Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) bb0t válasza schawo (#21250) üzenetére


bb0t
senior tag

Ebben szoktam csinálni a fotókat: (pm2 inkább mint pl3?)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21252) .: JuSzT :. válasza bb0t (#21251) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:K

(#21253) Bici válasza ccs2929 (#21241) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21254) schawo válasza bb0t (#21251) üzenetére


schawo
titán

Jó fényviszonyok között PL3-mal is tök jó képeket lehet csinálni. Szerintem nálad az objektív többet számíthat. Ha van PL3, inkább objektívet vegyél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21255) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

A Fujifilm FinePix S8300 ,-ről mi a véleményetek? Megér 56.000 ft-ot?
Tudon nem egy profi gép, és sokak szerint a bridge nem túl jó, de mégis 100 ig ez jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#21256) szabilcs válasza Tin_Shield (#21165) üzenetére


szabilcs
csendes tag

Köszi a segítséget ez jó ajánlatnak tűnik.Én csak GX7-el találtam kitben ezt az obit.

(#21257) schawo válasza csmat (#21255) üzenetére


schawo
titán

100-ig? Egy 50ezeres gép? Bármelyik? Komolyan?

Ez egy hangyap..s (1/2,3") szenzoros vaksötét (f/6,3) gigazoom (1000mm) eszetlen felbontással (16Mpx). Van benne EVF, de minek (200k alpixel: 300x225), van hátsó kijelzője, de minek (460k alpixel: 480x320), RAW nyema, a stabi elektronikus, a súlya rettenetes (670g + 4db NiMeH akku).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21258) Bici válasza csmat (#21255) üzenetére


Bici
félisten

Kompaktok között felejtsd el szerintem a Fuji-t. Inkább Olympus.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21259) rbalint88 válasza Bici (#21258) üzenetére


rbalint88
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy az X szériás kompakt Fujik elég jók. Alsó kategória meg márkafüggetlenül elektronikai hulladék.

(#21260) Emu


Emu
őstag

Szerintetek full kezdőként bele merjek vágni egy MILC gépbe, vagy maradjak egy jobb kompaktnál? Egyelőre még az alapfogalmakkal sem vagyok teljesen tisztában, és nem célom művészi képek készítése. Főleg családot fotóznám, fontos hogy beltéren is jó képeket tudjak csinálni, illetve feleségem is használná a gépet ezért jó lenne ha majdnem teljesen automata mód is lenne rajta. Kompaktból Olympus XZ 2-vel szemezek,árban 100k-ig tudok elmenni. Garanciális használt gép is érdekel.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#21261) Stauffenberg válasza Bici (#21258) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Khmm... azért a Fujifilm X kompaktok igencsak ott vannak az élvonalban. Szerintem rögtön jön úgy fél tucat X10, X20 tulaj és jól megkövez téged. :P Egyébként egyetértek, amit a Fuji az X-ökoszisztémán kívül művel az kritikán aluli, azok tényleg kerülendők.

(#21262) bb0t válasza schawo (#21254) üzenetére


bb0t
senior tag

A PL3 saját ez meg céges lenne.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21263) Bici válasza Stauffenberg (#21261) üzenetére


Bici
félisten

rbalint88, Stauffenberg: Természetesen, nem a Fuji MILC-ekre gondoltam, de azok nem is kompaktok, hanem rendszer-kompaktok. Vagy nem jól tudom?
A Finepix-ekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21264) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Panasonic G3 tulajdonságai (kép-, videóminőség, af pontosság, gyorsaság, kezelhetőség, stb.) mennyire vannak partiba a mai, aktuális gépekkel? Érdemes még gondolkodni rajta, vagy felejtős már?

(#21265) Stauffenberg válasza Bici (#21263) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem, vannak klasszikus értelemben vett, nem cserélhető objektíves kompaktok is az X-családban.

X-S1 szuperzoom bridge
X-F1 prémium ultrakompakt
X-Q1 prémium ultrakompakt
X10, X20 haladó kompakt
X100, X100s APS-C szenzoros, fix ekv. 35mm f2.0 objektíves kompakt

Ezek EXR vagy X-Trans szenzoros, Fujinon objektíves gépek. Egyikre sem lehet azt mondani, hogy szar. :)

Szerk: Még az X100 hivatalos nevében is ott a FinePix jelölés, pedig... :)

[ Szerkesztve ]

(#21266) csmat válasza csmat (#21255) üzenetére


csmat
senior tag

Nem tudom azért van e leakciózva mert szar vagy normálisan tényleg 100 lenne? most akkor megéri vagy sem? :F (ma van utoljára akcióban ez a fuji)
Mi az ami 100 ig szóbajönne? kopaktoknál szeretnék kicsit komolyabbat (tudom, hogy egy profi kompakt biztos szebb képet csinál mint pl ez)
Nagyobb zoomos komakt és bári más tipp is jöhet (MilC, bridge stb..)

(#21267) Bici válasza Stauffenberg (#21265) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor az X nélküliek nem jók. :P

Bár, nekem volt dolgom X-S1-el is, és sem képminőségben, sem AF téren, sem a stabilizátor hatásfokában nem hozta pl. az Olympus Stylus1-et. Igaz, utóbbi kb 30%-kal drágább gép. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21268) rbalint88 válasza Bici (#21267) üzenetére


rbalint88
addikt

30% az kb 50-60ezer Ft. Más összesen annyiért vesz gépet :)

(#21269) Bici válasza rbalint88 (#21268) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ezért nem is mondom rá, hogy rossz, csak egy 150-160k-s gép esetén én többre számítottam. Véleményem szerint a Stylus1 jobban megéri a 200k-s árát, mint az X-S1 a 150-et.
Ennek ellenére, biztos jók általánosságban az X-es Fuji-k.
Mondjuk, én a T1 kipróbálása után voltam úgy, hogy a markolat méretét leszámítva nekem találták ki. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21270) Lassú Víz válasza csmat (#21266) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem, mert gyenge lesz a végeredmény. Bármiből ebben a kategóriában.

Igen, mert nem akarsz majd újabb objektíveket, azok alá nagyobb tudású vázat venni és megmarad a pénzed. Fel tudod mérni, hogy milyen gyújtótávolságokat használsz legtöbbször és később nem veszel majd egy fix 600-as telét évi egy képért, hanem inkább Máté Bencétől egy kurva nagyon jó képet.

Nagyobb pixel felület (szenzor) = nagyobb dinamikatartalék, kisebb zaj, magasabb ISO tűrés, kisebb mélységélesség.
Egy objektívet egy gyújtótávolságra lehet tökéletesen optimalizálni főleg nyitott rekesznél, utána a 3-4x zoom-ok jönnek és minden más csak utána. Hogy a méret és a gyártási költség se szálljon el minél nagyobb zoom annál sötétebb is. Végtelen mélységélesség, gyengébb (telénél már esetenként normál) fényviszonyok esetén emelni kell az ISO-t a berázás elkerülése érdekében, zajosodnak a képek.

Neked kell eldönteni, hogy hol húzod meg a határt az igényeid, képességeid és a rászánt anyagi erőforrás figyelembe vételével. 100-ért bármelyik belépő kit (ha van annyiért) alig fog többet adni mint egy fényerős objektívvel szerelt csúcskompakt. Vehetsz rá jó objektívet másik 100-ért vagy 300-ért, és akkor már alázni fogja a kompaktot. Ez egy költséges hobbi.
Személy szerint 100-ért nem vennék semmit, hanem gyűjtenék hozzá 150, 200-ig és ott már lesz választásod is, nem csak a piacon megtalálható két legvisszafogottabb tudású gép közül. És nem a megapixel meg a zoom átfogás a fő szempont, hanem az objektívek rajzolata, ára, fényereje, utána a vázban található szenzor képessége, és végül de nem utolsó sorban az egész fogása, használati kényelme.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21271) csmat válasza Lassú Víz (#21270) üzenetére


csmat
senior tag

Nem szeretnék félprofi gépet, mert nem ez a hobbim és azzal is egyetértek, hogy a legtöbb a fotóson múlik, nem a készüléken.
A kompaktokkal az a bajom, hogy kevés a 4-5x zoom. Nincs szükségem 40x-re sem de egy 10-16x jó volna.

Egyszerűen le szeretném cserélni a régi 10sok éves cannon 3 Mpx-es komakt gépemet (ami egyébként szebb képet csinál mint egy pár éves 20 Mpx-es nikon az alsó kategóriából.(Tudom, nem a Mpx számít) jelenleg a lélektani határ a 100.000.

Mi az a szenzor méret, ami már elfogadhatónak mondható? Amit eddig kinéztem, az egy Nikon 1 s1, de annak is kicsi zoomja.
A Panasonic DMC-FZ72 mi a vélemény?

(#21272) Vyndree válasza csmat (#21271) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem Lumix FZ-38-tól felfelé amíg a pénztárcád engedi.

(#21273) Lassú Víz válasza csmat (#21271) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudok neked segíteni. Számomra ilyen igények mellé a minimum az Olympus E-PL5 dupla kit vagy objektív csere nélkül az E-PL5 + 14-150, Panasonic G6 + 14-140 II, és társaik. Ezek az összeállítások viszont nem férnek bele a keretedbe. Kisebb méretben esetleg az Olympus Stylus 1, de az sem olcsóbb.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21274) xXxian válasza Lassú Víz (#21273) üzenetére


xXxian
senior tag

Vagy mek kell barátkozni a 3-4* zúmmal.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21275) Stauffenberg válasza Bici (#21267) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X-S1 és a Stylus 1 nem ugyan az a súlycsoport. Ráadásul az X-S1 2011-es modell, míg a Stylus 1 egészen friss.

Valóban nem a legjobban sikerült darabja a Fujinak az X-S1, de a gagyiság még nem igaz rá. Nem egy Sony RX10 vagy Panasonic FZ1000, de ez az árán is látszik. Sajnos optikailag nem is lehet olyan jó, mint a Stylus 1, hiszen egy jelentősen nagyobb átfogású üveget kapott. Na meg a Stylus 1-ben már benne van egy csomó olyan fejlesztés ami az OM-D vonal felől jön. És ha már itt tartunk, ennyi pénzért én már inkább egy E-M10-et vennék, nem egy Stylus 1-et. :)

De ne ragadjunk le az X-S1-nél, nem is ez a legnépszerűbb kompakt az X-családban. Érdemes az itteni fórumozók véleményét kikérni az X10 vagy X20 kompaktokról. Parci, Pite, Freddy, Ijk igen kedvelik őket. :)

(#21276) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#21275) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az EM10 Stylus 1 páros között én is vacilálok.
Csak hol kapok az előbbire ilyen átfogást ekkora fényerővel egyetlen üvegben? És főleg mennyiért?

(#21277) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#21276) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez egy buta kérdés, és ezt te is nagyon jól tudod...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21278) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#21277) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gondolom hogy szenzorméret miatt egy 14-150 Oly-val nagyjából ugyan ott vagyok mint a Stylus-al, csak ugye az +80-100e ft.

(#21279) Stauffenberg válasza .: JuSzT :. (#21276) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam egyszerűbb a dolog, mert nekem nincs szükségem ekkora átfogásra. Tök jó amúgy a Stylus 1, de ennyi pénzért akkora a csábítás az E-M10 irányába, hogy nem állnék neki ellen. Nem tudnék és nem is akarnék. :)

De most még nincs itt a váltás ideje. Meg erős a késztetés, hogy ne Olympus legyen, hanem Panasonic a következő, mert már unom, hogy olyan rendszereket fogok ki amikkel nem tudok videózni és kell egy DSLR ha ilyenre támad ingerem. :D

(#21280) .: JuSzT :. válasza Stauffenberg (#21279) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én viszont inkább tele végén használom a gépet, és rühellem az utcán való obicserét.
Ezért az em10-re valszeg egy 14-150 kerülne.

(#21281) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

Egyik ismerősömnek kellene valami kis kezdő gép. Max 200-at szánna rá obistól. Tudtok valami jókat ajánlani?

Honnan érdemes a gépet megrendelni? Tudtok esetleg még valami korrekt és nem túl drága webshopot? :)

köszi :C

iPhone 13 Midnight Black

(#21282) Tin_Shield válasza miroon (#21281) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kis kezdő gép? 200 ezres keret? Biztos átgondolta az ismerősöd, hogy mit is akar? :F
Mit szeretne fotózni, milyen körülmények között, érdekli-e a videózás, számít-e a gép mérete stb. Ilyen és ehhez hasonló minimális alapinformációk nélkül nehéz bármit is ajánlani.
És ne a gombhoz varrja a kabátot, először legyen meg mit akar, utána bőven ráér boltot keresni. És nem is biztos, hogy a végén a webshop lesz a nyerő...

[ Szerkesztve ]

(#21283) miroon válasza Tin_Shield (#21282) üzenetére


miroon
aktív tag

Rendezvények,sportesemények illetve embereket fotózni. Nagyrészt természetben,vagy termekben...

Videózás nem fő szempont, illetve a gép mérete sem számít túlnyomó részben.

A webshopot azért kérdeztem,hogy tudjam/tudjuk hogy melyik hely megbízható stb. Nem azt mondtam,hogy a bolthoz segítsetek gépet választani :F

iPhone 13 Midnight Black

(#21284) Tin_Shield válasza miroon (#21283) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez így első körben DSLR + fényerős objektívek + jó vaku.
Tartok tőle karcsú lesz a keret, részben vagy egészben a használt piacról kell választani.

(A boltra visszatérve: nincs olyan hogy ezalegolcsóbbwebshop. Van olyan típus/márka amit a márka saját boltjából érdemes megvenni. Van olyan amit fotós szakkereskedésben. Van olyan amit külföldről, esetleg az e-bayról. És bizonyára olyat gépet is lehet találni amit webshopból érdemes rendelni. Először legyen meg mit akar venni.)

[ Szerkesztve ]

(#21285) miroon válasza Tin_Shield (#21284) üzenetére


miroon
aktív tag

Részben ezért tettem fel a kérdésem,hogy pontos típust/márkát tudjak meg,ami ezekre a célokra megfelelne... :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#21286) Tin_Shield válasza miroon (#21285) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szinte bármelyik DSLR váz megfelelhet, főleg hogy nem fontos a videó: Canon 650/700D, Nikon D5x00, Pentax K500
Az objektívek jelentik a nagyobb érvágást. Embereket, rendezvényeket, sporteseményeket fotózni kültéren és beltérben...hát főleg a beltér miatt ez fényerős objektíveket jelent.
Emberi áron a Sigma vagy a Tamron 17-50 f2.8 van, ezek minden bajonettre elérhetőek, újonnan ~120-130e körül, használtan 100e alatt megcsíphetőek.
A fényerős tele lesz az igazán nagy falat. A legolcsóbb Tamron 70-200 f2.8 ~200e újonnan, a Sigma 70-200 250e+, a gyáriakat szerintem hagyjuk :) A használt objektívvel itt is lehet spórolni, de a jó darabokat használtan sem szórják el bagóért...
Beltérre szükséges lehet még egy jó vaku is, ezek újonnan 70-120e között, használtan 50-80e körül mennek.
Nos új eszközökkel számolva a 200e keret a leírt feladatra nagyon kevés.
Ha főleg a beltéri fotózásról le tud mondani az ismerősöd, valamint számol azzal hogy a kitobik nem éppen fénysebességű autófókusza miatt időnként lemarad dolgokról, akkor akármelyik gyártó duplakitjével, esetleg egy gépváz+18-200 körüli nagyzúmmal már azért lehet próbálkozni. Kis szerencsével még egy 50-es fix is beleférhet portrézni.

[ Szerkesztve ]

(#21287) miroon válasza Tin_Shield (#21286) üzenetére


miroon
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a korrekt választ! :R

iPhone 13 Midnight Black

(#21288) Colonel993 válasza Tin_Shield (#21286) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha statikus vagy nem gyorsan mozgó témát fotóz akkor számba lehetne venni a Manuál üvegeket is.

Ezeket töredék áron belehet szerezni és 1.4-1.7-2.8 fényértékek elég gyakran előferdülnek. (Előnyben a Pentax és Kenyon adapterezhetőség miatt)

Illetve itt annyi plusza van a dolognak, hogy egy komolyabb irányból tanulod meg a fotózás milyenségét (nameg régen is voltak sportesemények és azokat fotózó emberkék sikerrel)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21289) ateszm válasza miroon (#21283) üzenetére


ateszm
senior tag

Nézzen egy használt fényerős szettet,szerintem azzal jár a legjobban...

(#21290) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi!
100-150e árszegmensben van olyan MILC aminek van kukucskálós keresője?

(#21291) schawo válasza ElGatto (#21290) üzenetére


schawo
titán

Újonnan Sony Alpha 3000. De ez csak arra jó, hogy megutáld a milceket. Nagy, behemót, vacak kezeléssel, ócska evf-fel és kijelzővel.

Használtan pedig Panasonic G6.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21292) ElGatto válasza schawo (#21291) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi meglesem a Panára milyen használt lehetőségek vannak. :)

(#21293) schawo válasza ElGatto (#21292) üzenetére


schawo
titán

Illetve G5/G5

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21294) csmat válasza Lassú Víz (#21273) üzenetére


csmat
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

Vyndree: mik vannak a 38 fölött? fz 150?

[ Szerkesztve ]

(#21295) schawo válasza csmat (#21294) üzenetére


schawo
titán

38 mi fölött?

Az Oly PM2 duplakiten 110-ért érdemes elgondolkodni. A két objektív együtt "11x zoomot" ad ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21296) csmat válasza schawo (#21295) üzenetére


csmat
senior tag

Lumix fz38 fölött..

Ez az Oly PM2 valóban elgondolkodtató..

(#21297) leeilus válasza Tin_Shield (#21286) üzenetére


leeilus
újonc

Hali!

Nos, én lennék az "ismerős". Már megvan a pontos típus, amit szeretnék: Nikon D5200 (több profi fotós ajánlatára sikerült eldönteni). Már csak az lenne a kérdés, hogy milyen objektíveket vegyek hozzá... sosem foglalkoztam még fényképezéssel, de hajt a vérem, hogy kipróbáljam magam ebben is.. főleg, hogy médiában foglalatos személyként szeretnék tevékenykedni a jövőben, ezért szerintem egy pluszt ad az is, ha ehhez is értek. :)
Kaptam egy ilyen javaslatot, hogy ár-érték arányban ez a legjobb:
http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_%28DSLR/SLT%29_fenykepezogep/Nikon_D5200_digitalis_fenykepezogep_kit_%2818-55mm_DX_VR_II_+_55-200mm_objektivvel%29_fekete_3_ev_garancia_a_vazra-p403820.html
De azon gondolkozom, hogy a 18-55 az mire is jó? Mert az 55-200 az alap, azt mindenképp vettem volna.. de szerintem a 18-55 helyett inkább szükség lenne egy 35mm vagy 50mm-fixre, ha embereket vagy portrékat vagy hasonlókat szeretnék fotózni. Igaz?
Mit javasolsz, így full kezdőként milyen objektíveket érdemes vennem?

(#21298) schawo válasza leeilus (#21297) üzenetére


schawo
titán

Nagylátó nélkül nehéz az élet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21299) Stauffenberg válasza leeilus (#21297) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem éri meg nem megvenni a 18-55-öt. Már csak azért sem, mert olyan kit nincs amiben az 55-200 benne van, de a 18-55 nem, így csinálhatod azt is, hogy veszel egy D5200 vázat és külön az 55-200-at, csak ennek így semmi értelme és csak ráfizetés lenne.

Javaslom tartsd meg a 18-55-öt, nem véletlenül alapkit ez az átfogás bármilyen fényképezőgéphez. A 35mm ezen a vázon ekv. 50mm lesz, amivel nem lenne igazi nagylátószöged. Egy ekv. 35mm fix objektív már jó lenne, de ehhez 23mm-es gyújtótávolság kellene... ilyet viszont nem kínál a Nikon. Sem a Canon, sem a legtöbb gyártó (MFT-re és Fujifilmre van ilyen).

Szóval tartsd meg és mellé vedd a 35mm-es fixet (amivel számolj úgy, hogy az APS-C szorzó miatt ekv. 50mm).

(#21300) Colonel993 válasza schawo (#21298) üzenetére


Colonel993
senior tag

Legrövidebb objektívem 28mm...
Azt sem használom ki, vagy nem úgy ahogy mások.
Korábban mind a 18 és 17-es is repült mert egyáltalán hozzá se nyúltam.

Lehet élni nagylátó nélkül, csak tudni kell mik az igények, mit akarunk és mit nem :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.