Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) Aliendej válasza Muerte68 (#34150) üzenetére


Aliendej
tag

"enyiért akár a MM.-ben újonnan is akcióban"
Melyikre gondoltál és mennyiért? Csak egy linket kérhetek hogy ne üres szavak legyenek végre?

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#34152) Muerte68 válasza Aliendej (#34151) üzenetére


Muerte68
addikt

Úgy gondolod hogy helyetted keressek?az MM.-es akciók bolt függő ott kell nézni helyben az aprós oldalakat hagy ne én böngésszem helyetted.a Samsung topicban is biztosan volnának tippek és ha a m4\3-topikot is megkérded ott is tudnak tippeket

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34153) Aliendej válasza Muerte68 (#34152) üzenetére


Aliendej
tag

Úgy gondolom ne beszélj félre. Amit mondod hogy keressek olyan nincs, jelenleg nem létezik. Lehet volt régen, él még az emlékeidben, de már nem kapható. Keressek, oké, de mit és meddig? Hetek óta keresem amit itt írtok, de felesleges mert teljesen alaptalan. Megvezetsz másokat a fals információiddal. Vedd meg ezt a gépet ennyiért, az meg annyiért és közben az általad említettnek a másfél, kétszerese a valódi ára. Tök fölösleges amit csinálsz, mert akit érdekel úgyis utánanéz és rájön egy perc után hogy valójában félrebeszélsz.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#34154) Muerte68 válasza Aliendej (#34153) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem csak kötekedsz,Ennyi elég volt belőled szvsz

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34155) Aliendej válasza Muerte68 (#34154) üzenetére


Aliendej
tag

Állítasz valamit aminek nincs valóság alapja, Ez nem kötekedés, hanem üres szavak a részedről. Ennek így tényleg semmi értelme, csak szét offoljuk a topicot és nem jutunk előbbre. :( Továbbra is várom építő jellegű hozzászólásod, eddig úgy tűnik reménytelenül. Cáfolj meg kérlek.

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#34156) StLui válasza Aliendej (#34155) üzenetére


StLui
veterán

Azt írta szokott lenni az áruházakban, azt nem két hétig kell keresni, hanem hónapokig, mivel 2-4 hetente vannak akciók, plusz a használtpiac is olyan, hogy vagy van, vagy nincs. Tényleg leállhatnál.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#34157) t72killer válasza StLui (#34156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+használtpiacon akad néhány kitartó "eladó" aki kb bolti áron tartja a cuccait, addig, amíg az asszony ki nem vágja az egész kacatot. Ha "normális" nincs, akkor ugyebár ezek jelzik a "használt" árat. Futottam már olyanba, h megkérdezem tőle mennyi? mondja x. Akkor mért bolti ár = x+5%, vártam 2 hetet, boltban jött 10% akció... A hasznátpiac is teljesen arról szól, hogy figyelni kell folyamatosan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34158) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

Visszaolvastam jopar oldalt, de sajnos nem nagyon tisztult ki a kep a fejemben.
Alapvetoen csaladi fotozasara szeretnek egy gepet. A kisfiam elkezdett menni, es az utobbi idoben mar nem lehet rola teloval ertekelheto kepet csinalni. Nem szeretnek folyton vakuzni ezert szerintem egy DSLR-re lesz szukseg. Penzem viszont nincs nagyon, igy arra gondoltam, hogy vennek egy regebbi hasznalt egy kitobival kintre es egy jo fenyes, rovid fix obival bentre. Jelenleg semmi mas nem kell. A feketeleves az, hogy 50k, max 60k forintot tudok allokalni ra. Persze nem feltetlen fontos a fix objektiv.

Mit ajanlotok? Az is valasz, hogy felejtsem el ennyiert. Tudom, hogy a minosegi, rovid zaridos, vakumentes belteri kepek penzbe kerulnek. Viszont semmi problemam a hasznalt cuccokkal. (felteve, ha elmondjatok, mit kell nezni vasarlaskor).

Amire gondoltam:
Canon 450d, 40d , hozzavalo 15-55 os kit obi
Nikon :fogalmam sinscs :(
Sony A58 ? De ez szerintem nem jon ki.

Valojaban teljesen tanacstalan vagyok. Az biztos, hogy karacsonyi kepeket mar szeretnek a fiamrol.

Ja es hol erdemes aprohirdetest nezni? A hardveraprot ismerem.

Elore is koszi.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#34159) t72killer válasza Psych0 (#34158) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nikon D3100-at látni még ebben az árkategóriában a Hardveraprón, jobb a canon 450D-nél - hátránya viszont, hogy a régi, motor nélküli obik nem mennek vele. Egy manuál vakut feltennék rá, anno én is használtam egy 3000ft-os sunpak cuccost, beltérbe, bounce-ra tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34160) jjeahh válasza Psych0 (#34158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiért tudtommal vagy elavult öreg vagy lestrapált sokexpós dslr-ek vannak, azt ajánlom nézz szét csúcskompakt és milc fronton is, indexen pl. most van egy pana g3 és mellé keresel egy 14-42mm kitobit, mondjuk egy ilyen szett beltéren szaladgáló gyerekhez még mindíg édeskevés... Fényerős fix sajnos nem fog beleférni a keretedbe.

t72killer: hm tényleg, ha talál kitben ennyiért az is jó vétel lehet

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34161) Victoryus94 válasza Psych0 (#34158) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én lesnék egy használt MILC-et meg esetleg olcsó manuális fix obit (5-15k között mozognak már fix 50mm-ek, de beltérbe talán 30mm körüli kellene neked, persze ilyen is létezik), ami fényes.
Vagy veszel egy jobb kompaktot, aminek már értékelhető szenzora van.

[ Szerkesztve ]

(#34162) t72killer válasza jjeahh (#34160) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, egyetlen gyakorlati hátulütője, hogy nem tud mit kezdeni a régi, csavaros obikkal, amikből szakajtónyi van minden fotós bolhapiacon. Van beépített vakuja is, ha az kell, elég sok szaladgált anno a Nikon DSLR-es topicban.

Csúcskompakt: 50k-ból egy LX7 jön ki ahogy nézem - sztem ő azért soványka a D3100-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34163) Vyndree válasza t72killer (#34162) üzenetére


Vyndree
őstag

Esetleg Olympus E-PL5 duplakit akciósan? :D

(#34164) t72killer válasza Vyndree (#34163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az túl jó, SLT-t neki:P

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34165) 80hun válasza t72killer (#34164) üzenetére


80hun
addikt

Na neizélj ,volt a58-am és d5200-am simán pariban van a kettő. A d5200-ban csak a szenzor volt jobb kicsit és ennyi. :K

(#34166) Vyndree válasza 80hun (#34165) üzenetére


Vyndree
őstag

... a szenzor is csak ezért volt jobb, mert a Sony gyártotta :K

(#34167) t72killer válasza Vyndree (#34166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, csak a nikon nem pakolt elé felesleges üveget:K

Szerk: off. Oupsz, most elindítottam egy SLT-(d)SLR flame-t ?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34168) 80hun válasza t72killer (#34167) üzenetére


80hun
addikt

Ezek egyéni dolgok én pl kifejezetten utálom az optikai keresőt és az slt-t pont ezért szerettem :)
Ez hihetetlen de az af-et is jobban csíptem az A58-ba.
Nem olyan rossz gépek mint gondolnád , főleg annyiért.

Izlés kérdése , kinek mi jön be. :)

A68-ra kiváncsi vagyok nagyon lehet még egy SLT-t bevállalok :)

(#34169) t72killer válasza 80hun (#34168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, SLT-ben liveview-d van, anélkül, hogy a fókuszszenzor előnyeit buknád. Nekem a fényveszteség nem tetszik, ami beküldi m43 szintre az APS-c gépet. Ennyi erővel vehet az ember magának m43 vázacskát, kicsi-könnyű obival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34170) k1csi válasza Psych0 (#34158) üzenetére


k1csi
senior tag

Vakumentes beltéri képek 50k-ból valahol az erősen kompromisszumos és a mese kategóriája között van.
Fényerőtlen kitobik ehhez kevesek, beltérben használható obi meg nem jön ki a keretedből.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#34171) t72killer válasza k1csi (#34170) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kell egy kicsi vaku - beépített akad a legtöbb vázon, bounce-ra pedig egy öreg manuálvaku is jó 5-10000Ft-ért. Igaz, így is borul az 50k limit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34172) jjeahh válasza Psych0 (#34158) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A karácsonyt most amíg nem telik fényerős fix-re és/vagy vakura muszáj lesz meglőnöd gyengébb minőségben. Persze ha a cél az, hogy egy telefonnál vagy átlag kompaktnál jobb minőséget kapj, akkor kezdetnek talán egy sima kit is megfelelhet... Majd később be lehet szerezni egy vakut, fényerős fixet pillanatképekre, sajnos ha ennyi a kereted ez van... Most ezért le fogják páran harapni a fejemet, de szerintem ha a pillanatfotókon kívül néha igazán jó képeket is akarsz lőni a gyerekről, akkor egyszerűen ki kell majd vinni a szabadba amikor csak lehet... Ez mondjuk akkor is érvényes lenne, ha többmilliós rendszerrel fotóznád, simán több a tér, ideális esetben jobbak a fények, nem kell vaku, magas iso stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34173) t72killer válasza jjeahh (#34172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"ideális esetben jobbak a fények, nem kell vaku, magas iso stb." - nem mellesleg mindkettőjük egészségének is jót tesz:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34174) kispalsz


kispalsz
tag

Akkor most megpróbálom leírni, hogy eddig mi jött össze:

Sony A58: ebben van stabi a vázban, bármilyen Sony obit rakok rá stabilizálni fog. Ha nem Sony obit, akkor is, bár gondolom itt már AF-re ne számítsak.
Ha lesz hozzá m42 adapterem, akkor az m42-es obik is stabilizáltak lesznek. Ebben az egyik a legjobb a szenzor, hasonlóan jó mint a híres, de pénztárcámnak drága a6000-nek. Van benne egy féligáteresztő tükör, mely rontja, mégha kis mértékben is a fényerőt. Kijelzője nem hajtható ki, csak le és fel. Videózni lehet vele biztosan jól és a Sony saját objektíveivel lesz AF-em. Nem fog elmosódni a kép, gyorsabb pl követő mozgásnál.

Panasonic LUMIX DMC-G6 itt stabi, csak az objektívben, ha olyat rakok fel ( miért is ne olyat vennék alapból) dxomark pontszámban kicsit az A58 alatt van, de ha csak videózni akarnék, akkor ez lenne a legjobb választás ( a6000-re nincs keret, bár a leírtak alapján még ennél is jobb lenne videóra. ). A m4/3 szenzorméret kisebb mint az APS-C , itt nincs féligáteresztő tükör, de így is képminőségben és fényerőben még az A58 alatt marad. Jól értettem?
Azt nem tudom, hogy erre m42 vagy praktika, vagy akármilyen objektív átalakítóval rámegy-e...
Ennek kihajtható a kijelzője, ami egy plusz pontot szerintem az A58-hoz ( és a6000-hez is) képest megér.
Egy picit kisebb méretre mint az A58.

a6000 Erről külön nem volt szó, röviden, hogy kb mindent tudna, és jól, csak drága. És ahogy nézem az E mountos objektívek is drágábbak mint az A-sak.
Jó a videója, nincs féligáteresztő, egyedül a kihajtható kijelző nincs rajta, csak billenthető. De selfire ott lenne a wifi kapcsolta.
Itt sem tudom, hogy m42 vagy praktika rámenne-e.

Az elején még szó volt a Canon 700D-ről, de arról valaki meggyőzött, hogy régi gép, régi szenzor, 750D-t már drágább beszerzésnek látom. Nikon 5300 vonalon nem sikerült támogatót szereznem, mondjuk nem is baj, legalább csak 3 termék közül kéne döntenem.

Ez az összehasonlítás tükrözi valóban az általánosan azonos tudással elérhető képminőségbeli eltéréseket:?

A6000 vs DMC-G6 vs A58

Valaki konyhanyelven le tudná írni, hogy a dxomark tesztekben az egyes grafikonok mit jelentenek? ( Lehet másnak is hasznos lenne),
pl:
ISO sensitivity résznél az a jó, ha közelíti a szürke vonalat, és ez azt jelenti hogy....
SNR 18%? Annyit tudok, hogy jel zaj viszony, de tovább mit jelent?
Dynamic Range érték: azonos mért ISO-nál a kisebb vagy a nagyobb a jobb? Mit jelent, ha kisebb?
Tonal Range érték? Fogalmam sincs mit takarhat
Color sensitivity? Passz.

Ez lesz az első komolyabb gépem, és szeretném érteni, hogy miért jobb a jobb. ( Korábban Fuji s5600-os volt /van)
Fényképezés lenne az elsődleges feladata a gépnek azért, csak szeretnék néha videóval is próbálkozni.

Annyira nem fontos azért a praktika szál. Csak tudni szerettem volna mint infót.

Egy kérésem lenne, ha lehet kivételesen a válaszban ne írjatok smyle-t, ne vezessen félre, hogy komolyan írjátok vagy csak viccből. Köszi. :)

Konklúziót még nem sikerült meghoznom, de azért írtam így össze, hogy ne rossz, vagy téves infó alapján döntsek.

A fentiek helyesek? Ki tudjátok egészíteni valamivel?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#34175) jjeahh válasza kispalsz (#34174) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sony A58:
Szerintem ennek a stabija annyira nem jó, hogy ez alapján dönts.
Nem minden manuális obi megy fel rá, de az m42 még igen.
Nem tudni, hogy ennek a rendszernek mi lesz a sorsa, a sony mostanság "kissé" elhanyagolja a fejlesztését, inkább a full frame milc-eket nyomják nagyon.
Panasonic G6:
Erre szinte bármilyen régi objektív felmegy, nem csak az m42-esek, szal ha vonzanak a filléres üvegek és nem riadsz el a manuális fókusztól, akkor hatalmas választékból válogathatsz.
Az ergonómia szerintem nagyon jó, de az borítása kissé "canonosan műanyagos", én főképp ezért nem szeretem a g6-ot használni, általában a g3-at nyúzom, az butább de jobb minőségű, simán jobb érzés kézbevenni. De ha ez nem zavar...
a6000: Ez már elég masszív kis váz és erre is ugyanúgy felmegy bármilyen régi üveg mint g6-ra. Megfizethető és jó minőségű natív objektív viszont kevesebb van rá...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34176) 80hun válasza kispalsz (#34174) üzenetére


80hun
addikt

Az A6000-hez megfizethető fix sor a Sigma DN obikból keresd. 19,30,60mm. 50-55e/db újonnan és mind jól teszi a dolgát rajta.
Az A6000-nek az AF redszere kiváló, mozgáskövetésben a legjobbak közt van.
Szenzorilag az egyik legjobb.

Ha manuálozást komolyan gondolod akkor ez A6000-et javaslom.
Én hiányolom a manulájaimhoz , jelenleg m4/3 oly e-m10mark2-m van de az A6000 jobb volt ezen a téren számomra. :)

(#34177) #31733248 válasza kispalsz (#34174) üzenetére


#31733248
törölt tag

Itt nézd meg az A58 képminőségét a konkurensekhez képest. Szerintem nem fogsz csalódni. :)

(#34178) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fényképezőgépet vásárolni a következő hónapokban, de már jobb, ha most feltérképezem a terepet.
Nem ragaszkodom dslr-hez, mert tudom, hogy a váz még hagyján, de egy jobb obi az nem olcsó, így bridge-t is ajánlhatnátok, (pl Pana FZ200?) nyilván nem lesz olyan szép eredmény, viszont a méretbeli különbség elég vonzó a bridge-k javára. Akár tükör nélküli cserélhető obis is lehet.

A rászánt összeg 150k (max) lenne (cserélhető obis esetén esetén valami start obival), jó állapotú használt is szóba jöhet
Legfőképpen családi események fotózására lenne, utazás, kiruccanás, talán hamarosan baba, stb, amit nem szeretnék már a mobillal illetve 30 ezres kompakttal megörökíteni.

Most átolvasva nagyon látszik, hogy nem tudom, mit akarok, inkább az, hogy mit nem :)

Köszönöm előre is!
:R

(#34179) han_lev válasza shouryuken (#34178) üzenetére


han_lev
senior tag

Szerintem bridgebe a Fujik a legjobbak ár érték arányban. Nekem egy HS35 volt eddig, nagyon szép képeket készített, sajnos nem tudtam annyira kihasználni, amennyire szerettem volna.

Most egy milc-re váltok, ami kisebb, viszont cserélhető obis, és van egy wifis opció benne, ami talán jól kihasználható lesz. Ez a Sony a5000.
Én pár hét olvasgatás után erre jutottam, de majd a többiek sokkal több tapasztalattal segítenek.

Milcek közül az Oly EPL5 vagy 6 is jó választás, de abban nincs wifis kapcsolat...

MI9 6/64

(#34180) Vyndree válasza han_lev (#34179) üzenetére


Vyndree
őstag

Ne a wifi legyen a fő szempont, ennek megléte hanyagolható, semmi jelentősége a kép minőségének szempontjából. Lehet már kapni wifis memória kártyát, ha ennyire fontos lenne. Mellesleg shouryuken meg sem említette, ez csak neked fontos.
HS35 pedig nem egy csoda gép: f5,6 csak egy sötét cső a tele végén, valamint a lelke egy 1/2,3"-os képérzékelő. Ez a két legfontosabb tényező, hogy milyen fényerős a lencse, valamint ISO-ban meddig tudsz utána menni, itt semennyire, ISO 400 felett már nem igazán használható ilyen csöppnyi szenzorra.
A kérdezőnek jó a megérzése, ha bridge akkor FZ200 (vagy 300, esetleg 1000) a többi labdába sem rúg mellette.

shouryuken: Sony A5000 + fényerős obi, (a6000 persze még jobb ha belefér), Oly epl5 vagy 6, esetleg a most említett Pana G6. A jó lencse fontos lesz ha sokat fog mozogni, szükséged lesz a rövid záridőre.
A helyedben az FZ200-at sem zárnám ki, vannak akik kisgyermek mellé vásároltak ilyet és nagyon szép képeket készítenek vele.

(#34181) MrChris válasza kispalsz (#34174) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha már technózunk... Ha a Sony A6000 is esélyes, akkor játszhat a Panasonic G7 is. Videóban veri, kb mindent, 4k-ból konvertált valami űberkirály, még a zajnak is nagyon jót tesz. A dpreview studió tesztjén üssetek, de az apsc szenzor ellenére én nem látok semmi zaj előnyt, szerintem még egy fokkal kisebb is a színzaj a G7-nél. A felbontásban persze hátránya van.

A Sony, Olympus, Panasonic, Samsung milcekre kb bármilyen obit feladapterezhetsz!

(#34182) shouryuken válasza Vyndree (#34180) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszi a válaszokat, kb. én is ezekre gondoltam, még nézegettem a g7-et is, bár az már húzósabb.
A tudományom ott áll meg, hogy milyen kitben érdemes ezeket vásárolni, illetve mennyire megfelelő minőségűek a kitben adott objektívek mondjuk egy fz200 beépítettjéhez képest?
Illetve van -e olyan kit, amiben nem zoom, hanem nagy fényerejű fix obit adnak.

Talán a cserélhető obis mellett teszem le a voksomat, ki tudja, hátha magával ragad, és később fejleszhető.

(#34183) kispalsz válasza 80hun (#34176) üzenetére


kispalsz
tag

Az a6000-hez a Sigma 60mm F2.8 DN -as kerül 50.000 -be. ( bár boltot hozzá még nem találtam , gondolom azért ezt ajánlottad, mert ez még az árban vállalható kategória)

Még az a65-höz a Sony SAL-50F18 DT 50mm f/1.8 SAM olyan 40.000 Ft újonnan. ( ehhez találtam boltot)

A MILC-nél F2.8-as az SLT-nél F1.8-as fényerejű obit tudnék venni kb azonos árban.

Ezek a szenzorra kb ugyanakkora fényt juttatnak?
Vagy az SLT és F1.8-as párosítással már több fényem lenne, azaz rosszabb fényviszonyok mellett is jobb képet készíthetnék?

(#34184) jjeahh válasza shouryuken (#34178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mivel nem ijedsz meg az obi csereberétől meg használt géptől és fontos a kisebb méret én valami ilyesmit vennék: használt panasonic g3 (35-40k), használt 14-42mm (20-30k), ha kültéren portréznál sigma 60mm (50k, ha találsz használtan olcsóbb) vagy használt 45mm F1.8, ha "általános" fixet akarsz használt panasonic 20mm F1.7, a maradék összeg mehet kártyára, táskára vagy sörre :D

kispalsz: Sigma árban vállalható, képileg meg zseniális... viszont sony-ra lehet én inkább az sanyi 50mm F1.8-at venném, mert ugyan lassabb és valamivel életlenebb, de van benne egy korrekt stabi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34185) kispalsz válasza jjeahh (#34184) üzenetére


kispalsz
tag

Erre gondoltál, igaz?

SEL50F18

Ez bruttó 75.000 ért fellelhető.

És ha ilyet vennék később az a6000-re, akkor már a a6000 kerülne ezzel a SEL50F18-cal "relatív" előnybe fény szempontjából az a65(SAL50F18) felett?

Nem tudtok olyan tesztet, ami ezt hasonlítja össze tesztképekkel?

Azaz a6000 SEL50F18 vs a65 SAL50F18-re.

Ezt az egyet találtam de itt ugyanazon a gépen próbálták ki, ezen kívül tudtok még? Mondjuk én nem látok különbséget.

(#34186) 80hun válasza kispalsz (#34183) üzenetére


80hun
addikt

Én legutóbb innen vettem a sigmát mert nekik volt raktáron , az olympushoz való jó a panasonichoz is.
A sony egyértelmű :)

SLT-hez ln a minolta af-ek-et ajánlanám használtan. Előre szólok a belinkelt eladókat nem ismerem :)
Minolta AF 50/1.7

Csemegézni kell néha felbukkan több darab is az obikból itt is hardveraprón , meg a licitálós oldalon , meg itt is.

Megpersze amit írtál vannak a gyári sony obik :) Ezt már linkeltem itt megnézheted milyen obik léteznek gyáriba.

A6000-hez a gyári SEL50f18 OSS ajánlott ha kell a fényerő és stabi is van benn , az OSS jelöli a stabit.

m4/3-hoz van választék dögivel a panasonic és olympus vonalon.

Az olympus e-m10 kiesett nálad ha már m4/3? A videója elmegy, de minden másban sokat nyúj és beépített satbi is van. Ha jobb fogást szeretnél van rá ECG-1 markolat.

[ Szerkesztve ]

(#34187) jjeahh válasza kispalsz (#34185) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mint váz az a6000 azért jóval modernebb, komolyabb mint az a65 szerintem, engem csak két apróság zavar rajta, de ezek is absz szubjektív dolgok: nem érintős az egérmozi és kicsi a kukucska "ablaka". Szenzor alapján szvsz csak akkor válassz, ha nagyon sokat használnád gyenge fényben vaku nélkül.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34188) kispalsz válasza 80hun (#34186) üzenetére


kispalsz
tag

Nekem valamiért ez a e-m10 nem jön be. Nem is szép, meg egy árban van kb az a6000-rel. A Sony csak APS-c érzékelős...

Mondjuk baromira nem értem, hogy miért írják, hogy a MILC jobb, mert olcsóbb hozzá az objektív. Ha megnézem a Sony A és E bajonettes árait, azonos kategóriában az A olcsóbb.

Mondjuk használt, régebbi obi, az már más. De gondolom amikor a gyártó reklámoz, nem azért mondja, hogy használtat vegyél.

"Az olympus e-m10 kiesett nálad ha már m4/3? A videója elmegy, de minden másban sokat nyúj és beépített satbi is van. Ha jobb fogást szeretnél van rá ECG-1 markolat."

Valamiért az (egész) m4/3-at szeretném kiejteni :)

(#34189) wms válasza kispalsz (#34188) üzenetére


wms
senior tag

Pedig nagyon sokan teljes megelégedéssel használjuk az általad kiejteni kívánt rendszert :K

[ Szerkesztve ]

(#34190) #31733248 válasza kispalsz (#34188) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sony E-s obik közül vannak nagyon jók, amik olcsók is, ezekkel összefüggésben ajánlom Neked ezt és ezt.

Nekem van SAL-50F18 és SEL-50F18 is, gyakorlatilag ugyanazt tudják. Érdemes azt is számba venni, hogy míg egy 16 megapixeles MFT szenzorral 4600 vízszintes képpontod van, addig egy 24 megapixeles APS-C 6000-et nyújt, azaz óriási a különbség. Ez effektív felbontásban egyértelmű előnyt jelent, a Panasonic sokat dicsért 14-140mm-es objektívjét a Sony szintén jó 18-200mm-esével szembeállítva egyértelmű a nagyobb szenzoros gép fölénye.

(#34191) kispalsz válasza #31733248 (#34190) üzenetére


kispalsz
tag

"A Sony E-s obik közül vannak nagyon jók, amik olcsók is, ezekkel összefüggésben ajánlom Neked ezt és ezt."
Itt nem volt jó a link. Beírnád még egyszer. Köszi

"Sony szintén jó 18-200mm-esével szembeállítva egyértelmű a nagyobb szenzoros gép fölénye."

Látom, hogy jobb, végre :) , de most úgy gondolom ilyen drága objektívet később sem szeretnék venni.

A tervem, ha átbillenek ezen az a58 helyett a6000 kérdéskörön, akkor

1. kör : Sony a6000 alap PZ-s 16-50 F 3.5-F5.6 OSS obival ( SELP1650)

2. kör: egy SEL50F18 OSS obit vennék a gyenge fényviszonyokhoz beltérre,

3. kör valami valami zoom/utazó-zoom. vagy:

TAMRON (Sony) AF 18-200 mm f/3.5-6.3 XR Di-II

Egy ilyen TAMRON-t milyen adapterrel tudnék felrakni az a6000-re? ez gondolom nem stabilizált, de az AF-em megmaradna...

[ Szerkesztve ]

(#34192) t.benedek válasza kispalsz (#34191) üzenetére


t.benedek
tag

"2. kör: egy SEL50F18 OSS obit vennék a gyenge fényviszonyokhoz beltérre,"

Beltérre az 50mm hosszú lesz szerintem, persze a függ a helytől is. Nekem a 35mm is sok néha.

(#34193) Victoryus94 válasza t.benedek (#34192) üzenetére


Victoryus94
őstag

Beltérbe 20-30mm körüli fix szerintem a legjobb. (legalábbis aps-c -n, az FF-en így is 40mm)

[ Szerkesztve ]

(#34194) t.benedek válasza Victoryus94 (#34193) üzenetére


t.benedek
tag

Igen-igen, ezért mondtam, hogy a 35mm néha picit hosszú (APS-C ről beszéltem, csak az lemaradt). Az 50mm abszolút sok lenne beltérre szerintem

(#34195) Vyndree válasza kispalsz (#34191) üzenetére


Vyndree
őstag

3. kör valami valami zoom/utazó-zoom. vagy:
TAMRON (Sony) AF 18-200 mm f/3.5-6.3 XR Di-II

Nekem ez a megoldás elég húzósnak tűnik: [link]
Ráadásul nézd meg milyen a CA-ja 200mm-en [link], elég használhatatlan. Azt írják 80mm-en a legszebb a képe, de ezt nem ott akarod használni.

Ha már adapterezel és 200mm a cél, akkor a fenti helyett esetleg M42-es adapter + manuál 80-200mm-es lencse? A kettő kijön 15-ből, ha nem tetszik akkor meg ugyanennyiért, pár pár ezerrel olcsóbban pár nap alatt eladod. Arról nem beszélve, hogy 200mm-en a fényerősséged nem f6,3 hanem f4, ami egyáltalán nem mindegy. Stabid ugyan nem lesz, viszont szabadban nappal 1/800 alá nem kell menned, ilyen záridővel kevés fog bemozdulni. Célszerű egy monopod legalább hozzá, beltérben pedig legfeljebb állványozol, a manuál fókuszt pedig meg lehet szokni. :)

(#34196) #31733248 válasza kispalsz (#34191) üzenetére


#31733248
törölt tag

Bocs, itt vannak a helyes linkek:
http://mobilarena.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/hsz_31266-31266.html
http://mobilarena.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/hsz_31530-31530.html

Az A6000 mellé először egy 30mm-es f2.8 Sigmát ajánlanék. Nagyon jól használható látószöget ad olcsón. Az 50mm-es Sony egy nagyon jó portréobjektív, de a kisebb látószög miatt sokkal kevésbé alkalmas általános célra, így azt fontossági sorrendben a 30mm-es után tenném. Az érdekesség kedvéért vannak itt az 50mm-essel készült koncertfotóim, érdemes megnézni, milyen szép teljesítményt nyújt f2-es rekeszértékkel is.

(#34197) kispalsz válasza Vyndree (#34195) üzenetére


kispalsz
tag

"3. kör valami valami zoom/utazó-zoom. vagy:
TAMRON (Sony) AF 18-200 mm f/3.5-6.3 XR Di-II

Nekem ez a megoldás elég húzósnak tűnik:"

ŐŐŐŐ, én erre gondoltam:

Tamron Zoom Super Wide Angle 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di-II LD Aspherical (IF) Macro Lens for Sony Alpha & Minolta Digital SLR

"Ha már adapterezel és 200mm a cél, akkor a fenti helyett esetleg M42-es adapter + manuál 80-200mm-es lencse? A kettő kijön 15-ből, ha nem tetszik akkor meg ugyanennyiért, pár pár ezerrel olcsóbban pár nap alatt eladod. Arról nem beszélve, hogy 200mm-en a fényerősséged nem f6,3 hanem"

Valószínű ez marad.

(#34198) kispalsz válasza #31733248 (#34196) üzenetére


kispalsz
tag

Köszi, nagyon jó összefoglalók.

(#34199) diegho


diegho
nagyúr

Ha jól olvasom, akkor beltérre valamilyen nagy fényerejű fix obit érdemes venni? Nikon 1-hez melyik ilyen Obi lenne a jó? Tegnap megérkezett és teljesen más univerzumban játszik, mint az eddigi fényképezőm, ha lehet hozzá venni nagyon olcsón valamilyen nagy fényerejű fix obit, akkor abba még lehet beruházok.

(#34200) Marv1988


Marv1988
tag

Sziasztok Canon eos 1200D-ről mi a véleményetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.