Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) madgie válasza Degeczi (#847) üzenetére


madgie
titán

A 9-18 durván jól sikerült darab... nem túl fényerős, de pillekönnyű és karcol a széleken is.

(#852) pilóta válasza Degeczi (#849) üzenetére


pilóta
nagyúr

Teszteken lehet, én a valós felhasználásról beszélek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#853) Degeczi válasza pilóta (#852) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én is: nagyon hasznos segítség, ha van a RAW-ban kellő tartalék...
a D70-ben nem sok volt, a D90-ben sokkal több
nyaralási képeknél azért jön külön jól, mert többnyire nem ismételheted meg: abból kell dolgozni amit hazavittél

(#854) Parci válasza Degeczi (#841) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, h ez mekkora szokásos tévhit! :(
(e-3/e-420/e-520 szenzorral abszolút nincs ilyen gond, elég sokat nyaraltam vele. nem, ne linkelj be teljesen értelmezhetetlen dpreview teszteket, egy évig nyúztam ezt a vázat, NEM égett be a horvát házikó.)

és szori, de a szotyi a200-hoz képest az az oly duplakit ég és föld. ja, arról nem is beszélve, hogy ha jpg-ben lőne valaki, akkor annyira jó az oly jpg motor, és annyira rossz a legtöbb másik, h ezek a dolgok meg is fordulnak, bőven. (az e-3 konkrétan agyonverte a d80-at jpg-ben, mészárlás szintjén)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#855) Parci válasza Degeczi (#849) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felteszem a kérdést: használtál az újabb oly vázakból bármit huzamosabb ideig? és egyáltalán? a kommentjeid alapján nem úgy tűnik.

itt van két e-3 és egy e-1 galéria:

http://flickr.com/photos/parci/sets/72157606254251692/
http://flickr.com/photos/parci/sets/72157605162816303/
+
http://flickr.com/photos/parci/sets/72157604529739060/

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#856) Parci válasza Degeczi (#843) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(nagylátó témakör: én úgy látom, hogy csak az oly-ra van igazán jó minőségű nagylátó minden kategóriában. jó, ez túlzás, mert a sigma 10-20 is elég jó aps-re, és a nikon 14-24 pazar ff-re, viszont az oly 9-18, 11-22, 7-14 mind-mind szinte tökéletes üveg.

én hónapok óta vadászok egyáltalán elfogadható nagylátót, ami egyszer jó lesz majd nikon ff alá, és nem 1 kg + 400e ft. nincs.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#857) Parci válasza grabber (#824) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem nem drága. 100-120e ft + áfa. a zuiko 12-60 / f2.8-4.0 inkább 200e ft + áfa. jobb is annyival, de megfordítva: a 16-85 vr nagyon jó azért az árért. az af-s nagyon jó kis dolog, a vr isteni, a képminősége jó, nagylátót leszámítva nyitva is, és nem torzít nagyon (relatíve). jó üveg, nagyon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#858) Degeczi válasza Parci (#854) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát illik is megvernie: 2.5-3x annyiba kerülő, egyel magasabb kategóriába tartozó váz az E3...

a képek valóban szépek, de így, 2 Mp-re leméretezve nem sokat mondanak (pláne, h mind utófeldolgozott)

(#859) Degeczi válasza Parci (#856) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Sigma 10-20-nak vagy nagy a gyártási szórása, vagy gyakoriak a problémák vele

nem egy weboldalon láttam olyan panaszt, ahol a kép bizonyos része volt életlen, és ami nemrég a vázamon volt pár kép erejéig, az is ezt mutatta: bizonyos fókusztávon a kép jobb oldala elmosott (míg bal oldalon tökéletes)

(#860) Parci válasza Degeczi (#858) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. a szenzor ugyanaz mindhárom vázban, semmi köze az e-3 egyéb pro feature-eihez.
2. azt, h nincs kiégve az égbolt / házak mindenhol, 2 mp-en is látod.

hiába rinyálnak a tesztek, az újabb oly vázakkal a gyakorlati fotózás alatt nem voltak dinamika gondjaim, soha. ezzel szemben a d80-nal voltak, állandóan (jpg-ben). de, ismétlem (és még cikket is fogok írni erről vmikor): ha valaki jpg-ben lő, akkor nincs kérdés: a nikon jpg motorja meg sem közelíti az olympus-ét, így hiába a szenzor előnye (mert az vitathatatlan), a gyakorlatban az olympus a jobb választás.

ezt persze már nem írják le sehol a tesztekben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#861) Parci válasza Degeczi (#859) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez elképzelhető, sosem bíztam igazán a sigma zoomokban (de a fixekben is csak óvatosan). valaki álomobit kap, a másik megveszi ugyanazt és életlen, gyenge.

de, mindez csak ráerősít arra, amit írtál: pont nagylátó terén az olympus szerintem verhetetlen. ölni tudnék egy 9-18-ért nikonra... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#862) Tüzi válasza Parci (#861) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#863) Parci válasza Tüzi (#862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, nem úgy, képletesen, eladtam már az e-3-as felszerelésemet, a d90-re meg nem megy rá. sajnos. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#864) grabber válasza Degeczi (#829) üzenetére


grabber
addikt

Viszont ha kell egy fényerős obi :U Arra ott a fix 50-es,csak az már sok.Nehéz döntés és több mint 100k-ról van szó,ami nem kis pénz.

(#865) Degeczi válasza grabber (#864) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kitben nem sokkal több, használtan pedig 100 alatt is szerezhetsz
valóban nem kevés persze így sem, de ha fontosak az előnyei, megéri: most a legjobb általános célú, még megfizethető Nikon zoom
(de én pl örülnék, ha lenne VR nélküli, kevésbé drága változata)

(#866) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok!
A kérdés ugye adott. milyen gépet vegyek? A felhasználás teljesen általános hobbi fotózás.
Az összeg amit egyenlőre rá tudok szánni 120-140e ft. Ami szóba jöhet az új vagy használt garanciális gép.
Amit eddig néztem: Canon 450D és
Nikon D60

Igazából a nikon 18-105-ös obival szimpatikus, ez nagyjából lefedné az általános felhasználási területet amire nekem kell.
A Canonban pedig van élőkép, bár ez nekem nem létfontosságú.
Várok érveket és ellenérveket esetleges alternatívákat!
Köszönöm előre is!
üdv. priusz

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#867) Cassidey válasza priusz (#866) üzenetére


Cassidey
senior tag

nekem a d60 nem szimpatikus, mert nem kepes az auto exposure bracketingre, egyszeruen nem ertem ezt miert kellett kihagyni. ha teged ez nem zavar, akkor fogdosd meg oket, nezegesd meg az objektiv kinalatot, amelyik osszesegeben szimpatikusabb azt vedd.

(#868) Parci válasza priusz (#866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fogdosd meg őket, és amelyik kézreáll, tetszik, azt vegyed. én a nikont venném. a 18-105 vr pedig valóban marha kényelmes dolog.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#869) Degeczi válasza Cassidey (#867) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én sem értem, hiszen csak szoftver kérdése a megvalósítás, a nagyobb modellek piacát pedig nem veszélyezteti - de őszintén szólva annyira lényegesnek sem érzem: HDR-hez nem igazán praktikus, h D80/D90-en csak 3 képet tud, a normál képeknél esetleg szükséges korrekcióhoz pedig elég a RAW tartaléka (így még az ebből a szempontból gyengébb D70-en sem használtam ezt a funkciót a 3 év alatt, amíg megvolt)

a nagyobb vázaknál (D300) már készülhet több kép is, az valóban nagy segítség lehet

(#870) priusz


priusz
aktív tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! A D60 tesztjét olvasva én is csodálkoztam hogy kimaradt az expozíció-sorozat, ez már a bridge gépekben is benne van.
Ma voltam gépet tapizni: fogásra, anyagérzetre tetszett a Pentax K200D is.
Tudom, hogy kompatibilis a régi obikkal ez előny. Ha találnék hozzá hasonló "utazó zoomot" mint ami a 18-105 akkor lehet nem sokat gondolkoznék.
Képminőségre van különbség a Nikon D60, Canon 450D és a Pentax 200D között vagy ez teljesen obifüggő?

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#871) Zozzant válasza priusz (#870) üzenetére


Zozzant
addikt

Már találtál is hozzá, elhárultak az akadályok:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#872) Degeczi válasza priusz (#870) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kompakton valóban inkább volt szükség expósorozatra, hiszen azt jellemzően nem RAW-ban használtad, és még ha igen, akkor is csak minimális tartalékot adott

igen, ezek között több múlik az obin

(#873) Szten Márs válasza priusz (#870) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Élesség, részletgazdagság tekintetében obifüggő lesz a dolog, zajra és belső jpg feldolgozásra lehetnek különbségek.

(#874) KrAt


KrAt
veterán

Emberek.. Szerelmes lettem a K200d-be :B Megfogdostam, nagy volt, nekem nehéz is, fogása is megfelelt, mellette a D60 komolyan egy játéknak tűnt :)

(#875) priusz válasza Szten Márs (#873) üzenetére


priusz
aktív tag

Zaj tekintetében melyik teljesítménye kedvezőbb? Canon450D, Nikon D60; Pentax 200D?
Az eddigi olvasataim szerint a Canon, de ebben nekem nincs tapasztalatom.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#876) Szten Márs válasza KrAt (#874) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye, ugye, mondtam, hogy a K200D lesz az ideális neked ;)

priusz:
Rég volt már, hogy tesztképeket pixelböngésztem és hasonlítottam össze a nagyító alatt nézett képeket egymással, szóval erre teljes bizonyossággal nem tudok válaszolni. Ha nagyon tippelnem kéne, én is a Canon EOS 450D-t mondanám a legjobbnak. Viszont nincsenek hatalmas különbségek, annyi bizonyos. Ha nem használod igen magas érzékenységeken a gépet, akkor tényleg csak pixelszámolgatás közben láthatsz zajra különbséget. ISO 800 felett persze már erősödik a gépek közötti különbség, viszont szerintem az emberek nagy része döntően azalatti érzékenységeken használja a gépét - persze ez felhasználásfüggő.

Igazából ennél szerintem a legtöbb felhasználónak sokkal fontosabb kérdés az, hogy mennyire passzol a kezébe a gép, egyrészt fogásra, másrészt gombok, kezelőszervek elhelyezkedésére - ezt letesztelni a legjobb módszer, ha elmész egy boltba és végigpróbálod őket, rengeteget fog ez segíteni a választásban.
Szintén fontos lehet a gépek "tudása" közötti különbség, az, hogy melyik milyen extrákat kínál, vagy épp miket hagynak le, teszem azt a D60-ban nincs fókuszmotor, így csak azokkal az objektívekkel lesz AF-ed, amikben van fókuszmotor, így sajnos jelentősen megcsappan az objektívkínálat hozzá, vagy pl a K200D-ben van vázba épített képstabilizátor, aminek köszönhetően bármilyen objektívet ráteszel, képstabis géped lesz, ami egyértelmű előny, viszont így nincs lehetőség objektívbe épített képstabit használni, mert nem gyártanak olyan objektívet hozzá - pedig csak az objektívbe épített képstabi kínál stabilizált keresőképet, cserébe minden objektívnél megfizeted a stabi árát. Szintén fontos szempont, hoy egyik-másik márkára milyen az objektívkínálat az általad megcélzott felhasználási területre az általad megcélzott árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#877) priusz válasza Szten Márs (#876) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszi!
Nem vagyok nagyon pixelvadász, így ha nem túl jelentős a különbség akkor nem érdekel. Amúgy tapi alapján a pentax a legnyerőbb. Csak az objektív kérdésben nem vagyok igazán otthon.
Igyekszem keresgélni, olvasgatni. Majd a hónap végéig hátha letisztul a kép :)

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#878) sowi válasza KrAt (#874) üzenetére


sowi
őstag

nem csodalom, engem is csak egy hajszal valasztott el egy markolatos, duplakites taskas szettol, nem tudom megmondani, de nagyon tetszik az a gep, jo fogasa is van abban a kategoriaban baromi jo :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#879) Szten Márs válasza priusz (#877) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha Pentaxnál maradunk, szerintem kezdésnek egy duplakit (18+55 és 50-200) több, mint megfelelő, ha pedig makrózni is akarsz, akkor az 50-200-ra egy Raynox DCR-250 makróelőtét. Ezzel a szettel az átlag felhasználói igények maradéktalanul kielégíthetőek és ésszerű árhatáron belül is maradunk.

De persze nyílván a leendő kiépítendő objektívkészlet attól függ, hogy milyen felhasználásra szánod a képet. Miket szeretnél elsősorban fotózni?

sowi:
Végül milyen gépnél maradtál?

(#880) sowi válasza Szten Márs (#879) üzenetére


sowi
őstag

van egy fotos forum ahova jarok informalodni es egy egyetemi fotos tanarnak eppen volt egy elado d200 kitobival, markolattal, alig 2000 expovalnagyon jo aron, amikor eloszor lattam azthittem uj a gep, backup cucc volt egy d3 mellett, szoval meglattam megtapiztam es utana fizettem mint a katonatiszt, tudom, hogy nem a legujabb cucc de nekem nagyon megfelel

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#881) Szten Márs válasza sowi (#880) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, így abszolút érthető, hogy másik gép mellett döntöttél :K Lehet, hogy valami nem a legújabb cucc, de ettől még egy cseppet sem lesz roszabb egy gép sem, mint amilyen ;)

(#882) priusz válasza Szten Márs (#879) üzenetére


priusz
aktív tag

A felhasználás célja teljesen általános: családi fotók, kirándulás, épület, portré stb.
Szerencsére a DCR-250-em már megvan, azt már nem kell beszerezni.
Kezdetnek akkor elég lesz ez a duplakites megoldás, aztán majd tovább fejlesztem.
Mivel eddig Fuji S6500-al fényképeztem gondolom a minőség jobb lesz, ez már nekem elég.
Köszi az eddigi hozzászólást mindenkinek!

üdv

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#883) Parci válasza sowi (#880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egy baromi jó, félprofi váz, és alacsony iso-n talán még az újabbaknál is jobb képe van. szeretni fogod nagyon. és, ne feledd: van fénymérésed a régi nikon ai/ai-s obikkal, tehát később végtelen kínálatból tudsz bővíteni.

gratula!

(most jöttem haza egy pár órás sétából, ködös-fagyott táj. mondtam már, h szerelmes vagyok a d90-be? egyedül az e-3-at tudtam még így szeretni, de amióta átálltam a raw + capture nx2 párosra, a d90 is "tökéletes". nagyon-nagyon jó páros a 16-85 vr-rel. már csak flow 24/2,8-asa hiányzik a sorból... :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#884) AMD Pista


AMD Pista
tag

Sziasztok!

Nyaraláshoz szeretnék venni egy gépet. Lövésem sincs, hogy milyet vegyek.
kb 110eFt

(#885) Szten Márs válasza AMD Pista (#884) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egészen úgy emlékszem, mintha már kibeszéltük volna ezt a témát nem is olyan régen: [link]

Ha van az elhangzottokhoz bármilyen kérdésed, akkor persze más a helyzet, de akkor viszont tedd fel azt, úgy könnyebben tudunk segíteni ;)

(#886) AMD Pista válasza Szten Márs (#885) üzenetére


AMD Pista
tag

Nos,... elsősorban nyaraláshoz, kiránduláshoz használnám. ehezz milyen objektív a megfelelő.

Aztán, a munkám során is szükségem lenne rá. Itt közeli képeket készítenék.

(#887) Szten Márs válasza AMD Pista (#886) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a gond, hogy 110-ért mindenest nem tudok neked mondani. Igazából kb azt tudnám elismételni, ami már le van írva azokban a hsz-ekben, amit linkeltem. Ha nagyon 110-ig bezárólag kell valami, akkor bizony nehéz a döntés, lehet használtpiacon néznék valami duplakites gépet. Nyaraláshoz a duplakit tökéletes, általában egy 18-55-ös vagy 18-70-es, valamint egy 50, vagy 55-200-as esetleg 70-300-as objektívből állnak. Ha találsz ilyen duplakites gépeket használtan, azok tökélesek lehetnek. Pentax K100D, Nikon D40 vagy D40x, Canon EOS 400D, Sony A100 amik esélyesek az árkategóriában.
Újonnan csak azt tudom ajánlani, amit már leírtunk. Esetleg egy Pentax K-m duplakit, vagy Sony A200 duplakit még beleférhet az árba, ha kicsit dobunk még hozzá. Meg az Olympus E-420 duplakit is.

A közeli képek kb mit jelentenek? Sajnos makróban az alapobjektíves DSLR-ek nem remekelnek, egyáltalán nem, de azért bizonyos közelfényképezéseket meg lehet velük oldani.

(#888) AMD Pista válasza Szten Márs (#887) üzenetére


AMD Pista
tag

Nagyon amatőr vagyok! Mi az a duplakit? :F

(#889) Szten Márs válasza AMD Pista (#888) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Direkt leírtam :)
"általában egy 18-55-ös vagy 18-70-es, valamint egy 50, vagy 55-200-as esetleg 70-300-as objektívből állnak" - na ezek a duplakitek.
Pl. K200D mellé a 18-55 és 50-200-as objektív, vagy Sony A200 mellé a 18-70 és 70-300-as objektív, vagy Nikon D40 mellé a 18-55 és 55-200 as objektívek.

(#890) AMD Pista válasza Szten Márs (#889) üzenetére


AMD Pista
tag

Ez?

http://www.220volt.hu/Nikon+D60+18-55mm+KIT

(#891) Szten Márs válasza AMD Pista (#890) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nem duplakit, mint látod :U

Egy kérdés: miért éppen tükörreflexeset akarsz? Nem kizárt, hogy jobban járnál egy értelmes képminőségű nagy zoomátfogású kompakt/bridge géppel. Nem kellene objektíveket cserélned, illetve biztos nem maradna le a tele tartomány, mert nem fér bele egy tele pénzügyileg, valamint általában makróképességeikben is jobbak az ilyen gépek, mint a tükrösök alapobjektívekkel. Szóval meggondolnám egy jobb bridge gép vásárlásának a lehetőségét....

(#892) AMD Pista válasza Szten Márs (#891) üzenetére


AMD Pista
tag

Igaz,

Milyet javasolsz?

Ha drágább egy kicsivel az nem gond!

(#893) Szten Márs válasza AMD Pista (#892) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Duplakites DSLR-ekben már megtettem a tétjeimet, ugye :)

Kompakt/bridge gépek terén annyira nem vagyok otthon, de ha komoly tudású bridge gépet kéne mondanom, akkor egyértelműen Fujifilm F100fs-et mondanám - nagyon nem keverendő össze az F1000fd-vel, ami egy jóval gyengébb gép. Az F100 viszont sajnos még mindig 130 ezer HUF környékén kapható csak. Ezt az cikket viszont érdemes mindenképpen elolvasnod, egy áttekintő körképet nyújt az ultrazoom gépekről: [link]

(#894) petmen4


petmen4
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek első gépnek egy Olympus E510 használtan dupla kittel 115e-ért jó vétel? Ha minden igaz fél éves, kb 4000 kép készült vele (nem tudom van valakinek tapasztalata kb mennyit bír egy ilyen gép?). E520-hoz képest van egyáltalán valami hátránya? Olyan szempontból is érdekel, hogy mennyire drágák hozzá később az objektívek a többi márkával összehasonlítva.

Helyette ha tudtok lehet mást is ajánlani, örülnék neki. Fontos a live view, illetve hogy ne kerüljön milliókba ha szeretnék hozzá egy nagyobb és egy kisebb látószögű objektívet.

Nagyon köszönöm

(#895) Parci válasza petmen4 (#894) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-420/e-520 szenzora újabb, és határozottan jobb. a régebbi olympus vázakkal (amilyen az e-510 is) tényleg voltak dinamika-gondok, az újak jók. én talán még a stabit is inkább beáldoznám, és vennék e-420-at (ha nincs keret e-520-ra) az e-510 helyett.

ha raw-ban fotózol, akkor a különbség nagyrészt leküzdhető, de a fényméréstől kezdve minden jobb az e-520-ban. apróságok, de sokat számítanak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#896) petmen4 válasza Parci (#895) üzenetére


petmen4
csendes tag

hát eléggé remegős kezű vagyok, a stabilizátor nekem biztos sokat dolgozna :)
másik problémám hogy se 520 se 420 nincs dupla kitben, külön objektívet meg csak drágán láttam hozzá (mondjuk lehet csak nem néztem eléggé..)
nagyon észrevehető a különbség a szenzorban? mert persze az se lenne jó ha ennyi pénzért szar képeket csinálna

(#897) Parci válasza petmen4 (#896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

www.digifenykep.hu oldalon nézted? nincs e-520 duplakit?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#898) Szten Márs válasza petmen4 (#896) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nemhogy van E-520 duplakitben, de többféle duplakit között válogathatsz: [link] [link]

E-420 is van duplakitben: [link]

[ Szerkesztve ]

(#899) petmen4 válasza Szten Márs (#898) üzenetére


petmen4
csendes tag

köszi, tényleg csak én nem kerestem eléggé :U
Szóval inkább vegyek ugyan olyan kittel mint az 510es új 420at +10 ezerért? sokat számítana az a stabilizátor? 520 pedig már +35 ezer, ami kicsit azért sok.
Köszönöm a segítséget

(#900) Parci válasza petmen4 (#899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nehéz megmondani, h mennyit számít a stabi, mert attól függ, mennyire remeg a kezed. nekem, bár nem remegős, mégis eléggé. másnak atom stabil, és stabi nélkül kitartanak olyan záridőket, amit én stabival sem.

az e-510 és az e-420 közötti választás nehéz pont ezért. az e-510 komolyabb gép, az e-420 viszont újabb, jobb a szenzor, jobb a live view, jobb a kijelző (nem felbontásra, hanem láthatóságra, színekre) stb.

esetleg az e-520 nagytele kiten gondolkodj még el, amihez a 70-300-ast adják. az egy meglepően jó optika, brutálisan messzire lát (600 mm kisfilmes méretre átszámolva), és ahhoz képest kompakt és olcsó. igen, így lesz a legdrágább, de az a tele 3-4-5 év múlva is megfelelő lesz. nincs semmi baj persze az alap duplakittel sem, azok sem rossz üvegek.

a másik, amin még érdemes elgondolkodni az obi miatt, az egy nikon d60 + 18-105 vr kit. itt obit sem kéne cserélgetned, és bár a 105-ös csak ekv. 160 mm-ig megy, azért egy 28-160-as obi szinte mindenre elég. tehát itt nem kéne cserélgetned sem őket.

itt is van egy ellenérv persze: a d60 igazából egy toldozgatott-foldozgatott d40x, ami egy kipofozott d40, ergo marha régi. nincs vele gond, de biztos, hogy idén lecserélik (talán már márciusban), és ha az utód a d300/d90 szenzorát kapja, akkor nagyon megéri megvárni.

canonhoz, pentaxhoz és sony-hoz nem értek, azt majd mondják a többiek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.