Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) pandur99 válasza muranyig (#35499) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ismerem ezt a bizsergést :)
Én 2x cseréltem rendszert: Nikonról Fujira, Fujiról Olympusra, de úgy gondolom, ebből elég, itt a vég :)
Mind bukás volt anyagilag, ha nem is túl nagy, de bukás. Csak akkor cserélj, ha ebben a rendszerben nem kapod meg azt, amit szeretnél, és az újban igen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35502) grigo válasza Golota (#35440) üzenetére


grigo
őstag

Úgy néz ki ő is belátta, hogy PL6 ami neki való. Legalább is eddig úgy gondoltuk, úgy volt rendeli is. Aztán megkérdezte, hogy mi lenne ha videózni is szeretné a gyerkőcöt.... :U
Szóval Epl6 duplakit mellé tehető panasonicot is kell most ajánlanom :D Jól sejtem, hogy ez a Gf6 lesz?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35503) violentSt


violentSt
tag

Sziasztok!

[Panasonic Lumix DMC-GF2]-ről valakinek személyes tapasztalat? Hobby célra szánnám magamnak, fotózással való ismerkedés céljából.
Használtan venném, mire érdemes figyelni vásárláskor?
Érdemes egyáltalán megvenni egy 4-5 éves gépet?

:R

(#35504) jjeahh válasza violentSt (#35503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Érdemes de csak bagóért, hasonló áron, talán csak picivel drágábban mennek már a gx1-ek meg g3-ak is amik már egész jó gépecskék, máig g3-at használok én is, pedig itt porosodik mellette az asztalon egy gh2 meg g6...
Amire figyelni érdemes: értelemszerűen az állapot, kijelző, gombok, zár működjenek, szenzor legyen tiszta, nézd meg vagy kérdezd meg mennyi expó van benne.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35505) Golota válasza grigo (#35502) üzenetére


Golota
aktív tag

Ezt majd a hozzáértők megmondják, én a Panákat nem ismerem. Ami volt a kezemben, azoknak a kidolgozása messze elmaradt az Olyk mögött. Amit viszont mindenképpen tegyen mérlegre az ismerősöd: az Oly jpg színek (szerintem) sokkal szebbek, így ha nem akar utólag rawokkal dolgozni, akkor lehet, hogy jobban jár az Olympussal. Az is szempont lehet, hogy a vázstabi miatt az Olykra mehet Zuiko és Pana lencse is, de fordítva le kell mondani a stabiról...

(#35506) HKorn


HKorn
addikt

Melyik lehet jobb választás 110K körül, EOS 1200D 18-55 IS, vagy Nikon D3200 18-55 VR, vagy esetleg egy MILC mondjuk Sony A5000?

Egy Sony a200-at váltana. MILCekhez még nem volt szerencsém, nem biztos hogy bejönne, én szeretem az optikai keresőt és a jó fogást a DSLR-eknél, ugyanakkor elismerem, hogy néha valóban kénylemetlen a nagy tömeg és méret, én is hajlamos vagyok inkább otthon hagyni, ha nincs különösebb esemény amire vinnem kell magammal. MILC-et hamarabb bevég az ember a táskájába.

Tök általános amatőr felhasználás, családfotózás (gyerekek bel és kültéren) + nyaralásos fotózás.

Run&Ride

(#35507) grigo válasza Golota (#35505) üzenetére


grigo
őstag

A színekre nagyon felhívtam a figyelmét. És hogy az oly videót se úgy képzelje el mint egy pixelhalmazt. De hát nem hallgathattam el a pana videós előnyét. Így láttatlanban nagyon tetszett neki hogy jó minőségben videózhat is meg fényképezhet is.
Ő nem fog cserélgetni semmit csak a duplakit két üvegét.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35508) 80hun válasza HKorn (#35506) üzenetére


80hun
addikt

Dslr-ből a nikon.
Esetleg ha érdekel a milc a sony is jó választás lehet.
De ajánlom figyelmedbe a milc-ből az olympus e-pl6 duplakitet 110e-ért :)

(#35509) HKorn válasza 80hun (#35508) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi. Sony jobban tetszik, de az Oly sem rossz főleg ebben a duplakitben. Sony-hoz hasonló (40-150) E obi mennyiért mehet használtan, vagy egyáltalán van hozzá elérhető használt kínálat?

Képminőségre ezek a belépő MILC-ek mennyire hozzák a belépő DSLR szintet?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#35510) muranyig válasza rumos14 (#35500) üzenetére


muranyig
tag

vonz a 4k videó, kiváncsi vagyok hogy működik a post focus technológia a gyakorlatban, illetve mennyire hasznos az érintőképernyő, DE a képminőség is érdekes, mert a Sony nagyon jól muzsikál, nagyon szeretem, főleg beltérben használom egy fix 1.8 as obival, és úgy érzem össze kell hasonlítanom a 2 gépet.
Azért ezek "játszanak", mert nekem nagyon fontos a videó, és mellete a jó képminőség, leginkább beltérben.
Mindegyiknek van előnye, és hátránya is, le kel tesztelni vhogy... ;]

(#35511) jjeahh válasza HKorn (#35509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A képminőség az objektívtől is függ, de ha csak a szenzort nézzük, a nikon 1-es sorozatot leszámítva bármelyik mai milc megeszi reggelire az a200-at.
Ha dslr, akkor én is a nikonra szavazok, az a canon valami borzalmasan puritán és gagyi fíling.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35512) HKorn válasza jjeahh (#35511) üzenetére


HKorn
addikt

Értem, de ha a belepő MILCet kitobival hasonlítom mondjuk a Nikon D3200-hoz kitobival, akkor gondolom azért a DSLR jobb minőséget produkál, nem?

Run&Ride

(#35513) 80hun válasza HKorn (#35512) üzenetére


80hun
addikt

Nem, a kitobi a dslr-nél se hoz jobb minüségrt

(#35514) jjeahh válasza HKorn (#35512) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A tükörnek semmi köze a képminőséghez, tehát nem. Egy sony a5000 vagy a5100 valós körülmények között nagyjából ugyanazt a dinamikát és magas iso-t hozza mint a d3200, az e-pl5 meg valamivel gyengébb, de az 1200d-t meg az a200-at még mindíg alázza. Szerintem ne képminőség alapján vásárolj gépet, mert olyan hatalmas különbség nincs és mindegyik jobb már mint az a200. Szolgáltatásokban, ergonómiában, anyagminőségben, obiparkban, gombkiosztásban stb. jóval nagyobbak az eltérések, szal helyedben fejben vagy akár papíron összeállítanék egy listát, hogy mire van szükséged és miben vagy hajlandó kompromisszumot kötni, majd ez alapján választanék gépet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35515) Lassú Víz válasza HKorn (#35512) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem, vagy nem ezért. Szerintem ha a belépő MILC és DSLR kínálatot egy listán kellene rangsorolni pusztán a képminőség alapján, a D3200 eléggé elöl végezne. De ettől még nem igaz az, hogy DSLR, tehát jobb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35516) MrChris válasza HKorn (#35512) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem.
A tükörnek (dslr) semmi köze a képminőséghez, azt az objektív-szenzor-feldolgozó program minősége határozza meg. A panasonic/olympus 14-42/II-es kitobik kategóriájukban nagyon jó minőségűek, kifejezetten ajánlott.

szerk. látom elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

(#35517) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Érdemes lecserélnem egy Sony alpha 290 egy modernebb MILC-re? Oly epl6 dupla kitet néztem ki.
Gyereket fotózok, természetet, hobby szinten. De mérete kényelmetlen, és az alap obik se legjobbak sztem.
Köszönöm a Válaszotokat!

:R

MAD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35518) rumos14 válasza muranyig (#35510) üzenetére


rumos14
nagyúr

valamit nyersz, valamit vesztesz. a videó felbontása, részletessége jobb lesz, az AF már nem biztos. az A6000-ben lévő PDAF nagyon sokat segít amikor csak ilyen kisebb mozgások vannak, precízen és gyorsan beáll, míg a Pana vadászik ellőre-hátra. nem vészes, de látható. de ha mondjuk tájat, várost, statikus témát videózol, ott a részletesség lemossa a Sony-t. persze ha van min megjelenítened ezt a sok képpontot.
még azt is gondold végig, hogy melyik rendszeren milyen obik vannak. a Panán pl. nem lesz stabilizált megfizethető fixed (kézben tartott videóhoz nagyon jól jön) a 42/1.7-et leszámítva.
állóképekben pedig dinamika, magas iso, felbontás tekintetében a Sony A6000 lényegsen job. a G7 is jó, "elég jó", de az A6000 jobb.

(#35519) muranyig válasza rumos14 (#35518) üzenetére


muranyig
tag

neked melyik van?

(#35520) HKorn válasza MADcat (#35517) üzenetére


HKorn
addikt

Írták, hogy az Oly kitobik elég jónak számítanak.

Én magam se tudom, hogy egy MILC-et tudnék-e használni DSLR helyett, de mivel nem vagyok nagy fotós, jobbára tükrösön is csak automata, vagy max rekeszállításos módban fotózgattam, így tetszene a point and shoot rendszer és kis méret.

Viszont szerettem az optikai keresőt, valahogy azon keresztül jobb képet komponálni, illetve MILC-nél a relatíve magas obiárak zavarnak még, ha mondjuk szeretnék egy 100mm körüli obit is.

Kis mélységélességet MILC-el, mennyire könnyű hozni?

Run&Ride

(#35521) MADcat válasza HKorn (#35520) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A keresőt hiányolnám én is. Most pillanat más nem szól mellette. :(

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35522) jjeahh válasza HKorn (#35520) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Kis mélységélességet MILC-el, mennyire könnyű hozni?"

Pont mint dslr-el

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35523) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :)
Újonnan 100.000-ig milyen Milc-et ajánlotok, ami a kitobijával együtt a legjobb? Egyenlőre nem tervezek + obit hozzá, (esetleg M42-es adaptert az itthon lévő Helios obi használatához).

Olympus E-PL6 + 14-42 vagy Sony A5000 + 14-42-őt nézegettem idáig...

[ Szerkesztve ]

(#35524) Tin_Shield válasza #14121216 (#35523) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem tervezel a kitobi mellé egy/több rendszerobjektívet ill. egyéb kiegészítőt, akkor szerintem gyakorlatilag mindegy melyiket választod, apróságok és/vagy szubjektív dolgok szólnak az egyik vagy a másik mellett. A Helios megfelelő adapterrel bármelyiken használható lesz.
Mivel nem fogalmaztál meg speciális igényt, így azt javaslom, ha van lehetőséged próbáld kézbe venni mindkettőt, nézd meg a felépítését, a kezelhetőségét stb., és válaszd azt amelyik szimpatikusabb.

(#35525) #14121216 válasza Tin_Shield (#35524) üzenetére


#14121216
törölt tag

Speciális igény csak a képminőség az adott kitobival, a kijelző minősége, makró képesség, valamint "művészkedés", játék a mélységélességgel. A videó rész, portré, hidegen hagy, inkább táj, valamint növények, virágok ellenfényben, ilyesmire kellene. A RAW az feltétel, mert imádok utómunkázni ()de ez meg van mindkettőnél), a beépített szűrők hidegen hagynak (sosem használtam őket egyik gépemnél sem, pedig volt már jópár). :)

[ Szerkesztve ]

(#35526) HKorn válasza Tin_Shield (#35524) üzenetére


HKorn
addikt

Mennyire macera mondjuk Sony MILC-re Sony A bajonettes obit tenni ?

Csak veszek egy konvertert és ennyi?

Run&Ride

(#35527) Tin_Shield válasza #14121216 (#35525) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympus jpg motorja jobb valamivel (szubjektív), a RAW természetesen adott mindkettőnél, A nyers szenzor teljesítményben a Sony erősebb (bár inkább számszakilag mint a gyakorlatban). Az Olympusban van vázstabi, ez minden objekítvvel működik, a Heliossal is.
A Sony kitobija szélesebb látószögről indul és villanyzúmos, a rajza közepeske. Az Olympus kitobija kiegyensúlyozottabb rajzú, hagyományos zoom, viszont kevésbé széles látószöget ad. Emlékképekre, tájképre, dokumentálni, kirándulni mindkettő oké, de a "művészkedéshez" kevés lehetőséget hagy a látószög és a fényerőtlen kivitel. A mélységélességes mókához a Helios kell, azzal már lehet játszani.
A kijelzők speckója papíron egyforma, nem hinném hogy a gyakorlatban lenne különbség.
A makróhoz dedikált makró objektív, közgyűrűsor vagy makróelőtét kell, a kitobik önmagukban nem túl fényesek ezen a téren.

(#35528) Tin_Shield válasza HKorn (#35526) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem ismerem a Sony konvertereket, de azt hiszem nem mindegy melyik konvertert használnád és mire.
Szerintem kérdezz rá a Sony MILC topikban.

(#35529) hemaka válasza jjeahh (#35466) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi. Végül az em10II kit maradt a kosárban 45-tel és hamarosan veszek hozzá még egy 60-as Sigmat is. Aztán majd eldöntöm melyik marad, bár inkább megtartom annyit megér és súlya sincs kb egyiknek sem.

Más.
E-shutter vagy mi a bánatnak van bármi hátránya a sima zárral(redőnnyel) szemben? Mert tök bejön, hogy kvázi csendben van a cucc, csak az IS susog kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

(#35530) 80hun válasza HKorn (#35526) üzenetére


80hun
addikt

Manuális obiként használva nem vészes egy 5-6e ft-os rekeszgyűrűs adapter kell hozzá..

AF-es már húzósabb 60e az egyik és 100e a másik , atóll függ milyen obit akarsz rárakni.Ezeket nem alapvázakhoz szokták venni. :)

(#35531) MrChris válasza hemaka (#35529) üzenetére


MrChris
nagyúr

E-zárnál nagyobb mozgás esetén van rollingshutter, meg kimérve picivel kisebb a dinamika.

(#35532) #14121216 válasza Tin_Shield (#35527) üzenetére


#14121216
törölt tag

a Street és a városi fotózást kihagytam :) Akkor ezek szerint az Olympus -ha egy hangyányival is- de jobb választás? S ha később esetleg akarok mág beszerezni obit hozzájuk, melyekhez olcsóbbak?

(#35533) hemaka válasza MrChris (#35531) üzenetére


hemaka
nagyúr

Tehát nem számottevő a difi, mivel főleg statikus témákat lövök, meg portrét. Köszönöm.

(#35534) Tin_Shield válasza #14121216 (#35532) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha a városi fotózáson az épületeket érted akkor a Sony kitobjektív szélesebb látószöge jól jöhet.
A streetre nincs egyedüli üdvözítő megoldás, a legtöbben az enyhe nagylátó/normál látószögű, fényerős, kicsi (nem feltűnő) fixeket preferálják.
Az objektívek ára nehéz kérdés. Van a hivatalos listaár, de az a gyakorlatban nem mindig mérvadó (akciók, kitből bontott darabok, kinti beszerzés stb). És persze a használtpiac. Konkrét típus esetébeb könnyebb segíteni mint általánosságban.
Hogy jobb-e az E-PL6? A két gép között - amit és ahogy szeretnéd használni - nincs jelentős különbség. Vedd a kezedbe mindkettőt, szerintem dönthetsz a szimpátia alapján.

[ Szerkesztve ]

(#35535) MrChris válasza hemaka (#35533) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-on szoktam e-zárazni, abban van olyan korlát hogy max 1sec záridő és max iso 1600, em10II-nél nemtom van e ilyen.
Meg még egy lényeges hogy a szenzor kiolvasás üteme interferál a műfények vibráló világításával ami vízszintes bandingos sávokat okoz, főképp homogén felületeken látni.

(#35536) MrChris válasza Tin_Shield (#35534) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos a Sony 16-50-es kitobija 16mm-en még rekeszelve is olyan a széleken mintha bemozdult volna. A képszéltől befelé kb egynegyedéig nagyon ken. Ha meg levágja akkor sok értelme meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35537) hibavissza válasza MrChris (#35531) üzenetére


hibavissza
veterán

Én már jártam úgy, hogy viszonylag rövid záridőnél (1/320) is jött a zselé hatás, mert bemozdult a gép. Mechanikus redőnynél ez semmi vagy alig látható hibát okozott volna.
Ezt csak a gyorsabb szenzor kiolvasás orvosolná. Amíg nem lesz egy idejű a kiolvasás ez az e-shutter igazából nem megoldás semmire. Inkább játékszer.
Az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a friss modellekkel nem nagyon van tapasztalatom ezen a téren (sem). Lehet ott már van annyira gyors a kiolvasás, hogy normális használat közben nem jelentkezik a "zselézés".

(#35538) Tin_Shield válasza MrChris (#35536) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ebben van igazság. Ha a kitobjektív ilyen hangsúlyos szerepet kap, akkor érdemes nagyfelbontású képeket is nézegetni. Ez is segíthet a döntésben.

(#35539) #31733248 válasza #14121216 (#35532) üzenetére


#31733248
törölt tag

A5000 volt nekem is, nagyon jó kis gép, a Sony kitobi szélesebb látószöge pedig nagyon jól jön időnként... A héten a segesvári várban készítettem néhány turistafotót vele, jónéhányat a kifogásolt 16mm-en. Nézd meg őket, ha érdekel.

(#35540) rumos14 válasza muranyig (#35519) üzenetére


rumos14
nagyúr

egyik se, de A6000 volt és a G7-en sokáig rágódtam.

(#35541) muranyig válasza rumos14 (#35540) üzenetére


muranyig
tag

Miért adtad el? Hasonló cipőben járunk, csak nekem még megvan és aG7-en rágódok...:)

(#35542) #14121216


#14121216
törölt tag

Valaki fel tudná sorolni, hogy melyik nagyságú érzékelőnek mennyi a natív Mpx száma? :)
Értem az alatt: amin túl a megapixel szám csak parasztvakítás, szoftveres nagyítás...

(#35543) 80hun válasza #14121216 (#35542) üzenetére


80hun
addikt

Olyan nincs :D
Szerintem itt bárki beválalná az 50Mp-es 5Ds R-t v. a 42Mp-es A7RII-t.
Legalábbis én nem esnék kétségbe ha hozzámvágnának egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#35544) #14121216 válasza 80hun (#35543) üzenetére


#14121216
törölt tag

Hogyhogy nincs? Lehet nem jól fogalmaztam? :)
Akkor ezek szerint egy 1/2.3-os érzékelős 20Mpx-es gép részletgazdagabb fotót csinál mint egy APS-C-s érzékelős 16Mpx-es? :))

[ Szerkesztve ]

(#35545) t.imi


t.imi
addikt

Urak, létezik akkukal foglalkozó topik? Csak cerka akkusat találtam, azzal nem megyek sokra. :)

(#35546) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Erre valaki esetlég még tud okosat? :R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35547) t72killer válasza #14121216 (#35544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"egy 1/2.3-os érzékelős 20Mpx-es gép részletgazdagabb fotót csinál mint egy APS-C-s érzékelős 16Mpx-es? "

Valós gépek esetében, nem vmi űrtechnikás obit az 1/2.3"-os és szódásüveg alját az APS-c elé téve? Akkor bizony az APS-cn lesz több részlet.

(#35526) HKorn, "Mennyire macera mondjuk Sony MILC-re Sony A bajonettes obit tenni ?" Ha AF-et is akarsz, akkor inkább hagyd ki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35548) jjeahh válasza MADcat (#35546) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A fogáson kívül a sonyd kb. mindenben őskövület még az e-pl6-hoz képest is, szal szerintem ha meg tudod szokni a kis mérettel járó gyengébb ergonómiát, akkor valszeg megéri váltani. Használt gép amúgy nem játszik? Mert viszonylag olcsóért vannak már keresős milc-ek is, pl. panasonic g3, g5, g6, gx7, olympus e-m5, e-m10, fuji x-e1. Méreteket itt tudsz hasonlítgatni, mondjuk a290 nincs, de a200 van, az is hasonló méretű.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35549) MADcat válasza jjeahh (#35548) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szia, használt is játszik persze, köszönöm az ajánlást. :K Használtakból melyiket ajánlod inkább? Mire figyeljek? Ebben nem vagyok otthon. :(

Oly e-pl1 van másod gépnek azzal nagyon meg vagyok elégedve. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35550) jjeahh válasza MADcat (#35549) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az előbbiekben már ajánltam párat :)
Természetesen állapotra figyelj, karcok, sérülések, minden gomb, kijelző, kereső, zár működjön, szenzor legyen tiszta... ha nincs kiírva akkor érdemes az expószámot is megkérdezni.

E-pl1? Anno mindenki kedvence volt az mft topikban, de azért az is már elég öreg gépecske, egy e-p1 nekem is van, a felsorolt gépek ahhoz képest is űrhajók :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.