Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) ottkar válasza Zozzant (#1650) üzenetére


ottkar
addikt

Érdekes nekem nem hangos az AF. Minek motoros optika ha a házban van a motor? Háromszor lassabb? Én nem mértem csak használom. Olyan összehasonlításokat csinálsz ami nekem nem szempont de más Pentaxosnak se. Akkor meg minek az egész? Én nem hasonlítgatom más géphez mert nincs értelme.

(#1652) Szten Márs válasza Szten Márs (#1628) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Igen népszerű dolog a flamekeltés forumokon - és meg kell mondjam engem mérhetetlenül fáraszt."

Na igen, ilyesmiről beszéltem, ami most is megy...

(#1653) Zozzant válasza ottkar (#1651) üzenetére


Zozzant
addikt

A rubinlézerrel hasonlítgattad más gépekhez, manapság meg nem hasonlítjuk:) Értem én. Bocs részemről befejeztem.

ui: egy elégedett pentaxos

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1654) Allien válasza Szten Márs (#1646) üzenetére


Allien
veterán

Csatlakozom, én egy elégedett dupla kit használó vagyok!
SŐT! :DDD Bár nem mérvadóak a kollégáim, mert egyikünk se fotós. De, a céges parkolóba beköltözött 2 fülesbagoly. Természetesen, minden normális emberke le is fotózta őket. Van két Sony-s (A300) köztük, és meglátták két képemet, majd lehidaltak. Nem mondom, hogy jók lennének, csak nekik más az alap optikájuk, és már le is cserélték pl a teléjüket, valami Bircam féleségre. ;) Asszem 150-500-ra, meg ilyenek. Mégis, amikor mutattam, hogy ez biza az 55-200, "kicsit" el is sápadtak. Pedig, semmi extra nincsen a képekkel. Ergo, egy átlag amatőrnek ha másért nem, de kezdettnek bőven megteszik legalábbis a Pentax-nál a dupla kites obik. (főleg, ha mondjuk a 18-55 II-s obit kapják hozzá mint én) :DDD
semmi extra, két bagoly

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1655) sowi válasza Allien (#1654) üzenetére


sowi
őstag

nagyon jo kis kepek amugy szerintem az atlagfelhasznalok tobbsege, aki mondjuk kompakt gep utan vesz egy belepo dslr-t es csak kattogtatasra hasznalja barmelyik geppel jol jar, akit meg kicsit jobban is erdekel a tema az ugyis eloszor megnezi, melyik obipark passzol ahhoz amit o szeretne fotozni, utana megtapizza, haveroktol kolcsonkeri stb. es utana donti el melyik vazat veszi
lassan otthon leszek, nem csinalunk vmi ph kirandulos fotos osszeroffenest??

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1656) Allien válasza sowi (#1655) üzenetére


Allien
veterán

Photostali totyik
:DDD Fényképező típus, márka, stb független szerveződés. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1657) hemaka válasza Allien (#1654) üzenetére


hemaka
nagyúr

A második kép nagyon mókás, mintha megijedt volna... =D

(#1658) rumos14 válasza Allien (#1654) üzenetére


rumos14
nagyúr

na! :DDD akkor azok az A300 tulajok vszleg nem annyira vannak ott fotózás terén, mert hogy nem a gépük nyers tudása hátráltatja őket egy jó kép elkészítésében, az biztos. olyan van, hogy Beercan, ami vagy Minolta 70-210, vagy 75-300, legendásan jó obik. én ezeket azért a Pentax tele kitobi felé helyezném. 150-500 asszem Sigma-ból van.

(#1659) sbazsi


sbazsi
veterán

Voltam ma pólus mm.
Nem volt canon eos 450D :(
csak 1000d, az annyira nem tetszett fogásra, meg anyagra,
meg 40d.
na ez brutál, jó nagy, jó a fogása, és ez kicsit tuning volt, valami nagyobb obi, és vaku.
meg nézegettem a nikonokat is, d60 sem rossz.

(#1660) Cassidey válasza sbazsi (#1659) üzenetére


Cassidey
senior tag

hasznalt 40D?

(#1661) post.mader


post.mader
csendes tag

Nem tudom, mivel 150 ezres keretbe a Pentax két objektíves kitje is belefér. a Nikonnál pedig csak az egy objektíves kit férne bele. Amúgy az ilyen nagy telezoomok mire használhatóak, érdemes ezért a Pentax mellett dönteni, mert a duplaobis kitben benne van egy ilyen obi is?

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1662) sowi válasza sbazsi (#1659) üzenetére


sowi
őstag

hasznalt d200?:) abbol se sporoltak ki az anyagot

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1663) sbazsi válasza Cassidey (#1660) üzenetére


sbazsi
veterán

hol mennyiért, mennyit futott? :U

(#1664) Trak


Trak
addikt

Szeretnék venni egy gépet, tanácsot kérnék:

Láttam több hasonló hirdetést is mostanában:

Canon EOS-350D váz (kb. 19.000 expoval) + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 objektív + GP tartalék akku + 2 db Kingston 1 GB CF memóriakártya (65.000 Ft);

Tehát kiegészítőkkel együtt 65-75k körül lehet kapni őket. Érdemes egy ilyenbe belevágni, vagy inkább spóroljak kicsit. Pl. egy Pentax K200D mostanában 100k körül már kapható.
Érdemes egy használt gépet venni (persze vétel előtti kipróbálással), vagy inkább egy újat?
65-70-et még most kiadnák érte, és szeretem is ezt a Cannon gépet, de a 100 miatt már szívnám a fogamat.

De másra is nyitott vagyok, ha ezeken kívül mást ajánlotok ;)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1665) hemaka válasza Trak (#1664) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem inkább a K200D újonnan, vagy más újabb gép használtan. A 350D eléggé régi gép, plusz az a kitobi lehet, hogy a régi, az pedig nem egy nyerő darab. :U

[ Szerkesztve ]

(#1666) ottkar válasza Trak (#1664) üzenetére


ottkar
addikt

A Canon műanyagházas míg a Pentax fémházas masszív szigetelt burkolatú.

(#1667) post.mader


post.mader
csendes tag

Mostanában ezeken a variációkon gondolkodom, de nagyon:

Nikon D60 AF-S 18-55mmDX VR objektívvel
Nikon D60 AF-S 18-105mm VR objektívvel
Pentax K200D 18-55mm, 55-200mm objektívekkel

Melyiket érdemes választani? Kb. júniusig meddig megy le az áruk?

Kissrác voltam én, bámultam a csodát. Együtt nőtt velem az Újpesti világ! Élhetek bárhol, ide jövök haza! Hűség, büszkeség, Újpesti csoda!!!

(#1668) ottkar válasza post.mader (#1667) üzenetére


ottkar
addikt

Miből veszed hogy Pentax júniusban még lesz? Már tavaly óta nem gyártják.

(#1669) Szten Márs válasza post.mader (#1667) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A jelenlegi gazdasági helyzet miatt elég erősen elképzelhető, hogy nem lefelé, hanem felfelé fognak az árak elmozdulni, szóval erre ne bazírozz, hogy később olcsóbb lesz. A legtisztább az, ha azt mondjuk: megjósolhatatlan a dolog.

A 18-105 kellemes darab, jó átfogással. A Pentax duplakit még nagyobb átfogást biztosít ugye, ha a 18-55 második verziós darabját fogod ki, akkor az is teljesen korrekt, az 50-200 pedig szintén. A legelső variáció, amit linkeltél, ezeknek nem ellenfele, értelemszerűen. De előbb talán azt döntsd el, hogy milyen márkát szeretnél választani.

(#1670) Szten Márs válasza Trak (#1664) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Canon kitnek két szépséghibája van: egyrészt a 19ezer expó egy 350D esetében nekem elég soknak tűnik. Másrészt a 18-55-ös kitobi legendásan gyengés képminőségű... Bár 65 ezerért így is korrekt, a kiegészítőkkel.

Lehet használtat venni egész nyugodtan, de szerintem nézz előtte alaposan körül a használtpiacon, könnyen lehet, hogy találsz jobb ajánlatot is ennél.

(#1671) Allien válasza rumos14 (#1658) üzenetére


Allien
veterán

Igen, de én sose szeretem azt mondani, hogy "ügyetlen" vagy. :DDD Mivel én se vagyok pro fotós (meg olyan nagyon ügyes se), de még ha az is lennék, valszeg akkor se mondanék ilyet. :DDD
Ami pedig az obijaikat illeti, az bizti, hogy az egyiknek Sigma alap obija van (18-55?kb), van Minolta 75-300-asa, és a másiknak van 70-210, meg a Sigma 150-500, bár a tulajdon viszonyok nem 100%, de ezeket láttam náluk. ;) Relative, de tisztában vagyok, hogy a Beercan félék verik lazán a kit obimat, ezért (se) értettem, miért is sápitoznak azon, amit én lőttem. Lehet, csak azért, mert az alanyok (baglyok) azért nap közben szundikálni szoktak, de valszeg én valami miatt jobban zavartam őket. :B Ezért is nyitotta teljessen ki szemét a füleske. :DDD Gondolkodtam, hogy felrakjam-e a vakut, de azt durvának éreztem, igaz, elvileg napfény volt, de Ők nagyrészt árnyékban, tehát indokolt lett volna, csak annyit meg nem ér az egész, hogy ezért elriasszam őket, vagy egyáltalán ennyire megzavarjam pihenésüket. :B Inkább legyen kicsit roszabb képem róluk. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1672) t_a_m_a_s válasza post.mader (#1667) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Döntsd el, mire szeretnéd használni. Általános esetben (turistáskodni) a 18-105 elég, illetve el tudod vele kerülni az objektív cserélgetést, amire mondjuk csoportos utazásokon lehetőséged sincs, mert otthagynak a többiek... A VR segítségével viszonylag jól boldogulni állvány nélkül is. Én Nikont vennék, mert most is az van és elégedett vagyok vele, a Pentax viszont nagyobb átfogással bír a duplakitben, és 25000 pénzzel is olcsóbb.

Szerintem sem lesznek olcsóbbak nyárra, úgyhogy ne vesztegesd az időt:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#1673) stop


stop
aktív tag

Hol tudok normális áron venni neoprénes (vagy a gyárinál kényelmesebb) nyakpántot. (canonom van). előre is köszi.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1674) stop válasza Trak (#1664) üzenetére


stop
aktív tag

Nemsokára megjelenik az 500-as széria ebből és akkor közel ezen a pénzen tudsz venni 400d-t is, ha nem sürgős neked.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1675) Degeczi válasza stop (#1673) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebayről, "optech strap" kifejezésre kerestetve

postával $25 alatt van, de sajnos az árfolyam eléggé betesz: ősszel még 3900-ért vettem, most 5600 körül lenne ugyanez...
(de megérné most is, elvégre hosszú évekre kell)

(#1676) Trak válasza stop (#1674) üzenetére


Trak
addikt

Jól hangzik, szerinted kb. mikorra várható?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1677) Gubro válasza Trak (#1676) üzenetére


Gubro
senior tag

Március 25-öt emlegetnek...

(#1678) rumos14 válasza Allien (#1671) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sigma 18-50 az egyik legfosadékabb obi, evör. Minolta 75-300-asból van több fajta. na de azokkal is lehet elvileg jó képet lőni természetesen. és Beercan-nel is lehet szart.
amúgy A300-at vszleg az vesz, aki némi kompaktros fílinget akar DSLR testben. csak nem P módban, vagy neadjisen vmi téma módban használják a gépet? ;)

(#1679) Szten Márs válasza rumos14 (#1678) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt nem mondta, hogy Sigma 18-50 F/2,8 EX, vagy 18-50 F/3,5-5,6. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1680) rumos14 válasza Szten Márs (#1679) üzenetére


rumos14
nagyúr

fogadjunk, hogy :DDD
amúgy az EX sem az a világverő darab, legalábbi Sony júzerek visszajelzései alapján.

(#1681) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Gyors segítség kellene.... Szóval az Euronicsban van 1 db Pentax K200D típusú gép, 99.000- ft.-ért bruttó. Megnéztem, a doboz mellé dobozolt obin a típus végén szerepel a II. tehát akkor ez az újabb obi, ugye? Délutánig félretetettem, addig mondom gondolkozom, asszonnyal megbeszélem. Mama rábólintott. Véleményeteket szeretném kérni. Ez a típus volt az egyik kinézett, illetve mostanában a Canon 1000D. Ugyan Canonból a 450D tetszene, csak ahhoz "nincs kedvem" :(( Az 100D képei tetszenek, illetve a CMOS szenzor miatt nézegettem. A gép családi fotókra, kirándulások megörökítésére kellene. Fejleszteni (Obik, vaku, stb) a mentős fizetésemből nem hiszem, hogy fogom. Egy Nikon D50-est váltana, aminek döglődik a zárja. Feltétel, hogy a D50+18-55 kitobinál "jobb" képeket készítsen.
Véleményetek? Megvegyem, vagy várjak..(D60 utód, 450D áresés az utód miatt). Írtátok, hogy megszűnt a K200D gyártása. Utódja lesz, vagy a K-m az utód...? Dilemmába vagyok, azt hittem még gondolkodhatok, de ez a 99e. ft-os ár csábító..

(#1682) johnjohn válasza Zoli bácsi (#1681) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem vedd meg, később még esetleg valami kistelét nézhetsz hozzá használtan.
Mindenképpen jó vétel !

(#1683) madgie válasza Zoli bácsi (#1681) üzenetére


madgie
titán

Igazából tökmindegy, nagy különbségek nincsenek a belépő gépek között. Esetleg egy pici előny a Canon irányába a jól használható Live View és az, hogy kicsit jobb minőségűek (a K200D-hez viszonyítva) a magasabb érzékenységgel készült képei. És bár az 1000D-hez mindkét kitobjektív optikai képstabis és kitűnő minőségű, de a Pentaxhoz minden objektíved stabilizált lesz. Van, ahol ez előny, bár a fotózandó tárgy bemozdulását semmilyen képstabi nem fogja meg...

(#1684) Allien válasza Szten Márs (#1679) üzenetére


Allien
veterán

Azt azért mondtam, hogy "alap" obi. Igaz, ebbe is bele lehet kötni! ;) De természetesen, ebben az esetbe úgy kell érteni, hogy ezt kapta "gyárilag" a bótba hozzá, mert így lett még óccsóbb. Ahoz képest lehet (biztos) jobb, mint az eredetileg mellé adott 18-70-s. Legalábbis, azt mondta a kollegám, hogy volt nála kölcsönbe kettő is, és nem jött be neki. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1685) Szten Márs válasza madgie (#1683) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Plusz Pentaxnál előny a felső státusz LCD megléte, ami ugye az említett Canonoknál nincs. Plusz nagyobb kreső. Plusz a Pentax kitobin valódi fókuszgyűrű van, nem csak tizedmiliméteres izé az objektív elején. Szóval van azért bőven előny a Pentax oldalán is, a képstabin kívül is ;)

Zoli bácsi:
Csak egyetérteni tudok johnjohn-al :K

(#1686) Allien válasza Zoli bácsi (#1681) üzenetére


Allien
veterán

Mennyire sürgős? Ha vársz, vagy jobban jársz, vagy roszabbul (jól megmondtam, hihi). Akkor tutira rosszul jársz, ha nem veszed meg, de holnap meg kellene fotózni, és a D50 meghal (R.I.P.). De ezzel az erővel, mért nem Nikon vonal? Elvileg, ezzel az erővel a sima D40 is megfelelhetne.:B Vagy nem? Igaz, a D50 jobb(nak nevezhető) nála, bizonyos esetekben, pl obi kompatibilitás területén (már a D50 javára értve). Ha nincsen több Nikon obid, akkor persze mindegy. Csalódni NEM fogsz a Pentax K200D-ben, szerintem ez egyértelmű. :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1687) Allien válasza Zoli bácsi (#1681) üzenetére


Allien
veterán

Mennyire sürgős? Ha vársz, vagy jobban jársz, vagy roszabbul (jól megmondtam, hihi). Akkor tutira rosszul jársz, ha nem veszed meg, de holnap meg kellene fotózni, és a D50 meghal (R.I.P.). De ezzel az erővel, mért nem Nikon vonal? Elvileg, ezzel az erővel a sima D40 is megfelelhetne.:B Vagy nem? Igaz, a D50 jobb(nak nevezhető) nála, bizonyos esetekben, pl obi kompatibilitás területén (már a D50 javára értve). Ha nincsen több Nikon obid, akkor persze mindegy. Csalódni NEM fogsz a Pentax K200D-ben, szerintem ez egyértelmű. :DD
A 18-55 II-s obi pedig nagyszerű kit obi. Nekem is ez a verzió van, és pl az AF remekül müxik, eddig nem tévesztett. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Bizti van nála jobb is, 100E körül, de mint írtad, Te se tudsz ilyenre költeni. Igaz, ettől függetlenül, lehet elvileg manuális obikra is gondoni, azok sokkal olcsóbbak, de minőségben főleg, ha fixek, megéri "befektetni" pár ezrest (mondjuk 5-25E között lehet ilyeneket, igaz, hogy MF, de legalább olcsó, és jó). :DDD
szvsz
(franc ebbe a mobilnetbe, azt jelezte, hogy nem ment el az írás, sorry)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1688) madgie válasza Szten Márs (#1685) üzenetére


madgie
titán

Jajj már... én is tudok Canon előnyöket felsorolni még, ha akarok, de nem akartam nagyon megkavarni a srácot.

(normális TTL, többmezős fénymérés, érzékenység visszajelzése a keresőben, Li-Ion akkuk a 4 cerkaaksis bohóckodás helyett, nagyobb itthoni használtpiac...)

Érted, mindig minden gépnél van jobb (legalábbis valamilyen tulajdonságban) :))

(#1689) madgie válasza Allien (#1687) üzenetére


madgie
titán

A mostani kit objektívek közül nem kiemelkedően jó a 18-55 II, mert mindegyik nagyon jó. Tökmindegy, hogy a Canon 18-55 IS, vagy Nikon 18-55 VR, mert a fényerőn és felépítésen kívül optikailag hasonló tudásúak, mint például a Tamron 17-50, ami ugye újonnan már százezres kategória.

(múltkor csináltak a srácok valami találkán egy Canon 18-55, Tamron 17-50, Sigma 18-50, Canon 17-55 tesztecskét, és tényleg nem rosszabb a kit, "csak" ugye a fényerő és az építési minőség.... no de ezért ilyen olcsó)

(#1690) Szten Márs válasza madgie (#1688) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De ez nem megkavarás, hanem részletes(ebb) tájékoztatás pro-kontra. Minnél több érv felsorolásából derül ki vmi - szerintem.

Mindenesetre már ennyiből is látszik, hogy igencsak nagy különbségek vannak belépőszinten is, mert tökmás igényeket elégít ki egyik, meg másik modell. Legalábbis én így látom.

(#1691) Zoli bácsi válasza Szten Márs (#1685) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm mindenkinek. Közben az asszony rátette az i-re a pontot, mondta hogy: Ne tökölj már rajta, ha tetszik, és megéri, vedd meg". Megvettem. Első benyomások: Szívbaj, mert életlenek a képek.... aztán rájöttem, van ugye egy AF/MF kapcsoló.... ezért nem akart fókuszálni sem. Azért hamar leesett. Zárhang nem veszélyes, sokan írják, hogy hangos. Kicsit férfiasabb, keményebb mint a Nikoné, de abszolút nem hangos. Olvastam hogy kissé alulexponál, a tesztképeknél határozottan látszik hogy a Nikonnál sötétebb képeket készít. A Nikont néha úgyéreztem, hogy túl világos képeket készít, végülis mindegyik használható, ha számszerűsíteni kéne, akkor aztmondanám, hogyha a Nikont olyan 1 FÉ alexpora állítanám, akkor közelítené a Pentax fénymérését. Automatán, mátrix méréssel teszteltem.Ja, és D50-es Nikont használtam eddig, ahhoz viszonyítok. Masszív gépnek tűnik, a kompaktba használt VArta alacsonykisülésű elemeket tettem bele, egyik párat egy hete töltöttem, másik párat talán egy hónapja. Szinte csak bekapcsolt, aztán kikapcsolt az akkuk miatt, most a gyári elemekkel használtam. Hála istennek, már van annyi erő a kezemben, hogy a szememhez emeljem, akik a múltkori hozzászólásomra esetleg emlékeznek, tudják miről beszélek. :O Majd szerzek bele Eneloop akkukat, 4 órás töltővel, azt komálja ugye..? Szóval ezek az első tapasztalatok. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a megerősítést.

(#1692) Allien válasza madgie (#1688) üzenetére


Allien
veterán

Jaja, flameljük ismét szét a totyikot! :K Azért írtam jóval lentebb, hogy én akár melyiket rá tudom beszélni a tanácsot kérőre. Egyszerűen, csak felnagyítom azt az amúgy (szinte) nulla előnyt (pontosabban 0,001%), amit egyik-másik features jelent. Pl Nekem annyira nem sok vizet zavart a felső lcd, bár tény, hogy párszor jól jött. A nagyobb érzékenységen "zajosabb" kép se zavart, mert pl nem fotózok ISO800 felett, eddig kb max iso400 ment. Manuális vakumnál nem sokat ér se PTTL, se ETTL (vagy micsodi), meg mittomén mi minden. Hiába tetszett pl a Nikon SB800 reklám filmje, amikor még 1 db SB800-t se tudnék venni, nem hogy mondjuk 3-4 darabot. Akksi ügy is, kinek mi. Én elfogadtam, és megtanultam ezzel élni, megfelelően kezelni a témát. Igaz, pl vettem hozzá grippet, ami éppen ehhez (K200D) a legolcsóbb. 1000 és egy rábeszélést lehetne. Mindig az a kérdés, hogy aki kérdez, annak mi lehet a fontos. Csak, ezt nem biztos, hogy előre látja, láthatjuk. :DDD :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1693) madgie válasza Szten Márs (#1690) üzenetére


madgie
titán

Szerintem olyan nagy különbség nincs. Most vagy a státusz LCD-n nézed meg az ISO-t, vagy a keresőben. Első DSLR tulajnál egyik sem zavaró, majd azt szokja meg, ami adott :)

( cerkaelem, manuálkókusz szintén... amúgy meg aki a alapkittel akar kézzel élesre állítani egy APS-C-s vázon, az bátor ember :D )

(#1694) madgie válasza Allien (#1692) üzenetére


madgie
titán

Ezt mondom én is, nem? :)

(#1695) Allien válasza Zoli bácsi (#1691) üzenetére


Allien
veterán

Akkor gratt! :C
Most már mindegy, pedig a CanoNikon mennyive jobb lett vóna... ááá. :R
(csak szenyózok, sorry)
Ami az akksikat illeti, kicsit játszani kell velük. Varta Ready2-d van? Mert AZT szereti! Igaz, az Eneloop is jó választás, természetessen. :K Van, amikor 2-3x be-ki kell kapcsolgatni, mire a valóságot mutatja. Persze, ez csak az első berakásnál érdekes, utánna már fogod tudni, hogy mennyire szereti azt az adott garnitúrát.
Reméljük, sok-sok örömöd lesz benne. Ha majd mész gyógytornázni, és azt mondják, hogy súlyzóznod kell, akkor ezzel meg tudod oldani! :K Ráadásul, még örömmel fogod tenni. ;)
(mihamarabbi gyógyulást!) :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1696) philoxenia válasza madgie (#1693) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem volt gond a manuálfókusz, ha kellett, a kitobival a K10D-n .... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1697) madgie válasza philoxenia (#1696) üzenetére


madgie
titán

De ez nagyban függ a fényviszonyoktól, a tárgytávtól (DOF, ugye) és akkor még az szubjektív látásélességről, neadjuram szemüvegesekről nem is beszéltünk.
Amúgy én is fotóztam már többször kitobis K10D-vel. A gép jó, az obi olyan... kit, de amit sötétebb fényviszonyoknál szüttyög az AF ,az khm... nem jó. És akkor most rendkívül finoman fogalmaztam. Persze egy Limiteddel biztos megtáltosodik, vagy csak nem árt némi plusz fényerő, habár a mellette lévő 30d kit a műanyag , ótvar 18-55-tel is nyekkenésre berántotta az AF-et (igaz, többször tévedett, de ez a régi canon kitobi "sajátossága", ugyanúgy, mint az ERR99 dobálás)

(#1698) philoxenia válasza madgie (#1697) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem akkor kell a manuálfókusz, ha nem akarok a fókuszpontokkal variálni és relatíve kicsi a mélységélesség. Persze sötétben nem próbáltam még... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1699) stop válasza Degeczi (#1675) üzenetére


stop
aktív tag

köszi, megnézem

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1700) Szten Márs válasza madgie (#1697) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, valóban szüttyögős az AF a sötétben, de én még Pentax gépen az AF-et hibázni nem láttam. Valamit valamiért alapon megy a játék. Nem mondom, én is örülnék, ha gyorsabban menne sötétben a pontosság megtartása mellett, de talán majd egyszer :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.