Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) jjeahh válasza sideburns (#21800) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de melyikre? dslr meg milc samukon ugyanolyan a vakucsati? ha hosszú távra vesz valaki gépet 20k pluszért egy kiforrottabb rendszer megfontolandó, főleg, hogy nemrég még 130k-s nikon is emlegetve volt

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21802) ANDROID??? válasza MrChris (#21799) üzenetére


ANDROID???
addikt

Valami ott nem lehet kerek... Azt írja még garis 15 májusig.... Amennyiben tényleg garis addig és beviszed csak egy átvizsgálásra és egy tisztításra, akkor az nem garis tétel, így azért is jattolni kell, és ha ott kiderül, hogy (rejtett)hiba van akkor már úgy is tolhatom...

(#21803) sideburns válasza jjeahh (#21801) üzenetére


sideburns
aktív tag

NX-re, egész eddig NX-ekről volt szó.

(#21804) jeni válasza ANDROID??? (#21802) üzenetére


jeni
félisten

Megtaláltam melyik picuri oldalon van.

(#21805) jjeahh válasza sideburns (#21803) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez az, hogy itt ezt nem írja, de lehet csak én nem látom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21806) Kija válasza jjeahh (#21801) üzenetére


Kija
aktív tag

Sőt 150 ezres Sony Alpha SLT-A58 DSLR is (igaz 2 obival) és a szintén 150 ezres Olympus E-PL5 (szintén 2 obival) is szóba kerülhet.
Ahogy nézegettem az obik árait, ha ebből a kettőből kerül ki a győztes akkor inkább már a plusz obival veszem meg. Aztán ha mégsem azbaz obi jó nekem, akkor megpróbálom eladni és venni az árából olyat ami megfelel a céljaimnak.
Egyébként a két Olympus MILC között mi a különbség?

(#21807) jjeahh válasza Kija (#21806) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kihajtható kijelző és egy módválasztó tárcsa e-pl5 javára

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21808) MrChris válasza ANDROID??? (#21802) üzenetére


MrChris
nagyúr

eztetet nem értem. Ha garis, nem kőrözött akkor mi a baj? Ki kell próbálni, ha meg késöbb valami nem stimmel még mindig el lehet vinni gariztatni. Van olyan rejtett hiba amire nem vonatkozik a gari?
Az egy rejtett hiba, hogy aki nem a környékről való az nem megy el oda kipróbálni a gépet :D

(#21809) jeni


jeni
félisten

Canon 600D vaz melyik kategóriába sorolható? Pentax Nikon esetén melyik szinten lenne esetleg a Canon ál mivel azonos?

(#21810) ANDROID??? válasza jeni (#21809) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nikon d3200, Pentax K-500.

MrCrish: ez az, nem környékről való vagyok így lenne pár óra autózás miatta, vagy látatlanban a posta.
Azért ilyen gépet látatlanban még ennyiért sem veszek meg...

[ Szerkesztve ]

(#21811) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Nyugtassatok meg hogy a 600d-től képminőségben messze elmarad a pana fz72.

(#21812) jjeahh válasza ANDROID??? (#21811) üzenetére


jjeahh
nagyúr

megnyugodhatsz, elmarad

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21813) MrChris válasza ANDROID??? (#21811) üzenetére


MrChris
nagyúr

ne aggódj, a pana fz sokkal jobb. :D

(#21814) MrChris válasza ANDROID??? (#21810) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én úgy adtam el tavaj a pana gh2-t 150e-ért, hogy felhívott egy srác 200km-ről adjam meg a számlaszámom elküldi a pénzt és ha megjött postázzam. És így is lett! Ez kérem Magyarország, itt ilyet is lehet :D bár én fordítva ilyenbe soha nem mennék bele.

(#21815) Kija válasza jjeahh (#21807) üzenetére


Kija
aktív tag

Viszont nincs benne wifi.
Nekem mint kocafotós az is szempont...
Elmentem megtapogattam az Oly-t is. Jó a fogása, talán jobb mint a Samsungé, viszont nehezebb egy kicsit.

(#21816) rbalint88 válasza Kija (#21815) üzenetére


rbalint88
addikt

hiába, a fém az már csak ilyen, nehezebb, mint a műanyag :U

#budasidehighlife

(#21817) schawo válasza MrChris (#21814) üzenetére


schawo
titán

Én is csomószor vásároltam így, akár drága cuccokat is. Ki lehet szúrni a csalókat. Világít a hirdetésből és a telefonos beszélgetés során, ha valaki csaló.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21818) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!

Múlt héten kérdeztem kezdő dslr vásárlásával kapcsolatban, kicsit közben változott a véleményem, és szeretnék tanácsot kérni.

Általános hobbifotózásra kellene gép, táj/portré/éjszakai fotózás, stb. Olyan 150 körül mozog a keretem.

Első körben nikon d3100/3200/5100-at néztem most, a d7000 obival már nem fér bele, obival sem a keretbe. 18-105 kitobiban gondolkozom, és majd emellé szeretnék egy fix 50mm-eset.

Ezeken kívül pentax k30at néztem, de sajna nem tudom kipróbálni, mert Szombathelyen csak mediamarkt van, fotósbolt nincs.

De ha már mediamarkt tegnap ott ajánlották a sony a58-at, 18-55, és 55-200-as obival, 150k-ért.
Ezt eddig nem néztem, de tegnap utánaolvastam, főleg külföldi oldalakon találtam tesztet, de ott dicsérték mindenhol. Azt írták, hogy nem rendes tükör van bent, és digitális a keresője, meg műanyag a bajonettje, de képminőségben elég jó a konkurensekhez képest is. Másrészt kézbe fogva ez tetszett a legjobban, igen kényelmes nekem, meg nincs olyan 'divatgép' szaga, mint a többinek.

Tudnátok tanácsot adni, hogy a fentiek közül melyiket lenne érdemes megvenni, vagy tudnátok mást ajánlani?
Igazából minél több emberrel beszélek, annál jobban összezavarodom :D. De arra rájöttem, hogy p legy d3100al is lehet nagyon jó képeket csinálni, ha van érzéke hozzá az embernek.
Amúgy meg kompaktról váltok, amiben van teljes manuális mód, érdemes szerintetek ilyen kategóriára váltani? Mennyire lesz észrevehető a különbség a gépek között? Canon SX160-em van.

Előre is köszi!

(#21819) zgospel válasza badrian250 (#21818) üzenetére


zgospel
őstag

ezek között a gépek között akkor fogod leginkább észrevenni a képminőségbeli különbséget, hogyha jó minőségű objektíveket teszel fel rá. pl a d3100-ra is ha felraksz egy 50mm 1.4-et vagy egy 70-200mm f2.8-at akkor látványos lesz a képminőségbeli ugrás, de persze ezeknek az áruk is megvan.

ellenben ha ugyanazt a kitobit rakod egy d3100-ra meg egy d5100-ra akkor nem lesznek sokkal jobb minőségűek a képeid. túlnyomórészt a +szolgáltatások és jobb felépítés azok amik miatt egy d5100/d7000 jobb hogy a példádnál maradjunk.

az éjszakai képeknél is a kit-obival pikk-pakk eléred a d3100 és d5100 határait is (d3200-ét is) ellenben ha egy nagy fényerejű objektívet raksz fel ég és föld lesz a különbség amit tapasztalsz.

ha úgy gondolod hogy komolyabban is szeretnél a dologgal foglalkozni, akkor én a d5100-at venném, de amennyiben nem túlságosan akarsz belemélyedni, hanem csak szép képeket dobáljon ki a gép jpeg-ben akkor nem is biztos hogy dslr-re van szükséged. utóbbi esetben azonban bármelyik általad említett gép tökéletesen megfelel. a 18-105-ös objektív pedig egy kellemes zoom-átfogást ad amit nem nagyon kell majd cserélgetned.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#21820) badrian250 válasza zgospel (#21819) üzenetére


badrian250
tag

Szeretnék fotózással foglalkozni, mindenképp tükröset akarok, tavaly ilyenkor pont ebbe futottam bele, h vettem egy kompaktot, és gyorsan elértem a határát pedig full manuális mód is van. Persze iso 200 felett nagy a zaj, stb. Szal nem azért szeretnék dslrt, hogy autó módban vakuval jőjjem a 400mre lévő hegyet, mint a burzsuj turisták...

A nagy átfogás miatt akarom a 18-105-öt, amúgy egy nagy fényerós tele milyen árben mozog, amivel lehet szépen lőni a csillagokat? Amúgy az simán benne van, hogy veszek majd még obikat, de nem százezrekért.

A Sony dolgokhoz valaki hozzá tud szólni?

(#21821) rbalint88 válasza badrian250 (#21820) üzenetére


rbalint88
addikt

az eddigi hozzászólásaid alapján a fölösleges pénzköltést megelőzendő javasolnék még némi elméleti alapozást. ;)
ha pedig nem akarsz ténylegesen százezreket beleölni az obivásárlásba, akkor kár belefogni a rendszerépítésbe. az objektív nem olyan, mint a váz, hogy egy-két év alatt elavul, ezért az áruk is inkább az állapotuk és a valós képminőségük alapján mozog. szóval 70-200 f2,8 vagy akár fix gyújtótávolságú f2,8 obikat ne nagyon várj 100ezer alatt és akkor még nagyon az alját karcolgatjuk ennek a kategóriának. ami ugye a többmilliós objektívekig is elmehet, ez ebben a kategóriában teljesen normális.
egy 18-105 nem rossz választás kezdésnek, de nem kimagasló képminőségű obi, d7000-d7100 vázon már nem tudod kihasználni vele a váz képességeit, de ha egy d3200-ban ugyanaz a szenzor van, értelemszerűen azon sem.
Az új gépekben a tükör még a megszokás és vásárlói téveszmék miatt van leginkább benne, valós előnyt nem igazán jelent már.
150-ből nehéz megváltani a világot, főleg, ha új gép kellene. Milc vonal azért lehetne érdekes, mert régi manuális obik adapterezésével viszonylag olcsón megúszható a fényerős tele.

#budasidehighlife

(#21822) jjeahh válasza badrian250 (#21820) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem nem kompaktra gondolt, hanem milc-re. d5100-hoz annyit, hogy nemrég tárgyalták itt ki páran, hogy jóval sötétebb a keresője, mint a d3xxx gépekben lévő, érdemes lenne ennek utánnajárni :)
a sony-hoz: asszem ccs2929-nek van ilyen cucca, tapasztalatokról őt kérdezd :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21823) Morfi


Morfi
csendes tag

Sziasztok! Gépvásárlásban kérném a segítségeteket. Egy barátom szeretne gépet vásárolni, ő teljesen odavan a tükörreflexes gépekért mert egyszer látta hogy milyen szép képeket csinál. ( na ja, fényerős obival manuál beállításokkal :) ) Én is most kezdtem tanulgatni a fényképezést ezért fordulok inkább hozzátok ( én egy Pana LX7-et nyúzok, képességeimhez egyenlőre tökéletes ) Szóval nem költene obikra, a gépet valószínűleg csak automata módban használná és a keret 130.000 Ft lenne rá. Tudnátok ebben az árban valamit javasolni kit objektívvel, esetleg MILC is szóba jöhet.

(#21824) Kija


Kija
aktív tag

És még egy különbség az Olympus E-PL5 ISO200-al indul, a Samsung NX2000 ISO100-al.

(#21825) rbalint88 válasza Morfi (#21823) üzenetére


rbalint88
addikt

Oly e-pl5, vagy pana lx7. Ha nem akar egyaltalan obit venni, akkor lx7.

#budasidehighlife

(#21826) ANDROID??? válasza MrChris (#21814) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezzel én is így vagyok, mert ez M.o. :D

(#21827) han_lev


han_lev
senior tag

Az ajánlatok alapján nekem is az Oly E-pl5 tetszett meg.
Okok: stabilizátor a vázban nagyon jó
Széles választékú optika (igy talán olcsóbban taláhatsz később egy jó obit használtan rá bárhol)
Érzékelő lapka elég nagy
Elérhető ár.

Mondtátok még a sony-t vagy a panát
Nézegettem, de hasonló tudásban drágább talán mindegyik.
A sonyt abszoluth nem ismerem, nem tudom milyen az objektiv ellátottsága. Biztos kiváló minőségü cucc, de a későbbi szett kialakítása korlátozottabb és derágább.
A panát - ahogy olvastam - sokan szeretik. De az is drágább a hasonló kategóriában. Objktiveket meg hasonlókat tehetsz rá mint az Olyra. (Ha jól olvastam ki, akkor canonikon :) obikat is rá lehet pakolni közgyürüvel, csak bizonyos obiknál nem müködnek némely funkciók.

Kedves tudósabb társak, jól látom e a dolgikat igy szinte abszoluth gyakorlat nélküliként ( és gépnélküliként)

Most már csak az kérdés honnan vegyek egy jó használt oly epl5-öst egy (vagy 2 obival) egy fényerőss benti és egy kirándulós, tájfotós kinti. ( a telét meg a makrót később)
????

MI9 6/64

(#21828) rbalint88 válasza han_lev (#21827) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] vadiúj, kitből bontott gép.
benti fényerős obi: Pana 20/1,7 (70eFt körül), Oly 17/1,8 (110eFt körül), 17/2,8 (35-40eFt körül). Kirándulós, kinti obinak a 14-42 kitobi sokszor rövid lehet, így oda javaslom a telét, 35-40ezerért lehet kapni kitben bontott újat, igaz, nem valami fényerős darab, f4-5,6, átlag kit-tele szint, de a rajza jó. Lehet egyszerűbb lenne megvenni 150-ért a duplakitet és mellé venni egy 17/2,8-at első körben, 190-ből kijössz mindenképpen, de ha keresel valakit, akinek van olympus prémium klub kártyája, akkor a mintaboltban 15% kedvezménnyel veheted meg, ami azt jelenti, hogy kb 130-ért megvan a duplakit, ráadásul 2 helyett 3 év garival. m4/3 topikban előfordul pár ilyen ember ;)

#budasidehighlife

(#21829) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Nikon D90-et és vele egy 18-105 kitobit használok, amivel elégedett is vagyok. Egy dolgot kivéve. :F
Amikor megyünk kirándulni, kissé macerás az élet vele. Nagy és viszonylag nehéz. Ha az állványt is viszem, akkor pláne. :O

Elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha "megszabadulnék" szeretett masinámtól és egy milcet vennék az árából, (vagy minimális ráfizetéssel). Ez ügyben kérném a segítségetek. Mit ajánlanátok?

Jelenleg 95%-ban A, vagy S módban használom. Kirándulások alkalmával elsősorban épületeket, természetet fotózom, tehát a villámgyors fókusz nem létszükséglet, de azért nem szeretnék túl észrevehetőt visszalépni. Videó sem létszükség. Szeretem a 2 tárcsát, de lehet, hogy meg tudnék barátkozni 1-el is. Igazából a külalak nem igazán érdekel, anyira nem leszek szomorú, ha nem a kezemre formálták. A praktikus méret és súly kezd fontosabb lenni. Szeretném csak "behajítani" a hátizsákba. Nem probléma, ha objektívet kell cserélni. mert pl. az oly 14-42-je lehet kevés. Szeretem a keresőn keresztül nézni a világot, de ha nem túl nehéz pl egy közeli, repülő madarat lekapni a kijelzőt nézve, akkor állok elébe.

Tudom, nem egyszerű a kérdésem, de próbálok megoldást találni. Esetleg vegyek egy pár súlyzót és kezdjek edzeni? Mert más bajom nincs a D90-el... :F

(#21830) jjeahh válasza rgqjx (#21829) üzenetére


jjeahh
nagyúr

új: pana gm1, gf5, gf6, oly e-pm2, e-pl5, e-m10, e-m5
használt: oly e-m5, pana g3, pana g5
obi: olyra 14-150, panára 14-140, de fordítva is műkszik csak panán oly obival nem lesz stabod, és az igazán pici gépekre már túl nagyok ezek a zuumok...ha tényleg kis gépet akarsz, akkor érdemes elgondolkozni, mennyire van szükséged tele állásra, és megfontolni egy nagylátó fix-et is

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21831) Lassú Víz válasza rgqjx (#21829) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Közeli repülő madár lekapása, ajjaj. Nézz be a teddprobara.hu oldalra, ahonnan egy hétre kivihetsz egy Olympus MILC-et egy objektívvel tesztre. Lehet sorbanállós lesz, de egy E-M10-est érdemes kipróbálnod.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21832) Lassú Víz válasza rbalint88 (#21828) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kirándulás alkalmával akár a 14 lehet hosszú is, ha városi kirándulás és épületfotó is képbe jöhet. Nem feltétlen a tele fog hiányozni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21833) Morfi válasza rbalint88 (#21825) üzenetére


Morfi
csendes tag

Köszi! Megpróbálom az LX7-re rábeszélni de nem lesz könnyű meggyőzni ( ha egyszer egy nő a fejébe vesz valamit :D )

(#21834) Colonel993 válasza Lassú Víz (#21831) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nohát... mókás, hogy van ilyen.
Szerintem kapok én is az alkalmon és számon kérem rajtuk ezt a DSLR flémelést amit levágnak a weboldalukon :DDD
1 hét OM-D-E-M10 -el...
A bérlés valamilyen költséget vagy kauciót igényel? Mert nemigen volt ilyensfajta vagy bárminemű infó erről...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21835) Freddy76 válasza Colonel993 (#21834) üzenetére


Freddy76
addikt

"Mókás"? Szerintem inlább dícséretes... Mondják, hogy a gépeik kiválthatják a dslr-t. Süket duma? Vidd el a gépet ingyen egy hétre, próbáld ki, és dönts utána. Semmibe nem kerül. Kauciót persze kell letenni, de visszakapod az utolsó forintig, ha visszavitted a gépet.

Canikontaxék mikor csinálnak ilyet?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21836) Colonel993 válasza Freddy76 (#21835) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mókás... és élni is fogok vele
Kaució összegét esetleg tudod?

"Caniko..."<- jól összekutyultad... nem szorulnak rá erre :DDD

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21837) madgie válasza Colonel993 (#21836) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nem olyan bonyolult a további információ a honlapunkon linkre kattintatni, egyébként 40 ezer forint a kaució.

(#21838) Mr.Csizmás válasza Colonel993 (#21836) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem szorulnak rá, mert a hype viszi őket :D ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21839) schawo válasza Colonel993 (#21836) üzenetére


schawo
titán

Nem szorulunk rá, tehát "le vagy szarva", "nyasgem", "kabbe", "megszívtad" stb. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21840) Freddy76 válasza schawo (#21839) üzenetére


Freddy76
addikt

Jaja... Mint amikor nekem majdhogynem azt mondták, hogy a d7000 fókuszhibája nem hiba, hanem fícsör :DDD . Merthogy ez a technológia velejárója :N

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#21841) han_lev válasza rbalint88 (#21828) üzenetére


han_lev
senior tag

Azta, ezt ioyen gyorsan.. Köszi, megnézem.
És a többit is köszi.

MI9 6/64

(#21842) han_lev válasza rbalint88 (#21828) üzenetére


han_lev
senior tag

Néztem az Oly e-pm2 est is, és úgy tünik, hogy amivel kevesebbet tud az e-pl5 nél anélkül megvayok.
Ugyhogy ha olyat is lát valki használt eladót megköszönöm ha jelez.

MI9 6/64

(#21843) erzol válasza han_lev (#21842) üzenetére


erzol
őstag

Nekem már szinte nélkülözhetetlenül bevált a dönthető kijelző + 2 programozható gomb a pm2-höz képest. Nehezen válnék meg tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#21844) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv!
A hozzáértéktől kérdezném, mint alkalmi fotós (általában AUTO állásban fotózom :DDD ), Nikon D40 gépemet cserélném valami modernebb Full HD videó rögzítésére képes (elsősorban Nikon vagy Canon) gépre. Úgy gondolom az ember nem sűrűn cserélgeti a gépeket, így egy olyat szeretnék venni ami legalább ennyi ideig kielégíti az igényeim mint a D40 (mostanra érzem úgy,hogy lehetne jobb képeket lőni azért Auto-ban is). Tehát egy minőségibb érzékelő lenne szükséges de nem professzionálisra. Nagyon köszönöm előre is az ajánlásokat (összeghatárt nem írok, mindenre nyitott vagyok, nem spórolósra akarom venni a figurát, több évre tervezek vele).

[ Szerkesztve ]

(#21845) jjeahh válasza petike2014 (#21844) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nikon és canon dslr-eknek pont az auto mód, jpeg nem az erősségük :( magyarán hiába jó a szenzor, automatán, jpegben úgyis viszonylag tré képeket fognak lőni sztem. persze igény kérdése is, de én amikor megláttam mit művel mondjuk egy hiper szuper d7000 jpg-ben, engem sokkolt :DDD a másik dolog meg az, hogy fölösleges is egy ilyen gép célozz-lőj szintű felhasználásra, ezeket ennél azért többre szánták :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21846) jeni válasza petike2014 (#21844) üzenetére


jeni
félisten

Ha nem szeretnél sokat költeni(viszonylag) akkor az M4/3 rendszerű Olympus EPL.5 vagy a Panasonic G4-G5-G6 MILC közt keressél.
Panasonic GX1 se rossz váz. A kettő márkánál az a jó,hogy mindkét OBI feltehető rá. Az Oly előnye a vázba épített stabilizátor. Panasonic az obiba építi be a stabit.
Feltéve ha ragaszkodsz a VIDEO módhoz.

Mindkettőhöz kaphatóak minőségi fényerős obik,igaz akkor mélyebb zsebre nyúlós a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#21847) schawo válasza petike2014 (#21844) üzenetére


schawo
titán

Nikonhoz vannak objektívek? Mert akkor abban érdemes gondolkodni. Ha csak kitobi, akkor meg miért nem inkább valamilyen jobb kompakt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21848) petike2014 válasza schawo (#21847) üzenetére


petike2014
aktív tag

Nincs, kitobi van csak, alkalmi fotós vagyok mint írtam, de akkor szeretem a jobb minőséget, ezért is vettem régebben. Mik mostanában a jobb kompaktok? DSLR-t nem tudom érdemes e cserélni kompaktra...

(#21849) jjeahh válasza petike2014 (#21848) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jobb képminőséget egy csúcskompakt sem biztos, hogy hoz, max ugyanazt, szal arra nem tom érdemes lenne-e váltanod...ellenben egy sony szenzoros olympus, vagy fuji valszeg messze túlszárnyalja a nikonod magas iso-n, dinamikában, jpegben, mindenben, akár kitobival is sztem.. de ezek a cuccok egy teljesen más kategória, érdemes megtapogatni őket vásárlás előtt :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21850) petike2014 válasza jjeahh (#21849) üzenetére


petike2014
aktív tag

Megnéztem 2-3 tesztet ez E-PL5-ről, nagyon tetszik, körbenézek lehet-e valahol kapni itt a környéken, esetleg megfogdosni,próbálni..., eddig nyerőnek tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.