Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) GoldhandRent válasza t72killer (#34050) üzenetére


GoldhandRent
őstag

akkor DSLR :)
a másik kérdés még mindig áll ! :)

[ Szerkesztve ]

-

(#34052) MrChris válasza GoldhandRent (#34049) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt kb elfogadható infók vannak. A Sony A58 se nem milc se nem dslr, hanem slt. Van benne tükör, de ott marad fotózás közben, nem mozog, így elvész rajta a fény jelentős 1/3 része, elég buta dolog, pláne hogy azért a fényerőért súlyos pénzeket fizetsz az obi árában.

(#34053) jjeahh válasza t72killer (#34050) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a milc kicsit könnyebb"
Néha kicsit, néha sokkal :D
"de lassabban fókuszál/sötétben hamarabb akadnak fókuszproblémái"
Néha igen néha nem
"A milc-ek általában jobb videót produkálnak a DSLR-eknél"
Pl. a fujik? ;]
Értem én mire akartál kilyukadni, csak nem lehet ennyire általánosítani...

Amúgy ma minden topikban milc vs dslr nap van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34054) kispalsz


kispalsz
tag

Sziasztok!

Kellene valami megerősítés, vagy ellenérv :)

Fuji s5600-ról akarok váltani, sokáig a kezdeti megjelenéstől használtam. Kinőttem.

Valami "komolyabb" gépet szeretnék APS-C körüli szenzorral.

- Gépre szánt összeg? Ár: 100-200 K. 200K fölé nem akarok menni, obival.

- Felhasználás? Téma, a szokásos minden :) beltér, lesznek gyerekfotók, kirándulás.Makró nem igazán, a Fujin se működött szépen. Amit le tudtam fényképezni a Fujival később is szeretném. Esőben nem fotóznék eddig sem tettem.

- Videó kell? Video fontos lenne. Nem csak videóznék, de ha van egy pillanat, nem egy homályt szeretnék felvenni, amin azt látom, hogy nincs még meg a fókusz, ha valami mondjuk mozog, és azt akarom venni.

- Méret számít? DSLR és SLT kategóriában nézelődtem, a MILC-ek kicsik a kezemhez.

Egyéb: Legyen alapból beépített vakuja, de később maradjon bővítési lehetőségem másik vakut használni.

Ezek a kiszemeltek:

Canon 700d 18-55 is stm. 180e Ft (16.000 visszatérítés) azaz olyan 164ezerben áll meg (ide később a hegyek miatt kell még egy nagyobb optika, stm-es )

Sony A58k55300dn dt 55-300 f4-f5.6 + 18-55 3.5-5.6 sam ii 170e Ft

Én sok helyen olvastam, hogy Canonban videonál nem olyan jó az AF, és a 700D-től kezdődően lehet csak erről beszélni, ott is csak stm-es obival. Egy eladó is ezt mondta nekem, de nagyon leírt róla, hogy nagy Canonos, és inkább még nagyobb szériát vegyek.

Sony alapjában véve tetszik, páran riogatnak, hogy az nem DSLR, és nem lehet vele jó képeket csinálni, mert féligáteresztős tükrös. Nem tudom, hogy ezt azért írják, mert próbálták, vagy mert a Canon vagy Nikon táborát erősítik.

Mindkét gépet végigfogdostam, a 700D-ben nagyon bejön a kihajtható kijelző, viszont mivel eddig nem volt DSLR-em, így kicsit idegen számomra az optikai kereső..

Később biztosan ki fogom próbálni valamelyik fix 50-es optikát is majd.

(#34055) Muerte68 válasza kispalsz (#34054) üzenetére


Muerte68
addikt

Sony vagy nagyobb méretű pana MILC ami jó videóban-panások tudnak pontosabb tipust mondani.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34056) jjeahh válasza kispalsz (#34054) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Panasonic g6 ([link] [link]) jól megmarkolható, nagyon jó a videója, nem optikai keresője van hanem elektronikus mint amit megszoktál a fujiban, csak sokkal jobb minőségű és az autofókusza sokkal gyorsabb videó alatt, mint a dslr-eké.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34057) sideburns válasza jjeahh (#34053) üzenetére


sideburns
aktív tag

"a milc kicsit könnyebb"
He? :P
http://camerasize.com/compact/#639,448,ha,f

(#34058) jjeahh válasza sideburns (#34057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vazz, ennek sosem néztem így utánna :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34059) muranyig válasza MrChris (#34041) üzenetére


muranyig
tag

Köszi! Az elektronikus zár, illetve a focus peaking mire jó?

(#34060) Victoryus94 válasza muranyig (#34059) üzenetére


Victoryus94
őstag

"focus peaking":

Kiemeli a fókuszban levő éleket. (ált fehérrel, vagy vörössel, így pl. manuális fókuszálásnál látod, hova fókuszál a gép).
DSLR-nél nem tudom, milyen, de MILCeknél nagyon hatásos, és pontos.
Automata fókusznál semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#34061) Muerte68 válasza muranyig (#34059) üzenetére


Muerte68
addikt

az elektronikus zárnak nincs hangja,és nagyobb zársebesség érhető el vele-a focus peaking-meg kiemeli az éles részeket sokkal könnyebb pontosan fókuszálni vele :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34062) t72killer válasza jjeahh (#34053) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, a fuji-fújvideóról elfelejtkeztem, csak m43-sony-nikon1 vonalra figyeltem :R - ezeknek jó a videójuk, még a szerencsétlen Olym-is lekörözi az előtte tolt D7k-mat videóminőségben.

"Amúgy ma minden topikban milc vs dslr nap van? :DDD"
->panem et circenses!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34063) MrChris válasza kispalsz (#34054) üzenetére


MrChris
nagyúr

Volt 700d-m, abban egy ős öreg szenzor van, videó alatt elég lófing az AF, érdemben használhatatlan, a kitobi képminősége is hagyott némi kívánni valót. A videója messze elmarad a Panától és az újabb Sonyktól. Az AF-el szenvedtem, mert dslr-eknél gyakran előfordul a front/back fókusz problémája, ez is olyan volt. 2éve 185-ért vettem az edigitálban. Ehhez képest piszok sok amit írsz.
Pana G6 van most, ennek jól használható AF-a van videó közben is, a videó képélességéről, részletességéről nem is beszélve.
Amit videó minőség terén tudnak egyes Sonyk és Panák annak jelenleg nyomában sincsenek a dslrek, valamiért leragadtak pár éve az interpolált fhd-nál. Ettől még youtubra kiválót lehet csinálni, csak hasonlítva elég nagy a különbség.
Az optikai kereső ezekben az olcsó dslrekben nagyon kicsi és sötét, komponáláson kívül nem sok mindenre jó, pontos fókuszt állítani kínszenvedés, élőképhez állandóan a tükröt kell csapkodtatni...
200-ból inkább sony a6000-t, pana g7-t, vagy gx7-t vennék akár használtan. Pana g7 jelenleg az egyetlen elérhető árú 4k képes cserélhető obis gép, 4k-ból nyert fhd-ja most kb verhetetlen, elképesztően részletes, 700d mellette kb vhs koraszak.

(#34064) Lassú Víz válasza Muerte68 (#34061) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt nem kellene elfelejteni, hogy az elektronikus zár kib@szott lassan fut le a mechanikushoz képest. Majd ha lesz teljes szenzor felületen ugyanakkor exponáló elektronikus zár, az lesz a tuti. A mechanikus zár mehet a tükör után...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34065) MrChris válasza Lassú Víz (#34064) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most olyan 1/10-1/25 tájékán jár. Rendszeresen fotózom e-zárral és ritka hogy zavarna, persze ez felhasználától függ. Kb ha a vakuszinkron idejét (1/160-1/250) eléri akkor e téren Nirvána van :D

[ Szerkesztve ]

(#34066) ANDROID??? válasza GoldhandRent (#34049) üzenetére


ANDROID???
addikt

A58Y-hoz ezt az obit adják másodiknak.
A58K +55-300 -hoz ezt az obit adják másodiknak.

"Hogyan válasszunk objektívet"

(#34067) kispalsz válasza MrChris (#34063) üzenetére


kispalsz
tag

A 700D után nem volt visszalépés a fényképezés részében? Arra gondolok, hogy a 700D-ben csak APS-C méretű szenzor van, amíg a G6-ban vagy G7-ben 4/3

Azért nem csak videózni szeretnék. Fontos az is, de nem feltétlen elsődleges.

(#34068) ANDROID??? válasza kispalsz (#34067) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#34069) MrChris válasza kispalsz (#34067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Számomra 'csak' színekben volt visszalépés, ami persze nagyon fontos, ezt úgy gondoltam majd alapos rawozással orvoslom, több kevesebb sikerrel. A gx7 és g7-ben viszont újabb, jobb szenzor van, ez is sokat dob rajtuk.
De ha ragaszkodnék a dslrhez akkor nikon 5200-ast vennék 18-105 obival, ezzel kb buknám a manuálok adapterezését, de ezen az áron jobbat kínál mint a canon. Szerintem. Ha meg milc és mindenképp apsc kellene, akkor a sony a6000.

(#34070) hemaka válasza kispalsz (#34067) üzenetére


hemaka
nagyúr

Itt nagyjából meg tudod nézni szenzorban mi a helyzet 200k alatti KIT-eknél.

(#34071) GoldhandRent válasza ANDROID??? (#34066) üzenetére


GoldhandRent
őstag

érdekes, hogy a drágább OBI van az olcsóbb "csomagban" :D
mi a furmány ott ?

[ Szerkesztve ]

-

(#34072) #31733248 válasza GoldhandRent (#34049) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#34049) GoldhandRent

Az A58 szinte mindig van dupla kittel (18-55 és 55-200 mm-es obikkal) 150 ezerért akciózva, az én felhasználói szokásaimmal a két dupla kites ajánlat közül azt venném, de a 300-as végű is jó obi. Viszont én - mint itt a legtöbben - a MILC mellett döntöttem (Sony A6000-em van, korábban Sony A5000-et és Sony NEX-5N-t használtam). Könnyebb hordozni, az A6000-nek pedig olyan autofókusza van, amit a legtöbb tükrös megirigyelhet.

(#34054) kispalsz

"Sony alapjában véve tetszik, páran riogatnak, hogy az nem DSLR, és nem lehet vele jó képeket csinálni, mert féligáteresztős tükrös."

Ettől én nem tartanék... :D Én a Sony A58 mellett a Nikon D5200-at nézném meg.

(#34073) jjeahh válasza kispalsz (#34067) üzenetére


jjeahh
nagyúr

700d nem tom milyen, de 60d elég gyakran jár nálam g6 mellett és szerintem még arról sem lenne visszalépés .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34074) lenny81 válasza t72killer (#34042) üzenetére


lenny81
csendes tag

Köszi!
Maradok az lx100-nál. Eddig is afelé húzott a szívem, csak kellett egy megerősítés.

(#34075) t72killer válasza lenny81 (#34074) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nmit, jó kis gép:R. Én épp most downgrade-eltem RX100IV-re E-PL5-ről.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34076) beginnerguy


beginnerguy
tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy lecserélem a mostani D7000-t egy MILC-re, mivel sokat cipelem és sokkal barátibbnak tűnik ilyen szempontból, ráadásul a manuálozás sem az igazi vele (Nikon...)

Szóval vágjunk is bele:

- Gépre szánt összeg? Objektívvel együtt max 220k. Egy olyan átfogású obi kellene ami tudja alul az ekv. 24-et, felül a kb. ekv. 150 lenne a cél (de ha a teteje kevesebb, az nem gond), valami 18-105 féle utazoom-ra gondolok. Fényerős manuál fixeim vannak. (max egy ekv. 50-et szereznék be fényerős fixben, főleg nagyobb van)
- Felhasználás? Hobbi/általános felhasználásra lenne, ezért is az "utazoom". Nem fogok pixelt kukkolni, de ISO 1600-on ne legyen teljesen használhatatlan, 3200-nál már elszállhat felőlem. Makrózni max csak jóval később fogok, madarakra viszont nem tervezek "vadászni" párszáz méterekről.
- Méret számít? Ne legyen Leica SL méretű... :) A D7000 fogása nekem nem jön be annyira így hosszú távon, kicsi a kezem, mégis a kisujjamat sosem tudom hova tenni. Amiket ajánlotok majd azokat biztos elmegyek megtapizni.
- Videó kell? Egyáltalán nem.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt felé húzok, de ahogy látom még nem a legnagyobb a használt piacuk. Szóval úgy fogalmaznék, hogy új is szóba jöhet esetleg.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Mindenképpen legyen EVF. Jó AF. Manuálozás minél barátibb legyen (IBIS). Touchscreent nem tudom, előny-e, eddig megvoltam nélküle. (Talán EM-10-nél van, hogy ott is lehet menet közben fókuszt állítani a mozgó témára miközben kukkolunk az EVF-en? Az mondjuk impresszív.) Legyen raw. (meg tánc) Valamilyen vakus lehetőség legyen, vagy beépített, vagy később hozzáadható.

Ami nem kell:
- jó videó
- weather seal
- óriási megapixelszám
- legújabb modell
- wifi, gps, nfc

Az is felmerült, hogy várok addig, ameddig kicsit több FF MILC lesz CaNikonnál, és akkor ezeknek úgyis lejjebb megy az áruk. Szóval egyelőre tájékozódni szeretnék, hogy mi jöhet számításba.

(#34077) diegho


diegho
nagyúr

Nálam ma eldőlt a nagy kérdés. Nikon 1 S2 lett, 8GB kártyával, Nikon táskával 60k-ért újonnan, inkább ez, mint egy 50k-s kompakt, ha nem tetszik vissza tudom küldeni/vinni.

(#34078) jjeahh válasza beginnerguy (#34076) üzenetére


jjeahh
nagyúr

E-m10 duplakit ha nagyon kell a tele vég, sima kit, ha nem, de ezek ekv 28 milin kezdenek. Használtan e-m10 vagy e-m5 tudtommal 80-100k körül megy. Az utazózoomok sajnos drágák, max így kitben jó árban vannak, de ez már több a keretednél...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34079) fi:zi'k válasza jjeahh (#34078) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én megvenném a G5+14-140 kitet, eladnám a vázat, ha nem jön be és vennék egy olyan használtat, ami megfelel. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34080) jjeahh válasza fi:zi'k (#34079) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem riad vissza egy kis nepperkedéstől, akkor jó ötlet :D Esetleg egy használt e-m10 vagy e-m5 vagy ez és ez az üveg. Indexen két e-m10-et is láttam ma, csak nem tudom megbontva eladnák-e...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34081) MrChris válasza beginnerguy (#34076) üzenetére


MrChris
nagyúr

A vázat kb le is szűkítetted em10-re. Sajnos 24-150-ig nem megy egy obival. Pana 12-32-t ajánlanék hozzá az nyitva is nagyon jó 12mm-en, telére meg a használtan olcsó Oly kit telezoomot vagy megelékszel a 14-150-el.

(#34082) fi:zi'k válasza MrChris (#34081) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

G

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34083) beginnerguy válasza jjeahh (#34078) üzenetére


beginnerguy
tag

Köszönöm a gyors válaszokat mindannyiótoknak! Ha mondjuk a linkelt pana g7x árán egy új sony a6000-t lehetne venni (nyilván külföldön), akkor az mennyire érné meg? Jobb iso-ban, de sajnos nincs benne IBIS, 1.5x-es a crop, jobb AF... Sonykról nem nagyon hallok/látok semmit (olvasom vissza a régebbi hozzászólásokat is) , olyról szinte csak jókat, hátha Ti tapasztaltabbak vagytok ebben.

(#34084) Lassú Víz válasza beginnerguy (#34083) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha elegendőnek érzed a Sigma 19, 30, 60 f2.8 sort, akkor jó lesz. Egyébként keress rá itt a topikban Econ hozzászólásaira ha a Sony-ról akarsz dicshimnuszt olvasni :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34085) Nippon válasza Lassú Víz (#34084) üzenetére


Nippon
őstag

Meg a 35/1.8 és 50/1.8 és a 16/2.8 ami a kiegészítőkkel egész jó.

(#34086) MrChris válasza fi:zi'k (#34082) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pana G? Írta hogy IBIS-t szeretne, tudtommal a G7-ben sincs, manuálhoz előnyös és az is fő szempont, videót hanyagolja emiatt meg végképp felesleges a Pana!

(#34087) fi:zi'k válasza MrChris (#34086) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

G, mint megeléGszik. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34088) t.benedek válasza beginnerguy (#34083) üzenetére


t.benedek
tag

A6000 is rendben van szvsz, de a használt piac elég lapos, az obik meg rohadt drágák. 18-105 f4 akciósan 150k

[ Szerkesztve ]

(#34089) MrChris válasza fi:zi'k (#34087) üzenetére


MrChris
nagyúr

huh, aszittem valami fotos :DD

(#34090) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Lányom szeretne ismerkedni a fotózással. 13 éves. Gondoltam veszek egy régebbi, de inkább minőségibb DSLR gépet használtan. 50.000.-et szánnék rá "tokkal, vonóval". Tudnátok valamit ajánlani?

(#34091) t72killer válasza Pali79 (#34090) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

13 éves lánynak vmi könnyű MILC rendszert vennék sokkalinkább. Egyrészt a teherbírás is kevesebb, másrészt az ő kezük is kisebb, egy kicsi gép egész másképp áll egy pici kézben, mint egy öles kenyérdagasztóban. Ha a technikával szeretne ismerkedni, pl egy e-pl5 duplakit fotós szemmel is egy hasznos kombó lehet - igaz, emelni kell a tétet hozzá 90kFt magasságába. 50k manapság sajnos annyira kevés, hogy kb 5éves ősgépeket kapsz érte alapobival, márpedig a "cserélhető obis" kategória lényege a csereobi (és alkalmasint egy kis külső vaku).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34092) #40935168 válasza Pali79 (#34090) üzenetére


#40935168
törölt tag

50 karcsú, de ez 70 körül jó lehet sztem.

(#34093) Vyndree válasza Pali79 (#34090) üzenetére


Vyndree
őstag

Kezdésnek tökéletesen megfelel egy Sony A200. Olcsón meg lehet venni, fél év múlva ugyanennyiért el tudod majd adni, szenzor stabiliztoros, elnyűhetetlen gép és még jó képeket is készít. Váz+kitobi 20-25e reális, 30e-ért akár 18-55mm obival.

(#34094) 80hun válasza Pali79 (#34090) üzenetére


80hun
addikt

Igaz ez 65e de szerintem elég egy ilyen nikon 1 és új :)

Később ha belemerül lehet feljebb lépni :)

(#34095) #40935168 válasza Vyndree (#34093) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó a Sony csak az obikínálat siralmas, ha mondjuk kedvet kap egy kis ehhez-ahhoz, 50-es, makró, stb. urambocsá egy 70-300-as Canon később, .. Én tuti nem kezdenék vele.

(#34096) t72killer válasza #40935168 (#34095) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul vhol a 70-300 környékén már ezek nem egy könnyed női táskába/kishátizsákba való dolgok. A kisebb szenzorú m43, nikon1-es cuccokkal bőven lehet tenyérnyi telével madarazni-mókusozni - nem mellesleg, használható fullHD videó is akad már a 2012-nél újabb modelleken - ez a tükrösökről még ma se mindről mondható el:Y.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34097) #40935168 válasza t72killer (#34096) üzenetére


#40935168
törölt tag

Azért m43 alá szenzorméretben nem mennék, karácsonykor iso3200-n besír egy Nikon 1-el.

(#34098) Vyndree válasza #40935168 (#34095) üzenetére


Vyndree
őstag

50 ezer volt a keret, obi pedig van hozzá dögivel. Sony 70-300mm, Minolta 50mm af 1.7, Minolta 28-135mm Minolta 35-200mm ezek nagyon elérhető áron vannak (15-25e), makrózni is tud. Nem egy csúcs gép, de szép képeket készít, az alapokat elsajátításához szerintem tökéletes. Egy mai gép ennek az árának a sokszorosa és nem ilyen értékálló. Ennek az ára nem fog romlani, ha cserélni szeretné ugyanennyiért ki tud belőle szállni.
Később ha kedvet kap ehhez-ahhoz akkor kinyitja a pénztárcáját, hozzádobja a mostani kerethez a háromszorosát és vesz hozzá ilyen-olyan obit.

@t72killer: A videóról nem esett szó, a kisasszony fotózni szeretne megtanulni és a női táskát sem olvastam a feltételek között.

[ Szerkesztve ]

(#34099) 80hun válasza #40935168 (#34095) üzenetére


80hun
addikt

Annyira nem rossz az obikínálat A-bajonettre. :)
Van itt szépszámmal :)

(#34100) kispalsz válasza #31733248 (#34072) üzenetére


kispalsz
tag

"Az A58 szinte mindig van dupla kittel (18-55 és 55-200 mm-es obikkal) 150 ezerért akciózva,"

Hol vannak ilyen akciók?

Még nem sikerült eldöntenem, hogy ez ( a58) vagy Canon 700D esetleg Nikon 5300. Eddig ez a 3 befutó.

Bár Canon 700D-re írták, hogy régi, nagyon, így lehet az is kiesős. 750-meg már árban jóval több.

Az a58-nál, ha bármilyen régi pl praktika géphez való optikát (adapterrel) csavarok bele, akkor is lesz stabi?

Ha igen, valószínű, hogy ez lesz a befutó, mert akkor így olcsón elkezdhetném tanulni ezt a cserélhető objektíves ágat.

A korábban írt Pana G6-tal az a bajom, hogy az nem APS-C szenzorú, kisebb. Biztos, az is elég lenne az elején, de nem akarom, hogy a szenzor méret legyen a szűk keresztmetszet ( vagyis felület :) )a fotós tudásom fejlődésénél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.