Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) sasa134 válasza Mr.Csizmás (#35250) üzenetére


sasa134
addikt

Azokat nagyon :)
De egy FA 35 f2, FA 50 1.4 is elég tuti, és ezek olcsó üvegek (250-300euro közt használtan). Kérdés persze, hogy a régi filmesek hogyan rajzolnak erre a nagy és modern szenzorra. Meglàtjuk.

Avanti Roma

(#35252) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sziasztok!
Még sosem volt a kezemben dslr gép,így egy kis segítséget kérnék.
Venni szeretnék egy Sony a230-at kit objektívvel használtan.A tulaj szerint 4700 az expószám.
Mire kellene figyelnem vásárláskor?A 40000-es ár jónak tűnik érte.
Köszönöm!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#35253) xXxian válasza Mr.Csizmás (#35242) üzenetére


xXxian
senior tag

Tudom, de DSLR-ben azt hiszem ez elég innovatív.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#35254) Virág et.


Virág et.
senior tag

Sziasztok!

Kihasználnám az alkalmat, hogy a Pentax obikról beszélgettek... :) A K-m43 átalakítókkal van valakinek tapasztalata?
Nagyon csábít a MM Olympus E-PL6 kit akciója, azzal is győzködöm magam, hogy egy olcsó konverterrel még a régi analóg Pentax gépem objektívjeit is elővehetném játszani.
Viszont az a gép KAF bajonettes...vajon működnének (nyilván manuálban) a sima K átalakítóval, vagy felejtős a dolog?

Előre is köszönöm!

(#35255) jjeahh válasza Virág et. (#35254) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen objektívekről van szó?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35256) Virág et. válasza jjeahh (#35255) üzenetére


Virág et.
senior tag

Semmi extra, hobbi kitobi kategória, Pentax 80-320mm FA f/4.5-5.6 és 35-80 FA f/4-5.6
Mivel az E-PL6 az alap 14-42-vel jönne, gondoltam amíg nincs jobb addig kipróbálnám a régieket manuálban.

(félreértés ne essék full amatőr vagyok, az elvárásaim is ehhez igazodnak)

(#35257) jjeahh válasza Virág et. (#35256) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha kell a tele max a 80-320-at kipróbálhatod, ha jól látom van rekeszgyűrű rajta és a manuál fókusz sem focus by wire, így elvileg működni fog mft-n is manuál fókusszal, de egy masszív állvány kelleni fog, mert 150mm fölött kézből kitartani egy ilyen pici vázzal azt az obit... :( 35-80 szerintem nem valami érdekes. Mondjuk én hagynám a francba az egészet és inkább egy rendes fényerős fix manuális obit vennék helyedben a kitobi mellé 3-5k-ért, pl. helios 44-2, OM zuiko 50mm F1.8, minolta md 50mm F1.7, ezek olcsók és nem rosszak, kezdőként valszeg nagyon élvezni fogod a dof-ot meg bokeheket amit nyújtanak a kitobihoz képest :D Én is ilyenekkel kezdtem anno, sőt még ma is használom őket, az aláírásomban lévő linkeken megkukkanthatod amatőr fejjel olyval meg panával mit lehet kb. kihozni belőlük.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35258) Grga_Pitic válasza krisz12071 (#35252) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Úgy kezeld a véleményem, hogy nem vagyok otthon Sony-ban .
Ha jól látom, akkor ez egy kb. 7 éves, belépő szintű gép CCD szenzorral (=gyenge teljesítmény magas érzékenységen) és A-bajonettel, amire már nem gyártanak obit.
Erről nem nagyon fogsz tudni előrébb lépni, csak ha lecseréled. Én nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#35259) 80hun válasza Grga_Pitic (#35258) üzenetére


80hun
addikt

Még néha jönnek ki új obik A-bajonettre, de a lényeg hogy hatalmas választék van rá használt és akár új obikból.is :)
Sony , Minolta AF és 3rd party gyártók közt is.
A gép tényleg kicsit régi :)

Előrelépni lehet róla A58 , A68 , A77 , A77m2 és még a régi A580 ami egy jól sikerült gép volt , Inkább anyagi kérdés az előrelépés. akár A-bajonetten belül is. :)

(#35260) faki_ válasza Virág et. (#35256) üzenetére


faki_
senior tag

Már jjeahh leírta a lényeget, csak annyit kiegészítésként, hogy a kisebbik objektívre ugyan nem lesz szükséged, de a pár ezer forintos értékéhez képest nekem kifejezetten tetszett digitálison, jó képe van. A nagyobbik nem tűnik valami nagy durranásnak és hátránya, hogy kényelmetlen a fókuszgyűrű használata a kifejezetten manuálra tervezett objektívekhez képest.

(#35261) Grga_Pitic válasza 80hun (#35259) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Úgy látom, a Sony erőteljesen az E-mount felé megy, ez leértékeli az A-mountos objektíveket, mint a 4/3 esetében. Igaz, úgyis fel lehet fogni, hogy olcsón lehet rá építkezni. :)
Ezzel együtt sem választanám, de persze tudni kéne a pontos igényeket. Mondjuk amikor látok 0 km-es A5000 kitet 80-ért, vagy szép reményű Samsung kiteket 60-ért használtan, nem beszélve az m4/3-ról, hát...

(#35262) Virág et. válasza jjeahh (#35257) üzenetére


Virág et.
senior tag

jjeahh, faki_ : Köszönöm!

Én se várok csodákat tőlük, de úgy voltam vele, hogy ha már ott porosodnak a polcon akkor megér 2-4e forintot egy konverter hozzájuk. Tényleg csak bohóckodni kellenek, ha beválik a gép akkor nyilván kell majd lőni hozzá valami normális objektív(ek)et.

Igazság szerint valószínűleg a 14 éves lányom fog vele érdemben fotózni, én leginkább csak családi képekre használom majd. Mondjuk ehhez sem ártana majd egy nagyobb fényerős szerelék, bár remélem a 4/3" érzékelőméret miatta kitobival is jobb lesz a mostani 1/2.5" CCD-s bridge-től (igaz az F2.8-3.3)

u.i.: jjeahh, gyönyörű helyen laksz.

[ Szerkesztve ]

(#35263) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Egyenlőre akkor kihagyom a Sony-t és még nézelődök tovább!Az ára miatt gondoltam rá,hiszen egy átlag új kompakt is ilyen árban mozog és ez mégiscsak jobb lehet.Semmi extra nincs a használat terén,egy otthoni kis gépnek nézegettem.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#35264) zolikaDB válasza krisz12071 (#35263) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vegyel hasznaltan Canont, Nikont, olcso obik, kiegeszitok, ha megunod, nagyot mar nem buksz rajta, fejleszteni meg tudod.
EOS 450D, 500D, 550D, 600D, 1100D, 40D, 50D illetve D40, D40x, D80, D90...

[ Szerkesztve ]

(#35265) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok. Újra itt :DDD

Keret most 150-160k, garis, használt gép is érdekel. Makró, portré, ez a kettő megoldható pl egy ~70mm makro obival? Város, táj, természet fotó.
Annyi a kérdésem első körben, hogy Pana GX7 v Nikon tükrös 5200/5300?
Kb egy árban vannak. Pana 2x gyorsabb záridő, 10 kép /mp, touch kijelző, 10 dekával könnyebb.
Nikon obi hegyek, nagyobb, lassabb, vagy 100-150 több kép egy feltöltéssel.

(#35266) Mr.Csizmás válasza t.imi (#35265) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

panához is sok obi van :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35267) sasa134 válasza t.imi (#35265) üzenetére


sasa134
addikt

Erre talán a 12-50 a legolcsóbb megoldás, a makró mód miatt, meg a 12es kezdő sem rossz. [link] [link]

Plusz használtan egy E-M5 a stabi miatt, meg egy 45 1.8 portréra. Szerintem. (persze mindjárt megkapod, hogy szonit kell venni mert a kettőnyolcassigma blablabla :D)

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#35268) Zotya21 válasza t.imi (#35265) üzenetére


Zotya21
senior tag

gépre vagy obira egybe ? :D

én ahogy észre vettem nagyon elszállnak az árak a fényképezés terén

nekem d5500 van mert az érintő kellett meg mert ez új, de normális objektíveket venni megint csak elég drága hozzá

sztem az 1/4000 vagy 8000 már nemszokat számít, 1 stop, ha ott kell járatni akkor már elkel egy nd szűrő

sigma 17-50 van hozzá, de lehet én vagyok a béna vagy tényleg elég kicsi a kontraszt ezen az üvegen

de a legnagyobb problémám nekem is hogy kéne egy nagy fényerejű fixobi
pl 35 vagy 50 es f1.8
aztán egy macro 40/60/90mm es f2.8 minél hosszabb annál jobb és ugye minél drágább
aztán egy sima zoom ami van vagy nagylátó ami vagy a tokina 11-16 vagy a sayang 10mm
meg nem ártana egy 70-200 as se esetleg 2x es telekonverterrel, hogy úgy mindent kiszolgáljon, és ezt kiszámolod, és elmegy a kedved az egésztől :DDD

lassan egymiliónál jársz és ha később akarnál váltani ff re vagy milcre akkor fele vagy mindegyik objektív elad

szóval vagy egy 18-200 vagy sok szép fix de az meg méregdrága :DD

más kinek mi a véleménye az olcsó régi manuál obikról ? nikonra mit érdemes fixbe nagy fényerőbe ?
(aps-c)

https://500px.com/slayer_art

(#35269) Mr.Csizmás válasza Zotya21 (#35268) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

18-200 az kidobott pénz, akkor inkább egy superzoom kompakt :U

más régi F mount nikkor, más opció nem nagyon van, max középformátum. (lencsés adapter van a filmes bázistávoltsághoz, de azt inkább hagyjuk)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35270) runner 125


runner 125
nagyúr

Nos, tegnap elmentem MM-ba és végigtapogattam az összes MILC-et és egy valami azonnal egyértelművé vált. Bármennyire kell a kisebb, kompaktabb gép, egyszerűen a nagy kezeimnek kényelmetlen egy ilyen gép tartása, vagy hozzászoktam 8 év alatt a D80 adta fogáshoz.. Nincs meg az a stabil, fényképezőgépes tartás, kb. azt éreztem h egy telefont szorongatok amit nem tudok stabilizálni és nem h 1-1 ujjam, de max csak 1-1 ujjpercem feküdt fel rá. A gombok, kapcsolók egyiken sem estek kézre, el kell nyúlni a váztól, stb.. Nem kell ez nekem, maradok a dSLR vonalon és nézek inkább egy nagy fényerejű alap zoom obit, meg leveszem a markolatot.
A videó funkció továbbra is csábít, ehhez viszont vázat kell cserélnem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35271) pandur99 válasza Mr.Csizmás (#35269) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 18-200 VR nem kidobott pénz, ha nem a NatGeo nak fotózol, nagyon korrekt, és nem maradsz le semmiről. Évekig használtam, és csak a súly miatt váltottam milcre.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35272) jjeahh válasza runner 125 (#35270) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem minden milc pici, lásd: panasonic g5, g6, g7, gx8, gh2, gh3, gh4, olympus e-m1, fujifilm x-t1, x-pro2, ezek közül a panák nagyrészt videóban is kiválóak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35273) hcl válasza pandur99 (#35271) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meg azért általában a kompzíció, témaválasztás, világítás többet ront a legtöbbek képein, mint hogy milyen minőségű obival követte el...

Mutogatni való hater díszpinty

(#35274) 80hun válasza t.imi (#35265) üzenetére


80hun
addikt

Nem jól emlékszem hogy már van egy dslr géped? :)

(#35275) silmatauki válasza Mr.Csizmás (#35245) üzenetére


silmatauki
őstag

Eddig “csak” zoomokat hozott ki digitál FF-re a Ricoh. Várom, prime fronton mit lépnek, mert ez a K1 baromi jó papíron, és pont azt nyújtja, ami nekem kell – pixel shiftet FF-en.

Az “igazi” (Quattro előtti) Foveon (lásd a Sigma saját kameráit, amikből nekem egy DP2M van) egyszerűen képtelen nem-mócsingos eredményt produkálni még alap ISO-n sem, a Quattro meg már nem igazi Foveon, plusz igaz, hogy sokkal kevésbé mócsingos, viszont a túlhajthatósága rosszabb, mitn a Merrillé. Azaz jelenleg csak pixel shifttel lehetséges a minél nagyobb felbontás anélkül, hogy az embernek középformátumot kellene vennie.

[ Szerkesztve ]

(#35276) runner 125 válasza jjeahh (#35272) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, jogos, de h Győrben ezekkel miért nem találkoztam?!
Fogás nélkül biztosan nem veszek vázat, hol lehet vajon egy GX8-at megfogni? Méretek alapján nem sokkal kisebb, mint a D80, szimpatikus.

Jah és nincs valamilyen site, ahol eredeti méretben tudok tesztfotókat nézegetni tőle?
Egyébként kategóriájában jónak számít a GX8?

Ez talán egy arany középút lehetne. Kisebb, mint egy dSLR és sokáig ellennék az alap 14-140-es kitobival.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35277) jjeahh válasza runner 125 (#35276) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elvileg jónak számít de én sem próbáltam még, viszonylag új gép. G7 nem játszik? Elvileg kissé műanyagos, de cserébe olcsóbb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35278) hemaka válasza runner 125 (#35276) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha MM-ben nézted nem csoda, ott még Bp-n is siralmas néha a felhozatal. Még mindig a DSLR-t tolják, mint az atom. :D

[ Szerkesztve ]

(#35279) bigsee válasza runner 125 (#35270) üzenetére


bigsee
addikt

Én pont fordítva éreztem: Oly E-410 után a Nikon D5100 böszme nagy volt, inkább "lejjebb" mentem egy Oly E-M10 mkII-re. Nekem bejött a "mobiltelefonméret"! Dehát kinek milyen az igényei, ugye... :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#35280) tvamos válasza Mr.Csizmás (#35269) üzenetére


tvamos
nagyúr

lencsés adapter van a filmes bázistávoltsághoz, de azt inkább hagyjuk
Nem lehetne, hogy megse hagyjuk, ha mar emlitetted? Engem erdekelne nagyon. Hogy nez ez ki?

(#35273) hcl válasza pandur99 (#35271) üzenetére
Az tuti, mert a kollegam olyan kepet csinalt a gepemmel, hogy aztg hittem, lef..som a bokam. Node...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35281) Mr.Csizmás válasza tvamos (#35280) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nagyon lágy lesz tőle a kép, meg a képi világ se lesz ugyanaz, mint eredetileg. a nikon egyszerűen nem az adapterezés bajnoka.

lencse nélkülivel meg nem lesz végtelened, max portrézni, meg makróra jó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35282) tvamos válasza Mr.Csizmás (#35281) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar most sincs vegtelenem, amitol szetb..sz az ideg... szoval... ha nem tul draga, vennek egyet.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35283) hcl válasza tvamos (#35280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy akkor mégsem gépet kéne venni, hanem megtanuéni használni először ami van :)

Adapter : Előbb érdemes megnézni a képét, és az alapján dönteni. Amíg egyebekben nem jó az ember, addig nem tragédia, ha kicsit lágyabb a kép.
Amúgy ja, Nikonnak 45mm a bázistávolsága talán? Nem sok minden van, ami rámegy. A Canon 44mm-es se túl jó, a m4/3 szerencsés adapterezés szempontjából, minden rámegy, csak azzal meg a képkör felét eldobod, illetve a kisebb szenzorral csak kb. "belenagyítasz" a képbe, szóval jobban kijönnek az optika hibái.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35284) t.imi válasza Mr.Csizmás (#35266) üzenetére


t.imi
addikt

Igazad van! Sajnos a kit obi is 77-től indul, most kissé árérzékeny vagyok :B

sasa134
Ezeket az obikat megnézem. 45 1.8 képminőségben pl egy Canon/Nikon 50mm 1.8-nak felel meg? Váz van 100 környékén, obi választékot még nézem.
Sonyt éppen most árulom, nekem a menüje nem jöt be, több funkciót használok, mint amennyi gomb fizikálisan van rajta. Nagy kezem van, de kézre áll. AF jó, igaz, csak egy 30mm fixel próbálgattam három napot.

Zotya21

Lehetőleg egy obival szeretném ennyiért.
5500 nekem is tetszik, szerintem nem ér meg + ~40k-t a tapi kijelző, bármennyire is jó lenne.
18-200-t nem vennék, az már nagyon tág tartomány.
Nem egy szalvéta gyüjtemény fétis a fotózás, az biztos :) Egy talicska nem árt.

80hun

Jól emlékszel, van egy a családban :)

(#35285) Mr.Csizmás válasza t.imi (#35284) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

melyik kitobi 77? a "sima" 18-55-nek megfelelő 14-42-ből 20-24e-ért kapsz használtat, 30 körül garis újszerűt. kit teléből szintén, 30-35-ért adnak újszerű 40-150-est. (hardverapró itt, vagy irányjelző adokveszek topic)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35286) pandur99 válasza Mr.Csizmás (#35285) üzenetére


pandur99
aktív tag

Sőt, van fent egy 12-50-es is 55e-ért.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35287) tvamos válasza hcl (#35283) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha viszket az ember tarcajaban a zseton, nincs mit tenni... :))

En elvezem az adapterezest, kaptam ket regi Nikon obit, azokkal,tetszik a manualozas, meg osszehasonlitani, mit produkal a gep a gyari obival. Sajnos vegtelen nelkul nehez bolygokat fotozni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35288) hcl válasza tvamos (#35287) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én is szeretek régi obikat adapterezni, de általában még a Canon kitobi is alkalmasabb komolyabb dolgokra - de mindent használjuk arra, amire való. Ezek sokszor inkább csak művészkedni jók, de arra nagyon.

A crop viszont nagyon zavaró sok esetben. Az öreg obik jó része a kép szélein csinál érdekes dolgokat, pont az veszik el.

Amúgy ha bátor vagy : én az egyik paraszt-tiltshift megoldásnál az OM bajonettes Vivitar 28-50 hátulját vettem le (6 csavar), így maradt elég hely a Canon váz előtt tartva döntögetni. Ugyanehhez egy Olympus E-1 előtt már a hátulját sem kellett levenni :D Meredek képi hatásokat művel, csak nehéz vele bármi értelmeset összehozni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35289) 80hun válasza t.imi (#35284) üzenetére


80hun
addikt

A sony-nak szokni kell a menüjét :)
De az oly-nak is :) meg a többinek is.

a5100 még nem volt a kezemben csak gondolom hogy ugyanaz a menü mint az a6000-ben.
Ha ugyanaz akkor testreszabható a gyorsmenü :)

De dedikált gombokkal a belépő canikon gépek sincsenek eleresztve , sőt :)

(#35290) tvamos válasza hcl (#35288) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olvastam a cikket, faja! (Nemreg jelent meg, ha jol emlekszem.)

Nemreg rendeltem, egy Agfa Variostar 1:1,8/6-60 obit. Remelem, meg is kapom, mert gyanusan olcso volt.

Ez a "nincs vegtelen" viszont nagyon b..ssza az oldalam. Lehet, befogom az adaptert az esztergaba, es elvagok belole 2mm-t. (Mondjuk, ha az ft-1 lenne, es azon nem lenne vegtelen, 60ezerert... akkor lennekmaztannigazan feszult.)

"paraszt-tiltshift" mondjuk ez nem annyira erdekel... marmint masok kepeit szivesen megnezem, de magam nem csinalnam. Plane, hogy idegesit, ha "ki van" a szenzor.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35291) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Megállja a helyét még a canon 40d? Tudok egyet ismerőstől 40ezerért 13ezer tényleges expoval. Lenne hozzá Cannon EF 24-104 f/4L obi meg canon ex 430 vaku de úgy 220 az már nekem sok.

Üdv SRicsi

(#35292) hcl válasza tvamos (#35290) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Szenzort így is-úhyis kell néha pucolni, utána pucoltam egyet, és csók.

Van esztergád? Burzsuj :D Egyébként ha az adapter kínai akármi, akkor nem is biztos, hogy hülyeség. Én is gyorsan rendeltem még pár vázsapkát az E-PL1 -hez... :)

Adapteres mókához amúgy lehet érdemes lenne beszerezned egy olcsó MILC-et.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35293) t.imi válasza Mr.Csizmás (#35285) üzenetére


t.imi
addikt

Új árakat néztem, nem használtakat. Ott kb. 1/3 az ár, komolyabbaknál 20-30% az előny. Lassan itt a tavasz, kivárom. Biztos lesz valami nagy akció (vagy nem ) :)

80hun
13 kontra 5 gomb. Legalább is az N 5300-t néztem. Hiába szabtam testre, így is kimaradt kb 2-3 funkció, amit jó lett volna fizikálisan elérni, ellenben jól eldugtak a menüben :) Nekem az S1 menüje kézenfekvőbbnek tűnik. De, ez csak az én véleményem :)

(#35294) konyi79 válasza 80hun (#35289) üzenetére


konyi79
addikt

5100-on nincs gyorsmenü

(#35295) daniduke válasza tvamos (#35290) üzenetére


daniduke
tag

Azért volt gyanúsan olcsó mert az egy filmfelvevő objektív, még az 1"-os szenzort sem rajzolja ki, és csak milcen lesz vele végtelened ;)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#35296) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, 1-2 hónap mulva szeretném életem első dslr-ét megvásárolni, volt a kezemben 1hétig max egy d3100, fogjuk rá hogy a kit obival és egy 40mmes mikroval is jó volt a képminőség,, volt egy canon eos 550d-m, az elég hulladék volt kezelhetőség szempontjábol szerintem,A nikon egész korrekt képet készített, de nekem jobb minőségre lenne igényem, függ ez a szenzortol és az obitol is tudtommal.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, az. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni. Fő szempontom az lenne, hogy nagyon jó minőségü képeket készítsen, szóval vagy egy jobb test és majd idővel jobb obik hozzá, vagy most egy gyengébb gép jobb obikkal. Szóval karcoljon az a kép ha rá nézek minőségben. árra olyan max 1000-1200 euró. cca.:370 000ft obival eggyüt. Jó lenne ha egy nagy látószügö objektívet is ki lehetne ebből gazdálkodni.
- Felhasználás? természet fotózás (tájképek), természetben való modell fotózás, time lapse-ek készítése, hosszú zádirővel való játszadozás, naplemente napfelkelte, tükrözödés fényképezése, esetleg valami amatőr videók készítése akár beltérben akár természetben,
- Méret számít? a méret úgymond nem annyira prioritás, maximum egy hátizsákba férjen bele :P
- Videó kell? fullhd jó lenne
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új gép
- Egyéb kívánság, speciális igények? hirtelen nem jut eszembe semmi, azt halottam hogy a nikon d7x00 szériákban nincs AA filter ezáltal élesebb képeket készít. A canon eos xx0D kategóriát nem kedvelem, úgy öszintén nikon párti vagyok.

(#35297) #31733248 válasza gergo5991 (#35296) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem sokkal lejjebb a kollégának hasonló költségkerethez ezt javasoltam. Nagy látószögű objektívként a Samyang 12mm f2 100 ezer forintért nagyon jó vétel. Előny lehet, hogy a Sonyhoz nagyon jó, a fényképezőgépre letölthető time lapse és portréfotós alkalmazás áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#35298) #31733248 válasza #31733248 (#35297) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kifutottam a szerkesztési időből... Szóval ha DSLR kellene mindenképpen, akkor vagy a Sony A58-at, vagy a Nikon 5200-at javaslom. Előbbi a félig áteresztő tükör miatt előnyös, utóbbi nagyon jó áron fut mostanában.

(#35299) McLaca


McLaca
őstag

Sziasztok!

"Bajban" vagyok... :)
Sürgősen kell egy fényképező, mivel eddig ketten használtunk egyet a családból és amikor ketten mentünk kétfelé, mindig probléma volt, hogy ki vigye. Eddig sikerült is megoldani, most viszont nem, és bár van egy Nokia 808-am, de utazáshoz azért az kevés. Egyébként egy középkategóriás utazózoom kompakton osztoztunk eddig (Pana TZ25), és mivel itt a kényszer - és amúgy is feljebb akartam már lépni egy szintet, a MILC-eken kezdtem gondolkodni. Főleg utazáskor használtam eddig, fontos a hordozhatóság és a kis méret. Ha meg már pénzt kell adni érte, és egy normális kompakt is közelíti a 100-ast (sőt), így annyiért már inkább MILC, főleg, hogy meguntam a kompaktok "képminőségét" és mélységélességét, és ha meg lesz a lehetőség, valószínűleg nagyobb kedvem lesz "csak úgy" fotózni is.
Árban 120-130-nál nem nagyon akarnék többet rá költeni (főleg, mert ez most váratlan költség lesz). Amiket nézegettem, az a Pana GF6 és a topicban is többször emlegetett Oly E-PL6, mindkettő a két objektíves készletben.

Ami az E-PL6 mellett szól: újabb (bár a PL5 ráncfelvarrott utódja, ami egyidős a GF6-tal), zajmentesebb magasabb ISO-kon (de úgy láttam, csak egy lépésnyivel jobb, azaz 6400-on olyan, mint a Pana 3200-on), kicsi akkutöltő (utazásnál ez is számít), ár, vakupapucs, kisebb 14-42-es kitobi.
Ami ellene: vakupapucs :) , (ha utazásról van szó, jobb a felpattanó vaku és oké, hogy adnak hozzá egy picit, de nem lehet folyton rajta tartani és nem lehet plafon felé sem állítani), kijelző felbontása (bár mondogatják egyesek, hogy elég az, de a TZ25-nek is pont ilyen a felbontása, és kevésnek érzem még egy kompakthoz is, nem beszélve arról, hogy az összes ilyen felbontású, amit láttam - a PL6-ét nem - , pentile-os volt), wifi - és akkor már NFC is - hiánya (nem elsősorban a "megosztás" trendisége miatt, hanem azért, mert a Pana mobilról vezérelhető wifi-n), képstabi csak a vázban (a hatékonysága miatt), automatikus panoráma hiánya.

Ami a Pana mellett szól: kijelző, wifi (távkioldás mobilról), NFC, mobilról vezérelhetőség, felpattanó vaku, ami plafon felé is fordítható, panoráma, gyors AF kevés fénynél, képstabilizátor a kitobjektívekben, kisebb 45-150-es kitobi, 10% kedvezménnyel elhozható edigitalből, ahol Erzsébet ajándékutalványt is elfogadnak (ez is szempont, mert van).
Ami ellene: magasabb ISO-n jobban zajosodik, főleg színzaj tekintetében, ár.

Nem olyan rég láttam már a két gépet kérdésként és ott az Oly jött ki győztesnek, a fentiek miatt viszont nekem inkább a Pana felé húz a szívem. Igazság szerint csak megerősítést várok, hogy a Pana sem rossz vétel a két gép közül a nagy ISO-knál zajosabb fotók ellenére.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#35300) gergo5991 válasza #31733248 (#35104) üzenetére


gergo5991
őstag

ez nem tükörreflexes ez digitális ugye? bár timelapsre jobb lenne ez a zár miatt, de úgy tudom ezek a digitális fényképezők gyorsan hevülnek aztán ki kell kapcsolni míg lehüll.
ez a sony a6000 elég kicsi gépnek tunik ami szerintem merevség szempontjából nem jó dolog pld egy "viharosabb" time laps készítése esetén eléggé bemozdítaná egy nagyobb szél lökés, de javíts ha nem jól gondolom

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.