Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) padre71 válasza Clark_1 (#396) üzenetére


padre71
tag

Hasonlóan hozzád, én is a dslr és az ultrazoom kategória között ingadoztam, míg végül vettem 2 hete egy Olympus 410 + 2 kitobis dslr-t. Hogy mi döntött mellette?

Szétnézve a kínálatok között megállapítottam, hogy a jobb minőségűnek mondott ultrazoomos gépek kb. 80-100k közötti árkategóriában mozognak vagy fölötte (Panasonic Lumix DMC-FZ50 , Olympus SP-570 UZ, Canon PowerShot SX10 IS , Nikon COOLPIX P80 ). Ezért a pénzért már lehet belépő szintű dslr-t is kapni akár kit obival is (Olympus 410,420; Nikon D40, Sony Alpha DSLR-A200K , Pentax K200, Canon EOS 1000D).
Mivel hasonló célokra használom én is a gépet, mint te, nekem is szempont volt a viszonylag kisebb méret, a könnyebb kezelhetőség és az, hogy utána már nem nagyon van lehetőségem fejleszteni (anyagi okok miatt). Itt jött képbe az Olympus. Kis méretű, így könnyen magával viheti az ember bárhová. Kezdőnek, aki nem akar sokat áldozni drága felszerelésre de már kinőtte a kompakt gépet, annak szerintem ideális. Tudom, hogy az igazi fotósok számára a Canon és a Nikon a gép, de sajnos ezen típusokból a belépő 140-150k-ról indul és előbb-utóbb be kell szerezni a kit obi mellé egy tele obit is, ami 70k-100k körül indul és már rögtön 250k körül tart az ember. Erre már nincs pénzem.
A belépő dslr-k közül a legjobb ár/érték aránya véleményem szerint az Olympus 410-es 2 db kitobis (14-42 és 40-150; 2x szorzóval kell számolni) verziónak van. Én 95k-ért vettem. Ennek a kit obijait dicsérik, jó minőségűnek mondják. Átlagfelhasználónak ez a két obi bőven elég. Nekem nagyon tetszik. Gondolkodtam a 420-on is, de végül teszteket olvasgatva úgy döntöttem, hogy nekem nem ér meg +20k-t az a néhány apróság.

Szerintem felesleges kiadni 150-200k-t egy gépért, ha nem akarsz nagyon belemélyedni a fotózásba és nem használod ki a tudását. De ez csak az én véleményem …

(#402) hemaka válasza amatörfotós (#397) üzenetére


hemaka
nagyúr

FF miatt, nameg azért is mert egyszerűen jobb, D700 egyértelműen. :K

(#403) mynames


mynames
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Bocs az offért :R , de én nem vok járatos a dslr világban, és igy nem tudom, hogy melyik honlapon (apronet és expr.-en kívül) érdemes hirdetni egy eladó dslr-t, ha segítenétek...
Privibe ha kérhetném a további offok elkerülése végett.

Köszönöm,
mynames

(#404) philoxenia válasza mynames (#403) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a PH!-n például. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#405) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

halihó!
pentax k200d - új, garis, de belépőszint
pentax k10d - régi, kicsit garis, középkategória (van benne "vas")
nikon d80 - szintén régi, nemgaris, ugyancsak középkategória

specifikációkat nézegettem, de inkább konkrét személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi..
mondjuk a pentaxokat a dpreviewen eléggé le is húzták.
szerintetek mennyire elfogult ez az oldal?

ezek közül mit javasolnátok? v esetleg alternatíva?
szeretem ha tartós a masina, van fogása (bár ez relatív), jól ellátott alkatrésszel/kiegészítőkkel,van rajta felül lcd, minimális a képzaja (akár hosszú expóknál is)
a liveview talán makróknál lenne jó, bár annyira nem lényeg szerintem.

nem ma kezdtem ezt a fotós dolgot, bár van még mit tanulni.
(anno még Zenittel startoltam, majd egy pici kompakt, most meg egy bridge, de azzal nagyon nem vagyok megelégedve...)
igazából nincs spec dolog amikre szeretek lődözni, inkább hangulatfüggő.
terveim szerint először alapobival kitapasztalgatnám, azután meg olcsójé valami régi analóg telét szereznék hozzá megfelelő bajonettadapterrel. wide állásban állítólag hordósítana, de ugye nem ez a tele lényege. utána max egy fényerős fixet, ezekről is hallottam szépeket...

a sok rizsa lényege, h szeretnék hallani a fentiek alapján pár véleményt a nagy becsben tartott, hosszú szakállú, megráncosodott, bár rettentő tudású szakiktól hogy melyik pirulát is vegyem be... :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#406) rumos14 válasza macskajancsi (#405) üzenetére


rumos14
nagyúr

részemről csak annyi, hogy jól összeszedted a "strapás-felső kijelzős" olcsóbb gépeket. lehet hogy a dpreview - ami az egyik legjobb tesztoldal sztem - nem ír jókat a Pentax-ról, de itt a fórumon igenis jókat szokás írni a márkáról, szóval érdemes több helyről informálódni. bennem is volt egy olyan fíling, hogy a jpeg képei nem az igaziak, de ezt Szten (bár biztos csalt ;] ) eléggé megcáfolta, pont egy K10D-n keresztül.
képzaj tekintetében a Nikon jobb, viszont a Pentax-ban van beépített képstabilizátor, bár lehet, hogy egy "régisulis" fotósnál ez nem annyira fontos.
szóba jöhet még egy kétszámjegyű Canon, árban talán egy használt 40D belefér.

(#407) Daert


Daert
őstag

Hali!
A közeljövőben szeretnék gépet vásárolni,de nem tudok dönteni.Sok tesztet véginézegettem és már zsong a fejem.
Szal az alábbiak közül melyiket ajánlanátok megvételre,ha ezek a szempontok:
90,max. 100K a felső árhatár.
Mérete nem lényeg,lehetőleg strapabíró legyen,jó képalkotó szoftverrel.Duplakit-es rendszer anyagi okok miatt nem érdekel,tehát viszonylag nagy obival legyen.Autófókusz jól jöhet (tehát a Nikon kilőve).Ne kelljen utólagosan sokat vacakolni a képek javítgatásával.Viszont egyszerűen kezelhetőt szeretnék mivel kezdő vagyok.
Alternatívák:
Sony A200
Olympus E420
Canon EOS 1000D (ez már nagyon a teteje,100K alá épphogy befér)
Egyéb javaslatokat is elfogadok. :R

(#408) johnjohn válasza Daert (#407) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezek közül szerintem a Sony ! Később vehetsz hozzá remek Minolta obikat, valamennyi AF
Minoltát kezeli. Itt mindent megtalálsz !

(#409) Daert válasza johnjohn (#408) üzenetére


Daert
őstag

Valóban.
Az Olympus-nak viszont jobb az érzékelő tisztító funkciója és élőképet is meg tud jeleníteni.
De ha a Sony jobb képet produkál.... :U ?
A Canon 1000D?

(#410) rumos14 válasza Daert (#407) üzenetére


rumos14
nagyúr

pedig már pont egy Nikon D40X-et ajánlottam volna, a váz 80k, kitobit sztem találsz olcsón olyantól aki kitben vette de lecserélte. ha nem akarsz más obit feltenni rá (márpedig ha leszögezed hogy 100k és nem több, abból erre következtetek), akkor nem számít hogy van-e benne AF. sőt most néztem egy D60 VR-es kitobival kijön 100k-ból, na ezen csodálkoztam: [link].
írom mindezt Sony váz és Minolta obi használóként ... az A200 80k-ért mondjuk jó vétel, beépített késptabival. MM-ban asszem szokott volt ennyiért kitobival is lenni, de az lehet hogy a nagyon gyenge Sigma 18-50 volt... szóval a Sony ellen annyit hoznék fel, hogy a jpeg képei sztem nem az igaziak, RAW konverziók sokkal szebbek, részletesebbek.

(#411) johnjohn válasza Daert (#409) üzenetére


johnjohn
addikt

Canon 1000 D ? Alap fapados Canon, jó képminőség, vásári fröccsöntött műanyag tojáshéjba csomagolva. Féltem megfogni. Madárkezű usereknek lett ? gyártva.

(#412) hcs57 válasza rumos14 (#406) üzenetére


hcs57
őstag

hogy a jpeg képei nem az igaziak, de ezt Szten (bár biztos csalt ) eléggé megcáfolta, pont egy K10D-n keresztül.

Ezt Szten nem fogja jó néven venni..

Biztos vagy benne? Mivel bizonyítod? :((

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#413) hcs57 válasza Daert (#407) üzenetére


hcs57
őstag

A DSLR nem biztos, hogy jó választás, ha ennyire költség érzékeny vagy..

Pl.: a Panasonic FZ5 nagyon jó bridge gépet csinált, és tudja azt, amit akarsz.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#414) Daert


Daert
őstag

Köszönöm mindenkitől a válaszokat-reakciókat.Azt hiszem hogy a Sony és az Olympus közül fog kikerülni a győztes.ITTcsak a Nikon D60 van jó árban,de úgy hallom a Nikonhoz drága az obi(ha esetleg későbbiekben cserélni szeretném).Úgy gondolom egy belépőszintű DSLR gép egy átlagfelhasználónak bőven megfelel,ezért is írtam ezt a ~90K-s kategóriát.
Mellesleg egy Konica Minolta Z20-at cserélnék le ezzel.
Szeretnék egy gépet amit jól beállítva a legtöbb adódó körülmény között jó felvételt készít,és hát bevallom hiányzik a manuális állítgatás.
Apropó, a Sony-hoz és az Olympus-hoz könnyű és relatíve olcsó obit vásárolni,akár használtan is?

[ Szerkesztve ]

(#415) rumos14 válasza hcs57 (#412) üzenetére


rumos14
nagyúr

no offense, de remélem, neki jobb a humorérzéke mint neked, és emlékszik arra, hogy elsőként ismertem el, hogy teljesen jók a jpeg képek.

(#416) rumos14 válasza Daert (#414) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony/Minolta használtpiac eléggé pezseg, bár egy, a kitobi tartományát lefedő, ahhoz képest minőségi ugrást jelentő obi használtan is olyan 50k.

(#417) macskajancsi válasza rumos14 (#415) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

ezt jó hallani, thx! :)

egy használt 40d max pár ezer expóval nagyjából mennyiért szokott gazdát cserélni mostanában?
szerintem:
újan 160-180 egy váz minimum. szerintem bő 100 környékén nem találok effélét használtan sem... :(
uh valszeg marad a k10d.

coito ergo sum...

(#418) Szten Márs válasza rumos14 (#406) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nana, ilyet még az esetleges ilyen hozzáállás kifigurázásaként, viccből, iróniából se, mert a végén még komolyan veszik :D
Nem győzöm hangsúlyozni, a RAW-ok teljes nyugodtsággal elkérhetők tőlem :K

Egyébként a Nikon minimálisan, de szó szerin minimálisan jobb zajban, ugyanaz az érzéeklő dolgozik ugyanis az itt felsorolt három gépben, és úgy tűnik más trükk folytán sem húzott el egyik, vagy másik gép zajban a többitől. A használt 40D felkutatása jó ötletnek tűnik :K

Parci véleményét várnám a képekről azóta is, mert ő kardoskodik a legjobban, hogy márpedig mennyire rosszak a Pentaxok JPG-je, de egyelőre még nem reagált semmit a képekre.

(#419) Daert válasza rumos14 (#416) üzenetére


Daert
őstag

Egy ismerősöm épp most hívta fel a figyelmem,hogy itt-ott használtan,jó állapotú Canon 350-400D-ket lehet venni.Megéri ~80K-ért 4-6000expóval ilyen gépeket használtan venni,vagy a használt nagyon zsákbamacska?Mire kell figyelni?

(#420) ottkar válasza macskajancsi (#405) üzenetére


ottkar
addikt

"mondjuk a pentaxokat a dpreviewen eléggé le is húzták"

Aki nem lát a Canon Nikonnál tovább.

(#421) rumos14 válasza macskajancsi (#417) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó lesz az a K10D, amit leírtál, az elvárásaidnak teljesen megfelel.
esetleg még 30D, de akkor már inkább a Pentax. Cassidey felrakott egy raw iso800-as képet egy másik totyikba és kvázi zajmentes. engem meggyőzött.

(#422) rumos14 válasza Daert (#419) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem a 350D felett eljárt már az idő, a 400D jobb, de fogd kézbe, én nagyon műanyagnak tartottam a 450D-t, még a Sony A200-hoz képest is.

(#423) sanyixXx válasza macskajancsi (#417) üzenetére


sanyixXx
senior tag

párezer expós 40D-t nehéz találni. vagy alig használt és még drága vagy már van benn vagy 35 ezer:)
elég jó gép ahhoz, hogy ne akarjanak megszabadulni tőle. itt egy fórumtárs akart egy darabig eladni egyet, de már ő is meggondolta. 190k alatt nincs váz újonnan sajnos itthon. vagy legalábbis nem láttam :) pedig kerestem rendesen.
van egy vaterás eladó, aki US-ből küldözget holmit, nála 165k az új 40D. Csak győzzed pénzzel a felszerelését:)
én ilyen szempontból jó boltot csináltam, mert 240k -ért leütöttem egy kb. 8k expós 40D-t 2 obival, táskával, kártyával.

mindenesetre szurkolok:)

egyébként ott van még a 20D (már 65k pénzért) és a 30D (90-100k pénzért) is, ha canonnál akarsz maradni. azokban mondjuk egyel régebbi az érzékelő és tisztítórendszer sincs bennük. canon-nál az a 400D és 40D-től van. ha kritérium a tisztítórendszer, akkor még az olympus gépek faszák.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#424) Tüzi válasza sanyixXx (#423) üzenetére

Tisztítórendszer egy mókusvakítás, sok haszna nincs.
Teljesen jó egy 30D is, kérdezd Dtomi-t. De a 20D is. Kétszámos szériából úgy tudom ennek van a legjobb képe.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#425) sanyixXx válasza Tüzi (#424) üzenetére


sanyixXx
senior tag

én azért bízok a 40D-mben :DDD
te is olyat használsz, ha jól tudom. de ha gondolod, adok egy 20D-t cserébe :DD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#426) hcs57 válasza rumos14 (#415) üzenetére


hcs57
őstag

Van humorérzékem, de ezzel nem viccelődnék.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#427) johnjohn válasza sanyixXx (#423) üzenetére


johnjohn
addikt

Fukaréknál 180 000.- a 40 D váz ! Ha még van !

(#428) Szten Márs válasza hcs57 (#426) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igazából tudtam, hogy viccből írta, és pont ezért nem veszem magamra kicsit sem, csak ilyenkor attól félek mindig, hogy esetleg lesznek mások, akik nem tudják, hogy csak vicc, és megkavarja őket.
(Tudom, paranoiás vagyok, majd kezeltetem :D )

(#429) Tüzi válasza sanyixXx (#425) üzenetére

Nem mondtam, hogy ne bízz benne, de cleaning nem ér sokat benne. Jó marketing fogás, és kész.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#430) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

köszi mindenkinek!
ezek alapján + a rendelkezésre álló pénzmag alapján valszeg a k10d lesz.

1-2 ötletet kérnék még h mire figyeljek használt váz vásárlásakor, és teljes lesz az öröm.. :)

coito ergo sum...

(#431) #27070592 válasza sanyixXx (#423) üzenetére


#27070592
törölt tag

A Canon szenzor-rázogatása mint tisztító eljárás nagyon jól működik, abban az esetben ha laborkörülmények közepette bontod ki a gyári csomagolást, majd a vázsapka levétele után egy másodpercen belül rátekered azt az objektívet, amivel a zár végelgyengüléséig használni fogod a vázat (objektívcsere nélkül).
Minden egyéb esetben rendszeres pneumatikus (lsd. körtepumpa) vagy mechanikus (lsd. szakműhely) tisztítás szükséges. :)

(#432) hcs57 válasza johnjohn (#427) üzenetére


hcs57
őstag

Ma fogtam egyet a kezemben.. s meglepődtem. Csak egy tárcsája van?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#433) hcs57 válasza macskajancsi (#430) üzenetére


hcs57
őstag

Ki kell próbálni mindent rajta, ez a legbiztosabb. Nem igazán tudok tipushibákról, pedig nekem is K10D-m van.
Kérdés: hol veszel K10D-t?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#434) macskajancsi válasza hcs57 (#433) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

itt phn egy kollegától, ha minden jól megy...
én ennyit csinálnék magamtól:
- fehér expó, obi nélkül a porszemek miatt
- fekete, sapesszal a hotpixelek/ccd hibák miatt
- lötyög-e
- retkes-e
- karcos
ezen kívül még mire kellene figyelnem?

coito ergo sum...

(#435) hcs57 válasza macskajancsi (#434) üzenetére


hcs57
őstag

A fehér expónak semmi értelme... max. a tisztításra jó.. a fekete pedig nagy valószinüséggel kihoz a 10 millióból egy hotpixelt.. na és? Akkor nem veszed meg?

Nem fog lötyögni, s remélhetőleg tiszta és karcmentes lesz.

Csak megjegyzem, elég jó váz ez...

Mennyiért veszed?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#436) macskajancsi válasza hcs57 (#435) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

effektíve 110ért. ha még meglesz addig, amíg összekaparom rá a zsetont.
pár 100 expós állítólag, szinte túl szép h igaz legyen...

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#437) hcs57 válasza macskajancsi (#436) üzenetére


hcs57
őstag

Jó ár érte, mármint neked.. :D

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#438) Szten Márs válasza hcs57 (#432) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, kettő tárcsája van. Egyik a gép tetején, a másik pedig hátul, egy olyan tárcsa, mint amilyennel a K10D-n a fókuszpontok száma és módja között lehet váltogatni.

(#439) hcs57 válasza Szten Márs (#438) üzenetére


hcs57
őstag

Néztem azt a nagy tárcsát, de nem esett a hüvelykujjam alá..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#440) Tüzi válasza hcs57 (#439) üzenetére

Akkor lapát kezed van :F :D
Nekem sincs kis kezem, de nekem teljesen kényelmes a tárcsa. Egyedül egy normális kijelző hiányzik a 40D-ből nekem, meg talán egy picivel több dinamika. De nekem ennél jobb váz egyelőre nem kell.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#441) Tüzi válasza Tüzi (#440) üzenetére

kicsit sok a "nekem" bocs :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#442) Papichulo


Papichulo
tag

Tervezem most egy Canon EOS 450D megvételét mert már komolyabban érdekel a fényképezés,szerintetek megéri ez a típus? Most váltok kompaktról,de nem vagyok teljesen amatőr, kompakton is manuálba fotózok úgyhogy már van fingom a dolgokról :) Vagy esetleg tudok hasonló árkategóriában jobb gépet(max 150e-ig)? Nem átmeneti gépnek akarom,hanem hosszabb időre és újonnan... Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#443) ottkar válasza macskajancsi (#434) üzenetére


ottkar
addikt

A porszemek miatt? Miért ha lesz az érzékelőn valami akkor nem veszed meg?Ahhoz felesleges az optikát levenni, egy homogén felületet kell keresni. Mi lötyög e? A gíró lötyög a házban mert lötyögnie kell.

(#444) Cassidey válasza Papichulo (#442) üzenetére


Cassidey
senior tag

en inkabb hozzatettem picit, es vettem egy 40D-t hasznaltan meg garival. szerintem megfontolando. :)

(#445) Zebu válasza Papichulo (#442) üzenetére


Zebu
addikt

Fogtad már a kezedben a gépet?

Fogj a kezedbe 1-2t és úgy dönts!

Bár gondold át, mert a gatyád rámegy!

Pont a minap néztem, hogy 1-2 bridge gépnél 10cm környékén van a közelpont makrózásnál...

DSLR-nél nem is tudom van-e ilyen obi! :) Vagy ha van, akkor nem 2 fillér....

[ Szerkesztve ]

(#446) Papichulo válasza Zebu (#445) üzenetére


Papichulo
tag

Nem,jogos! Szerintem valamelyik nap elmegyek megfogdosni :D

Cassidey Igen,szemeztem azzal is,de újonnan iszonyat drága,inkább azt a pént obira költeném, meg ahogy elnéztem a technikai adatokat nincs olyan sok különbség a 2 gép között(ugyanolyan az érzékelő stb.), hogy nekem megérje az árát...

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek! :)

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#447) johnjohn válasza Papichulo (#446) üzenetére


johnjohn
addikt

180 000.- újonnan a 40 D, és azért csak sok különbség van köztük, szerintem nem mindegy, hogy belépő kategóriát, vagy félprofit veszel ! Az árkülönbség nem olyan nagy.

(#448) Zebu válasza Papichulo (#446) üzenetére


Zebu
addikt

Bár ha a kezedbe fogod, akkor úgyis Nikont veszel! ;] ;] :P

(#449) Papichulo válasza johnjohn (#447) üzenetére


Papichulo
tag

Hát az igaz hogy jobb a félprofi,de 180e-ért még csak egy vázat kapsz objektív nélkül. Én úgy gondolom hogy jobb ha veszek egy olcsóbb jó vázat (450d) és veszek hozzá minél több jó obit,mint egy drága, de jobb vázat obi nélkül és még más obira se marad pénzem. Remélem értitek miről beszélek mert elég hülyén fogalmaztam :D

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#450) hcs57 válasza Zebu (#448) üzenetére


hcs57
őstag

Vagy Pentax-ot.. :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.