Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Az-X válasza Szten Márs (#764) üzenetére


Az-X
őstag

Majdnem elfelejtettem erre válaszolni :)

Ilyesmik merülnének fel??? Ezt nem igazán értem. Én ugyan nem olvastam ilyeneket róla, és nem is tapasztaltam vele kapcsolatban ilyesmit. Ahol vettem a gépet azt ajánlották, hogy a Kingston CF helyett használjak SanSisk-et. Így vettem is 4Gb-os SanDisk Ultra II-est, a Kingston-t meg eltettem tartaléknak. De megjegyzem azzal sem volt semmi problémám. Lehet valami nagyon gagyi kártyával lassan menti a képeket, ezzel elég gyors. A sorozat felvétel mondjuk lassabb mint az EOS 40D-nél de nem szoktam sorozatot lőni.

Életlen? No erre tényleg nem tudok mit mondani. Persze, hogy életlen ha 18-50-es kitobival fotóznak vele. Zajosságra sem tudok mit mondani :) Persze ISO 1000-en zajos... de a kedvedért csinálok mindjárt pár tesztképet ;)

:)

(#802) Zozzant válasza KrAt (#786) üzenetére


Zozzant
addikt

Annyira nem véresen komoly a makró kérdés, sok olcsó megoldással lehet kielégítő eredményt elérni. Nem kötelező százezrekért makró obit venni.
Ez egy 20 ezer forintos 1:1 50mm sigma manuális makróval
Ez az 50-200DA-ra tett raynox dcr150-el
Ez meg egy FZ30-on dcr150-el készült.
És még sorolhatnám... Személy szerint fölöslegesnek találok ilyen brutál makrókat mint sigma180... persze akinek ez az álma, mindenki csak egyszer él:) Esetleg a tamron90-es meggondolandó, de akár közgyűrűvel is lehet makrózni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#803) KrAt válasza Zozzant (#802) üzenetére


KrAt
veterán

Basszus ez az első kép kurvára tetszik :Y

Akkor tanuláshoz érdemesebb valami ilyesféle olcsó megoldás, azt jöhet majd ha tudok az obi?

(#804) Szten Márs válasza Az-X (#801) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából tesztképeket nézve soha nem tünt fel, hogy nagyon zajos, vagy életlen lenne. Nézz be a Nikonos topicba, ott szokták ezeket mondani rá, ha felmerül a D200 vs S5 pro, vagy akár D80 vs S5 pro kérdés. Bevallom, én is nagyon szemezgettem a géppel, de akkoriban megfizethetetlen volt, na meg nekem bevallom, nem jön be a markolata, nem kényelmes. Tudom ezzel abszolút kisebbségben vagyok, én is sokáig nem hittem el, hogy egy D200 váz markolata nem kényelmes nekem, de akárhányszor kézbe vettem, hiába indultam úgy neki, hogy áhh, biztos a múltkor rossz passzban voltam, hát csak újra kényelmetlen volt. Ez van :) Mindenesetre azt a dinamika-átfogást nagyon irigylem, nem kicsit jól jönne nekem is, jobban mint mondjuk 1Fé javulás zajban.

(#805) Cassidey válasza Zozzant (#802) üzenetére


Cassidey
senior tag

egyaltalan nem felesleges, nyilvan anyagi helyzet kerdese is de a munkatav pl nagyon nem mind1..

(#806) Zozzant válasza Cassidey (#805) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak tudom hogy nekem mi felesleges.
Mondjuk 180-ashoz állvány dukál, győzze kitartani, észre sem veszi az apróságokat vele a fűben, meg cipeli naphosszat:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#807) sowi válasza KrAt (#800) üzenetére


sowi
őstag

mielott megvettem volna a nikonomat(akkor meg uj gepet akartam) en is a k200d-n gondolkoztam(s5600 volt elotte), nekem nagy kezeim vannak hosszu ujjakkal szoval az oly meg az 1000d kapasbol kiesett, egyszeruen a tobbi nagyon nem allt kezre egyszeruen rossz volt tartani oket, a pentax meg tenyleg masszivabb darab, a mostani kitet markolattal, esbehaccazzal obival le sem merem merni, de nehez :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#808) Az-X válasza Szten Márs (#804) üzenetére


Az-X
őstag

No akkor amit ígértem:

ISO100
ISO200
ISO400
ISO800
ISO1000
ISO1600
ISO3200

A váz beállításai:
Quality: Fine
Recording Pixels: M (6,4Mpixel)
Noise Reduction: STD
Sharpness: STD
A többi talán jelen esetben nem lényeges. De az exifben benne van ha minden igaz.

A képeket egy Nikkor 50 F/1,8 D objektívvel F4-en készítettem, álványról egy sima szobai világítással.

A képeknek semmiféle művészi értéke nincs :DD Amennyit tettem velük: letöltöttem a gépről, betettem Photoshop-ba és Ctrl+Shift+L, hogy a fehér egyensúly a helyén legyen illetve ne legyenek fakók.

:)

(#809) Degeczi válasza Szten Márs (#779) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"A beépített képstabi érdekes kérdés. Kapásból: miért menne tönkre? De oké, nyilván hibaforrás - de amikor nincs rá szükség ki lehet kapcsolni. Ha úgy tetszik, akkor akár be sem kel kapcsolni soha, és akkor nincs mi tönkremenjen rajta."

Pentax vázaknál legalábbis viszonylag sűrűn olvasni olyan panaszt, h picit ferde képet adnak az egyenesen tartott váz ellenére

nem tudom, van-e a beépített képstabinak köze hozzá, de könnyen lehet, h igen, hiszen ha már egyszer el tud mozdulni az érzékelő, akkor valóban nem garantált, h mindig teljesen pontosan ugyanúgy, ugyanoda fog visszatalálni

(#810) Az-X válasza Szten Márs (#804) üzenetére


Az-X
őstag

Nem szégyen az ha valami nem kényelmes :D Ezért jó, hogy sok gyártó sok féle gépet kínál... mindenki megtalálja a neki legmegfelelőbbet. Én a Canon EOS 40D-vel voltam így. Megvettem, elsőre kényelmesnek tűnt. Aztán egyre kellemetlenebbé vált a használata, egyszerűen nem tudtam megszokni a gombokat, meg a kezelését. Mindig ott motoszkált a fejemben, hogy le kellene cserélni. És mikor megláttam, hogy az S5 PRO-t olcsobban megkapom újonnan mint amennyiért a 40D-t használtan el tudom adni, nem is volt kérdés a továbbiakban...
Amúgy a teljes létra :D

Minolta 5D később 7D utána Nikon D80 majd az EOS 40D és végül most az S5 PRO.
A 7D után nehéz dolgom volt, a D80-at 2 évig nyüstöltem, de nem szerettem. A 40D fogásra "fílingre" inkább fényképező volt. De végre úgy érzem az S5 PRO jobb mint a Minolta 7D-m volt :))

:)

(#811) Degeczi válasza hemaka (#775) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én is ilyet szoktam venni, hipermarketek pénztárainál általában tartanak

pár éve volt olyan, ahol a dobozon belül egyenként voltak légmentesen csomagolva az egyes kendők, azt nagyon szerettem, mert bármilyen kis táskában ott lehetett pár db mindig, és sosem száradtak ki

manapság már sajnos az a csomagolás jellemző, amiben nem egyenként vannak csomagolva a lapok
(ugyan vissza lehet zárni, de ha egyszer már fölbontottad, pár hónapon belül jó könnyen kiszáradhat)
a nagy táskámban mindenesetre tartok ilyet

(#812) Szten Márs válasza Az-X (#808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx :R
Igazából nem vagyok olyasfajta pixel-peeper, aki darabra számolja a színzaj pixeljeit - mint mondtam nekem a nagy dinamika sokkal többet ér, szóval alighanem az én ízlésemhez/fotós szokásaimhoz is nagyon jól passzoló kis gép lenne ez :K

Degeczi:
Az első szériás K10D-kre volt ez nagyon jellemző hiba - a kép ferdesége, hiába látszódott egyenesnek a téma a keresőben. Az okát nem tudni, lehet, hogy van köze hozzá, lehet hogy nincs - nem tudhatjuk igazából. A későbbi szériákra már nem nagyon panaszkodtak az emberek.

(#813) Az-X válasza Szten Márs (#812) üzenetére


Az-X
őstag

No pont ezaz :) 9x13-on semmiképp de szerintem még nagyobban sem zavaró ISO800-1000-ig ez a zajosodás. Aki meg 100%-on akarja lesni monitoron az vegyen ilyen Mamiya meg Hasselblad középformátumú cumókat :DDD

:)

(#814) Szten Márs válasza Az-X (#813) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk nem is 9*13-on szoktam képeket előhivatni, ha már egyszer DSLR-em van :DDD De így is, szvsz egész jó nagyíthatóságokat kap az ember kissé magasabb ISO-n is. K100D-vel lőttem ISO 800-on egy képet, tök véletlen felejtettem 800-on az ISO-t, utána a fejem vertem a falba, mert 200-al is simán lefotózhattam volna a témát, de a képet nem lehetett újra csinálni. Még vágni is kellett belőle, a végén kb a kép 70-80%-a maradt meg, és így is teljesen tökéletes volt 24*18cm-ben (igen, 4:3-ra alakítottam a végén). :K De nagyon tapasztalatom nincs magas érzékenység vs papírkép dologról, mindig alacsony érzékenységgel lőtt képeket szoktam kidolgoztatni, az említett méret körül, vagy kissé nagyobban.

(#815) Kazimír válasza Az-X (#810) üzenetére


Kazimír
őstag

Miért nem szeretted a D80-at, ha kíváncsiskodhatok?

Csak mert mostanában készülök beruházni egybe, hátha olyan dologra hívod fel a figyelmem, amire eddig nem gondoltam, és nem költök el meggondolatlanul sok pénzt.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#816) Degeczi válasza Kazimír (#815) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Durva hibája nincs, arról olvashattál volna a céltopikban.
A mátrix fénymérője igényel megszokást, mert nagy prioritást ad annak, ami az aktív fókuszpont alatt van, a környezetét könnyen túlexponálhatja.

(#817) t_a_m_a_s válasza KrAt (#800) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szia,

írtan, hogy haverodnak van D40-ese. Próbáld meg kölcsönkérni tőle 1-2 órára, vagy egy napra, vagy menjetek el együtt fotózgatni, és akkor szerintem reális képet kapsz arra vonatkozólag, hogy nagy-e, vagy nehéz-e.
Nekem D40-em van (bár paramétereimet tekintve jelentősen kisebb vagyok nálad:) ), ami a legkisebb NIKON, árban viszont ez a kategória az (új gép esetén), amire elég lehet a 100 ezer pénz. Nem tudom, a többiek hogy vannak ezzel, én 200-250 katt után szoktam érezni, hogy itt-ott nyomja a kezemet a műanyag. Szóval, ha kicsinek és könnyűnek érzed, akkor szerintem az új gépeket ki is lőtted.... Illetve igaz, hogy ezeknél a gépvázaknál azért zsebbenyúlós az obipark bővítése.
És nagy okosságot írt valaki előttem, hogy az árhoz számold hozzá a memória kártyát, meg valami táskát, hisz ezekre elég hamar szükséged lesz, és 10000 alatt nem nagyon úszod meg a kettőt együtt.

Holnap majd jól beletépünk...

(#818) rumos14 válasza KrAt (#783) üzenetére


rumos14
nagyúr

hazabeszélek: Sony A300? belépő kategóriához képest elég nagy, fogása abszolút ok, a piacon a leghasználhatóbb live view-val rendelkezik, régi Minolta obikkal kompatibilis, amik között igazi kincsek is vannak. hátrány: iso800-on és felette már zajosabb a Canon/Nikon-nál, kitobi lecserélendő, sztem kvázi kötelező raw-ban lőni, live view miatt a kereső kicsi. makrózásra átmeneti, de nem rossz megoldás egy Raynox előtét, amit én is tervezek vásárolni.

(#819) Parci válasza Kazimír (#815) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem szerettem, a d90-et viszont imádom. aki megvette tőlem a d80-ast, ő sem szerette, most vett d90-est. nem tudom igazán megmondani, hogy miért, de olympus e-1, e-3 és nikon d40, d80, d90 közül egyedül a d80-ast nem szerettem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#820) Zebu válasza Parci (#819) üzenetére


Zebu
addikt

Naaaa mondd már el mi volt a baj vele! :B

Miért szereted jobban a D90-et a D80-nál?

(#821) Degeczi válasza Zebu (#820) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Thom Hogan a D90 ismertetőjében összefoglalja pár pontban, ő miért szereti jobban (részben pl a fénymérés)

de ettől még nem rossz gép a D80, és mivel gyakorlatilag félannyiba kerül mint a D90, elnézhető (és természetes), h nem mindenben teljesít ugyanolyan jól

(#822) Kazimír válasza Parci (#819) üzenetére


Kazimír
őstag

Nem szeretnék olyan gépet használni, amit nem fogok szeretni. Szóval szerinted várjak én ezzel még pár hónapot, amíg spórolok és 97-szer átgondolom?

Az 50 éves Praktica IV-met szeretem. :B

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#823) Parci válasza Zebu (#820) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fénymérését én is nagyon utáltam. megmondom őszintén, én a szenzorát is: zajos, nem tetszettek a jpg-k sem (hiába állítottam be mindent), rendre kiégtek olyan dolgok, amik még az oly e-3-on sem, pedig azt ütik-vágják a kevés highlight tartomány miatt. hát, nem tudom.

az 100%, h raw-ban kell lőni, ha a d80-ból ki akarod hozni, amit tud (és nem az utolsó 1-2%-ról beszélek, hanem jpg-ben nekem konkrétan "tökszar" volt). mondjuk a d90-est is raw-ban lövöm, de szerintem sokat javult a feldolgozása.

egyébként attól függ, hogy mennyi időre veszed, és hogy a raw szimpatikus-e. ha rövid időre és raw-ban lősz, tényleg bitang olcsó a d80. ha hosszútávra veszed, ergo 2-3-4 évig biztosan nem akarnál cseréli, akkor szerintem megéri az ártöbbletet a d90.

a D90 + 18-105 VR kit amúgy relatíve jó árban van, mert az obi nagyon olcsó. én azt venném. (illetve én végül a D90 + 16-85 VR-t vettem, ha van zsé, ez a tuti, így nagylátó sem igazán kell alá. de optikailag a 18-105 VR nagyon szépen helyt áll!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#824) grabber válasza Parci (#823) üzenetére


grabber
addikt

Lehet,hogy hülye kérdés,de a 16-85-től nem kéne elvárni,hogy jobb fényereje legyen?3,5-5,6 ahhoz képest,hogy milyen drága.Azt meg nem tudom,hogy mennyivel szebb a képe,emiatt :U

(#825) AMD Pista


AMD Pista
tag

Sziasztok!

Tükörreflex vázas fényképezőgépet szeretnék vásárolni max. 110 Ft-ért.

Milyet vegyek?

(#826) johnjohn válasza grabber (#824) üzenetére


johnjohn
addikt

A 16-85 nem drága, ebben az árkategóriában nem nagyon kapsz jobb fényerőt, legfeljebb a SIGMA (Nikon) 17-70 mm f/2.8-4.5 DC HSM van még de esetleg többet kell kipróbálni az AF miatt.De f 8 alatt viszont amúgy is kevés lenne a mélységélességed.
A NIKON Nikkor AF-S 17-55 mm f/2.8 G IF-ED DX meg már kb. a duplája árban.

(#827) grabber válasza AMD Pista (#825) üzenetére


grabber
addikt

Milyen kell? :U

Pontosabban mire(makró,táj,épület,beltér,sport),mennyit költesz majd még rá,melyik márka a szimpatikus miután megtapiztad a gépeket,mi fontos ami jó ha benne lenne a vázban?

johnjohn: Igen nem sok van,csak a Tamron és a Sigma.Viszont a Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM legalább olcsóbb,bár nem teljesen ua.Van még amúgy Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro és Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC HSM Macro olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#828) johnjohn válasza AMD Pista (#825) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha újat akarsz, például ezt.
Használt is lehet ? Akkor sok lehetőséged van, pl. itt az aprók között is.

(#829) Degeczi válasza grabber (#824) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nagylátóban láthatóan szebb, élesebb képet ad mint a 18-135 vagy a 18-70, már teljesen nyitva is (ugyanakkor a végén a 18-135 egy hangyányit már talán beelőzi)
és annak ellenére, h különösen szűk helyen nagyon hasznos a nagyobb látószöge, közben mégis jóval alacsonyabb a torzítása, mint a 18-ról indulóknak

az viszont sajnos igaz, h túlárazott, pláne újan...

de kitben, vagy használtan már elfogadható felé közelít (ill. megéri a többletet a többihez képest)
ha tudtam volna, h szívni fogok a Tamron 17-50-el, kitben veszem én is 16-85-el

(#830) AMD Pista válasza grabber (#827) üzenetére


AMD Pista
tag

Vegyes használatra lenne!

(#831) johnjohn válasza AMD Pista (#830) üzenetére


johnjohn
addikt

Akkor viszont a 110 az karcsú, ennyiből valami jobb vázat használtan, és azután az obikat apránként.Elsőként nézegesd meg a gépeket ( Canon, Nikon, Pentax, Sony ) valahol, melyik áll jobban kézre, és utána keress vázat.Az Én szavazatom Nikon D 80, vagy Pentax.

(#832) AMD Pista válasza johnjohn (#831) üzenetére


AMD Pista
tag

A legtöbbet nyaralásnál használnám.

Mire kell figyelni a vásárlásnál?

(#833) pilóta válasza AMD Pista (#825) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olympus E-420 kit 100k, kupla kit 120k.
Azt a plusz tizest nagyon megéri a 40-150, jó kis obi...

Nagyon jó kis gép, egyetlen hátránya (és óriási előnye :D), hogy kicsi, tehát nem olyan kényelmes a fogása (izlés dolga egyébként...), de sokkal kényelmesebb a nyakpántja a 2. óra cipelés után :D

Ha kellene stabilizált váz, akkor az E-520 kit 125k.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#834) Szten Márs válasza AMD Pista (#830) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, írtam egy jó hosszú esszét, hogy mi is a a vegyeshasználat, de kiderült, hogy nyaralásra kell :D
Nyaralásra 110 körülért elég nehéz ajánlani akármit is... duplakiteket érdemes nézni, sajnos kissé borsosabb árért....
Szerintem a Sony A200 és Pentax K200D duplakiteknek van elfogadható ára, és nyaralásra teljesen jól lefednek mindent.
Sony A200 + 18-70 + 70-300
Pentax K200D + 18-55 + 50-200

Ezt a kettőt érdemes megnézni a boltban. Vásárlás előtt tapizd meg őket, próbáld ki, stb - sokat fog segíteni :K

MOD: igazából az Oly vonal sem rossz, ahogy említették előttem. Mondjuk a képstabi néha kifejezetten nem árt. Nem tudom mostanában mennyi az E-520 duplakit, de érdemes lehet megnézni azt is. És annak már sokkal jobb fogása van (az én szubjektív megítélésem szerint persze), mint az E-420-nak.

[ Szerkesztve ]

(#835) Degeczi válasza pilóta (#833) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos azért bőven van más hátránya is (pl. nem csak a váz, de a kereső is mini)
de mindenkinek magának kell súlyoznia a szempontokat

(#836) pilóta válasza pilóta (#833) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagyis huszast... :B

Aki él és nem boldog, az téved!

(#837) johnjohn válasza Szten Márs (#834) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért még linkelhetted volna, mert most leírogatjuk a kollégának kis adagokban azt amit írtál volna, :C szépen pontokba szedve, és áttekinthetően, ahogyan szoktad. !

(#838) Szten Márs válasza johnjohn (#837) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát most így jött össze :DDD

(#839) pilóta válasza Degeczi (#835) üzenetére


pilóta
nagyúr

A kis kereső nekem csak akkor volt hátrány, amikor a manuális obikat használtam az E-300-on, E-1-en már azzal sem volt gond. Felteszem, hogy nyaralás közben leginkább autofókuszt fog használni, ezesetben nem akkora nagy hátrány azért.

Nemrég olvastam valamelyik dpreiews fórumon, hogy valaki azért váltott olyra, mert a kisebb keresővel könyebben tud komponálni. (mondjuk LOL :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#840) johnjohn válasza AMD Pista (#832) üzenetére


johnjohn
addikt

(#841) Degeczi válasza pilóta (#839) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nyaralás közben viszont különösen sokat számíthat a dinamikatartomány, amiben az Oly DSLR-ek átlag alatt teljesítenek, még RAW-ban is

van mindenesetre bőven szempont - nem egyszerű manapság vázat választani, ha nincs meghatározó tényező (pl. meglévő obikészlet)

(#842) pilóta válasza Degeczi (#841) üzenetére


pilóta
nagyúr

Meg zajosak is iso százezren, 1:1-re nagyítva a monitoron. :D
Persze, meg kell találni a megfelelő gépet minden feladatra.
Engem például még sohasem zavart a picit kisebb dinamika (szvsz pixelvadászat közben látható csak, ha tudod mit keress és hol, a nyaraláson készült képek pont nem ez a kategória...), kárpótolt viszont a remek kitobik, mégremekebb 14-54 2,8-3,5, a nagyobb dof makrónál, a 2x-es szorzó miatti nagyobb tele tartomány (remek nagylátó obik is vannak, aki azt szereti). Mondjuk portrézásra nem az igazi, az tény...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#843) Degeczi válasza pilóta (#842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem nagyon is ez a kategória...
(elég csak pl. a horvát tengerpart rikítóan fehér házaira gondolni)

a nagylátó szintén nem kimondottan az Oly mellett szól: van, de brutális áron

elhiszem, h bejött, nekem is sok minden szimpatikus az Oly-kban - de messze nem mindenkinek jó választás

(#844) Szten Márs válasza pilóta (#842) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A kis dinamika pont, hogy nem csak pixelvadászat közben látható, hanem még 640*480-as méretben, vagy 9*13cm-es vagy kisebb papírképen is - ez az a dolog, amihez nem kell nagy méretben nézelődni. Mindazonáltal Parci szerint valós felhasználás során egyáltalán nem olyan rossz az Oly-k dinamikája, mint ahogy a labortesztek azt feltüntetik.

(#845) pilóta válasza Degeczi (#843) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert a 9-18 miért brutális árú? Semmivel nem drágább, mint más márkáké hasonló átfogással/fényerővel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#846) pilóta válasza Szten Márs (#844) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem sem látható komolyan valós felhsználásnál. Laborban lehet, hogy van egy kis hátrány. De ha egy kompakt dinamikáját vesszük 50-nek (aminek a minősége az átlag nyaralósfotós igényeit tökéletesen kielégíti...), és a canon/nikon árban hasonló kategóriájú gépeit vesszük 100-nak, akkor az oly mondjuk 95-97 körül lehet. Szóval nem annyira rettentő a dolog. Ha egy laikusnak odaadsz egy képet, amit azonos körülmények között készítettél egy nikon D60-al és egy Oly 420-al 9*13-méretben, nem hiszem, hogy meg tudja mondani, melyik volt a kisebb dinamikájú... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#847) Degeczi válasza pilóta (#845) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt még valóban nem láttam, csak a 12-60-at
gondolom, új lehet

(#848) pilóta válasza Degeczi (#847) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pont a 12-60-al egyidős :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#849) Degeczi válasza pilóta (#846) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos messze nem ilyen jó a helyzet...
pl. a dxomark nem JPG-ek, hanem RAW alapján végzi a tesztjeit, ami jól jelzi egy érzékelő képességeit, és azt ami otthoni képszerkesztés során még kinyerhető, menthető

az Oly-k azonban ebben az összevetésben is durván leszerepelnek: természetesen jobb dinamikaátfogás egy kompaktnál, de nem sokkal... :(

(#850) madgie válasza Degeczi (#849) üzenetére


madgie
titán

10.5 Fé dinamikaátfogás nem elég a legtöbb dologra? Nosza, lapátoljuk ki akkor az összes színes negát a fiókból a kukába ;]

(arról nem is beszélve, hogy ahová tényleg brutál dinamikaátfogás kell, oda sovány a 12 Fé-s D90 is... HDR, vagy szűrőzés)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.