Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) silmatauki


silmatauki
őstag

(#35752) Byk01 válasza zodo (#35750) üzenetére


Byk01
senior tag

ITT meg tudod nézni, hogy adott gyújtótávolságoknál hogyan változik a kép látószöge.
Azt meg a géped leírásában tudod megnézni, hogy mennyi a maximális ekvivalens (kisfilmes szenzorméretre számított) gyújtótávolsága. APS-C szenzorú vázhoz ezt 1,5-del, m4/3-os vázhoz 2-vel kell elosztanod, hogy megkapd, milyen gyújtótávolságú objektívet kell rátenned, hogy ugyanannyit láss a világból a gépen keresztül.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#35753) Zotya21 válasza silmatauki (#35751) üzenetére


Zotya21
senior tag

hmm ehez képest a d5500 sokkal jobb :D (csak azért azt néztem mert nekem az van)

de létezik hogy eszerint az 5d mark III még ennél is rosszabb ebben ?

https://500px.com/slayer_art

(#35754) MrChris válasza silmatauki (#35751) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja. Meg foltos is. Ez az elszíneződés valami szoftver hiba, mint az A7SII-n a kiégés elfeketedése és színsávozódás. Talán majd javítják.

(#35755) #31733248 válasza silmatauki (#35751) üzenetére


#31733248
törölt tag

Valahogy éreztem, hogy ilyesmi lesz a reakció. Jól megragadtad Te is a lényeget... :N

[ Szerkesztve ]

(#35756) JohnyBlue válasza silmatauki (#35751) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na de most meglősz ISO100on valamit es felhuzod 5FEvel ? ennek mi ertelme van?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35757) silmatauki válasza JohnyBlue (#35756) üzenetére


silmatauki
őstag

1, Panorámafotózásnál a tökéletes illesztéshez (legalábbis eddig így volt) muszáj fix expozíciót használni. Ez viszont soxor 4-5EV-nyi húzást is jelentett, ha a csúcsfényeket is meg akartad tartani. Itt: https://photosynth.net/userprofilepage.aspx?user=excellenceinpanorama van egy csomó általam X-E1 + 27mm kombóval készített panó. Általában mindben igen erős árnyékhúzást kellett csinálnom épp a fent említett okból.

2, ellenfényben is soxor nagyon kell árnyékot húzni

[ Szerkesztve ]

(#35758) silmatauki válasza #31733248 (#35755) üzenetére


silmatauki
őstag

Figyi, az A6300 APS-C MILC-ben csúcs-árkategória – csak az X-Pro2 drágább nála. Márpedig ebben az ember elvárná, hogy a Sony által is tudottan (lásd az A7IIx-ekhez kiadott lossless RAW updatet) problémás lossy RAW ne legyen kizárólagos. Ez megbocsáthatatlan egy olyan gépnél, amelynél csak a D7200, ill., hála az X-Trans-nek, a (fizikai zárat használó) X-Pro2 húzható jobban. Gyakorlatilag már kisméretű (3 EV-nyi) húzásnál látható ez az ocsmány elszíneződés, miközben a lossless RAW-ú gépeknél (D7200, Pro-2, de még a sokkal olcsóbb nem-Sony modellek is) semmi ilyen hiba nincs.

Mindegy, engem nem érint, mert számomra csak az X-Trans (vs. Bayer) szűrő és a nála is jobb architektúrák (ISO100-on Foveon, ill. statikus témára K1 SR-rel) elfogadhatók, sima Bayer nem (színzaj, az X-Trans kivételével részletesség, moiré-mentesség).

[ Szerkesztve ]

(#35759) #31733248 válasza silmatauki (#35758) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kihoznak egy új fényképezőgépet az iparág több újításával, de igazad van, az a az egyetlen említésre méltó esemény, hogy 5 EV-nyi húzás után egy pici színes folt az egyik árnyékban. Valaki a teljesség kedvéért még hozzátehetné, hogy mennyire rossz, amikor a kitobija mossa a képszéleket 16mm-en, oszt minden fontosat el is mondtunk.

(#35760) silmatauki válasza #31733248 (#35759) üzenetére


silmatauki
őstag

Figyelj, a Sony is tudja, hogy nagyon sokan a lossy RAW miatt nem vettek anno A7-eseket. Ezért is hozta aztán ki a II-esekhez a lossless updatet (ill. az A7SII-t eleve azzal). Most meg kihozza nagyon drágán(!) az új APS-C zászlóshajót. Persze lossy RAW-val. Hát gratula – így elrontani egy amúgy kitűnő cuccot…

Ha nem utálnám a Bayert (színzaj, moiré), meggondoltam volna az A6300-at, különösen a videója miatt. De így semmiképpen, mert – 5EV-s állításoddal ellentétben – nem csak extrém húzásnál láthatóak ezek a problémák, hanem már 3-nál is simán. Márpedig ez panózásnál vagy egyéb, durva húzást megkövetelő esetben nagyon nagy probléma.

(#35761) #31733248 válasza silmatauki (#35760) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szerintem lapozzunk, lényeglátóan értékelted a gépet.

(#35762) jjeahh válasza #31733248 (#35759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Személy szerint engem ez zavarna nagyon :D A gyors túlmelegedés miatt sajnos videós-melóra kb. használhatatlan. Másképp nekem tetszik a cucc, ezt a raw-bakit is letojom, kár, hogy a melegedést nem tudták megoldani normálisan.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35763) silmatauki válasza #31733248 (#35761) üzenetére


silmatauki
őstag

Márpedig – BSI ide vagy oda – a lossy RAW igencsak IQ-csökkentő probléma tud lenni. Még kisméretű húzásnál is. Hatalmas baklövés volt nem berakni ebbe az amúgy kiűnő kamerába az A7II-esek lossless RAW-ját...

(#35764) silmatauki válasza jjeahh (#35762) üzenetére


silmatauki
őstag

Reméljük, az X-T2 majd normális 4K-t fog rögzíteni – túlmelegedés nélkül...

(#35765) silmatauki válasza Zotya21 (#35753) üzenetére


silmatauki
őstag

"de létezik hogy eszerint az 5d mark III még ennél is rosszabb ebben ?"

A Canonok dinamikája (még a FF cuccoké is!) messze elmarad a Toshi (pl. D7100), ill. Sony szenzoros gépekétől. Ezért nem lehet őket túlságosan húzni. (A dinamika persze nem tévesztendő össze a magas ISO-s teljesítménnyel, amiben nagyon királyok – pl. a 6D erősen tönkreveri az összes X-Pro2 előtti Fujit...)

(#35766) jjeahh válasza silmatauki (#35764) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én meg azt remélem minél előbb lesz raw videó a megfizethető gépekben is a tobábbi felbontásnövelés és fizetős flat profilok helyett :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35767) tvamos válasza silmatauki (#35763) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pedig a leírások alapján ez a BSI dolog nagyon jó! :/ (Nekem is az van.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35768) 80hun válasza silmatauki (#35763) üzenetére


80hun
addikt

Az a6300 nem BSI szenzoros. Az csak az A7RII-ben van.

(#35769) silmatauki válasza 80hun (#35768) üzenetére


silmatauki
őstag

Igaz, bocs, összekevertem a rézzel – ami az X Pro2-ben is van. (Persze ez utóbbi, hála az X-Trans-nek, kisebb színzajú és jóval kevésbé moiré-érzékeny.)

(#35770) 80hun válasza silmatauki (#35769) üzenetére


80hun
addikt

Az X-Pro2 nagyon babára sikeredett :)

(#35771) silmatauki válasza 80hun (#35770) üzenetére


silmatauki
őstag

Kár, hogy nincs benne 4K… de amúgy az X-Trans miatt a fő kiszemeltem (ha a Pentax K1 nem jön be)

(#35772) MrChris válasza silmatauki (#35771) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért lenne jó a fujis 4k? Fhd is jó lenne, de még az új algoritmusuk is elég gyerekcipőben jár. Álló kameránál még elmegy bár ott is vannak érdekes lépcsőzetes élek. De ha mozgó alakok, mozog a kamera előjön a 3d-s vonalzó hatás. Ugyan ez 4k-ban nem lesz megváltás, továbbra is alapvető képhiba marad.

(#35773) androidkeres


androidkeres
csendes tag

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék. Abszolút kezdőnek milyen gépet ajánlotok? Általános fotózás utazás. Szeretnék megtanulni manuálban is fotózni. Videó csak annyira fontos h egy telefontol azért jobb videót csináljon. Szeretnék majd régi obikal szórakozni. Esetleg majd fix obit is kipróbálni. Melyk lenne az amiből ezt legjobban ki tudom hozni? A5000L epl6 esetleg NX3300. Ezek olyan 85 körül vannak az alap obival. Továbbá egy kezdőnek ezekhez milyen megfizethető de jobb obik vannak ? A régiek is érdekelne átalakítóval és az újak közül is az ajánlottak. Érdemes inkább a dupla szetteseket venni telével? Vagy ehelyett megéri mondjuk egy sigma vagy ilyesmi akár használtan?

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#35774) 80hun válasza androidkeres (#35773) üzenetére


80hun
addikt

A samsungokat annak tudatában nézegesd hogy már nem gyártják őket. A cserélhető obis fényképezőil már megszüntek. :)

A sony és az epl6 ajánlott.

Az epl6-ot én mindenképp duplakittbe venném.
Mindkét géphez van a sigmának 19, 30 ,60mm-es f2.8-as fix obija 51e/db-ért.

[ Szerkesztve ]

(#35775) HKorn válasza androidkeres (#35773) üzenetére


HKorn
addikt

Én most vettem Oly E-PL6-ot, az a része érdekelne a dolognak engem is, hogy régebbi (olcsóbb) de jó rajzú fix obiból mit érdemes rátenni.

Run&Ride

(#35776) athomi válasza HKorn (#35775) üzenetére


athomi
veterán

Gyújtótávolság? Fényerő?

Ha nem szükséges a fényerős fix, akkor a feletted lévő hsz-ban a 80hun által ajánlott sigma obik. Újonnan ~52,-EFt. Használtam 35 körül mennek.

Fényerősből Panasonic 25 1.7 63,-EFt (használtan nem nagyon van még), és Olympus 45 1.8. Utóbbit időnként akciózzák 70 körül, vagy mindig találni használtan 60-65 körül. Használtan még idevehetjük a Panasonic 20 1.7-et. Esetleg Panasonic 14 2.5, de ez kitobiként is ment, állítólag szórás van a minőséget illetően.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#35777) athomi válasza athomi (#35776) üzenetére


athomi
veterán

Természetesen a Panasonic 14 2.5 is csak mint használtan jöhet szóba, de mostanában kicsit elszállt az ára (~45-50,-Eft), korábban olcsóbban ment. Én is használt kitből "kukáztam" ki egyet szegény ember csillagfotójához.

[ Szerkesztve ]

(#35778) androidkeres


androidkeres
csendes tag

És a 2 gép közül melyiknek jobb a képminősége? A nagyobb szenzor jobb ebben az esetben?

(#35779) HKorn válasza athomi (#35777) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, én még régebbiekre gondoltam még olcsóbban amiket konverterrel rá lehet hegeszteni

Run&Ride

(#35780) athomi válasza HKorn (#35779) üzenetére


athomi
veterán

Manuál obik, de abban jjeahh tudna neked felvilágosítást adni, neki van benne bőven tapasztalata. De nem karcolnak úgy, mint egy mai fix. Nagylátószöget meg elfelejtheted vele.

[ Szerkesztve ]

(#35781) MrChris válasza athomi (#35776) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen baromságot ne terjessz hogy nagy a minőségi szórása a 14 és 20-asnak. Mutass egy ilyen tesztet ahol bemutatják ezt főképp mintaképpel!

(#35782) athomi válasza MrChris (#35781) üzenetére


athomi
veterán

Csak a 14-esre írtam, és arra is csak hogy állítólag. Kicsit figyelmesebben is olvashatnál, nem kell a félreolvasás okozta fellángolásból azonnal nyomni az üzenet gombot. :)

[ Szerkesztve ]

(#35783) jjeahh válasza HKorn (#35775) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minolta md 50mm F1.7 és testvérei, pentax, yashinon, rikenon 50/1.7, olympus zuiko auto-s 50mm F1.8 (lila bevonatos!): ezek olcsók, egyet rekeszelve nagyon pengék, kontrasztosak, elég jól bírják az ellenfényt és az építési minőségük is rendben van. Cserébe a bokeh rekeszelve mindegyikkel szögletes és viszonylag ideges lesz.
Helios 44-2: kopott a képe, ellenfényben nagyon durván becsillan, képszéleken ken és nem túl éles, cserébe nyitva nem CA-zik annyira, a bokeh rekeszelve is kerek, kevésbé ideges és nagyobb szenzoron vagy focal reducerrel nagyon örvénylik. Full fém-üveg az egész, de az építési minőség amolyan "oroszos".
Kezdésnek ezek megteszik...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35784) Tin_Shield válasza androidkeres (#35778) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A nagyobb szenzor azonos technológiai fejlettség esetén mindig jobb.
Az a5000-ben lévő szenzor, bár egyáltalán nem rossz, de csak jelképes mértékben múlja felül az E-PL6-ét, meg merem kockáztatni, hogy egy vakteszten nem sokan vennék észre a különbséget, szóval ne ez alapján dönts. Nézd a meg gépeket, ha tudod fogd kézbe és próbálgasd, a számodra fontos paramétereket hasonlítsd össze.

(#35785) HKorn válasza jjeahh (#35783) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi a kimerítő listát, portréra melyik a legjobb?

Run&Ride

(#35786) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Samsungot csak annak ajánlok, aki VIDEÓRA használná, és oda is csak NX500-at!
Lehetőleg használtan, olyantól, aki épp megválik tőle, és az objektívjeitől is.
(Mondom ezt úgy, hogy ezt a gépet nyúzom 1 éve, és még nem találtam alternatívát)

Videóban nem ismerek olyan kamerát, ami verné (talán valamelyik túlárazott idei gép).
Plusz most, hogy a Samsung végleg lemondott róla, már van script, amivel a videófelvétel idejének korlátozása kilőhető, így (max 30fps, FHD mellett) gyakorlatilag videókamerának is használható.
A fix objektívjei jók, m42 használható vele, a zoomos obik viszont vagy túlárazottak, vagy szar gyenge minőségűek+sötétek.

Az olcsóbb samsungok pedig max olyan (hobbi?) "fotósnak" ajánlott, aki kompaktot használt eddig, és olcsón akar jobb minőségű képeket csinálni. Vagy nem szeretne később objektíveket venni hozzá, vagy régi, manuális obi megfelel neki.

[ Szerkesztve ]

(#35787) jjeahh válasza HKorn (#35785) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amelyik az ízlésednek jobban megfelel. A helios karakteres, izgi, a többiek meg semlegesebbek, de élesebbek, kontrasztosabbak. Mind jó portréra.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35788) MrChris válasza athomi (#35782) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak a 14-esre írtad ezt félreolvastam :R de azt írtad, hogy 'nagy a szórás' és látom utólag még moderálva is lett a hsz... Ez sehol sem lett bizonyítva, egyetlen ilyen képsor vagy akármi nincs, csak valaki el akarta adni a sajátját így elég jó marketing szöveg lett. Viszont nem kéne terjeszteni egy ilyen állítólagos infót, gondolkodás, egy gyors google ellenőrzés, meggyőződés nélkül tovább adni, mert akinek ilyen van és eladná azt szívatod, aki meg keresi indokolatlanul elbizonytalanítod, miközben kutya baja a Lumix 14mm-es objektívnek.
De ha van erre valami példa, link és hogy ez komolyan érinti ezt a modellt, gyakori probléma, nagy a minőségi szórás, általánosan előfordul, nem egyetlen selejtről van szó akkor nagyon kíváncsian várjuk! ;)

[ Szerkesztve ]

(#35789) athomi válasza MrChris (#35788) üzenetére


athomi
veterán

A moderálást én kértem, mert a nagy szót akaratlanul írtam bele.
A szórást épp itt fórumon olvastam, valószínűleg az MFT-s topikba. Hogy mire alapozták akik leírták azt nem tudom, nekem is fenntartásaim vannak e felől, de mivel többektől is olvastam, így megemlítettem a szórást mint állítólagos esetleges problémát. Aki akar nézzen utána. :)

[ Szerkesztve ]

(#35790) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Egész jó árban vannak ma az MM-ben az A6000 16-50+55-210 (245990,-), de az A58 18-55+55-300 (135290) is. ;)

(#35791) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Korábban volt Canon EOS 450D-m és 600D-m, csak költözés miatt el kellett adnom a fotós cuccaimat, az obikat is. Egyet megtartottam, mert azt nem akartam áron alul eladni, és nagyon szeretem: Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG HSM II Macro - szóval jelenleg ennyim van :D

Kinéztem egy új vázat kit obival, kérdésem az lenne hogy ennél van-e jobb választás ilyen árban: 750D + 18-55 STM - van még ide kedvezményem, szóval 176K-ért el tudnám hozni. Ennél többet nem tudok rá áldozni.

Jó ez így vagy van más alternatíva amit esetleg meg kéne fontolnom?

mod: csak új érdekel, és csak innen. felhasználás tejesen általános, talán kicsit többet sportra, ezért is tartottam meg a telét, az nagyon jól bevált erre a célra

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35792) 80hun válasza Motion_Blur (#35791) üzenetére


80hun
addikt

Ennyiért új canonbol ez a legjobb. Kedvezménnyel pláne :)

(#35793) grigo


grigo
őstag

Sziasztok, úgy néz ki megvehetem a fényképezőgépemet besegít egy szülői kölcsön így akár jól is járhatok mert pl Fujinál most van visszatérítés így nem szeretnék lemaradni egy jó akcióról.

Óriási harc előtt állok, nem tudom mi lenne a jó megoldás. Próbálok nem sokat pofázni és mindent elmondani.
- amatőr vagyok, hobbista, nem kenyeret keresek vele
- Jelenleg amim van: Canon 600D, Tamron 17-50 2.8 stabi nélküli, 50mm 1.8II, YN568EXII + manuálok
- raw-ban fotózok manuálban, szeretek utólag pepecselni velük, jpeget gépvásárlás után 1 hónappal elhagytam, videót 1 percet sem rögzítettem 2013-as vásárlás óta, de ha lenne 4K nem mondom hogy soha nem érdekelne, sosem tudhatjuk
- amit nem szeretek a jelenlegi szettemben: zaj, dinamika hiánya
- amit keresek: a lehető legjobb képminőség, fenntartható rendszer, jobb low light és jobb dinamika
- amire szeretném: természetjárás közben táj- és makró fotók, természetfotók, kisállat 'portrék' (menhelyi társ. munka) és mégis csak a fotózás csúcsa az emberi portrék. Ez utóbbit szeretném kipróbálni, eddig nem igazán az én terepem volt. Amire még nagy vágyam, vállalható tejutas képet készíteni. Timelapse is érdekelne (zárkímélős verzióban)
- manuálok: igen vannak, használom, szeretem ezeket a régi "sz.rokat"
- keretem: 400e. Ez ilyen lélektani, 425 még belefér ha életem ajánlatába belefutok
- koncepció: milc vázat keresek és amíg egy alapzoomot be nem tudok szerezni addig manuáladapterezés és böjt, nem akarok még egyszer szenvedős vázat, olyat szeretnék ami 3-4 év múlva is megállja a helyét. Dslr-ről váltok, izgatottan várom a ficsöröket holott nem is tudom mik vannak a kis szörnyetegeitekben. Nekem már a focus peaking is csoda, meg az arcfelismerő focus. Egyszerűen nem is tudom mire számíthatok ilyen téren.
- amik eddig szóba jöttek: EM1, EM5II, a6300 (sajna túl van a lélektani határon de megtörhető vagyok), X-T1, A7 esetleg GX8. Nyitott vagyok az ötletekre, ha ezek szintjét alsóbb kategória is hozza akkor akár lefelé is váltok a racionalitás jegyében de akkor jó lenne hozzá minél jobb minőség kit objektív vagy kvázi kit objektív külön megvéve.
- ami még fontos: garancia, szervízháttér. Használt gépet esetleg az oly értékcsökkent kínálatából vagy nagyon megérős 2nd hand...És ha már hand, nincsenek kis kezeim, zajos tücsök gépet nem szeretnék, legnagyobb ellenérzésem a milcekkel szemben a fogás hiánya. Ez hiányozni fog tükrös vonalról.

Köszönöm ha segítetek, legfőképpen az érdekel mit miért vennétek, ha valamit kizártok akkor miért nem. Ha van amit nagyon ajánlotok abban az is érdekelne, hogy mi a negatívuma.
Tisztában vagyok vele, hogy rossz gépet nem vehetek, és előny-hátrány mindenhol lesz.
Köszönöm a türelmet (előre is) :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35794) cdl válasza grigo (#35793) üzenetére


cdl
senior tag

A teddpróbára.hu-n kipróbálnék egy EM-1-et 12-40-nel kezdésnek.
Ha megfelel, használtan beleférhet a keretbe.
Ha nem, nem került semmibe, nézelődhetsz tovább.
De mindenképpen kipróbálnám a kiválasztottat, hogy ne érjen csalódás.
Biztos találsz egy fuji tulajt is kipróbálás céljából.

(#35795) jjeahh válasza grigo (#35793) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Full frame alatt ha a lehető legjobb szenzort akarod, akkor érdemes lehet fujin elgondolkozni, de én meglesném a kistesót, az x-t10-et is. Nekem egy gondom van a fujikkal: nincs rájuk megfizethető 50-es vagy bármilyen portré fix, tehát az 50/1.8-at csak manuálokkal tudod kiváltani vagy az 56/1.2-vel, ami nem olcsó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35796) grigo válasza jjeahh (#35795) üzenetére


grigo
őstag

#3579 cdl: Valami elméleti döntést kell találni előbb, mivel mindet nem tudom kipróbálni és szerintem 600D után bármit is próbálok ki először olyan lesz mint egy marsraszállás.

#35795 jjeahh: ha jól tudom akkor a különbség az időjárásálló váz és az evf. Amúgy nagyjából hasonló a két váz. Kistesó előnye lenne, hogy beleférne egy kit is. Azért hátha jön majd egy fujis is aki tud valami bővebbet saját tapasztalat alapján. Egy valamiben biztos vagyok, ha Fujim lesz akkor előbb utóbb be kell szerezni egy 56 1.2-t. Akármit veszek előbb kell egy alapzoom majd aminek nagylátó az alja.

Nagyon érdekel még, hogy melyik rendszert (fuji, mft, sony) esetleg miért nem, vagy kinek nem ajánlanátok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35797) jjeahh válasza grigo (#35796) üzenetére


jjeahh
nagyúr

M4/3 vonal ha tényleg határozottan előre akarsz lépni canonról dinamikában meg zajban, akkor valszeg neked nem való... Amúgy a zajt megértem, de a canon dinamikája mire nem elég? De komolyan, az öreg e-p1-el még én is sírtam a borzasztó dinamika miatt, de amióta megvan a g3 már ezzel is bőven elégedett vagyok ilyen szempontból és a canon valszeg jobb dinamikában mint az én panám...vannak nagyon dinamikaigényes témák, de elég ritka.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35798) pandur99 válasza grigo (#35796) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én dslr-ről váltottam Fujira majd arról Olyra (M5), van némi tapasztalatom. Nem volt ugyan X-T-m, de ha sok pénzem lenne, azt választanám, kezdetben 16-50-es kittel, és talán a 60-as makróval, mert kell az evf, szerintem legalábbis. Esetleg az 50-230 is az olcsóbb változatból, és persze ezek használtan, hogy később ne bukjak rajta, ha fényerősre cserélem. Plusz manuális fix 1-2. Aztán van a 90-es fix, meg 2,8-as zoomok, lehet költeni rogyásig.

De az Oly vonal is jó, csak írtad, hogy kell a fogás. Próbáld ki, biztosan lesz, aki segít!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35799) cdl válasza grigo (#35796) üzenetére


cdl
senior tag

Én biztos nem elméleti döntést hoznék, hanem gyakorlatit.
Az Olyt 1 hétig próbálgathatod.
Fujis, Sonyst is megpróbálnék keríteni.
Ilyen döntést ne elméletbe hozz.

(#35800) silmatauki válasza grigo (#35793) üzenetére


silmatauki
őstag

Én az általad felsoroltakból legfőképp a GX8-at zárnám ki. A GX80 sokkal jobb vételnek tűnik, és jóval kisebb. (Ha már m43, akkor ne legyen akkora a váz, mint egy átlag APS-C MILC-é...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.