Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nem lehetne valami olyasmit csinálni, mint a beárazós topikokban, hogy csak azok adhassanak tanácsot, akik nem elvakult fanboyok és ebből adódóan nem etetik marhaságokkal a kérdezőket?

(#21952) erzol válasza Stauffenberg (#21951) üzenetére


erzol
őstag

+1
Egy idő után fárasztó/félrevezető ugyanazt a mantrát olvasni...

(#21953) ANDROID??? válasza Colonel993 (#21929) üzenetére


ANDROID???
addikt

A Canon 600 és a pentax 500 között megy a vacilálás, csak nem tudom mitől tényleg jobb az egyik,
Azt tudom hogy a 3200-as nikontól a canon 600-nak jobb a fogása, még nem volt lehetőségem megnézni egy pentaxot, így nem tudom mennyivel kisebb mint a Canon, ha kisebb...
Persze, ha a használt piacon találok ezekkel azonos árú de jobb gépet használtan, nem vagyok semmi jónak elrontója..
Tárgyakat , családi fotókat, videót,m és hobbifotóra szeretném használni, és eltaláltad, magyarosan minél olcsóbban, egy jó/ár érték gép kell, jó minőségű képeket lehessen vele készíteni, nikon d3000-nél jobb képeket szeretnék készíteni, és jobb színeket... :)

[ Szerkesztve ]

(#21954) Freddy76 válasza Stauffenberg (#21951) üzenetére


Freddy76
addikt

Akkor egyedül maradnál. Nem akarok benyalni, de te vagy az egyetlen, aki márkától és "fajtától" (milc/dslr) függetlennek tűnsz.

Azt persze nem tudhatom biztosra, hogy értesz is hozzá :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21955) ruan


ruan
tag

Köszönöm a válaszokat, körvonalazódik...

Használt oly, pana obikért 4/3-os rendszerre melyik oldalon érdemes szét néznem

Bejött még a képbe, a Samsung nx vonal is, Nx2000 / 3000 hihetetlen hogy eddig elkerülte a figyelmem, nagyon jók a benyomásaim a gépről. Gyors, jó menürendszer, gyors AF, sok fizikai gomb (nem úgy mint Sony-éknál)

Sajnos a Sony nex vonalat nehezen engedem el, pedig egyre rosszabb képet fest...

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#21956) Brut válasza Tin_Shield (#21939) üzenetére


Brut
tag

Ez tényleg nagyon jó ajánlat, lehet, hogy benevezek egyre.

(#21957) Stauffenberg válasza Freddy76 (#21954) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem azért bőven akadnak még itt olyanok, akiknek nem törik le a kezük mást javasolni, mint a személyes kedvencük. Meg azzal semmi baj ha valaki odaszúrja a szubjektív megjegyzéseit, csak az már gáz mikor csőlátó fanboyok akarnak vásárlási tanácsot adni.

Kérem, itt mások pénzével megy a játék minden ajánlatnál! Vannak akiknek már egy belépő DSLR/MILC is egy kisebb vagyont jelent! Tiszteljük már meg a kérdezőket normális válaszokkal ha már bizalommal jönnek ide!

(#21958) Tin_Shield válasza ruan (#21955) üzenetére


Tin_Shield
őstag

m43 használt cuccok: szerintem még mindig az index fórum m43 adok-veszek topikja a legforgalmasabb, de itt a hardveraprót is érdemes nézegetni.

Samu vonalon az NX2000 pont nem a fizikai kezelőszervek mennyiségéről híres :) az NX 300/3000 jobb.
Arra azért fel kell készülni, hogy az itthoni Samu használtpiac töredéke a m43-nak, innen beszerezni valamit nagy türelem és szerencse kell. A kitben kínált gépeknél az objektívet is meg kell nézni, sok gép a 20-50-nel van csomagolva, ebből nem csak a stabi hiányzik, de igazi nagylátó tartománya sincs. A 16-50 és 18-55 kitobjektív jobb szerintem. De van pár jól sikerült fényerős fix az NX rendszerhez, azokat kell előnyben részesíteni a sötét kitzúmokkal szemben.

A NEX/alpha vonalnak a legerősebb ütőkártyája a videózás, ha ez (is) érdekel minden "nyűgje" ellenére jó választás lehet.

(#21953) ANDROID???
A Pentax K500-nak tisztességes pentaprizmás keresője van, és felépítésben/anyagminőségben jóval a "tejfölöspohár" minőségű Canon előtt jár. A szenzor dinamikában, zajban, színmélységben jobb mint a Canon egyenszenzora. Az sem hátrány, hogy a szenzor stabilizált, bármilyen - akár régi manuális - objektívvel működik. Persze van a Pentax rendszernek is gyengesége: a videója sereghajtó a DSLR-ek között, a vakurendszere bénácska, a kiegészítők/objektívek terén - főleg a speciálisabb pl.: fényerős nagytele, Tilt/Shift stb - hiányosabb kínálat és használtpiac sem annyira pezsgő mint a két nagynál.
Nikon D3200 - Canon 600D - Pentax K500 összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#21959) Colonel993 válasza Stauffenberg (#21957) üzenetére


Colonel993
senior tag

Szedd már össze magad ember...
Olvasd végig miket irományoltam

Koránt sem vagyok csőlátású pentax fan... Ahhoz ez a rendszer pöppet kevés és sokat is csalódtam vele első blikkre.
Hamarabb vagyok nikon fan mostanság.

Van egy bizonyos választási kör a lowbudget és jót akarok keretben .
Csak mert számodra már kellene a változatosság, hogy ne ugyan azt szajkózzuk, inkább tanácsoljunk mást?

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21960) Kija


Kija
aktív tag

Bár nem teljesen tartozik a topic témához, de...
Meghirdettem a régi Fuji S5500-as fényképezőgépem a Hardveraprón.
Erre a következő privát üzenet érkezett:
"Hi,
hogy van, és örülök, hogy találkoztunk. Én vagyok Scott James, láttam a hirdetések http://hardverapro.hu, azt akarom, hogy írjon nekem ára költsége elem USD, azt akarom, hogy válaszolj nekem közvetlenül az e-mail címemet: scottjames22222@gmail.com I remélem, hogy olvassa el tőled hamarosan
köszönöm"
Természetesen nem válaszoltam rá, de mi lehet a csalás lényege?
Kellene ezt jelentenem a Hardverapró adminoknál?

(#21961) Kija válasza Tin_Shield (#21939) üzenetére


Kija
aktív tag

Az index fórumon valaki beírta, hogy nem fogsz kapni ennyiért ott, csak ha pont az nap mész és pont van is belőle.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9188658

(#21962) Sefter válasza Kija (#21960) üzenetére


Sefter
veterán

Jelentsd..
Arra megy ki, hogy küldd el neki "utánvéttel" ,amit soha nem kapsz meg..

Psn ID: sefter_hun

(#21963) MrChris válasza Kija (#21960) üzenetére


MrChris
nagyúr

szerintem kellene. Robotfordítós. Egyrészt aktív emailcímet gyűjt, másrészt próbálkozhat postázással, számlaszámot kér ahová ígéri majd a pénzt... Kaland miatt írj neki egy nem használt címről...

(#21964) Tin_Shield válasza Kija (#21961) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Most meg azt írják ugyanabban a fórumban, hogy megint kapható 130EUR-ért a szlovák ElectroWorldben, és már nem akcióban ennyi az ára. De nyilván érdemes a vásárlás előtt tájékozódni (telefon, ímél, felvidéki ismerős, sörözni kint járó cimbora stb), hogy ténylegesen van-e.

[ Szerkesztve ]

(#21965) ANDROID??? válasza Tin_Shield (#21958) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi az infót-tanácsot, szűkült a kör Canon és Pentaxra, már csak a Pentaxot kellene megtapizni, ha jó a fogása akkor az lesz, ha nem akkor a Canon. A Canon kézre jön, de ha a Pentax tejes mértékben kényelmetlen, akkor nem fogok vele küzdeni, csak már tudjak összefutni vele...

(#21966) Tin_Shield válasza ANDROID??? (#21965) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fotoplusnál jó eséllyel összejönne egy randi a K500-zal

[ Szerkesztve ]

(#21967) Kija válasza Tin_Shield (#21964) üzenetére


Kija
aktív tag

Én 60 km-re vagyok Pozsonytól és tervezek is arra kirándulást, de nem a jövő héten, hanem utána.
Majd beugrok megnézni...

(#21968) rbalint88 válasza Tin_Shield (#21966) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerdán volt szerencsém próbálgatni K500-at. Pár éves MILC után eléggé fapados szegény :(
Kitobikkal meglehetősen pontatlan a fókusza, a keresőben nincs fókuszvisszajelzés, Live View-t használva meg baromi lassan fókuszál. De a kereső legalább tényleg nagy méretű, van 2 tárcsa a gépen, jó a fogása is.

A kereső nélküli gépekhez: tegnap volt némi városnézés Pana GX1+LVF2+20/1,7 kombóval. Olyan erős napsütés volt, hogy néha 4,5-es rekesz mellett is túlexponált képeket akart lőni 1/4000 záridővel, de z LCD-t simán lehetett látni, a keresőt csak akkor használtam, amikor földfelszín közeléből fotóztam, hogy ne kelljen lehasalni (ezen a kereső hajtogatható, nem az LCD)

(#21969) Kija válasza MrChris (#21963) üzenetére


Kija
aktív tag

Már más is jelentette, de azért én is megtettem...

(#21970) Stauffenberg válasza Colonel993 (#21959) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most gyűjtsem össze az összes kijelentést, ami erősen megkérdőjelezi a hozzáértésed és/vagy elfogulatlanságod?

"Vennél inkább egy Pentax K01-et ha nagyon MILC kell"

Hogyne, mert a Pentax K-01 csak annyira MILC, hogy kimetszették belőle a tükröt, aminek aztán semmi értelme, mert az objektívek miatt meg kell tartani a bázistávolságot, amitől sem az üvegek, sem a gép maga nem lesz jelentősen kisebb, cserébe eltűnt a markolat és keresőd sincs, de az égvilágon semennyire nem lettél közelebb egy valóban kompakt méretű cserélhető objektíves géphez. A K-01 egy zsákutca, ezt a Pentax is nagyon hamar belátta és nem erőltette sokáig ezt a félresikerült szörnyet.

"Ennek a gépnek nem a MILC vonal a lényege..."

Hanem akkor mi? Mert DSLR-nek nem jó, MILC-nek szintén nem jó. Két szék között a földre esett. Tényleg érdekel mi értelme ennek a vasnak.

"Fogadja az ÖSSZES Pentax üveget, tehát megvan az előnye mint a Pentax tükrös család minden tagjának, hogy pár ezer forintos lencsékkel is tudsz eredményesen fotózni."

Ezt bármelyik másik gép is megteheti egy filléres adapterrel és semmit sem veszít vele. Sőt, ha kell DA üvegekhez is van rekeszállítós adapter.

"Van Focus Peaking, azaz a manuálozásnak bőven van értelme."

Ezt számos más, igazi MILC rendszer is tudja. Ha nem focus peakinget, akkor már manuális fókuszálást segítő eszközt.

"Ez volna a lényegi része... nem az, hogy MILF meg Űűűű de helytakarékos (tulajdonképpen ez a tégla sokkal könnyebben rámolható be még így is mint egy Tükrös társa)"

Ja, egy DSLR szetthez képest spórolsz kb. 10% tömeget, miközben ha egy rendes MILC-hez hasonlítanád, akár a felét is vagy még többet. Ez egy komolytalan érv.

"De ez Samu féle MILC vonal egy vicc..."

Én sem kedvelem, de sokkal előbb tekinthető igazi MILC rendszernek, mint a torzszülött Pentax K-01 és DSLR objektívek.

Nem értem, hogy miért kell ennyire hevesen javasolni valakinek egy teljesen halott, zsákutca technológiát. A Pentax sem fejleszti tovább, ha idővel cserélné a vázat, akkor csak igazi DSLR felé mehet tovább vagy rendszert vált. Persze baromi jók a Pentax DSLR vázak, csak aki MILC-et keres, azoknak ajánlhatnád a világ legjobb vázait is, ha túl nagy és nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#21971) ANDROID??? válasza Tin_Shield (#21966) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszi az infó-t már kaptam mástól is, csak nem volt még rá időm menni megnézni, kicsit nem itt van (kb70km).

(#21972) Tin_Shield válasza rbalint88 (#21968) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha már fapad akkor képzelj el a K500 helyett egy Canon 1100D-t vagy Nikon D3200-at :)
(Én anno elvoltam a D40 3 fókuszpontjával, csak a középsőt használtam, 6MP és a 18-70 jótékony homálya ápol(t) és eltakar(t) :) Aztán jött a D80/90, itt már volt 11, de csak a középső volt úgy-ahogy megbízható, a 35-össel még az sem. Most meg EM5, CDAF és problem solved, főleg mióta van kicsi fókuszpont. A GX1+20 a mai napig ütős kombó, most éppen van több obim, de ha úgy adódna a világ végéig el tudnék lenni ekv 35-40 milis gyutávval)

[ Szerkesztve ]

(#21973) MrChris válasza Stauffenberg (#21970) üzenetére


MrChris
nagyúr

egyetértek ezt elbaxta a pentax, minden mutató ezt igazolta.

(#21974) ruan


ruan
tag

Na meg is van. Ez nagyon best buy lesz, ha lemegy az ára... [Sony RX10]

Objektív cserét el lehet felejteni, 24-200mm végig F2.8 :C , 1' szenzorral, ütős páros, lehet vele szépen mosni a hátteret, és ez a zoom tartomány, nekem tökéletes lenne... Heavy breathing :P

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#21975) jeni válasza ruan (#21974) üzenetére


jeni
félisten

Sony DSC-RX10
Ennél olcsóbban a Panasonic DMC FZ-1000 jobb vétel lenne szerintem.
Talán a Panasonic DMC FZ-200 is nagyon jó vétel harmad áron.

(#21976) Nagya21 válasza ruan (#21974) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Megláttamaz árát és csak annyit mondtam: HÖ-HÖHÖHÖ-HÖHÖ-HÖ :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21977) jjeahh válasza ruan (#21974) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha lemegy az ára...én a jelenlegi ára mellett inkább valami még nagyobb szenzoros milc-et vagy dslr-t vennék + egy turistazoom obit, oszt max rá szigszalagozod, nem muszáj azt cserélni amiért cserélhető :DDD persze, ha majd pl. az rx1 50k lesz ebayen, én meg azt veszek :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21978) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Még mindig nem sikerült döntenem hogy milyen nagy szenzoros gépet vegyek.
Kaptam néhány tanácsot tőletek, de nem nagyon jutottam előrébb.
Eddig a Canon EOS 700D 18-55 USM, Nikon D3300 18-105 VR és a Nikon D5200 18-105 VR volt az általam szimpatikusnak tartottak.
Ezek közül a D5200 a fogása miatt alapból kiesik, egyszerűen kényelmetlen. A D3300 egész jó, de picit kicsinek tűnik a markolata. A 700D a legjobb fogásban, kényelmes, testes darab.

Legutóbb javasoltatok Pentax K-50 típust, de sajnos testközelből nem láttam még.
MM-ban megnéztem a Sony Alpha 3000-et. A fogása nagyon jó, de a hátsó kijelző minősége szörnyű. Ez a 230.000 pixel nagyon gyér. Még ha meg is barátkoznék vele, az objektívekkel gondban lennék, mert ahogy nézem nem túl nagy a választék a Sonynál és elég drága is. Ezért ezt a gépet szinte kizárnám.

Fogás szempontjából mindenképp a 700D a legjobb, viszont nem tudom hogy a szenzora a D3300-hoz képest mennyire jó, illetve az autofocus pontjai és típusa melyik gépnél a legjobb.
A D3300-ban 11 fókuszpont van melyből 1 keresztszenzoros, míg a 700D-ben 9 keresztszenzoros fókuszpont található.
Melyik a jobb, melyik fókuszál pontosabban (az alapobival)?

Amatőr szinten vagyok teljes mértékben, tehát most ismerkedem a fotózással. Hamarosan elutazom és szeretnék tájképeket is fotózni, ez is szempont hogy a gép alkalmas legyen rá.

Mit tudtok javasolni, melyik gépet lenne érdemes választani?

Köszi!

(#21979) xXxian válasza rudeee (#21978) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért nézd meg, tapogasd meg a Pentaxot is. A fogása, az építési minősége, a kereső lehet segít dönteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21980) jjeahh válasza rudeee (#21978) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a 700d szenzora mft-apsc szegmensben ma talán már egyik leggyengébb, de ha nincs szükséged iso3200-ra akkor sztem kb. mindegy...nekem egy 12mpix szenzoros gépem van, ami dinamikában a lehető leggyengébb, iso800 fölött meg zajtenger, mégis meg tudok oldani szinte mindent vele ;) ha a canon tejfölösdoboz anyagminősége nem zavar, akkor azt is veheted nyugodtan sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21981) Stauffenberg válasza rudeee (#21978) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha ennyire húzol a Canon felé, akkor vedd azt. Minden totojázással töltött perc csak elveszi az időt a fotózástól.

Sokan fikázzák itt a belépő Canon gépeket, meg jönnek a DxO mérésekkel, dinamika így, zaj úgy. Valóban fejlettebb a D3300-ban vagy a D5200-ban lévő szenzor, de őszintén szólva ez egy kezdő amatőr fotóst egyáltalán nem kell, hogy zavarjon. Sőt, még engem sem különösebben hat meg, még egy 700D-ből kieső fotó is olyan dinamikával jelenik meg a fotómon, ami többet tud, mint egy kommersz fotópapír.

Ha szimpatikusabb a Canon, akkor vedd azt. Sokan nem is veszik figyelembe, hogy mennyire sokat számít az, hogy szeresd használni a gépet. Én céges Nikonokat használok, de utálom őket kézbe venni, utálom azt amit a Nikon ergonómiának hív, pedig sokan szeretnének D800E-vel dolgozni, de én a "papíron gyengébb" 5D Mark III-at sokkal sokkal szívesebben veszem kézbe, sokkal szívesebben dolgozom azzal, mert olyan mintha a kezembe öntötték volna, minden tárcsa és gomb pontosan ott van ahol lennie kell. Mondjuk a belépő Canon-ok kezelését is utáltam amíg meg nem jelent az érintőképernyő. 650D-től felfele már teljesen vállalható.

De én is azt javaslom, vegyél kézbe egy Pentaxot. Szerintem jó a fogásuk és a dupla tárcsa miatt a kezelés is egészen fényképezőgép-szerű. MM-ben nem lesz, ne is keresd. Valamelyik nagyobb kereskedő bemutatótermébe menj be (pl: Fotoplus).

(#21982) jeni


jeni
félisten

Üdv
-1 pont az olympusmintaboltnak.
A "Tedd próbára" akcióra jelentkeztem múlthét előtti hétvégén. Következő hét hétfői napon vissza igazolták,rendben azon a hét péntekjén megkapom kipróbálásra. Vissza írtam neki(k),hogy mivel nyári nyitva tartásuk pénteken d.u.6 helyet már d.u.4 kor bezár ezért nem tudom átvenni a melóhelyről jövet a cuccot. kértem,hogy tegyük át hétfőre. Vissza írtak,hogy hétfőn is átvehetem a terméket.
Ma oda mentem és az eladó közölte,hogy másnak kiadta. :W
Szerintetek? Jár a piros pont az oly boltnak? :(

[ Szerkesztve ]

(#21983) Kija válasza Tin_Shield (#21964) üzenetére


Kija
aktív tag

Megint 179 €. Ezek csak napi akciók a készlet függvényében és gondolom nem is minden áruházukban van...
Ha véletlenül valaki arra jár úgyis, akkor érdemes megnézni, de csak ezért kimenni már nem!

(#21984) Tin_Shield válasza Kija (#21983) üzenetére


Tin_Shield
őstag

179 EUR, hát 60e környékén állítólag van Pólus hülyeboltjában is...
Nem tudom kint hogyan műxik az EW, én itthon is elkerültem.
De az nyilvánvaló, hogy "talán"-ra nem szabad kiutazni, én a város másik végébe sem megyek, ha előtte nem egyeztettem. Telefon/email, és ha van és annyiért van, akkor megérhet egy kirándulást (bár ahogy nézem webshopként is működnek, az sincs kizárva hogy szállítanak hozzánk is, érdeklődni kell és figyelni az árat)

[ Szerkesztve ]

(#21985) MrChris válasza rudeee (#21978) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vegyed a canont. Ha jóval olcsóbb a 600d én azt venném, nézd meg mikben különböznek, szerintem nem éri meg a felárat.

(#21986) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, a "belépő" milc gépeken miért nincs kukucska, csak nekem hiányzik? Erősen gondolkodom belépő milc vs. Dslr fronton kezdőként fotóznánk és a témák között lenne gyerek, kutya, család és kirándulás is. Amikre gondoltam pentax k500, nikon d5100(3100), oly e-pl5, de jobb lenne ha 100 ezer alá lehetne szorítani az árat.

(#21987) Kija válasza Tin_Shield (#21984) üzenetére


Kija
aktív tag

MM-ban is áruházanként változó az ár.
Ami Budapest egyik üzletében 60 ezer, az Győrben 70 ezer, míg Budapest egy másik MM-ban 90 ezer.
Viszont létezik árgarancia, ami azt jelenti, hogy ha az adott áruház 40 km-es körzetében az Auchan, Extreme Digital, Euronics, Interspar, Metro, Sony Shop, Tesco valamelyikében olcsóbb az adott termék, akkor az alacsonyabb áron oda adják a terméket...

(#21988) jjeahh válasza ElGatto (#21986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

100 alá, milc és kukucska? pana g3 ezredszerre is :D mondjuk csak használtan kapod meg már sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21989) MrChris válasza ElGatto (#21986) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a belépő milceken is lenne 'kukucska' akkor melyiken ne legyen? Ha lenne akkor meg ne legyen drága... Pont azért is belépő.
Hány objektívet tervezel rajta használni?

(#21990) ElGatto válasza MrChris (#21989) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Nekem a kukucska ilyen alap felszereltségnek tűnt, hogy ha már fényképező akkor belenézünk, lehetnének más extrák amik a haladóknak érdekesek :). pl. a "Krisztus előtti" gépeken még nem volt lcd mást el sem tudtam képzelni.

Kezdésnek a dslr vonalon, alap + tele, vagy egy 18-135-ig fajta, később talán kiegészülne makró és vagy fix obival. :)

Először a tükrös gép volt minden vágyam, de mostanában bizonytalanodtam el a tömeg, hordozhatóság, kényelem miatt és ezért merült fel a tükör nélküli gépek ötlete.

(#21991) Thuglife


Thuglife
senior tag

Sziasztok! Tükrös gép vásárlásán töröm a fejem, egy Lumix FZ48-at szeretnék leváltani. Szerintetek minőségi ugrás lenne egy Canon EOS D100? Az tetszik benne leginkább, hogy kisebb mint a kategória társai.

(#21992) MrChris válasza ElGatto (#21990) üzenetére


MrChris
nagyúr

A jó kukucskát ki kell csengetni, mint ahogy a dslrnél is a tükörreflex, pentaprizma, nagy keresőt. Persze lehet ócsítan, sok belépőnél inkább pentatükör, keresőbe nézve egy sötét lyuk, amin a helyes élesség nehezen megítélhető. Tehát belépőnél nincs kukucs, de azok szinte kompakt méretű gépek, ami a lényegük is egyben.

(#21993) MrChris válasza Thuglife (#21991) üzenetére


MrChris
nagyúr

mindenképp! Viszont azt az obi átfogást 25-600 csak több obiból tudod újra lefedni. Kérdés hogy szükséged van e rá, vagy megelékszel a 18-55, vagy 18-135-el.

(#21994) jjeahh válasza Thuglife (#21991) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a váz kisebb, de az obipark ugyanolyan bumszli marad...milc nem játszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21995) Tin_Shield válasza Thuglife (#21991) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Képminőségben egyértelműen minőségi ugrás lenne a 100D
Az jópofa hogy kicsi, de sajnos a hozzá való objektívek ettől még ugyanakkorák mint a rendes markolatos tesókra. Szvsz a 18-55 kitobival még elmegy, de egy nagyobb méretű és/vagy nehezebb objektívvel már kényelmetlen. Persze ha kicsi és könnyű fixekkel szeretnéd használni az más, a 40 f2.8-cal pl méretileg tökéletes páros (ha bejön a "senkiföldje" gyutáv), de még az 50 f1.8, a régi 35 f2 is illik rá, más nem nagyon van. Canon vonalon én inkább a 6x0/700D-t preferálnám, ha pedig kis gép kell akkor MILC.

(#21996) Thuglife válasza Tin_Shield (#21995) üzenetére


Thuglife
senior tag

Köszi a tippeket (többieknek is). Nem igazán értek a MILC-ekhez, melyik márka melyik típusa ajánlott mondjuk 140-150ezerig?

(#21997) .: JuSzT :. válasza Thuglife (#21996) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

E-PL5 duplakit az olympus mintaboltból.

[ Szerkesztve ]

(#21998) jeni válasza Thuglife (#21996) üzenetére


jeni
félisten

136000 Ft-ból az Oly tagságival meg lenne neked.
Olympus EPL-5 dupla KIT ,valamint kapsz hozzá egy manfrottó állvány.
Az alap 18-55 KIT-ben az 126000 Ft körül jönne ki.Ebből az jön le,hogy a tele obival jobban megéri megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#21999) Tin_Shield válasza Thuglife (#21996) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympus duplakitet már ajánlották, ez a bestbuy szerintem is.
Ha ez nem tetszene valamiért akkor Fuji XA1/XM1, Sony NEX5T/a5000, és szvsz a Samsung NX300/3000 sem rossz gép.

[ Szerkesztve ]

(#22000) jeni


jeni
félisten

Sony az MM áruházban 1 obival
szintén az MM-n a Samsung

Sony A5000 (ez új Sony modell) [link] [link]
Egyes Sony-k máshol drágábbak.

A Sony és a Samsung érzékelője APS-C CMOS méretűek. Ezek vannak a tükrös gépekben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.