Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) t.imi


t.imi
addikt

Akkor vissza a kályhához:)
A200 ezek szerint nagyon nem gyere be nektek, marad a K-m ill. az
A300.Elérhető áron van még az oli e330, e500, pentax k100d..Asszem a penta 100-at szídta valaki.
Mercutio_ köszi a reciprokokat, el is mentem :) Remélem meg tudom nézni
gyakorlatban is.
Beleférjen egy ház ahhoz kell minnél kisebb f érték nem? f2.6-2.8 ..

canon 1000d-nek feltünően élesebbek a képei mint a k200/km-nek, de élesebb
mint a sonynak....böff
Legalább is a dpreview szerint.Nagyon ajánlják csak jpeg-ben elég
gyenge.1-1 alkalommal ellövök 3-600 képet,kell ari a rawhoz.Bár ez még
mindig olcsóbb.
Ez a 1.5,1.6,2.0 szorzó sem mindegy.olinál egy 300 obi már elég komoly
fegyvertény.
Teljes tanácstalanság:)

Rumos14, megnéztem a képeket 1680*1050 felbontásban, napsüti nem volt ha
jól látom, a 18-as sötétebb,18.raw világosabb ebben a felbontásba nem látni mást.
Ha teljesen nagyítom a win képnézegetőben, egyformán pixeles mind a kettő.
De a tapasztaltabb versenyzők biztos megmondják a tutit.
A300-at is néztem, tetszik:)
Ez is csak ha, ilyen lassan reagál az élőképre minden tükrös gép?Relative a sebesség nem derül ki számomra.
Mert akkor nincs sokkal előrébb az ember.

[ Szerkesztve ]

(#1052) rumos14 válasza t.imi (#1051) üzenetére


rumos14
nagyúr

először is, ne hamarkodd el a döntést, és ne 1-2 vélemény, teszt alapján válassz, úgyis mindenki mást fog mondani. el kell menni MM-ba/Fukarba, ezek a belépő gépek ki vannak rakva, meg lehet fogni, nyomkodni.
lehet hogy el foglak keseríteni, de a Sony A300 és az A200 képminősége elvileg egy és ugyanaz, tekintettel arra, hogy a képalkotásért feleős alkatrészek ugyanazok bennük. a képek amúgy az A300-ammal készültek, és elvileg azt akartam demonstrálni, hogy Szten tapasztalatával ellentétben szerintem képes jó képeket készíteni az A200/300.

(#1053) Tüzi válasza 2rok (#1027) üzenetére

Akkor már inkább az 1.4-es 50-est vedd, micro usm, fém bajonett, és jobb képminőség. Szerintem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#1054) philoxenia válasza t.imi (#1051) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használtban is gondolkodsz? Az általad írt típusok egy része már kereskedelmi forgalomban nemigen kapható....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1055) t.imi válasza rumos14 (#1052) üzenetére


t.imi
addikt

Nem fogom.Mindenkinek a véleménye érdekel aki nem azt mondja, hogy "vegyél asust, mert nekem is az van"
Kezdek eljutni az oli e-520-hoz és ez nem jó:)
Hwswn azt mondják hogy sokkal jobb minőségű kit obikat adnak hozzá mint a többi géphez.
Többe kerül, de ha nem kell molyolni vele 1-2 évig akkor tartósabb lehet.

(#1056) t.imi


t.imi
addikt

Igaz hogy egyre kevesebb 4/3 obi készül?Ez sem lenne megoldás?

(#1057) rumos14 válasza t.imi (#1055) üzenetére


rumos14
nagyúr

valóban, az Oly 14-42-es obija a kitobik szintjén elég jónak számít, de egyik kitobi sem hozza el a maximumot, akármelyik gépről is beszélünk. az E-520 is egy kellemes gép, jól járnál vele, ha veszel hozzá (vagy kitben) egy 70-300-at akkor lesz egy brutális teléd, bár a 42-70 közötti tartomány kieséses sztem elég gáz. ez az összeállítás táskával, memókártyával már úgy 200k körül lesz...
egyre kevesebb 4/3 obi készül :F nem hinném, ill. a jelen kínálat is lefed minden igényt, emiatt ne aggódj. inkább talán arról lehet szó, hogy Oly-n/Zuiko-n kívül kevés gyártó csinál 4/3-os obit, de azért vannak, pl. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1058) Mercutio_ válasza t.imi (#1051) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-330, E-500 felejtős, olyból E-520 amivel érdemes foglalkozni (a régebbi felsőkategóriás váza még most használtan is drága, az új meg pláne. pixinfo-n vannak gépadatok, megjelenés, és tesztek, bár ebben kissé elfogultak, hisz nagyrészük Canon Fan, vagy épp Canon Hungáriánál dolgozik/zott úgy tudom :DDD
Olynál ha megfelel az igényeidnak az alapobi és egy tele, akkor jó választás, de ha valami ettől eltérő obi is kell mélyen zsebbenyúlás lesz (igaz minőséget is kapsz, de az alsó szegmensben kevés a jó de megfizethető obi úgy tudom)

K100D-t nem tudom miért szidták, ha tesztben, az nem mérvadó, nézz képeket, amit azzal csináltak, pl. pixel-peeper egy jó oldal, gépek és obik szerint is tudsz válogatni és ha egy konkrétat kiválasztol felül a menüben tovább szűkítheted a képeket rekeszérték (ez az F) vagy éppen gyújtótáv, illetve képméret (minél nagyobbat érdemes választani annál több részletet látsz) alapján. A képeket a flickr-ről gyájti össze, tehát nem laborképek, hanem a valós használatot tükrözik (persze emiatt van ahol a fotós bénaságát mutatja a kép, nem a gépét :D)

Öhm, ahhoz, hogy beleférjen a ház az obin lévő számok közül a kisebbiknek (18-55-ből a 18) kell minél kisebbnek lenni (vagy távolabb kell menned a háztól ;) )

Az F-érték az az obi "fényerejét" mutatja, minél nagyobb, annál kevesebb fényben tudsz adott zársebesség érték mellett adott témáról bemozdulásmentes/kevésbé bemozdult képet csinálni.
Persze itt is csak egy - bár lényeges - információ az objektív kezdő fényereje, ugyanilyen lényeges, hogy nyitott rekesznél mennyire ad éles képet (van ami pl. 2.8-ról indul, de 3.5-re kell beállítani a rekeszt, hogy valóban éles képet adjon, míg más obi pl. 4-ről indul, de már ott is "pengeéles" a képe.

Canon 1000D, passz, kérdezd a Canon-os topicban, ott biztos tudják mennyi igaz az élességből (az se mindegy milyen obival tesztelték) azt viszont mégegyszer ajánlom, hogy először tapizd végig a gépeket, hogy kényelmes-e a fogása, nézz bele, hogy elég-e neked a kereső képe (nézz mellé meg más márkát is, hogy össze tudd hasonlítani) így eleve ki tudsz szórni sok gépet és azokkal nem kell utána már az időt tölteni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1059) máyköl


máyköl
veterán

Egyenlőre még nem gondolkodom DSLR gépben mert annyim még nincs. De lenne 1-2 kérdésem a DSLR gépekről. Hallottam, hogy van bennük egy szerkezet ami egy bizonyos expo szám után tönkremegy, és az nem olcsó mulatság kicserélni.

1. Mennyi expo-nál romlik el ez a szerkezet?

2. Mennyibe kerül kicserélni egy ilyet ha elromlik?

üdv: Beni. :)

(#1060) t.imi


t.imi
addikt

Tesztekre már rég óta nem adok éppen ezek miatt.Valamennyire átfogó képet adnak, de az igazság a felhasználónál van, aki nem (csak) a nevet, hanem a használhatóságot,szolgálatást is nézi az adott árkategóriában.
Hwsw-n van egy nvidia fan aki utálja az atit, ha megcsinálná a 1w-ot fogyasztó gpu-t 4x akkora teljesítménnyel mint a 280, az se lenne jó :)
Ez itt is így mehet sajnos.Aki meg amatör és nem találkozik segítőkész emberekkel mint én :) , az ráfázik.

Köszi a linket kész kánaán, nem győzöm lapozgatni + az oktatást is.
Alap obi megfelel nekem a kisgép marad makróra, arra tökéletesen megfelel.
Hwsw-n csináltatott gyerek optikussal szürőre egy 5 dioptriás lencsét, azzal makrózik és sztem űber képeket csinál vele.
Bármilyen gépre 4-5k-ból meg van.
Horror árak vannak olikához, rászigszalagozok egy szódásüveget inkább

Rumos14
Kitben godolkodok mindenféleképpen, külön külön perhas 250 körül állna meg az e-520-14/42-70/300
Még az e300-ról sem tettem le, pixel-peeperen gyönyörű képek vannak felrakva.

(#1061) t.imi válasza máyköl (#1059) üzenetére


t.imi
addikt

Én mint "szakértő" válaszolnék :B
Már kérdezték itt ha jól emlékszem, 100e expó az élettartama. Ez kb annyi,ha elvész a kezdeti jaj de jó új gépem van, akkor is lehet vagy 4-8 év, kinek hogy jön be a fotózás.
Addigra meg kijön rengetek új tipus, kedvezőbb áron, több tudással, mint a számtekben.....

De jönnek a nagyfiúk és megsúgják az igazat :K

(#1062) sbazsi válasza t.imi (#1061) üzenetére


sbazsi
veterán

és azt hogy lehet megtudni?
autós hasonlattal élve: van benne exposzámláló? lehet rajta visszatekerni?
valami ilyesmit olvastam, hogy a törölteket nem számolja -> csak azt amit a géppel törlök? (csinálok 1000 képet egy kártyára, beteszem szgépbe, copy, majd vissza a fényképezőbe, és törlés.)
:F

(#1063) Mercutio_ válasza t.imi (#1060) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jól emlékszem te wipes haverja vagy, ha ez igaz és jársz az infópark felé egy Pentax K10D-t tudok neked mutatni;) persze előtte egyeztessünk. "Okosítás" meg olyan dolog, hogy amit 10 mondatban leírok, azt élőben 2 mozdulattal meg lehet mutatni és érthetőbb is:K

mayköl: Zárszerkezetnek hívják, vannak típusok, ahol 100ezer expóra garanciát vállal a cég, van ahol nem, de ez és az elromlási arány nincs összefüggésben. Pl. Canon 40D-ben sok volt a zárhibás, de gariban cserélték (kérdés persze gari lejárta után mire számítson a tulaj:U) Szintén típustól és szervíztől függ, hogy ha nem garis, akkor mennyi a cseréje, 30-60 között lehet általánosságban beszélni.

sbazsi: Egyrészt a gyári szervízprogram biztos a valós értéket szedi ki a gépből, másrészt van egy okos program ami szinte az összes képből amiből nincs kitörölve az exif kiolvassa nemcsak a tényleges expószámot, de ha a fényképező tudja a hőmérsékletet és az obi típusát is:Y
A program a PhotoME gugli rögtön kidobja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1064) sbazsi válasza Mercutio_ (#1063) üzenetére


sbazsi
veterán

ez csak dslr-re igaz, vagy elvileg minden digitálisra?
mármint hgoy megmondja az exposzámot.

(#1065) Degeczi válasza sbazsi (#1064) üzenetére


Degeczi
nagyúr

DSLR-re sem mindre igaz: sok beírja az Exifbe, ezt tesztoldalak mintaképein is láthatod
de van, amelyik oda nem írja, bár egyébként nyilvántartja, szervizben meg tudják nézni, viszont akad olyan is, amelyik egyáltalán nem is rögzíti ezt

kompakt rendszerű gépnél mindesentre nincs jelentősége, hiszen csak a rekesz a képenként mozgó alkatrész - ezért azok nem is szokták ezt nyilvántartani

(#1066) Szten Márs válasza t.imi (#1037) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, S5700 szintnél kicsit jobb, ami igencsak gáz DSLR esetében.
A másik képről: az ember gyakran azért használ magas érzékenységet, hogy ne kelljen vakuzni. Én se véletlenül nem vakuztam, hanem mert annak az elkerülése volt a cél. És bizony ISO800-ig a legtöbb DSLR-t pofátlanul bátran lehet tekerni, ezt nem lehetett.

(#1067) t.imi válasza Mercutio_ (#1063) üzenetére


t.imi
addikt

Höjj, hogy miket tudsz :DDD Mit vettél Wipitől panna gépéből?Ramalaplapcpuvgahddház?
Ha délutános vagyok benézhetek köszönöm,( XXII-ben dolgozok), de ne csinálj belőlem elfoglaltsgot, gépcipelés, stb.
Lesz időm benézek már egy boltba a héten, csak mindig beesik valami :W

(#1068) t.imi válasza Szten Márs (#1066) üzenetére


t.imi
addikt

Közben ki lettem kupálva részlegesen, nem lehet hogy géphiba?
Néztem ISO800 képeket és kár lenne összevetni a kettőt :(

Sorry hogy belemagyaráztam a mennyi expot bír egy gép kérdésbe :B
Annnyi maradt meg az agyamban

(#1069) Dtomi válasza Mercutio_ (#1063) üzenetére


Dtomi
őstag

"Canon 40D-ben sok volt a zárhibás, de gariban cserélték (kérdés persze gari lejárta után mire számítson a tulaj"

Nagyon nem kell a garanciaidővel foglalkozni mert 7-12e expó alatt beadják a kulcsot uh bőven garancia időn belül van még ;] :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1070) máyköl válasza Mercutio_ (#1063) üzenetére


máyköl
veterán

Nikon d50-est néztem ki magamnak, 45-50k-ig van az áruk. (használtan). Nyáron szülinap van (pénzt kapok), + megpróbálok melózni, és ha minden igaz összejön a pénz. Nikon d50-es jó gép? :)

üdv: Beni :)

(#1071) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy objektív kérdés:
Canon 18-55/F3.5-5.6 EF-S IS objektív - 49400
Canon 55-250/F4-5.6 EF-S IS objektív - 64900

Canon 18-200/F3.5-5.6 EF-S IS objektív 134900
Tamron Canon 18-250/F3.5-6.3 Di-II LD Macro AF objektív 109900

Adottak ezek az objektívek. Melyiket érdemes?!
Az elsőt, ha jól sejtem, minimális többletköltségért meg lehet venni a vázhoz. Tehát ár szempontjából mindenképp jobbnak tűnik az első páros. Az egyiket csak cipelni kell, a másikat cserélgetni is.
De képminőség és használat szempontjából van-e létjogosultsága egy 18-200 (250)-es obinak szemben a 18-55 + 55-250.

[ Szerkesztve ]

(#1072) Allien válasza sbazsi (#1064) üzenetére


Allien
veterán

Az én ultrazoom-om pl 9999-ig számolt, aztán lenullázta. :DDD Ergo, ebből senki se mondja meg, hogy külömben már 5x körbe tekertem a számlálót, és most az asszony használgatja. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1074) Szten Márs válasza sbazsi (#1073) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az EOS 450D egy egész jól összepakolt gép, a 18-55 IS obija is kifejezetten jól sikerült. De a duplakit a majdnem pontosan dupla árat a K-m duplakithez képest biztos, hogy nem éri meg.
A Pentax K-m a Pentax abszolút belépőszintje, kb az EOS 1000D-nek felel meg Canonos viszonylatban.
A helyedben én egy Pentax K200D-t is betennék az esélyesek közé: olcsóbb a Canon EOS 450D-nél, és van bőven érv mellette.

Érvek a K200D mellett:
- Vázba épített képstabilizátor: bármilyen objektívvel, amit ráraksz a vázra, lesz képstabid és nem kell minden objektívnél külön megfizetni.
- Fém vázra épül - ehhez nem kell sokat hozzátenni.
- Nagyobb kereső, bár hozzátezsem, az EOS 450D-jé is kifejezetten jobb az előző kisCanonokéhoz képest, és nem sokkal marad le a Pentax mögött
- A rendszer előnye, hogy rengeteg régi, manuális objektívet pakolhatsz teljesen büntetlenül rá - már ha érdekelt vagy ilyesmiben, az emberek elég kis részét érdekli ugyanis szerintem ez

Érvek az EOS 450D mellett:
- Objektívbe épített képstabilizátor: stabilizált lesz a keresőképed is, ami telénél nem épp rossz dolog
- Valamivel talán jobb magas érzékenység melletti zajszint. A magas érzékenységet ISO800 felett értem.
- Több nem jut eszembe. A rendszer előnye esetleg, hogy több objektív és kiegészítő kapható rá.

ogdosd meg mkét gépet feltétlen vásárlás előtt, ha tudod, nagyon sokat számít, hogy jól passzoljon a kezedbe, szeresd használni, stb.

(Egyébként a Pentax árazza az egyik legolcsóbban, ha nem legolcsóbban a gépeit, kategóriájukhoz mérten, szóval aligha van bent a pakliban bármilyen márka megfizetése, ahhoz a Pentax bőőőven nem elég nagy cég)

[ Szerkesztve ]

(#1075) sbazsi válasza Szten Márs (#1074) üzenetére


sbazsi
veterán

Na igen, az összehasonlítás nem épp volt korrekt.

közben nézem az összehasonlítást:
CCD vs CMOS? mi a különbség, melyik a jobb?
igazából a saját akkust jobb szeretem, mint a 4* AA elem...

régi optikákban nem nagyon vagyok érdekelt, egy db PanaVision márkájú optikám van, olyasmi képeket lehet vele csinálni, mint ezekkel a lomo cuccokkal, valami halszem effekt...
ez van ráírva: panavision super wide af macro 0,42x made in japan.meg S7/52
legalábbis ahogy rátettem az s7000-re egy tubussal... (per pill ez a legjobb gép a családban, nekem egy casio 850 kütyüm van)

szóval még most érlelődik bennem a vásárlás gondolata. mire ebből tényleges vásárlás lesz, eltelik sok idő, sokat fogok kérdezni, sok gépet megnézem, meg olvasgatok, és nézem a képeket.
bár valamiért a canon felé húzok nagyon.

még gondolkozom használt 20d-ben is, ha értenék hozzá annyira, hogy tudom, nem vernek át...

(#1076) Degeczi válasza sbazsi (#1075) üzenetére


Degeczi
nagyúr

felhasználói szempontból tökmindegy: két jó kamera esetén a képek alapján nem mondod meg, melyik készült CMOS-sal, melyik CCD-vel...
új modelleknél egyébként a CMOS kezd egyeduralkodó lenni, de gyártói szempontok miatt (alacsonyabb fogyasztás, már a chipen is végzett zajcsökkentés, stb)

a saját akku egy gyors cserénél valóban kényelmesebb, mint 8 db AA fölcserélése egymással, polaritáshelyesen - pláne ha még sietni is kell
de amúgy döntési szempontnak nem érdemes betenni, ma, az önkisülésmentes AA akkuk korában

(#1077) Mercutio_ válasza t.imi (#1067) üzenetére


Mercutio_
félisten

OFF
Boltoltunk már sokmindent, komplett gépet kivéve volt minden :B
ON
Előző nap dobj amikor jönnél egy prvivátot kb. idővel, nehogy épp dolgom legyen, és este bedobjam a gépet, a cipelés meg nem gond, van egy építkezés a közelben arról szoktam hetente 1-2 képet lőmi, dokumentálandó hogy haladnak :DDD

Dtomi: De ha újabb 12 után a cserélt zár is kakukk? :U

Máyköl: Nikonhoz nem értek, így nem akarok hülyeséget írni, a D50 alapgép volt, de a nikon-os topicban tudnak neked bővebb infót róla, és arról, hogy ha a Nikont választod mi mostanság használtban a bestbuy.

sbazsi: A 18-55 IS egy jól sikerült obi ahogy olvastam, egyébként használt, de garis példányt 25-30 körül ki lehet az index Canon EOS adok-veszek-ben fogni belőle, 55-250-t is hasonló kondíciókkal a boltinál olcsóbban lehet venni. K-m árából én inkább balutól vennék egy K200D-t, és hsználtan egy kitobit és valami 50-200 vagy 70-300-as obit :K Canont szintén nem ismerem így itt is a Canon-os topicot javaslom, 20D-t nem vennék, 40D-t 125-ért láttam aproneten, ha hazai garis nem kérdés, hogy inkább az és ideiglenesen valami fapados kitobi rá :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1078) Mercutio_ válasza Degeczi (#1076) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy dolog szólhat az aksi mellett: A kisebb súly :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1079) rumos14 válasza Szten Márs (#1074) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Canon pluszpontjai közé még beírhatjuk, hogy az obikba épített képstabi az esetek nagy részében hatékonyabb a vázba építettnél, különösen a Pentax-énál.
és ott van még a love view, akarom mondani live view :) látszik Szten hogy neked mennyire nincs rá szükséged, nem is gondoltál rá.
még utolsónak annyi, bát erre részben utaltál, hogy a Canon használtobi piaca nyilvánvaló okok miatt jobban pezseg. bár én személy szerint beleborzongok abba, hogy ha mindig szelektálnom kellene pl. telénél, tutira csak képstabisat vennék, ami rögtön jóval drágább. Nikon-ról már nem is beszélve, belépő szinten az AF motor hiánya miatt még kevesebb használt obi jöhetne nekem számításba.
juteszembe, Sony képeimet megkukkoltad?

(#1080) Szten Márs válasza rumos14 (#1079) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jééé, tényleg a liveview :D Valóban nem gondoltam rá :B
A képeidet most töltöm, elsiklottam felette a Sony topicban (figyelmetlen vagyok mostanában)
Az obiba épített képstabi előnye - a közvélekedés szerint - telénél jön elő, közepes/nagyobb tele tartományoknál válik érezhetővé - de hozzá kell tennem, ezt nem tudom megerősíteni, és ami azt illeti azt sem, hogy egyáltalán van bármiféle előnye.
Ha majd tudok Sony A200 vs. Pentax K10D (vs Pentax K100D) tesztet csinálni, akkor csinálok képstabi tesztet is, őszintén kíváncsi vagyok mi fog kijönni eredményként. Sajnos lehet hetekbe fog tellni, de meglesz :)

(#1081) sbazsi válasza Mercutio_ (#1077) üzenetére


sbazsi
veterán

mi a baj a 20d-vel?
azt megkapom 100 körül obival, 40d meg legolcsóbban 140-ért láttam, csak a vázat. +obi, és már min 160, de inkább több.
:F

(#1082) sbazsi válasza sbazsi (#1081) üzenetére


sbazsi
veterán

a kérdés így is szólhatna: 100 körül 20d használtan, vagy 150-ért 450d.
(40d már más árszint... alap obival 260... obi nélkül, használtan 140.)

(#1083) sowi válasza sbazsi (#1082) üzenetére


sowi
őstag

a 20D olyan mint egy tehervonat:) nehez, zajos de megy, jo kis gep volt az a maga idejeben, de szerintem 100k-t nem er

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1084) Szten Márs válasza sbazsi (#1081) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az EOS 20D-ről: Nehéz, persze, mert nem műanyagvázra épül, hanem fémvázra, szvsz ez abszolút pozitívum. Igen, zajos, de véletlenül sem a képei a zajosak, hanem ő maga, exponáláskor a zárszerkezet. Igen kevés felhasználástól eltekintve viszont ez egyáltalán nem gond, sőt, ha engem kérdezel, kifejezetten megadja a fényképezés hangulatát, ha hallod és érzed a tükör/zár működését minden expónál. (Bár lehet én vagyok perverz, hogy ezt élvezni szoktam :D) Egyébként pedig egy baromi jó kis gép, nemhiába, a Canon középkategóriája volt, szóval váz felépítésére (két vezérlőtárcsa, fémváz, nagyobb, jobb pentaprizmás kereső), szolgáltatásokra (nincs olyan problem, hogy nincs MLU, vagy spot fénymérés) nyílván felülmúlja a belépőszintű gépeket.

Szvsz egy igen jó döntés lenne egy jó, használt EOS 20D-t szerezni, de nyílván nem árt, ha jó állapotban van, valamint egy értelmes objektív is jó dolog mellé.

(#1085) Degeczi válasza Szten Márs (#1084) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"szolgáltatásokra (nincs olyan problem, hogy nincs MLU, vagy spot fénymérés) nyílván felülmúlja a belépőszintű gépeket"

hát ebben pont nem: szégyen, de a 20D-ben még nincs spotmérés!
az csak a 30D-be került...

(#1086) Szten Márs válasza Degeczi (#1085) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És tényleg! Pedig anno még rá is csodálkoztam erre. Komolyan mondom, valami memóriaerősítőt kéne szednem...

(#1087) Allien válasza Degeczi (#1076) üzenetére


Allien
veterán

Az a 8 éppenséggel 4(!!!) AA-s akksi. :DDD Akinek a kompaktja (vagy pl. ultrazoom) is ilyennel működött, ez már megszokott, nem jelenthet gondot, Pl nekem. :DDD Másrészt, akksi kell majd a külső vakuba is, elöbb-utóbb úgyis rákényszerülhet az ember "normális" vaku vételére. Már, elvileg. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1088) Degeczi válasza Allien (#1087) üzenetére


Degeczi
nagyúr

gondold végig, egy elemcserénél hányat kell fölcserélni: 4-et veszel ki, 4 másikat raksz be helyette...
(és persze akár félhomályban, sietségben is polaritáshelyesen berakva, és arra is ügyelve, nehogy összekeveredjenek)

volt 4 AA-t használó kompaktom - ha csak lehet, soha többet...
ha csak 2 kell bele, az még nem gond

vakukban szerencsére nagyon ritkán kell cserélnem (igazából nem is emlékszem olyan esetere, mert eddig mindig tudtam előre, mikor kell majd sokat villantani, így eleve töltött készlettel mentem)

[ Szerkesztve ]

(#1089) sbazsi válasza sowi (#1083) üzenetére


sbazsi
veterán

tehát jobban járok egy új 450d-vel 150-ért, mint egy használt 20d-vel 100-ért?

valszeg eleinte csak automata, vagy félautomata módban fotóznék, manuálisan nem tudok egyáltalán.
tehát a sok profiknak létfontosságú eszközt nem hiszem hogy egyhamar használnám. ha meg igen, akkor lehet később is cserélni.

:U :U

(#1090) Szten Márs válasza sbazsi (#1089) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Attól függ, hogy milyen objektívvel lenne az EOS 20D. A tükrösök világában az objektív legalább olyan fontos, mint a váz, ha nem fontosabb...

(#1091) sbazsi válasza Szten Márs (#1090) üzenetére


sbazsi
veterán

sztm sima alap obival. most nem egy konkrét hirdetésről beszélek, hanem az aproneten, expresszen, vaterán teszveszen megtalálható darabokról.

(#1092) jeni válasza sbazsi (#1089) üzenetére


jeni
félisten

A 20D régi váz de megépített,és jó anyagból van.Pentaprizmás.Kisebb zajszüréssel dolgozik,mint a mai gépek ami 10 vagy annál nagyobb MP vannak benne.A 20D az 6MP-s gép.

A 450D új gép,élőképes pentatükrős,új szolgáltatások.De gyenge kiépítéssel.Kevésbé strappabiróbb mint a 20D.

Ha nem akarsz sokat költeni még szóba jöhetne a Pentax K200D ami még ha kapható,vadi új és 100-110e.Ft között van az ára.

Esetleg Nikon D60 (stabi az objektiveiben mint a Canonnál).talán a tudása alapján még a Sony A300 LCD élőlép és kihajtható kijelző (vázba épített stabi) is jó gép lehetne v étel esetén ami 109999 Ft.Az Oly 510/520 gépeik is jók élőképes LCD 4/3 szabvány (vázba épített stabi,és Oly-k-nak legjobb és hatékonyabb a CCD tisztító funkcióik

Használt gépeknél a gari lényeges szempont,és elönyős

[ Szerkesztve ]

(#1093) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Egy ismerős vesz gépet én Pentax os lévén Nikon/Canon-t nem vágom és ő mindenképp e kettő közül akar, 160k a plafon ebbe egy obi is legyen benne (lehet kitobival is)
Sok variáció nincs, de pl a D80 amit kinézett azt kapásból nem ajánlották,mondván zajos.

Előrei s thx! :)

szerk:sbazsi K200D-t csak ajánlani tudom (és mások is fogják) ár/értékben magasan van!! Fél éve nyúzom és imádom ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1094) Dtomi


Dtomi
őstag

Látom itt végülis, talán, esetleg, senkinek nem volt 20D-je

A 20D 8 megapixeles, És jellemzően belépő vázak helyett azért veszik többen mert másra szeretnék használni mint hétvégi részeg haverok, és évi 1 hét nyaralás fotózására. SPot fénymérés nincs benne patrial van és 9% os középkört jelent. Van PC csatlakozója stúdióvakut kioldani, fém az egész és nem tépi szét egy 2,5-3 kilós tele akkor sem ha nem az obinál fogva viszik. Sokkal stabilabb a vakusaru is ezáltal. Sokkal gyorsabb a sorozatfelvételük, már a 20D is 5fps. Nekem külső vakuval, két akkuval vígan 1000 fölötti expót bírt ki. 100x gyorsabb a kezelése mint az apróbb vázaknak, két tárcsa, jól elkülönített gombok, joy stb. stb. egészen más kézbe venni mint egy kicsi vázat. A 10D met se adnám oda soha egy 450D-ér pl.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1095) Szten Márs válasza Chapel (#1093) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ki mondta, hogy a D80 zajos? :F
A D80-ban ugyanaz a szenzor dolgozik, mint a Pentax K10D-ben, vagy épp K200D-ben. Bár ez önmagában bőven nem határozza meg a zajszintet, viszont a D80 nem zajosabb a Pentaxoknál, egyáltalán nem. Azt a zajszintet meg gondolom ismered - egyáltalán nem vészes, jól használható.
A Nikon D80 jó kis gép, nagy, igen jó pentaprizmás keresővel (nagyobb, mint a K200D-jé, kb akkora, mint a K10D-jé, viszont világosabb keresőképet ad), két vezérlőtárcsával. Igaz, hogy műanyagvázra épül, de aligha lehet az anyagminőségére, anyaghasználatára panasz. Egy gyenge pontja van: a mátrix fénymérése igencsak kényes, hozzá kell szokni - nagyon túlsúlyozza az aktív fókuszpontot, emiatt gyakorta olyan eredményt kap az ember, amilyet nem várt volna, és ami nem feltétlen előnyös. De van olyan tulaj, aki hozzászokott, kitapasztalta, megszerette, szóval minden bizonnyal tényleg kitapasztalható, így nem kizáró ok a megvételre, de megemlítendő. A kitobik jó képminőségűek, jó felépítési minőségűek, nagy átfogásúak, de ugye, ha nem VR-es objektívet veszel a D80 mellé, akkor nem lesz képstabid. Így a 18-70 és 18-135mm-es objektívekkel nem lesz képstabi.
Összességében a D80 klassz gép, akinek fontos a jó kereső, a két vezérlőtárcsa, a jó felépítési minőségű és nagy átfogású kitobi, annak ajánlható. A 160 ezres plafont viszont át fogja lépni, főleg, hogy kell táska, meg memóriakártya is...

A 160K-s határba sajnos csak a Nikon D60 fér bele. Van egy ilyen kit, hoyg Nikon D60 + 18-105VR. [link] Namost én a 18-105VR-ről csak jót hallottam eddig, képminőségre, felépítésre (igaz a bajonett műanyag, de a 18-135-ön is az, meg mostanság nagyon ez a divat...), ezen kívül képstabilizátoros, és ugye jelentősen jobb átfogásra, mint egy 18-55, de még nem olyan elmebeteg átfogású, hogy a képminőséget túlzottan félteni kéne miatta. A Nikon D60 váz sajnos ízig-vérig belépőszint, három fókuszpontos AF-el (bár ez fotózási szokás kérdése, hogy hátrány-e egyáltalán, van akinek abszolúte nem), viszonylag kicsi (de szerintem kényelmes fogású) műanyag vázzal, pentatükrös keresővel (ami azonban a pentatükrösök között kifejezetten nagy és jól használható), és ami a legfájóbb: beépített fókuszmotor nincs benne. Ez azt jelenti, hgy csak AF-S-es és AF-I-s Nikkor, valamint HSM-es Sigma obikkal lesz autófókusz D60-on. Meg pár belső fókuszmotoros Tamronnal. A többi kompatibilis objektív is rátehető, de csak manuálisan lehet tekergetni őket.
A szenzor ugyanaz a D60-ban, mint a D80-ban, vagy K10D-ben, K200D-ben, viszont a képfeldolgozó rendszer a Nikon D300-ból érkezett, és bizony piszok jó képfeldolgozó rendszernek tűnik, legalábbis nekem, szóval képminőségre aligha lehet panasz. Én kifejezetten ajánlanám ezt az összeállítást, sőt ha ragaszkodik a Nikonhoz/Canonhoz, és új gépet akar, akkor igen nagy valószínűséggel erre szavaznék.

A Canonok közül az EOS 450D lenne ugye esélyes, 18-55 IS kitobival. A kitobi képstabis, viszont a D60-nál jóval kisebb átfogású. Képminőségre elég jónak mondják, felépítési minősége viszont nem éppen a csúcs, ha az emberünk szeretne manuálisan fókuszálni gyakran, akkor ahhoz, a maga fél milliméteres fókuszgyűrűnek (alig) látszó izéjével igen nehezen használható. A váz a régebbi belépő Canonokhoz (EOS 350D, EOS 400D) fejlődött, saját szubjektív véleményem szerint jelentősen kevésbé érződik gagyi műanyagjátéknak, a keresője nagyobb lett (bár pentatükrös ez is), és ugye a Nikon D60-al és D80-al ellentétben rendelkezik liveview-vel.
12 MP-es Canon CMOS-sel rendelkezik, elég jól sikerült szenzornak tűnik, talán nagyon magas érzékenységeken egy fél Fé előnye lehet a Nikonnal szemben, bár mivel elég régóta nem pixelbogarászom a zajteszteket, erre nem teszem a fejemet, annyi azonban bizonyos, hogy zaj terén nincs szégyenkeznivalója.

Szerk:
Ezt az egészet úgy írtam, hoy azt feltételeztem, új gépet akar venni. Ha használt is lehet, akkor már változik a helyzet és több szereplő bejön a képbe.

[ Szerkesztve ]

(#1096) Allien válasza Chapel (#1093) üzenetére


Allien
veterán

Őőő, megalol, már aki a D80 zajosságára panaszkodik. :DDD Ugyanis, a K200D-ben is az a CCD van. Szerinted (nagyon) zajos a K200D? ;) Azért nem ajánlották neki, mert az jobb, mint a D40, és feletti gépek. Ugyanis az még fókusz motoros. ;) Már, szerintem, és kézbevéve is más feeling, mint egy D40-s. :B
beelőztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1097) Chapel válasza Allien (#1096) üzenetére


Chapel
addikt

Na nyugi,mielőtt rámborul a topic... ;]

Két itten igen csak hozzáértő ember mondta kapásból h D80 baromi zajos.
Nem értek hozzá mint írtam, megbíztam a két személy véleményében...bár ezek szerint nem kellett volna,ez van.

Életemben csak a pentaxommal lőttem képet,szal halvány lila foggalmam se nincsen mi milyen zajos, tükrös gépe egyetlen ismerősömnek van, az Ropi,az valami canon..izé :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#1098) ígyvanferi válasza Dtomi (#1094) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A 30D-vel mi a helyzet? Sokban nem különbözik a 20D-től, nagyobb kijelzőt kapott, van benne spot fénymérés, kb. ennyi? Tervben van egy dSLR vétele, de ezeknél leljebb nem szívesen adnék. Bár korábban itt olvastam, hogy optikát érdemes inkább használtan venni, gépet nem. 100 ezer környékén láttam 30D-ket, annyiból ugye csak egy 1000D jön ki.

Persze azt is igyekszem figyelembe venni, hogy nem a gép az elsődlegesen meghatározó, de mégis csak egy jóval masszívabb felépítésű, középkategóriás gép.

Első körben egy Canon 17-85 mm IS USM objektívet tervezek a gép (bármelyik is legyen az) mellé, aztán apránként a többit. Canon 70-200 mm f/4 L USM-et, valami makróoptikát (itt még sok a kérdés. Pl. hogy milyen gyújtótávolságú lenne ideális.Canonnak van egy 100-as és egy 60-as. Aztán ott a Tamron 90 mm f/2.8 Di, azt hiszem erről is sok jót hallottam. Sigmának is van három, 105, 150 és 180-as. Ez utóbbit sok természetfotós használja növényfényképezésre, elég szép eredményekkel, csak hát ez már kicsit drága.). És végül egy Tokina 11-16 mm f/2.8-ast, nagylátónak. Ami szimpatikusabb a Canon 10-22 mm f/3.5-4.5 USM-jénél, elsősorban a fix 2.8-as fényereje miatt. Ez a nyár végéig kitűzött cél (használtan szerezném be őket, elsősorban). :B

Mint látjátok, más márka nem igazán merült még fel, ez elsősorban amiatt van, hogy eddig mindig Canont használtam (filmest), a vakut egyelőre nem szeretném cserélni, távkioldóm is van (bár ez mintha az új digitálisakkal nem működne: RS60-E3 :F ) Ha más rendszer, akkor is inkább Nikon. Esetleg, ha ilyen objektíveket jobb minőségben megkapom Nikonhoz, szóba jöhet simán. De talán nagy különbség nem lehet... :U

A sok maszlag közé azért elrejtettem pár kérdést, tehát új 1000D, használt 30D/20D? Esetleg mindezeket elfelejtve Nikon vonalon valami.

[ Szerkesztve ]

(#1099) Allien válasza Chapel (#1097) üzenetére


Allien
veterán

Persze, persze, kicsit túlreagáltam (legalábbis, így jöhetett le, sorry), ha nagyon szigorúan nézzük. De, mihez képest ZAJOS? Itt ez a kérdés. Egy full frame-s vázhoz TUTI. ;) Kategórián belül meg átlagos. Jobbat nem nagyon kaphat az ember, csodák nincsenek jelenleg. :B CMOS érzékelő egy kicsivel jobb, de átlagos felhasználásra tuti elegendő ez is. Külömben, senki se használna kompaktot se, nem hogy D80-t. Tehát nem az ismerőseidet "cikizem", csak ebben a formában így nem egyértelmü. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1100) Szten Márs válasza ígyvanferi (#1098) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Első körben a fő kérdésedre a válasz: azt hiszem teljesen 100%-osan egyértelmű, hoy inkább egy használt EOS 30D, mint egy új EOS 1000D. Nem is lehet kérdés. Viszont azt a 17-85 IS USM-et gondold meg, szidni szokták, mint a bokrot, a tulajok nagy része nagyon nincs megelégedve a képminőségével...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.