Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) flashpointer


flashpointer
őstag

Egy gyors kérdés:
Már majdnem megvettem a befutó gépet (olympus pl6 ) mikor egy ismerőssel beszélve ő inkább a nikon d3200-3300-at ajánlotta ugyanilyen árban és utánaolvasva kissé elbizonytalanított mert mindenhol dicsérik és a tesztek is elég jók. A kettő közül melyiket érdemesebb választani?

(#34502) Pali79 válasza Muerte68 (#34497) üzenetére


Pali79
aktív tag

Bocs, telefonról nem egyszerű, talán most. [link]

(#34503) MrChris válasza Tav-Csoves (#34498) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-ot olyan rondának láttam mikor megjelent, hogy kizártnak tartottam azt vegyek. Aztán kiderült hogy rengeteg funkciót tud elég jó képminőséggel, jó áron, így dslr és 3 másik milc pár hónapnyi próbálása után ennél maradtam már 2 éve. Egyik legjobb fhd videója van, forgatós lcd, manuálozásra jól használható evf, paraméterezhető TS e-zárral, igaz e-zárnál max 1sec a záridő és max 1600 az iso.
Meg még rengeteg apróság, sok programozható kezelőszerv, imádom a kis kétirányiú funkciókarocskát...

(#34504) jjeahh válasza Tav-Csoves (#34498) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g6... :D Ez az egyetlen TL + eshutteres gép ami a keretedbe belefér. Nekem is van, jó váz az, csak ritkán használom mert van mellette más is. De te tudod, én nem erőltetem tovább :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34505) Pali79 válasza MrChris (#34500) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ezek szerint a pixinfosok sem értenek hozzá: "A Sony ma jelentette be új tükrös gépét, az SLT-A68-at, amely a 2,5 évvel ezelőtti SLT-A58-at váltja."

(#34506) MrChris válasza Pali79 (#34502) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az nem dslr, nem tükörreflexes, elírták, kár ezen tovább lovagolni. Nézz utánna a sony slt-nek és megvilágosodsz!

(#34507) Muerte68 válasza Pali79 (#34502) üzenetére


Muerte68
addikt

Slt benne van a nevében egy külön kategória

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#34508) MrChris válasza Pali79 (#34505) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hol írtam olyat, hogy nem tükrös? Jól írták a pixinfón, mert tükrös, de nem tükörreflexes, nem dslr! Egy fixen beszerelt 2/3 áteresztésű tükör van benne. A beérkező fény 2/3-a simán átmegy rajta az érzékelőre, 1/3-a pedig felfelé megy ami az autofókusz rendszert hajtja meg. Így liveview/evf mellett is van fázis alapú fókusz.

[ Szerkesztve ]

(#34510) Tav-Csoves válasza jjeahh (#34504) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Elolvastam, utánajártam a dolognak. A véleményem változott ronda, de finom, sőt ínycsiklandozóra. :)
Tényleg jó a kicsike, viszont így gondban vagyok.
A Panasonic és a Nikon is made in japan, konichiwa -.-
Tehát a minőség magas, viszont a G6hoz is kapok 3 év garit a szerkezetre, mint a Nikonra? Ha jól kátom összességében nem. A boltok többsége 1 évvel kevesebbet adnak a Panasonic-kra.
A kérdésem az, hogy a jobb nikon d3300 105mm-s (képstabilizátort tartalmazó) obit kitben megéri-e a választanom, mint a panasonic g6ot?
Továbbá olvastam, hogy a nikont lehet okosítani, hogy tudjon kommunikálni a wifivel, applikáció is van hozzá. Viszont a panasonicban ezek már alapból vannak.
Tudnátok mutatni pró kontra fotókat? Különös képp az éjszakai zaj miatt érdekelne.
A garanciális ügyintézés, avagy a szervízről van véleményetek?
Köszönöm! :R

(#34511) Rolly


Rolly
veterán

Tárgyfotózáshoz tárgysátorban szeretnék gépet venni. Cél első körben, hogy saját webáruházamhoz tudjak tárgyfotókat készíteni :) ... később lehet megtetszik - régen a fotózás volt a hobbim - és másoknak is fotóznék :),

Milyen gépet ajánlotok? Jelenleg egy Sony DSC R1-em van, de talán a tárgyfotózáshoz jobb lenne egy belépő dslr vagy milc?

(#34512) p_adam válasza Rolly (#34511) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy nézem, különböző előtétlencsékkel az R1 is elég jól teljesít. [link]

Egyébként MILC célszerűbb, mivel úgyis LiveView-t fogsz használni, és rengeteg régi manuális 50-100mm körüli makró obi van, ami tökéletes a célra, és olcsó, és a bázistáv miatt DSLR-re nem megy fel.

(#34513) 80hun válasza Tav-Csoves (#34510) üzenetére


80hun
addikt

Pana G6 kit 2 + 3 év regisztrációhoz kötött garancia.

(#34514) jjeahh válasza Tav-Csoves (#34510) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No igen, az olcsó ttl YN vakuk mellett talán ez az egyetlen és nem elhanyagolható szempont amiben a nikon azért sokkal jobb, az a gyengefényes helyzetek, magas iso. De ez az objektíven is múlik és kérdés, hogy mit akarsz éjszaka fotózni. Ha kézből mozgó témát, akkor kelleni fog a lehető legjobb szenzor és fényerős obi (a nikonnal sem érvényesülsz ilyenkor kitobival), ha beltéren fotóznál, akkor egy plafonra irányított vaku életmentő lehet, ha meg statikus témát, tájképet, városképet, meg mint írtad villámokat, akkor szinte mindegy a szenzor, ebben az esetben inkább egy állvány fog kelleni.
Szerk: igen, szerintem is nagyon ronda a g6 :DDD Engem inkább az zavar, hogy műanyagos a felépítése, mondjuk ez a nikonra is ugyanúgy igaz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34515) MrChris válasza Tav-Csoves (#34510) üzenetére


MrChris
nagyúr

A nikon d3300 jobb zajban, újabb, jobb szenzor és ha nem létszükséglet a kis méret, forgatós lcd és adapterezhetőség akkor a nikont vedd. TL-et szerintem 5X hamarabb megunod mint hogy bekrepáljon a zár.

(#34516) ati3x válasza WynNyback (#34467) üzenetére


ati3x
senior tag

Szevasz!

Amit a haverok mondanak, na az Bulls*it. Ha tényleg hordozható gépet keresel: ez világbajnok.Most ez SEK-ben van, azaz olyan 130 ezer magyar forint.Ehhez még hozzácsapsz egy 45/1.8-ast portréra. Vagy egy új pana 25/1.7-es obit , vagy egy 20/1.7-es panát. És ez a cucc köröket fog verni bármelyik említett tükrösökre. Méretek És igen, a méret fontos. Személy szerint beáldozom a kicsit kevesebb tárcsát/rosszabb fogást/ergonómiát a méret "oltárán." A hátterünk majdnem ugyanaz.. Én anno smenával kezdtem, majd zenit, aztán sokáig kompakt digitális gép. Sokáig álmodoztam a 450-500-xxxD vonulatról, aztán mire odajutottam, hogy vegyek, megjelent a MILC kategória. Egy kifutó elsőgenes EPl1-el indultam. Majd lett egy EM5, meg 45/1.8. Ennek a kitobija (12-50) még mindig termetes volt, ezért elgondolkodtam egy pana 12-32-ön. Ez a kitobi hihetlen kicsi, és ahhoz képest opttikailag a kitobik között igen jó.(hátránya nincs manuál fókusz gyűrű, de lehet nélküle élni) Mázlim volt, sikerült egy ilyen obit venni egy GM1-el. Azóta többet használom a gm1-et mint az EM5-öt.. (és a hír igaz, optikailag nagyon rendben van)

A többi választásod: Pana lx100. Nincs vita, jó kis gép. Ha nem akarsz obikat cserélni, perfekt..

Sony A6000. Egyetértek, frankó kis gép. A 16-50-es obi vállalható. Maga a gép tuti, mendemondák szerint bitang gyors az AF-je.

Pentax K50, állítólag jó kis gép, de én hanyagolnám a Dslr vonalat.

Persze, Vannak jó kis gépek a dslr "univerziumban" is. A Nikon d5300-5500, Canon 750d, Pentax K50 és ezek felett mind-mind jó kis gép. De személy szerint nem cipelném őket. És képminőségben, objektív kínálatban SZÁMOMRA nem nyújtanak többletet.

(#34517) hotibi


hotibi
aktív tag

Sziasztok, véleméyeteket kérném. Volt egy nikon D3300 as gépem. Szerettem, de videófelvételeket AF módban nehézkes volt vele készíteni mert lassu volt, ezért eladtam. Videó mod AF képessége APS-C milceknek jobb lehet? Kinéztem egy fuji XM1 et. köszi válaszaitokat.

(#34518) jjeahh válasza hotibi (#34517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem apsc, de a panák autofókusza sztem amatőr célra tökéletes, meg valszeg a sony a6000-é is jó (ez apsc), de arról nincs tapasztalatom, a kollégák megmondják. Fuji xm1 valszeg a legrosszabb, amit vehetsz videóra :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34519) hotibi válasza jjeahh (#34518) üzenetére


hotibi
aktív tag

Köszönöm! Sony nex5R is izgat ha ott jobbak a videóképességek. Ha van gyakorlati tapasztalat, arról is szivesen várom forutmtársak véleményét :K Most egy panaTZ70 van, de szükség lenne apsc szenzor jó képeire, kombinálva gyors megbizható AF video képességekkel.

(#34520) jjeahh válasza hotibi (#34519) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Videó szempontból vannak fontosabb vgy legalább olyan fontos dolgok is mint a szenzorméret, pl. moiré, élesség, felbontás (valós fhd felbontás, 4k), manuális beállítási lehetőségek, „rolling shutter” effekt, banding, ráadásul az újabb m4/3 szenzorok meghaladják a canon meg samsung apsc szintjét, szal ne zárj ki semmilyen szenzort szerintem, ezzel csak korlátozod a lehetőségeidet, ma már egy csúcskompaktal is lehet jó minőségű képeket lőni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34521) hotibi válasza jjeahh (#34520) üzenetére


hotibi
aktív tag

Igen eben igazad van :K Annyira nem akarok belemerülni. Valós fhd mindenképp szükséges, és legyen olyan egyszerű videót készitenivele mint a régi sony HX9V kompaktommal. D3300 mal ez lehetetlen volt. Mindenesetre körülnézek m4/3 topikban is.

(#34522) MrChris válasza hotibi (#34517) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha igazán jó, éles cserélhető obis videóst akarsz még megfizethető áron az a Pana G7. 4k-ból renderelt fhd-ja élességben, moiréban mindent körbever (kivéve a 3-6x drágább vázak)és így még zajban is nyer vagy ½-fét. Nekem G6-van és videó alatt jól boldogulok a fókusszal, sokat segít a tapifókuszos kijelölés, meg arcfelismerés.
Mit szeretnél lekövetni?

(#34523) hotibi válasza MrChris (#34522) üzenetére


hotibi
aktív tag

szeretnék egy kompakt méretetű gépet, nem baj ezekszerint ha nem apsc, de ne is legyen 1/23 os, amivel tudok olyan HD felvételeket mint a régi sony hx9V. Nincs különösebb elvárásom. Megörültem fuji xm1 nek, mert jol kezelhető lenne számomra, nagyon tetszik amilyen fotokat készit. De HD felvétel közben ide oda fokuszálgat. Manuálhoz meg nincs kedvem. Utazáskor elővenni, megnyomni egy gombot és legyen olyan HD mint a régi gépem. :R

(#34524) jjeahh válasza hotibi (#34523) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azt hittem fejleszteni akarsz jobbra, a kis sony videóját nem nehéz meglépni... mindenképp cserélhető obis gépet akarsz? Mennyi a kereted?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34525) hotibi válasza jjeahh (#34524) üzenetére


hotibi
aktív tag

Azt hittem fuji xm1 fejlődés lenne. Nagyobb képalkotó, cserélhetős objektiv. Mégha nem is fogom cserélni de adott a lehetőség. De ugy tünik xm1 videóban nem lépi meg a régi kis kompaktomat :-( Viszont fotóban is szeretnék jobbat. XM1-et megkaphatnám 100 ért kitobival. videót nem akarom szerkeszteni, tehát elég lenne amit tud, de ha olyan szenvedős a fokusza videokészités közben mint amilyen a D3300 volt akkor az nálam hibának számit. Tudom körülményes pali vagyok :W

[ Szerkesztve ]

(#34526) jjeahh válasza hotibi (#34525) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na akkor pár viszonylag kis méretű videós gép: panasonic lx7, lx100, sony rx100 III vagy IV, panasonic gm1, gm5, gx7, g6, g7, sony a6000, ezek elvileg vállalható autofókuszt tudnak videó alatt (gm1, gm5, gx7, g6, g7 biztos) és a kis sony után valószínű bármelyikkel le fog esni az állad az állókép meg videó minőségtől is. Na jó, lehet, hogy mégsem, de tuti elég durva előrelépés lesz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34527) Tav-Csoves válasza 80hun (#34513) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Ez azt jelenti, hogy 5 év garancia?
Mindenkitől kérdezném: ebben az objektívben üveg, vagy műanyag az objektív?
Köszönöm mindenkinek az eddigi, és jövőbeni válaszokat! :B :R

(#34528) 80hun válasza Tav-Csoves (#34527) üzenetére


80hun
addikt

Igen 5év garancia. :)

Úgy gondolom a legtöbb obiban üveg lencse van és a burkolat és mehanika műanyag. :)

(#34529) rx5ak


rx5ak
csendes tag

Üdv!

Kezdő dslr gépet szeretnék:

Nikonból D3300 18-55 + 55-200 kitet néztem ki.

Canonból milyen hasonló tudásút javsolnátok?

A Nikonnal úgy tudom max. 20 perces videot lehet készíteni. Mi történik 20 perc után? Leáll és nekem kell újra indítani ha folytatni szeretném vagy csak egy új fáljt készít és abban folytatja a következő 20/ percet?

(#34530) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

100e Ft körül szeretnék összedobni egy gépet. Nikon vagy Canon jönne szóba. Használtan szeretnék vásárolni. Az objektív is használtan lenne majd vásárolva.

Kezdő vagyok a téren. Objektiv téren 18-105 volna a legmegfelelőbb. Ami lenne fotózva az család valamint nyaralások, kirándulások.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#34531) MrChris válasza rx5ak (#34529) üzenetére


MrChris
nagyúr

Inkább a 18-105-re szavaznék. Ezzel már portrézni is lehet obicsere nélkül, kb olyan mindenes.
Nem volt ilyen gépem, gondolom egyszerűen megáll és újra kell kezdeni. Amúgy 20perces egybe videót elég meredek végigülni unalom nélkül, meg jó kitolás az utómunkással.

(#34532) hotibi válasza jjeahh (#34526) üzenetére


hotibi
aktív tag

Panasonic gm1, gm5 nagyon szimpi! Köszönet..mindenképp agyalok meg olvasgatok még. Köszönöm a segítséget! Egy dolog még mozgatja a fantáziám. Igaz nem cserélhető meg a szenzor is csak 12/3, de külső mikrofon, 450 kép egy töltéssel.(?) EVF, Kijelző mozgatható, kényelmes vezérlőtárcsák. Videoképessék is jónak tünik , és nem utolsóként 112 mm-en is 2,8 a fényerő. Lehet ez az én gépem?

[ Szerkesztve ]

(#34533) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#34527) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Én is Nikon D3300at szeretnék venni, ÉS ha már egy picit erre elterelődött a téma, tudnátok kollégának, és nekem egy linket adni, amin össze tudnánk hasonlítani a 18-55mm-es és az általam áhított 18-105mm obikat.
Azért kellene eme teszt, hogy kiderűljün, milyen a két különbözüö objektív felbontóképessége? :)
A 18-105mm-s obiban 11 lencse van.

[ Szerkesztve ]

(#34534) jjeahh válasza hotibi (#34532) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Melyik? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34535) fireman123 válasza rx5ak (#34529) üzenetére


fireman123
őstag

A videó max. hossza attól függ, hogy mekkora képmérettel, mekkora képkocka sebességgel és mekkora tömörítéssel veszed.....10p-től 29p 59mp lehet ....de 4 GB fájlméretnél amúgy is leáll, ...és igen, újra kell indítani. (legalábbis a D5300-nál ezek vannak, gondolom a D3300-nál ugyanez a helyzet).
Amúgy +1 a 18-105 obira.

(#34536) hotibi válasza jjeahh (#34534) üzenetére


hotibi
aktív tag

Annyi infót irtam le..egy profi ebből ki kell hogy találja :DD Neharagudj csak jópofának szántam :R Csak pont a lényeget nem írtam le :W fuji X30.

[ Szerkesztve ]

(#34537) hotibi válasza Tav-Csoves (#34533) üzenetére


hotibi
aktív tag

D3300 volt nekem is. Szeretni fogod! 18-55VRII jo, de Jobb a 18-105! De hogy nem unatkozz, vedd figyelembe a 18-140 et is. Én elégedett voltam vele nagyon.

(#34538) jjeahh válasza hotibi (#34536) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha videó kell, akkor felejtsd el a fujit, ebben a pana meg a sony kiemelkedőek ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34539) rx5ak


rx5ak
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Akkor legyen a Nikonból D3300 18-105 kit.

Canonból milyen hasonló tudásút javsolnátok?

(#34540) MrChris válasza rx5ak (#34539) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ennyiért ilyet Canonban nem kapsz.

(#34541) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Canon EOS 1200D vagy inkább egy Nikon D3200? Használtan venném.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#34542) MrChris válasza func93 (#34541) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nikon

(#34543) hotibi válasza jjeahh (#34538) üzenetére


hotibi
aktív tag

Voltam ma megntapizni panákat. Sikerült a GX7-et alaposan átvizsgálni Nagy hiba volt :-( Egyszerűen tökéletes. 170 lenne.Jo alternativának gondolnám az LX7 et is. Egész jó zoom átfogása, a fényerő (1,4-2,3) már csak hab a tortán. Videóban is bőven hozná a régi sony HX9V képességeit. Elinditottál nálam valamit:-) Köszi a segítséget.

(#34544) jjeahh válasza hotibi (#34543) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, legalább néha valaki megfontolja néha a tanácsomat :DDD Szerintem a HX9V-hez képest videó minőségben az lx7 is előrelépés lenne, de azért egy gx7 más liga. Amúgy a g6 is azt hozza videóban amit a gx7, csak forgatható a kijelzője, van mikrofonbemenet rajta és persze rondább, nagyobb meg műanyagabb, de legalább olcsóbb. A többit is átnézheted amit írtam, gm1 és gm5 pl. egészen picik, mégis ugyanakkora szenzor van bennük, mint a gx7-ben, íme egy méret összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34545) hotibi válasza jjeahh (#34544) üzenetére


hotibi
aktív tag

GX7, vagy LX7 lesz. G6 nem jöhet szóba,pont azok miatt amiket írtál. GM1, GM5(fizikai)méretei tul kicsi nekem. LX7-et nem sikerült megtapiznom. Hab a tortán mindkét kiválasztott darab made in japan. GX7 műremek. Azon kívül hogy mint kütyü is az..a képességei is azok. Megirom mi lett a vége.

(#34546) MrChris válasza hotibi (#34543) üzenetére


MrChris
nagyúr

Használt? Mostanában volt pár jóárasított gx7. Lx7-ben meg minden egyben, jó minőségben, pénztárca kímélőbb.

(#34547) jjeahh válasza hotibi (#34545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aha, értem, az lx100 ára meg gondolom már túl húzós :D Én azon agyalok jövőre, vagy egy g7-en videózni, mert a 4k elég nagy szabadságot ad utómunka során ha fullhd-re lekonvertálás a cél.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34548) hotibi válasza MrChris (#34546) üzenetére


hotibi
aktív tag

akcióban most Igen LX7 mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#34549) zolikaDB válasza hotibi (#34548) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze, jo az az ár, de a leakciozzuk 320-rol eleg vad, itt a rendes ara is 180k -> [link]

(#34550) Nippon válasza hotibi (#34543) üzenetére


Nippon
őstag

199-ért van Sony A6000 is, szerintem jobb választás mint a GX7.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.