Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Szeretnénk egy gépet vásárolni, ami a következőkre lesz használva:
- beltérben bútorok fotózása (2-3 méterről)
- kisebb enteriőrök fotózása (4-6 méterről)
- termékvideók készítése (kül-, és beltérben egyaránt, 1080p YouTube a cél)

Az utófeldolgozás a képek esetén PS-ban lesz, minden webes megjelenítés végett kell majd, szóval nem profi katalógus a cél. 2db nagy folyamatosan világító softbox-unk már van, azzal elég jó fényeket tudunk csinálni és a hely is tágas, világos.

A videók terén a lehető legjobb minőség a cél (már amit egy nem erre a célra készített eszközzel el lehet érni), maximum megvágjuk, címet adunk neki és kész.

A gépet jellemzően egyik fotós munkatársunk használja, aki tudja mit csinál, de alkalmanként kevésbé hozzáértők is kézbe vehetik, így valami maximum 100 ezer Ft-os kompaktra gondoltunk, amit nem kell annyira félteni.

Munkatársunk ezt a gépet javasolja: Nikon D5200 (3ÉV)-18-105VR+Nikon táska, de csak akkor veszünk ennyi pénzért gépet, ha valóban nem találunk értelmes alternatívát a kompakt gépek között.

Mit ajánlanátok?

Köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34652) pandur99 válasza TigerCat (#34651) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha webre kell, fölösleges DSLR, inkább pluszban egy állvány. Kompaktban meg szinte mindegy, melyiket, minél nagyobb legyen a kezdő gyújtótávolság, vagyis lehetőleg ekv. 24 mm-ről induljon. A videó miatt valamelyik Panasonicot javaslom, pl. FZ72, TZ57. Így egy könnyebb állvány is belefér az összegbe.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#34653) TigerCat válasza pandur99 (#34652) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet, állvány is van már, a régi géphez vettük, teljesen jó még. Újabban telefonnal használtuk...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34654) jjeahh válasza TigerCat (#34651) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem Panasonic lx7

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34655) Lassú Víz válasza jjeahh (#34654) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ja-ja. Semmi szükség a bazi nagy zoomra, csak ront a helyzeten.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34656) TigerCat válasza jjeahh (#34654) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Még ezt találtam:
Panasonic Lumix DMC-TZ60
Jónak tűnik és az ára is kellemes...
Vélemény?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34657) jjeahh válasza TigerCat (#34656) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ebben is fölöslegesen nagy a zoom, kihasználatlan marad, cserébe sokat vesztesz a képminőségből. Még mindíg lx7 :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34658) TigerCat válasza jjeahh (#34657) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tenksz!
Alszunk rá egy órát...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34659) MrChris válasza TigerCat (#34651) üzenetére


MrChris
nagyúr

A nagylátó nagyon kell, pláne ha videózni akarjátok beltérben a szobákat, bútorokat ahhoz minimum az ekv. 24mm, de inkább a 18~21mm. Nekem van ekv 22-es obim, azzal egy 2m magas szekrényt videóban szerepeltetve kb 3m-ről lehet megmutatni. Ahogy eddig láttam lakáskult videókat azokban a szobabelsőket elsősorban ultra wide obikkal mutatják, úgy sokkal látványosabb is és ad egy jó áttekintést. Nagyobb részletekre ekv. 28-50mm. (Fotónál meg lehet spórolni a nagylátót többképes megoldással (panoráma), régebben szállodában csináltam ilyet...)

(#34660) tvamos válasza pandur99 (#34652) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hát igen, csak ha mégsem válik be, a kompaktra nem tudsz nagyobb látószögű objektívet venni, az 5200-ra meg azért igen...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34661) TigerCat válasza MrChris (#34659) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A termékfotók 99%-ban körbevágott fehér háttérrel vannak megjelenítve, de készülnek berendezett, enteriőr képek is. Utóbbihoz nyilván profi cucc kellene, de azt csak akkor veszünk, ha kizárólag a fotósunk használja a gépet és nem kézről-kézre adják majd.

Egyelőre marad a kompakt, mert ha ezt dobja le valaki, talán nem kapok infarktust, szemben egy 200-300 ezres géppel, amire esetleg még egy drága objektívet is veszünk…

:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34662) Victoryus94 válasza TigerCat (#34661) üzenetére


Victoryus94
őstag

MILC is kapható 100-200-között, akár már obival is (használtan 100 alatt is előfordulhat megfelelő). A DSLR-től kisebb, videóba van egész jó is (már 130-ért található olyan ami 4k-t is tud), és cserélhető az objektív (igény esetén később nagyobb látószögűt, zoomosat, vagy makroobjektívet is tudtok hozzá venni).

[ Szerkesztve ]

(#34663) tvamos válasza TigerCat (#34661) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon 1 S1 van jóáron. Ha nagyon kell van hozzá Nikon 1 NIKKOR VR 6.7–13mm f/3.5–5.6 objektív, ami ugyan piszok drága, de létezik, illetve adapterrel, manuálban még van sokminden, a profi fotósnak. Mondjuk az a D5200 persze sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34664) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik érné meg jobban:
- G6 duplakit (14-42 II);
- G7 kit (14-42 II + 45-150)
vagy
- A6000 kit (16-50).

Árban kb egyező.

Hogy mire lenne használva?
- gyerekek fotózása beltérben (és kültérben);
- kirándulásokon fotózás;
- beltéri videózás (ez ritkábban).

Talán az 5 év garancia miatt a panasonic felé húz a szívem.

Köszi előre is a segítséget!

(#34665) Victoryus94 válasza G@ß! (#34664) üzenetére


Victoryus94
őstag

Csak úgy megsúgom, hogy ezen obik (14-42, 16-50) egyike se túl erős.
Se minőségre, se fényerőbe. (beltérben sötétek nagyon, magas iso-t kell használni).
Portrénak egy ekv. fix 70-100mm körüli lenne a legjobb lehetőleg f2 környékén. Beltérben viszont talán egy fényerős ekv 24-50mm környéki obi lenne szerencsésebb. (azért írtam ekv. értéket, mert az egyik aps-c, a másik 4/3-os szenzorú, ami miatt picit nehezebb általánosítani, mivel más a crop faktor).

1 biztos ezek az obik beltérben sötétek. Ha van nagyon jó fényelésed, akkor használhatóak, de portrénál sem fogod tudni jól mosni a hátteret, és a képek sem lesznek annyira szépek, mint egy jobb obival.

[ Szerkesztve ]

(#34666) Rolly válasza TigerCat (#34661) üzenetére


Rolly
veterán

sima kitobis d5200-as nikont vettem táskával 114990 Ft-ért :) szóval d5200 is elérhető áron van szerintem... Pont most nézünk házat mert szeretnék venni / építeni és egy fürdőszobát a 18-55-ös obival nem lehetett normálisan lefotózni

(#34667) hotibi válasza TigerCat (#34658) üzenetére


hotibi
aktív tag

akkor inkább TZ70 mert a kereső értékelhetőbb mint TZ60 ban. De ha jót akarsz min. LX7 et vegyél!! TZ70 et viszaküldtem a boltba. Csalódás volt. Előttem írták miért!

Sokat variáltam GX7 és sonya6000 között de végül a6000 lett.
@jjeahh:köszi a helpet panákkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#34668) zolikaDB válasza Rolly (#34666) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hool?

(#34669) Victoryus94 válasza zolikaDB (#34668) üzenetére


Victoryus94
őstag

Jelenleg legolcsóbban 112 ezerért lehet kapni, de karácsony előtt voltak akciók elég sok helyen (néhol black friday, vagy Nikon nap) + ha beleszámoljuk a pénzvisszatérítést is, elég sok helyen megszerezhető "olcsón".

(#34670) Rolly válasza zolikaDB (#34668) üzenetére


Rolly
veterán

pénzvisszatérítést? Hol hogyan lehet igényelni? :)

Én a Mamut MediaMarktban vettem

(#34671) zolikaDB válasza Victoryus94 (#34669) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyiért a váz van csak. A hozzászóló most keres gépet, úgy értettem, h most volt a D5200 kit 112e HUF.
Nem jól értelmeztem.

(#34672) G@ß! válasza Victoryus94 (#34665) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszi!
Egyelőre akkor a következőre gondolnék: G6+14-140 kit (utazgatások miatt) majd később még egy pana 20mm 1.7 (gyerekek miatt)
Ez így jobb választásnak tűnik? :)

(#34673) Victoryus94 válasza G@ß! (#34672) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen jobb! Főleg beltérbe.
(bár portrénak panán egy 30-40mm körüli fix még jobb lenne, de annál nehezen férnének el egész alakkal, és beltérben pedig távol kell állnod, ami a falak miatt nem mindig egyszerű).

Ui.: Pana gépem nem volt, de szerintem jó választás lehet. A Panások még tudnak véleményt mondani/javítani a gépekről, vagy obikról. De persze ha csak később tervezed venni a 20mm-est, akkor addig úgyis kialakul, mire lenne szükség, melyik látószöget mennyit használod, stb.

(#34674) Rolly válasza zolikaDB (#34671) üzenetére


Rolly
veterán

4-én vettem D5200-ast 18-55 obival táskával 114990-ért a médiába...

(#34675) Victoryus94 válasza Rolly (#34674) üzenetére


Victoryus94
őstag

Akkor ez ilyen karácsony utáni készletkisöpréses akció lehetett. Most ott is drágább...

(#34676) MrChris válasza G@ß! (#34672) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nagyon kell a jó videó? Mert ha a fotó az elsődleges akkor inkább az Oly EM10.

(#34677) zolikaDB válasza Victoryus94 (#34675) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez tuti, 27-tol januar valameddig volt ez a keszletkisopres. Bar, en nem lattam akkor ennyiert a debreceniben.
Volt D3200 18-105-el 135-ert, D3300 18-55-el 145-ert, EOS 100D, 1200D, 700D akcioban.
Szoval, a kolleganak szerencseje volt :) :R

[ Szerkesztve ]

(#34678) Victoryus94 válasza zolikaDB (#34677) üzenetére


Victoryus94
őstag

Hát igen, ilyenkor jó, ha valakinek nem sürgős, mert elnézelődik 1-2 hónapot, amíg akciós lesz... :D

(#34679) G@ß! válasza MrChris (#34676) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát igen, csak kérdés hogy megéri a felárat?

(#34680) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Eddig csak komolytalanabb kompakt fényképezőket használtam, de most egy új projekt miatt szükség lenne egy komolyabb fényképezőre. Valami fogalmam van a fotózásról, de igazából mondhatjuk, hogy kezdő vagyok.

Amire használnám: beltéri fotózás, bútorok, tárgyak, helyiségek, szóval lakberendezés.

Keret: objektívvel együtt 300.000 forintig bezárólag.

Milyen gépet / objektívet ajánlanátok? DSLR? MILC?
Azt gondolom, hogy mindenképpen kell egy nagylátószögű objektív, mellette pedig egy "sima", általános felhasználásra. Vagy van olyan objektív, ami önmagában ötvözi ezt a két tulajdonságot és ajánlott a vétele?

Válaszotokat előre is köszönöm!

"Less but better" - Dieter Rams

(#34681) MrChris válasza G@ß! (#34679) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez mindig attól függ kinek mi, mennyi... Nekem G6 van és ha fotó lenne az első akkor az Oly-t venném. Alapjaiban szebb színek, még magas ISO-n is amiket raw bűvöléssel se lehet elérni, G6 sokszor elég színehagyott mindenképp utómunkázni való. Em10-nek zseniális a szenzorstabija és kb 2/3 EV-vel jobb zajban. G6 abszolút műanyag doboz, bár tömör masszív és jó fogású. Ettől függetlenül jó gép a G6 mindent tud de semmi extra, talán csak annyi hogy jó a videója meg sok programozható kezelőszerve van.

(#34682) G@ß! válasza MrChris (#34681) üzenetére


G@ß!
őstag

Értem.
Egyébként a sima E-M10-re, vagy a mark II-re gondoltál?

(#34683) MrChris válasza G@ß! (#34682) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ára miatt az első. Igaz a G6 alatt jobban beszakadt az ár, főképp használtban 80e-ért simán megkapható.

(#34684) Lassú Víz válasza xEon1337 (#34680) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egyik lehetőség a Sony a6000 kit + Samyang 12 manuális objektív.
mFT vonalon a nagylátó megfizethető áron problémás, illetve van az Olympus 9-18, de mellé már csak egy PL6 + 14-42 kit fér bele a keretbe.

Canon / Nikon vonalon valószínűleg olcsóbban kijössz mint MILC-cel. 10 mm-ről induló nagy látószögű objektívjeik vannak. Nikonra Tamron ad 150-ért, Canonnak a sajátja is megfizethető. Erre a feladatra ezt választanám, valamelyik élőkép képességű vázat, hogy ne kelljen görnyedni ha lentebb lesz a horizont + az állványt sem hagynám ki. Konkrét típust azért nem írok, mert nem vagyok velük képben, több órát meg nem tudok rááldozni a tesztek és árak bogarászására.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34685) Victoryus94 válasza xEon1337 (#34680) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem a Nikon D5500 nem rossz gép a tükrösek közül.
Vagy 18-140 -essel venném 280-ért, viszont ez beltérbe nem elég jó fényértékű...
Vagy a Samyang 12mm f2.8-cal pont kijönnél (ha obi nélkül veszed a gépet, vagy egy 20-assal több lenne, ha az alap kitobival veszed), ez esetben, lehet elég lenne a d5300 is, akkor árban szintén kijössz.

DE én inkább vennék Sony A6000-et. (180k obi nélkül)
Van hozzá SIGMA 19mm f/2.8 DN Art. Ami elég olcsó obi. (50k)
Vagy: Sony SEL-16F28 16mm f/2.8 E Pancake (70k)
+ emellé még beleférhet egy fix 50-es sony, vagy sigma 60mm-es, esetleg egy olcsóbb zoom obi.
Vagy ehhez is van Samyang (többféle 10-16mm között). (100-130k körül), de akkor nem fér a keretbe másik obi.
Vagy egy sigma 17-50 f2.8 -cal kijöhetsz még egyetlen obival.

[ Szerkesztve ]

(#34686) #31733248 válasza xEon1337 (#34680) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem tudom, pontosan milyen igényeid vannak a géppel kapcsolatban, például kell kereső? A Lassú Víz kolléga által javasolt Sony A6000 - Samyang 12 mm f2.0 obi páros jó választás lehet. De lehet az is, hogy ha vennél egy kereső nélküli Sonyt (például A5000, NEX-5N), akár használtan ezzel az obival és a maradék keretet az igényes világításra fordítanád, jobban járnál. Hasonló feladat előtt állva én ezt tenném. Hangulatosabb fotóid lesznek, amelyek jobban fognak tetszeni a vevőidnek.

[ Szerkesztve ]

(#34687) Zotya21 válasza Victoryus94 (#34685) üzenetére


Zotya21
senior tag

nekem d5500 van, igy utólag a menü miatt azt mondom hogy sajnos, nem tudom ki találta ki ezt az idióta menüt de a gépet még nem használta az biztos

a másik meg hogy ezeken az összehasonlítós oldalakon a dinamikus tartomány miatt meg talán a nagyobb megapixel miatt másfélszer annyit adnak képminőségre meg iso teljesítményre mint mondjuk a canonra
amit én is bevettem bánatomra :)

amíg valami profi fotós összehasonlító videóját meg nem nézi valaki addig nemszabad venni semmit kb

igazából itt arra is gondolok hogy én a 750/760d és a nikon között gondolkoztam de inkább a canont nézegettem

erre ezek az összehasonlítós oldalak meggyőztek hogy mennyivel jobb képminőségre a nikon

miután megvettem szembesültem a hülye menüjével ami főleg élőképnél mutatkozik meg

és találtam 1-2összehasonlító videót amiben egyértelműen látszik hogy még iso teljesítményben és videóban is jobb lett volna a canon, a menüről nem is beszélve

a milceket nem ismerem igazán de ott is előbb normális videók aztán megvenni :D

én se mondom hogy szar amit vettem csak bizonyos dolgok miatt átvertek az összehasonlítók

amugy nekem pont sigma 17-50 em van hozzá aminek elég hangos a fókusz motora, és nappal szembe durva szivárványokat tesz a képek másik oldalára amúgy fasza

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#34688) #31733248 válasza Zotya21 (#34687) üzenetére


#31733248
törölt tag

Te jpg-ben fotózol, ugye? Érdekességképpen: https://photographylife.com/nikon-vs-canon-dynamic-range

(#34689) G@ß! válasza MrChris (#34683) üzenetére


G@ß!
őstag

Valamiért megingattad a betonbiztos véleményemet, és átgondoltam a dolgokat.
E-M10 lesz 14-140-nel.
Várható mostanában valamilyen olympus akció?

(#34690) 80hun válasza G@ß! (#34689) üzenetére


80hun
addikt

Jelenleg épp akciós :)

(#34691) MrChris válasza G@ß! (#34689) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D Nem próbálod ki előtte? Oly-t ki is lehet kölcsönözni ingyen. Ősszel meg Karácsonykor voltak jó akciók, most mintha drágább lenne. Pana G6-ot csak boltban lehet ha még egyáltalán van. Meg ennyiért akkor inkább a GX7 (170e obival) és EM10-et nézegetném, ha meg nincs rá keret akkor a G6 ezekhez képest használtan kb fél áron van, ár obi nincs benne. Mindenképp érdemes kézbe venni meg kukucskálni mennyire tetszik...

80hun: lehet hogy ez már végképp több mint az induló opció G6 ára.

[ Szerkesztve ]

(#34692) vihartigris válasza xEon1337 (#34680) üzenetére


vihartigris
őstag

Jó megoldás számodra egy állvány, Canon 700D 18-55 obival, plusz egy 10-18 STM obi.

bármi reciproka a semmi

(#34693) G@ß! válasza 80hun (#34690) üzenetére


G@ß!
őstag

Tagsági kedvezmény az akciós árból is lejön? Mert ha nem, akkor már inkább a mark ii-t venném...

McChris: de, persze hogy kipróbálom. ;)

(#34694) Norbek


Norbek
csendes tag

Sziasztok!

DSLR fényképezőgépet szeretnék vásárolni és a véleményetekre, tanácsotokra lennék kíváncsi. Tudni kell, hogy kezdő vagyok e téren, most szeretnék végre hobbi szinten használni egyet.

Amire használnám leginkább:
Kis belterekben nem sűrűn használnám, makró fotózás már inkább lenne, de javarészt kültereken, autók, tájak , épületek fotózása lennének hangsúlyban, valamint hosszú záridős képekkel is próbálkoznék. Videófelvételre is képes legyen FullHD minimum 30 de inkább 50-60FPS kép/mp.

Árban 125e Ft környéke lenne a cél (extrém esetben ha már ennyi pénzt áldozok rá a 160 körül is is szóba jöhet talán. Én pl egy Canon EOS 700D amit kinéztem ebben az árkategóriában, de mivel úgy gondolom kezdő vagyok nem kellene rögtön fejest ugranom a drágább gépek közé... ez még eldől :) )

Én jelenlegi elképzelésem egy Canon EOS 100D + EF-S 18-55mm IS STM ami most 125e Ft környékén mozog újonnan vagy Nikon D3300 + 18-55mm VR II (VBA390K001) ugyancsak 125e környékén.

Mit gondoltok az imént felsoroltak közül melyik lenne jobb választás? Vagy mit javasolnátok inkább ezek helyett 125.000 Ft körül, ami jobban megérné ennyiért?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34695) 80hun válasza G@ß! (#34693) üzenetére


80hun
addikt

Nem vagyok biztos benne de ha jól tudom lejön. De csak a régi kártyás tagoknak érdekes a dolog.
Mármint akinek érvényes még.
Az új kártyát már nem kiválthatod hanem kapod a gép mellé és persze a kedvezmény is kevesebb. :)

(#34696) G@ß! válasza 80hun (#34695) üzenetére


G@ß!
őstag

Értem, köszi. :)

(#34697) pandur99 válasza Norbek (#34694) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nikon D3200 + 18-105 VR-rel jobban járnál.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#34698) Zotya21 válasza #31733248 (#34688) üzenetére


Zotya21
senior tag

nem szoktam jpgben

akkor miért van raw ha nem használom ?

https://500px.com/slayer_art

(#34699) #31733248 válasza Zotya21 (#34698) üzenetére


#31733248
törölt tag

Akkor egyszerűen nem tudom mire vélni a véleményedet.

(#34700) 80hun válasza Zotya21 (#34687) üzenetére


80hun
addikt

Nekem csak volt d5200. :)

Számomra menü könnyen kezelhető volt 2-3 nap alatt megszoktam , vannak sokkal bonyolúltabb menüs gépek :)
Dehát nemvagyunk egyformák, ez is 3gyéni dolog.

iso6400-on még tök jól teljesített, a tiéd csak jobb kéne hogy legyen. Itt van két vázból kieső jpeg majdnem korom sötét szobában :)

Nekem sigma 17-70 volt, de itt nincs különbség hogy milyen márkájú vázra rakod ugyanúgy fog teljesíteni mindegyiken. :)

Nekem nem volt komoly gondom a nikon-nal , annyi hogy nálam már elsőbséget élveznek a milc gépek.

Végülis még eladhatod és válthatsz canonra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.