Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Tin_Shield válasza szabilcs (#21150) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hol vennéd meg? Mennyi lenne a G6 magában és mennyi a 14-42 objektívvel?
(14-42PZ-t én nem erőltetném első körben)

(#21152) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Kicsit visszaolvasgatva próbálok keresni egy kis méretű gépet, amit főleg autó üzemmódban használnék az elején kültéren és beltérben egyaránt 80% ban fényképezésre.

mit ajánlotok 100 e-ig?

(#21153) szabilcs válasza Tin_Shield (#21151) üzenetére


szabilcs
csendes tag

csak a váz kb 400-450€ körül mozog[link]
objektívek:14-42II [link] 260€ körül
14-42pz [link] 300€
14-42 [link]
lenne 180€
kitben pedig[link] 492€ a 14-42 vel

Ha esetleg tudtok olcsóbb oldalakat helyeket akár magyarban is légyszives súgjatok.Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21154) jjeahh válasza csmat (#21152) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympus e-pl3?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21155) rbalint88 válasza jjeahh (#21154) üzenetére


rbalint88
addikt

12mpx szenzor, gyenge kezelés, ahhoz képest drága és nincs beépített vaku sem. GX1 kb azonos árfekvés és mindenben jobb. de e-pm2 és e-pl5 is meglőhető kitobival 100 körül/alatt alig használtan, így abszolút nem versenyképes a pl3.

(#21156) csmat válasza rbalint88 (#21155) üzenetére


csmat
senior tag

Lehet jobban járnék ilyen árkategóriában egy kopaktal?

(#21157) jjeahh válasza rbalint88 (#21155) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha használt is jöhet, az más tészta, de pl gx1 tudtommal már nem kapható újan, és 80 alatt max csak kompaktok vannak meg nikon 1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21158) rbalint88 válasza csmat (#21156) üzenetére


rbalint88
addikt

képminőséget tekintve nem valószínű. sokkal több tartalék van a MILC-ekben. 80 körüli kompakt, háááát. engem nem győzött meg az XZ-2, ami ennyiért bestbuynak kikiáltott gép, a Fuji X10 jobb nála, viszont az meg már akkora, mint egy MILC egy kicsi obival.

(#21159) csmat válasza rbalint88 (#21158) üzenetére


csmat
senior tag

Na jó, de kapok egy hasonló minőségű MILC gépet+ obit 90 ért, mint amilyen pl a Fuji X10? (képminőség és burkolatminőség szempontjából?) Elsősorban újra gépben gondolkozom.

Jelenleg nem sok esélyt látok rá, hogy cserélgessem az obikat, de ki tudja mit hoz a jövő..

Most elgondolkoztam a Bridge gépeken is...

Összeségében egy olyan univerzális gépet szeretnék, amivel jó képeket tudok kirándulás, síelés, nyaralás alkalmával csinálni. mivel sokat vinném, nem szeretném, hogy nagy és nehéz legyen, de a 4-5x zoomnál jo lenne ha többet tudna. Jó lenne ha 100 alatt megálna, de nem bánnám ha csak 80 lenne:)

(#21160) rbalint88 válasza csmat (#21159) üzenetére


rbalint88
addikt

Újból nem kapsz annyiért, használtan GX1, E-P2, E-P3, E-PL5 jöhet szóba, ami kicsi és jó.

(#21161) Freddy76 válasza csmat (#21159) üzenetére


Freddy76
addikt

A fuji x10 nagyon jó választás. Ha a tudást, kezelhetőséget nézzük, közelebb áll a bridge gépekhez, mint a kompaktokhoz. Az af kicsit lassúcska, de nagyon pöpec gép.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21162) jeni válasza Freddy76 (#21161) üzenetére


jeni
félisten

(#21163) Freddy76 válasza jeni (#21162) üzenetére


Freddy76
addikt

Elég nehéz volt azért ezt a hibát előhozni. Emellett nem is minden x10-et érintett, a régebbieket - tudomásom szerint - garanciálisan cserélték/javították.

Én anno megnéztem, hogy ez a hiba milyen körülmények között fordul elő, utána nem is foglalkoztam vele, meg sem néztem, hogy az én gépem produkálja-e.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21164) barrasz


barrasz
aktív tag

Köszönöm nektek a válaszokat továbbítom bár gondolom nem lesz egyszerű választania és legalább majd jobban utána olvas a dolgoknak.

(#21165) Tin_Shield válasza szabilcs (#21153) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic G6+14-42II 540 EUR
szerintem ~50EUR pluszt megér 14-42II az amazonos kithez képest
(lehet van még jobb ajánlat is, ezt találtam hirtelen német tudás nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#21166) xXxian


xXxian
senior tag

Hír, jóárasított Pana:

http://fotoplus.hu/panasonic-g-szeria-akcio?utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=2014.06.13.

vagy

[link]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21167) Nagya21 válasza csmat (#21159) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Nézz körül a madaras tecsókban, hátha kapsz még Nikon1 S1-et kiárúsításban.
Én a duplakitet 1.5 hónapja 80k-ért vettem, a sima kit 68k volt, majd egy hétre rá 50k-ért adták.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21168) csmat válasza Nagya21 (#21167) üzenetére


csmat
senior tag

:R

(#21169) balu333


balu333
tag

sry rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#21170) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Hogy működik ennél a Nikon1-nél, ha ezt megveszem, milyen tudású gépem lesz?
Nem értek a cserélhető obikhoz ezért a kérdés. Vagyis ha a fentit így megveszem, akkor ahhoz külön obi nem kell? (elég drágának tűnnek külön az obik), de így is lehet vele makrózni, esetleg valameddig zoomolni, kimerevíteni mozgást?
Valamint egy Olympus XZ-10-hez képest sokkal nagyobb előrelépés lenne képminőség terén?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#21171) Mr.Csizmás válasza psg5 (#21170) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

alapból van hozzá egy obi, és ha veszel másik 1-es obit, cserélgetheted.

xz-10-el mi a baj?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21172) schawo válasza psg5 (#21170) üzenetére


schawo
titán

Tegyél már be XZ10 képet, plz, megpróbálunk segíteni. Meg G5 képet is. Olyan helyre, ahol megmarad az exif (pl. flickr). A kérdések jellege alapján nekem nagyon user error szaga van a dolognak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21173) psg5 válasza Mr.Csizmás (#21171) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Másik 1-es obi mit jelent? Mi a különbség a gyárihoz képest? (Tudom alapkérdések)
Videófelvételt lehet a gyári obival? Az eléri az XZ-10 minőségét?

XZ-10: előző Canon G5-ösöm képminőségét még nem tudtam vele elérni, bár tegnap egy-két makró már igen tiszta lett, icipicit többet vártam tőle, de igazából még nem laktam be és egyenlőre megy az agyalás, hogy (netes vásárlás) elállja-e és becseréljem egy milc-re. Meg naggyon pici kis gép, ahogy előzetesen néztem a mérteket úgy érzékeltem nem lesz ilyen kicsi. Meg a felugró vaku az ujjamnál...(ok ez úgy látom ma már más gépnél is hasonló). Lehet nem váltok, de körbejárok mindent régen úgyis cserélhető obisra gondoltam váltani a G5 után (jaj de jó gép is az! csak sajna bedöglött 8 év után)

F.K.T.

(#21174) psg5 válasza schawo (#21172) üzenetére


psg5
veterán

Rendben, estére teszek fel. Ahogy írtam a makrók már egész jók. Legyen igazad a user errorral.

F.K.T.

(#21175) Davebowman


Davebowman
senior tag

Sziasztok, lenne egy egyszerű kérdésem, segítsetek. Van egy Canon 30D-m + 50fix+17-70sigma obival + sigma vakuval. Milcre cserélném, de érdemes-e vajon? Nemsokat használom de ha a milc ugyan azt a képminőséget több szolgáltatással kínálja és kisebb a helyigénye, akkor talán megéri a cserét. Milyen milcet vegyek a fenti obik és külső vaku miatt? 150k van rá. Esetleg kicsit több.

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#21176) Lassú Víz válasza Davebowman (#21175) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezt add el és bármilyet. :)
Kezdd tiszta lappal a keresést. Ha visszaolvasol találsz tanácsot bőven.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21177) ccs2929 válasza Davebowman (#21175) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Canonnál nem tudom mekkora az átjárhatóság a milc és a dslr kiegészítők között, viszont azt tudom, hogy a Sonynál át lehet pakolni a dslr obikat a milcekre, adapterrel, de azt még használtan is 50-80K között árulják. Ha jól tudom, akkor a Canonnál is van ilyen lehetőség, de hogy mennyibe fog fájni, azt nem tudom. Valószínűsítem, hogy a 150k keretből amennyiben nem tudod az obikat+vakut felhasználni, akkor nem fogsz kijönni, ha hasonló obiparkot+vakut is szeretnél az új gép mellé. Ha meg kellenek ilyen obik a milcre is, akkor megint csak kevés lesz szvsz. ez a keret. Amennyiben elég egy alapobival felszerelt milc, akkor már lehet válogatni, főleg, ha nem feltétlenül akarsz Canonos maradni, mert választék van bőven :) Azért még várj más véleményeket, mert hangsúlyozom Canon fronton nem vagyok nagyon képben :B
szerk.:
m3ss egy másik topicban írt is erről az adapterezésről saját tapasztalatot.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21178) Davebowman válasza ccs2929 (#21177) üzenetére


Davebowman
senior tag

Köszi nagyon, nem akarom a canon/sigma obikat a milcre, valami hasonló de milc-es obira gondoltam. Ha csak kit obi van + vaku már az is jó. Nem feltétel a canon. De a képminőség se legyen rosszabb, inkább sötét/rossz/kevés fénynél fotóznék.

Vargalex 1.1.7

(#21179) schawo válasza ccs2929 (#21177) üzenetére


schawo
titán

Az adapterezést ajánlott messze elkerülni. Canonnál és Sonynál egyaránt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21180) schawo válasza Davebowman (#21178) üzenetére


schawo
titán

Minden ma kapható MILC képes legalább azt a zajszintet hozni, mint a régi 30D (a Nikonokat leszámítva).

Milyen vaku szolgáltatásokra van szükséged? Itt az extrákra gondolok, mint HSS, TTL remote, stb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21181) Stauffenberg válasza Davebowman (#21175) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A "kicsit több" nem tudom mit jelent, de ha 200k-ig ki lehet tolni, akkor első körben egy Olympus OM-D E-M10-et vennék (klubkártya kedvezménnyel kijöhet ennyiből). De ezzel még csak egy sima kitobjektíved lesz. Sajnos a fényerős zoom minden MILC rendszeren drága (ha van egyáltalán), de az 50-es fixed remekül ki tudná váltani egy MFT-re való 25mm-es vagy még inkább a 20mm f/1.7, ami gyakorlatilag minden MFT tulaj egyik legalapabb alapja. :)

Ha az EVF nem fontos, akkor ott van még az Olympus E-PL5 (dupla kitben, extrákkal, klubkártya kedvezménnyel 130k körül), esetleg a Sony NEX-5T, ami már videózásra is egész jó és marad a megszokott APS-C formátum is.

Nem tudom mennyire akarsz mozgalmas témákat fotózni (pl: szaladgáló gyerekek), de egy kissé esetlenebb AF rendszerrel, cserébe brutálisan jó képminőséggel ott van a Fujifilm X-A1, aminek már a kitobjektíve is igen príma darab a kitek között, ez is meglenne 150k alatt, de 180k környékére kitolva dupla kitben igazán megéri (16-50mm f/3.5-5.6 + 27mm f/2.8, ebből utóbbi palacsinta kivitel, igazán kompakt lesz tőle az egész).

Ha fontos a kevés fénynél produkált teljesítmény, akkor az X-A1 az egyik legjobb az összes APS-C gép közül (DSLR és MILC piacot is beleértve). Én imádom az enyémet, csak az AF rendszertől kapok néha agybajt, de ez nem tudom miként viszonyul a 30D-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#21182) schawo válasza Stauffenberg (#21181) üzenetére


schawo
titán

Az 50-es fix 80-as ekv. gyútáv Canonon, azt 20/1.7-tel (ekv. 40) kiváltani nem a legjobb ötlet :DD Én inkább a 45/1.8-at javasolnám ;)

Az X-A1 dupla kit tűnik a legjobb ötletnek, szerintem. Csak nem tudom, hogy a vakukkal hogy áll a Fuji rendszere.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21183) Stauffenberg válasza schawo (#21182) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Noh, igen. Valamiért nem számoltam az 50mm-es kanyon üveg ekvivalens értékével. :D Franc egyen meg engem, hogy ma már ott tartok, hogy a Canon a szememben nem is létezik full frame alatt. :D

(#21184) ccs2929 válasza schawo (#21179) üzenetére


ccs2929
senior tag

Tudom, én sem adaptereznék, főleg ilyen árak mellett :D
Amúgy csak azért hoztam szóba, mert a kérdező erre vonatkozólag is kérdezett: "Milyen milcet vegyek a fenti obik és külső vaku miatt?"

@21185 Akkor félreértettem, ezért írtam bele a hsz-embe azt is, hogy az említett keretbe natív cuccokkal valószínűleg nem fér bele. :))

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21185) schawo válasza ccs2929 (#21184) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ezt úgy értette, hogy ehhez hasonló rendszert szeretne milcből is kiépíteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21186) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! vannak korrekt árú MILC gépek. ugy 70k körül. de ezekhez van portré objektív, értelmes áron? (mint a canonhoz a dix 50 30k-ért?)

pl az a klasszik fix50-es obi jó egy canon MILC gépre?

nekem csak portré objektív kellene a gyári általános mellé.
köszi!

vagy egy egyszerűbb Samsung MILC-re van értelmes árú portré objektív? sehol semmi infót nem találok erről.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#21187) schawo válasza Magnum_ (#21186) üzenetére


schawo
titán

Rövid válasz: Nincs.
Kicsit bővebb: MILC-re nem tudok olyan szar objektívet.
Nagyon bővebb válasz:
Olcsó portréüvegek MILC-re:
MFT: 45/1.8
Samu: 45/1.8
Sony: 50/1.8
Fuji: -
Canon: -

Ezeket használtan meg lehet csípni 50-60 körül. Sony-t most akcióban újonnan is, és az MFT változat is hosszú ideig akciós volt 60-ért (és tippem szerint lesz is még ősszel).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21188) m3ss válasza Magnum_ (#21186) üzenetére


m3ss
veterán

canon milc-re (eos m) adapterrel felrakhatod az ef obijaidat, igy portreobikat is...de nem kell arra szamitani hogy majd olyan sebesseggel fog fokuszalni mint a tukrosod :N
hasznalhato lesz, statikus temaknal siman...de pl feled mozgo embereket kis doffal...itt mar nem fog tetszeni a dolog.

btw fogas...sztem 1-2 stoppot siman bukok emiatt...nem lehet megmarkolni, nem stabilizalsz fejeddel sem mert nincs kereso.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21189) Stauffenberg válasza schawo (#21187) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy Fujifilmre meg legalább van világklasszis portréobjektív:

Fujinon XF 56mm f/1.2 (ekv. 85mm) - 320.000 Ft

Zeiss/Leica minőség a Zeiss/Leica ár harmadáért-feléért. Innen nézve meg olcsó. :) De a vele többnyire egyenértékű MFT-re készült Leica-Panasonic üveg is drágább nála kapásból 200 rugóval. Hozzá képest is olcsó. :D

"Kicsit bővebb: MILC-re nem tudok olyan szar objektívet"

Én nem döngölném ennyire földbe a Canon 50mm f/1.8 II-t. Én csak annyit mondok rá, hogy az árával arányos a minősége. Újonnan 28k, használtan 20k alatt. Hogy élesen rajzoljon vissza kell annyira rekeszelni, mintha egy régebbi, vele egy árban lévő manuális objektívet adaptereznél fel, de cserébe van AF is. Teljesen korrektül van árazva.

(#21190) schawo válasza Stauffenberg (#21189) üzenetére


schawo
titán

Én értem, de amikor valaki 30ezres vackot keres, akkor nem lehet neki ajánlani az 56/1.2-t :(

MFT-re inkább a 75/1.8-at venném portrézni, mint a 42/1.2-t. És ez csak 260.

Ez mind igaz, de tényleg nem létezik ilyen ergya üveg MILC-re. Árban sincs semmi hasonló. Valójában ez egy f/4-es obi f/4-es áron. Szóval nem az árazása gyenge, hanem a képminősége.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21191) Stauffenberg válasza schawo (#21190) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Természetesen csak vicceltem, mert az XF 56mm f/1.2 nem egy olcsó üveg (legfeljebb csak a teljesítményéhez és a konkurenciához képest, de még így is drága). :)

Most attól függetlenül, hogy neked vagy nekem lenne-e rá igényünk, tényleg hiányoznak a MILC rendszerekből ezek a nem nagy teljesítményű, de cserébe rendkívül olcsó objektívek. Emiatt is alakult ki az az általános nézet, hogy a MILC objektívek túlárazottak, mert az egységsugarú user nem minőség, hanem árcédula alapján végzi az összehasonlítást. Nem mindenki igénytelenségből, van akinek tényleg nincs szüksége jobbra vagy esetleg nem is telik rá.

(#21192) Davebowman válasza schawo (#21185) üzenetére


Davebowman
senior tag

Igen, pontosan! Meg vagyok elégedve a jelenlegi 30D-mel, csak nem veszem elő, nem viszem strandra, stb. Téma inkább: hiperaktívgyerekesteazerdőben :)

Vargalex 1.1.7

(#21193) Magnum_ válasza schawo (#21187) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm! egy példát tudnál linkelni, hogy MILC gép és hozzá való portré obi menyiből, hogyan jönne ki? így a márka mindegy, cskak költséghatékony legyen.

a 30k-s canon fix50 nekem bőven elég volt arra, amire kellett.

I humbly and respectfully decline™

(#21194) ccs2929 válasza Davebowman (#21192) üzenetére


ccs2929
senior tag

"Téma inkább: hiperaktívgyerekesteazerdőben" Akkor azt hiszem nem a milc lesz a legideálisabb erre a célra, ebben az árfekvésben, a dslr-hez képest lassú fókuszrendszer miatt. Olvass vissza, pont valamelyik nap írta le Stauffenberg a lényegi dolgokat róla ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21195) k1csi válasza Magnum_ (#21186) üzenetére


k1csi
senior tag

A Canon 50-es megtapasztalni, hogy milyen a kis mélységélesség vagy a nagyobb háttérmosás nem rossz, de nem véletlen az ára sem. A MILC portré üvegek újabb fejlesztések azaz nyitva is elég szépen rajzolnak és kevés fényben sem bizonytalan a fókuszuk. Ugyanez nem mondható el a Canonról.
Ha neked elfogodható a Canon a gyengeségeivel vedd azt, ha nem akkor jobban jársz a MILC obikkal mégha drágább is.
Adapterezni ezeket a régi üvegeket nem érdemes mert nagyjából minden előnyét elvesztetted a MILC-nek ami egy kezdő hobbi fotósnak érdekes lehet (és a kérdéseidből ezt vettem le).

schawo listája teljesen korrekt.

Stauffenberg
Akinek az ár áll mindenek felett az vehet DSLR-t olcsó üvegekkel, de akkor ne legyen az szempont, nem fér a táskába meg nehéz stb.
Ha lehet én nem kérnék MILC-re egy adott szint alatt az obikból, akkor már inkább egy jobb kompakt....

Davebowman
Ha meg vagy elégedve azzal amid van miért akarod cserélni? Aki MILC-et használ nem azért teszi, mert annyira olcsó...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21196) Stauffenberg válasza k1csi (#21195) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha meg vagy elégedve azzal amid van miért akarod cserélni? Aki MILC-et használ nem azért teszi, mert annyira olcsó..."

Leírta. Azért amiért minden DSLR-be beleunó MILC tulaj váltott: Nagy, nehéz, inkább magával sem viszi mert kényelmetlen cipelni, stb. Teljesen klasszikus történet arról, hogy miért unják meg az emberek az öreg csattogóst.

(#21197) Lassú Víz válasza Davebowman (#21192) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Téma inkább: hiperaktívgyerekesteazerdőben"

A néger kimaradt. Tessék, válassz ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21198) schawo válasza Magnum_ (#21193) üzenetére


schawo
titán

110-120-ból portréüveggel együtt (természetesen használtan) megszerezhető jobb MILC gépek:

MFT (Olympus 45/1.8):
Pana GX1
Oly PL5
Pana GF6
Oly PM2

Sony (Sony 50/1.8):
Sony NEX-5N
Sony NEX-5
Sony NEX-3N
Sony A3000 (ez nem kicsi)

Samu (45/1.8 - ez a gyútáv már elég határeset portréra, cserébe 3D-t is tud)
Samsung NX210
Samsung NX200
Samsung NX2100
Samsung NX2000

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21199) .: JuSzT :. válasza schawo (#21198) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Esélyesen kiesik a PL5, GF6.

Egyik sem ment még 75-80 alatt vázként, a 45 1.8 sem szaladt még 65-70 alatt.

(#21200) Magnum_ válasza schawo (#21198) üzenetére


Magnum_
nagyúr

canon eos 400D-m volt, fix50-el. eladtam az egész pakkot, de akkor ezek szerint, valami hasonló cuccba kell ruháznom, mert költséghatékonyabb, mint a MILC.. ez a summa, jól értem ?:)

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.