Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) wms válasza salapp (#34399) üzenetére


wms
senior tag

Megkérdezhetem, hogy hol 55 a p7800? 7700-om volt, imádtam! :K

(#34402) ANDROID??? válasza Meklod (#34400) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#34403) konyi79 válasza salapp (#34399) üzenetére


konyi79
addikt

Mivel azzal kezded beltér, korlátozott fényviszonyok, gondold át szerintem újra. Nézelődj m4/3 és aps-c szenzoros gépek között.
A5000 jó lehetne, de akkor meg kellene barátkoznod a kezelésével. Ott nyilván a pénzedért lényegesen jobb szenzort kapsz, csak nem maradt ennyiből gombra/tárcsára pénz. :) Esetleg kezelhetőbb ha beéred használttal nézhetsz nex5r/t-t, A5100 ennyibe sajna nem fér bele. Mérd fel a Fuji kínálatát is, bár ott nincs ilyen kicsi kitobi.

(#34404) MrChris válasza salapp (#34399) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha A5000 nem akkor az igények és megadott gépeknek nincs közös halmaza. Még javasolnám az Oly PL5-t ha még nem volt.

(#34405) Lassú Víz válasza MrChris (#34404) üzenetére


Lassú Víz
őstag

e-pl6, most akciós a 7végén a mintaboltban. 85k

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34406) MrChris válasza Lassú Víz (#34405) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor nincs mese, az egy jó ajánlat!

(#34407) salapp válasza wms (#34401) üzenetére


salapp
addikt

Ja, az egy egyedi lehetőség.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34408) salapp válasza konyi79 (#34403) üzenetére


salapp
addikt

Hát igen, használtakat is néztem. Volt korábban 100-ért egy A5100 kit, de sajna elszállt már.
Amúgy a P7800 azért is van képben, mert ha az lenne, azzal kihúzhatnám, amíg nem jön össze A6000+palacsinta.
Próbaképpen szülinapozáson vaku nélkül használtam a P7800-at és meglepően jó, lágy tónusú képek születtek, kellemes bőrszínekkel, visszaadták az este hangulatát.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34409) Meklod


Meklod
tag

Felmerült még 1 "versenyző"... :)
Használt Nikon d5100 18-105mm kit obival 100.000Ft

Visszaolvasva elég jókat írtak róla itt a fórumon.

Szerintetek jobb vétel lehet a D5100 a Sony A58 dupla kitnél?

A Nikon-ban régebbi szenzor van,de a képeit nézve magasabb ISO-n esti képeknél jobban teljesít az A58-nál. Gondolom itt az A58 az SLT kialakítása miatt kerül hátrányba a DSLR-el szemben.
Viszont az A58 nekem felhasználóbarátabbnak tűnik és mivel újabb kiadás,mint a Nikon ,így került bele 1-2 plusz "feature" is... HDR,panoráma mód és persze a beépített stabilizátor se rossz dolog.

(#34410) jjeahh válasza salapp (#34408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használt is jöhet, nem kell zoom, szeretnél palacsintát? Pana g3, gx1 + 14mm F2.5 vagy 20mm F1.7 igénytől függően

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34411) Vyndree válasza salapp (#34408) üzenetére


Vyndree
őstag

Hol találtál Nikon a P7800-at 55 ezerért 2 év garival?

(#34412) salapp válasza Vyndree (#34411) üzenetére


salapp
addikt

Spec kapcsolatnál. Ugye 2013.szeptemberben kezdték a forgalmazást, most már alig van pár darab eladó az országban. Eleve nem adtak el sokat belőle itt, valami 220K körül indult listaáron, még idén is jobb választás volt egy G7X, sztem, ár/érték arányban.
Az obiját mindenki dícséri, nagyon sok részlet van egy jól bevilágított képen - nyilán a szenzormérethez képest, és a 28-200/2.0-4.0 sem éppen szégyenletes teljesítmény. Sebességére szoktak panaszkodni RAW-mentésnél, de egy UHS I 95MB/s írási sebességgel megoldja ezt a gondot.
Éppen az elérhető ára miatt gondolom úgy, hogy nem nagyon kellene gondolkodnom rajta elsőre.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34413) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Segítsetek pls!
E-m10 és e-m10 mark II közötti különbség nagy vagy elhanyagolható?
Köszi!

(#34414) Nippon válasza ThorsHUN (#34413) üzenetére


Nippon
őstag

Attól függ, hogy melyikhez mennyiért jutnál hozzá. Nekem nem kéne a sima EM-10.

(#34415) shouryuken válasza ThorsHUN (#34413) üzenetére


shouryuken
senior tag

Itt egy összefoglaló táblázat.

(#34416) Nippon válasza shouryuken (#34415) üzenetére


Nippon
őstag

Ha megteheted akkor mindenképpen inkább a Mark II-est válaszd.

(#34417) hcol7


hcol7
senior tag

GF7/GM1 hez képest mennyivel lenne rosszabb Nikon 1J5 beltéri család/kisgerekfotókra ? Kisebb szenzor miatt kérdezem, "sajnos" nagyon tetszik az N1J5 minden egyéb feature-e, de félek azt választani az 1" miatt..

GM1/GF7 12-32vel van kitbe, N1 10-30 al, nem tudom azt sem, hogy a két obi közül melyik a "jobb".

Csomószor eldöntottem már h GM1/GF7, de ahányszor utánanézek a Nikonnak, elbizonytalanodom, úgy állítják be az 1"-et , mintha kompetens lenne a fenti célra bőven.

Ugynezki GM1 et már nem biztos, hogy tudok szerezni karácsonyig, GF7 viszont van egy félretéve, de aggódom, hogy megfogom bánni, hogy nem a N1 et választottam..:) Annyi a bajom a GF7-el, hogy jóval "műanyagabb" fogása van. Ha tuti lenne GM1, akkor könnyebb lenne közte, és az N1 között dönteni, a GM1 javára.

(#34418) hcol7 válasza hcol7 (#34417) üzenetére


hcol7
senior tag

természetesen nem csak a lenti felhasználásra kéne, hanem pl szabadban fényképezésre is, csak gondolom a beltéri/esti képeknél hátrány a kisebb szenzor méret. Igazából egy olyan gép kéne ami megfelel családi fényképezőgépnek, és minél kisebb méretű.

(#34419) jjeahh válasza hcol7 (#34418) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A nikon 1 ha jól láttam tesztképek szerint iso800-ig jó, vészhelyzet esetén iso1600-ig el lehet menni vele, gm1/gf7 meg iso1600-ig oké, vészhelyzet esetén max iso3200. Szal mindkettő kompromiszumos lesz vaku nélkül kitobival beltéren szerintem, mert oda általában iso1600 is elég kevés, de a kettő közül a nikon a kompromisszumosabb. Ha esetleg vennél fix obit és/vagy vakut is, akkor persze más a helyzet, én egy kis metz 24-et használok ilyen célra, ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34420) hcol7 válasza hcol7 (#34418) üzenetére


hcol7
senior tag

(lehet, hogy másodlagos) szempont lehet még, hogy ha esetleg igény támad plusz obi vételére, akkor milyen a kínálat a pana/n1 tekintetében, árakat figyelembe véve. Ez majd kiderül, nem tudom, hogy "elég-e" a hozzájuk kapott kitobi.

(#34421) ANDROID??? válasza hcol7 (#34420) üzenetére


ANDROID???
addikt

Melyik gép tetszik jobban? Ne agyald túl, mert 2198-ban sem fogy venni semmilyen gépet! :K

(#34422) Tin_Shield válasza hcol7 (#34420) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Micro43:[link]
Nikon1:[link]
A natív objektívek minőségével egyik rendszerben sincs probléma, a kifejezetten olcsó (és jellemzően vacak) objektívek hiányoznak. Fontos szempont lehet még, hogy a m43 használtpiaca viszonylag pezsgő, a Nikon1-é gyakorlatilag nulla, legalábbis itthon.

(#34423) hcol7 válasza Tin_Shield (#34422) üzenetére


hcol7
senior tag

Köszi.

Nem valószínű, hogy el akarom majd adni, mert "legrosszabb" esetben megmarad második gépnek.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy nem lesz e kevés az 1".

Üdv

(#34424) Tin_Shield válasza hcol7 (#34423) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem is az eladás miatt írtam a használtpiacot :)
Ha később bővíteni szeretnél vagy csak kipróbálnál egy fényerős objektívet, a használtpiac egy reális alternatíva. Vadi új, kitből bontott, vagy éppen fiatal használt, még garanciális darabok is megcsíphetők a hivatalos bolti árnál lényegesen kedvezőbb (50-60-70%-os) áron. Több objektívet is kipróbáltam így, használtam egy ideig, majd komolyabb bukó nélkül adtam tovább ami nem vált be nálam. Pl így jöttem rá, hogy az ultranagylátószög nem való nekem, bár imádom az ilyen képeket, én képtelen vagyok értelmesen használni.

Szerintem vegyél egy használt Sony RX100-at, használd pár hétig és kiderül elég-e neked az 1" (lényegében ugyanezt a szenzort használja a Nikon1 is), vagy nagyobb szenzoros rendszert akarsz. Ha jól vásárolsz lényegében bukó nélkül el tudod adni és léphetsz a cserélhető objektíves gépek felé. De az is lehet, hogy rájössz elég neked az RX100.

[ Szerkesztve ]

(#34425) hcol7 válasza Tin_Shield (#34424) üzenetére


hcol7
senior tag

Köszi szépen!

(#34426) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Meg eyzembe jutott egy opcio.
PL6-os most eleg jo aron van ujonnan. Az m10-el szemben ebben ha jol tudom nincs okostelefonrol valo iranyitasi lehetoseg, valamint kep wifin valo atkuldese sem, ugye?
Nagy kerdes meg, hogy a pl5-osnel tapasztalhato kepstabi hang jelentkezik e a pl6-osnal (az m10-esnel nem, azt probaltam).

m10 markIIvel kapcsolatban:
Olvastam valahol hogy tud lassitott felvetelt is. Mondjuk kb 120adrangu dolog, de azert kivancsi lennek ra. :)
Jelenleg az m10 es az m10markII kozti arkulonbseg az akciok miatt eleg durvan kiutkozik...

Koszi! :)

(#34427) Victoryus94 válasza ThorsHUN (#34426) üzenetére


Victoryus94
őstag

Meg kell lesni, hogy adott felbontáson mekkora fps-t tud.
Ha pl. 720p-n tud 60FPS-t, az kb 2-szereres lassítás, ha 120-at tudna, az négyszeres lassítást jelentene.
De ezt majd te lassítod be a videoszerkesztőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#34428) tvamos válasza hcol7 (#34423) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha nem zavar, ha kicsit zajos a kep, (emlék lesz, nam vájtszeműek elemzik,) elmegy az ISO6400 is, de vakupapucs nincs, azt ne felejtsd el! Ha szobában akarnék fényképezni, nem a N1-et venném.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34429) krasaohot


krasaohot
újonc

Sziasztok!

Full kezdő vagyok a DSLR világában... Nagy álmom hogy egy DSLR gép tulajdonosa lehessek, s ha minden jól alakul akkor jövőre össze is jön.

Tanácsotokat szeretném kérni milyen gépet ajánlotok? (ez idáig Fuji kompakt gépeim - s7000 -nagyon szerettem-, és egy s3400 voltak, a második épp most ment tönkre... )

Összeg határ: ez nem sok de ha kell inkább gyűjtögetek tovább egy jobb gépre min. összeg 150 e,-Ft - max. összeg 200 e,-Ft objektívvel együtt értendő

Felhasználás:
természetfotózás (makrózni majd idővel)
ebjeim fotózása, főleg mozgásközben - végre szeretnék éles fotókat amikor fogócskáznak
családi összejövetelek fotózása
villám fotózás -de félek ez ebből a keretből nem fog kijönni-

Méret: fontos, jól megfogható legyen s legyen azért súlya is - mert hajlamos vagyok biccenteni exponálásnál kisebb gépeknél tapasztaltam

Video: igen szeretek videózni főleg hogy ez idáig nem sikerültek igazán a fogócskázós - futós képeim, szóval igen szeretném ha tudna

Újban gondolkodom első sorban

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!

(#34430) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, kezdőként érdekelne hogy milyen gépbe lenne érdemes beruházni,elsősorban kirándulásokra kellene, de az asszony már egy ideje mondogatja hogy szeretne foglalkozni vele jobban is, fotózgatni ezt azt.
Ez a két ötlet merült fel:
Valami kompakt 100e ft körül
Valami cserélhető objektíves ugyanennyiért amihez be lehet szerezni kiegészítőket (vaku objektív ilyesmik) így továbbfejleszthetőség is lenne illetve ha szükségét érezném pár év múlva be lehetne szerezni egy komolyabb gépet a már meglévő objektívekhez.
Kérdés hogy ugyanazért az összegért nem jár-e nagyobb kompromisszummal az alapgép.
Előre is köszi

(#34431) 80hun válasza flashpointer (#34430) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem kezdésnek az Olympus E-PL6 duplakit tökéletes ennyiért.

(#34432) Lassú Víz válasza 80hun (#34431) üzenetére


Lassú Víz
őstag

21-én 102-ért 3 év garival még jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34433) 80hun válasza Lassú Víz (#34432) üzenetére


80hun
addikt

:K

(#34434) krasaohot válasza krasaohot (#34429) üzenetére


krasaohot
újonc

nézelődök már egy ideje, az előzményben leírtaknak szerintetek melyik felel meg a legjobban

- canon eos 1200D
- nikon d3200
- nikon d3300
- nikon d5200

mindegyik 18-55 mm objektívvel van

segítségeteket köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34435) sasa134 válasza krasaohot (#34434) üzenetére


sasa134
addikt

Majd jönnek a kollegák de bedobok vmi újat : Pana G6? Van fogása, nagyon jó a videója, igaz nem apsc szenzoros. Kitben most 150k. Hozzá jöhet pl az új Pana 25mm 1.7 hogy legyen fényerős fixed is- ez jó kis mindenes látószöget ad (60k körül megvan az új) .

Avanti Roma

(#34436) 80hun válasza krasaohot (#34434) üzenetére


80hun
addikt

Minimum D5200 v. D5300 :)
Vagy még a 200e-be beleférne a Canon 750d kitobival.

(#34437) fireman123 válasza krasaohot (#34434) üzenetére


fireman123
őstag

Ezek közül én a D5200-at venném a kihajtható kijelző miatt, ha az nem fontos akkor D3300, de mindenképpen 18-105 obival D5200 18-105, D3300 18-105, a videó viszont eléggé kompromisszumos (AF lassú, stabi hangja behallatszik a felvételbe saját mikrofonnal) minden DSLR-el ebben az árkategóriában, a 70D-nek jobb a videója, de az már más árfekvés [link].
Persze lehet jó videót csinálni manuál fókusszal, de ahhoz gyakorolni kell :D (én most azt csinálom D5300 18-105 és 35mm f1,8-al)
De majd a többiek lebeszélnek a DSLR-ről a MILC-ek irányába :) ....

[ Szerkesztve ]

(#34438) pandur99 válasza krasaohot (#34434) üzenetére


pandur99
aktív tag

+1 a 18-105 VR mellett. Ha kell a kihajtható kijelző, akkor D5200, ha nem, akkor D3200.
Én ugyan most már milces vagyok, de nem beszéllek le a Nikonról :B

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#34439) 80hun válasza krasaohot (#34434) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem kell a D5200 minimum a fókuszrendszer miatt a futkosó kutyákhoz.
Én ezért ajánlottam a Canon 750d-t a 19 keresztszenzor miatt. Videóhoz is jobb a canon szerintem. :)

(#34440) pandur99 válasza 80hun (#34439) üzenetére


pandur99
aktív tag

Futkosó kutyákat gyakorlattal egyszerűbb, régebbi szerkezettel is lehet fotózni.
Pl. Nikon D40, D80, Fuji X-M1, S2Pro, Olympus XZ-2, E-PL5, E-M5, hogy csak a saját praxisomat említsem.
Persze nem kivilágítatlan alagútban.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#34441) 80hun válasza pandur99 (#34440) üzenetére


80hun
addikt

Attól függ.
Hétvégén az agyamra ment hogy nincs fázis alapú af a milc-embe(e-m10m2) pedig csak a 1.5 éves keresztlányom izgett mozgott. :)
D5200-am volt A6000 melett és a d5200-tól se voltam elájúlva a sony-hoz képest :)
Tehát a jó fázis af kell hogy a képek 2/3-a ne legyen kuka sztem, de kinek mi fekszik.
Én nem szeretek szorakozni vele az af-ben nehezen kötök kompromisszumot :)

[ Szerkesztve ]

(#34442) han_lev


han_lev
senior tag

Futkározó kutya , mozgó gyerek: ezekhez milyen obi a legjobb a Sony A5000 hez?
Jelenleg Sell1855 ös van, amit hozzá adtak. Ami érdekes, hogy azt hittem van benne motoros zum. De csak kézi tekeréssel zumol... Valamit nem jól csinálok, vagy ez ilyen?
:R :R :R

MI9 6/64

(#34443) silmatauki válasza han_lev (#34442) üzenetére


silmatauki
őstag

Ez ilyen. A 16-50 power zoomos, nem a 18-55.

(#34444) ThorsHUN válasza 80hun (#34441) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ezekszerint a fazis alapu autofokusz az ami a legjobb gyorsan mozgo gyerekek fenykepezesekor?
Igazabol nagyreszt csaladi fotozas tenne ki a fenykepek keszitesenek a nagy reszet es eddig mint ar ertek aranyban legjobb megoldas, oly gepcsaladban gondolodtam pl6 m10
Ez a kategoria akkor erre a celra kevesbe alkalmas vagy nagy fenyereju obival kivitelezheto csak vagy egyaltalan nem jo a bennuk talalhato AF erre a celra?

(#34445) Tin_Shield válasza ThorsHUN (#34444) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Elvben igen. Gyakorlatban azért ettől több tényezős a dolog és a megvalósítás mikéntjétől nagyban függ. A belépő kategóriás DSLR-ek fázis alapú autófókusza elég egyszerűcske, sokszor csak egy AF pont használható (a profi gépeknél más a helyzet), és akkor még nem is beszéltünk a legnagyobb mumusról, a külön AF szenzor miatti gyakran előforduló front- és backfókuszról. Egy jó kontraszt alapú fókusz sokkal pontosabb, és a kezdeti ügyetlenkedések után mára már az esetek többségében elég gyors is. De a kontraszt alapú fókusz a működési elvéből adódóan nem alkalmas a követő autófókuszra. Erre a problémára születnek olyan megoldások mint a Panasonic "DfD", vagy az egyre többször alkalmazott szenzorra integrált fázis autófókusz. Ezek még a felső(bb) kategóriájú gépek privilégiumai.
De ki lehet ismerni a kontraszt alapú fókuszt is, mindent összevetve az utolsó DSLR-emmel (Nikon D90) nagyságrendekkel több fókuszhibás képem született mint az Olympus MILC-cel.

(#34446) 80hun válasza 80hun (#34441) üzenetére


80hun
addikt

Nem azt mondtam hogy alkalmatlan rá az e-m10 hanem hogy könyebb dolgom volt az A6000-el ezen a téren.
Nekem az A6000 hybrid af redszere jobban bejött ennyi. :)
Simán megoldható vele csak lehet még én vagyok kicsit béna hozzá és össze kell jobban szoknunk :D
A mozgáskövetés az A6000-el sokkal könyebben ment .nekem.

(#34447) ryz


ryz
csendes tag

Sziasztok,

Kezdőként szeretnék átlépni a kicsit komolyabb hobby fotózás világába. Eddig egy kompakt digitális géppel fotóztam de az rosszabb fényviszonyok mellett már nagyon rosszul teljesít. Leginkább utazáshoz, helyszín illetve természetfotózáshoz és családi események megörökítéséhez kellene a gép.
Video felvétel nem elsődleges, de nem baj ha van benne :)

Kb 100e forintot szánnék a gépre első körben amit aztán kiegészítőkkel lehetne később bővíteni.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#34448) tvamos válasza ThorsHUN (#34444) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha meg lett volna a Nikon 1-em, a hybrid af-fel, 10 éve, amikor a fiam született... sokkal több éles képet tudtam volna készíteni. Sőt, sokkal tobb képet, ugy egyáltalán. De nem volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34449) ati3x válasza ThorsHUN (#34444) üzenetére


ati3x
senior tag

Igen..

A kontraszt AF-nek azért igencsak vannak előnyei. Az arcfelismerés, a teljes kép lefedettsége. Ugye a belépő DSLR-ek nagy része elég kis számú AF ponttal rendelkezik, azok is inkább a képmező kitűntett helyein, ez fokozottan igaz a kereszt szenzorok elhelyezésére. És igen, a front, és back fókusz. Szóval családi és gyerek fotózásra bőven jó egy olympus em10. Egy trükköt még be lehet vetni: Érintő kijelző esetén be lehet állítani, hogy a kijelzőre koppintással csináljon képet, és van egy olyan opció, hogy csak ekkor készít képet, ha éles a fókusz. Ezzel kvázi mozgó témára is lehet elég jól lőni. MFT rendszerben (EM10 pl) egy bármilyen 14-42 II-genes kitobi esetleg a pana 12-32 frankó. +az oly 45/1.8 fix, ami elég világbajnok képminőségben az árához képest meg pláne (nyitva is), és kicsi.. Meg az új pana 25/1.7 vagy a 20/1.7-es(ez utóbbi szintén kicsi). Ezek beltérre, gyengébb fényviszonyok közé. Van még a sigma 19-30-60-as sorozata, amik 2.8-as fényerővel indulnak, jó árban vannak, de viszonylag méretesebbek. (ezek opciók a sony a6000-hez is). Szóval vagy EM10 vagy a6000.

Én Epl1-el kezdtem, lehetett vele élni, de az af sebesség valóban nem volt túl acélos, mert ugye ezek voltak az első genes gépek. De nekem úgy tűnt, hogy az első genes olympus 14-42 volt a szűk keresztmetszet. Most egy EM5 és egy Pana gm1 van. Azt kell, hogy mondjam a gm1 van legtöbbet használatban. 45/1.8-al és a 12-32-el szuper hordozható gép. És a fókuszálásra sem panaszkodom! Még egy 20-as kéne rá (ekv 40 fókusz jobban kézreáll nekem mint a 25/50). Van még 12-50-es obi (em5 kitobi) de a 12-32 sokkal kisebb ráadásul optikailag jobb is. (viszont a 12-50-en van makró elektromos fókusz, meg időjárás álló EM5el). Van még egy 7.5 samy halszem ami szintén "vidám" kis obi. Nomeg egy kazal manuál jáccós obi..

(#34450) csacsi77 válasza ryz (#34447) üzenetére


csacsi77
senior tag

Lapozz vissza négy oldalt és meg is lesz a válaszod. Két hete minden nap felteszi valaki a kérdést. Nincs semmi rosszindulat, csak lapozz és megkapod a választ. :)

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.