Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) pandur99 válasza Lassú Víz (#35400) üzenetére


pandur99
aktív tag

Amennyiben tesztábrákat fotózol és belenagyítva nézegeted, igazad van.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35402) Loner


Loner
tag

Szép estét!

Nagyon kezdöként szeretnék egy gépet venni,mivel a csak egy kompakt gépem van konkrét egy fujifilm j27,ugyebár az elég gyengus jó képekre.

Cserélhetös obisra gondoltam,kb 50 ezer körül.

Természetet,állatokaat szeretnék fényképezni leginkább.

Nagy kérdés,hogy dslr vagy milc gépet érdemes -e vennem,vagy egyáltalán mi a különbség?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#35403) Victoryus94 válasza Loner (#35402) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyen árkategóriában nem sok választásod van, igazából a duplája is kevés.
Én egy használt Canon gépet javasolnék, ahhoz olcsóbb kezdőobikat lehet szerezni.
Egyébként MILC fan vagyok.
A milcben nincs tükör, ez a különbség, ÁLTALÁBAN kisebb, könnyebb, és az akksija is kevesebb ideig bírja.

Milyen állatra gondoltál és milyen céllal?

(#35404) BrownB válasza 80hun (#35396) üzenetére


BrownB
tag

Köszönöm Neked és a többieknek is!

(#35400) Lassú Víz: Kb. én is ezt értettem beltéri fotózás alatt.

(#35405) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Olympus E-M10 MK2 dupla kit vagy Sony A6000 dupla kit.

Majdnem egy áron (Sony kicsivel drágább) tudnám valamelyiket megvenni. Szerintetek melyik lenne jobb választás? Az árat most nem nézve.

Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#35406) Tin_Shield válasza Biznisz Elek (#35405) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagy általánosságban: ha a gépvázat nézzük az a6000 a komolyabb, ha a komplett rendszert akkor az m43.
De a kérdés az, hogy számodra mi a fontos a fényképezőgépben és/vagy a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

(#35407) hibavissza válasza Biznisz Elek (#35405) üzenetére


hibavissza
veterán

Mindkettő jó választás. Sony jobb fókusz, dinamika, zaj és videó. Az Olympus nekem jobban kézre állt és nekem jobban tetsző objektíveket kínál.

(#35408) Biznisz Elek válasza hibavissza (#35407) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Üdv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#35409) Lassú Víz válasza Loner (#35402) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az állatot részt kicsit pontosabban körülírhatnád. Nem mindegy, hogy fecskét röptében, alvó oroszlánt az állatkertben vagy lovat 2 m-ről.
Ahogy Victoryus94 is írta, a kereted nagyon kevés. Egy első generációs m4/3 + 14-42 kit objektív fér bele. Más rendszerekből se több. Nincs teleobjektív, extra fényerő, új fejlesztésű szenzor, állvány, rendes vaku. Lehet vele fotózni, sőt sokkal jobb képeket lehet készíteni, mint egy 50000 Ft-os kompakttal, de nem lehet vele megközelíteni pl. Máté Bence képeit.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35410) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Ez esetleg jó vétel lehet?
[link]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35411) pandur99 válasza KelemenUhr (#35410) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ez egy közel 10 éves modell, az objektív ekv. 52 mm-ről indul, vagyis nem lesz nagylátód. Én nem venném meg, mert az árán kívül nincs semmi előnye.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35412) alázógyík


alázógyík
őstag

Sziasztok!

Nyaralásra/kirándulásra, tájkép fotózásra keresek gépet, feleségem portrézna is.
Video nem szempont, max. jól jön. Raw se lényeges.

A következő gépek kerültek a lehetségesek közé :

1. Olympus E-PL6 fényképezőgép kit (14-42mm+40-150mm objektívvel
2. Panasonic Lumix DMC-GF6W fényképezőgép kit (14-42mm+45-150mm MEGA O.I.S. objektívvel
3. Olympus E-P5 Mirrorless Fényképezőgép, 16.1MP, + 14-42mm II R objektív

Árban a 3. Olymp. a max., többet nem szeretnénk költeni.

Esetleg egy jobb ultrazoom kompakttal(FZ200 v. Olymp.Stylus S1) jobban járnánk?

(#35413) pandur99 válasza alázógyík (#35412) üzenetére


pandur99
aktív tag

Több dologtól függ, melyikkel járnátok jobban.

1. Mi a végtermék? Otthon, monitoron nézegetni, esetleg fotókönyvet csinálni, vagy pénzt is akarsz belőle? Mert ha az 1., akkor a Stylus 1.
2. Akarsz-e objektívet cserélgetni? Ha igen, akkor az 1., ha nem, akkor a Stylus 1.
3. Akarsz-e később bővíteni, pénzt költeni, fényerős fix objektíveket venni? Ha igen, akkor a 2. vagy 3. Ha nem, akkor a Stylus 1.
4. Az E-PL6 és a E-P5 csak a kezelésben, szolgáltatásban és a komolyabb stabilizátorban, no meg az árban tér el, vagyis a P5 komolyabb gép, de mindkettőben azonos a szenzor, vagyis a végeredmény kb. ugyanaz lesz.
5. Ha a video nem szempont, akkor a Panát hanyagold, mert közlésed szerint nem akarsz raw-val szórakozni, az Oly viszont jpg-ben jobb.

Szerintem az E-PL6 és a Stylus 1 között válassz, a fenti szempontok szerint.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35414) alázógyík válasza pandur99 (#35413) üzenetére


alázógyík
őstag

1. Otthon, TV-n nézegetni leginkább. Fotókönyvet is elmúlt 10 évben max. 2-őt csináltattunk, amihez a Nikon D50-el készítettem képeket. K.b. 24K képből, tehát ez nem jellemző.
2. Az obi csere sokszor macerás, nem feltétlenül ragaszkodom hozzá. :DDD Ellenben ha jobb a képminősége az általuk készítettel, akkor rávesszük magunkat.
3. Biztos hogy nem akarok bővíteni, sőt a gyáriakat se cserélném le. Tehát az is nagy kérdés, hogy az E-PL6 a gyári obikkal jobb-e képminőségre, mint mondjuk a Stylus 1s.
4. Árban 40K a különbség, sőt az E-P5-höz csak 1 obi jár.
5. Igen, a JPG a fontosabb számunkra.

:R

(#35415) pandur99 válasza alázógyík (#35414) üzenetére


pandur99
aktív tag

A nagyobb szenzor miatt az E-PL6 mindenképpen jobb képminőséget produkál, ámbár ezt csak akkor látod, ha kivágsz belőle, vagy belenagyítasz. A Stylus 1-nek viszont fix 2,8 a fényereje, vagyis alacsonyabb iso-val fotózhatsz, ami jót tesz a képminőségnek. A Stylus 1-nek még az is az előnye, hogy van rajta evf, vagyis kukucska, nem csak az lcd-t nézegetheted. Azon kívül magán hordja a kisvakut, nem kell külön feltenni, mint az E-PL6-on.
Ha tényleg csak tévén nézegetnétek, akkor én a Stylus 1-et venném. Nincs ilyenem, de volt XZ-2-m, aminek ugyanaz az érzékelője, és nagyon meg voltam elégedve a minőségével, csak elcseréltem egy fix 45/1,8 objektívre :) De a döntés a tied! Az biztos, hogy a cserélgethetőobjektíves gép előbb-utóbb rávesz arra, hogy vegyél hozzá ezt-azt, ilyen meg olyan fényerős fixeket, és a gépszíj visz tovább :(

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35416) Loner válasza Victoryus94 (#35403) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, akkor mondjuk Canon gépböl melyiket ajánlanád? Vigyük feljebb az árat egy kicsit!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#35417) Victoryus94 válasza Loner (#35416) üzenetére


Victoryus94
őstag

Canonból 100D használtan -szerintem.

MILCből pl. sony a5000, vagy valamelyik 4/3 szenzoros... a többiek kisegítenek.

MILC-nél lehet egy olyan előnyöd, ha hajlandó vagy régi manuális obit használni (nincs autofókusz), hogy 5-10 ezerért egész jó obit kaphatsz.

Canon előnye, hogy használtan 20-40 között használható obik vannak (akár zoomos, autofokuszos, vagy fix fényesebb is).

[ Szerkesztve ]

(#35418) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Sziasztok! Megint én. :D
A keresett gép tulajdonságai végre teljesen letisztultak:
- MILC
- Kereső
- Témáim: utazáskor városok, látképek megörökítése, esetleg állvánnyal éjszakai fotózás
(később beszereznék valami régi manuális fix objektívet)
- Keret: kitoltam 60k-ra (nagyon max. 70, de inkább lefele) Nem bánom, ha nem a legújabb szériás gép, használt is játszik!
Panasonic g1, g2 megfelelőnek tűnik, de objektívvel együtt túl van a kereten. Pentax-ok között melyik modelleket érdemes keresni? (ahogy néztem, ezek olcsóbbak azért) Esetleg egyéb modellek ilyen feltételekkel? :F

Elnézést, hogy már másodjára teszem fel a kérdést, de kicsit még sötétben tapogatózok, illetve a tesztekből sem mindig tudok egyértelmű következtetéseket levonni, itt viszont vannak, akiknek van tapasztalata az egyes modellekkel, ezért kérdezek inkább vásárlás előtt. :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35419) Tin_Shield válasza KelemenUhr (#35418) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Keresős MILC max 70-ért kitobival? Nem könnyű, de nem is lehetetlen. A Pana G1-G10-G2 vonalat én már hanyagolnám, a G3-ban sokkal jobb a szenzor és az is megcsíphető 35-40e körül szép állapotban. Az első generációs Pana 14-42 20-25e körül megy, de inkább hajtanék a második generációsra, kisebb, szebben rajzol és mechanikailag is jobb felépítésű, pár ezressel több, de 30e-ből ez is megáll.
A Pentax és MILC szó együtt felejtős kombináció :D
(ennyiből öreg cserélhető objektíves DSLR-ekben gondolkozhatsz még, minden hátrányával és előnyével együtt)

(#35420) Studi válasza Tin_Shield (#35419) üzenetére


Studi
addikt

"A Pentax és MILC szó együtt felejtős kombináció :D"

Viccelsz? Van nekik többféle is! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35421) jjeahh válasza KelemenUhr (#35418) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1, pana g3.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35422) KelemenUhr válasza jjeahh (#35421) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Igazatok lesz valószínűleg, kaptam egy remek ajánlatot egy kollégától egy G3-ra, ami minden igényemet kielégítené. Tárgyalás alatt, remélhetőleg összejön. :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35423) asdf_ válasza pandur99 (#35415) üzenetére


asdf_
veterán

Ha tényleg csak tévén nézegetnétek, akkor én a Stylus 1-et venném. Nincs ilyenem, de volt XZ-2-m, aminek ugyanaz az érzékelője, és nagyon meg voltam elégedve a minőségével,

Azt ne feledjuk, hogy az xz2 az 1.8-2.5 a stylus1 meg 2.8 vegig fenyeroben, magyarul amig nem zoomolsz, rogton kb. dupla zarido kell a stylus1-nek ugyanazon az iso-n, szoval sotetben, belterben szopoda :/

(#35424) #31733248 válasza KelemenUhr (#35418) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, nézd meg ezt is, ennyiért megéri, egy egész jó APS-C szenzor van benne.

(#35425) MrChris válasza KelemenUhr (#35422) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 a G3-nak, nagyon kis kompakt gép mégis elég kezelőszerve van, forgatós érintő kijelzővel.

(#35426) pandur99 válasza asdf_ (#35423) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha meg mégis zoomolnál, 112 mm után az XZ-2 a szopolda :)
Ha mindig előkapunk egy extrém helyzetet, bizonyítandó igazunkat, akkor végül semmi nem jó semmire.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#35427) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak!
Lenne ket kerdesem:
- Hogyan kell elkepzelni egy Sony A5000, A5100 kezeleset a gyakorlatban? Tehat nekem fura, h MILC letere egy tarcsa sincs rajta... Ha uzemmodot akarok valtani, azt hogy kell? ISO, WB, blende, zarsebesseg...?
- Ha jol latom, ez Sony E bajonettes. Ehhez van a Sonynak es a licencmentesseg miatt par gyartonak egy sor idevalo objektivje, vagy kompatibilis mas (akar AF) obikkal? Mert azt olvasom, h a DSLR-ek A bajonettesek, tehat nem egyeznek meg, csak erzekelomeretben. (a gondolatmenet eleg hulyen hangzik)

(#35428) MrChris válasza zolikaDB (#35427) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pici gépre miért akarsz nagy retrofókuszos dslr objektívet tenni? Inkább használd ki hogy milc és oda való obikat keressél!

(#35429) Muerte68 válasza zolikaDB (#35427) üzenetére


Muerte68
addikt

Menüből,üzemmód például tárcsa középső gomb választás oké ennyi .nem olyan veszélyes :N
Iso-wb sorozat- expónak van gyorsgombja :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35430) hemaka válasza zolikaDB (#35427) üzenetére


hemaka
nagyúr

Milc nagy elonye, hogy a gombokat at lehet programozni arra, amire te szeretned. Legalabbis Olyn ugy van, de gondolom Sonyeknal sem fix tudasuak a gombok, mint a dslreknel.

(#35431) ANDROID??? válasza hemaka (#35430) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szerintem Sony MILC esetén is, ha az A58-ból indulok ki, mert ott is át lehet programozni gombokat. :P

(#35432) MrChris válasza ANDROID??? (#35431) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha van gomb...

(#35433) Muerte68 válasza MrChris (#35432) üzenetére


Muerte68
addikt

Egy kettő azért van :))
Anyi nincs mint az a58 on.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#35434) ANDROID??? válasza MrChris (#35432) üzenetére


ANDROID???
addikt

A6000 ;]
(Megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#35435) #31733248 válasza Muerte68 (#35433) üzenetére


#31733248
törölt tag

A kijelző melletti tárcsa eleve egy négy irányú billenőkapcsoló, a gyakran használatos funkciókat könnyen el lehet érni.

(#35436) rumos14 válasza zolikaDB (#35427) üzenetére


rumos14
nagyúr

van rajta tárcsa, a hátsó négyirányú vezérlő egyben tekerhető is.
ez a megszokott gyakorlat a belépő szintű MILC gépeken.

(#35437) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Kollégámnak kellene gépet ajánlani.
1 éves apuka, szeretne egy jó gépet családi fotózásra a lehet legjobb képminőséggel, esetleg utazásokhoz.
Én azt mondtam tükrösben ne gondolkodjon, nincs értelme a gyerek mellett azt is cipelni. Gondolkodjon egy tényleg jó kompaktban.
Viszont még kértem 1-2 napot mire túrok neki konkrét ajánlatot.
Ha tudtok ajánlani valamit azt megköszönném. Automatán használná és a lehető legszebb jpeg essen ki a vázból. Azonban szóba került, hogy mi van akkor ha nem egy nagyobb látószöget használna otthon hanem mondjuk bölcsis, később ovis rendezvényeken majd kellene neki a nagyobb tartomány. Mondtam hogy akkor lehet jobb lenne egy milc. Kapásból ez epl6-ot láttam tavaszi akcióban.
Így a kérdésem a fentiek alapján a következő.
100-120ezer értékben, a lehető legjobb képminőség, a méret számít, a lehető legnagyobb átfogás ha kompakt, ha milc akkor valami duplakit. Neki az egyetlen kívánsága még annyi, hogy ne kelljen várni a gépre amíg dolgozik, és ha akar akkor 5x "kattintson" egymás után akár 5mp alatt is. Ezzel nyilván záridőre szeretett volna utalni :D
Úgy gondolom az epl6 jó vétel lehet. Esetleg kompaktok? Más milc? Ti mit vennétek? Fotós apukák mit ajánlanának (mi vált be)?
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35438) JohnyBlue válasza grigo (#35437) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerintem teljesen jó választás a pl6. Ha telik még akkor vegye duplakitben és akkor lesz zoomja is :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35439) grigo válasza JohnyBlue (#35438) üzenetére


grigo
őstag

Szerintem ha milc akkor csak duplakit, mert különben barátibb neki a kompakt. Full automatán használná. Egy duplakit szerintem pont arra jó, hogy ha majd játszótéren vagy bölcsis műsorok, mikulások miegymás lesz ahol nem lehet beletolni a gyerek arcába a gépet akkor cserél és tüzel.
Semmi művészkedés meg tech buzulás nincs nála, márka nem érdekli, fejleszteni nem akar. Gyereket akar fotózni, gyorsan és jó minőségben, idővel távolról max 120-ért :)

Apropó, aki esetleg bármit venne a napokban és akciókat vadászik hátha talál valamit jó áron.
Edigital kiárusítás

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35440) Golota válasza grigo (#35437) üzenetére


Golota
aktív tag

Pont ugyanezzel a céllal vettem PL6-ot és szerintem jó választás. Könnyen kezelhető, robosztus kis gép, jó kidolgozással. Pont jó méretű, férfikéznek még éppen nem túl kicsi. Szerintem a jpg motorja még valamivel jobb is, mint az EM5-é. Ha megint ilyen gépet keresnék, simán megvenném.

(#35441) ThorsHUN válasza grigo (#35439) üzenetére


ThorsHUN
őstag

En e-m10-et vettem duplakitben 141 K-ert. A pl6 nelkulozi a kukucskat es a stabija gyengebb, de az obik ugyanazok es sztem a jpeg motor es a belso nagy része is.
Jo lesz neki:) annyi, hogy belterben elmosodottak lesznek a kepek, oda nem nagyon jo sajnos, de jon a jo ido es kintre tokeletes lesz.

sztem
(apuka 5+ es 6+ eves fiu lany gyerekkel)

(#35442) Loner


Loner
tag

Szép estét!

Nos én oda jutottam, hogy 2 márka közül választanék gépet!

Már csak segítség kellene,hogy melyiket?

Pentax v Olympus?
Köszönöm. :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#35443) sasa134 válasza Loner (#35442) üzenetére


sasa134
addikt

Ne márkát válassz, hanem rendszert. Most dslr vagy milc kell? Mit akarsz fotózni? Mennyi a keret?

Avanti Roma

(#35444) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag


A mai nap egy Panasonic G3 boldog tulajdonosa lettem egy jó hangulatú beszélgetést követően. Ezúton is köszönet csacsi77-nek a jó ajánlatért és a rugalmas, korrekt lebonyolításért, illetve köszönöm nektek is a tippeket, úgy érzem, igényeimhez és lehetőségeimhez mérten a legjobb variációt sikerült kihozni a keretből.
14-42mm-es kitobival kaptam, és ami a hab a tortán, hogy második generációs és vadonatúj, amiért még egy nagy up az eladónak. :R

Egyúttal kérdeznék is: szeretnék majd valami jó kis manuális teleobjektívet hozzá, hol-milyeneket érdemes néznem és hol érdemes átalakítót vadászni?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35445) Loner válasza sasa134 (#35443) üzenetére


Loner
tag

dslr-t szeretnék, tudom az 50 k elég kevés fényképezőre,de mint kezdő jó lesz az egyenlőre.

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#35446) grigo válasza ThorsHUN (#35441) üzenetére


grigo
őstag

Ezt az elmosódást nem értem. Jó mondjuk bányában szitakötőt nyilván nehezebb lesz fényképezni. De csak lehet azért beltérben bemozdulásmentes éles képet produkálni vele.
Vagy a teljesen automata módra gondolsz?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#35447) jjeahh válasza KelemenUhr (#35444) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Grat! A tiéd is ilyen női alsónemű színű? :D Mennyire kéne hosszú legyen az a tele? Van manuálos topik amúgy, ez már itt off, írhatsz oda nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#35448) _csocso_ válasza Loner (#35445) üzenetére


_csocso_
senior tag

[link]
Szia! Szerintem ez nem olyan rossz vétel ennyiért, esetleg még picit alkudhatsz is ha engedi az eladó.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#35449) KelemenUhr válasza jjeahh (#35447) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hát ez a barnás árnyalat, nem vörös. Ha választhatnék, akkor a feketét választanám, de szerintem teljesen vállalható. :K

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#35450) Loner válasza _csocso_ (#35448) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, már nézegettem,esetleg a Olympus e -450?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.