Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) schawo válasza erzol (#21350) üzenetére


schawo
titán

A duplakitet nincs mivel bővíteni, csak markolatok maradtak.

szerk: Bár ahogy nézem, már azt is levették.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21352) bb0t válasza .: JuSzT :. (#21349) üzenetére


bb0t
senior tag

Hm igaz most néztem tényleg annyi nem tudom hogyan kerülte el a figyelmemet :B de tatyót nem adnak

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21353) Tikakukac válasza bb0t (#21352) üzenetére


Tikakukac
titán

De, adnak. Másik akciós lapon ott a gép alatt ott van, hogy jár minden PEN géphez. Elég biztos, mert vagy 10-en vettünk ebben az akcióban így gépet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21354) bb0t válasza Tikakukac (#21353) üzenetére


bb0t
senior tag

Most hívtam eleve két hét lenne míg megjön, táskát meg vagy utcai tokot adnak van hátizsákot, de azt hátiból kevés van már.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21355) .: JuSzT :. válasza bb0t (#21354) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mindig 2 hetet mondanak, nekem 2 fekete szett is megjött 3 nap alatt, egyedül a fehér volt 1,5 hét.

Amúgy meg a fogalmazás részének fuss neki ismét :)

(#21356) madgie válasza m3ss (#21327) üzenetére


madgie
titán

Ja, én rendeltem egyet, a hét közepére várom.

(#21357) Tikakukac válasza bb0t (#21354) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ezért kell rányomulni minél előbb. Én már nem is tudom 1.5 hónapja szerintem berongyoltam, mondtam kell, okés, holnap mentem vissza egy prémium karis emberrel és adták is ki kompletten 127k-ért tokkal vonóval. Ennyi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21358) MC Pite válasza m3ss (#21327) üzenetére


MC Pite
veterán

Aztán én mégis a sötét oldalra álltam inkább...

EF-M obikból ilyen listáknál csalóka, hogy sok gyárilag egy plusz adapterrel jön, úgy rémlik a 14 meg a 16 milis is ilyen pl.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21359) bb0t válasza .: JuSzT :. (#21355) üzenetére


bb0t
senior tag

Oh, pardon! Sok a munka sok a dolog - és hát... kapkodtam... :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#21360) Mirman


Mirman
őstag

Üdv, első fényképezőgépemet tervezném megvenni a következő fél év során. Teljesen kezdő vagyok eddig csak az eddigi telefonjaimmal csinaltam szerintem elfogadható képeket (bár lehet az itteniek mást mondanának rola :D ). Keret nagyon nincs mivel arra sporolnek amire Szerintetek érdemes, de összességében 200-nál tobbet semmi esetre sem tudnék ra fordítani es szerintem egyenlore felesleges is. Ti mit ajanlanatok ami ideális lenne ? Valamint milyen olyan oldalak vannak akik tisztába tehetnek az alapokkal ?

(#21361) jeni válasza Mirman (#21360) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Tapasztalat tuti nélkül rizikós kiadni annyi pénzt egy rendszerre. Inkabb egy kisebb jobb kompakt gepet vegyél,hogy azon tanuld a fényképezés! Utána mindig tudsz tovább lépni; Akkor etudod dönteni merre tovább és mivel.
Ahány gyártó annyiféle rendszer van!

[ Szerkesztve ]

(#21362) Stauffenberg válasza jeni (#21361) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell ide kompakt, vegyen egy régebbi DSLR-t vagy MILC-et kitobjektívvel 50-60 ezer körül. Azt pár hónappal később is el lehet adni szinte minimális bukással ha mégsem jön be a dolog.

(#21363) Mirman válasza Stauffenberg (#21362) üzenetére


Mirman
őstag

Kicsit lehet konkretizálni a dolgot hogy mit lenne érdemes ? És arra az esetre is kérnék tippet ha ki szeretném tölteni a keretet és valami picit komolyabbat vennék bar tudom,ez még mindig a belépő kategória. :)

(#21364) Mikisys válasza Mirman (#21363) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézzél szét a Pentax DSLR használt cuccai között, többen hirdetnek.
Kisebb gépekről lebeszélnélek, ha nem tudod mi várható el tőlük, akkor csalódást okozhatnak.
Ez egy igen megbízható márka, van hozzá sokféle új és régi filmes objektív, ami gond nélkül használható.
Jó a kezelhetősége általában a Pentax gépeknek, érdemes lenne egy Kx, Kr, vagy a még újabbak közül a K500, kezdő gépnek kiválóak. Objektívből a "KIT" obi is jól használható, aztán majd eldöntöd, hogy mit veszel még mellé, vagy helyette.
A felvételi témától is függ, hogy milyen objektívre lehet szükséged, de nem kell elszaladni előre.
Nézd meg az üzletekben kapható gépeket, válassz egy szimpatikusat és általad kezelhetőt, próbáld ki ha tudod és lehet.
Utána neked kell döntened, hogyan tovább.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#21365) jeni válasza Mirman (#21363) üzenetére


jeni
félisten

Az összefoglalót érdemes elolvasnod,átnézni!
Ugyanis ahány tábor annyiféle vélemény!
Érdemes több márkát kipróbálni és utána olvasni!
Sony-Minolta nagy gépes rendszerhez drágák az obik de stabilizáltak lesznek,mivel a vázban van a stabilizátor.
Pentax vázakra a korábbi obik is jók hozzá, és némelyik még AF módot is tudják,igaz kevesebb vannak hozzá.
A Canon és Nikon vázakra csak az új,újabb obik stabilizáltak feltéve ha az obiba beépítésre kerültek.
A profik a Canon és a Nikon gépeket használják általánosságban.
Vannak stúdió gépek amelyek nem az utcára tervezték pl.:Hasselblad
Oly és a Panasonic 4/3 rendszert használ.

Az újabb divatos trendi lapos vázaknál amelyekben nem tartalmaz felcsapódó tükröt az érzékelőnél,ott is több féle csatlakozások vannak obik terén.

A semlegesség elvét betartva egyikre sem mondanám,hogy azt vedd meg tutira. Inkább egy használtat olcsón és ízlelni annak használatát. Pár ezer Ft vesztességgel azután is eladhatóak.
A Pentax gépek előnye,hogy általánosságban jobbak,tartósabbak a felépítésük,és a régi objektívek is rámennek. Canon és a Nikon vázakra több a használt jó minőségű objektív kínálat a piacon.
Az Olympus és a Panasonic azok fiatalabbak.
Szintén ott van a Samsung a fotó piacon friss belépőként.

Remélem az egyes Fan-kat nem bántottam meg ezzel az írásommal. :R

(#21366) Mirman válasza jeni (#21365) üzenetére


Mirman
őstag

és Mikisys : Köszönöm mind a kettőtöknek , ritka az ilyen részletes válasz . :R Az én fejemben eddig az állt ösze hogy valószínűleg a Pentax , Canon , Nikon hármasból fogok valamit választani és ahogy kivettem a szavaitokból , szinte bármit is választok nagyon nem lehet mellényúlni vele. Az elkövetkezendő időben okat fogok olvasni (és spórolni) de a vásárlás előtt midneképp visszajövök rákérdezni a kinézett darabra. Van valami ajánlott bolt ahonnan megéri vásárolni , gondolom media és társai csak tapogatózásra jók ilyen téren is . :)

(#21367) A Zéé válasza Mirman (#21366) üzenetére


A Zéé
addikt

nem feltétlenül. Változó árak vannak, néha a MM is egész jó árakat ad. Canonokat, Pentaxokat kb mindegy hol veszed, Nikonokat olyan helyen vedd, ahol 3 év magyar garit adnak rá. Digitcam, Optiform, Fotoplus, Mediker, Artwork, Tripont (Focus Camera), cégek márkaboltjai, Edigital, ezeket mind-mind érdemes megnézni ár ügyileg. 220v Nikonnál nem annyira, mert náluk bizonytalan mi honnan van, de a többi márkát érdemes ott nézni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#21368) Lassú Víz válasza jeni (#21365) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak egy kicsit gázoltál a lelki világomba ;)

Az Olympus és a Panasonic azok fiatalabbak.

Végül is az Olympus tényleg fiatal. "Csak" 1930 óta nyomul ebben az iparban. Én nem írnám le az m4/3 rendszert, és a Fujikat sem hagynám ki a felsorolásból.

A márka választás előtt azt kellene tisztázni, hogy mennyire fontos a méret és súly, sport vagy mozgó témák fotózása, kereső az LCD-n komponáláshoz képest, kis mélységélesség. Videó csak jó ha van vagy fontos a szerkeszthető, vágható snittek felvétele is. Ha kereső akkor elektronikus vagy optikai? És még biztos van jópár szempont amit kihagytam.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21369) jeni válasza Mirman (#21366) üzenetére


jeni
félisten

Ez a webes bolt nem rossz főleg,hogy a Pentax obikra 2 év garancia van,másutt csak 1év ! A vázra szintén csak 1 év.
A Nikon 3év garanciát ad a vázakra de az obikra csak 1 év jár. Canon szintén 1 év garit ad.
Kétségtelen tény a tükör nélküli MILC gépek egyre inkább terjednek fejlődnek. Bizonyos értelemben azokhoz az obik terén kevesebb a kínálat de drágábbak. ellenben praktikusabbak,kényelmesebbek.

Oly esetén olcsósága alapján ezt dicsérik akár dupla KIT-ben,használtan az aprón is ki lehet fogni..
A másik verezióban ez jobb gép.
Az Olympus mintaboltban olcsóbb és 3 év garancia jár hozzá és mellékelnek tagságit kedvezménnyel. Bár az is igaz a oly regisztráció esetén adnak 6 hónap + garanciát. Így 2 év helyett kapnál 2 és fél év garit ha nem a mintaboltban vennéd meg.

Nikon és a Canon Pentax MILC terén kevesebb sikereket értek el. Ellenben a Olympus és a Panasonic a tortából nagyobb szeleteket hasítanak ki.

Megtapizni a gépeket a MediaMarkt boltokban lehet és erősen javallott.

Legfontosabb,hogy mire is használnád majd a cuccot?
Kirándulásra? Sport téma ? CSALÁDI KÉPEK ?
Természet? Beltéri fotózások? Épületek? Emberek?Tájak? stb...

A többiek majd hozzá fűznek valamit innen,onnan amonnan.

[ Szerkesztve ]

(#21370) Mirman válasza jeni (#21369) üzenetére


Mirman
őstag

Az hogy mit fotóznék az elég képlékeny szerintem . Sport és családi téma biztosan nem lesz ez a kettő nem igazán fog meg fényképek terén. Főként épületeket , természeti dolgokat , tájképeket , esetleg makrókat és persze embereket is ha találok vállakozó szelleműeket. :D Amiket eddig net alapján néztem és úgy számomra normálisnak tűnnek és még annnyira nincsenek elszállva árral : Canon EOS 700D , Nikon D3200 , D5100 , Pentax K-500 , K-30. Ezek körül mi az ami érdemesebb mi az ami nem ? Persze ha ott fogok tartani akkor elmegyek és megtapogatom majd mindet de azért ti mégiscsak többet értetek hozzá.

(#21371) #22145024 válasza Mirman (#21370) üzenetére


#22145024
törölt tag

ha ezek a témáid, inkább elsőkörben azt nézd meg, hogy mennyit feccölnél lencsékbe (ezekhez a témákhoz kiváló fixek vannak elérhető áron a használtpiacon). A vázakat amúgy is csereberéli az ember, de van pár jóáras obi, ami csak végszükség esetén megy az apróra :)

(#21372) rbalint88 válasza Mirman (#21370) üzenetére


rbalint88
addikt

Ajánlom a fotoplus üzleteket is, ha épp van a közeledben.

(#21373) Mirman válasza #22145024 (#21371) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ugy gondolom kezdésnek nem nagyon kellene túl lépnem a 200 as keretet. Persze ha tetszik a dolog akkor értelemszerűen később még vennék ezt azt. Másrészt általában mennyi időnként cserélitek a vázakat? Biztos hülye kérdés de ezek is olyan gyorsan elévülnek mint a telefonok vagy a PC alkatrészek?

(#21374) rbalint88 válasza Mirman (#21373) üzenetére


rbalint88
addikt

Szinte olyan gyorsan dobják ki az új generációs fényképezőket, mint a mobiloknál a csúcsmodelleket. Elévülésről kár beszélni, itt azért sok esetben a marketing jóval erősebb, mint a valós fejlődés, pár éves kamerák szarért-húgyért mennek, miközben mai napig versenyképes a tudásuk.
Lehet hupákolni, hogy de ez csak egy szar XY fényképező, régi, elavult darab, de például jjeahh kolléga is egy 20-25ezer Ft-ért megvehető fényképezővel képel és a képeiről nem mondod meg, csak tátott szájjal nézed őket.
Úgyhogy szerintem inkább vegyél már az értékvesztési görbe alján levő cuccot olcsón, azon kipróbálod, hogy tetszik vagy sem, nem áll benne sok pénz és minimális buktával tovább lehet adni, ha nem megfelelő.
m4/3-on elég jó és relatív olcsó obik vannak, vázak 20ezertől már kaphatók, tudom ajánlani nagyon. Tükrösből -ha mindenképp az kell- Pentaxra szavazok én is, alulértékelt rendszer, viszont a piaca is szűkebb.

(#21375) A Zéé válasza Mirman (#21373) üzenetére


A Zéé
addikt

Van olyan is, aki kéthetente új vázat vesz, van aki 1 év alatt lépkedett belépő tükrösről pro fullframe vázra, van olyan is, aki egyből drága felsőbb kategóriás vázat vett, meg van olyan is, aki teljesen megelégedve használja az 5-6 éves belépő vázát, szóval ez nagyon random.
Egy-egy termék életciklusa olyan 1-1,5 év, meg utána sokszor még ennyi ideig kapni, mint nem az aktuális legújabb váz, és lehet, hogy ilyenkor az igazán jó vétel. :)
A mai cserélhető obis rendszerek (egy-két kisebb kivétellel) már tudnak annyit, hogy nagyon sokáig nem a váz korlátoz. Az objektívek ezért is fontosabbak, csak sajnos ezt laikusként igen-igen nehéz eldöntened, hogy mivel járnál jobban.

Just a simple Lineman...

(#21376) Byk01 válasza Mirman (#21373) üzenetére


Byk01
senior tag

Vannak, akik 9-10 éves gépekkel fotóznak, és teljesen elégedettek a gépükkel. Lehet, hogy néhány dolgot nem tud, amit a mai vázak, nem csillió megapixelesek, de a KÉP minősége nem a technikán múlik elsősorban, hanem a mögötte lévő ember látásmódján. Szóval lehet, hogy a belépő kategóriában már évente adnak ki újabb gépeket a gyártók, attól még a régi gépek ugyanúgy használhatók maradnak, nem lesznek semmivel rosszabbak, mint régebben voltak (nem úgy, mint a PC, vagy okostelefonok, amiken a használathoz szükséges programok esetleg már nem futnak, ha túl régi a vas).

Én a fényképezni kívánt témákhoz inkább egy régebbi (de nem túl régi, max. 6-7 éves) vázat mondanék, és inkább az objektívekbe menjen a pénzed nagyobb része. A Nikonnál számíthat, hogy egyes (akár még ma is forgalmazott) objektívekben nincs fókuszmotor, azokkal csak a D50, D70, D70s, D80, D90, D200, D300, D300s, D7000 és D7100 vázaknál van automatikus fókusz (plusz a teljes képkockás gépekkel, de azok még használt esetén is a kereted fölött vannak objektív nélkül is).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21377) jjeahh válasza rbalint88 (#21374) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD kösz

@ (#21373) Mirman: egy váz max akkor évül el, ha fejlődsz, és kinövöd sztem :)
szerk: vagy ha elkap a tech-buzulás ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21378) #22145024 válasza Mirman (#21373) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ahogy a többiek is írták, teljesen változó, hogy mekkora az elavulása. Igazából hozzáállás kérdése :)
Kezdőként az első évben úgysem a váz fog korlátozni, ha 45-60k közt költesz rá a használtpiacról. Amiket írtál felh. terület, oda érdemes a nagy, jóminőségű, kihajtható és napfényben is többé-kevésbé látható kijelzős tipust választani. A "kukkolós" kereső szerintem nálad nem oszt-szoroz. Még szempont lehet az elején, hogy használható jpeg jöjjön ki belőle, de RAW is legyen benne (ha mondjuk többek között panorámázásra (is) adod a fejed, oda nem árt ha van. Meg persze egyébként is kelleni fog...)
Konkrét tipust mondanak majd a hozzáértőbbek ebben a kategóriában.
A maradékból meg vegyél lencséket, lehetőleg fixeket. A fényerejükkel nagyon ne törődj, az általad preferált műfajokban -kezdőként- nem az f1.4 hiánya lesz a perdöntő.
Talán plusz érv a pentax DSLR-ek mellett, hogy mivel eleve APS-C-s az érzékelőjük (vagyis nagyobb, mint a legtöbb mirrorless vázé) egy kicsit jobban boldogul a régebbi lencsékkel, kevésbé lesz maszatos/lágy a végeredmény. ( A régiek alatt a nem-rendszer-lencséket értem. Mondjuk nagylátóból szvsz csak rendszer-lencsében érdemes gondolkodni, mert ott nagyon kijön a régi tervezések hiányossága)
Ha ilyenből építkezel, keveset buksz eladáskor, meg amúgy is egy "vidám dolog" :K

(#21379) Mirman


Mirman
őstag

Akkor egy ideig el lennék egy normális vázzal, ennek örülök . Akkor utolsó letisztazasnak konkrétan milyen vázakat es objektíveket nézzek a hasznalt piacon ? Elnézést a sok kérdésért de ezva terület egyenlore hómező és ritka az ilyen segítőkész topik:D.

(#21380) rbalint88 válasza #22145024 (#21378) üzenetére


rbalint88
addikt

:U butaságot ne terjesszünk. Sony, Canon, Samsung milcek mind APS-C szenzorosak (vagy nagyobb, ugye, Sony A7v- full frame). Csak a m4/3 kisebb kicsivel, a Nikon 1 sokkal, a Pentax Q meg egy rossz vicc, azt ne bántsuk.

Konkrét típusok: Panasonic G3, G5, G6, GX1, Olympus E-PL5, E-M5, Sony NEX-6, NEX-7, a6000.
Samsungokhoz nincs kereső opcionálisan sem, Sonykhoz irreálisan drága. Panához- Olyhoz 40 körül van külső kereső azokhoz a vázakhoz, amikben nincs beépített. Szerintem ezekből érdemes valamit venni kezdésnek aztán lehet, hogy elég is lesz a továbbiakban :)

(#21381) sideburns válasza rbalint88 (#21380) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Samsungokhoz nincs kereső opcionálisan sem"
Butaságot ne terjesszünk...NX100, NX10, NX20, NX30
:U
APS-C szenzoros még a Fujifilm is, ez kimaradt.

(#21382) rbalint88 válasza sideburns (#21381) üzenetére


rbalint88
addikt

Úgy értettem, hogy ami nem beépített keresős. NX10 és 100 részemről nem ajánlott, eladhatatlan gépek. NX30 jó, főleg azzal a kihúzható-dönthető keresőjével, csak az 200-ba sehogy nem fér be.
Igen, Fuji kimaradt. X-E1 alatt szerintem nem érdemes venni belőle, az X-E1 kit azért meg még használtan is 150+. De tény, hogy nagyon jó rendszer. XF1-e pozitív tapasztalatok után kipróbálnám a nagyvadakat is, de majd csak ha megnyertem a lottót :)

(#21383) Stauffenberg válasza rbalint88 (#21382) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az X-A1/X-M1 éppen csak egy EVF-el kevesebb az X-E1-nél és egy dönthető, kiváló minőségű LCD képernyővel több nála.

Én azért vettem, mert főleg utcai fotóra van tartva ahol többször tüzelek csípőből mint fejhez emelve.

Nem gondolom, hogy nem ajánlott darabok ezek (főleg mivel most az X-M1 nem 80k-val, hanrm bizonyos kitekben csak 15k-val drágább). Nyilván akinek kell az EVF az majd megy az X-E1 felé, de abban az árban már ott van az Olympus OM-D E-M10 is, ami objektív olcsóság ügyileg veri a Fujit.

(#21384) rbalint88 válasza Stauffenberg (#21383) üzenetére


rbalint88
addikt

stimmel, megértem, alapvetően én is evf nélküli vázat használok, külső evf van hozzá. csak mivel a kérdező nagyn a dslr vonalat nyomta, ahol ugye van kereső, ezért gondoltam, hogy fontos szempont, ezért nem ajánlottam olyat, amiben nincs.

(#21385) 88Prot


88Prot
tag

Sziasztok!

Bocsi még elég ''Noob'' vagyok fotózás terén, barátnőm szeretne elkezdeni egy fotós tanfolyamot, és ezzel amatőr szinten foglalkozni, esetleg késöbb esküvőkön stb felkérések alapján =persze ha jól megy neki) fotózni... kérdésem az lenne, hogy Ultrazoom, vagy tükörreflexes géppel vágjon bele a dologba?
Ha pár típust is írnátok nagyon hálás lennék, olyan 100-120e forint a keret a gépre...

válaszotok előre is köszi! :R

(#21386) A Zéé válasza 88Prot (#21385) üzenetére


A Zéé
addikt

ha dolgozni akar a későbbiekben vele, akkor szerintem tükörcsattogtató, és vagy 10x ennyi pénz :D
Na jó, okosba lehet csinálni ezt kevesebből is, de ez a keret csak tényleg az elinduláshoz lehet szűkösen elég.
A 120 csak a vázat jelenti, vagy obival együtt? Használt játszik?

Just a simple Lineman...

(#21387) Stauffenberg válasza 88Prot (#21385) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy ultrazoom agy tükörreflexes-e, hanem milyen potenciál van benne. Lehessen normálisan manuálisan kezelni és a kiegészítőkkel (pl: vakuk, rádiós kioldók) se gyűljön meg a baja.

Tükörreflexesek közül a Pentax K-500 egy jó vétel ennyiért, kezelhetőségben és szolgáltatásokban is a magasabb árkategóriákat idézi.

(#21386) A Zéé: Nem látom be, hogy minek ehhez 10x ennyi pénz. Főleg a felhasználási igényeket nézve. Ha elkezd dolgozni vele és kell egy jobb esküvői fotós vas, akkor ott van a Pentax K-5II vagy a K-3, amikre nehéz lenne azt mondani, hogy nem hozzák a szintet. Egy 1,2 millás felszerelés megtérülési ideje a hazai esküvőfotós bizniszben rettenet hosszú, sokaknak egyszerűen nem éri meg (és legyünk őszinték: Közel sem biztos, hogy tényleg hozzátesz annyit a fotókhoz mint amennyivel többe kerül).

[ Szerkesztve ]

(#21388) 88Prot válasza A Zéé (#21386) üzenetére


88Prot
tag

Persze most ne gondoljatok ilyen profi szintű 1millás cuccokra.. :D tényleg egy olyan gép kéne, amivel megtanul fotózni amivel meglátja a jó szöget fényt stb ha van hozzá tehetsége feltéve ugye :D nade viccet félretéve...

Egy olyan gép kell amin megtanulja a jó szöget stb fényviszonyokat mikor hova hogyan stb használt esetleg játszik

Infoba sok cuccot adok veszek stb itt hardverapron sose kaptam még s*art.

Szóval akkor tükröset kéne venni? mert láttam olyanokat is amin ugyanúgy cserélhető az obi csak nem tükrös...
Ilyen androidos lószart nem akarok, nekem volt régen még 2008-9ben egy canon S5IS-em az akkor a canon ultráinak a csúcsa volt, arra azt írták hogy kezdőknek amatőröknek kiváló.
Na mindegy a lényeg, hogy 120 cakli pakli mert ugye még a tanfolyamot is kikell fizetni és 1millát nem fektetek be még az ő két szép szemecskéért se egy olyan dologba amiből lehet azlesz hogy á mégse tetszik :D
Szal kb így állunk :D HELP :R

(#21389) A Zéé válasza 88Prot (#21388) üzenetére


A Zéé
addikt

ha tényleg meg akar tanulni, akkor egy használt Nikon váz + egy 35/1.8 és ennyi :)
Első körben taperálni kellene neki, hogy egyáltalán melyik rendszer kényelmes. Bejön-e a milcek fogása, vagy jobb a lufi design, milyen a gombok eloszlása, stb-stb. Új cuccokból csak valami belépő váz fér bele kitobival: Pentax K500, Nikon D3200, Sony A58, Canon 1100D. Kb ilyen sorrendben. Használtból meg elég sok féle, de egy tapogatás után már tisztulhat a kép.

Milcekből én olyant mondanék, aminek van vakusaruja, ha vannak komolyabb ambíciók is, mert egy vaku, vagy vaku vezérlő akkor elég hamar kelleni fog.

(#21387) Stauffenberg
Nem akartam én bántani a Pentaxot, sőt, meg se említettem. Nem tudom miért így írtad a nekem szánt részt.
Nyílván túloztam: ott van a smiley a sor végén, meg utána írtam is, hogy lehet csinálni kevesebből is. De egy eskifotós ne egy szál vázzal, meg kitobival menjen már...
És nem! Nem fullframere gondoltam... De 2 váz, egy normális alapzoom, meg egy normális telezoom, 1-2 vaku, kioldó, fényterelő, szirszar akármilyen rendszerből se jön ki gombokból. De vegyük akkor a Pentaxot, ha már azt hiszed, hogy azt szólnám le. Egy K-5II, egy fényerős alapzoom meg egy vaku alsó hangon is 400k, ha újból vesszük őket. és ennél kevesebbel azért ne menjen senki se esküvőt fotózni. De ha komolyan akarja csinálni, akkor még egy váz, egy fényerős telezoom, és még 1 vaku az megint 400, de inkább 500k pluszba. Már nincs is olyan messze az az 1,2m, és még olyan hű de extra cuccok sincsenek.
Használtból persze, hogy olcsóbb mindez, de azért még úgy se 120k...

Just a simple Lineman...

(#21390) 88Prot válasza A Zéé (#21389) üzenetére


88Prot
tag

Oké oké nehogy itt üsszevesszetek, senki se slt le senkit csak Stauffenberg jobban megértett szerintem. Egyenlőre tudja meg mi az a fotózás úgy, hogy elmondja neki az oktató, hogy mikor mit kell nézni stb... vágod? nem kell 2 -3 kit meg vakuszett meg ilyenek ahoz hogy elsajátítsa az alapokat... ha tényleg tehetséges meg jól csinálja, akkor először megrendelések kellenek és ha lesznek, na akkor majd lehet szó komolyabb szettről, de addig minek? most komolyan. Nem azt mondtam, hogy veszek egy Trabantot és élményautózást hirdetek a hungaroringen... bár velem lehet azzal is menne :D na mindegy a lényeg az, hogy nem azzal fog élete végéig fotózni amit most veszek neki nah. Sőt mondok jobbat lehet nem is veszek neki először csak egy fasza obit meg vakut marad a k500, meg majd ő tudja mi kell kiegészítő cuccok stb stb nem fogok ráverni 1millát de 900ezret se az első 2 hétbe ahogy kap mondjuk 1 darab rendelést mondjuk... ha látom hogy van értelme akkor majd lehet eresztek egy kicsit a nacin de amíg nincs perspektíva már ez se egy szar eresztés lesz ahogy nézegettem a teszteket erről a pentaxról... :R

(#21391) 88Prot


88Prot
tag

szóval akk pentaxon kívül még van esetleg más tipus?

(#21392) Stauffenberg válasza A Zéé (#21389) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem mondtam, hogy leszóltad a Pentaxot. Csak sokszor elhangzik, hogy esküvőfotóhoz milliók kellenek. Ezzel nem értek egyet.

Sok fotós azért lesz sikertelen vállalkozó, mert nem tudnak vállalkozóként gondolkodni. Ha már ebből akar valaki megélni, gondolkozzon anyagiasan. Nem biztos, hogy bármit is hozzátesz a fotóihoz a háromszor több elköltött pénz. Kockáztatja a likviditást, hitel vagy lízing válságba kerülhet, benne áll a pénze, érzékenyebben érintik a balesetek, jóval drágább lehet a biztosítás és még a megtérülés is nagyon lassú lehet, miközben az amortizáción is horror összeget bukhat.

És ugye a legfontosabb kérdés: Magamat akarom szórakoztatni a drágább felszereléssel vagy tényleg ad annyit, hogy a megrendelő is érezze a minőségi ugrást?

(#21393) schawo válasza 88Prot (#21391) üzenetére


schawo
titán

Van egy csomó:
Pentax K500
Nikon D3200
Canon 600D/650D
Olympus PL5
Panasonic GF6
Sony ILCE5000
Sony A58
Samsung NX2000
Fujifilm A1

Ezek mind jók, de mind kicsit másban jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21394) Mikisys válasza 88Prot (#21388) üzenetére


Mikisys
őstag

Mindenképpen DSLR gép javasolt a fenti témákhoz.
A Pentax K500 igen jó választás induláshoz és kellene egy 16-45-ös, vagy SDM 17-70-es(főleg ez, mert csendes) zoom objektív. Ezzel már zárt térben és szabadban is lehet megfelelő minőségű képeket készíteni.
Memóriakártya, több darab, 4-4, vagy 8-8GB-os méretűek, ezekre sok kép fér el, még RAW-ban mentve is.
Ha szükséges, akkor egy közepes árú villanó(vaku) is vásárolható.
Nem kell, hogy automata, meg zoomos, meg ide-oda szinkronizálható legyen, azt majd később, ha szükséges. Legyen legalább billenthető (és forgatható) fejű.
Kezdésnek akár egy keveset használt, megkímélt rendszer is megfelel.
Mindenképpen ki kell próbálnia, mennyire esik kézre, tudja-e a kezelőszerveket menet közben állítani, tud-e vele együtt-mozogni, csak a keresőt használni, stb.

Sok sikert!

Üdv!

(#21395) Mirman


Mirman
őstag

Ismét itt vagyok , Nikon D3200-hoz képest megéri a felárat a D5200 a tegnap tárgyalt célokra?

(#21396) A Zéé válasza Stauffenberg (#21392) üzenetére


A Zéé
addikt

igen, sokszor nem köszön vissza a fényképeken a belefeccelt anyagi plusz.
De van egy alap szint, amit azért illik megugrani, ha már pénzt kérünk a portékánkért (ahogy írta a kérdező is, nem Trabanttal kell élményvezetést hirdetni, de még nem is egy új 1.4-es Astrával. Egy új belépő váz kitobival meg nem több, mint egy Astra). Ezért is írtam, hogy az a 120k-s keret az alapok megtanulásához lehet elég.

Az esküvőfotózás szerintem pont olyan ágazat, ahol nem elég csak a látásmód. Mert hiába bazi jó a kompó, meg hiába kreatív a fotós, ha az f/sötét kitobival bemozdulnak a templomi szertartás alatt (a gyertyafénykeringőt ne is említsük) a népek, mert elfogy a gép isoban, és jönnek az 1/10 meg társai záridők. Oda kell a fényerős obi.
Az szerintem se téma, hogy 2.8-as zoom obi helyett 1.4-es fixet venni már inkább csak technózás, mint lényeges előrelépés, de azért az a 2.8-as az legyen meg már az elején is, és ne csak akkor, amikor már el lett rontva 1-2 esküvő. Azzal már rövidtávon is sokkal többet árt, hogy az első 5 elrontott munkájával eljátssza a vevők bizalmát, mint ha egy ideig mondjuk kisebb likviditási gondjai vannak. Ha már nagyon vállalkozunk.

Just a simple Lineman...

(#21397) jeni


jeni
félisten

Samsung NX-300 is nagyon jó választás KIT-ben,kedvező áron 2 év garanciával megvehető az aprón utána tudsz keresni.
Árát és a tudást tekintve nagyon jó vétel.

(#21398) 88Prot válasza Mikisys (#21394) üzenetére


88Prot
tag

köszönöm szépen ! megfogadjuk a tanácsotokat... remélem bejön a dolog :R

(#21399) Vyndree válasza 88Prot (#21398) üzenetére


Vyndree
őstag

El kéne dönteni milyen gépet szeretnél. DSLR, DSLT, MILC, ILCE?
Úgy is mondhatnám, hogy autót szeretnél venni, de nem tudod milyet. Limuzin, egyterű, pickup, vagy cabrio?
Utóbbi kettőhöz aranyáron van az objektív (35-től a csillagos ég). Tanuláshoz mindenképp tükörreflexes a jó választás, azon mindent ki tudsz próbálni amit majd tanítani fognak.

Veszel 120-ért egy új gépet, pár hét múlva kiderül, hogy mégsem ez az ideális és mire sikerül eladnod buksz rajta sok tízezret. A helyedben vennék használtan egy Sony A200 vagy A230-ast, kit obival 50 alatt megúszod, ezekben már van stabilizátor és mindent tud amit a jóval drágább Canikonok. 1 dolláros adapterrel M42-es obikat vehetsz hozzá fillérekért. Esetleg Pentax K200, ez is jó áron van, kb ugyanazt tudja. Ezekből egy éven belül nullával ki tudsz szállni és addigra letisztul.

Ez csak az én saját véleményem, ahogy látod mindenkitől más ötletet kapsz, neked kell döntened.
Megint a hülye hasonlatom, "milyen autót vegyek" topic: Audi, Merci, BMW, Opel, Ford? Mindegy melyiket választod, de ha nem akarsz nagyon mellényúlni, próbálj ki egyet, egy olyat amitől ugyanennyiért meg tudsz szabadulni ha arra kerül sor. Mikor kipróbáltad tudni és érezni fogod mire van szükséged.

(#21400) bignor


bignor
tag

Sziasztok!

Milc-et vásárolnék magamnak, a használttól sem riadnék vissza. Kezdetnek vázra és kitobira lenne szükségem. Mondjuk 100.000 Ft-ig mi az ami szóba jöhet? Szempont a gyors és pontos AF, az elfogadható képminőség, az EVF és kihajtható LCD sem hátrány. Extra ficsörökre, mint wifi, stb. nincs szükségem.

Kifutott modellek (2-3 éve megjelent modellek) a mai mezőnyben alap tulajdonságait tekintve mennyire állják még meg a helyüket általánosságban? Gondolok itt arra, hogy beragadt, új gép, de már kifutott modell megér-e 70-100 ezret?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.