Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) Stauffenberg válasza schawo (#21746) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Így van, de a cél elsősorban családi események megörökítése, amire meg elég lehet (ahogy a K-500 is, pedig az sem a videójáról híres). Az E-PL5 előnye a jó hatásfokú szenzoros stabilizálás, nyerhet ezen annyit egy kezdő videós, hogy a rolling shutter miatt kevésbé szétesett videó szebben mutasson a családi HDTV-n visszanézve, mint egy komolyabb géppel készült, de berázott anyag.

Komolyabb (akár amatőr) videós munkára én sem ezt választanám, de családi videóhoz megfelelő lehet.

(#21752) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

mit mondanátok milcre, ha csak egy feltétel lenne, legyen keresője? :D ja és ne legyen drága relatíve.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21753) schawo válasza Mr.Csizmás (#21752) üzenetére


schawo
titán

Csak a megléte a lényeg? Sony Alpha 3000 (;])

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21754) Mr.Csizmás válasza schawo (#21753) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a hulladékfeldolgozó eggyel odébb van ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21755) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#21752) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Használt Pana G3.

(#21756) footy válasza Stauffenberg (#21744) üzenetére


footy
addikt

Milc-et nem szeretnek, nem a hordozhatosag a lenyeg (arra van egy Canon SX130), inkabb a portrefotozasban szeretnek elmelyedni. 170 egyebkent csak a vaz es az alaptartozekok, obi nincs. Erdemes lenne inkabb kicsit hozzatenni es egy 40D-t venni?

(#21757) Stauffenberg válasza footy (#21756) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A 40D egy jóval jobb gép, de abból olyat érdemes venni, ami már átesett egy márkaszervizes zárszerkezet cserén (ha megtörtént, biztos benne lesz a leírásban, mert ezek a gépek többet érnek). Sajnos konstrukciós hibával került forgalomba és a zárszerkezet megdögölhet váratlanul bármikor, sokat már a garancia időtartama alatt javítottak, azok már jók.

Nem akarlak mindenáron a MILC-ek fele terelni, de én személy szerint inkább ilyet vennék 200 euró körül, mint egy ilyen matuzsálemet. Ezekben már modernebb szenzor van, jobbak felbontásban és érzékenységben is. Portrézni ugyan úgy tudsz velük, mert az objektív teszi alkalmassá a feladatra a felszerelésed, nem a váz. MFT-re meg ráadásul ott van egy egészen kiváló portré objektív az Olympus 45mm f/1.8, ez használtan 150-200 euró között megcsíphető.

Persze Canon esetében ott van az 50mm f/1.8 II, ami olcsóbb, de minőségben messze, NAGYON messze elmarad az Olympus 45mm f/1.8 mögött. A Canon objektívét simán vissza kell rekeszelni f/4 környékére, hogy megjöjjön az ereje, de ezzel nagyon sok fényt veszítesz és a mélységélesség is harmatos lesz. Az Olympus 45mm f/1.8 meg nyitott rekeszen is pompás.

(#21758) rbalint88 válasza Stauffenberg (#21757) üzenetére


rbalint88
addikt

inkább 200-250 euro lesz a 45/1,8, de annyiért is megéri :)

(#21759) Kija


Kija
aktív tag

Elmentem jobban megtapizni a Samsung NX2000-et. Mellette volt egy NX3000 is.
Ugye az NX2000-en a 20-50-es obi volt, az NX3000-en egy 18-55-ös. Az áruházban azonos távolságról, azonos témára lőttem egy-egy közeli és távoli képet. Én nem sok különbséget láttam a kijelzőn. Igaz nagyobban biztos lenne.
Oda jött egy srác segíteni és szerinte nekem egy Sony SLT-A 58 K lenne inkább a megfelelő.Kihajtható kijelzőjét mutogatta, meg a keresőjét dícsérte, illetve megmutogatta milyen beépített szoftveres szolgáltatásai vannak. pl. panorámaképet összeállítja saját maga, tud olyan fekete-fehér képet amin csak egy színt hagy meg (amit beállítok). Ezek mondjuk nekem nem fontos dolgok.
Még megmutatta a Nikon D3100-at és a D3200-at is. Mindegyikhez 18-55-ös obi van. A Sony 115 ezer, a D3100 105 ezer, míg a D3200 130 ezer.
Mikor kijöttem a boltból akkor jöttem rá, hogy nem az áruházi egyenpolót viselte, hanem Sony poló volt rajta. Nem tudom vajon ezért ajánlotta-e a Sony gépet?
Igazából nem értek annyira hozzá és mint korábban írtam családi eseményeken, kirándulásokon használnám.
Szerintetek melyik lehet a megfelelő választás? (még mindig az NX2000 van az első helyen, de már elgondolkodtam máson is...)

(#21760) Sefter válasza Kija (#21759) üzenetére


Sefter
veterán

Ő egy Sony promóter volt, azért kap %-ot ha elad valami sony cuccot...

Psn ID: sefter_hun

(#21761) jjeahh válasza Kija (#21759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

először is: fektesd le az elvárásaidat, fontold meg miben kötnél kompromisszumot... kell kereső? evf vagy ovf? kis méret-súly számít? milyen témára gerjedsz? kell gyors követő af? később fejlesztenél obikra, vakukra? stb...ha így ugrálsz dslr-milc-slt-k között, csak összezavarodsz :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21762) Kija válasza Sefter (#21760) üzenetére


Kija
aktív tag

OK, ezt gondoltam.
A felsorolt modellek közül árban a D3100 és a Sony van közel. Melyik a jobb a kettő közül? Mennyivel jobb a D3100-nál a D3200?
Melyikre lehet könnyebben, olcsóbban plusz obit venni akár használtan is ha nem elég a hobbi céljaimra a 18-55 obi? Igazából, mivel nem sok időm van "csak" fotózni, úgy gondolom, hogy hosszútávon is maradok a családi eseményeknél, egy-egy nem profi portrénál és kirándulások során a látványosságok fotózásánál.
Nagyjából az automata funkciónál megrekednék szerintem... :)
Vagy erre nekem megfelelne a Samsung is ami ugye 40 ezer Forinttal olcsóbb?
Ami még zavar a Sonynál, hogy szinte minden ami kell pluszban hozzá a speciális. Adatkábel, töltő, akkumulátor, de még a memória kártya is.

(#21763) Kija válasza jjeahh (#21761) üzenetére


Kija
aktív tag

Pont ez az ami miatt a MILC felé kezdtem el keresgélni és nem a DSLR felé.
Mondjuk egy jobb vakut a beépítettnél biztos vennék előbb-utóbb, illetve egy jobb obit. De nem csillagászati áron a profit.
Családi fotók, kiránduláson tájképek látványosságok fotózására használnám a gépet.

(#21764) A Zéé válasza Kija (#21762) üzenetére


A Zéé
addikt

ha ennyire nem akarsz foglalkozni vele, hogy autó mód a cél, és se obicsere, se semmi, akkor nézz valami csúcskompaktot. Komolyan. Autó módban dslr csak kínlódás lesz, illetve az előnyeit nem tudod kihasználni, ha nem tudod mi miért van. A mélységélesség kontrollod veszik el, de ezeknél a témáknál, a portrét leszámítva nem nagyon vesztesz azzal se.
Fuji X-10, Olympus XZ-2 vagy valami hasonló.

Just a simple Lineman...

(#21765) Kija válasza A Zéé (#21764) üzenetére


Kija
aktív tag

Kompaktnál egy kicsit többet akarok. Most egy Fuji S5500-om és egy Sony DSC H55-öm van.

(#21766) jjeahh válasza Kija (#21763) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én most is olympus e-pm2-őt ajánlanám, auto mód-amatőr barát, pici, masszívabb sztem az említett gépeknél, a jpeg motorja meg klasszisokkal jobb...tökéletesen megfelelne az igényeidnek elvileg, nem értem miért nem tetszik neked :) később, ha kell a kis dof portréhoz, beszerzel mellé egy 45/1.8-at, ami nem a legolcsóbb, de kicsi, és nagyon penge, vagy akár egy manuált bagóért... vakukból van egy sor pana meg oly is, vagy ott van pl. asszem a teljes metz kínálat, nekem is egy kis 24 af-1 van...hanem asszem a nissin-nek is van pár ttl vakuja mft-re ;)

szerk: a Fuji X-10, Olympus XZ-2 nem olyan kompaktok :N dinamikán, színmélységen kívül kb olyan képminőséget tudnak elvileg, mint egy dslr kitobival.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21767) schawo válasza Kija (#21759) üzenetére


schawo
titán

Én sokkal inkább a Sonyt venném, mint a D3100-at. A 20-50-es obival nem vennék Samut.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21768) Kija válasza schawo (#21767) üzenetére


Kija
aktív tag

Miben jobb a Sony?
Egyébként ha két obival venném (egy 18-55mm + egy 55-200mm objektív) akkor 35 ezerrel lenne drágább.
Megéri többet szánni rá?
Ha csak egy obival veszem a Sonyt, akkor milyen más nem Sony objektív használható hozzá ami nem olyan drága de jó minőség esetleg a használt piacon is sűrűbben előfordul?

(#21769) Nagya21 válasza Kija (#21768) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Sztem az a 55-200-as obi megér 35k.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#21770) Colonel993 válasza Kija (#21768) üzenetére


Colonel993
senior tag

Jelenleg a Sony a harmadik gépgyártó óriások egyike Canikon után...
És megtalálható ThirdParty obikban olyan, ami más gyártókéra a büdös életben soha se lesz.
Ha van lehetőséged felpakolni rá egy Tamron 70-300 USD-t akkor igen sokat spórolsz és egy igen korrekt objektívet kapsz.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21771) berzerker83 válasza Colonel993 (#21770) üzenetére


berzerker83
csendes tag

No offens, értem én, hogy jó a Tamron. De madár meg szélkakasok fotózásán kívül mire lehet egy ilyet használni? Nem nagyon szeretnék semmilyen rendszert ajánlani (amúgy már megtettem régebben). De én egy frissen belépőnek az alap látószögű/kitobi üvegkínálatához igazítva ajánlanék valamit, nem egy telezúm alapján...

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#21772) Stauffenberg válasza Colonel993 (#21770) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha nagyon kötekedni akarnék, akkor ez nem teljesen van így. Nem találtam még a legutóbbi üzleti évet lezáró átfogó pénzügyi jelentést és nincs most sem időm, sem kedvem egyesével átnyálazni őket, de itt vannak a 2012-es jelentés adatai.

Éves árbevételek:

1.) Canon - 14.06 milliárd USD (növekedés 13.12 milliárd USD-ről)
2.) Sony - 10.58 milliárd USD (csökkenés 12.98 milliárd USD-ről)
3.) Nikon - 5.8 milliárd USD (csökkenés 5.9 milliárd USD-ről)

Ne felejtsük el azt sem, hogy a Sony már megelőzte az Aptinát, így most már ő a világ legnagyobb szenzor gyártója is. A Nikon "kétszer beleférne".

Szerintem már épp itt az ideje, hogy a Sony ne valami másodhegedűsként legyen említve a Canon-Nikon után. Meg hát most már mindenki, szó szerint mindenki Sony szenzorokat használ, kivéve a Canon.

(#21773) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#21772) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

facebookon is ez megy a fotós gittegyletekben, vegyél 1100d-t, d3100-at, a milc az kompaktos fos, vegyél sötét zoomokat....ha meg mást mersz javasolni, te vagy a helikopter...kezdem érteni, hogy a "pro" fotósok miért nincsenek bent ilyen csoportokban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21774) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

5 reasons DSLR’s are obsolete in today’s world ontopic olvasnivaló :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21775) A Zéé válasza Mr.Csizmás (#21774) üzenetére


A Zéé
addikt

valahogy nem érzem meggyőzőbbnek és hitelesebbnek az érveit, mint rabimikinek... :)
Ő is olyan jól tudta mindig megideologizálni, hogy miért kell neki ff helyett m43 aztán ff, aztán ahogy látom most kompakt. Ezt az írás is hasonló.

Just a simple Lineman...

(#21776) Stauffenberg válasza A Zéé (#21775) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez csak puszta önigazolás. Nem hiszem amúgy, hogy olyan nehéz megérteni, hogy a fotósoknak igényeik vannak, amik általában eltérőek. Mindig viccesek az olyan cikkek amik valamilyen kategóriát vagy technológiát csak azért állít be tévesként vagy elavultként, mert a szerzőnek már nem jön be.

Ott van Zack Arias, aki a világ egyik leghíresebb műtermi portré fotósa volt, mindig DSLR-el vagy középformátummal tolta (de főleg FF DSLR mániája volt, amikor jöttek az első MILC-ek, vagy angol nyelvterületen inkább CSC-nek hívják, akkor kegyetlenül szidta őket, hogy marhaság).

Aztán szépen átnyergelt a Fujifilmhez, akik rögtön bevették az "X-Shooter" csoportba és azóta is ő a cég húzóarca. Csináltak is vele videót aminek a konklúziója természetesen a "DSLR is dead".

De ennek az égvilágon semmi értelme nincs. A Sony is fél tucat reklámfilmet készített már amiben azt sugallja, hogy a DSLR userek ostoba gyökerek, akik még nem fogják fel, hogy CSC-t kell venni, mert a kicsi, az apró, a kompakt az minden körülmények között a racionálisabb döntés.

Nem, rohadtul nem. Addig jó amíg van miből választani. Ma már egyre halkulnak azok a DSLR fanatikok, akik eddig éveken keresztül fújták, hogy a MILC egy felkapott őrület ami hamar lecsengő marhaság az egész. A helyükbe meg egyre több MILC fanatik lép, akik most már azt próbálják görcsösen bebizonyítani, hogy a DSLR halott és hülye aki azt vásárol.

Én még mindig nem tudok a MILC-ekre egy tökéletes DSLR alternatívaként gondolni. Annak ellenére, hogy amit én fotózok, oda már tényleg nem indokolt a DSLR (sőt!).

(#21777) schawo válasza Stauffenberg (#21776) üzenetére


schawo
titán

Addig jó amíg van miből választani.
Így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21778) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21779) Colonel993 válasza berzerker83 (#21771) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ez egy nagyon jó üveg tőlük mint a 70-200 VC USD Blablabla...
70mm -alatt meg már a kitüveg is megteszi...

A többit gondolom kitalálod... de leírom; KB MINDENRE VAN ÁTFOGÁSA ÉS SZÉP KÉPE A RENDSZERÉVEL.

És a többi amit írtam független ettől az üvegtől, nemes egyszerűségben akkor vegyük úgy; hogy kb hasonszőrűen olcsó és jó mint a Pentax... ugyan olyan jó adapterezhető mint a Pentax, gondolom ugyan azokat a lapkákat kapják mint a Pentax, és mindemellett nagyobb kínálat / Third Party kínálat várja mint a Pentaxnál...

Miért Pentax-el hasonlítom össze? Mert akinek nem jön be a MILC és rögeszmés DSLR párti; annak a legjobb ár/arány szempont még mindig (persze az igények ezt megint áttudják szabni, illetve a Sony se nagyon tüKrözik mostanában :)... úgy hogy csak idézőjeles a dolog)

Stauffenberg: Ne szőrszál hasogassunk :) Te is tudod, hogy értettem...

A köztudatban így is úgy is még a CANIKON van, lassan de biztosan növi ki magát a társadalmi tudat... gondolom a kereseti potenciáljuk a Sony-nak a tükör nélküli "több olcsót, nagyobb vevői kör lefedés" elvén működik... és persze USA-ban
Professzionális (<- :)) ) munkában viszont Canikonékhoz nyúlnak így is úgy is... sőt inkább Nikon...
de ez részben gondolom Brand meg a korábbi "ismert embereket promóciós csoportba tuszakolással" megy
A piac valódi részét Mi átlag emberek nem hiszem, hogy átlátnánk... és valahogy sejthető a Nikon se véletlenül van a piacon jelenleg is és fog maradni jó darabig.
A ThirdParty gyártók meg korábban a kettő óriásra fektetett nagyobb hangsúlyt mint "Copy lencsék" gyártása... aztán az aktuális helyzethez és frissítés igényhez viszonyítva dobtak be újat.

Ha most megnézzük az aktuális kínálatot, még mindig az a kép van, hogy Canikonhoz MINDEN van, Sony-hoz egyre több... és a többi márkához is jut ez-az...
Ezek volnának a gondolataim tömören... és remélem tényleg félreértés és vitatényező nélkül...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21780) berzerker83 válasza Colonel993 (#21779) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Persze, értem én, tudom én, hogy jó rendszert épített a Sony, meg jók a külsős cuccok is hozzá. Csak nekem fura volt, hogy pont ezt az obit ajánlod. Ezért írtam, hogy no offense. :) Am lehet hogy Kijának már csak ezt az egy üveget nem ajánlották az elmúlt napokban... :)

https://www.flickr.com/photos/kovacs_janos/

(#21781) Colonel993 válasza berzerker83 (#21780) üzenetére


Colonel993
senior tag

Őszintén szólva, amennyibe kerül... és amilyen optikai képességekkel rendelkezik (meg Hééé USD, VC... szuperbevonatos lencse... és még jól is néz ki) kötelező megvenni ha van rá lehetőséged rendszereden belül.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21782) ccs2929 válasza Kija (#21768) üzenetére


ccs2929
senior tag

Sokféle Third Party obit kapsz Sony-hoz is, pl Tamron, Sigma, de elsősorban a Minolta AF-es üvegek vannak elérhető áron elég jó képminőséggel hozzá.

Colonel993 De jó is lenne, ha lenne ~420k-m egy ilyen üvegre...... :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21783) Kija válasza ccs2929 (#21782) üzenetére


Kija
aktív tag

OK
Akkor a kérdés, hogy Samsung NX2000 MILC vagy Sony SLT-A 58 K DSLR...
Még mindig nem tudom eldönteni.
Igazából nekem pl a wifi csatlakozás is jó lenne, az meg csak a Samsungban van.
Viszont a Sony is csábító.

(#21784) ccs2929 válasza Kija (#21783) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nézd, ez jó kérdés.
Igazából neked kell eldöntened, hol tudsz/akarsz kompromisszumot kötni, méret, súly, későbbi bővíthetőség, extra feature-k, stb. Nagyjából hasonló képminőséget produkálhatnak, nyilván ez obifüggő is.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21785) Colonel993 válasza ccs2929 (#21782) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kolléga... most megkérdezném, hogy maga melyik dimenzióban él... de félek bántásnak veszed :DDD

Mindennemű reklám nélkül;[link]

szerintem most bekeverted a 70-200-at...
Az valóban ezen ár körül van, de cserébe F2.8-ról indul és marad a végéig... na meg VC USD ésatöbbi...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21786) Kija válasza ccs2929 (#21784) üzenetére


Kija
aktív tag

Pont ezért nehéz döntenem...
Hobbi célra lenne (családi fotók, kirándulások, semmi extra), de a lehető legjobbat akarom választani az anyagi kereten belül. És nem csak az árra gondolok itt.

(#21787) ccs2929 válasza Colonel993 (#21785) üzenetére


ccs2929
senior tag

Jahh, bekevertem, mert az uccsó hsz-edben erről beszéltél :)) Ez tényleg nem lehet rossz üveg már :)

Kija Nekem A58-am van, szeretem is, de ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne neked akár jobb választás a Samsung. Sok extra feature van ebben is,de 1/10-ét nem használom, mert raw-ban fotózok, és max. 3 módót használok az üzemmódtárcsán ilyen sorrendben és gyakoriságban: M/A/S. Ami nekem hiányzik a gépből, az az oldalra is kihajtható kijelző, ez makrónál jó volna, illetve egy olyan fókuszmód ami az előző gépemnél volt, DMF-nek hívták.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21788) Byk01 válasza Kija (#21786) üzenetére


Byk01
senior tag

Azt ugye tudod, hogy a legjobbat akkor választanád, ha használt gépet vennél? Tudom, hogy leírtad, hogy mindenképp újat akarsz, de ha ennek csak annyi oka van, hogy ezt szeretnéd (azaz nem ingyenhitel, vagy számla miatt kell az új), gondold át még egyszer. Ezért a pénzért sokkal jobb gépet kaphatsz, mint egy teljesen fapados belépő gép.

Egyébként az alapján, hogy csak családi és kirándulós gépnek vennéd, én azt mondanám, hogy MILC-et vegyél (azaz, ha biztos vagy, hogy NX2000 vagy A-58), akkor a Samut. Ha nem vagy legalább egy kicsit megszállott, akkor sokszor maradna otthon Sony a mérete és a súlya miatt. Képminőségben nem hiszem, hogy sok különbséget látnál, és ha a Samsung fogásával nincs bajod, szerintem (!!!) gyakrabban és szívesebben használod majd.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21789) sideburns válasza Kija (#21783) üzenetére


sideburns
aktív tag

http://camerasize.com/compact/#458.104,443.51,ha,t
Nagy igazság, hogy az a gép készít jobb képeket, amelyik nálad van.
Szerintem a Samsungot könnyebben és gyakrabban viszed magaddal, mint a másikat.
Egyébként a 20-50mm obitól nem kell félni, kicsi és könnyű, képminőségben kellően jó, sőt jobb is mint a 18-55.
A képstabi hiányától nem kell félni, az videóban hátrány maximum. Ha embereket fotózol, úgyis kell a rövid záridő, akkor meg mindegy hogy van-e stabi.

(#21790) Kija válasza Byk01 (#21788) üzenetére


Kija
aktív tag

Igazából a ráfordítandó pénz ajándékutalvány, így csak új jöhet szóba és az sem minden üzletből!
Pontosan az általad leírtak miatt (méret, kezelhetőség és használati cél) miatt esett először a választásom a Samsung NX2000-re. Viszont közben a Sony is megtetszett. Csak a mérete és a súlya ami még visszatart a megvásárlásától. Talán a MILC jobban passzolna a felhasználási céljaimhoz...
Viszont a Sony biztosan jobb gép (az ára is több). Ami még elbizonytalanít, hogy a Samsung ezzel a 20-50 obival elegendő-e az általam fotózni kívánt témákhoz. Pl az nagyon dühítene, ha mondjuk egy kiránduláson nem tudnék egy épületet lefotózni, mert nem fér bele a képbe és nem tudok olyan távolra menni tőle, hogy beleférjen...

(#21791) Kija válasza sideburns (#21789) üzenetére


Kija
aktív tag

Még egy kérdés, ne nevessetek ki miatta, lehet hülyeség. A Samsungra bármilyen gyártmány, típusú külső vaku felrakható?

(#21792) schawo válasza Kija (#21791) üzenetére


schawo
titán

Alapvetően csak Samsung. Nem tudom, hogy van-e 3rd party gyártó, aki Samsungra is kínál rendszervakut.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21793) Byk01 válasza Kija (#21790) üzenetére


Byk01
senior tag

Az simán előfordulhat a 18-assal is, hogy nem fér bele egy épület a képbe.

Viszont ha el tudsz menni a Sony áráig, akkor nézelődhetsz kicsit fentebb is a MILC-ek között, nem kell ennél a Samsungnál leragadnod. Olympus, Sony, kicsivel többért Fuji is van ebben az árkategóriában, jóval az NX2000 tudása fölött, esetleg akár két objektívvel is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21794) ANDROID???


ANDROID???
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#21795) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A törpén van egy 600d 45ért nem olcsó az egy kicsit?

(#21796) Kija válasza Byk01 (#21793) üzenetére


Kija
aktív tag

Miben tud többet az NX2000-nél mondjuk egy Canon EOS M vagy egy Sony Alpha ILCE 5000 vagy egy Olympus E-PL5?
Csak hogy az árkülönbséghez képest a plusz szolgáltatásokat felmérhessem...

(#21797) jjeahh válasza Kija (#21796) üzenetére


jjeahh
nagyúr

eos m gondolom kb. mindenben rosszabb, sony nem tom, oly meg sztem mindenben jobb...obipark, af sebesség, építési minőség, vakuk, jpeg színek, és szenzorstabi is van benne..igaz nem az om-d féle 5 tengelyes, de a semminél jobb, sőt. dehát én már az elejétől szajkóztam oly-ékat, valamiért mégis kitartasz a samu mellett...e-pm2 szinte ugyanazt tudja, mint e-pl5, és tudtommal absz nem drága, mitöbb egyik legolcsóbb milc a piacon

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21798) jeni válasza ANDROID??? (#21795) üzenetére


jeni
félisten

Hol az a törpe?

(#21799) MrChris válasza ANDROID??? (#21795) üzenetére


MrChris
nagyúr

kb 2X annyiért szokott menni. Érdekes.

(#21800) sideburns válasza schawo (#21792) üzenetére


sideburns
aktív tag

Metz Mecablitz 44 van Samsungra is.
http://www.metz.de/en/flash-units/product-ranges/system-flash-units/mecablitz-44-af-1-digital/data-sheet.html

E-PM2 100k fölött van, NX2000 pedig kártyával, táskával 80k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.