Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) rumos14 válasza Allien (#1684) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony 18-70 sokkal jobb mint a Sigma gazdaságos 18-50-e. ez nem az előbbi dícsérete, hanem az utóbbi minősítése.

(#1702) rumos14 válasza Szten Márs (#1685) üzenetére


rumos14
nagyúr

viszont - javítsd ki, ha tévedek - a Canon-féle, objektívbe rakott stabi hatékonyabb, illetve a Pentax-féle vázba épített képstabi hatékonysága elmarad egyéb hasonló megoldásoktól (Sony, Oly).

(#1703) madgie válasza Szten Márs (#1700) üzenetére


madgie
titán

Ez objektívfüggő is, például a 85/1.8-am nem szokott tévedni, míg az 50/1.8 állandóan mellélő. Amúgy bolondbiztos AF-et utoljára az Oly E-1-ben láttam, az minden objektívvel halálpontosan dolgozott. Szóval nemhiába van Pro kategória a fényképezőgépeknél, egy D3 is atom AF-fel bír (1D mark III-at azért nem írok, mert rettentő ellentmondásokat olvasni a mai napig felőle, a júzerek egy része lehajítaná a negyedik emeletről, míg mások imádják és szerintük semmi baja)

(#1704) Szten Márs válasza rumos14 (#1702) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lsd: első hozzászólás ide vonatkoó része :DDD
Azt szokás mondani, hogy az objektívbe épített képstabi hatásosabb, mint a vázban lévő - ezt én nem tudom se megerősíteni, se megcáfolni. Még sehol nem láttam közvetlen összehasonlító tesztet, ahol ugyanolyan, lehetőleg megbízható pontosságú módszerrel ugyanúgy tesztelték volna ezeket a megoldásokat egymás ellen, így korántsem vagyok meggyőzve ennek a kövélekedésnek a helyességéről.

A Pentax képstabiját pedig hamarosan élesben fogom tesztelni a Sony képstabijához képest, úgyhogy ez hamarosan kiderül. Mivel nincs egyenletes amplitúdójú és lengésidejű rezgést biztosító berendezésem, amivel pontosan ugyanolyan feltételeket tudok teremteni a két gépnek (a kezem remegése ugye mindig más, ha csak kicsit is), a próbák számát kell keményen megnövelni, hogy kapjunk egy jó, nagy pontosságú eredményt, ahol a kiugró adatok nem fogják befolyásolni a konklúziót. Ugye minnél nagyobb próbaszámmal dolgozik egy statisztika, annál pontosabb eredményt fog hozni. Bele fog telni egy időbe, de ez már az én gondom lesz. :) Ha sikerült volna Canont is szerezni, mondjuk képstabis kitobival, akkor az is meglenne - majd egyszer talán :)

madgie:
Mondjuk ahol az objektívben van a fókuszmotor, mint az EOS rendszernél, ott hatványozottabban előjön ez, hogy objektívtől függ az AF pontossága - legalábbis számomra így tűnik logikusnak.

[ Szerkesztve ]

(#1705) post.mader


post.mader
csendes tag

Eldöntöttem, hogy Nikon lesz.
Akkor melyik obit ajánljátok hozzá? 18-105mm vagy 18-55mm? Az egyik ugye kitobi, nincs olyan nagy átfogása, ezért nem is félek a képminőségtől (amatőr szinten). 18-105-nél csak a nagy átfogás miatt félek a képminőségtől...

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1706) rumos14 válasza Szten Márs (#1704) üzenetére


rumos14
nagyúr

kiváncsi vagyok a tapasztalataidra. a teszteléshez erőt, egészséget, sok türelmet :K
a Sony-ban nekem az is szimpi, hogy van a keresőben/élőképen egy "bemozdulás skála", jelzi, hogy adott pillanatban mennyire remeg a gép.

(#1707) Degeczi válasza rumos14 (#1706) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez jó érv az obiba épített stabilizátor mellett: ott már a hatás látszik azonnal, és nyilvánvalóan az AF rendszernek is segít ezzel

(#1708) ottkar válasza rumos14 (#1702) üzenetére


ottkar
addikt

Miért lenne rosszabb a Pentax CCD mozgatója? Hol van erre a leghalványabb bizonyíték a feltételezésen kívül?

(#1709) philoxenia válasza post.mader (#1705) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1710) sanyixXx válasza post.mader (#1705) üzenetére


sanyixXx
senior tag

amatőr szinten, szerintem, nem lesz problémád a 18-105 képeivel. ráadásul jól tud jönni a nagyobb zoomtartomány néha. én mindig eltökélem, hogy nem piszkálom a zoomot rendezvényeken, aztán mindig obicsavargatás a vége :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#1711) post.mader válasza philoxenia (#1709) üzenetére


post.mader
csendes tag

Köszönöm, láttam sajnálatos helyzetét, már régóta követem, vagyis visszaolvastam, és rajta kívül senkinek nem volt ilyen hibája... :U

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1712) t_a_m_a_s válasza post.mader (#1705) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jó kis objektív az a 18-105, bár a végén kicsit már látható a torzítás (főleg szabályos alakzatoknál: [link]). Sokan dicsérték a NIKON topikban, és én is csak ajánlani tudom.

Ha kellenek "referencia" fotók, szólj és küldök párat.

Szóval én a 18-105-el ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#1713) Szten Márs válasza post.mader (#1705) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

18-105. Nem is kérdés, teljesen egyértelmű. Nem egy ligában játszik a két objektív.

(#1714) hemaka válasza t_a_m_a_s (#1712) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez az ilyen olcsóbb kategóriájú objektíveknél nem olyan vészes. 18körül hordósít, aztána végén meg elenkezőbe átbukik. Viszont tény, hogy jobb, mint a 18-55.

(#1715) t_a_m_a_s válasza hemaka (#1714) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Igen, és tényleg csak ott tűnik fel, ahol valami egyenes dolog (pl lámpaoszlop) van a kép szélén. Más esetekben nekem nem is tűnik fel.

Holnap majd jól beletépünk...

(#1716) madgie válasza Szten Márs (#1704) üzenetére


madgie
titán

Igen, így van. Néha bizony van előnye a "régi, elavult" AF módszereknek is :D

(#1717) Trak


Trak
addikt

Még mindig csak nézelődök, a használt Canon 350D-ről már letettem.

Amik maradtak a listán:
Használt Canon 400D
Használt Nikon D40
Használt Nikon D60

Illetve kérdezném, hogy erről mi a vélemény:
Sony DSLR A200K

Az új ára sem vészes.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1718) cibaki


cibaki
csendes tag

Sziasztok!

Most szántam rá magam arra hogy megvegyem életem első DSLR gépét. Két gép van
amit kinéztem: Canon EOS40 D és Nikon D90.
Szeretnék tanácsot kérni hogy melyik gépet válasszam. Természet fotózásra szeretném majd használni a gépet. Másik hobbim a horgászat ezért elég sokat vagyok természet közelben. szeretnék madarakat és egyéb más állatokat fényképezni.
A gépek kb. 200K kerülnek. Ez oké ezt már lezártam magamban. A géphez természetesen szükségem lesz obikra is. Ez lenne a második dolog amihez a segítségeteket kérném.
Szeretnék egy jó telét úgy 300-400mm körül egy jó nagylátószögűt a tájképekhez és egy olyat amivel ha családi fotót kell készíteni vagy csak nem akarok cipekedni és csak egy obit akarok magammal vinni. Erre egy 18-105 körülire gondoltam.
Az obikra max 100-150re gondoltam.
Előre is köszi a segítséget!
Üdv.: Cibaki

(#1719) sowi válasza cibaki (#1718) üzenetére


sowi
őstag

darabonkent akarsz 150et kolteni az obikra mert akkor oke, egyutt viszont tuti nem fernek bele ebbe a keretbe, asszem a d90et meg tudod venni 18-105-el az egesz jo alapzoomnak, telebol 70-300vr(70-200 f2.8 vr az nyami, csak 1200euro), nagylatobol en 10-20at hasznalok, de az onmagaban tobb mint 300 euro, canon temaban majd vki mas felvilagosit, ahhoz nem ertek

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1720) cibaki válasza sowi (#1719) üzenetére


cibaki
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Valaki tud segíteni Canon témában?

(#1721) lover summer


lover summer
csendes tag

Én a D90-et valószínüleg áprilisban megveszem 18-105mm-es obival ami most 260 ezer körül van...
Szerintetek fog még felljebb menni az ára? (mert attól félek ha megveszem bukok rajta)

(#1722) Kazimír válasza lover summer (#1721) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha ezt valaki biztosan tudja, akkor szóljon nekem is, megyek és kötök határidős deviza ügyleteket.. :D

Az árhoz mindig számítsd hozzá a memóriakártyák és tok/táska árát (ha nincs még). Egyéb kiegészítők opcionálisan tovább drágíthatják (szűrők, vaku, állvány, tudomisén..)
Egyébként jó kis gép. Tudom. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1723) lover summer válasza Kazimír (#1722) üzenetére


lover summer
csendes tag

Amiatt kérdeztem mert körülbelül egy hónapja még láttam D90-et KIT be a neten 230-240 ezer körül, most meg 260 ezer ami a legolcsóbb. Szóval lehet fog még ez feljebb is menni..

(#1724) Kazimír válasza lover summer (#1723) üzenetére


Kazimír
őstag

A hazai forgalmazóknál az ár a $ vagy az € árfolyamától függ nagyrészt. Meg nem mondom melyik, de egyikkel szemben sem áll jól jelenleg a magyar királyi valuta.. :(
Ezenkívül a válság és a termeléscsökkentések miatt feltehetően külföldön sem lett olcsóbb..
Ezek nem tények, de én így gondolom..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1725) sbazsi


sbazsi
veterán

canon eos 450d kapható 18-105 obival?
mégiscsak jobb ez az átfogás, mint a 18-55.

Canon EOS 450D Kit 18-55 mm 147-től
Canon EOS 450D Kit 18-55 + 55-250 mm 223-tól
Canon EOS 450D Kit 17-85 mm 255-től
Canon EOS 450D Kit 18-200 mm 270-től
utóbbi 2 gondolom már nem alap obi, meg ennyit nem akarok rákölteni.
nem kapható valahol 18-105 obival, 150 és 220 közötti áron?

(#1726) sbazsi válasza Kazimír (#1724) üzenetére


sbazsi
veterán

Ezenkívül a válság és a termeléscsökkentések miatt feltehetően külföldön sem lett olcsóbb..

Hát. Ezzel nem nagyon értek egyet. Hiába csökkent a termelés, ha a vásárlóerő is csökken.

(#1727) Kazimír válasza sbazsi (#1726) üzenetére


Kazimír
őstag

"Ezek nem tények, de én így gondolom.." ;)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1729) lover summer válasza Kazimír (#1728) üzenetére


lover summer
csendes tag

Azok a tények, hogy 1 hónappal ezelött még olcsóbban hozzálehetett jutni a gépekhez, és szerintem egy jó darabig (tuti) sokkal lejjebb nem fognak menni az árak.. sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1730) sowi válasza sbazsi (#1725) üzenetére


sowi
őstag

canonnak nincs 18-105 obija, 28-105 van ami hasonlo atfogas, de ezzel szerintem kitben nem arulnak semmit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1731) rumos14 válasza sowi (#1730) üzenetére


rumos14
nagyúr

úgy tűnik, a Nikon jó lóra tett ezzel a 18-105-tel. amiket olvasok, a júzerek elégedettek vele, van benne képstabi, és az ára sincs elszállva. ilyesmi Canon obi nincs. egy hasonló Sony 16-105 - bár sztem egy fokkal jobb lehet - 150k.
kellemes a zoomtartománya, van egy jó középteléje, de nem csináltak belőle ultrazoom-ot.

(#1732) sowi válasza rumos14 (#1731) üzenetére


sowi
őstag

igen, en is igy gondolom (nekem egy 18-70 az alapzoom vr nelkul) de a 18-105nek, baromi kellemes az atfogasa es a minosege is egesz jo szerintem

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1733) sbazsi válasza rumos14 (#1731) üzenetére


sbazsi
veterán

no hát ez az.
pedig amikor kérdeztem, hogy nikon d60 18-105 vs eos 450d 18-55 (árban nem sok a különbség), akkor mégis mindenki a 450d-t mondta. Ennyivel jobb lenne a 450d?
Automata/félautomata üzemmódban csinál-e annyival jobb képeket, hogy megérje nélkülözni a + zoomátfogást?

(#1734) philoxenia válasza sbazsi (#1733) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ez egyénfüggő. Zaj szempontjából nagyon jónak mondják a 450D-t, de hogy ez miként váltható ki zoomátfogással? :F Jobb-e a mákos tészta, mint a tiszta zokni kb.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1735) Szten Márs válasza sbazsi (#1733) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 450D nem azért jobb a D60-nál, mert automata módban annyival jobb képeket fog csinálni. Igen, persze, van kis előnye zajban nagyon magas érzékenységeken. De ha ott kimerül a dolog, hogy automatán fényképezünk, akkor lehet nem éri meg a 450D.
De egyébként egyetértek Philoval a zoomátfogás meg a zaj két tökmás dolog :K

(#1736) sbazsi válasza Szten Márs (#1735) üzenetére


sbazsi
veterán

Eddig szinte csak automata módban fotóztam. na meg a bestshot mód. (casio)
mert bár a gép elvileg tud máshogy is, de egy kompakttól ne várjunk csodát. :U

(#1737) post.mader válasza sbazsi (#1736) üzenetére


post.mader
csendes tag

Hát ha csak abban (automatában) fotóztál, akkor nincs nagyon szükséged Canon 450D szintű gépre, nem? Neked szerintem ilyen alapon egy jobb fajta bridge, vagy egy Canon G10 is megfelelne, nem?

Más.: Alapelvekben benne van, hogy az aláírás csak 3 soros lehet. Vagy csak nekem tolja 4 sorba?

[ Szerkesztve ]

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1738) philoxenia válasza post.mader (#1737) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Háromsoros az aláírás...
Nyugodtan lehet automata módban használni a DSLR-eket, D3 vagy 1DMark III persze túlzás lenne, de egy ilyen gép nem. Az előnyei a bridge/kompakt kategóriához képest automata módban is megmaradnak. Tanulni meg jobb. Akkor nem ajánlott DSLR-t venni, ha nem veszel hozzá a kitobi után több obit....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1739) levy1983


levy1983
aktív tag

Egyet értek philoxenia-val. Nyugodtan lehet DSLR-t venni, és azon megtanulni fotózni, pláne a mostani árak mellett. A belépő szintű dslr-ek már olcsóbbak, mint a nagy tudású kompaktok vagy bridge-k és én is az előzőt választanám a két utóbbival szemben.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1740) rumos14 válasza sbazsi (#1733) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem az a véleményem, hogy egy ilyen D60 + 18-105 kombó jó kis kezdő szett, de csak akkor vennék ilyet, ha kvázi biztos lennék benne, hogy megmaradok a kitobik szintjén. ha bármi egzotikusabb obira vágsz, beüthet az a probléma, hogy nem lesz autofocus-od. ha DSLR-t veszel, sztem érdemes A (rekeszérték beállítós) módban használni, a mélységélesség szabályozása és a lerekeszelés előnyei miatt.

(#1741) sbazsi válasza rumos14 (#1740) üzenetére


sbazsi
veterán

azt hiszem fején találtad a szöget, pont a mélységélességet hiányolom.
(a másik gondom meg soxor a zaj beltéren)
AF-et mindenképp szeretnék, nem szeretnék fókusszal vacakolni.
viszont valszeg megmaradok kitobi szinten, esetleg veszek egy nagyobb átfogásút, ha 450d lesz a kiszemelt.
Annó azért vettem kompaktot, hogy beférjen a zsebembe, és ne kelljen külön gépet cipelni. Most ez annyiban változott, hogy úgyis a családot/gyereket fotózom, ergó "elfér a babakocsin" :D
de hogy 2 fotó között nem fogok cserélgetni, az szinte biztos. (bár amikor a kompaktot vettem, az is biztos volt, hogy nem veszek 3cm-nél vastagabb gépet ;] )

[ Szerkesztve ]

(#1742) rokuczi


rokuczi
csendes tag

Sziasztok

Gépet szeretnék venni és sikerült elég jól leszűkíteni a kört, mert alap a liveview, és „csak” 125 ezrem van rá.
Maradt az Oly E420, és a Oly E520, valamint a Sony A300.
Nem tudok dönteni. Azt tudom, hogy a 420nak rossz a fogása, meg nincs benne stabilizátor. Elmentem a saturnba és kipróbáltam…nekem nem volt gondom a fogással. A stabilizátor hiánya az alap kit obival mennyire fontos? A későbbiekben sem tervezem, hogy nagytelét vegyek.....
Az A300-asról meg olyanokat hallottam, h neki zajosabbak a képei. Ez igaz? Meg, hogy a kit optiákja sem olyan jó mint az olyknak + a szenzor tisztítása is gyengébb. Viszont 3 év gari van rá míg az olykra csak 2.
Az 520-asról viszont nem sok rosszat olvastam, de ö a legdrágább.

A liveview melyikben használható a legjobban?

Tudom, hogy ezek belépő szintű gépek, de nekem fontos lenne az is, hogy időtálló legyen. Szeretném használni még ha lehet, és kell 6-7 év múlva is. Ilyen szempontból melyik a jobb választás?

(#1743) philoxenia válasza sbazsi (#1741) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bármikor cserélsz, két fotó között cserélsz.... Kivéve, ha felrakod és leveszed, anélkül, hogy egy fotót is csináltál volna.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1744) sbazsi válasza philoxenia (#1743) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ez eszembe se jutott... :U :U

(#1745) lover summer válasza post.mader (#1737) üzenetére


lover summer
csendes tag

Amúgy egy dslr gép mivel tud még többet egy kompakt géptől, valaki leírná nekem?
Azt tudom, hogy sokkal jobb a képminőség, kissebb a képzaj, gyorsabb is na meg előny az is hogy cserélni lehet rajtuk az objektívet.
Mik vannak még amivel többet tud?

(#1746) post.mader válasza rokuczi (#1742) üzenetére


post.mader
csendes tag

Liveview szerintem egyikben sem elképesztő. Sonynál egész jó objektív-felhozatal van. Valamint van benne stabilizátor. Én speciel sajnos a legdrágábbat, az Olympus E-520-at ajánlanám, azért mert az egyik, ha nem a legjobb a belépő (kit) objektív(j)e(i).

lover summer: Nagyjából ennyi. Nem elég? :B Hogyha jobb a képminőség, az már magában elég, nem? De ezt válaszolják meg a nálam okosabbak.

[ Szerkesztve ]

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1747) lover summer válasza post.mader (#1746) üzenetére


lover summer
csendes tag

Persze, hogy elég :-) én is a képminőség miatt váltok dslr gépre, de biztosan van még pár dolog amitől jobb egy dslr a kompakt géptől.

(#1748) post.mader válasza lover summer (#1747) üzenetére


post.mader
csendes tag

A fogása, az életérzés.

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1749) lover summer válasza post.mader (#1748) üzenetére


lover summer
csendes tag

Sajnos még nem fogtam ilyen gépet, jövő héten tervezem :-) (remélem a D90-nek számomra jó fogása lesz)
De ismerősnek van Nikon D80 talán és mikor fényképez vele elég király hangot ad az is pl nagyon tetszik kompakthoz képest.

(#1750) johnjohn válasza lover summer (#1749) üzenetére


johnjohn
addikt

Na meg ha belenézel a keresőbe, és nem valami kis elektromos képecskét látsz, hanem szép éles, valódi képet az objektíven keresztül.! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.