Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) Mr.Csizmás válasza Vyndree (#21492) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kitobi 15-25k, kit tele ~40-60ezer. ezen mi drága? najó a fuji tényleg drágább.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21502) Vyndree válasza jjeahh (#21497) üzenetére


Vyndree
őstag

Azért a NEX-3N jóval gyengébb pixelszám, videó 720p, érzékenység stb., rossz ellenfél.

(#21503) Vyndree válasza jjeahh (#21497) üzenetére


Vyndree
őstag

Pana G3-ast hol lehet 80eFt alatt megvenni? Még 100 alatt sem láttam.

(#21504) .: JuSzT :. válasza Vyndree (#21503) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Használtan 40. hozzá egy új kitobi 20. És ez egy kurvajó szett.

[ Szerkesztve ]

(#21505) Vyndree válasza Mr.Csizmás (#21501) üzenetére


Vyndree
őstag

A200-hoz a kit+tele obi megvan 25-ből, MILC-hez meg 70-80 alatt már szerencsés vagy. Másnak lehet nem, de nekem jelentős.

(#21506) Vyndree válasza .: JuSzT :. (#21504) üzenetére


Vyndree
őstag

Használtan tényleg annyi.

(#21507) madgie válasza Vyndree (#21505) üzenetére


madgie
titán

Az a 15 ezres 70-300 tele rettentő minőségi cucc lehet...

[ Szerkesztve ]

(#21508) .: JuSzT :. válasza Vyndree (#21506) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

És a kit + tele nálam konkrétan most 55.000 ft, 0 expo, új. Mégsem 80.

(#21509) Vyndree válasza madgie (#21507) üzenetére


Vyndree
őstag

(#21510) Vyndree


Vyndree
őstag

Kanyarodjunk vissza, mert onnan indult az egész, hogy "szeretnék belevetődni ebbe az egész DSLR-es akármizébe". Szeretne 80eFt alatt egy komplett DSLR szettet, ha a MILC olcsóbb akkor esetleg azt.
A használt G3 egyébként jó választás (bár ez sem tükrös) a NEX3N-hez képest klasszisokkal, ha tényleg kijön ennyiből.

(#21511) .: JuSzT :. válasza Vyndree (#21510) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha épp van használt eladó, az mindenképpen jó vétel. Pont ezért ritka, mert szeretik az emberek.

(#21512) madgie válasza Vyndree (#21509) üzenetére


madgie
titán

Isten ments, hogy flémeljek, de engem anno a Minolta 28-135 sem nyűgözött le (és még akkpr finoman fogalmazok), pedig azt mindenütt legendás klasszikusnak írják.

(#21513) Mr.Csizmás válasza Vyndree (#21509) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

végülis teljesen racionális egy kezdőnek egy kuplungos, téglanehéz, sötét telezoom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21514) jjeahh válasza Vyndree (#21502) üzenetére


jjeahh
nagyúr

20mpix vs 16mpix, ritka akit ez érdekel gondolom, magas ison hozza ugyanazt, ha nem jobb, videó meg nem 720p, hanem fullhd...az egyetlen amiben jobb az a3000, az a fogás

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21515) Stauffenberg válasza jjeahh (#21493) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1 szavazat úgy általában véve a Panasonic G-sorozat mellé ha az ember DSLR és MILC között toporog. Tökéletes egyvelege a két kategóriának, meg lehet rendesen markolni, de mégis egészen kompakt és könnyű a gép (hát még az objektívek), van egy jó minőségű EVF, fókuszban is viszonylag erősek.

(#21516) MokkaCicc


MokkaCicc
csendes tag

Sziasztok, megnéztem a két gépet, amit ajánlottatok, valamint egyéb kollégám, aki már egy jó ideje fotóz, is rájuk pillantott. A G3-al nem volt sok baja (nekem föleg nem!), viszont elkezdett sikítozni annak láttán, hogy a keresö is kijelzös.
Ekkora nagy baj lenne ez? A Sony A200-ban azt kritizálta, hogy a Sony saját memória stick-jét eszi meg csak, valamint a kis ISO érzékenységet. Igaz, ezek mind nem sokat mondanak nekem, de valamennyire megértettem a kritikáját.

Nikon D90-et említette a kollégám is (it is valaki), de használtan sehol se találtam.

Molten gépeket szoktatok még ajánlani?

(#21517) Vyndree válasza jjeahh (#21514) üzenetére


Vyndree
őstag

Ez zavart meg: érzékelőlapka pixelszáma 14,6 Megapixel de igazad van, teljesen mindegy. A kereső is nagyon jó ám napsütésben. Viszont ezt nem vágod zsebre, vagy a nyakad húzza, vagy rakhatod állandóan a táskába.
Biztos olvastad, nemrég volt egy érdeklődő aki a magyar menüt +10eFt-ra értékelte, eszerint választott. Nehéz kiszámítani kit mi érdekel. :)

(#21518) .: JuSzT :. válasza MokkaCicc (#21516) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Egyáltalán nem baj. Főleg ha azt nézzük, hogy a 2 váz végeredményében nincs akkor különbség. De a G3 feleannyiba kerül, és súlyban is sokkal kisebb, emellett a hajtogatható LCD mindent visz. Azzal élmény fotózni úgy hogy az alany nem is tudja hogy fotózod. Főleg akkor jó ez, amikor gyereket szeretnél fotózni, így sokkal természetesebb képeket tudsz készíteni, mintha pózolna a poronty. Szerintem...

(#21519) .: JuSzT :. válasza Vyndree (#21517) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akinek a nyakát húzza bármelyik MILC, az sportoljon fotózás helyett.

szerk: azt hittem a NEX3 ról, mert arra volt a link

[ Szerkesztve ]

(#21520) Vyndree válasza MokkaCicc (#21516) üzenetére


Vyndree
őstag

A G3-as nem DSLR, ezáltal nem az obin látod a világot ahogy a tükrösöknél.
Sony A230-as ami DSLR, ugyanannyiba kerül mint a 200-as és SD-t is eszik ha ez a gond.
A D90 jó gép (volt valamikor), se videó, se stabilizátor (a Sonyban van) és kb 7 éves fejlesztés.
Itt van egy használtan.
Két hete adtam el az A230-asom, kit obival 4800 expóval 2011-es évjárat, 8GB Kingston SDHC memóriával, minden gyári tartozékkal dobozában 45-ért.

(#21521) Vyndree válasza .: JuSzT :. (#21519) üzenetére


Vyndree
őstag

ILCE-ről volt szó.

(#21522) jjeahh válasza Vyndree (#21517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, de ez nex-3, és én nex-3n-ről beszéltem :)

(#21516) MokkaCicc: egy jó elektronikus keresőnek több előnye van mint hátránya, de persze ízlés kérdése is ;)
a d90 nagyon baró gép, dslr-t én pl. az alatt nem vennék, csak nem tudom lehet-e kitben 80 alatt kapni

(#21520) Vyndree: nekem picit soknak tűnik a 37 000 expó, bár meg kell nézni milyen állapotban van :) g3 vázat pár napja 45k-ért láttam kb. 300 expóval ebayen

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21523) Lassú Víz válasza MokkaCicc (#21516) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy jó EVF-nek kevés hátrány mellett sok előnye van. Ki kell próbálni, nekem bejött és nem hiányzik az optikai kereső.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#21524) Vyndree válasza jjeahh (#21522) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha nekem kéne nem venném számításba a D90-et. G3 vagy Nex-5 váz + 18-55 objektív között vacillálnék.

(#21525) MokkaCicc


MokkaCicc
csendes tag

Canon EOS 500D-vel kapcsolatban valamilyen vélemény? Találtam egy kitet 80e-ért itten: http://hardverapro.hu/apro/elado_canon_eos_500d_1

(#21526) Stauffenberg válasza MokkaCicc (#21516) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az emberek általában azért rettegnek az EVF-től, mert egyszer régen volt egy olcsó fika gépük amin utálták, mert alacsony felbontású, lassú, szaggat meg amúgy is túl pici. Szó se róla, ezek a keresők tényleg ótvarok voltak amiket vasvillával sem érdemes megpiszkálni.

Csak azóta, hogy ez a közvélekedés kialakult már lassan egy évtized eltelt és a technológia fejlődik. Manapság, már sokkal jobb EVF-ek vannak a piacon.

Javaslom kémlelj bele egy ilyenbe és meglátod tetszik-e.

(#21527) Vyndree válasza MokkaCicc (#21525) üzenetére


Vyndree
őstag

Az én gagyi EVF-emen (α3000) van 0,2 millió, míg a G3-ason ennek több mint 7x-ese (1,44 millió!). Ez utóbbin azon az egy négyzetcentiméteren nem látsz pixelt, csak gyönyörű képet! Arról nem is beszélve hogy a G3 EVF-je olyan képet mutat amilyen az eredmény lesz. A DSLR-nél ez nem így van, az csak egy "távcső" hisz a tülrön keresztül az obin kukucskálsz, ott a végeredményt nem látod, csak majd ha visszanézed.

(#21528) MokkaCicc


MokkaCicc
csendes tag

Kedves kollegák, Panasonic G5 kitet (14-42mm objektívvel) találtam 80e-ért, érdemes ennyiért lecsapni rá?

[ Szerkesztve ]

(#21529) .: JuSzT :. válasza MokkaCicc (#21528) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az is jó gép, jó tulajdonságokkal. Szerintem csalódni nem nagyon fogsz benne.
Ára is reális, jó.

(#21530) rbalint88 válasza MokkaCicc (#21528) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen.

(#21531) Byk01 válasza Vyndree (#21520) üzenetére


Byk01
senior tag

A D90 jó gép (volt valamikor), se videó, se stabilizátor (a Sonyban van) és kb 7 éves fejlesztés.

A D90 még ma is jó gép, sokan az elődeivel is elégedetten fotóznak. Sok kezelőszerv van rajta, jóformán csak azért kell a menübe menni, hogy megnézd, mennyire bírja még az akku. Videó is van benne (ellentétben az általad ajánlgatott A200-zal és A230-cal), mivel ez volt az első videózásra képes DSLR. Nem full HD, és még elég fapados, de a fenti Sonykénál több.
A Nikon valóban az objektívekbe építi a stabilizátort, így az olcsó objektívekkel nem lesz stabilizált a kép, viszont, a stabis objektívekkel a keresőkép is stabilizált lesz, ami a tele tartományban jól jön (ráadásul ott hatékonyabb is, mint a Sony féle szenzoros stabilizátor).
Magas ISO-n szerintem van némi előnye a D90-nek a Sonyhoz képest, és hát egy haladó vázat ne hasonlítsunk egy belépőhöz.

A Panához nem szólok hozzá. Leginkább azért, mert más kategória, és itt a DSLR vs. MILC előnyöket-hátrányokat (méret, tömeg, felhasználási terület, AF rendszer) kellene mérlegelni elsősorban.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21532) jeni válasza MokkaCicc (#21528) üzenetére


jeni
félisten

Olympus E-PL3 KIT zsír újként 3 év garival a mintaboltban 73000 Ft körüli áron van Oly tagságival.
és itt

(#21533) .: JuSzT :. válasza jeni (#21532) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Teljesen más a pl3, mint a g3, g5. Régebbi 12mpixeles szenzor. Nincs érintőkijelző, nincs EVF, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#21534) jeni válasza .: JuSzT :. (#21533) üzenetére


jeni
félisten

legalább vadi új és olcsóbb :U

(#21535) .: JuSzT :. válasza jeni (#21534) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A g3 szettet 60 ért mondtuk, a G5 szettet 80ért találta. Mindkettő olcsóbb.
Ilyen megközelítéssel vehetne egy 20.000 forintos kompaktot is. vadi új, és olcsóbb.
:U

[ Szerkesztve ]

(#21536) jeni


jeni
félisten

friss lista

A Samsung NX-300 APS-C format kategóriájában nagyon szép helyen áll.

[ Szerkesztve ]

(#21537) Sefter válasza jeni (#21536) üzenetére


Sefter
veterán

Ez erősen fizetett szagú, már ami a dslr részt illeti.. :B

Más:
A pana és oly objektívek kompatibilisek, mivel mindkettő m4/3..jól értem?

Psn ID: sefter_hun

(#21538) Mr.Csizmás válasza jeni (#21536) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a korrupció tajgetosza ez a lista. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21539) rbalint88 válasza Sefter (#21537) üzenetére


rbalint88
addikt

Teljesen jól érted :) mi a kiszemelt gép és obi?

(#21540) Sefter válasza rbalint88 (#21539) üzenetére


Sefter
veterán

Pana g6 váz + 14-42 egyenlőre, csak későbbre tervezek valami telét ~300mm körül (ezért nézem melyikhez mi elérhető)

Psn ID: sefter_hun

(#21541) rbalint88 válasza Sefter (#21540) üzenetére


rbalint88
addikt

G6-hoz Pana tele jár, mert csak úgy lesz stabi. Olyból 17/1,8 és 45/1,8 lehet érdekes, illetve 60/2,8 makró, ha komolyan makrózol.

(#21542) kribe válasza jeni (#21536) üzenetére


kribe
őstag

Én eddig nem bántam meg hogy NX300-at vettem. Tanulógépnek, illetve későbbi DSLR-em mellé másodgépnek, "páromnakkölcsönadhatógépnek" szántam. Akinek nálam több tapasztalata van biztosan talál hibát a képminőségében, de nekem az eddigi kompaktjaimhoz képest álleejtősen kiváló.

PL5 volt a másik kiszemelt és az NX300 egy 30e-s leárazással verte meg végül.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#21543) schawo válasza kribe (#21542) üzenetére


schawo
titán

Jó választás volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21544) Fujis2950 válasza kribe (#21542) üzenetére


Fujis2950
tag

hol vetted és mennyiért?

(#21545) kribe válasza Fujis2950 (#21544) üzenetére


kribe
őstag

Innét, és 118-ért. Most valamiért 210-en van, de úgy emlékszem hogy ez a túlárazott gép akkor is a készletükben volt, és mellette volt az olcsó is. Az viszont most már nincs a listában. :(

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#21546) sideburns válasza Fujis2950 (#21544) üzenetére


sideburns
aktív tag

Samsung NX300 T-Mobile webshopban 135k, ajánlott vétel, máshol 150k körül szokott lenni.
http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&langId=-11&productId=578574

(#21547) k1csi válasza jeni (#21536) üzenetére


k1csi
senior tag

Fogalmam sincs, hogy a Samsung hol áll, de hogy ez a lista sz@rt sem ér az hótziher. Mintha random lennének felhányva rá a dolgok.
Pl. APS-C SLR lista dobogós helyén a 60D és valahol a lista közepén a 7D. Lényegében ugyanaz a szenzor van bennük, de kezelhetőségben/gyorsaságban a 7D agyonveri a 60D-t (amit még az 50D-hez képest butítottak szenzort leszámítva)...
Vagy a kereső nélküli mFT rendszerkamerák első helyén az E-P3, közvetlen utána az E-P5 :F Az az E-P5 aminek jobb szenzora van, jobb szenzorstabija és jobban kezelhető :F :F :F
Bár nem vagyok annyira oda a Pentax K-500-ért mint itt többen, de az hogy a Canon 100D-vel meg az 1100D-vel tették egy kategóriába szintén több mint érdekes (és persze nem meglepően első lett azon a listán vagy inkább úgy mondanám minden más vázat agyonver azon a listán).

Hogy ne legyek off topik az obikat inkább nem is említem...

Az ilyen dezinformációs oldalakat kár ide tenni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21548) schawo válasza k1csi (#21547) üzenetére


schawo
titán

Ez a lista egy tipikus, agyatlan német tesztújság listája. Úgy készült, hogy megjelenéskor adtak a terméknek egy pontszám értéket, majd kiadáskor az egészet összegezték. Eleve vicces, hogy egyetlen számértékkel próbálják leírni a készülék minőségi jellemzőit, de ez a gyagya (bocs, ha valakit megsértettem) németeknél elvárás. Azonban a legviccesebb, hogy utána nem törődtek azzal, hogy a termék felett eljárt az idő, és a kiadás pillanatában már nem lehetnek igazak a megjelenéskor adott pontszámok, egyszerűen egy listába rendezték az egészet: nesze, hülye, ittva'.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21549) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Valakinek ötlete, hogy a Canon 600D hol szerezhető be újban 135 alatt (obival)?
Nem tartom jó árnak a 27E Expo, obival 110-et, pláne nem obi nélkül, mert obi nélkül 115-ért már lehet kapni újban is... A Pentax k500-at egyszerűen eddig még nem tudtam megnézni, a Nikon d3200-től jobb a fogása a Canon 600d-nek, legalábbis nekem jobban kézre jön sokkal...

(#21550) A Zéé válasza ANDROID??? (#21549) üzenetére


A Zéé
addikt

hát árgépet elnézve, sehol. Amúgy is már csak ilyen utolsó darabok lehetnek mindenhol, tekintve, hogy már 2 frissítése is kijött.

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.