Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) t.benedek válasza #72797440 (#34899) üzenetére


t.benedek
tag

Én júliusban vettem a6000et, akkor BP Árkád Sony centerben ki lehetett próbálni. Ki volt téve csomó gép, szerintem ez nem csak szezonális lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#34902) Sefter válasza #72797440 (#34899) üzenetére


Sefter
veterán

Sony A6000 tapizható az europark mm-ben.

Psn ID: sefter_hun

(#34903) Nippon válasza #72797440 (#34899) üzenetére


Nippon
őstag

Az Aréna MM-ban ki van téve A6000 és tápra van kötve, azt nyomkodhatod, ma jártam ott.

[ Szerkesztve ]

(#34904) #72797440


#72797440
törölt tag

Köszönöm mind a négyőtöknek. Talán meglesz a befutó.

(#34905) #72797440


#72797440
törölt tag

Bocs a floodért.
Mit gondoltok egy X-T10 vs E-M10II összehasonlításról?

(#34906) Sefter válasza #72797440 (#34905) üzenetére


Sefter
veterán

Eléggé csapongsz a rendszerek közt .. :)
Szerintem azt nézd meg, hogy melyikhez van olyan objektív park , amit használni szeretnél és megfizethető számodra. Utána érdemes vázat keresni.

Psn ID: sefter_hun

(#34907) #72797440 válasza Sefter (#34906) üzenetére


#72797440
törölt tag

Mi a baj a csapongással? Sose értettem az objektív mizériát. 5 objektívvel le lehet élni egy életet még akkor is ha azzal keresi az ember a kenyerét. Annyi fényerős van minden rendszerhez, minden látószögben ami kellhet.

(#34908) t72killer válasza #72797440 (#34907) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nézz körül, hogy milyen obik vannak a rendszerre, és ha kiszolgálnak, amiket találtál, akkor jó helyen jársz. A sony vékonyka ebből a szempontból, a Fuji-nál pedig az a gond, hogy a fixekkel nincs stabid (a fuji a lencsébe teszi a stabit és a fixekből kihagyta), ami elég ciki, mert sötétben előszeretettel csavar fel az ember egy fényerős fixet, de még amellé sem árt a stabilizálás, különben nyúzhatjuk még 2-3FÉ-vel feljebb az iso-t - ennyivel pedig még az x-pro2 sem jobb a kis e-m10-nél.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34909) t72killer válasza t72killer (#34908) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lejárt a szerk idő, javítani akartam, h nem csak az obipark, hanem a teljes rendszer feleljen meg az igényeidnek. Sajna a marketingből a fogyatékok nem derülnek ki*

*, 0.02Ft-os véleményem némi saját tapasztalat+kis netbölcsesség:
#1: DSLR (CaNikon): jó AF képességek (nem véletlen nyomják ezzel a profi sportfotósok) viszont hacsak nem a lassú live-view fókuszt használod, előfordulhat front/backfocus, gáz videó minőség, videó alatt gáz AF (nikon tapasztalat)

#2: Fuji MILC: fentebb írtam a stabis hiányosságokról, előnye a szuper képminőség, ill minőségi obipark. Az előző generációnak gáz volt a videója, állítólag az xpro2-vel masszívan rááltak erre is.

#3a: Sony A7 család: szuper képminőség, drága obik. IS csak a7II óta van!
#3b: Sony A5100-6000: ide hamarosan jön a régen várt vérfrissítés (a6100 v 7000) + remélhetőleg lencsék <-ezt szvsz mindenképp megvárnám, mert akkor vagy a meglévő 5100-6000-eket lehet majd aprópénzért megkapni, vagy érdemes lesz az új cuccra befizetni. A mostaniaknak stabijuk nincs.

Extra előny a sonynál, hogy az új gépek egész jól fókuszálnak a canon obikkal.

#4: Olympus MILC (lehet még egyáltalán boltban oly DSLR-eket venni :F ): egy lépéssel kisebb szenzor, picit (1FÉ) gyengébb képminőség a modern APS-c-hez képest, viszont szuper, vázba épített IS. Hátrány: gyengusz C-AF.

#5: Pana Milc: képminőség elvben mint az Oly, gyakorlatban raw-t kell lőni és feldolgozás után lesz olyan, mint az Oly. C-AF-ben jó, videó jó-szuper.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34910) konyi79 válasza t72killer (#34909) üzenetére


konyi79
addikt

3b: 1-2 Zeiss kivételével minden natív obiban van stabi.

(#34911) t72killer válasza konyi79 (#34910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Sonym nem volt még :B

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34912) MrChris válasza t72killer (#34909) üzenetére


MrChris
nagyúr

A6000-esből mikor lesz az mk2? Nyáron valaki nyugtatott egy gépkeresőt hogy várjon, ősszel biztosan jön az utód és akkor ócsón megveheti a régit. Most tél közepe van.

(#34913) t72killer válasza MrChris (#34912) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagyon komoly madarak azt csiripelik, h tavaszra meglesz, de 'istenbizony:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34914) MrChris válasza t72killer (#34913) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát ő... ezt a rém hitelest nem te csináltad? :D

(#34915) t72killer válasza MrChris (#34914) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, nem szokásom páleszt önteni a gépre, nincs rajta wödörszíl:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34916) #72797440


#72797440
törölt tag

Én az A7-esek kivételével minden milc-et kipróbáltam amit szerettem volna. Az elektronikus keresőtől nem vagyok elájulva. Kár, hogy a Leitz nincs nyitva szombaton. Kíváncsi lennék a 4 millió pixeles evf-re. Állitólag a következő csúcsmodellekbe már az kerül. Ha még hibrid is lesz majd akkor váltok dslr-ről. Egyébként az E-M1 fogásaval nem volt bajom. Ha az E M5ii re vennék griper már drágább lenne az EM1-nél. Az A7-ből egy demo van Európában és. Nem tudni mikor ér ide.l

(#34917) hemaka válasza #72797440 (#34916) üzenetére


hemaka
nagyúr

Anno én sem szerettem az EVF-et, nehezen szokta meg a szemem. De az, hogy manuális üvegekkel is simán lehet fókuszálni(peakinggel persze), illetve ténylegesen úgy látod a képet, ahogy azt rá is menti a memóriakártyára, kárpótol. Legalábbis engem. :)

(#34918) grigo válasza t72killer (#34909) üzenetére


grigo
őstag

Az a7 obiparkja annyira hervasztó. Kispórolnám én a vázat de a tudat hogy utána jön az igazi költekezés az eléggé le tud lombozni. Ellenben ott van mondjuk az mft amire azért jóval kedvezőbbek az árak és lehet válogatni.
Egy a7 kitobi minőségében kb azonos lehet egy mft kitobival? Vagy itt a ff sonynál tényleg ennyire penge az a pár db üveg amit tudnak prezentálni?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34919) jjeahh válasza #72797440 (#34916) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Evf valszeg soha nem lesz olyan természetes, mint az ovf, de nem is ezért szeressük, hanem mert olyan infókat is látsz rajta amit ovf-ben nem, nagyjából azt a képet látod, ami mentésre kerül, így elkerülheted az alexpós vagy kiégett képeket, látod ha elkúszott a wb, manuális fókusznál bele tudsz nagyítani a képbe, ma már a legkisebb evf-ek is jóval nagyobbak mint bármelyik aps-c dslr keresője, nagyon gyenge fényben amikor ovf-ben már nem látsz semmit, evf-ben még igen, ovf videó alatt használhatatlan, evf viszont erre is frankó és fölöslegessé teszi az lcd viewfindereket stb. Szal röviden: hasznos cucc :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34920) Mr.Csizmás válasza grigo (#34918) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a7-re szigorúan adaptálnék jobbféle régi nikon, canon, stb. üvegeket :D :)) a FF E mount eszközpark gyakorlatilag nulla...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34921) t72killer válasza grigo (#34918) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, nem olcsó mulatság saroktól-sarokig éles obikkal ellátni egy a7-et, alapzoomból (incl adaptált 2.8/24-70) nincs is igazi jó megoldás még - elvileg lesz idén.

Kitobi kérdés: a sovány-fajta (3.5-5.6) olypana cuccoktól nem érdemes sokat várni. Viszont a 2.8/12-40 szuperjól sikerült, kvázi fixek minőségét hozza. Ha az ember össze akarja nézni a különböző teszteket, az látszik, hogy pl a sony 4/24-70 az a7r 36MP-éből csak képközépen tud több részletet kihozni, mint a sokkal egyenletesebb teljesítményt nyújtó Oly 12-40, a kép széle felé elolvad a nagyfelbontású szenzor előnye, azaz a7-re tájfotóhoz tuti, hogy fixeket vagy jobbféle canon obikat ajánlanék. Utóbbiak hátulütője, hogy a canon IS tudtommal nem megy a metabones adapterrel, így csak a vázstabis a7-variánsok jöhetnek szóba (a7II+), ezek drágábbak is.

Szval a7-mft kérdésben segít dönteni, hogy zoom vagy fix "beállítottságú" vagy-e (a7-es zoomok sztem felejtősek), illetve hajlandó vagy-e kb egy obi árát a metabones adapterre kiadni és passzoló canon obiparkot beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34922) grigo válasza t72killer (#34921) üzenetére


grigo
őstag

Megmondom őszintén a7 fölé nem fogok tudni menni. Tehát sony vonalon stabim nem lenne, akármit is csinálok. Amatőr vagyok, nem ebből élek, 400 a totál plafon, és még azt is első körben csak manuálokkal tolom majd.
A7 esetében szerintem az 55 1.8 kihagyhatatlan, de ott egy tele valami borzasztó áron megy. Ez nagyon elriaszt, egész egyszerűen nem bérből-fizetésből élőkre tervezték a rendszert :)
Van egy zoomom jelenleg egy 17-50 2.8 meg egy jópár manuál fix, meg ugye a csörgő zörgő műanyag 50-es canon. De vagy a Tami vagy a Yashi vagy a Sonnar 135, mostanában pedig néha a Tokina 80-200. Ugye ezek költségbarát fixek, kérdés mi lenne ha lenne egy sony FE. Lehet kevésbé aktívan lennének használva.
De biztos hogy kelleni fog egy alapzoom, ami nagylátóból indul.
És ugye mft obikon túl tudok adni, tudok újat venni, panasor olysor, van piaca. Nem tudom ha a sony mégsem jön be mit tudnék vele csinálni.

És ez az egész addig tart amíg (lehet gyík módszer) felmegyek flickr-re és rákeresek akár a7 kitobis képekre. Meg amíg 80hun kolléga nem küldött 25ezres iso-n készült tesztképet a7-el, ami kb olyan mint nekem a 800 iso a canonnal. És akkor elgondolom, hogy innentől a képeimen játszhatna a csillagos ég, mehetnék éjszakai fotózásra stb. Akkor megnézem mégegyszer a dxo adatokat is, és nem találok az a7 körül mft vázat, amit isoban dinamikában hozzá tudnék tenni. (Ha mégis van és gyík voltam szóljatok).
Ha mégis a7 lesz akkor metabones adapter tuti kell. Képminőséget nem rontja amúgy meg az af-t?

Szóval a váz egy dolog lenne, de az én pénztárcámon túl lenne az a7-re egy komplett rendszert építeni. Legalább is lehet évente 1 obi jönne össze, az meg milyen már, hogy telével majd 2017 után foglalkozok :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34923) jmakk válasza t72killer (#34921) üzenetére


jmakk
őstag

Csak egy kiegészítés. Pont a tájképre alkalmas Zeiss 16-35/4 az, ami sonyéknál hozza az elvárt teljesítmény. Csak a tele végén gyengébb egy kicsit, de az már úgysem igazi tájképes tartomány.

(#34924) p_adam válasza grigo (#34922) üzenetére


p_adam
addikt

A Metabones adapter csak az A7II és A7RII esetén használható jól AF-re.
A többi esetben célszerű inkább úgy tekinteni rá, mint egy manuális fókuszú adapterre.
Viszont tényleg jópár objektív van ami olcsó és jól működik, pl. a nagylátók, a 40/2.8 STM vagy 50/1.8 STM, 100/2 USM vagy drágábban a 135/2 USM L

(#34925) konyi79 válasza grigo (#34922) üzenetére


konyi79
addikt

Vagy egyszerűen tudomásul kell venni, a FF drága. Az a kánaán, amit az első A7 beesésekor gondoltak sosem jön el. Lehet, az A7 használt ára jobban esik, mint más FX gépek, de az üvegek nem. A mai modern digi gépeken pedig natív obik nélkül csak kínlódás minden, ami UWA-n túl van. Af nékül lehet hipszterkedni 135mm-en stabi nélkül, de hamar megunja az ember. A képfeldolgozók is a saját bevonatokra vannak belőve, ha mást tekersz rá, utána majd kínlódhatsz a RAW-kal, és közben szidod a vázat a szar színek, meg a ca miatt, mert nem korrigálja automatán. Ezek a metabones szarok meg szerintem annyit érnek csak, lehessen témázni a fórumon rajta: látjátok, ilyen is van!
Már bőven meg lehet lőni a csillagos eget egy jó APS-C lapkával is. Nézel egy A6000-et vagy egy X-T10-et egy Samy 12f2-vel, és mehetsz csillagozni, a kit meg a Samy bőven 400k alatt marad. Ha meg mindenképp a FF vázat akarsz, akkor is jobban jársz egy A6000 indulóval, vehetsz rá egy 55f18-at, megnézed mennyire szippant be a Sony világa, ha tudsz natív obira gyűjteni, 2 év múlva meg lesz használtan stabis váz kicspézé..

(#34926) grigo válasza p_adam (#34924) üzenetére


grigo
őstag

Igen. Csak egy 400 ezres váz 170 ezres adapter meg plusz egy Canon üveg után kicsit nagyobb lenne az elvarasom mint a mf :-)
Vagy megbaratkozom egy időre a kittel meg a manuálokkal. Vagy elengedem a sonyt és em1. Csak a képeket nézve nehéz lemondani róla. Magában a rendszerben nem bízom annyira mint az mft-ben.

34925 konyi79: igen, a józan ész ezt mondja nekem is :-(

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34927) t72killer válasza jmakk (#34923) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a 16-35 jól sikerült darab, csak az ember nem feltétlen venne külön nagylátó zoomot 1k+€/$-ért, ha van 3 lehetőség is 24-es aljú alapzoomot venni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34928) hemaka válasza grigo (#34922) üzenetére


hemaka
nagyúr

En is kb ebben az arsavban nezelodok. Egy idoben en is szemezgettem a sony ff rendszerrel, de az objektiv kinalatot megnezve inkabb el is engedtem. Jelenleg inkabb a Fujik fele kacsintgatok, illetve a d7200 van meg a kalapban. D610-et neztem meg, de a siralmasan keves es foleg kis helyen levo fokuszpontok nem tetszenek. Meg nem dontottem, agyalok mi legyen. :)

(#34929) jjeahh válasza konyi79 (#34925) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"A mai modern digi gépeken pedig natív obik nélkül csak kínlódás minden, ami UWA-n túl van. Af nékül lehet hipszterkedni 135mm-en stabi nélkül, de hamar megunja az ember."
Páran azért vagyunk akik sosem unjuk meg :) A lajkások meg nyilván hülyék mert nincs af, valszeg ezért nem lőtt még soha senki egy jó képet leicával :U
"A képfeldolgozók is a saját bevonatokra vannak belőve, ha mást tekersz rá, utána majd kínlódhatsz a RAW-kal, és közben szidod a vázat a szar színek, meg a ca miatt, mert nem korrigálja automatán."
Vagy lesz*rod a CA-t, hogy sarkakban mi mennyire ken és örvendesz a karakternek, építési minőségnek meg annak hogy egy tesco-s zsömle áráért van egy fényerős fixed.
"Ezek a metabones szarok meg szerintem annyit érnek csak, lehessen témázni a fórumon rajta: látjátok, ilyen is van!"
Én ettől függetlenül venni fogok a közeljövőben egy metabones másolatot, mert portrénál gyenge fényben pont jobban zavar a zaj, sávosodás, dinamika vesztés és a zajszűréssel járó teljes képre ható életlenség mint az, hogy a sarkakban ken, ahová amúgy mindíg az elmosott háttér kerül :)

Most ezzel nem vitát akarok kelteni (bár úgyis az lesz belőle), csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ezek a dolgok nem feltétlenül sz*rok, hanem egyszerűen nem neked valók, tehát inkább ezt írd, vagy legalább hangsúlyozd, hogy "szerintem", mert ellenkező esetben néhány usert aki ezektől a dolgoktól nem idegenkedik félrevezethetsz...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34930) grigo válasza hemaka (#34928) üzenetére


grigo
őstag

Dslr-re már nem mennék. Nem akarok többet ovf-et, szeretnék arcfelismerést és finomságokat.
Fuji nálam egyelőre nem játszik. Megint ott tartok akkor hogy egy kínálat van. Bár tény hogy nagyon magasra értékelt kínálat.
Valahogy meg kell találnom az éjszakázós, természetjárós világhoz a dinamikában, isoban legjobban teljesítő lehetőséget.
Mondjuk mft rendszerben sem lesz egy pro üveg olcsóbb a sonynál. Csak addig el lehet lenni barátibb áron beszerzett üvegekkel. Nem tudom meddig lenne kielégítő egy sony ff kit obi.
Téged mi vinne vissza dslr-re?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34931) konyi79 válasza jjeahh (#34929) üzenetére


konyi79
addikt

Nyilván a fotósok elsöprő többségét adják a lajkások, meg a Leica is nem azért dob piacra af-es gépet már inkább a felső kategóriában, mert nem ismeri fel az igényeket.
A metabones-al élni meg pont annyira must have, még Te is, aki vérében még a hemoglobinok is manuálisan veszik fel az oxigént csak venni fogsz.. Bár, szerintem legfőbb szempont neked az eredeti látószög helyrehúzása, míg A7-en csak az af lehet.
Persze nem vita, de a fórum pont ilyen, mindenki akinek kedve van leírja a véleményét. Jellemzően a sajátját. Ha ezt nem tudja valaki megfelelően értelmezni, az az ő problémája. Gondolom mindezt a nélkül odaírnám: szerintem.

És tényleg, félre ne értsd. Lehet régi üvegekkel játszani, nekem is van egy vödör, 4 féle bajonetthez is adapterrel. Azonban kicsi azok száma, akik boldogok adapterezésre épített rendszerrel, és pont akinek írtam, szerintem értette, miről beszélek.

(#34932) hemaka válasza grigo (#34930) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az ar-ertek arany ami nalam bedobta a kalapba a Nikont. A d7200 jo vaz, popec szenzorral, fokusz rendszer is jo, dupla sd, sok gomb, kenyelmes meret es portre obik mar jo aron vannak hozza(35,50,85), raadasul a hasznaltpiac is jo nagy. Egyeduli param a front/back fokusz, amit ugyan lehet kalibralgatni, de az mar reg rossz. Sigma 50 art is szimpi es szinten kalibralhato adapterrel. MF uvegek annyira nem vonzanak, szoval el tudom viselni a ovf fogyatekossagait.
Oly mft is tetszik foleg a mereteihez kepest jo kepmunoseggel, volt nekem pl5-om, de a dof nem az igazi portrera, a 75-os meg eleg draga.

(#34933) #72797440


#72797440
törölt tag

Végeztem egy kis összehasonlítást a tekintetben, hogy egy Oly E-M1+75mm f/1.8-hez képest melyik rendszer tud jobbat ugyanannyi pénzért. A Nikon D5300+Sigma 85mm f/1.4 olcsóbb is meg jobbak a specifikációi mind a szenzornak, mind az obinak. Most attól a kb. 20mm különbségtől tekintsünk el. Még az E-M10 II nél is olcsóbb a Nikon verzió, asszem még egy D5500 is. Az kétségtelen, hogy élőben monitorozható a végeredmény esetleg az Oly szenzor stabija ami még a javára írható.

(#34934) grigo válasza hemaka (#34932) üzenetére


grigo
őstag

Tényleg nem vagyunk egyformák. Ugyanaz a keret ugyanazok a termékek mégis mennyire mást várunk. De így izgalmas. Most pl átgondoltam a te igényeid mennyire jelentek meg nálam amióta fotózom. De én a manuálokról nem tervezek lemondani. Bár ha egyszer olyan parkom lesz amihez már nem tudnak hozzátenni....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34935) #31733248 válasza grigo (#34918) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#34918) grigo

"Az a7 obiparkja annyira hervasztó. Kispórolnám én a vázat de a tudat hogy utána jön az igazi költekezés az eléggé le tud lombozni."

Egy modern FF rendszer drága, ez sajnos ilyen. Kérdés, valóban ad-e annyi pluszt, amennyit a felhasználók remélnek. Az én fényképezési szokásaimmal például nem... Ha őszintén magadba nézel, nem jobb lenne helyette egy dupla kites A6000 mondjuk egy 19-es és egy 30-as Sigmával, meg egy 50-es portréobival? 330-ból megáll használtan, újan 380-ból. Nagyon jó dinamikatartományt, jó ISO-tűrésű szenzort, csúcs autofókuszt, jó videót és egyéb, fejlett szolgáltatásokat kapsz, lesz három remek fixed és nem szívsz manuálokkal. Mi ebben a rossz? Semmi. :D

(#34932) hemaka

Ha nem gond a méret, nagyon jó választás a D7200 is, ráadásul annak már finomhangolható a fókusza. A váz remek, az obik (viszonylag) olcsók, a szenzor nagyszerű, a képek szintén.

[ Szerkesztve ]

(#34936) Tin_Shield válasza #72797440 (#34933) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ugye nem volt még Sigma obid Nikon DSLR vázon? Nem szívtál még kalibrálhatatlan AF-fel? Ha már 3rd party objektív és DSLR, akkor én olyan vázban gondolkoznék amiben van AF finomállítás, legalább némi esélyt adj magadnak ;]

(#34937) #72797440 válasza Tin_Shield (#34936) üzenetére


#72797440
törölt tag

Nem. Nem volt még, de a Nikon 85mm f/1.8-is jobb és olcsóbb mint az Oly rendszer.

(#34938) t72killer válasza Tin_Shield (#34936) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Engem a 24-70-es sigma szivatott be a d7000 érkeztével: el se volt hajlandó indulni vele a gép :Y

A sigma nem licenszeli, hanem koppintja a kommunikációs protokollt, aminek csúnya vége lehet generációváltáskor, amikor a nikon addig nem használt funkciókat/jelfrekvenciát stb aktivál. Ha egy ilyen blama kiderül, az csúnyán ront az eladhatóságon is.

SzVSz hasonló a rizikó a sony+metabones+canon AF ügyeskedéssel, annyi eltéréssel, hogy ott legalább marad egy értékes, eladható canon obid és "max" a MB 400€-s árát buktad be.

#34937: hogy mi a jobb, nagyon szubjektív. A használtban 350€ körül kapható e-m5 simán hoz neked 4FÉ vázstabit, ami óriási előny ha nem szalad el a célpont, a nikon ilyet nem tud. Másik, amivel dslr-en, főleg az alsóbb kategóriásokon torkos borz módjára szívhat az ember, az a front/backfocus. Zoom-nál tudtommal még a félprofi vázakban sincs tökéletes megoldás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34939) sasa134 válasza #72797440 (#34937) üzenetére


sasa134
addikt

Kabaré -vasárnap ebben a topicban is :D

Avanti Roma

(#34940) Tin_Shield válasza #72797440 (#34937) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jobb is igencsak vitatható, eleve vicces egy belépő Nikon DSLR-t egy E-M1-hez mérni :D De nem is ez a lényeg, nincs szándékomban Oly kontra Nikon vitába belemenni, csak annyit javaslok, hogy válaszd a Nikon 85-öt ha belépő Nikonban gondolkodsz, valószínűleg több hajad fog maradni.

[ Szerkesztve ]

(#34941) #72797440


#72797440
törölt tag

Kabaré mérések:

[link]

[link]

(#34942) t72killer válasza Tin_Shield (#34940) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a d5k sorozatnak monjuk az e-pl7 a megfelelője, amit kitben aprópénzért lehet szerezni.

" válaszd a Nikon 85-öt ha belépő
Nikonban gondolkodsz, valószínűleg több hajad
fog maradni." - és több pénze is ha majd el akarja adni (a sigmával szemben).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34943) hegyimorc válasza #72797440 (#34937) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Nikon 85mm f/1.8-is jobb és olcsóbb mint az Oly rendszer"

Sokáig használtam Nikon 85/1.8-t, egyik kedvenc obim volt. Most van Oly 75/1.8, de nagyon nem egy kategória. A Nikon 85/1.8 inkább az Oly 45/1.8 színvonala, de ezt tükrözi az áruk is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#34944) Tin_Shield válasza #72797440 (#34941) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Te most mit hasonlítasz? Szenzort? Vázat? Rendszert?
Szerintem zárjuk rövidre, ha úgy gondold a Nikon belépő dslr többet nyújt a pénzedért hát válaszd azt, jó rendszer, senki nem fogja leharapni a fejed. De tényleg maradj a házon belül az objektív választásnál, még az sem jelent garanciát, hogy nem lesznek AF problémáid

(#34945) t72killer válasza #72797440 (#34941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

az aps-c szenzor kb 1FÉ előnye vitathatatlan, másik kérdés, h adott szituban ennél többet hozhat a vázstabi ill m43-ra könnyű nyitott rekesszel is csúcsteljesítményű obit találni (ld 2.8/12-40).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34946) #72797440 válasza Tin_Shield (#34944) üzenetére


#72797440
törölt tag

Két rendszert hasonlítottam össze más, más szenzorral és obival. Igazából mindhármat.
Abszolút objektíven próbálom eldönteni, hogy x forintért melyik rendszer illetve szenzor/obi kombó nyújtja a jobb képminőséget.

hegyimorc:
"Most van Oly 75/1.8, de nagyon nem egy kategória. A Nikon 85/1.8 inkább az Oly 45/1.8 színvonala, de ezt tükrözi az áruk is."

Az áruk igen, de a mért eredmények mégis azt mondják, hogy jobb minőségű képet eredményez a Nikon.
Bokeh-t mondjuk nem mérik.

Én nem húzok egyik rendszerhez sem. Mielőtt megköveztek, hogy hype-olom ezt vagy azt a másikkal szemben, de ez a legkomolyabb labor ami objektíven mérések alapján leírja a teszt eredményeket.
Nyilván van szubjektív vélemény is de azt hogyan tudnánk összehasonlítani. Sehogy.

(#34947) 80hun válasza #72797440 (#34946) üzenetére


80hun
addikt

Ne a mérésekre alapozz, átváltod a vázat és változik még akkor is ha ugyanaz a szenzor van benne.
Inkább csak tájékoztató jellegüek ezek a mérések , nem tenném rá a nyakamat.

Itt egy másik 85/1.8g vs 75/1.8

(#34948) grigo válasza #31733248 (#34935) üzenetére


grigo
őstag

Nem tudom jobb lenne-e. Nyártól előbb nem lesz vásárlás. Nem tudom akkor már lesz e a6000 utód.
A6000-el jött elő többször a raw tömörítés probléma? Vagy az valami más volt? Az azért nem mellékes, eddig jpeg-ben nem is tudom készítettem-e egyáltalán képet.
Iso tűrést és dinamikát csak dxo adatokből tudok csekkolni. Az alapján tényleg jó az a6000 de valahogy idegenkedek tőle.
Nyilván az a7 erős költekezést kezdene, de ha időtálló kategória lesz (nem tudom szokott-e a sony befagyasztani termékcsaládokat) akkor mondjuk mft rendszeren is húzós már egy pro üveg. Már pedig ha egyszer váltok akkor úgy akarom a váltást, hogy időtálló minőségi objektív legyen a cél amit már nem éri meg az én (hobbi, semmi pénzkereset) lecserélni.
A manuálokkal nem szívok. Azért veszem őket mert szeretem de nyilván kellenek a jó af-es obik.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34949) grigo válasza #72797440 (#34946) üzenetére


grigo
őstag

Nem tudod objektíven eldönteni. Nagyon félremehetsz így. Azt kell tudnod te mire használnád. És a nyers adatok az egy dolog, én a helyedben még megnézném azokat a szolgáltatásokat amiket még kaphatsz. Ha ezek az extrák nem érdekelnek akkor tényleg ott a dslr, de nem kizárt hogy csalódni fogsz egy d5300 kittel és nem érted majd, hogy de hát dxo szerint ez nagyon fasza.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#34950) Tin_Shield válasza #72797440 (#34946) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Csak azért kérdem mert a E-M1 több szempontból is a D7200 fölött van tudásban, nyilván nem lesz árban párja a belépő Nikonoknak. Szenzorban természetesen van előnye a Nikonnak, de ha csak ez érdekel akkor nyugodtan hasonlíthatod árban akár az E-PL szériával is a D3k/5k vázakat.
A képminőség egy része mérhető, a dxo és más oldalak erre támpontot adnak, de csak ha tudod is értelmezni, és főleg a helyén kezelni a számokat. Egy másik része meg szubjektív, mint a színek, a zaj jellege és annak kezelése, a bokeh, stb. na ebben nem segítenek a számok.
A Nikon 85 rendben van, tényleg jó cucc, az Oly 75 másik liga, de ehhez kézbe is kell venni, hogy érezd. Ugyanez igaz a vázakra is, ha az E-M1 mellett kézbe veszel egy d3/5k-t érteni fogod. De még egy E-M10 mellett is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.