Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Parci válasza Mercutio_ (#49) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kisebb oly-k keresője valóban az akhillesz-sarkuk, sajnos :(

a hoya pedig nem finanszírozza a pentax veszteségeit, mert elég nehéz időket élnek ők maguk is. mivel a pentax egy önálló divízió, ami ráadásul veszteséges, ezért, ha nem változnak a dolgok, előbb-utóbb leműtik magukról. ettől persze még a pentax márka nem halna meg, mert valakinek biztos kéne...

...de, a 645 körüli hiszti, az évek óta ígérgetett, majd végül kukázott ff váz, a kimaradó dslr generációk mind-mind affelé mutatnak, hogy lesz baj. a pentax egész egyszerűen jelen kínálatával nem versenyképes. mint cég. ez nem jelenti azt, h rosszak a termékei, nem is állítottam ilyet! de, ment már csődbe cég jó termékekkel a világtörténelemben...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) jeni


jeni
félisten

Ez az oldal nagyon pörög ellentétben más pro hardveres fórumban :C :R

[ Szerkesztve ]

(#53) pacorro válasza Mercutio_ (#50) üzenetére


pacorro
aktív tag

Akkor jó hírem van, mert az összes af-es Minolta objektív kompatibilis a Sony vázakkal (tök ugyanaz a bajonett 1986 óta). Viszont ahogy egyre többen vásárolnak Sonyt, egyre inkább emelkedik a használt obik ára (azért bőven vannak még jó és olcsó üvegek :) ).

[ Szerkesztve ]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#54) Cassidey válasza ottkar (#44) üzenetére


Cassidey
senior tag

allitsd ossze a szettem pentaxbol egy full frame vazzal...

(#55) ottkar válasza Cassidey (#54) üzenetére


ottkar
addikt

És őszintén a gépet vevők hány %-a igényli a teljes képkockát? Csak azért nem érdemes gyártani hogy neki is legyen mint a másikaknak. Logikátlan lenne már a gyártott gépek darabszámához is. És ezért volna logikátlan az objektívek választékának növelése is. Aki keres az talál így is vastagon.

[ Szerkesztve ]

(#56) Parci válasza ottkar (#55) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye te is tudod, hogy ez a jelenlegi piaci helyzetben marhaság?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) Mercutio_ válasza Parci (#56) üzenetére


Mercutio_
félisten

ottkar utolsó mondata az, de az eleje nem egészen.
Az eladott gépek hány %-a FF jelenleg, és ezen hány % haszna van az össz bevételhez képest a gyártóknak?
Inkább presztizskérdésnek érzem az FF-et, a belépő és egyel afölötti kategória viszi a forgalom tetemes részét és a haszon is abból képződdik, nomeg most a válság idején a felső szegmensben kíváncsi vagyok milyen visszaesések lesznek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58) Parci válasza Mercutio_ (#57) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

természetesen ténykérdés, hogy a legtöbb embernek elég volna a legolcsóbb kompakt, mert a fotóik minősége nem kíván többet. az is igaz, hogy a ff vázakra végképp keveseknek van indokoltan szüksége.

de, az is igaz, hogy a ff lapka mindig előnyben lesz a mérete miatt, jobbak a tulajdonságai, ÉS az is igaz, hogy erősen csökken a ff lapkás vázak ára, most már 2700 dolláros listaáron is van egy teljesen új modell.

tehát, hidd el, baromira fájni fog a pentaxnak, hogy kiszorul a piacról. mert ez is csak ezt sietteti... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59) Allien válasza Parci (#42) üzenetére


Allien
veterán

Ami az Oly-t illeti, az volt a bajom vele választás elött, hogy az 5xx sorozatot kellett volna megvennem, ami drágább volt, de legalábbis, nem (volt) olcsóbb, mint a Pentax K200D. Amit nagyon elszúrtak (szvsz) a kisebb gépük, a 4xx sorozat. Nem a stabi hiányával, hanem a "fogásával", ami nincsen neki, ez tuti. Olyan, mint egy Smena 8M (kocka), de már a kit obi is kicsavarja a kezemből. :B
Ami a Penatx-ot illeti, engem nem nagyon győzhetsz meg. ;) Pedig csak nemrégen váltottam kompaktról. Én ahoz mérek mindent, ergo, ilyen szemszögből nézve hótmindegy, melyik dslr rendszert választottam volna, ez tuti. De, próbáltam túlnézni azokon a dolgokon, amiket itt, a fórumokban olvasgattam. Ebből azt szűrtem le, hogy a C/N páros talán jobb választás lenne, ha lenne pénzem! :DDD De, mivel csóró vagyok, ezért engem nem érdekel, hogy a C/N-hez elvileg kapható 500-500 féle optika, a Pentax-hoz meg mondjuk harmada (se esettleg). Mellesleg ez erős megvezetés, mint TUDJUK. ;) Ugyanis, ez a CN páros logikussan kiad egy féléből 3-t legalább, mert ugyebár kell olyan, ami stabis, meg kell, ami nem stabis. Máris feleződik a kínálat, és az ár ugye ugrik kb 1/3-al felfelé, mert a fogyasztói társadalomban elhitetik velünk, hogy KELL a képstabi az optikába. Amúgy persze, nem rossz. :K Namármost, mivel anyagilag erőssen korlátozva vagyok, ezért engem nem érdekelnek jelenleg a 100E feletti optikák, de még az 50E is eléggé erős. Ergo, máris elveszett a C/N összes előnye, számomra. Ráadásul, a Canon vázai drágábbak, és butábbak a hasonló áru, de más márkáknál. Illetve, a régi obikkal nem teljessen kompatibilissek (pl fénymérés). Minden esettre, ettől függetlenül, én Nikon-t vettem volna, ha nem a P mellett rakom le a voksomat. Ugyanis, azt szűrtem le végső megállapitásra, hogy teljessen mindegy, melyiket veszem. Habár, az optikán van a hangsúly, ez igaz, mégis, a váz fogása alapján választottam a fent emlíett eszmefuttatás miatt, és itt, ebben nálam a P magassan a nyerő volt :DDD Akinek egy kicsivel több anyagi háttere van, még mindig lazán ellehet a Pentax-al. Csak, ha már nagyon sokat álldoz rá, és mondjuk tényleg túllép a hobby szinten kezd érdekesebb lenni a dolog. Sajnos, ott már bejöhet sok-sok minden, akár az FF rész is, meg az is, hogy ha hivatásossá válna, biztos van jópár megrendelő, amely esettleg kiakadna, ha nem Canon, vagy Nikon van a gépe írva. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#60) Mercutio_ válasza Parci (#58) üzenetére


Mercutio_
félisten

A váz egy dolog, az obi amit ráaggatsz egy másik, és az se 2 forint, ha olyan kell ami az FF-et, és az arra rárakott soktíz megapixelt kiszolgálja.
Mert abban ugye megegyezhetünk, hogy FF-en aztán méginkább látszik, ha egy gyenge obi van a vázon :D
Ilyen szempontból írtam, azt, hogy ottkor utolsó mondata helytelen, ugyanis Pentaxék azon döntése, hogy még az új csillagos obik is csak APS-C-re vannak tervezve elveszi az ezen drágább obikat vásárló rétegtől azt a lehetőséget, hogy egy szimpla vázcserével FF-re válthassanak, ha egyszer kijön ilyennel a cég.

Azzal, hogy nincs, vagy nem lesz FF a Pentaxnál konkrétan milyen piacról szorul ki?
Egy vékony, néhányszázalékos, inkább csak presztizsjellegű piaci szegmens elvesztése - sosem volt ott, tehát nem is tudja elveszteni:) - nem gondolom, hogy akkora probléma, még ha az FF megléte, mint reklámérték feltehetően hozzátesz az alsóbb szegmensek eladási mutatóihoz egy keveset.

Mondjuk annak, hogy te, én vagy más mit gondol nem sok jelentősége van, a kérdés úgyis az, hogy az átlag vásárló mit gondol, mik a prioritásai és az ő igényeit kielégíti-e vagy sem a Pentax vagy más márka.

Ebből a szempontból amiben a pentaxnak szerintem erősíteni kellene, az a LiveView, és a "csak nyomom a gombot és fotózok" felhasználó számára minél kényelmesebb üzemmódok és autoWB, valamint az obik terén egy sokkal szigorúbb miinőségellenőrzési rendszer, különösen a magasabb árszegmensben :W

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61) ottkar válasza Allien (#59) üzenetére


ottkar
addikt

"elhitetik velünk, hogy KELL a képstabi az optikába. Amúgy persze, nem rossz. "

Csak közel se annyival jobb mint ahogy sokan hiszik a CCD eltolásoshoz képest. Annál is inkább mivel az első optikai stabilizátorok a lencsét billentették ami ugyan nagyobb szögelmozdulást tesz lehetővé de a kép a szögből való vetítés miatt torzul. Erre mit látok, ha jól látom? Az új optikai stabilzátoroknál már a korrekciós lencse síkban mozog a tagok között mint a CCD. Csak nem jöttek rá valamire?

(#62) rumos14 válasza Szten Márs (#25) üzenetére


rumos14
nagyúr

én csak raw-ban lövök, pedig távolról sem tartom magam profinak, de úgy gondolom ,hgoy vmi utómunkát, vágást úgyis eszközöl a képek nagy részénél az ember, és mivel igenis látható kkülönbség van a raw és a jpeg kökzött, veszem a fáradtságot és az előbbit használom, mert sokkal több a lehetőség, nagyobb a stzabadság a végtermék kialakításánál.

(#63) KTTech válasza ottkar (#61) üzenetére


KTTech
veterán

Már az első szériás Canon IS is a filmmel párhuzamosan mozgatta a lencsetagot... mikor is volt ez...? kb. 13 éve... A vázba épített stabilizálás tapasztalatom szerint közel sem olyan hatékony, mint az objektívbe épített. Persze nem sokat használtam, de határozottan ez volt az érzésem (a 70-200/4L IS USM obival 40D-n tele végen nem gond az 1/30s (eqv. 320mm), ugyanez nem jött össze a Sony A900-on, pedig ott 200mm volt a vége).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#64) ottkar válasza KTTech (#63) üzenetére


ottkar
addikt

Hát nekem több mint két éve van CCD-s és nem vettem észre hogy olyan rossz lenne. Az meg nagy parasztvakítás hogy 4 FÉ megfogásokat írnak figyelembe se véve hogy a kéz remegése messze nem egyforma az egyének között. Meg is kérdezte valaki hogy nekem kurvára remeg a kezem akkor számíthatok a 4 FÉ megfogásra? Persze számítani lehet, csak kérdés mi jön be.

(#65) ottkar válasza Mercutio_ (#60) üzenetére


ottkar
addikt

"Pentaxék azon döntése, hogy még az új csillagos obik is csak APS-C-re vannak tervezve elveszi az ezen drágább obikat vásárló rétegtől azt a lehetőséget, hogy egy szimpla vázcserével FF-re válthassanak, ha egyszer kijön ilyennel a cég."

Azért se veszek én Pentax optikát, mert bár eszem ágában teljes kockára váltani de jobb a teljes kockás még az APSC-n is. meg a filmeshez is jó. Engem kurvára irritált hogy amikor a kitobit feltettem a filmesre olyan volt minha csőbe bújtam volna. :D

(#66) Cassidey válasza Mercutio_ (#57) üzenetére


Cassidey
senior tag

tokmind1, akkor ff nelkul allitsatok ossze a szettemet pentaxra. pentaxos voltam, egy ido utan rajottem, milyen obikat szeretnek, pentaxra nem voltak ezek, ennyi. van sok szep dolog a pentaxnal, sok elony, szerettem a k10d-met de azt ne vitassuk mar, h az objektivvalsztakuk eleg gyer, es h mar evek ota igergetik az ff vazat de semmi. nem is csak azert kell az ff, h andika ff-t vehessen es oruljon a feje, hanem azert, mert az is lefog vandorolni idovel az olcsobb szegmensbe, es egyre tobb ember fog gondolkodni azon, h valtson. azzal, h a pentax nem lep sem objektivek sem ff teren, azzal leirja magat hosszutavon vmilyen szinten, es en nem tennek ennyi penzt Pentaxba mint amennyit Canonra koltottem/koltok. minden ceg hajt mint az allat, Nikon az utobbi idoben egymas utan hozza ki a jobbnal jobb vazait, Canon bedobta az 5DmkII-t es valoszinuleg van meg az o tarsolyaban is, Sony hozza a baromi versenykepes vazait, a ff a900-at ami szinten egy szuper gep, a Pentax nem csinal semmit. :(

masreszt amugy valoszinuleg azert felesleges itt errol beszelni, mert a belepo dslr vasarlok nagyresze nem rendszert fog valasztani, es lehet nem is baj, csak tudatositani kell, h egy darabig ne vasaraljon be hozza. nem lesz nehezebb eladni a kis beleposzintu vazat a kitobival vagy duplakittel ha rajon, mit akar, mint kitobi nelkuli, nem is tartom nagyobb bukasnak. aki meg osszevasarol meg vakut meg makroobit meg draga telet az mar jobb esellyel tudja, h mit akar..

(#67) KTTech válasza ottkar (#64) üzenetére


KTTech
veterán

Számold ki, hogy 1/320-ad helyett 1/30-atot tartottam ki gond nélkül úgy, hogy remegős a kezem ez kb. 3FÉ többlet... De a 17-55/2.8 IS USM-el is megy 55mm-es végen az 1/4-1/2s (az 1/90s helyett). Egyébként meg számíthatsz a kb. 4FÉ többletre, mert ha baromira remeg a kezed, akkor eleve rövidebb záridőt kell használnod, amit rövidít az IS, valamennyivel (tehát, ha neked 1/620s kell APS-C-n hogy megtarts egy 200mm-es objektívet, az IS segítségével lehet, hogy elég lesz 1/80s is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#68) SSwift2


SSwift2
tag

A new rumor is surfacing regarding a follow up to the Pentax K20D. A Chinese forum, DCHome.net, reveals some specs for what could be the next Pentax DSLR. The initial rumored specs for the Pentax K30D are as follows:

CMOS APS-H (1.3x crop) sensor (not APS-C - 1.5x)
14megapixels
improved AF speed
better ISO control
3.5fps at 14mp
6.5fps at 6mp
new AF assist

Also in the rumor mill is a Pentax K300D with a new CMOS sensor developed in conjunction with Samsung.

(#69) ottkar válasza Cassidey (#66) üzenetére


ottkar
addikt

"Sony hozza a baromi versenykepes vazait, a ff a900-at ami szinten egy szuper gep, a Pentax nem csinal semmit"

Leírtam hogy minek majmolja a másik márkát, hányat tud abból eladni? És most pedig méginkább az lesz hogy az olcsóbb vázak fognak menni. Mit gondolsz a Sony hányat fog abból eladni? Vicces hogy a Sonyt hozod példának mikor ahhoz kevesebb optika van mint a Pentaxhoz.

(#70) Parci válasza KTTech (#63) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk az olympus-nál tényleg marha hatékony volt a vázba épített stabi, nem érzem jobbnak a nikon vr-t. viszont azt sokan elfelejtik, h az obiba épített a keresőt is stabilizálja, ergo könnyebben működik az autofókusz... nagytelénél ez marhára számít.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#71) Terapeuta válasza ottkar (#64) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem mondta senki, hogy rossz a CCD-s. De a másik jobb. Nekem van mindkettő...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#72) ottkar válasza SSwift2 (#68) üzenetére


ottkar
addikt

"better ISO control "

Ez meg mi?

(#73) Parci válasza Allien (#59) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sem kedvem, sem energiám kardozni, de jelzem, ettől még nem lesz igazabb, amit mondasz :)

egyébként pedig, mik az alábbi obik minőségben, átfogásban és fényerőben is versenyképes alternatívái bármelyik rendszerben?
- zuiko digital 12-60 f2,8-4 swd
- zuiko digital 11-22 f2,8-3,5
- zuiko digital 9-18 f4-5,6 (280 g, nyitva levágja az arcod, olyan éles)
- zuiko digital 50-200 f2,8-3,5

csak azért kérdezem, mert egyelőre nikonban sem találom, nemhogy pentaxban!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#74) Terapeuta válasza ottkar (#69) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem mondta senki, hogy a sonynak több üvege van...azt mondták, hogy bivalytempóban fejleszt ... :P

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#75) Parci válasza SSwift2 (#68) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdekes volna. kicsit gyanús a szenzorméret miatt (pontosan milyen optikákat javasolna rá a gyártó?). viszont a többi (3,5 fps stb.) annyira alulra van lőve, h ha igaz, az épp elég nagy baj. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#76) Cassidey válasza Terapeuta (#74) üzenetére


Cassidey
senior tag

igy van :)
ottkar en veled inkabb nem vitatkozom, semmi ertelme :)

(#77) SSwift2 válasza ottkar (#72) üzenetére


SSwift2
tag

Ezt énsem tudom mi lehet. Sok fórumon megy ez a híresztelés.
Pár új lencsét is írnak, de nem tudni mi igaz az egészből.

Pentax will make new versions of lenses:
16-45/4 II SDM
FA28/2.8 II,
FA35/2 II SDM
FA50/1.4 II SDM
FA85/1.8 SDM

new
FA *24 / 2 II SDM,
FA *28-70/2.8 SDM

(#78) KTTech válasza Parci (#73) üzenetére


KTTech
veterán

Ezek az objektívek egyediek... és nagyon jók. A Pana G1-en nagyon jól mutatna az a 12-60/2.8-4SWD :) Könnyű kis walk-around gép lenne vele, jó képminőséggel. Persze az ára nem éppen khm. olcsó... Ja, és Canonban sincs párjuk ezeknek... sajna.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#79) ottkar válasza Parci (#73) üzenetére


ottkar
addikt

És minek gyártana egy másfeles szorzójú 10mm-es optikát? A 14-essel ugyanott van. Még azt nem értem hogy miért vannak sokan annyira megőrülve a 10mm körüli optikákért? A fotótémák hány %-a kívánja meg? Bár igaz hogy mondta már valaki hogy ő 95%-ban 180 fokos látószöggel fényképezne, csak azt nem tudom hogy annak mi értelme. Én igazán szeretem a telét de eszembe se jutna mindent 600mm-el fényképezni, hisz a téma eleve adja a látószöget.

(#80) Szten Márs válasza Parci (#75) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pont ez jutott eszembe... APS-H... oké, de mégis milyen optikát rak rá az ember? Évtizedes manuálobikat? Nem mintha azok rosszak lennének, én imádom őket, nade mégis, erre nem építhetik az új modelt, más meg nincs, szóval jó 99%, hogy ez a hír kacsa....
(Kissé félek, hogy inkább egy 18 megapixeles másfeles croppos szörnyűséget kapunk majd)

(#81) Parci válasza ottkar (#79) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a megfelelőkről beszéltem. úgy mint például zd 12-60 kontra nikon 16-85 vr (mindkettő 24-120 mm ekv.). a nikont ráadásul elismeri mindenki, jó is. leszámítva, h a 12-60 még sokkal jobb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#82) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

de, hogy pro-pentax is legyek: a pancake-eket nagyon irigylem, bár nem akarnám annyiért megvenni őket úgy sem. de akkor is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#83) Parci válasza KTTech (#78) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meglátjuk, mit tud a jövőre megjelenő 20/1,7 és 7-14/4,0 és 14-140/3,5-5,6... ha a 14-140 hozza a mostani leica 14-150 szintjét, igen erős kísértésben leszek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#84) pacorro válasza ottkar (#69) üzenetére


pacorro
aktív tag

Mit gondolsz a Sony hányat fog abból eladni?

Alpha 900-ból szerintem nagyon sokat. Bár tény, hogy Magyarországon arányaiban kevesebb fog gazdára találni.

Vicces hogy a Sonyt hozod példának mikor ahhoz kevesebb optika van mint a Pentaxhoz.

Nem számoltam össze, de biztos vagyok benne, hogy Sonyhoz nem kapható kevesebb objektív, mint Pentaxhoz (most kifejezetten csak az új Sony és Pentax objektívekről beszélek).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#85) werttzui válasza Szten Márs (#80) üzenetére


werttzui
őstag

Sigma :DDD :DDD Esetleg új gép új obik :F

PENTAX

(#86) Parci válasza pacorro (#84) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

( valszeg nagyságrendileg több a200 megy majd el, mint a900, bármennyire is kedvező az utóbbi ára relatíve. de persze a saját szegmensében garantált siker az ákilenccáz. )

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87) ottkar válasza pacorro (#84) üzenetére


ottkar
addikt

A Digifényképnél elég jó a választék 56 optika kapható a Pentaxhoz de sok pld Tamron Sigma hiányzik(Ami pld nekem is van) a Sonyhoz a Tamron Sigmákkal is 46-ot tudtam összekaparni. :D

(#88) Allien válasza Parci (#73) üzenetére


Allien
veterán

Én kb értem, mit mondasz, csak azt is meg kell érteni, hogy a dolgok nagyobbik részét NEM a magyar (középEU) bérekhez árazzák be. Ergo, én is megnéztem az Oly lencséket, és már a fényerőben is jbbak voltak, mint a többiek. Csak, az árcédulában IS meglátszik ez, azaz szintén ott tartunk, hogy az én anyagi helyzetembe tőlem lehettne csúcsszuperhiper, 10-600mm-s, F1,2-s optikája is (elvi síkon persze), ha esélyem sincsen ebben az életembe megvenni. :DDD Tehát, félre ne érts, tetszett az Oly 5xx-s sorozata, de nekem a Pentax jutott. Szerencsémre, találtam itthon egyből egy 58mm 2-s manuális optikát (M42, Helios 44). Kezdem megszerettni. Csak, sajnos vennem kellene vakut is, de ez most mellékes. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#89) rumos14 válasza Szten Márs (#30) üzenetére


rumos14
nagyúr

pár K200D tesztből, amit megnéztem, nekem is az jött le, hogy a jpeg-ek túlélesítettek. persze 1. ezt lehet gépen belül állítani 2. Canon-hoz képest főleg feltűnő, mert ők meg inkább az ideálisabbnál lágyabb alapbeállítást alkalmaznak 3. az élesített képek egy hozzá nem értőnek vszleg jobban tetszenek.
amúgy meg sztem nem kell ezen vitatkozni, én simán besimerem, hogy a Sony-m jpeg képei elég bénák tudnak lenni, alacsony kontrasztú témáknál a részletek mennek a levesbe.
azzal viszont tökre nem értek egyet (nem te írtad, tudom), hogy kvázi mindegy, hogy az ember milyen belép DSLR-t vesz, mert myg mondjuk az én Sony A300-amban nagyon jó live view (ciki megemlíteni, tudom) és beépített képstabi van, egy Nikon D60-ban egyik sincs. persze másban meg jobb, szó se róla, csak nekem ezek a dolgok nagyon nem voltak mindegyek.
jó a topik amúgy :K

(#90) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

szeretnék a közeljövőben gépet venni. még nem volt soha tükrösöm, kompaktokkal fotózgattam.
ahányszor nekifutok, mindig a canonnál állapodok meg, hogy az kell nekem.
a két, még versenyben lévő darab a 30D és a 450D. előbbit használtan kapom már csak meg emberi áron, az utóbbiból pedig bőséges a kínálat.
melyik kell vajon nekem?
képminőségre nekem mindkettő tökéletes szerintem, de a 30D masszívabbnak, tartósabbnak ígérkezik, míg a 450D-nél ott van a másfélszer annyi Mpixel és az ICS.

használnám családi fotózástól kezdve a rendezvény és partyfotózáson keresztül a koncerteken át a tájképig mindenre.
nézegettem teszteket, de egyik mellett sem tudtam elkötelezni magam. lehet mondjuk, hogy az én hiányosságom...

szívem szerint 40D-t vennék mondjuk, de annak az árából már kijön a másik kettő valamelyik 1 vagy akár 2 objektívvel is.

szemeztem még a Nikon D40x -szel, de az nem ez a kategória, ugye?

köszi előre is :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#91) rumos14 válasza Szten Márs (#31) üzenetére


rumos14
nagyúr

erre kiváncsi leszek, gondolom te is ;)
ha kérhetem, LR-ot használj, Sharpening 25-ön (alapérték)

(#92) rumos14 válasza Parci (#42) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát az alap Oly-k és a jó ergonómia sztem elég távol vannak egymástól, a 400-as sorozat meg aztán főleg. konkrétan: nem lehet megfogni rendesen.
illetve kövezz meg, de azért a 400/500-as sorozattal készült képek sztem azért elmaradnak egy belépő Canon/Nikon-tól. mondom ezt Sony tulajdonosként, teljesen pártatlanul.

(#93) rumos14 válasza Mercutio_ (#50) üzenetére


rumos14
nagyúr

Minolta AF obik túlnyomó többsége használható a Sony DSLR vázakkal. persze nyilván egy A900-ra nem érdemes feltenni egy ősrégi 28-80-ast...

(#94) zsity válasza rumos14 (#92) üzenetére


zsity
tag

Én komolyan nem értem ezt az állandó rinyálást a 4xx-es oly-k fogása miatt. Annak idején több órás rendezvényeket képes voltam végigfotózni egy prakticával, előtte meg egy exakta-val, azelőtt egy exa-val, amiken még annyi fogás és még annyi markolat sem volt mint egy 4xx-es oly-n...és még mindig nem tört le a kezem. Ámbátor lehet, hogy velem van a probléma és én fogom rosszul a gépet, amikor leginkább az objektivnél fogva tartom és a másik kezemmel pedig leginkább csak megtámasztom.

(#95) philoxenia válasza Cassidey (#54) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyi pénzből kis erőltetéssel már majdnem meglenne egy középformátumú váz+hátfal igazán jó obikkal. ;] Mivel az 5D MarkII nem igazán riportfotós váz tudtommal, a konkurencia majd a középformátum felől jön... :U Le fognak ott is menni az árak szerintem... Pár év kérdése. Öt éve a digit tükrös rendszerek a magyar átlagpénztárcához elérhetetlenek voltak szinte, ma pedig már komolyabb fotósszándékhoz nem is ajánlana senki kompaktot....

Stabikhoz: A K10D-n alig használom, csak beltérben, ha nincs állvány és nem tudom a gépet a kívánt képkivágás miatt sehová sem letenni... Állvány a legjobb stabi tudtommal. Persze amatőr felhasználásra gondolok itt, pénzért fotózva mások lehetnek a preferenciák.... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#96) Parci válasza rumos14 (#92) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az e-420/e-520 nagyon jó képeket csinál, simán versenyképes bármivel, főleg jpg-ben. igen, iso 1600-tól zajosabb, de nem mindenki a pincében fotózik. ettől még hátrány, csak kezeljük a helyén. az e-420 fogásával nekem semmi bajom sincs, pont úgy kell megfogni, mint az összes manuális gépet kellett uszkve 50 éven keresztül. :)

az e-420 amúgy könnyű is, olcsó is, és marha jók a kitobik, tehát például annak, aki nem akar aztán komoly optikákra költeni, részemről highly recommended. ha stabi is lenne benne, nem tudnék belekötni (jó, pici a kereső... de ha az is nagy lenne, annyira nem tudnék belekötni, hogy én is azt venném e-3 vagy d90 helyett).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#97) Terapeuta válasza sanyixXx (#90) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én azt mondom tekintettel arra, hogy még nem volt tükrösöd, hogy inkább újat vegyél. Így inkább a kisebbet javaslom. Ellenben ha teljesen megbízol abban, akitől veszed, és ha nem zavar a 30D mérete és súlya, akkor azt vedd.

Ezt a súly és méretdolgot nagyon gondold meg, mert abból amit írsz, úgy tűnik, hogy egy mindenes gépet szeretnél, amit viszel magaddal majd mindenhova...alapvetően a 30D már nagy ehhez, bár ez attól is függ, hogy mennyi és mekkora obit cipelsz magaddal...

Tehát egy szavazat a kisebb mellett ...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#98) Terapeuta válasza Parci (#96) üzenetére


Terapeuta
őstag

Azé' az ISO1600-hoz, sőt a 3200-höz sem kell olyan sok pince :U

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#99) Terapeuta válasza philoxenia (#95) üzenetére


Terapeuta
őstag

Állvány a legjobb stabi tudtommal. Persze amatőr felhasználásra gondolok itt

A legjobb amatőr állvány a stabi...azt arra találták ki, hogy ne kelljen cipekedni...a profik pedig használjanak állványt :K

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#100) Parci válasza Terapeuta (#98) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézőpont kérdése, és leginkább úgy lehet eldönteni a szükségességét, h az ember megnézi az elmúlt 1000 képét, és megvizsgálja az iso 1600+ -osak arányát. persze, ha azért nincs sok, mert elő sem vette a gépét, az más. nálam mindenesetre 0,1% alatt van, és nem vagyok ezzel egyedül.

másrészt, inkább azt mondanám, h van egy másfél fényérték hátránya az olympus-nak. igen, ez hátrány. ennek ellenére bármikor újra ezt választanám jópár másik termékkel szemben, az összes többi ok miatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.