. Szóval még ezt sem tartom jogosnak.

(#686) rumos14


rumos14
nagyúr

egy követ bedobva az állóvízbe, gondoltam, leírnám, számomra mennyire hasznos fícsör a live view. tudom, ez sokatokból borzongást vált ki, nevetséges dolog a gépet "előretartva" fényképezni. ezt meg is értem, nyilván aki DSLR-en vagy filmes gépen szocializálódott, nem ehhez szokott. én viszont digi géppel kezdtem el komolyabban (relatíve persze) fotózni úgy 6-7 éve.
szóval egyik a megszokás, másik a praktikum. a képeim 90%-át LV segítségével lövöm, mert egyszerűen kényelmesebb számomra. sőt, rengeteg olyan helyzet van, amikor LV nélkül csak úgy "vaktába" lőnék. nem egyszerű ugyanis egy pár hónapos gyerkőcöt úgy "beállítani", hogy szemhez emelve a kamerát pont jó szögből kapjam le. monjduk asszony ül a fal alőtti kanapén, ölében a gyerkőc, én nyilván nem tudok a falba bemászni, hogy arcképet készítsek úgy hogy lássam is, mit örökítek meg.
a LV mellett a kijelző döntési lehetősége a másik igen hasznos dolog, ellőte nem volt ilyen gépem, de nagyon nagy segítség. illetve persze nem elég a LV, jól használható LV kell, aminek pl az általam kipróbált Canon, Olympus féle megoldások sem felenek meg. a Canon megoldása kb. egy vicc, külön gombbal fókuszálni, tükörcsapás, 1 mp legalább az AF, addigra garantáltan bottal üthetem a témát.
szóval amikor DSLR átállás előtt álltam, a vázba épített stabi mellett ez volt a másik kötelező dolog, így csak a Sony A300 maradt számomra. horrorisztikus dolgot fogok leírni, ha nem találok ilyen jó LV megoldást, nem is vettem volna DSLR gépet (de a Pana FZ18-tól megváltam volna, az biztos).

(#687) Cassidey válasza rumos14 (#686) üzenetére


Cassidey
senior tag

en megertelek.:) amugy babafotozaskor tenyleg hasznos lehet, en nem tudom egyedul fenykepezni a kisfiunkat, mert ugy nyilvan nem fog vigyorogni lam, ha nem is lat, mert az egesz kep takarja az arcom. a 40D-ben a LV-t nem hasznaltam meg egyszer sem, ilyen felhasznalasra macerasnak tunik. amugy szamomra a kereso sokkal kenyelmesebb, mar csak azert is, mert lcd-t nezve nem tudok fotozni, de en tamogatom az ujitasokat, a videot is, mert miert ne legyen, ha nincsen akadalya. :)

(#688) Szten Márs válasza rumos14 (#686) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyetértek Cassidey kollegával. Minden ember más és mások a szokásai, mások az igényei. Én is igen sokat kényszerültem kompakt digitálissal fotózni, (pár ezer képet csináltam digit kompakttal) és számomra a legidegesítőbb dolog nem a gyengébb képminőség, zajosodás, a sokszor túl nagy DOF, vagy ilyesmi volt, hanem az, hogy LCD-n kényszerültem komponálni. Utáltam ezt, és nem tudom elképzelni, hogy egy bármilyen liveviewwel rendelkező gépen akár egyszer is bekapcsoljam. Inkább akár kúszok a földön a gép mellett, már úgyis megszoktam a perisztartikus mozgást a talajon, miközben a keresőbe nézek :D
Ettől függetlenül nem érthetetlen és megérthetetlen számomra, hogy valakinek elsődleges fontosságú, persze, nyílvánvaló, hogy sokaknak az és alighanem így van jól.

(#689) philoxenia válasza rumos14 (#686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minolta Z2-vel kb. 95%-ban az EVF-et használtam, noha elég jó volt az LCD-je annak is. Számomra a "keresőben" látott kép, még akkor is, ha elektronikus a kereső kiemeli azt, amit fotózni akarok, kvázi megváltoztatja a látásmódot is....Leszűkít és kiemel. Sok dolog másképp fest így, mint két szemmel nézve a világot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#690) ett válasza philoxenia (#689) üzenetére


ett
aktív tag

Én is pont ezt akartam írni. Nekem egy panasonic fz20 volt, illetve most is megvan, barátnőmnek adtam. Most meg egy 20d-t használok, de sokkal jobb a keresőben nézni mi merre, mint az lcd-n. Az fz20 elektronikus keresője viszont nagyon nem tetszett nekem, így ott többször használtam az lcd-t. Valahogy túl picinek tűnt.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#691) rumos14


rumos14
nagyúr

na sebaj, ahány ház, annyi szokás, és amúgy is, mindig szerettem eltérni a többségtől (nem mindenben persze :DDD ).
azon amúgy azért csodálkozom, hogy a gyártók nem fektetnek erre nagyobb hangsúlyt, belép Nikon-okban LV-nak még csak nyoma sincs, pedig azt hinném, hogy sok, kompaktról felfelé váltó júzer számára ez alap követelmény (mert ezt szokta meg). nekem az volt, de úgy látszik, ebben is eltérek a többségtől :B

(#692) madgie válasza Szten Márs (#688) üzenetére


madgie
titán

Tegnap estefelé lejöhettél volna mellém, mínusz tizenötben, éjszaka, a bokáig érő fagyos hóban perisztaltikus mozgást végezni ;]

Én lenyomtam az állványt tökig, és kényelmesen megkomponáltam a nagylátós képet a 'jajajj' LCD-n. Persze aztán a felhők elrontottak mindent, én meg hiába cidriztem két órán keresztül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#693) Drótszamár válasza madgie (#692) üzenetére


Drótszamár
őstag

Csillaghullás?

Én csak kiraktam az udvarra a gépet végtelen sorozattal, rögzített távkioldóval. Fagyoskodjon egyedül ;]

Sajnos a felhők miatt nem sikerült egyik kép sem :(

Reggel így várt rám szegény: :Y

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#694) madgie válasza Drótszamár (#693) üzenetére


madgie
titán

Jujj :Y

(#695) ballington


ballington
addikt

sziasztok!
szeretnék venni egy komolyabb gépet.
most egy nikon l5-öm van (az előre programozott témákon és az expozíció-korrekción kívül nem nagyon lehet állítani semmit), és ezt szeretném lecserélni.
Nézegettem ultrazoomokat 80-90e-ért, meg más kompaktokat 60e-ért, de nemtok dönteni.
Ultrazoom-nál rosszak a képminőségek ahhoz képest, h mennyibe kerülnek. Ami szebb, az meg már 150e, ebből már dslr-t lehet venni.
Sok tapasztalatom nincs a sok állítgatással kapcsolatban, nézegetm a fotósulis könyveket.

Szerintetek merjek egy belépőszintű dslr-t venni? esetleg egy D40, vagy E-420.
100-nál többet már nagyon nem akarok kiadni most érte.
vagy vegyek egy kompaktot, amin sok mindent lehet állítani, aztán később kellő tapasztalat után vegyek inkább dslr-t

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#696) Wolfy_ válasza ballington (#695) üzenetére


Wolfy_
tag

A dslr-eken is van auto mod, azokkal is lehet ugy fenykepezni. Szoval szerintem ha van ra keret, akkor vegyel egy ilyet, aztan majd szepen lassan elkezded hasznalni a manualis dolgokat rajta. :)

En mondjuk a frissen vett D60-on is igyekszem azert hasznalni a kezi beallitasi lehetosegeket (legalabbis egy reszuket). Mondjuk vakus fenykepezesnel egyelore meg inkabb az autora bizom, meg az ilyen szinpaletta/kontraszt allitasos dolgokba sem nyultam bele, igaz azt elvileg lehet kesobb is machinalni megfelelo programokkal (amikhez mondjuk szinten nem igazan ertek :)).

[ Szerkesztve ]

(#697) grabber válasza Drótszamár (#693) üzenetére


grabber
addikt

Károsodott?

(#698) sanyixXx válasza Drótszamár (#693) üzenetére


sanyixXx
senior tag

korrekt :D
ilyenkor nem áll a fenn a veszélye, hogy a kurva nagy hidegben az obi teste összemegy egy leheletnyit és a lencsék elcsúszkálnak picit? vagy ennél normálisabb az anyaghasználat mára már? :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#699) ballington


ballington
addikt

és mennyire lenne furcsa, ha nincs rajtuk képstabi?
mert se a 420-on, se a d40-en nincs és valszeg többet használnám kézben, mint állványon. amin van, azok meg már 120-tól vannak.
vagy egy használt dslr?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#700) philoxenia válasza ballington (#699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez csak 100 alapobival, duplakitben 120...Ez 110 alapkiépítésben.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.