Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) MADcat válasza jjeahh (#35550) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Az előbbiekben már ajánltam párat

Máshogy kérdem: ezekből nem járok rosszul egyikkel sem? :DD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35552) jjeahh válasza MADcat (#35551) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igény kérdése, nem rossz gépek amúgy. G3, G6 nekem is van, e-m10-et vagy e-m5-öt meg venni fogok :DDD Természetesen mindegyiknek vannak hiányosságai ahogy előnyei is, mint minden gépnek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35553) MADcat válasza jjeahh (#35552) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

e-m10 nekem is nagyon tetszik :K ára kicsit erős nekem :B

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35554) #40935168 válasza 80hun (#35543) üzenetére


#40935168
törölt tag

5Ds R ? Az mi ? ;]
Sony ! :K

(#35555) jjeahh válasza MADcat (#35553) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen, használtan is kb. annyiért megy tudtommal csak a váz, mint az e-pl6 duplakit. De ez van, számomra már kereső nélkül nincs élet, a stabija sokkal jobb és vonz a live composite mód :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35556) MADcat válasza jjeahh (#35555) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Használtan veszed majd?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35557) jjeahh válasza MADcat (#35556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, mint minden eddigi gépemet :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35558) MADcat válasza jjeahh (#35557) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Olympus mintaboltból érdemes használtat venni? E-PL7 1442IIR KIT egész jó áron van 2 év garival.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35559) jjeahh válasza MADcat (#35558) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fogalmam sincs, nem Mo-n lakok, mft topikban megkérdezheted esetleg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35560) dongasre


dongasre
tag

Sziasztok!
Mar irtam kb 1 honapja hogy gepet vasarolnek. Taj fenykepezes,csalad...altalanos felhasznalas.
E ket gep kozul melyiket valasszam szerintetek?
Sony alpha 6000 +obi 16-50mm
Panasonic lumix g6keg+ obi 14-42mm ???

SM s21+

(#35561) han_lev válasza dongasre (#35560) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem sony a5000es van hasonló dolgokra. Erőst még vagyok vele elégedve. :K
:R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#35562) pajibá válasza dongasre (#35560) üzenetére


pajibá
tag

Talán írtam Neked privátot. :) Jó régen. :K

(#35563) MADcat válasza jjeahh (#35559) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

mft topik? Nézd el tudatlanságom, de ez melyik is? :)

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35564) HKorn válasza han_lev (#35561) üzenetére


HKorn
addikt

Most nézegettem épp MM-ben a MILCeket, legjobban az Oly pl6 és a Sony A5000 tetszett. E kettő közül kell majd döntenem, mindegyik jó, majd meglátjuk. Mondjuk sokat nyom a latba hogy az Oly duplakitben kapható majdnem annyiért mint az A5000. Sonyhoz elég drága lenne +1 obi.

Run&Ride

(#35565) 80hun válasza HKorn (#35564) üzenetére


80hun
addikt

Attól függ milyen obi kell hozzá :)
Ha a tele kell sony oldalon az 55-210 a párja , ólcsóbb duplakitben venni azt is mint külön az obit.

Ha így nézzük a két duplakitt között 40e a különbség.

(#35566) HKorn válasza 80hun (#35565) üzenetére


HKorn
addikt

Jah, +40k-t nem nagyon ér meg plusszban a Sony, de nem tudom, hogy kellene-e a tele, vagy elég lenne az alapzoom.
Gyerekek fotózásához jó lenne azért a tele úgy gondolom.

Oly mennyivel rosszabb videóban, mint a Sony?

Run&Ride

(#35567) Virág et. válasza MADcat (#35563) üzenetére


Virág et.
senior tag

Bár nem engem kérdeztél, de talán nem sértődik meg senki: íme

(#35568) MADcat válasza Virág et. (#35567) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

rá nem jöttem volna :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#35569) Legolas91


Legolas91
csendes tag

Sziasztok!

DSLR gép vásárlás előtt állok. Márkák közül a Nikont néztem (vagy ha van más javaslat, jöhet), Canont nem szeretnék.

- Gépre szánt összeg? Nagyon max 200e (váz + 1 objektív, lehetőleg ne 18-55, hanem valami "messzebbre hordó")
- Felhasználás? Utazás közbeni fotózás, kevés előkészülési idő alatt is elfogadható képet lehessen vele csinálni
- Méret számít? 2 kézzel egy Nő is könnyedén bánni tudjon vele
- Videó kell? Full HD videót azért elfogadhatót csináljon (Sony kompaktról váltanék, és ez az egyik fő pozitívuma, hogy nagyon jó videót csinál /legalábbis szerintem/)
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csak új, lehetőleg media/edigi hasonló helyről.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Viszonylag könnyen használható legyen, ne legyen szükség előtte 1-2 napot a user manualt bújni, mielőtt használni szeretné az ember. Sötétben is elfogadható képeket készítsen.

Kiszemelt:
Nikon D5200 +18-105mm

E mellé szeretnék még pár alternatívát, esetleg ha valakinek van tapasztalata, az is jöhet.

Előre is köszi.

(#35570) Nippon válasza HKorn (#35566) üzenetére


Nippon
őstag

Pedig megéri, ha a Sony mellett fogsz dönteni. Ha nem lesz rá szükséged, akkor el tudod adni, talán még jobban is jössz ki a végén, mintha sima kitobival vetted volna.

(#35571) HKorn válasza Nippon (#35570) üzenetére


HKorn
addikt

De ennyivel jobb lenne a Sony mint az Oly? Itt éppen azt mondták hogy a Oly kit obik jobbak mint a Sonyé.

Run&Ride

(#35572) Tin_Shield válasza HKorn (#35571) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez igaz is. Az Olympus kitobik jobb minőségűek. A Sony alapzúm még csak-csak, ugyan taknyol széleken és villanyzúmos, de legalább kicsi és ekv24mm. A kit tele viszont másfélszer akkora, majd kétszer olyan nehéz, és cserébe sötétebb is mint az Oly párja
De ha a Sonyt választod azt is érdemes duplakitben venni, egyrészt olcsóbb így mint külön ha szükséged van a telére, másrészt ha nincs szükséged eladod, és akkor meg szimpla kit jön ki jobb árban. Ez a logika persze igaz az Olympusra is

(#35573) HKorn válasza Tin_Shield (#35572) üzenetére


HKorn
addikt

Tehát akkor obik tekintetében egyértelműen az Oly a jobb.

A nagyobb szenzorméret, ami miatt hajlok a Sony-ra (főleg a DoF miatt), de tudom, hogy plusz obit már nem vennék hozzá. Duplakitben elég húzós, már túl van a keretemen.

Sonynál még arra gondoltam, hogy van itthon egy A mount-os Sigma 55-200, azt is rá lehetne tenni, persze ilyenkor no AF, manuálban nem tudom mennyire lenne hosszútávon kényelmetlen.

Alapvetően tetszettek a MILC-ek ahogy fogdostam őket, rájöttem, hogy nekem nem való DSLR, nem használom ki, eddig se használtam ki.

Run&Ride

(#35574) jjeahh válasza HKorn (#35573) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"nem való DSLR, nem használom ki, eddig se használtam ki"

Ezt már sokan írták, de sosem értem, egy belépő dslr rendszerint nincs annyira elhalmozva ficsőrökkel mint egy belépő milc. Személy szerint én a szirsz*r milc-em után ha kézbeveszek egy hasonló korú olcsó dslr-t, mindíg nagyon minimálnak érzem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35575) HKorn válasza jjeahh (#35574) üzenetére


HKorn
addikt

Arra értem, hogy jóformán auto beállításokkal használtam eddig is az A200-at, tulajdonképpen az optikai keresőt szerettem nagyon benne.

MILC-nél meg jópofa, hogy kicsi, mobilis, persze hátrány, hogy nincs optikai kereső.

Mondjuk megnézegettem a DSLR-eket is, tudom, hogy pont nem ajánlott, de nekem legjobban az 1200D jött be.

Run&Ride

(#35576) ANDROID??? válasza HKorn (#35575) üzenetére


ANDROID???
addikt

Melyik volt "kényelmes", kézre eső ?

(#35577) 80hun válasza HKorn (#35573) üzenetére


80hun
addikt

A kistele mindig jól jön :)

A manuálfókuszal szórakozni kijelzőn , főleg nyáron igazi kínszenvedés. Telével stabi nélkül meg pláne.

Ha van a közeledbe oly pont akkor bizonyos feltételekkel ki tudsz hozni egyet kipróbálni hogy milyen.

(#35578) Tin_Shield válasza HKorn (#35573) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A valódi DoF játékhoz kevés a kitobik fényereje, a telékkel lehet próbálkozni közeli téma és távoli homogén háttér kombóval. Sok évig APS-C-t használtam, most m43-ot, szerintem nem jelentős a DoF különbség. Persze ha ugyanazt a képet ugyanúgy meglövöd és egymás mellé teszed akkor látszódhat, de mélységélesség/bokeh dologban érzetre legalább annyit számít az objektívek karaktere és rajzolata is. Gyakorlati szempontból szerintem nem lenne hiányérzeted m43-addal, De ha mégis, azt nem fogja megoldani az APS-C szenzor sem.

(#35579) HKorn válasza Tin_Shield (#35578) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, ez hasznos volt, akkor megnyugodtam, hogy ilyen szempontból nem rosszabb az Oly. Még a videó kérdés érdekelne, mert abban elvileg a Sony jobb, de kérdés mennyire "rossz" az Oly.

80hun igen, nekem is ez a gyanúm, nem is nagyon akarnám azt a verziót.

ANDROID??? a MILC-ek közül? Ez a kettő talán, persze a drágábbakat nem is nagyon fogdoztam, mivel nem játszanak. DSLR-ből meg 1200D.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#35580) HKorn


HKorn
addikt

Vakuból mit lehet tenni az Oly-ra, ami jobb mint a gyári kis vaku és nem túl drága?

Amúgy feltűnt, hogy PEN E-PL6 név alatt kétféle gépet is látni, egyik markolatos, másik nem, hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#35581) asdf_ válasza HKorn (#35580) üzenetére


asdf_
veterán

Az egyikre fel van csavarozva a markolat, a masikra nincs.

(#35582) HKorn válasza asdf_ (#35581) üzenetére


HKorn
addikt

De adják hozzá alapból, vagy ez extra?

Run&Ride

(#35583) asdf_ válasza HKorn (#35582) üzenetére


asdf_
veterán

99%, hogy adjak, de letoltesz egy manualt, az elso oldalakon ott vannak a tartozekok es megnezed. A szines meg a mindenfele csicsa gripeket lehet kulon, heroinarban megvenni, a sajatja az afaik jar hozza.

[ Szerkesztve ]

(#35584) athomi válasza HKorn (#35582) üzenetére


athomi
veterán

Ha újonnan veszed, akkor jár hozzá (nem extra), használtnál meg rá kell kérdezni ha nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#35585) HKorn válasza asdf_ (#35583) üzenetére


HKorn
addikt

Aha, megnéztem, jár hozzá.

Vakuból milyet kell keresni, ha esetleg az ember szeretne később hozzá valami jobbat?

Jól látom, hogy képből csak 4:3-as formátumot tud? Nem hiszem el, hogy nem tud 16:9-et...

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#35586) #31733248 válasza HKorn (#35585) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha vakut is venni akarsz hozzá, akkor eldőlt a kérdés az Oly E-PL6 javára. Más tekintetben egyértelműen a Sonyt venném. Lényegesen jobb a videója és a kitobija is ekv. 24 mm-ről indul az Oly ekv. 28 mm-ével szemben, ami a gyakorlatban jól érzékelhető előnyt jelent.

(#35587) MrChris válasza HKorn (#35573) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elég viszonylagos az a DOF, ezt G6-al videóztam, alig van boké :D rádobtam egy kis csillám csicsát ;] Nem a szenzor hanem az obi csinálja a bokét.
Olympusnak viszont nem valami jó a videója, el lehet lenni vele, de van moiré, felbontásban gyenge és könnyen blokkosodik. Szerintem élj az Olympus tedd próbára lehetőségével, így könnyebben el tudod dönteni, hogy neked megfelelő lenne vagy sem. Mert fotóban és szenzorstabiban nagyon jó.

(#35588) jjeahh válasza HKorn (#35580) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Metz 24, 26, meike mk320, nissin i40

(#35587) MrChris: Kompakt vagy telefon után az elején örvend az ember ha van egyáltalán bokeh :D
Mondjuk amióta van focal reducerem + 55mm F1.4, azóta még én is tökéletesen elégedett vagyok a m4/3 dof-al :D No meg szerintem dof-ban is van egy határ ami még ízléses, a manapság oly divatos 5d mk III + lapos fényerős tele portrék nekem már túlzásnak tűnnek, de kinek mi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35589) pandur99 válasza jjeahh (#35588) üzenetére


pandur99
aktív tag

Erről a focal reducerről mesélhetnél kicsit! Milyet vettél, mivel használod és mi a tapasztalatod?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35590) jjeahh válasza pandur99 (#35589) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A legolcsóbb camdiox-ot vettem kizárólag, a gyengefényes helyzetek és a dof miatt, saroktól sarokig élesség nem érdekel és nem is teszteltem sarkakban milyen, mert ha élesség kell arra ott a sigma 60, ami nyitva is penge.
Gondolom azt nem kell ecsetelnem, hogy növeli a látószöget (m4/3 2x crop factorból 1.44x lesz) és a fényerőt is egy fényértékkel.
Amikkel használom: revuenon 55mm F1.4, 135mm F2.8, helios 44-2, meyer 50mm F2.8.
Látószög, dof: íme ez a kép normál adapterrel, ez camdiox-al lett kattintva ugyanolyan távolságból, ez meg normál adapter és próbáltam kb ugyanazt a képkivágást elérni mint a camdioxal, tehát hátráltam picit. Még egy tesztjellegű portré kézből de nagyjából ugyanolyan távolságból normál adapterrel és camdiox-al.
Tapasztalatok eddig: építési minőséggel nincs gondom, olyan mint egy normál adapter, csak majdnem fele olyan vékony és nehezebb a benne lévő üveg miatt. A képe... képközépen mintha picivel élesebbek az üvegek vele, CA jóval szerényebb és furcsa módon a bokeh kevésbé ideges. 55/1.4-el F1.0-ás fényerőt nyújt, ami elég durva, szokni kell, gyakorlatilag kültéren nd nélkül szinte soha nem megy A módban a záridő 1/4000 alá, szal kötelező az nd ha szeretsz nyitott rekesszel fotózni.
Szerk: néhány kép amit eddig vele klattyantottam

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35591) pandur99 válasza jjeahh (#35590) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm.
Nekem van egy Canon FD 28/2,8-as objektívem, ami elég jó minőségű. Ez adapterrel kb, 20/2,0 lenne, ami majdnem kiválthatná a Pana 20/1.7-et. Az tart vissza, hogy több helyen írják, hogy az E-M5 érzékelőjébe belelóghat, mert 7 mm mélységig nyúlik be. Jó volna erről valahol olvasni némi tapasztalatot, mert nem szeretném kinyírni a gépem.
A képminőség miatt nem aggódom, amit linkeltél, azok jók, és nem vagyok pixelbuzi.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35592) jjeahh válasza pandur99 (#35591) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet egyes verzióknak mélyebben van a feneke, de az m42-es max 1 vagy másfél miliméterrel nyúlik be jobban mint egy natív üveg, most egymás mellé tettem a sigma 60-at, kitobit és a camdioxot. Aztán, hogy az FD verzió milyen azt nem tudom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35593) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A68

(#35594) HKorn válasza jjeahh (#35588) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi

Képarány elképzelhető hogy tényleg csak 4:3? Én 16:9-ben szoktam fotózni, mert kb manapság már minden megjelenítő szélesvásznú, ezért is furcsállanám, ha a PL6 csak 4:3-at tudna.

Run&Ride

(#35595) 80hun válasza HKorn (#35594) üzenetére


80hun
addikt

Képarány 4:3 , 16:9 , 3:2 ,1:1 és 3:4 állítható be rajta. 51.oldal

(#35596) HKorn válasza 80hun (#35595) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, megnyugodtam. Tesztekben, meg review oldalakon a spec-ben csak 4:3-at tüntették fel...

Run&Ride

(#35597) voriae válasza jjeahh (#35592) üzenetére


voriae
tag

Ezen én is fennakadtam:

"Note: the depth of optical element is about 7mm, may block the sensor of some cameras such as G1, OM-D.
Blue spot will occur if lens is pointed to light sources." - írja az Ebay-en a leírásban a Camdiox M42-43-nál.

Nem értem, hogy lehet, hogy az egyik MFT-vázra jó, a másikra nem. A bajonett meg az érzékelő közti táv nem midnegyiknél ugyanaz? Én EM10-re tervezem amúgy.

(#35598) #31733248 válasza HKorn (#35596) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csak 4:3 képaránnyal ad teljes, 16 megapixeles felbontást.

(#35599) HKorn válasza #31733248 (#35598) üzenetére


HKorn
addikt

Az tiszta, nyilván 16:9-cel némileg kisebb a felbontás, de annyi belefér.

Run&Ride

(#35600) 80hun válasza #31733248 (#35598) üzenetére


80hun
addikt

De ez minden gépre igaz hogy a szenzor képarányának megfelelően adja a teljes felbontást..
16:9-es érzékelő sztem nincs is fényképezőbe.

Én csípném ha a régi 4:3-as monitrok visszajönnének. Tab-ba is a 4:3-as atuti :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.