Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) .: JuSzT :. válasza madgie (#21700) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak kár hogy nagyon rövid a vége ennek az obinak.

(#21702) madgie válasza .: JuSzT :. (#21701) üzenetére


madgie
titán

Objektív oldalról vannak fene jó húzásai a Samsungnak (ez a brutál fényerős alapkit, vagy a 2D/3D 45/1.8), de a gépei, érzékelői, kész képek színei sose tetszettek igazán.

(#21703) Stauffenberg válasza Vyndree (#21691) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ilyet csak az mond aki nem látott még kitobjektívben nagyon fasza képstabilizátort.

A Fujifilm XC 16-50mm simán hoz 2,5 fényértéknyi előnyt még az 50mm végen is, ami nagyon nem számít rossz eredménynek. Mondjuk mellé képminőségben (élesség, vignettálás, CA) is messze a kitobjektívek fölött van, csak a fényerő átlagos.

Szerk: Látom amúgy, hogy csak a Samsung üvegéről beszélsz, de ettől még igaz. Kell a képstabilizátor, mert fényerőben ezek az objektívek nudlik.

[ Szerkesztve ]

(#21704) sideburns válasza madgie (#21700) üzenetére


sideburns
aktív tag

Sajnos 100%, hogy elírták a leírásban, a Samsung 16-50mm f2-2.8 obi egy 1200 eurós, több mint fél kilós pro cucc. Nem hinném, hogy kitben adnák a belépőkategóriában. A képen látható 3.5-5.6 powerzoomot adják az NX3000-hez.
+1 szavazat az NX2000-re

A mikroszkópgyártósok meg örülnek, hogy lehet egy jóízűt Samsungozni. Majd akkor szóljatok, ha lehet kapni ekv. 50mm-es obit 60ezer körül, ha már a bővíthetőség szóba került. ;]
(És akkor bevállalom azt is, hogy kuncsorgok klubkártyáért meg táskaboltot nyitok, trololo.)

(#21705) emzeperix


emzeperix
tag

Tuti, hogy nem az f2-2.8-at adják hozzá, az magában 1300 euró...

(#21706) Mr.Csizmás válasza sideburns (#21704) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+1

mediamarkt mindig "véletlenül" elírja az ilyet, tavaly asszem az 50-200 kit telével együtt volt 80k-nak hirdetve, persze tévedés joga fenntartva....kétszínű piros cserépedény-manufaktúra banda.... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21707) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Kezdésnek egy Nikon D3200 - 18-105 DX VR kit helyén van? Makró fotózás is érdekelne, ha eljátszottam az alap objektívvel, akkor jöhet egy makró is. Nikont ajánlották többen is, utánaolvastam, jó vételnek tartom, viszont szeretném ha vitába keverednétek, milyen gépet vennétek kezdőként? :)

(#21708) jeni válasza Mr.Csizmás (#21706) üzenetére


jeni
félisten

Amennyiben megrendelik neten keresztül a terméket, elvileg kötelesek a hirdetés tartalmával megegyező árut leszállítaniuk ! Rosszabb esetben közlik,hogy elfogyott.

(#21709) andris1602 válasza LW (#21707) üzenetére


andris1602
aktív tag

Jó lenne tudni mennyi a kereted és hogy mindenképpen újat szeretnél e. ;)

(#21710) LW válasza andris1602 (#21709) üzenetére


LW
őstag

Szia!

Ár 120-200e forint és az új fele húzok, de garanciális használt is szóbajöhet.

(#21711) schawo válasza madgie (#21700) üzenetére


schawo
titán

PWZ kit, a 3,5-5,6-tal kapod. Rossz a spec lista.

(#21704) sideburns
20/1,7 60 körül szokott menni. Egyszer ki kell próbálni ezt a látószöget az 50-nel szemben, imádni fogod. Az enyémet Hoya UV szűrővel, napellenzővel együtt vettem 60ért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21712) Mr.Csizmás válasza jeni (#21708) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

2 :) ilyenkor mindig gyorsabban elfogy a készlet (akár vasárnap délután is), mint ahogy kiszállítanák. persze raktáron van valami, de arra keresztet vethetsz, hogy egy morzsányit is kapsz belőle. nemhiába írtam a cserépedény-manufaktúrát, párszor már láttam ilyet itt fotógéppel mm-ben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21713) andris1602 válasza LW (#21710) üzenetére


andris1602
aktív tag

Ennyiért errefelé sűrűn szokták ajánlani a D5100at, 18-105ös obivan (3 év garival) még belefér a keretedbe, ezekből szoktak lenni itt aprón is garis darabok, jó áron :)

Én egy Pentax K-50et használok, ezen a vonalon a K500 és K30 gépeket is szokták még ajánlani (a K500 jobb kezelőfelülettel és fényesebb/nagyobb keresővel bír a D3200hoz képest és kb egy árban vannak, a K30/K50 még időjárásálló is, de abból csak a 18-55ös obival jön ki 200ból)

Sajnos a Canon gépekről nem tudok nyilatkozni.

Ha megteheted, menj el olyan helyre (fotoplus bemutatóterem, esetleg mediamarkt), ahol mindenféle márka gépe ki van állítba, meg kell őket fogdosni, mielőtt döntesz. Nekem nagy a kezem, a D3200/D5100-nak meg kicsi a markolata.

A makró objektívek elég drágák, de van egy csomó más megoldás, ennek utána tudsz olvasni az objektíves topikban.

[ Szerkesztve ]

(#21714) Colonel993


Colonel993
senior tag

A D3200-nak nagyon szép fényes keresője van, kb van olyan fényes mint Pentaxéknál...
D5100-200-300 olyan mint egy sötét luk... számomra használhatattlan.
D3200 valódi gyengesége az a puritán alapszint ALATTI funkciók mennyisége és milyensége (pl BTK auto.exp. egyáltalán nincs, 3-4kép/mp -es sorozat ami már 2008-ban is kevés volt, stb...)
De egy remek gép amit a júzer gyakorlattal tud pótolni minden funkciójában.

Talán bánom is, hogy korábban nem ehhez a géphez nyúltam inkább :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21715) Stauffenberg válasza Colonel993 (#21714) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ezt honnan veszed:

Nikon D3200 - 95% képfedés, 0.78x nagyítás
Nikon D5100 - 95% képfedés, 0.78x nagyítás
Nikon D5200 - 95% képfedés, 0.78x nagyítás
Nikon D5300 - 95% képfedés, 0.78x nagyítás

Pentax K-500 - 100% képfedés, 0.91x nagyítás

A Pentaxok keresője SOKKAL nagyobb és fényesebb, mint ezeknek a belépő Nikonoknak. Nem csak a számok szerint, hanem érzésre is. Az általam rendszeresen használt D7000 keresője van a K-500-hoz legközelebb (100% képfedés és 0,95x nagyítás), alatta mindegyik belépő Nikonban a fent leírt fos kereső van.

(#21716) A Zéé válasza Stauffenberg (#21715) üzenetére


A Zéé
addikt

az olvtárs (elvakult Pentaxosként) szarkasztikus próbált lenni, csak Te félreértetted :)

Just a simple Lineman...

(#21717) Colonel993 válasza Stauffenberg (#21715) üzenetére


Colonel993
senior tag

Kolléga félretetszik érteni...

Tudjuk jól, hogy a Pentax mindenben odapirít a többi gyártó hasonszűrő árban elhelyezkedő gépeinek.

Ellenben aki trendi szeretne lenni meg a világ vezető fotós szabványainak megakar felelni (Pl.: bérelj Pentaxra lencsét az Olimpia alatt :) ) annak induló alapnak ugyebár ezen gépek jutnak.

Nos, ha választhatnék D5100 és D3200 között... akkor (K30-ast vennék) sokkal inkább hajlanék a D3200 felé, mert annak látok is valamit a keresőjében, D5100 -éban semmit... vagy ha verőfényes tűzőnapban fotózok legfeljebb...
(Nem rossz a szemem, szimplán hozzászoktam a jóhoz :) )
Ellenben a D5100-hoz képest a D3200 csak azt a 24Mpixelt tudja felmutatni, minden másban FAÉK.

Ez lett volna a lényeg.. amúgy meg D7100 volna az álom gép, K30/K3 ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21718) Stauffenberg válasza A Zéé (#21716) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valamit rosszul csinált, mert nem jött át. :)

(#21717) Colonel993: Mitől látsz többet a D3200 keresőjében, mint a D5100-ban? Tök ugyan az. Mindkettőbe néztem már bele, de lehet az volt a baj, hogy nem egyszerre, egymás mellett, akkor biztos feltűnt volna a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

(#21719) schawo válasza Stauffenberg (#21718) üzenetére


schawo
titán

Nekem D3000-m volt, de mikor legutóbb belenéztem egy 5100-ba, azt hittem valami van az optikán, olyan sötét volt a kereső. Nem a kép mérete vagy fedettsége más, hanem a szembe eljutó fény mennyisége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21720) A Zéé válasza Stauffenberg (#21718) üzenetére


A Zéé
addikt

most kicsit elbizonytalanodtam, és lehet, hogy én értettem félre :)

(#21717) Colonel993
Ha a D5200-300-at fotós boltban lesegetted, és nem volt bekapcsolva, akkor tényleg sötétebb ám az a kereső, mint a D3x00 szériáknál. És ez azért van, mert a fókuszpont visszajelzések meg a segédrácsok egy lcd szerű, félvezető rétegen vannak, nem a mattüvegen. és az csak akkor teljesen átlátszó, ha be van kapcsolva a gép, ha nincs, akkor sötétebb.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#21721) schawo válasza A Zéé (#21720) üzenetére


schawo
titán

Én bekapcsolt állapotra gondolok. Megkértek, hogy csináljak egy képet, de egyszerűen nem láttam a témát.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21722) Colonel993 válasza Stauffenberg (#21718) üzenetére


Colonel993
senior tag

Tényleg sötétebb, jóval sötétebb a keresője... és épp ez a gebasz, mert egész jó gép/széria lehetne.
A lefedettség mennyisége még nem olyan vészes... nagyítás annál inkább (kereső kép szem előtt lévő mérete)
Megtudtam volna szokni, de legalább D3200 szintű LÁTHATÓ fényerőn.

A Zéé; Akárhova kapcsolgatod... SÖTÉT... NAGYON SÖTÉT.
Sötétebb mint a D3200
Ha nem így volna, akkor nem Pentax felé nyúltam volna filmes után...
Pedig én próbáltam magamra erőltetni a Nikonékat, de a használható gépeik 300e HUF után indulnak a jelenlegi piacon.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21723) LW


LW
őstag

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat. Ha jól értem, akkor a Nikon belépő szériája erősen kompromisszumos? Legalábbis a Pentax hasonló árú gépeihez képest.

Inkább ajánlott a Pentax K-500?

(#21724) Colonel993 válasza LW (#21723) üzenetére


Colonel993
senior tag

Inkább ajánlott egy K30...
árban 15-20e HUF a különbség.
Ellenben a Fókusz visszajelzés és az időjárás/hülyeállóság erősen előnyös.

Pentaxhoz viszonyítva a "mit kapsz mennyiért" alapon minden más kompromisszumos.
Nikonék lehet drágák, de ha keresel valamit a gépedhez (obi, tt-l vaku, akármi) akkor hamarabb lesz CANIKON-ra mint Pentaxra.
Persze a ThirdParty gyártók obi kínálatában már bővelkednek a Pentax üvegek is, nem olyan rossz a helyzet mint régebben...
Sőőőt vakuból is van mihez nyúlni (meg a YongNou mindenre jó vétel)
De akkor is vannak megkötések.

Pentaxra viszont felcsattinthatsz instant 40-50 évre visszamenőleg minden Pentax objektívet ami K/PK bajonettes.. és M42/M39 szabván is csak egy adapter híján Pentax kompatibilis :)

Tehát oda - vissza van minden érv... az igényeid döntenek, nincs "LEGJOBB"
Nekem pl a keresőkép és az időjárás állóság illetve a sorozat sebessége volt a fő meghatározó.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#21725) A Zéé válasza LW (#21723) üzenetére


A Zéé
addikt

váz tudásban, szolgáltatásban többet ad a Pentax, mint a belépő Nikonok, vagy Canonok. De a képlet nem ilyen egyszerű sajnos. Érdemes az objektív kínálatot is átnézni, hogy mi lehet szimpatikus onnan. Ha nem akarsz a kitobi+olcsótele tartományból sose kilépni, akkor jobb a Pentax a jobb váz miatt. Ha régebbi manuális obikkal, szeretnél próbálkozni akkor is.
Nikonnál szerintem nagy plusz a 35/1.8 egy belépő vázzal (nagyobbakon előfordul gond vele), meg a 18-105 VR kitobi azért az árért, amiért adják.
Canonnál nagy plusz lett az új kitobi sor, 10-18, 18-55, 55-250 IS STM-ek egész jók, és olcsóak is, bár nem fényerősek.

Ami hátránya a Pentaxnak, hogy Yongnuoék, és a többi olcsóbb kínai kacat gyártó nem nagyon gyártanak hozzá pl olcsó ttl vakut, meg ilyen-olyan kiegészítő vackokat, ha esetleg olyanokat szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#21726) andris1602 válasza LW (#21723) üzenetére


andris1602
aktív tag

Nos én is ezen a fórumon kaptam a fejtágítást. :) saját tapasztalataim szerint egyenlőre (és még egy jó darabig ) a saját képességeim korlátozzák az elkészülő képek minőségét :U

Az obik között van olcsó és prémium kategória is, könnyebbség, hogy a régi manuál üvegek is használhatók. Az autófókusz állítólag lassabb mint más gyártóknál (nem volt más gépem, ezt majd a nagyok megmondják) és 'csavarhúzós' módszerrel történik, tehát kicsit zajos lehet. A különleges igényeket (mint sportfotózás) leszámítva ugyan úgy bármit meg lehet vele valósítani, mint egy Nikonnal.

A Nikon 18-105ös obijához képest a Pentax 18-135öse jóval drágább, de vannak külső gyártós megoldások is Pentaxra.

(#21727) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Meger egy 8000 expos EOS 30D 170 eurot?
Van ra egy ev gari, tolto, akku pant.

koszi

(#21728) Stauffenberg válasza footy (#21727) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van valami oka annak, hogy egy 8 éves, mára már kissé elavult fényképezőgépet akarsz venni? 200 euró körül akad bőven modernebb belépő DSLR is, MILC meg aztán pláne. A 30D ma már veterán, csak azok keresik, akik 8 évvel ezelőtt is ilyennel fényképeztek és még mindig jó nekik, csak időközben elhasználtak belőle egyet-kettőt.

Egyébként igen, kb ennyi a reális ár érte.

[ Szerkesztve ]

(#21729) madgie válasza Stauffenberg (#21728) üzenetére


madgie
titán

Most ment el egy fekete X-E1 váz bőrtokkal 244 júróért az ebay-en :)

(#21730) Stauffenberg válasza madgie (#21729) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gondolom nem "Buy it Now" volt, hanem egy (vásárló szemszögéből) igen szerencsésen végződött licitháború. :D

(#21731) madgie válasza Stauffenberg (#21730) üzenetére


madgie
titán

Jaja, de bele lehet futni az ilyesmikbe mostanában, sőt, 100k alatt make offer-rel is elhozható szerintem egy-egy szebb darab, ha nem akar licitháborúba szállni az ember.

(#21732) Byk01 válasza A Zéé (#21725) üzenetére


Byk01
senior tag

Ami hátránya a Pentaxnak, hogy Yongnuoék, és a többi olcsóbb kínai kacat gyártó nem nagyon gyártanak hozzá pl olcsó ttl vakut, meg ilyen-olyan kiegészítő vackokat, ha esetleg olyanokat szeretnél.

És még egy: ha komollyá válik a hobbi, és full frame kell egy idő után, akkor Pentaxról csak teljes rendszercserével oldható meg (azaz irány a CaNikon vagy a Sony). A ff kategóriában is jelen lévő gyártóknál mehet fokozatosan is úgy, hogy lassan lecseréli az ember az objektívjeit, és amikor már minden megvan, akkor teszi mögéjük a vázat.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21733) rbalint88 válasza Byk01 (#21732) üzenetére


rbalint88
addikt

Hobbi szinten kinek van szüksége FF-re?

(#21734) footy válasza Stauffenberg (#21728) üzenetére


footy
addikt

Nagyon jokat olvastam a geprol es itt a forumban is tobbszor volt ajanlva. Szeretnek elkezdeni kicsi komolyabban foglalkozni a fenykepezessel, de koltseghatekony megoldast keresek, ezert is neztem inkabb hasznalt gepeket.
Milyen alternativat ajanlanal helyette? (DSLR)

(#21735) madgie válasza rbalint88 (#21733) üzenetére


madgie
titán

DoF őrülteknek :)

A nyugati (fotós hobbi) világ fele kábé...

[ Szerkesztve ]

(#21736) Stauffenberg válasza Byk01 (#21732) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha most nem az elméletet nézzük, hogy a belépő gépedre megveheted az FF-re szánt több száz ezer forintos objektíveket a "későbbi FF-re váltás" reményével, hanem a realitások talaján maradunk, akkor egy belépő DSLR-ről házon belül FF-re váltani is közel egy teljes rendszer cserét igényel, mert a natív APS-C üvegeket nem fogod tovább vinni, de talán az FF képkört kivetítő néhány tízezer forintos olcsó vackokkal sem fogsz ökörködni.

Kifejezetten jellemző az, hogy egy Nikon vagy Canon APS-C gyűjtemény teljes egészében megy a levesbe és a nulláról kezdődik az FF-re beruházás.

(#21737) Byk01 válasza Stauffenberg (#21736) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor biztos velem van a probléma, hogy inkább venném meg szép lassan az FF-re is jó üvegeket. Még akár most is, amikor nincs is igényem az FF-re. Egy 24-70/2.8 nem elképzelhetetlen (és használhatatlan) cropos vázon. Ugyanígy nem az egy 70-200 sem. Ha régebbi, vagy 3rd party gyártó objektívjét választom, akkor viszonylag kis ráfizetéssel cserélhető az APS-C üveg, és inkább csinálom így, mint hogy ezt a pénzt gyűjtögessem addig, amíg egyben meg nem lesz a teljes rendszerváltás ára.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21738) Stauffenberg válasza Byk01 (#21737) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom ki fog megvenni egy 150 ezer forintos belépő vázra egy 500 ezer forintos objektívet azzal a reménnyel, hogy egyszer vesz majd hozzá egy szintén hasonlóan drága vázat is.

Szerinted ez így reális? Szokták így csinálni emberek? Ha valakinek van pénze egy Nikon 24-70mm f/2.8G-re, az szinte kizárt, hogy 150 ezer forintos belépő vázakkal ökörködne, mert spórolni kell a nagyobb vasra.

Még abban sem vagyok biztos, hogy sok fotós átmenetileg inkább D7100-at vesz 300 ezerért egy 24-70mm f/2.8-al (kb 800k összesen), mint egy D610-et 480 ezerért a 24-70mm-el együtt.

De mondom megint: Nem jellemző, hogy az emberek pro objektíveket vásároljanak a belépő vázaikra. Persze a lehetőség ott van előtte, de ez még nem jelenti, hogy tömegek élnének ezzel. Akinek van zseton a zsebében a pro objektívekre, annak jellemzően nem probléma egy FF vázat sem megvenni.

Szerk: A 24-70mm crop vázon nem az igazi. Persze akinek nem kell az ekv. 35mm alatti tartomány, az biztos örül neki, hogy van egy fél millás objektíve az APS-C gépén, ahelyett, hogy natív APS-C zoomot vett volna.

[ Szerkesztve ]

(#21739) Byk01 válasza Stauffenberg (#21738) üzenetére


Byk01
senior tag

De te most csak felsőkategóriás újy objektívben gondolkodsz, míg én leírtam, hogy használt, teszemazt eggyel régebbi széria, neadjisten Tamron vagy Sigma objektívben. Nyilván, akinek van pénze egy új D800-ra, vagy egy 24-70-re, az nem így fog eljárni, de akinek nincs, csak mondjuk a fele, de igénye lenne, az talán az én módszeremmel.
Olyanra már nem is merek gondolni, hogy nem kell neki zoom, hanem "megelégszik" néhány fixszel, amik (ha megáll az 1.8-as fényerőnél) megkaphatók 200 ezer alatt (a Nikonnál). Egy 28 (190 eFt)-35 (160 eFt)-50 (60 eFt)-85 (140 eFt) sorral már el lehet lenni. Nem? És ezek AF-S obik újonnan.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21740) footy válasza Stauffenberg (#21728) üzenetére


footy
addikt

?

Nagyon jokat olvastam a geprol es itt a forumban is tobbszor volt ajanlva. Szeretnek elkezdeni kicsi komolyabban foglalkozni a fenykepezessel, de koltseghatekony megoldast keresek, ezert is neztem inkabb hasznalt gepeket.
Milyen alternativat ajanlanal helyette? (DSLR)

(#21741) schawo válasza Byk01 (#21739) üzenetére


schawo
titán

A felsorolt sor is fél milla fölött van. Jelentkezőket keresek, akinek belépő vázra hasonló sora van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21742) Byk01 válasza schawo (#21741) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem egyszerre kell megvenni, és nem kötelező belépő vázra.
Úgy indítottam az első hozzászólásom ebben a témában, hogy: "ha komollyá válik a hobbi". Ez nálam feltételez némi időt, meg ráfordított pénzt.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21743) Eszterrr


Eszterrr
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy amatőr használatra keresek tükör reflexes gépet.
Amilyen célnak meg kellene felelnie, hogy szeretnék full hd videót is felvenni ez is egy nagyon fontos prioritás lenne számomra!!
Kirándulások,családi rendezvényeken szeretném használni.
Nem nagyon akarok költeni még külön az objektívre is.
100 000 - 130 000 Ft-ot szánnék rá, valaki megtudná mondani, hogy honnan és milyen gépet vegyek ennyiért ami nekem a legjobban megérné ár/érték arányba?
Bocsi a kesze-kusza írásért, de nem tudtam jobban megfogalmazni :)
Valaki aki nagyon ért ehhez kérem okítson ki! :)

(#21744) Stauffenberg válasza Eszterrr (#21743) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ami fotóban és videóban is jó az a Nikon D3200 és a Canon EOS 600D ebben az árkategóriában. Ott van még a Pentax K-500, ami egy jóval komolyabb gép ezeknél, de a videós képességei elmaradnak az előbbi kettőtől (de családi események megörökítésére elég lehet, csak akkor nem ajánlott ha valami komolyabbat is ki akarsz hozni belőle). Jó lehet még a Sony A58, ami videóban is igen erős jószág.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy a DSLR videózás alapvetően igényel némi videótechnikai ismeretet, hogy az minőségileg megfelelő legyen. Továbbá erősen javasolt a manuális élességállítás is.

Nem tudom, hogy csak DSLR jöhet-e szóba, de ennyi pénzért akadnak jó kis MILC-ek is. Például egy Olympus E-PL5 dupla objektíves kit, extra garanciával és ajándék táskával ha kerítesz valakit aki Klubkártyával meg tudja venni neked (10 másodpercen belül egy tucat lovag rohan a segítségedre ha benézel az MFT topikba). És akkor a felszerelésed jóval kompaktabb lesz, zoom átfogással is bőven el leszel látva és a gép is igen jó, hozza egy belépő DSLR képminőségét.

--

(#21734) footy: 170 euróért még csak egy vázad van gondolom. Egyébként igen jó gép az EOS 30D, nem lebeszélni akarlak róla, csak 200 euró körül rengeteg modern MILC is akad, nem feltétlenül az abszolút belépő kategóriából. Panasonic G3 például.

[ Szerkesztve ]

(#21745) Stauffenberg válasza Byk01 (#21742) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyelőre ott tartunk, hogy belépő váz esetén nem sok értelme van "FF-re továbblépés" lehetőségéről komolyan beszélni. Jó eséllyel a kezdő, belépő szettből a márkahűségen kívül az égvilágon semmit sem fogsz tovább vinni FF-re.

Egy D7100 vagy 7D szintű gép esetén már más a helyzet, de még ezt a szintet sem éri el a legtöbb amatőr fotós, marad a belépő gép, meg egy-két olcsó fényerős fix.

(#21746) schawo válasza Stauffenberg (#21744) üzenetére


schawo
titán

A PL5 sem a videójáról híres.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21747) jjeahh válasza Eszterrr (#21743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Nem nagyon akarok költeni még külön az objektívre is."
akkor miért a cserélhető obis gépek között keresgélsz? Pl. egy panasonic lx7 a kritériumaidnak valszeg jobban megfelel :) viszonylag komoly felépítés, F1.4-es kezdő fényerejű optika, és a videója...kompakt topikban linkelve volt egy éjszakai tesztvideó, az állam leesett tőle :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21748) Byk01 válasza Stauffenberg (#21745) üzenetére


Byk01
senior tag

Nyilván a legtöbben nem jutnak el még odáig sem, hogy lecseréljék a kitobit, ebben igazad van. Én nem mondtam, hogy ne vegyen Pentaxot, csak annyit, hogy ez egy hátránya a rendszernek. Ebben nem tudtok megcáfolni, mivel a fontolva haladós rendszercserére itt így nincs lehetőség.
De azt, hogy mennyire van igénye a fejlődésre, mennyire érdekli a fotózás, lát-e esélyt rá, hogy eljusson a full frame-ig, és ő ezt a hátrányt figyelembe veszi-e, majd eldönti a kérdező, viszont ha meg sem említjük, akkor lehet, hogy kezdőként neki fel sem tűnik.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21749) jjeahh válasza Byk01 (#21748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pentaxéknál kihagyhatod az FF-lépést, válthatsz egyenesen középformátumra :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#21750) Byk01 válasza jjeahh (#21749) üzenetére


Byk01
senior tag

Tedd a zsebembe az árát :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.