Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) gergo5991 válasza Mr.Csizmás (#35850) üzenetére


gergo5991
őstag

thx a linket, vámot nem kell fizetni ha repülővel megy az ember?

(#35852) silmatauki válasza gergo5991 (#35849) üzenetére


silmatauki
őstag

A Rajalanal csak a kb. 2-3 havonkemti komoly arleszallitasok idejen szabad vasarolni. Akkor tenyleg nagyon olcson adnak kurrens cuccokat is. Most marciusban pl. 399eur volt a Pana 15 (amazon.de-n a legolcsobb 470eur.), par napja a gm5 299-ert (csak váz) stb.

(#35853) Byk01 válasza gergo5991 (#35851) üzenetére


Byk01
senior tag

EU-n belül vámot?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#35854) Studi válasza Mr.Csizmás (#35850) üzenetére


Studi
addikt

Most ezt nem teljesen értem. Kiír a naptáron egy 3-6e Ft körüli összeget, belekattintasz, és számol egy ~200ezreset. Én csinálok valamit rosszul?

(#35855) Mr.Csizmás válasza Studi (#35854) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

legutolsó foglalásokra szkenneli az adatbázisokat, és abból kalkulálja ki. de folytassuk pm-ben :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35856) Gyick válasza zolikaDB (#35834) üzenetére


Gyick
őstag

Én még mindig vivodok :)Holnap megyek MM-be.Vagy ez [link] vagy ez lesz [link] azt nem tudom hogy megéri azt a +130eur(kb 40k forint) a d3300,mert lehet én amilyen amatör vagyok nem is venném észre a különbséget.A 1300d kiesett mert alig jobb vmivel az 1200d-nél technikai adatok alapján,a 100d meg túl kicsinek tünik nekem,afelett meg már csak a 700d van de az már a lélektani határomon felül van árban.

[ Szerkesztve ]

(#35857) Muerte68 válasza Gyick (#35856) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha nem fogsz manuálozni Nikon-ha szeretnél egy két manuált is Canon.A Nikonra alig lehet adapterezni-viszont jobb gép .A Canonra lehet M42-Yashika Y/C-adaptert rakni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35858) cdl válasza Studi (#35854) üzenetére


cdl
senior tag

Debrecenből szinte minden napra 5000 a retur.
Persze Neked ez még plusz kiadás lenne.

(#35859) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

A jó öreg 450D-met szeretném lecserélni, egyik fő kiszemelt egy új 70D. Vélemények? :)
Sokat olvasni nagy fényerős obinál a fókuszhibáról, ez mennyire jelentkezik? :) Esetleg hasonló árban 250-300k másik Canon váz? Köszi! :U

(#35860) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok. Nemrég lett nekem egy Panasonic G3-am, második generációs 14-42-es kitobival. Na most... :D Találtam egy eladó, garanciás, tökéletes állapotú G5-öt 55k-ért. Kérdésem: (bár a G3 is tökéletesen kielégíti az igényeimet, de a G5 mégsicsak frissebb, jobb, jobbnak tűnik a fogása, a G3 nem férfiembernek lett kitalálva :D ) Megérné-e lecserélni a vázat? (A kitobi maradna egyelőre.) Illetve, hogy mennyiért eladható egy barna G3 váz. (Az alján egy állvány okozta minimális karcot leszámítva hibátlan, kevés expós)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35861) 80hun válasza koxkids (#35859) üzenetére


80hun
addikt

Én a 760D-t ajánlanám. De kérdezz rá a canonos fiuknál hogy sztük mi a legjobb.

(#35862) jjeahh válasza KelemenUhr (#35860) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem pont g5 nincs, de van g3, g6, gh2, haveroknak gx1, gh4 és máig az összes közül a g3 a kedvencem, lehet nem vagyok elég férfias :DDD Amúgy nem tudom max mennyit lehet kérni érte, de valszeg 35k-ért még mindíg fénysebességgel el fog kelni, elég keresett váz, mert amolyan kis szuper megfizethető svájci bicska. Más: a fogásán nálam egy bőrtok nagyon sokat javított, igaz meg is hízott tőle :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35863) KelemenUhr válasza jjeahh (#35862) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nem is úgy értem, csak nagy, virsli ujjaim vannak, illetve a külső tenyérizomcsoportommal mindig sikerül megnyomni valamit. :O Meg hát ez a körömlakk szín ugye... :D A tok tetszik egyébként, ha marad, utánanézek. :K
Durva setup. :D Gondolom ha nem támasztod alá, saját súlya alatt letörik. (?) :D

Esetleg azt tudja valaki, hogy az obira meg a vázra honnan tudnék ilyen műanyag kupakot szerezni? Az nem kaptam, mikor vettem.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35864) jjeahh válasza KelemenUhr (#35863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ElmEbay

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35865) grigo


grigo
őstag

Köszönöm mindenkinek az elmúlt hetek jó tanácsait.
Mai nappal véget ért a kálvária, lezárult egy szakasz, ex Canon apsc tulaj lettem, és új a7 tulaj. Rossz döntést nem tudtam volna hozni, bármi jó lett volna de minden lehetőség egy kicsit máshogy jó. Mostmár ez van, még töltődik a kicsike de már most látom, hogy újra kell tanulnom mindent ami eddig készség szinten ment.

Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat és az információkat, egy szenzoradatbázisos oldalon sem lehet összeszedni azokat az apróságokat amiket itt köztetek el lehet raktározni.
Köszönöm

:R

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35866) Studi válasza KelemenUhr (#35863) üzenetére


Studi
addikt

Vázcsere: bőven tette bele az új funkciókat a Pana, a szenzora, és szerintem a fogása is jobb. De a G3 is jó gép, valamint a G5 se fogja megváltani a világot. :) Megéri-e cserélni? Ezt neked kell tudnod. :)

Ha a XVII. kerület vagy Maglód elérhető számodra, akkor keress, elvileg van még otthon ilyesmim pluszban. :K

(#35867) #40935168 válasza grigo (#35865) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kb mennyiért mennek most ? Használtan vetted ? Agyalok én is vmi fullframe-en .. még nem döntöttem..

(#35868) JohnyBlue válasza #40935168 (#35867) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A szettemet adjam kolcsibe par napra ? ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35869) 80hun válasza #40935168 (#35867) üzenetére


80hun
addikt

Új A7 kit 399e. Én a multkor csíptem az A7 vázat a Sony Westendtől 306e-ért :)

(#35870) #40935168 válasza 80hun (#35869) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sima A7 igaz ? (Nem a II).

@ JB: milyen szett ?

(#35871) 80hun válasza #40935168 (#35870) üzenetére


80hun
addikt

Igen a sima A7. Én is örültem volna egy jóárasított A7II-nek nagyon :)

(#35872) JohnyBlue válasza #40935168 (#35870) üzenetére


JohnyBlue
őstag

6D + 35 1.4 + 70-200 f4

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35873) Varoz


Varoz
őstag

Üdv srácok!

500 euróig (Ez a max, de nagyon max 550, egy objektív legyen hozzá) kellene kiválasztani egy gépet. Teljesen első gép lenne. Eddig nagyjából kimerültünk telefonnal. :)
Nem tudom igazán leírni, hogy mire kellene a gép. Hobbi célra, otthonra, esetleg családi események dokumentálására. Videó se lenne rossz, ha jót tudna. :)
Elsőnek amin megakadt a szemem, a Nikon D3300 és a Nikon D5200. Ergonómiai szempontból ez az irányvonal.
Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, hogy mivel érdemes elkezdeni a hobbifotózást. :)
Köszi előre is! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35874) pandur99 válasza Varoz (#35873) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az irány jó, ha tükrös és nem milc vonalon indulsz. Egy 18-105 VR objektív javasolt indulásnak.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35875) Varoz válasza pandur99 (#35874) üzenetére


Varoz
őstag

Tükrösön igen. Na akkor jó, ha jó az irány. :)
Objektívet megjegyzem. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35876) jjeahh válasza Varoz (#35873) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jók ezek, de ha igazán számít a videó minőség, akkor panasonic és sony vonalon nézz szét... ha mindenképp csak a nikon, akkor a d3300 jobbnak tűnik videóban mint a d5200.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35877) Mr.Csizmás válasza Varoz (#35875) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amazon.de

Pentax K50 + 18-55+50-200WR
Sony A58 +18-55 + teleobi (55-200, 50-300) , extrák (van többféle is) (saturnnál is van 549-ért)

canon
1200d...inkább ne.

nikon d3300 + 18-105 van prime-n, 522-ért :K

ebből imho a szotyi a legjobb vétel, a két obi és egyebek miatt. (ami a trombitás macska írt :D)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35878) Varoz


Varoz
őstag

Nem ragaszkodom a Nikonhoz. Csak éppen arra böktem rá elsőkörben, de pont ezért jöttem ide, hogy tapasztalt rókák mit mondanak. :)
Nos eddig ez a Sanyi a befutó. :)
Köszi srácok! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35879) zolikaDB válasza Varoz (#35878) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyenkor erdemes nezelodni az obi es vaku kinalatban is, mi lesz ha alapon.
Mert tukrost kevesen vesznek ugy, h lesz ra 1 es/vagy 2 kitobi, oszt csokolom. A bovithetoseg es az objektivek miatt javithato kepminoseg (meg jopar egyeb ok) miatt veszunk DSLR-t.
A Sony nem klasszikus tukros gep, hanem SLR. Es a kukucska is egy EVF. Ezen felul egy komolyabb szolgaltataskinalattal rendelkezo belepos gep, kollegamnak van, mar lestem meg, szeretheto.
Ellenben slattyogj el a helyi MM-ba es taperolj korbe par vazat.
En nem temetnem a Canont sem, nezz szet pl indexen, h mennyi es milyen obi van hozza hasznaltan es mennyiert! :)
En is ilyesmi dilemmaban voltam kb, mint te, s vegul a D3300 mellett kotottem ki - es nem bantam meg. Ha osszeveted a szolgaltataskinalatat a tobbi vazeval, plusz az infrastrukturat (obik, vakuk blabla), meg az arat, rajossz, h eleg esszeru dontes. Dinamika, szenzor szinten a tobbi fole emeli, ISO-ban is siman elmehetsz tovabb, mint pl egy 1200D-vel ( persze a 12600 baromsag).
Uh hajra!

(#35880) Varoz válasza zolikaDB (#35879) üzenetére


Varoz
őstag

Rendben, köszi. :R
Nyilván az a hosszútávú terv, hogy ez legyen egy alapja a későbbi fotózásoknak. Noha még nem tudunk fotózni, de ezért nem akartam valami gyengébb gépet, mert ha már belejöttünk akkor jó lesz a tudás ami majd kiszolgál. :)

Ez a Canon 1200D, ez honnan jön mindenkinek? Még csak nem is említettem. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#35881) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Ha minden jól megy holnap veszek egy Olympus E-PL5 dupla kit-et.
Éppen táska keresőben vagyok hozzá, de nem találtam eddig semmit amire azt mondanám, hogy igen, ez a táska kell. Mondjuk fotók alapján nem egyszerű.

Eddig talán ez a Cullmann Ultralight pro Vario 200 a legszimpatikusabb, de bizonytalan vagyok a méreteket illetően. Igazából a 2 objektív és a váz kényelmesen férjen el. Ebben tetszik hogy a tetejére lehet gumizni egy mini tripodot, nyaralásnál ez hasznos lenne.

Ti milyen táskát javasolnátok?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#35882) MrChris válasza madmike (#35881) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt nemtom melyik a jó hozzá. Elvittem a cuccot MM-be meg fotósboltba és kipróbáltam.

(#35883) Mr.Csizmás válasza Varoz (#35880) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

amazonon néztem :D

bármennyire nem szeretem az SLT technikáját (maga az elv idegen számomra), mégis inkább azt venném, mint a belépő tejfölösdoboz canont.

madmike [link] képeket nézd meg, egy Sony NEX van benne (kb. egyformák, asszem NEX-3 éppen)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35884) Gyick válasza Varoz (#35880) üzenetére


Gyick
őstag

Én két nappal ezelött vettem egy Canon 1200D-t standard ef-s 18-55 III-as objektivel táskával+sd-kártyával(starter kit) 360 eur volt.Nem sokat löttem vele eddig kb 200-at,de megvagyok vele elégedve,külön tetszik az a program amit le lehet tölteni telefonra amolyan oktató anyag (az ilyen amatöröknek mint én zseniális) példaképekkel/gyakorlatokkal hogy mit milyen beállitásokkal kell fényképezni stb.Már egész jól kezdem kapizsgálni.Kezdésnek szerintem jó kis váz ez.Ha meg belejövök akkor eladom azt nézek az 1-2 számjegyüek közt

(#35885) Lassú Víz válasza madmike (#35881) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van rá szaktopik

Belső méret: 7,5x9x14 cm, szerintem kicsi lesz, de próbáld bele. Egy vakuval már ki is nőtted. Azt se nevezném igazi állványnak ami ennek a tetején elfér. A táska kérdés amúgy is szívás, mert sehogy sem jó. ha kicsi, nem fér bele semmi, ha nagy kényelmetlen és nehéz, főleg megpakolva. Ráadásul kellene hely a napi apró cseprőnek, mint szemüveg, víz stb, de erre alig van lehetőség. Most evvel a Burtonnal barátkozom, még csak a fotók alapján. Különösen a második képen az a 8 objektíves rekesz tetszik :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35886) madmike válasza Lassú Víz (#35885) üzenetére


madmike
őstag

Köszi,mindjárt átnézek a másik topicba,

Tényleg marad a próbálgatás, látatlanban nem lehet ilyet venni. Minél kompaktabbat szeretnék, azt is szem előtt kell tartanom, hogy pl idén megyünk Spanyolországba nyaralni és tuti, hogy az én bőröndöm is a menyasszonyom cuccaival lesz tele, így a táskán kell spórolni. :)
Egy mini tripodot én se neveznék állványnak, van is itthon rendes állvány, de egy nyaralás alkalmával, arra, hogy magunkat megörökítsük jó lehet.

Ha a sört is adják a Burtonhöz akkor lehet én is olyat veszek :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#35887) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Kategoria valtas elott allok.
Kompakt hulladek utan térnék át dslr -re.

Új D3300 pro-kontra megerne -e az arat vagy inkabb nezzek szet hasznalt gepek körül ?

Ami fontos lenne

A viszonylag gyors fokusz (tobb pontos)
Alacsony iso ertekkel, keves feny mellett, vaku nelkul (pl lakasban) keszitett bemozdulas mentes kepek.

köszi

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#35888) jjeahh válasza winhate (#35887) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Keret?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35889) winhate válasza jjeahh (#35888) üzenetére


winhate
őstag

Háát igen az...

kb 100-130k max

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#35890) jjeahh válasza winhate (#35889) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor valszeg jó választás egy d3xxx, bár fókuszpontokkal nem leszel eleresztve, no meg ez:
"Alacsony iso ertekkel, keves feny mellett, vaku nelkul (pl lakasban) keszitett bemozdulas mentes kepek."
- semmilyen vázzal nem oldható meg amíg kitobi van rajta, ehhez szuperfényerős gyors fix objektív kell, ami a keretednek többszörösébe kerülhet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35891) winhate válasza jjeahh (#35890) üzenetére


winhate
őstag

Huhh köszönöm ,ettől féltem.

Akkor gyűjtés d3300-ra project.

Esetleg egy megfelelő obi t tudnál ajánlani beltérre ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#35892) jjeahh válasza winhate (#35891) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nem, nikon fronton nem vagyok jártas... :( Gondolom valamilyen F1.4+ normál vagy nagylátó lenne jó vaku nélkül beltérre, de ez szinte biztos nem lesz olcsó... A plafonra irányított rendszervakuval, iso emeléssel mi a gond? Ezek az új nikonok meglepően jól bírják iso3200 alatt :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35893) 80hun válasza winhate (#35891) üzenetére


80hun
addikt

Nikkor AF-S 35mm f1.8 DX. ha meg hoszabb kel Nikkor AF-S 50mm f1.8 :)

(#35894) winhate válasza 80hun (#35893) üzenetére


winhate
őstag

Köszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#35895) madmike válasza madmike (#35881) üzenetére


madmike
őstag

Hát nem vettem meg a kiszemelt E-PL5-öt. A 14-42-nek furcsa hangja volt meg mintha a blende akadt volna picit.

Közben felkerült ma ide az apróhirdetések közé egy E-PL5 12-50-es objektívvel. Annyiba kerül amennyiért egy dupla kitet is meg lehetne venni. Szerintetek melyikkel járok jobban? Megéri feláldozni a 40-150es objektívet a 12-50ért?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#35896) pandur99 válasza madmike (#35895) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 12-50-es amolyan mindenes objektív. Nekem van mellé 40-150 is, de azt alig csavarom fel, a legtöbbször elég a 12-50. Minőségben kb. a kitobi, de a szélesebb látószög nagy áldás, a makró funkció pedig sokszor jól jön. Ha videózol, akkor pedig jó a motoros zoom. Én sokkal hasznosabbnak tartom, mint a 14-42-est.
Amúgy külön 45 körül megkapod, ugyanennyiért a vázat, ha ennél többért kínálják, akkor ezt vedd figyelembe!

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35897) madmike válasza pandur99 (#35896) üzenetére


madmike
őstag

85öt kérnek érte, váz garis, obi nem.

De 80ért tudnék venni garis, kb 200 expos dupla kitet. (sajnos fehéret :W :DDD )

Kérdeznék a vázzal kapcsolatban, mert a ma megnézett volt az első ami életemben a kezemben volt. Olyat művelt P,A,S,M módokban, hogy ha hosszan nyomtam az expo gombot, akkor valami nagyon csunya hang jött a vázból, majd miután elengedtem elkészült a kép. Auto módban nem csinálta. Ez nem normális, ugye?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#35898) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
Nem rég vágtam bele a DSLR-ek világába egy Canon Rebel Xti-vel (400d) egy Nikon L120 bridge után. Egyelőre hobbiszinten kattintgatok, még szokom a beállítási lehetőségeket.
Elterveztem, hogy bővítem a gépet, hogy a munkámhoz is használhassam, befogjam a gépet ingatlanok fotózására, de hamar rájöttem, hogy ehhez ekv. ~20-25mm alá kell mennem, hogy értékelhető eredményeket kapjak, kisebb, szűkebb tereket is jól be tudjak fogni. Sajnos APS-C gépen ez drága mulatság, így arra gondoltam, hogy akkor már azt a pénzt beforgatnám egy FF gépbe egy olcsóbb kitobival és akkor végeredményben árban sem szálltam nagyon el és a kívánt látószögem is megvan értékelhető képminőség mellett.
Használt, akár régi, de megbízható gépekben gondolkodom márkától függetlenül. Javaslatok?

(#35899) #31733248 válasza Dagidög (#35898) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezt az objektívet nem ismered? Olcsó és jó...

(#35900) pandur99 válasza Dagidög (#35898) üzenetére


pandur99
aktív tag

FF kitobijával ugyanazt a látószöget kapod.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.