Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35268) Zotya21 válasza t.imi (#35265) üzenetére


Zotya21
senior tag

gépre vagy obira egybe ? :D

én ahogy észre vettem nagyon elszállnak az árak a fényképezés terén

nekem d5500 van mert az érintő kellett meg mert ez új, de normális objektíveket venni megint csak elég drága hozzá

sztem az 1/4000 vagy 8000 már nemszokat számít, 1 stop, ha ott kell járatni akkor már elkel egy nd szűrő

sigma 17-50 van hozzá, de lehet én vagyok a béna vagy tényleg elég kicsi a kontraszt ezen az üvegen

de a legnagyobb problémám nekem is hogy kéne egy nagy fényerejű fixobi
pl 35 vagy 50 es f1.8
aztán egy macro 40/60/90mm es f2.8 minél hosszabb annál jobb és ugye minél drágább
aztán egy sima zoom ami van vagy nagylátó ami vagy a tokina 11-16 vagy a sayang 10mm
meg nem ártana egy 70-200 as se esetleg 2x es telekonverterrel, hogy úgy mindent kiszolgáljon, és ezt kiszámolod, és elmegy a kedved az egésztől :DDD

lassan egymiliónál jársz és ha később akarnál váltani ff re vagy milcre akkor fele vagy mindegyik objektív elad

szóval vagy egy 18-200 vagy sok szép fix de az meg méregdrága :DD

más kinek mi a véleménye az olcsó régi manuál obikról ? nikonra mit érdemes fixbe nagy fényerőbe ?
(aps-c)

https://500px.com/slayer_art

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.