Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) hun.user válasza Mercutio_ (#1900) üzenetére


hun.user
csendes tag

Elolvastam egyet: Fotósuli a címe. Dehát abból sz*rt se tudtam meg.

fotóim: http://www.flickr.com/photos/hunika0904/

(#1902) rumos14 válasza Mercutio_ (#1900) üzenetére


rumos14
nagyúr

nyilván annak is lenne haszna, ha megtené, de azért vagyunk itt, hogy válaszoljunk a kérdésekre.
szóval kedves hun.user, ha a Nikon képét feldolgozás során élesíted, hasonló végeredményt kapsz. továbbá meggyőződésem, hogy a valós életben készített képeknél ekkora különbség tutira nem jelentkezik. ha nem raw-ban lősz (ami amúgy sztem javasolt dolog), akkor meg főleg nem.

(#1903) hun.user válasza rumos14 (#1902) üzenetére


hun.user
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.

fotóim: http://www.flickr.com/photos/hunika0904/

(#1904) Dtomi válasza hun.user (#1897) üzenetére


Dtomi
őstag

Mert azt hiszik olyan meberek vesznek DSLR-t akik legalább kicsit értenek a fotózáshoz, a technikához, és magához az egész rendszerhez.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1905) stop válasza Dtomi (#1904) üzenetére


stop
aktív tag

Ez így egy kicsit ferdítés, mert nem csak olyan emberek vesznek jó autót (pl Q7, vagy slk600) akik értenek az 'autózáshoz' (értsd: tudnak vezetni) vagy tisztában vannak bármilyen technikai (autós) alapfogalommal

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1906) Volu


Volu
tag

Azért kíváncsi lennék, hogy a fotóskönyvekben mennyire említik az AA szűrőket. Igazatok van, valószínűleg a mindennapok során ez egy lényegtelen elem, a különbségek észrevehetetlenek. De sajnos a belinkelt teszten a hülye is látja, hogy a D60-at odabassza az 1000D, ott nincs "fátyol". És bizony aki DSLR-re adja a fejét, az többnyire maximális minőséget szeretne és előfordulhat, hogy neki ez számít. Persze, hozzá kell tennem, nekem valami nagyon nem tetszik ebben a tesztben, hiszen az ábrás tesztnél, meg pont a D60 képe jobb, és ott meg nyomat sincs a fátyolosodásnak. Egyébként ez van, én már ennek utána olvastam, Nikonék általában kicsit erősebb szűrőt használnak. (Ez látható a régi 5D vs D700-nál is)

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#1907) Mercutio_ válasza stop (#1905) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott a tisztábanlevést a kresz-vizsgával igazolod ;)

Volu: AA-szűrőt, annak működését azért leírják, és talán azt is, hogy gyártónként valamelyest különböző.
Azt meg azért illik tudni, hogy az AA-szűrő az a CCD-n van fixen, nem a lencsére feltekerve :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1908) stop válasza Mercutio_ (#1907) üzenetére


stop
aktív tag

Én annyit vezetek nap, mint nap - hogy ezt hagyjuk....

az egy nagy lófaβ, ha azt tudja valaki, attól lehet überbalfaβ!
(még rímelt is :DDD )

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1909) Mercutio_ válasza stop (#1908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az nem a "rendszer", hanem a korrupt vizsgabiztosok hibája...

A hasonlatod neked is sántít kicsit, a DSLR-ek nagyrésze azért nem Q7-es szint, inkább egy alsóközépkategória.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1910) hun.user


hun.user
csendes tag

Ti milyen könyvet ajánlotok elolvasásra, amit lehet kapni egyáltalán a boltokban?

fotóim: http://www.flickr.com/photos/hunika0904/

(#1911) Darkness1 válasza hun.user (#1910) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Pl. National Geographic fotóiskola, Tippek és trükkök (ISBN 963 86334 8 4). Ennek van több része is. De a Digitális fotózás műhelytitkai is jók. Ezek kezdő könyvek. Azonkívül lapozd fel emlékezetedben a régi rajzórák emlékeit, különösen, ami a perspektívára vonatkozik, mert az itt is fontos. :)

No stress, no work Today!

(#1912) Allien válasza hemaka (#1898) üzenetére


Allien
veterán

Elvileg akkor már, ha a fogásnál tartunk, nem jobb eleve olyan vázat választani, amiről nem lóg le a kezed? ;)
Mellesleg, akkor már, ha fogás javításon van a hangsúly, azon egy szíj nem sokat segít, a kis ujjad akkor is le fog lógni. :DDD Ergo, vagy levágod, vagy a géphez toldasz hozzá. Az utóbbi praktikusabb, és ez a portré markolat (grip, elemtartó stb...). Na EZ már tényleg sokat segíthet, csak további pénzt igényel. Beszerzése egyéni megitélés alapján. Nekem jól jött, van, aki meg sajnálja rá a lét. :B :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1913) Allien válasza Mercutio_ (#1909) üzenetére


Allien
veterán

Nehogy azt hidd! Sokan mázlival is át mennek. Van erre vezetős totyik. De rendszeresen találkozok ilyennel, pl legutóbb, nekem macisajt ("T" kereszteződés), balról jön az idióta jaguárral, de neki kötelező haladási irány jobbra (tehát elém se kerülhetne), ráadásul szembe neki (nekem meg jobbkézre) behajtani tilos. Természetesen lazán bejön elém, mondjuk csak rádudáltam, és neki állt feljebb, hogy nekem macisajtom van. :W Az nem zavarja, hogy ettől még ő legalább két kresz szabályt megsért, az irányjelzés elhagyásáról nem is beszélve. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1914) stop válasza Mercutio_ (#1909) üzenetére


stop
aktív tag

nem biztos, hogy egyre gondolunk, mert nem a rendszer és nem a vizsgabiztosok hibája "csak"...

magyarul, ha valaki leteszi a kresz vizsgát és a gyakorlatit is attól még messze nem tud vezetni!!!

ha a (digit)fényképezőknél húzúnk egy határt a DSLR-nél, akkor az hol helyezkedne el szerinted?

a Q7 a példa és az érthetőség kedvéért lett "költőileg eltúlozva" ;)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1915) Cassidey válasza Allien (#1912) üzenetére


Cassidey
senior tag

mar bocs, de konnyu portremarkolatot venni ha kb 15-20 ezerert megkapod.. nekem is jo lenne de nincs ra 70 ezrem. a grip sztem az utolso kiadasok kozott szerepel mindenkinel, hamarabb koltesz objektivekre, kartyakra, taskara. off vege

(#1916) Mercutio_ válasza stop (#1914) üzenetére


Mercutio_
félisten

Persze, egyértelmű, hogy az még csak annyit jelent, hogy "oktató nélkül gyakorolhatja a forgalomban való részvételt" :DDD

Kezdek belezavarodni a dologba, most épp minek a határára gondolsz?
Ha abból indulok ki, hogy 1-2 évvel ezelőtti belépőszintű - 3-4el ezelőtti középkat - DSLR-t lehet használtan venni annyiért, amenyiért egy közepes bridge-et, akkor ha nem is a Q7, de mondjuk egy 3-as bömös az mai középkategóriás gép + 1-2 jobb, de még nem méregdrága obi. A tuning az meg legyen mondjuk a vaku, grip, 1,7X-ező :DDD

Cassidey: Egy K200D árához képest nagyjából arányos a markolat ára, Canon meg köztudottan a kiegészítőkön is szeret keresni, főleg FF-gépek esetén :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1917) stop válasza Mercutio_ (#1916) üzenetére


stop
aktív tag

itt azzal, hogy azt mondtam húzzunk egy határt pont erre próbáltam rávilágítani amit te is mondasz, (autók dettó)

miszerint kategorizáluk?
-ár
-kiegészítők (extrák)
-tartósság
-használhatóság
-piacon melyikből van több

stb... :))

[ Szerkesztve ]

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1918) hemaka válasza Allien (#1912) üzenetére


hemaka
nagyúr

A D40 második gépnek van használva, és nem szivesen költök már rá, főleg nem ilyesmire. Persze értem a dolgot, tény hogy a markolat jobb megoldás lehet, mint az általam említett szíj.

(#1919) Allien válasza Cassidey (#1915) üzenetére


Allien
veterán

Kinek mi, ugyebár! :DDD Nekem 15E volt újonnan, és lentebb ment asszem 12,5-re. Az obik meg még nem mentek le 100E-ről 25-re, ergo, Nekem marad a grip, azt tudom használni, arra tellett lé, obira meg MAJD egyszer, talán sose. Illetve, legjobb esetben is, ha minden nagyon össze jön, egy kb 70E forintos 50-300. Bár, valszeg hamarabb lesz Metz 48 AF-1P-m. Legalábbis, ha nyár elejéig nem tudok össze spúrolni az obira, akkor utána már jobb választás lesz nekem a szupi vaku. :B :K Kivéve, ha úgy alakul, hogy ismét megyek rendezvényekre, mert akkor minden képen vaku. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1920) Mercutio_ válasza Allien (#1919) üzenetére


Mercutio_
félisten

55-300-at néztem, hogy amiknál már csak 270 dodó, ha nem lenne ilyen "erős" a forint micsoda vétel lenne :K
medikernél meg kifogyott a készlet belőle :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1921) Allien válasza Mercutio_ (#1920) üzenetére


Allien
veterán

Egyenlőre nem fenyeget, hogy vehetnék egyet is. :O De szerencsére idén "csak" a Balcsi jut, oda elég lesz az 50-200 alap obi is (tavaly is elégséges volt). Bár, bizti jobban örülnék az 55-300-nak, vagy valami nagyobb, és/vagy fényerősebb telének. Csak azok (is) horror áron vannak számomra. Habár, egy régi, full manuálos (kb) 300-s fixnek még lenne értelme. Végtére is, a hattyúk nem annyira gyorsan mozognak, hogy ne tudnék manuálisan rájuk lövöldözni, vagy akár vitorlásokra. :B
Lehet, majd utána nézek, hol-, és milyen áron juthatnék hozzá, akár M42-ben is. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1922) rokuczi


rokuczi
csendes tag

Sziasztok

Még mindig nem sikerült döntenem, hogy melyik gépet is vegyem E520, vagy A300.
Az a baj, hogy itt Debrecenben legolcsóbban A300-as 125-ért van, míg E520-as 120-ért. Ami még lényeges, hogy nekem itthon van még xd kártyám igaz csak 1gigás, de legalább van.
Amúgy a sony-nál LV módnál a gép nem mozgatja a tükröt meg a zárat, míg az Oly-nál igen? A gép eléggé vegyes használatban lenne. Kb 50%-ban Lv-t használna rajta a család, viszont én nem hiszem, hogy élnék vele. :)
Értem én, hogy a sony szerkezete az időt állóbb….de a másik rendszer, hogy bírja az ilyesfajta használatot? (sok Lv) Sokkal rosszabb? Tudom, hogy lassabb.
Engem az érdekelne, hogy ezek a rendszereknek milyen hátulütőjük van élettartam szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#1923) Volu válasza rokuczi (#1922) üzenetére


Volu
tag

Nyílván megnézted az A300-féle élőképet. Áruld már el nekem, nálad folyamatos képet produkált? Mert nálam nem. Volt vagy 10 Fps.

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#1924) Trak


Trak
addikt

Na, a hétvégén elmentünk asszonnyal élőben megnézni, tapogatni, kézbevenni, próbálgatni a kiszemelt példányokat. A Nikon D60, Canon 400, Canon 450 kiesett, valahogy nem estek annyira kézre.
A végső két kiválasztott:
Pentax K200D
Sony A200K

Ezt kell leredukálnom egyre...

Mindkettő egy árban van, viszont egy nagy döntő érv van jelenleg: a Sony-ra 3 év garancia van, a Pentaxra csak 1, és rengeteg rosszat hallottam, olvastam a Pentax szervizéről...
A garancia pedig nálam erős döntő tényező.

Egyéb, (talán) kevésbé fontos tényezők:
- A Sony obikit 18-70-es, a Pentax 18-55-ös.
- A Pentaxhoz kellene még vennem akkut (+5500 ft - [link])

Legkésöbb következő fizetéskor megveszem, addig valahogy eldöntöm...

[ Szerkesztve ]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1925) rokuczi válasza Volu (#1923) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Sajnos nem volt szerencsém, mert ahányszor találkoztam A300-sal egyszer sem volt az aksiban energia. Neten nézegettem teszt videókat róla. Ott nem tűnt olyan rossznak.

(#1926) rumos14 válasza rokuczi (#1922) üzenetére


rumos14
nagyúr

vhogy úgy redukálnám a kérdést, hogy ha a kompakt gép módjára használható LV kell, gyors autofocus-szal, akkor Sony, ha viszont megmaradsz a kitobi(k) szintjén, akkor Oly (14-42 + 40-150 páros elég jó). szóval kérdés, melyik fontosabb számodra.
a LV különbséget jól látod, a Sony-nál van egy második érzékelő vagy mi, ami a LV-ért felelős, ezért nem kell tükröt csapkodni. Oly is tud ilyet, az E-330-ban ugyanilyen dupla rendszer van. nem tudom, hogy a tükörcsapkodás mennyire terhelő a zárszerkezet számára, de az tény, hogy a felcsapott tükör melegíti a szenzort, ezért van az (már nenmtom melyik gépnél, most olvastam nemrég) hogy x perc múlva kilépnek LV módból.

(#1927) rumos14 válasza Volu (#1923) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát nem tökéletesen folyamaros a kép az tuti, de nagyban függ a fényviszonyoktól, boltban pl. tipikusan nem szoktak ideálisok lenni. kültérben teljesen más, ill beltérben is bőven használható.

(#1928) rumos14 válasza Trak (#1924) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát igen, ez így szokott lenni, egyik ebben, másik abban jobb. ha nem így lenne, mindenki ugyanazt venné :)
a 3 év gari valóban nagy érv, nem kevés pénzt adsz ki és gondolom nem cserélnéd le fél év múlva. a kitobiknál gondolom az átfogás miatt a Sony-t preferálnád, de minőségben a Pentax vmivel jobb a közvélekedés szerint.
nem vittelek közelebb a döntés felé, de talán távolabb sem :B

(#1929) Szten Márs válasza Trak (#1924) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Várj egy hetet, és igen bő választ tudok neked adni. Elvégeztem a K10D vs A200 tesztet, de van kb háát olyan 800 kép a nyakamon értékelgetni, ez eltart egy ideig. A K10D meg a K200D a vázon kívül gyakorlatilag ugyanaz. Ezen kívül a K200D vázát is ismerem, szóval azt is bele tudom venni a "buliba" :)

(#1930) Trak válasza rumos14 (#1928) üzenetére


Trak
addikt

Több évre venném a gépet, szóval a 3 év gari ideális lenne.
A kitobival terveim szerint az első kb. fél évben használnám, amíg kismerem, megszokom valamelyest a gépet, utána jöhet jobb.

Szten Márs: rendben, jól hangzik, majd írd be ide, vagy linkeld a véleményed, a képeket!

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1931) Mercutio_ válasza Szten Márs (#1929) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öööö nekem olyasmi rémlik azért, hogy K200D-ben prizma helyett tükör, és a belső puffer is kisebb mint a K10D-ben :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1932) Szten Márs válasza Mercutio_ (#1931) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"nekem olyasmi rémlik azért, hogy K200D-ben prizma helyett tükör"

Nekem meg olyasmi, hogy ezt írtam:
"A K10D meg a K200D a vázon kívül gyakorlatilag ugyanaz." ;]
(igen, a kereső a váz része :) )

A buffer lehetséges. Nem lőttem sorozatot. Tudom, ez sokaknak fontos lehet, de nekem annyira marginális jelentőségű, hogy eszembe sem jutott ilyesmit is nézni :B

(#1933) sowi


sowi
őstag

most, hogy az eos500d is tud videozni latom magam elott a kompaktrol valtok tokeletes gepet :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1934) Gubro válasza sowi (#1933) üzenetére


Gubro
senior tag

Na igen, kérdés, milyen áron jön majd, mert a dpreview-n egyelőre az nincs megjelölve...

(#1935) Szten Márs válasza sowi (#1933) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És megérkezett ám az arcfelismerés is :W

(#1936) rokuczi válasza rumos14 (#1926) üzenetére


rokuczi
csendes tag

Köszi a segítséget. Szerintem várok egy kicsit, míg lejjebb esik az ára a sony-nak kb 10k-val akkor megveszem. De így 125-ért szerintem sok.

(#1937) Doom válasza Gubro (#1934) üzenetére


Doom
aktív tag

799 $/€ -t írnak a vázra a Specifications oldalon.

(#1938) Gubro válasza Doom (#1937) üzenetére


Gubro
senior tag

Na, akkor már van ára.
Nem szívbajosak, az biztos.

(#1939) madgie válasza Szten Márs (#1935) üzenetére


madgie
titán

Már a D90 is tudta...

(#1940) Degeczi válasza madgie (#1939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Méghozzá kétfélét (sőt, egy teszt szerint hármat - de azt még nem próbáltam ki, nem is igazán hiszek benne):
- LV-ban a szokásos. Ez tényleg csak marketingjellemző, igazi gyakorilati haszon nélkül (hiszen egyébként is csigalassú az egész)

- belenagyított képvisszanézésben az egyik tárcsával a képen lévő arcok között lehet ugrálni, másik tárcsával pedig a többi képre. Ez viszont nagyon jó! (csak sajnos messze nem száz %-os a fölismerés, bár néha meglepően az, akár napszemüvegben is)

- egy teszt szerint automata fókuszpontkiválasztásnál ha a fénymérő emberi sziluettet vél fölismerni, akkor ottani AF pontnak ad prioritást. Őszintén szólva eléggé kétlem, h a pár száz pixeles fénymérő elég lenne ehhez - de tökmindegy, egyébként sem sok értelme van az automata választásnak

(#1941) sowi válasza madgie (#1939) üzenetére


sowi
őstag

az igaz, de a d90 nem belepo kategoria mint a xxxD szeria a canonnal (akkor meg asszem nem volt 1000d)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1942) stop válasza sowi (#1933) üzenetére


stop
aktív tag

igen, azoknak az embereknek jó ez akik vesznek egy új autót, amikor a réginek megtelt a a hamutartója... :DDD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1943) rumos14 válasza sowi (#1933) üzenetére


rumos14
nagyúr

D90 is tökéletes akkor már ilyen szempontból...
800 USD-t láttam body only, az lesz nálunk fincsi 200+ lepedő.

szerk: ja hogy 800 EUR, na akkor az bőven több lesz 200k-nál.
amúgy finoman szólva nem sok meglepő újdonság van a gépben... azt hiszem a 60D és a 600D specifikációját már most fel tudnánk vázolni. kiváncsi vagyok, lesz-e 2000D, bár az meg 450D-bel ütközne nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#1944) rumos14 válasza rokuczi (#1936) üzenetére


rumos14
nagyúr

áresésben én manapság nem bíznék, de pár helyen lehetnek akciók, ahogy voltak is. vagy esetleg nézz körül országosan, sonyszalon pl nem egy olcsó bolt, de ott 120k 3 év garival.

(#1945) okoska.


okoska.
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában gondolkodtam kisebb kompaktom egy dSLR fényképezőgépre cserélném. Az alkalom nem most lenne, hanem júniusban. Kb. addigra milyen befutó modellek várhatóak, illetve melyik gépet ajánljátok megvételre. LV nem fontos, csak nagyon jó képminősége legyen, egy jó kitobival.

'i'm working on a dream...'

(#1946) johnjohn válasza okoska. (#1945) üzenetére


johnjohn
addikt

Árkategória ? Főleg miket szoktál fotózni ?
Az Én tippem NIKON D 90-+-18-105 VR !! Nyilván majd jön, hogy a Pentax a legjobb, szerintem nem, ha jó képminőséget akarsz, viszonylag olcsó objektívvel, akkor azt amit írtam ! INDULHAT A VITA !!

[ Szerkesztve ]

(#1947) okoska. válasza johnjohn (#1946) üzenetére


okoska.
csendes tag

Ár? Maximum 160 ezer. De abban egy 2GB-os kártya és egy táska is legyen. Nem kell táska, csak egy kis valami, amiben tudom hordozni. Mert nem nagyon lesz bővítve [egyelőre] az objektív-park.

'i'm working on a dream...'

(#1948) johnjohn válasza okoska. (#1947) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez sajnos nagyon leszűkíti a kört, D 90 kilőve. Mostanság ennyiért Nikon D 60 kit, vagy Canon EOS 450 D kit ami szóba jöhet esetleg. Sony A 200 kit nem tudom hol kapható még, esetleg az is belefér.

(#1949) Szten Márs válasza okoska. (#1947) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye véletlen sem hun.user vagy, meg post.mader meg valens meg safi.? Mert akkor kvázi felesleges válaszolnom, visszaválaszolni valószínűleg már nem fogsz tudni :)

Amennyiben nem egy újabb nickje vagy az előző páciensnek:
Nehéz megjósolni, hogy mi lesz júniusig. Sokat változhat a kínálat, sokat változhatnak az árak. Tudni kéne, hogy pl. mennyire fontos a nagy zoomátfogás. Miket akarsz majd fotózni. Miket szoktál fotózni? Lehet egy alap váz + kissé jobb objektív páros még bele fog férni a keretbe, illetve vannak duplakitek, amik biztos beleférnek. Kell-e egyáltalán duplakit, kell-e a kistele, illetve szeretnél-e két objektívet?

[ Szerkesztve ]

(#1950) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#1949) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

(* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)

hogy lehet ezt elérni 6 hozzászólásal??? (valens nickkel) :F

mert akkor tényleg nem nagyon érdemes tanácsot adni...

Holnap majd jól beletépünk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.