Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#39701) jim bcs válasza bluobluo75 (#39700) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ezt a kérdést lehet nekem akartad címezni? :F

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39702) bluobluo75 válasza jim bcs (#39701) üzenetére


bluobluo75
őstag

lehet :B
(12 órás volt a meló mint mindig) :U

(#39703) jim bcs válasza bluobluo75 (#39702) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:D nállam is ,mindjárt megy a kép ,gondolom aida 64, real temp és ai suite együttese jó lesz, egyenlőre nincs oc semmin mert minden ultrán fut :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39704) Vertigo válasza Vertigo (#39696) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Nezegettem picit...

- Alpenföhn Gotthard
- Noctua NH-L12

Ezek magassagra mar jok, nem tudom hutes es csendesseg szempontjabol mit tudnak?
(i7 sima 3770et kene huteni, minimalis tuning esetlegesen jatszhat ugy 4.3ig, de alapvetoen alapon menne)

Esetleg, ha kiszedem az oldalso megaventit akkor talan-talan a darkrockpro2 is befer...

[ Szerkesztve ]

(#39705) Vertigo válasza Vertigo (#39704) üzenetére


Vertigo
aktív tag

illetve meg1 szimpatikus
Noctua NH-C14

(#39706) bluobluo75 válasza jim bcs (#39703) üzenetére


bluobluo75
őstag

köszi! :R
És ez menne i7 3770K procin is?

(#39707) Chapel


Chapel
addikt

Potzee kolléga segített hűtőt választani, így ezekből ami árban még szimpatikus és dicsérik, az a XIGMATEK Gaia SD1283. Viszont nem találom sehol vajon mekkora a hely igénye, mik a méretei?
A proci tetejétől a ház faláig ~150mm van, persze gondolom kicentizni sem biztos hogy jó. Sokan ajánlják hogy cseréljek rajta ventit mert hangos. Most nyílván nem azért akarok egy alap i5 2400-ra 7k-s hűtőt venni, hogy rögtön vegyek rá ventit még plusz 1-2k-ért. Nekem már ez a gép is szinte silent :B

Ház belsőm: kép1, kép2.

?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39708) jim bcs válasza bluobluo75 (#39706) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ssssimán :DD, a K2 elbírja az extreme tuningot is, [link] (az enyém is tőllük van), merlinék pont egy i7-esen tesztelnek ugyan nem ivy de van mégegy összehasonlítási alapod, linkelehetnék még egy pár külföldi oldalt (vortez, guru3d, overclockers stb....) de felesleges ott is olyan eredményt látnál amire lehet számolni ezzel a hűtűvel, tényleg bivaly hűtő :DD :))

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39709) Vertigo válasza Vertigo (#39705) üzenetére


Vertigo
aktív tag

talaltam egy videot, ami jonehany hutot nezeget, szerintem hasznos, ha volt mar bocs a dupe-ert... ( [link] )

(#39710) jim bcs válasza jim bcs (#39708) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sok múlik a házon és annak szellőzésén ,valamint a ventillátorokon is, jól szellőző házzal és csendes de minőségi ventikkel lehet játszani és ez meg fog látszani a hőfokon :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39711) jim bcs válasza Vertigo (#39709) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

lehet volt már de mindíg jól jön egy kis teszt, még ha nem friss akkor is :) , azért nézz meg külföldi teszteket is , valamint kérd ki az itteni szakértők véleményét is hidd el ők is tudják meik a jó,jobb,legjobb az adott konfighoz mérten :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39712) bluobluo75 válasza jim bcs (#39708) üzenetére


bluobluo75
őstag

Most épp egy Thermalright HR-02 Macho-val szemezgetek, szurkolok, hogy beleférjen. Még nincs meg, de szeretnék egy ilyet, persze alternatívákat, véleményeket azóta is szivesen várok! :K

(#39713) Chapel


Chapel
addikt

törölhető, véletlen.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39714) jim bcs válasza bluobluo75 (#39712) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nyúgodtan nézheted fa@a kis hűtő simán ajánlom őt is, persze i7-re szerintem K2 azért jobb főleg ha egy kis tuning is lesz később (és legalább 10 évig nem akarsz hűtőt venni ;) )

ezek esetleg?
Alpenföhn Himalaya__17,500k
Alpenföhn Matterhorn 120 Shamrock-Edition___17,800k
ThermalTake FrioOCK___16,200k
Noctua NH-D14___20,000k
be quiet! Dark Rock 2___16,600k
be quiet! Dark Rock Pro C1___18,700k

azért majd biztos kapsz még a profiktól is tanácsot
itt főleg az i7-et tartottam szem előtt ami megérdemel egy fa@a hűtést és nem akartam 20k fölé menni, mert 20k-nál már ott az Alpenföhn K2 :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39715) jim bcs válasza Chapel (#39713) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:U vagy

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39716) Chapel válasza jim bcs (#39715) üzenetére


Chapel
addikt

zöldfejű vagyok? Vagy mi szeretne ez lenni?:)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39717) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!
CPU hűtőt keresek LGA 775-re Silverstone LC-03 házba. Fontos, hogy halk legyen, az eredetileg kiszemelt egy Scythe Big Suriken 2 volt. Tudnátok ajánlani esetleg halkabbat, jobbat hasonló áron?

(#39718) Merlinclub válasza tendetiti (#39717) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn Panorama [link]

(#39719) xTc


xTc
aktív tag

Srácok!

A linkben szereplő házba szerintetek beférne egy AC i30 hűtő?

[link]

Előre is köszi.

(#39720) tendetiti válasza Merlinclub (#39718) üzenetére


tendetiti
tag

Ment PÜ

(#39721) Vertigo


Vertigo
aktív tag

Noctua NH-C14 evvel kapcsolatba tudtok valamit mondani?
(s1155 3770 z7-v le, tuning csak esetleges es nem K leven korlatozott, szoval ~4.3)

Cel a csond es a jo hutesi teljesitmeny (bequite drpre2-hoz sajna ki kene vennem az oldalventit, igy az nem jatszik)

(#39722) FgJozs


FgJozs
csendes tag

Sziasztok!
Új gépet fogok venni, ez lenne a konfig:

LAP: ASROCK B75 Pro3
CPU: INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz
VGA: SAPPHIRE 11201-00-20G HD7770 1GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

Most viszont eszembe jutott, hogy cpu hűtőt még nem néztem. úgyhogy gyors keresés után egy Arctic Freezer 13 Pro-ra gondoltam. Vagy esetleg egy natur Arctic Freezer 13-ra, ahogy látom az pár ezressel olcsóbb, engem meg szorít a keretem.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy a Pro nélküli változat miben más?
A gép főleg játékra és filmnézésre lesz. Ahogy majd időm és kedvem engedi akár félnapos kockulások is lesznek.
Előre is köszi!

(#39723) Diocles válasza FgJozs (#39722) üzenetére


Diocles
aktív tag

A Pro-nak 12 cm-es, a simának 9 cm-es ventilátora van. A Pro-nak ehhez mérten nagyobb a hűtőbordája is, és jelentősen nagyobb hő leadására képes. Van egy alulsó légkavarója is, ami az alaplap hűtésére hivatott.

Egy i3-as ugyanakkor nem termel sok hőt, ha nem akarod húzni sem, akkor fölösleges lenne hozzá a Pro változatot megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#39724) Merlinclub válasza FgJozs (#39722) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Ha nem vagy elhivatott Arctic fan, akkor inkább Xigmatec Loki, vagy Alpenföjn Sella, esetleg Zalman CNPS5X Performa
Mindhárom hatékonyabb, és olcsóbb az Arcticnál
Teszteltem mindet

(#39725) FgJozs válasza Diocles (#39723) üzenetére


FgJozs
csendes tag

Diocles és #39724 Merlinclub köszi szépen. El is kezdtem gondolkozni.
Nem vagyok Arctic fan, amíg nem döntöttem el, hogy gépet cserélek addig inkább csak használtam a gépem, és nem figyeltem a hardver piacra. Úgyhogy a Pro-t kihagyom, és a 4 kisebb közül lesz valamelyik. Valószínűleg az olcsóbb.
Köszi a segítséget! :R

(#39726) Riegerr


Riegerr
tag

Sziasztok!

CPU hűtőt szeretnék venni az új konfigomhoz. Elméletileg ezeket fogom beszerezni.

Alaplap: ASUS P8Z77-V LX
CPU: Intel Core i5, 3570K
Memória: 8GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit Blue (CML8GX3M2A1600C9B) (2X4GB)
SSD: 60GB OCZ SSD-SATAIII 2.5" Meghajtó Agility 3 Series (AGT3-25SAT3-60G)

A régi alkatrészek:
VGA: SAPPHIRE HD 4670 1G GDDR3 PCI-E, tudom nagyon gyenge, de majd ezt is cserélem idővel.
2 db HDD
Ház: Thermaltake Matrix - csak 19 cm széles!
Táp: Corsair VX 450

Olyan hűtőt szeretnék, ami alapjáraton halk, de ha hajtom akkor lehet hangos is. A 160 mm hűtők nem férnek be a házba. Nem fogom cserélgetni a hűtőt és kb. 5 évig biztos meglesz a konfig, úgy hogy nem nyúlok hozzá. Nem én fogom beszerelni az alkatrészeket, hanem "szakember". Tuning nem lesz, maximum egyszer kipróbálom, hogy milyen. Ja és szabályozható legyen. De amennyire tudom, szinte mindegyik képes erre.
Max. 10 ezret költenék a hűtőre.

Ezeket a hűtőket néztem ki:
Arctic Cooling Freezer 13
Cooler Master GeminII M4
Scythe Big Shuriken 2 Rev. B, tudom ez kicsit több, mint 10
Vagy egy jóval olcsóbb hűtő: Arctic Cooling Freezer 11 LP
És még ezen is gondolkodom: Cooler Master Hyper TX3 EVO
Van még ez tudom, de ez szinte beszerezhetetlen: Alpenföhn Sella

Melyiket ajánljátok és melyiket nem? Megbízható, tartós hűtőt szeretnék, ami alapjáraton halk. Esetleg ezeken kívül valami más?

Előre is köszi a segítséget.

(#39727) Hunyus válasza Vertigo (#39721) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát nem tudom,szerintem sok érte az a 20k,akkor inkább már d14.

(#39728) Vertigo válasza Hunyus (#39727) üzenetére


Vertigo
aktív tag

...koszi, de ha a d14 beferne akkor BQ DRP2-t vennek, visoznt sajna egyik se fer :(

(#39729) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Jelenleg egy LGA1155 Pentium G850 processzorom van (65W TDP) ennél magasabb TDP értékűt a jövőben sem tervezek használni (SNB/IVB i3 az amire később fejleszteni fogok) egy jól szellőző Fractal Define Mini házban.

Videokártyából a Radeon 6850 fogyasztásával kéne kalkulálni (7770 van tervben, de lehet 6850 lesz belőle) a videokártya a hőt aktívan vagy passzívan a gépházban fogja leadni.

Nos a kérdés az, hogy milyen olcsó de nagyon hatékony pocihűtőt tudnátok ajánlani, amely apróról könnyen beszerezhető, 12cm-es venti megy rá (ha egyáltalán kell venti).
A legeslegfontosabb a minél halkabb működés természetesen még elfogadható hőfokok (70C alatt én nem aggódok és nem is célzok meg túl alacsony hőfokokat, az alacsony hőfok számomra csak annyit jelent, hogy túl van dimenzionálva vagy pörgetve a hűtés) mellett.

Tudnátok 1-2 viszonylag olcsó típust mondani,ami megfelel a feltételeknek és amit apróról könnyen beszerezhetek?

üdv
J

(#39730) Hunyus válasza Vertigo (#39728) üzenetére


Hunyus
senior tag

+1-2 a különbség,szerintem ha már 20kiadsz akkor az az 1-2k már mindegy.

(#39731) Vertigo válasza Hunyus (#39730) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Osszessegeben a BQ jobb artol teljesen fuggetlenul, nem a arral van a problema, hanem avval hogy se a BQ, sem a D14 nem fer be 14 centi magas helyre, csak a C14...

Az meg ugy latszik megse lesz meg, A4Team mar 2.xrra b@xxa at a fejem, hogy idopontot igernek, majd nekem utolag kell telefonon kihuznom beloluk, hogy megsem tudjak tartani...

Uj kerdes, milyen altlanosan kaphato/elerheto huto van, ami 14centi (18.5haz -3belogo oldalventi -1.5tokozasprocival-> 14) magassagba belefer, baromi halk, es kifejezetten jol hut?!?! Arszinvonalba noctua, BQ, alpen stb is megfelel, csak legyan franko!

(#39732) KAMELOT válasza Vertigo (#39731) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért nem ilyen hűtőn gondolkozol? NOCTUA NH-L12
Magassága ventivel együtt 9cm. Simán befér a házba és nagyon jól hűt. 2 venti is segíti a hűtést + ha a ház oldalára raksz egy 24-es ventit akkor mégjobban.
14cm-s keretedbe simán befér.
Nekem is ugyan ez a gondom ezért fogok ilyen cpu hűtőt venni én is amint összejön rá a keret.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39733) Raptor1993


Raptor1993
csendes tag

Hali. Kérésem lenne. Szükségem lenne egy olyan CPU hűtőre ami AM3+ Socetre vagyis egy FX8120-as procira jó (és jól is hűt) és elfér 4db Corsair Vengeance High Profile ram mellett, egy Gigabyte 990XA-UD3 alaplapon. Tudom nehéz kérdés... én eddig a Corsair H60-asig (a vízhűtést annyira nem preferálom) és a Prolimatech Genesis-ig jutottam. Ha még valakinek van még valami ötlete azon kivül hogy fogjam és dobjam ki a ramot az kérem ossza meg velem mert tanácstalan vagyok. Egy Alpenfohn Brockent szerettem volna eredetileg szal teljesítményben valami hasonlóra lenne szükség. (Meg azt is jó lenne tudni hogy van e olyan hűtő ami forgatható AMD-s alaplapokon mert nem nagyon találtam.)

[ Szerkesztve ]

(#39734) Raptor1993 válasza Raptor1993 (#39733) üzenetére


Raptor1993
csendes tag

Valkinek vélemény a ZALMAN CNPS 9900 MAX hütőről? Elhűtene normálisan egy AMD FX 8120-ast overclockolva?

(#39735) Vertigo válasza KAMELOT (#39732) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Koszi...

Lehet, hogy a vegen az lesz, de amiket neztem teszteket nem tul meggyozo, valamivel jobb a gyari hutonel, de szamok szerint annyira nem gyozott meg... (most elvileg megint kaptam egy igeretet a c14-re, de majd akkor hiszem el ha a kezembe lesz)

u.i.
nem szeretnek hangosabb hutest mint a 900on vanszorgo zalmanom, ahhoz pedig nem art, ha van nemi borda is...

[ Szerkesztve ]

(#39736) Merlinclub válasza Vertigo (#39735) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Alpenföhn Gotthardot nézted?

(#39737) bluobluo75 válasza jim bcs (#39714) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi, de túl sokat nem szeretnék hűtőre költeni :N

(#39738) Vertigo válasza Merlinclub (#39736) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Persze, de az megbeszerezhetetlenebb, mint a noctua...

(#39739) agressiv válasza Vertigo (#39738) üzenetére


agressiv
addikt

Ez nem teljesen igaz. :U

Hát még a borz.....

(#39740) Doctor24 válasza agressiv (#39739) üzenetére


Doctor24
csendes tag

Sziasztok milyen hűtést javasoltok egy Phenom ll 545 x2-re?

Ha velem üzletelsz és meg vagy elégedve ne feledd el a pirost!!

(#39741) joysefke válasza joysefke (#39729) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erre valaki valamit?

(#39742) KAMELOT válasza joysefke (#39741) üzenetére


KAMELOT
titán

AC Freezer 7 Pro rev. 2

(#39735) Vertigo: nemtudom milyen teszteket néztél, de jól hűt. C14-es meg éppenhogy befér majd. 14cm. Igaza felső ventit leveheted. Na meg 5000ft-vel drágább is. Viszont 6 heatpipe-ja van. Szerintem megpróbálhatod passzívban is használni. Megnézed LINX progi alatt mennyire megy fel a hűfok passzívan aztán 1 és 2 ventivel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39743) jim bcs válasza bluobluo75 (#39737) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor a Macho teljesen jó lesz :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39744) t256 válasza Raptor1993 (#39733) üzenetére


t256
őstag

Szia!

Jó magas annak a ramnak a hűtőbordája. Szerintem csak elfordítva tudsz egy Brocken jellegű hűtőt beépíteni. Tehát a videókártya felől szívná a levegőt. Vagy egy olyan Noctuát amiről utóbbi néhány hsz-ben szó van.

Én most szereltem be egy Macho 120-at. Egyszerű borda nélküli Kingmax memóriáim vannak, de így is jó ha két milliméter hely van a borda és az első memória modul között.

Egyébként ha valakit érdekel a napokban csinálok egy gyorstesztet a Macho 120-ról. Összehasonlítva a Xigmatek Gaia-val.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#39745) KAMELOT válasza t256 (#39744) üzenetére


KAMELOT
titán

Legjobb ilyen nagy hűtőket elfordítva beszerelni. Úgy akkor nincs gond semmivel lehet hűtőbordás a ram is. Persze csak akkor ha a ház tetején van venti.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39746) Riegerr válasza Riegerr (#39726) üzenetére


Riegerr
tag

Erre valaki?

(#39747) KAMELOT válasza Riegerr (#39746) üzenetére


KAMELOT
titán

XIGMATEK Prime SD1484 Heatpipe ....159mm
SCYTHE Mugen 3 PCGH Edition......158mm
be quiet! Shadow Rock Pre SR1......158mm
NOCTUA NH-U9B SE2......120mm
Cooler Master Hyper 412S.......120mm
be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1.....126mm
NOCTUA NH-L12............93mm

Melyik felel meg a pénztárcádnak? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39748) Riegerr válasza KAMELOT (#39747) üzenetére


Riegerr
tag

A 160 mm vagy a közeli hűtők szerintem nem férnek be a házba, mert csak 190 mm széles a ház.
Árban meg kb. 10k egy kicsit lehet több, de nem szeretném. Ár/érték arányban a legjobbat akarom. Úgy, hogy nem lesz tuning, csak a "boldogságom" miatt lesz K-s CPU. De lehet, hogy tuningolni fogok. Nem lehet tudni. :)
Egyszerűen jobbat akarok mint a gyári és hogy inkább alacsony fordulaton pörögjön, ha lehet.

(#39749) Merlinclub válasza Riegerr (#39748) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Neked ajánlom az Alpenföhn Nordwand RevB-t 155mm és Thermalright Macho 120-at! 150mm magas csak, de ütős teljesítménnyel

[ Szerkesztve ]

(#39750) Riegerr válasza Merlinclub (#39749) üzenetére


Riegerr
tag

Nézegettem. Jók. Kicsit olcsóbbakat tudsz ajánlani?
Amiket én nézegettem, azok közül melyiket ajánlanád és melyiket nagyon nem, mert az is sokat segítene. Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.