Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) zed juron válasza fireman123 (#34437) üzenetére


zed juron
aktív tag

A D5300-on a 18-140-es obival nem hallatszik be a fókuszmotor hang!

(#34702) zed juron válasza Zotya21 (#34687) üzenetére


zed juron
aktív tag

Engem is érdekelne az a kérdés hogy érdemes -e Nikon D5300-ról Canon 750D-re vagy 760D-re váltani?

Vagy mivel rosszabb a képminőség fotózásnál - én erre használom a gépet nem videóra - ez rossz deal lenne?

(#34703) Zotya21 válasza 80hun (#34700) üzenetére


Zotya21
senior tag

nem is a képminőséggel van baj
az most egy dolog hogy magas ison kicsit jobb volt a canon meg videóban is, persze mellette sötétebb egy kicsit
engem a legjobban az zavar ha rákényszerülsz az élőképre akkor ott nem látod a képen a fényességet mert akármire rakod egyformát mutat, ez megszokható hiszen élőképen se látszik

de hogy érintőn lehet állítani a záridőt meg a rekeszt a többit meg nem az nevetséges
ha beállítod hogy változzon a képen a fényerő akkor meg már csak záridőt enged állítani de azt is csak 1/60 ig lefelé, lejjebb nem, és a rekeszt meg nem lehet még gombokkal se

én azt nem értem ki talál ki ilyen menüt, és hogy ez kinek jó

ezen kívül nem bántam meg, de ugye mindig van vásárlás után egy kis szálka mindenki szemében :D

https://500px.com/slayer_art

(#34704) Zotya21 válasza zed juron (#34702) üzenetére


Zotya21
senior tag

én nem akarok dönteni helyetted ezt azért nézd meg szerintem
ő is elmondja hogy kinek mi tetszik azt veszi sok különbség nincs, de videóban magasabb ison pl egyértelműen jobb a canon, dinamikus tartományban meg a nikon sokkal

meg a nikon menüjével vannak nekem gondjaim ami szokható egy idő után, előzőbe leírtam meg bent a videóban is

nem tudom ki láta ezt a videót meg ki nem de érdemes vásárlás előtt megnézni
ha nikon/canon on gondolkozik

de persze a legjobb lenne kipróbálni élőbe

Nikon d5500 vs Canon 750/760d

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34705) fireman123 válasza zed juron (#34701) üzenetére


fireman123
őstag

lehetséges, nincs olyan obim, 18-105-el sajnos behallatszik :(( ....ezért videózok manual fókusszal

(#34706) MrChris válasza Zotya21 (#34703) üzenetére


MrChris
nagyúr

Huh ez elég csúnyán hangzik. Pedig ez az 5ezres széria, itt már mindent szabadon kéne hagynija.
Videó módban ha 60p van beállítva akkor egyértelműen 1/60-nál nem lehet hoszabb záridőt állítani, ellent mondana a természetnek :D Nem lehet hogy vannak még fehér foltok a használatában?

(#34707) zed juron válasza Zotya21 (#34704) üzenetére


zed juron
aktív tag

Ez érdekes videó, de szerintem a problémákat alapvetően ezeknél a teszteknél az objektív különbözősége borítja.

Overall képminőségben szerintem a Nikon 18-140 elmarad a Canon 18-135-ösétől. Még ugyan 18 mm környékén nincs túl sok különbség - egy fényképen egy videóban lehetetlen felfedezni - de 50mm-en már JELENTŐS.

A Canon 135 mm-en vs Nikon 140mm-en összehasonlítva meg gyakorlatilag értelmetlen. Mert a Canon objektív annyira ráver a Nikonra.

[link]

A 18-105-ös van azon a szinten összehasonlítva a kettőt, bár az csak 105-ig megy, viszont olcsóbb mint a 18-135-ös, majdnem a fele árban van.

Egyként szerencsére nem sportra vagy gyors mozgó objektumokra használom vagy legalábbis erre nagyon-nagyon ritkán használom.

(#34708) zed juron válasza fireman123 (#34705) üzenetére


zed juron
aktív tag

Videóra a 18-140-es jobb választás: a legjobb VR van benne amit Nikonon láttam és a gyengébb képélessége 2 megapixeles videón (aka full HD) nem jön ki. Mellesleg ugye annyira halk a fókuszmotor hogy nem is kérdés: neked ez kell.

(#34709) 80hun válasza Zotya21 (#34704) üzenetére


80hun
addikt

Az ilyen youtube-os videók sokszor nem valami hihetőek :)
Nézz inkább dpreviewt.
Akkor ha megnézzük ezt itt , akkor ez is hihető. :)
Persze az A6000 egy nagyon jó kis váz , nekem is volt, de csak ennyit tudna egy 5Dm3 ? :N

(#34710) fireman123 válasza zed juron (#34708) üzenetére


fireman123
őstag

Elhiszem, hogy jobb a 18-140 videóban, de emiatt nem fogom lecserélni a 18-105-öt (ritkán videózok, és jobb az ha én dönthetem el mi legyen éles, mi legyen mosott), ami ugye használtan kb. 45e-ért lenne eladható .....gondolom legalább a duplájáért lehetne használt 18-140-et venni (nem is nagyon hirdetnek), újonnan meg még horribilisebb az árkülönbség :)

Ha a videó lenne az elsődleges akkor nem Nikont vettem volna hanem Canon 750/760D-t vagy főleg 70D-t, persze ezek drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#34711) zed juron válasza fireman123 (#34710) üzenetére


zed juron
aktív tag

Én is szeretem a 18-105-öst: van is itthon egy.

(linkeltem volna egy képet, de nem jelenik meg vmiért)

[ Szerkesztve ]

(#34712) Zotya21 válasza MrChris (#34706) üzenetére


Zotya21
senior tag

lehet azért rakták így de akkor feljebb miért lehet ? :DD amúgy meg nemcsak 60p be tud hanem 24 be is

de a kijelzőt nemcsak videóra tudnád használni alapesetben, és ha mégis szeretnéd látni az élőkép fényességét akkor nemlehet

tegyük fel hogy alulexponálni akarsz mert van ami úgy néz ki

szóval megtippeled mennyivel kell lejjeb lőnöd mert nem látod a kijelzőn
de persze ugyan igy a keresőben se látod

én nem mondom hogy teljesen kitapasztaltam de elég sok olyan dolog van itt a menüben ami nagyon nem ésszerű

pl az isot miért nem tudod az érintőn állítani ? bármilyen módban
úgy érzem kitalálták hogy legyen ezen érintő de nem igazán foglalkoztak vele hogy az milyen lesz

zed juron

igen ezen én is elszoktam gondolkozni hogy miért nem mondjuk 50mm f1.4 el próbálkoznak egyformán a tesztekben mindkét gépnél

a fókusz teszt egyértelmű hogy elbukhat az objektíven

80hun nah ez meg a másik, egyre több tesztben szólják le a canon 5d3 mat miközben a legtöbbet használt meg egyik legjobb gép a kategóriában, az a6000 meg ráadásul aps-c

jah gondolkzotam az a6000 resen is de ezek a szögletesek még nem jönnek be igazán

majd ha full framesre váltok ha váltok egyáltalán jó pár év mulva akkor elgondolkozok rajt

most valami olcsóbb régi manuál objektíven gondolkozok a 17-50 mellé mert kezd kifolyni a pénz a kezeim közül ahogy az új obikat nézegetem

egy macrot biztos, néztem a 40 milist is amit ajánlottál

meg a venus 60mm es 2:1 esét de arról megint nincs sok tapasztalat

https://500px.com/slayer_art

(#34713) konyi79 válasza 80hun (#34709) üzenetére


konyi79
addikt

És mi lett volna, ha nem a sigmát teszi rá, mert így csak a középső fókuszpontok mentek.
Ettől függetlenül van itt kis árulás szerintem, az 5D3 ennél azért többet tud.

(#34714) Zotya21 válasza konyi79 (#34713) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát ez a videó egy vicc :D

pont hogy a canon szokott sötétebb lenni, ennél a faszinál meg minden világos túlexponált és homályos lett :D

a lovaknál pl nem is egy napszakban csinálta a képeket az árnyékokon látszik

vagy nagyon gyökér hozzá vagy átbaszás :D

a képek neve sem canonra utal szerintem

ilyesmi képeket az sx510hs szokott nekem csinálni

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34715) 80hun válasza Zotya21 (#34712) üzenetére


80hun
addikt

Nyomass vmi fix obit a géphez, a jó zoom megfizethetlen számunkra. A fix-et meg majd le se akarod venni a gépről .
A végén már inkább lábzoomoltam és eladtam a 17-70-et mert a fixhez képest komromisszumos a képminőség. nagyon.

(#34716) zed juron válasza 80hun (#34715) üzenetére


zed juron
aktív tag

Sajnos tény hogy nehéz zoom objektívot venni DSLR-re. Mondjuk a 18-105/16-85 Nikonra és a 18-135 IS STM Canonra már az a szint ami JÓ. Szerintem.

(#34717) Zotya21 válasza 80hun (#34715) üzenetére


Zotya21
senior tag

azon gondolkozok épp de a fixnél meg az a probléma hogy oké lábzoom de van amihez kell a nagy látószög

és az lábzoommal nem érhető el csak valami hasonló

samyang 14mm is szóba került
sigma 30mm f1.4
nikonba 50mm f1.4
nikon40mm micro
tamron 90mm macro
venus 60mm macro
nikon 85mm f1.8

a hosszabb fix meg a bokeh miatt lenne jó aztsem érem el lábzoommal, de az 50mm f1.4 már jólehet
és ugye mindet nem lehet max 1 fix sima meg 1 macro és akor lehet el is adnám a mostanit

https://500px.com/slayer_art

(#34718) 80hun válasza Zotya21 (#34717) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem a majdnem duplaárat nem éri meg az 50/1.4G obi. Sokan a 50/1.8G-t jobbnak is tartják :)

A 40-es makró jó obi nagyon csak rövid, kompromiszumot kell kötni az árért cserébe. Én szerettem nagyon.

Makróbol én a sigma 105/2.8 OS HSM-et venném ha futná rá, sokan zsírozzák. Nekem az elődje volt sony-ra és imádtam :)

A 85/1.8G megincsak kiválló obi , de ezt akkor vedd ha a portré az elsődleges számodra (szerintem)

Manuálok számomra felejtősek voltak dslr gépen az evf, belenagyítás és peaking hiánya miatt. De izlések és pofonok:)

A sigma 30/1.4 nemtudom milyen, biztos nem rossz de kérdezz meg vkit a nikon topicba róla.
Nagylátóba is kérdezd a nikonos fiukat :)

(#34719) MrChris válasza 80hun (#34709) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a videó egy nagy átba..ás. A mobilom jobb az 5dmk3-nál? Sok helyütt kiégett, túlexponált, még így videón is átjön hogy az élesítés valahol csúnyán el van rontva, ezt első blikkre látni. Folyamatosan kicsi a mélységélesség 5D-n, valszeg a szándékos hozzánemértésből adódó állandó tág rekesz miatt (FF gépen 1.2!!! verőfényben). A6000-en a sigma (30/2.8?) meg le van rekeszelve csumára, biztosan nem 2.8 mert ami 1 méterre vagy 10-re van az is mindenhol éles, másiknál meg kb fél méter sincs. Ami a rendszereket figyelembe véve mélységélesség és élesség tekintetében almát banánnal. Dilettánsok. Ha igaz lenne mindez akkor az A6000 dinamikában, részletességben, zajban AF-ban mindenben egy kategóriával feljebb helyezkedik el valahol a középformátum táján.
Ez a tesztkép meg pont nem arról tanúskodik, hogy az 5d-t lenyomná zajban és élességben. Elég nagy az ellentmondás és a DPR valszeg közelebb áll az igazsághoz.

[ Szerkesztve ]

(#34720) 80hun válasza MrChris (#34719) üzenetére


80hun
addikt

Ennyire lehet hinni a youtube-ra felrakott tesztvideóknak. :D

Ettől függetlenül számomra még mindig az egyik legszerethetőbb váz az a6000 :)

[ Szerkesztve ]

(#34721) Tin_Shield válasza Zotya21 (#34717) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sigma 30 f1.4-et ne erőltesd, ha van még hajad, annál kiszámíthatatlanabb AF-es objektívet én még nem láttam. Inkább a Nikon 35 f1.8, de csak alapos tesztelés után, mert ez is tud kalibrálhatatlanul nyűgös lenni.

(#34722) Victoryus94 válasza Norbek (#34694) üzenetére


Victoryus94
őstag

A kitobikkal az a baj, hogy: egyrészt nem fényesek, másrészt nem túl jók a képminőségük. (pl. bokeh-t / szép mosást nem tudsz vele csinálni)
Makrózni sem lehet vele, 50mm-en pedig csak napfénybe lehet jól használni.
Mindenképp ajánlanék hozzá egy fix50-es vagy 80-as obit, ami F értékben 2.8-tól tágabb (1.4-2.8 közé esik a minimum f értéke). (de ha nem kell a zoom, nagylátóba is inkább vennék egy fixet, a kitobi helyett -akár használtan)

Canon vs Nikon terén azt kellene eldönteni, melyik tetszik élőben, melyik áll inkább kézre. (melyik menürendszere szimpibb, stb.)

Videó terén MILC gépekkel jobban jársz szerintem, célszerű lenne azokat is megnézned.
Elsősorban: Olympus, Pana, Sony gépeit nézd, mind másba jó, ha kicit vissza olvasol, le van írva a fórumban. (Én Samsungos vagyok, imádom, de a kiegészítők terén az előbb írt rendszerek jobbak). Megj: Az Oly és a Pana objektívei kompatibilisek egymással (micro 4/3 rendszer) - nagylátóba a Sony jobb, mert a nagyobb szenzor miatt a látószög is nagyobb egy Sony 12mm-es obin, mint egy Olympus 12mm-es obin. (Sonyhoz Sigma fix obik ajánlottak, nem túl drágák, de nem is gagyik)

Hosszú záridőhöz ND szűrő, és egy jobb (stabil) állvány (min 15-20 ezertől) kelleni fog.

Ha nem akarsz rá annyira sokat költeni, és később fejlesztgetni, előrébb lépni, obikat venni, akkor egy csúcskompakttal jobban jársz ilyen árban. (ezeken is lehet iso-t állítani, záridőt, blendét, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#34723) MrChris válasza Zotya21 (#34712) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt most annyira nem értem. Videóban a legnagyobb záridő nem lehet hosszabb mint a képsebesség reciproka. Ha 24p-be állítod akkor akár 1/24 is lehet. Viszont 1/10 már nem, még ha engedne is ilyet kijelezni lehetetlenség. Viszont rövidet azt nagyon tudnak gondolom az 5300-as is elmegy legalább 1/4000-ig.

Az LCD-n megjelenő képről a nikon fórumban kéne kérdezni hogyan paraméterezhető a preview.

G6-on a Speed, Aperture és Program módban ha azt akarom látni, hogy milyen lenne a kép az adott értékeken exponálva akkor megnyomom az AE-t és máris az jelenik meg. M módban ilyen nincs ott mindig a középre súlyozott képet látom az LCD-n, hogy lássam mi merre hány méter, fénymérő bizbasz és hisztogram úgy is jelzi merre van csúszva, ettől még persze működhetne ekkor is az AE.

(#34724) fireman123 válasza MrChris (#34723) üzenetére


fireman123
őstag

ööööööööö, ......nem úgy van, hogy videónál 25p-nél 1/50, 50p-nél 1/100?????
[link]

(#34725) Zotya21 válasza 80hun (#34718) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát ezaz nem a leggazdagabb országban lakunk

én is ugy néztem hogy a 40 milis szép de kicsit rövid a bohkeh szempontjából
meg ha mozgó dolgokat (pl szitakötőt) fényképezel nem árt ha nem kell beletolni a gépet mert ugye elrepül
én is nézegettem a 105 öt a 90 mellett de elég drágák sajnos

Tin_Shield jó tudni legalább ezt ezzel nemfogok rábaszni :D

de amugy azt art vagy a sima amelyik nálad volt ?

Victoryus94 állítható nd szűrőből van értelmes áron jó minőségű ?

nekem a kompakt gépemhez vettem régebben egyet de eléggé rontotta a képminőséget
zomei 2-400 as

MrChris úgy gondoltam hogy 1/60 nál hosszabbat nem engedett tehát 1/30,1/15 irányba
kijelzőn lesve M módban (nemvideózva hanem csak élőkép módban) mert ugye pl nem mindenki szeret belefeküdni a pocsolyába a keresőt erőltetve ha nem muszáj
de ahgoy jobban megvizsgáltam S ben meg engedi érdekes

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34726) jjeahh válasza Zotya21 (#34725) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem két darab ilyen hoya van, ezek alá nem adnám. Bár már ezeknek sem "értelmes" az áruk főleg nagyobb méretben, az biztos :DDD kb. nd300-ig használhatóak, de annyira videó alatt úgy sem igazán kell soha lesötétíteni. A képminőségen 300 alatt érzésre nem igazán rontanak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34727) Zotya21 válasza MrChris (#34723) üzenetére


Zotya21
senior tag

de amúgy igaz, lehet azért csinálja hogy szerinte videózni fogok ha átváltok M re és ne basszam el a videót

jjeahh inkább long expóhoz használnám de videóhoz is nagyon hasznos

ezen még torzul is a kép tekergetés közbe :DDD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34728) MrChris válasza fireman123 (#34724) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az az ajánlott, praktikus, szépen mutató 'záridő', itt most a lehető leghosszabbról van szó, ami többek közt akkor kell mikor kevés a fény és nem tudsz mit csinálni. Mint ahogy alap ISO-n van a legkisebb zaj, az az ajánlott, de kénytelen vagy emelni ha kevés a fény. Persze legjobb lenne 25p-t 1/50-el pl 2.8-on lőni ISO100-on, de ha csak egy szál kislámpa van a szobában akkor legtágabb rekeszen iso 6400 mellett is még kénytelen vagy 1/25-re menni...
(Pl. twixtorozáshoz jobb a minél rövidebb záridő, amihez persze jó sok fény is kell, meg szoftverstabinál is jó, bár annyira nem kényes. Ez is olyasmi mint a képsebesség, attól is függ mit akarunk, mi a cél.)

(#34729) Tin_Shield válasza Zotya21 (#34725) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sima HSM (több is), de ahogy olvasgatom a különböző fórumokat az ART sem mentes ettől. Kár, mert egyébként a HSM is büntetett nyitva képközépen. Ha véletlenül betalált a fókusz...

[ Szerkesztve ]

(#34730) fireman123 válasza MrChris (#34728) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, így már értem, .....elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam el az előzményeket :B

(#34731) Victoryus94 válasza Zotya21 (#34725) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nem tudom, én 5 ezerért vettem egyet 43mm-es obimra. Örültem, hogy egyáltalán kapok. Mondjuk ugyanez egy 55-ösre, már 9 ezer lett volna.

(#34732) MrChris válasza Zotya21 (#34725) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem e lehet e hogy a liveview üzemmóddal egyúttal már 'félig' videó módban van, programtárcsától függetlenül? Bár ez kicsit nyakatekert lenne :D
Minden gépnek van valami háklija, pl. G6-on csak videó módban van villogtató bebukás jelzés, fotóban a hiszto marad meg az EV jelző, meg M módban nincs autoISO...

(#34733) Zotya21 válasza MrChris (#34732) üzenetére


Zotya21
senior tag

még ez is lehet :))
régi canonomon meg az expó eltolást nem lehetett állítani M ben,de az nem hiányzott annyira

https://500px.com/slayer_art

(#34734) Zotya21


Zotya21
senior tag

különben próbáltatok már canon obit nikonon vagy fordítva ?

normális álalakítóval persze amibe vannak elektromos kapcsolatok is

mert egyik haveromnak vannak canonra régi fixes obijai legalább azt kipróbálnám (igen ahoz nemkell elektromos kapcsolat)

de ha újat is kipróbálnék ahoz már kell

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34735) Lassú Víz válasza Zotya21 (#34734) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Te láttál már ilyen átalakítót? Lényegében csak rokon szabványon belül létezik, mint pl. m4/3-4/3, Nikon 1 - Nikon, Sony E - Sony DSLR.
Nemrég jelentek meg a SpeedBooster adapterek, de azok sem tudnak teljes kompatibilitást, különben nem lenne listájuk, hogy melyik objektívvel mi fog jól működni a használatukkor.

De gondolj bele józan ésszel, nem egyforma a bázistávolságuk, tehát a kisebb a nagyobbra már csak olyan adapterrel menne fel aminek az egyik mérete negatív. No, egy ilyen adapter elég érdekes lenne. :)
A fotósok nem azért váltanak rendszert, mert imádják szórni a pénzüket, hanem azért mert az elektronikát tartalmazó objektívek és TTL vakuk világában semmi nem kompatibilis a másikéval.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34736) MrChris válasza Zotya21 (#34734) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ahogy kolléga írja. Említette a bázistávot, Nikonnak az egyik legnagyobb, emiatt a többi manuálisan se az igazi, kb 1-2 méterig lesz éles, mindenből makrót csinál mint egy közgyűrű.

(#34737) Zotya21 válasza Lassú Víz (#34735) üzenetére


Zotya21
senior tag

ebayen van egypár

de hát igen közgyűrűk nekem is vannak de azsem az igazi valahogy a sigmámmal

már a 12 milis közgyűrűvel is csak kb 10 centire tudok fókuszálni ami nem az amit vártam tőle

de ez lehet az obi sajátossága sajnos, nem gondoltam hogy kilóméterekre fog vinni nagyítva de azthittem legalább 1 méterre igen
szóval ehez az obihoz kb pénzkidobás volt ez is de majd egy 50 es primehoz talán jólesz

https://500px.com/slayer_art

(#34738) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni családi fényképet készítésére egy gépet. Most született meg a kisfiúnk és ugye őt örökítenénk meg az elkövetkezendő években. Szóval családi képeket szeretnék készíteni, beltérben és kültérben.
Nem igazán értek a fényképezőkhöz és a programokhoz, de hamar tanulok.
Milyen gépet ajánlott számomra venni? 100-150.000 ft amit max rászánnék.

Köszi előre is!

Üdv: Gábor

(#34739) gmeszaros


gmeszaros
tag

Sziasztok!

A kompakt topikban kezdtem, de hamarosan felmerult a MILC lehetosege mint opcio. A masik topicban levo nehany hozzaszolasom itt talalhato.

Szeretnek venni fenykepezogepet az alabbi cellokkal:

1. Hogy az ovemre csatolhassam es a nap 24 orajaban nalam lehessen. Elkezdtem a Design of Everyday Things cimu kurzust, ahol eljutottam addig a reszig, hogy egy jo designer minden erdekes megoldast, amivel az elete soran talalkozik ledokumental. Ehhez szuksege van egy alkalmas eszkozre. Aki tud angolul annak itt a kapcsolodo video (2 perc).
2. Csaladi kepeket szeretnek vele csinalni. Ez eleg tag fogalom, de azt feltetelezem, hogy ez azt jelenti, hogy barmilyen korulmeny elofordulhat. Este, szurkulet, fenyes szoba, fenyszegeny szoba, erdo, varos, templom kirandulaskor, strand, karacsonyfa mellett, tengerpart, vacsora, ilyesmi. Ti biztos tudtok meg gondolni ilyesmire. A leginkabb problemas resz ezek kozul szerintem a zart fenyszegeny kornyezet (lampafeny, szoba). Az jo volna, ha ilyenkor jo kepet tudna csinalni.
3. Videot is szivesen keszitenek vele a csaladrol es esetleg olyan cellal is, hogy az YouTube-ra feltoltheto legyen (mondjuk amator reviewk vagy hasonlo). Mondjuk ez biztos, hogy nem elsodleges felhasznalas.

Amit rolam tudni kell:

4. Szemuveges vagyok. Ez nem tudom, hogy zavaro lehet-e a keresonel.
5. Total nem ertek a fotozashoz. Atolvastam tobb fotos topic osszefoglalojat es oszinten szolva a dolog melysege kicsit megremit. :) Persze nem zarkozom el a tanulastol, de most meg kicsit meredeknek hangzik minden.

Az osszeg: Maximum 150K, Nagyon maximum 200K mindennel egyutt.

Hasznalt is szoba johet, de csak segitseggel. Vagy itteni ismert forumozotol, akivel kesobb is tudom tartani itt a kapcsolatot, vagy egy bolt, ahol adnak ra egy keves garanciat (mint pl. a notebookoknal a laptopsystem)

Kerdesek:

6. Realis igeny lehet az, hogy veszek egy MILC-et, egy olyan objektivvel ami alkalmas az elso pontban leirt mindenessegre es az ovemen levo tokba rakva evekig igy hasznalom. Beporosodik? Zavarja a folyamatos mozgas?
7. Minden objektiv ramegy mindegyik fenykepezogepre? Kell meg ez alapjan is szurnom?
8. Nem reklamkent, de tudtok boltokat es aprohirdetesi oldalakat ajanlani, amit erdemes nezni? Gondolom a karacsonyi es az keszletkisopresi akciokrol mar lemaradtam.
9. Kulfoldi oldalakrol erdemes rendelni? Ha igen, akkor honnnan?

Ha pontos tipusokat adtok esetleg linkekkel (legyen az hasznalt vagy nem hasznalt) azt megjobban megkoszonomom. Ha ilyesmit nem lehet valamilyen szabaly miatt, akkor privat uzenetet is szivesen veszek. Koszonom! :)

(#34740) zed juron válasza Something_ (#34738) üzenetére


zed juron
aktív tag

[link]

Én itt látok egy Nikon D3200-t 70e forintért alap kitobjektívval - új darab. Szerintem bestbuy. Nekem volt már D3200-m - brutál jó képeket lehet vele lőni, habár objektívből a 18-105-ös fog kelleni neked arra a célra.

Ebből a vételből 18e-ért pár nap alatt elmegy a 18-55 objektív (ami jó minőségű csak kicsi az átfogása) és 45-68e között használt/új 18-105-öst veszel.

(#34741) Ear001 válasza gmeszaros (#34739) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem menj el az Olympus márkaboltba, és kérdezd végig ugyan ezeket, fogdosd meg a gépeket, amiket ajánlanat, majd próbáld ki a legjobban tettszőt a teddprobara.hu -s akció keretében.

(#34742) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Két gyors, és rövid kérdés:
Tamron 18-200mm vagy Nikkor 18-105mm?
A fenti két objektívben üveg, vagy műanyaglencsék vannak?
Köszönöm! :B
(A body-t már kitaláltam: Nikon D3300 lesz!)

[ Szerkesztve ]

(#34743) sideburns válasza gmeszaros (#34739) üzenetére


sideburns
aktív tag

MILC-ek közül a Panasonic GM5 12-32 obival fedi le legjobban az igényeidet és belefér a bővített keretedbe. Olcsóbban GF7 vagy GM1.
Kompaktokból Canon G7X vagy Panasonic LX100 esetleg.

6. Realis igeny lehet az, hogy veszek egy MILC-et, egy olyan objektivvel ami alkalmas az elso pontban leirt mindenessegre es az ovemen levo tokba rakva evekig igy hasznalom. Beporosodik? Zavarja a folyamatos mozgas?
Nem lesz baja.

7. Minden objektiv ramegy mindegyik fenykepezogepre? Kell meg ez alapjan is szurnom?
A Panasonic és Olympus obik egymással felcserélhetők. A többi gyártó külön rendszert használ. (Adapterezés sok esetben, de korlátozásokkal megoldható.)

8. Nem reklamkent, de tudtok boltokat es aprohirdetesi oldalakat ajanlani, amit erdemes nezni? Gondolom a karacsonyi es az keszletkisopresi akciokrol mar lemaradtam.
Árukeresőn nézelődj. Használtan jófogás, index adok-veszek vagy hardverapró.

9. Kulfoldi oldalakrol erdemes rendelni? Ha igen, akkor honnnan?
Ebay, amazon. EU-n belülről érdemes.

(#34744) t.benedek válasza sideburns (#34743) üzenetére


t.benedek
tag

Esetleg még a Sony RX100 szériát is hozzá csapnám, mint szóbajöhető kis kompakt :K

(#34745) Throme válasza Tav-Csoves (#34742) üzenetére


Throme
veterán

Ha az átfogásbeli különbség nem számít, akkor a 18-105 az olcsóbb megoldás, mert valószínűleg van 3300 + 18-105 kit és így a kitobi olcsóbbá válik, mintha külön vennéd. Tami értelem szerűen nincs kitben nikon vázzal...

Szerintem üveg lencsés, de ez tipp.

(#34746) sideburns válasza t.benedek (#34744) üzenetére


sideburns
aktív tag

Tényleg, azt lefelejtettem. Az ára miatt az I-es vagy II-es jöhet szóba. :)

(#34747) Tav-Csoves válasza Throme (#34745) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm a válaszod! :) :R

Akkor már csak az üveg kérdés lenne hátra :B

(#34748) sideburns válasza Tav-Csoves (#34747) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#34749) Tav-Csoves válasza sideburns (#34748) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

A kérdés az, hogy melyik rajzol jobban, a Nikkor, vagy a Tamron? :)

bocsánat értetlen vagyok :(

(#34750) sideburns válasza Tav-Csoves (#34749) üzenetére


sideburns
aktív tag

Van objektíves topik, ott jobban értenek hozzá.
(Egyébként valószínűleg a Nikkor.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.