Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-31 19:43:15

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#27001) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

i5/750 re ajánlanátok valamit normál árban?

(#27002) Tothgera30 válasza gsc73 (#27000) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Van, merlinhardver.hu-n nézd meg és kérdezd Merlint.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27003) Qru válasza x_o_n (#27001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AC Freezer 13 Pro, Xigmatek Gaia. Esetleg CM Hyper 212+. Bár az eslő kettő jobb választás Hyper 212 hangosabb mnt a másik kettő.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27004) Daert válasza Tothgera30 (#26991) üzenetére


Daert
őstag

'Úgy hogy az elsőt eladtam, és vettem egy másikat '
Csak nem elcsábultál és végül a D14 visszacsábított? :D
Régebben,mikor még a Matterhorn-od volt,láttam képeket a gép belsőről és nagyon tetszett.
Valóban,abban furi lett volna az a "bézs" Noctua szín.

Érdekes hogy megoszlanak a vélemények a Noctua ventik hangja/teljesítmény/ár viszonyáról.Nem azt tükrözi amit az ára sejtetni enged.Nem úgy mint a Swif2.
Nekem volt Corator-om,abban a Swif2 120P olyan 1300-1500-on szerintem nagyon visított,de lehet hogy a hűtő kialakítása miatt.Mármint a két borda közrefogta a ventit.Kicsit ezért is tartok a Silver Arrow-tól.

[ Szerkesztve ]

(#27005) x_o_n válasza Qru (#27003) üzenetére


x_o_n
veterán

köszi:)

(#27006) Tothgera30 válasza Daert (#27004) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem, nem csábított el, mindenképpen maradtam D14-nél, mert tesztek szerint is a Silver Arrow-al versenyzik (hol veri, hol pedig elverik), csak valahogy gondoltam egyet és eladtam, azután meg visszasírtam és rendeltem egy másikat. A Matterhorn-t is szerettem, csak nekem túl kicsi olt, azután jött a Ninja3, az meg nem volt elég erős, féltem hogy 4*4Ghz-t nem bírja. A Noctua ventik szerintem drágák, hangosak és hangos a motorzajuk, a színűk borzalmas, viszont a minőségük és a rájuk adott 5 év garancia felülmúlhatatlan.Azért 1300-1500rpm-en szinte minden venti visít, nekem a 800-900rpm még kellemesen elviselhető, de a VGA-m játékoknál kissé hangoskodik, pedig elvileg ez az egyik leghalkabb aktív hűtős kártya a piacon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27007) Predator2


Predator2
addikt

sry de sűrgős
rakom össze a gépem és a corsair A70-es cpu hűtőt
az lenne a kérdésem h az 1155 és az 1156 mérete egyforma?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27008) Tothgera30 válasza Predator2 (#27007) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27009) Predator2


Predator2
addikt

köszönöm
még annyi lenne a kérdésem h a képen látható kereten belüli alkatrészeket hová kell beszerelni? mert a kis használati utasításban meg a videón sem láttam h felrakják
[link]

a másik kérdésem az lenne h a videó úgy rakja össze h a "keret előtt" van egy kis műanyag lapka szerű az biztos h kell? a leírásban ugyan csak nem találtam
[link]

(2:00-tól látszódik a keret előtt egy átlátszó műanyag lapka)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27010) Tothgera30 válasza Predator2 (#27009) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1. Az alaplapot fogja közre, a bal oldalról nézve a két fenti alkatrész.

2. A kis műanyag lapka szerintem nem oszt-szoroz, de lehet hogy ilyen rövid zár elleni védelem miatt van ott.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#27011) Predator2


Predator2
addikt

és akkor hova kell rakni? mert nem találtam róluk semmi értelmeset
se a "pálcákról" sem a "gyűrűkről"

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#27012) Hexetra


Hexetra
tag

haliho!

először is köszi a segítségeteket!

de még mindig gondolkodóba vagyok és holnap lenne esedékes a vásárlás

CM 212+ , ac freezer 13, vagy cm tx3 ?=)

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#27013) Hexetra


Hexetra
tag

jahm, és mégvalami esetleg valaki tudja hogy egy lga775 intel proci hűtőnek átlagosam mi a decibel mértéke? q6600hoz adták annó csak h legyen vmi viszonyítási alapom:)

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#27014) pepusos válasza Hexetra (#27012) üzenetére


pepusos
senior tag

Én is ezek között agyaltam napokig, végül a freezer-13at rendeltem, mert az tetszett a legjobban :) és állítólag halkabb is mint a 212+.

[ Szerkesztve ]

(#27015) Zodicus


Zodicus
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Proci hűtő kellene, amitől elférnének a Corsair Vengeance ramok Sabertooth lapon. Sokat kerestem már, de még nem találtam megfelelőt. Amit találtam: Cm 212+ és talán a Ninja3. Fontos hogy Backplate legyen, vmint kis tuningot bírja. Ár max 15k ig. :R

(#27016) L-e-f-i-e válasza Hexetra (#27012) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

A freezer 13 gyengébb mint a Hyper 212 plus, és még lehet hogy hangosabb is ugyanis 92 centis a ventije a Freezer 13 Pro az ami egy kategória a CM 212 plus-al, melyeknek 12 centis a ventijük. (Ez utóbbira aki hangosnak ítéli bármikor bámilyen ventit rátehet, ugyanis nem egyedi , hanem univerzális bármilyen 12-es venti rámegy.)

Ha sorrendet kell felállítani az enyém ez lenne:
CM TX3 < AC Freezer 13 < AC Freezer 13 pro = CM Hyper 212 Plus

=^-^=

(#27017) Jim-Y válasza Zodicus (#27015) üzenetére


Jim-Y
veterán

Alpenföhn Matterhorn nem tetszik?!

(#27018) Zodicus válasza Jim-Y (#27017) üzenetére


Zodicus
senior tag

Még nem tudom, ezt még nem méregettem le. Most keresem milyen magasan van az alsó lamella az alaplaptól, esetleg milyen vastag. Bár nem könnyű darab ez sem.

(#27019) Wind-Storm válasza Hexetra (#27013) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nekem anno a prescott magos p4-es procimra ami volt, annak a bordája magasabb volt a mai core procikra készülteknél és ha jól rémlik akkor tudott 4500-5000RPM-mel is forogni..
Az a maxon pörgő visítás szerintem simán volt már 45 decibel is.
Nem tudom mennyi a max fordulatszáma ami gyárilag van Q6600-ra, de már csak a golyóscsapágy miatt is valahol 25 decibelnél kezdődhet.
A max fordulatszám meg talán 3500 RPM lehet valahol 35 decibellel.
De hülyeséget nem akarok mondani. Eleve a kiadott hang típusa nem hasonlítható össze egy 12 centis venti hangjával, mivel itt 8 centis méretről van szó és a fordulat sem 5000 körüli (persze vannak kivételek csak procihűtőre nem raknak gyárilag akkora teljesítményűt)

(#27020) Hexetra válasza Wind-Storm (#27019) üzenetére


Hexetra
tag

köszi szépen :) majd kiderül holnap hogy, hogymuzsikál a cm212+ :)) de ennél 2400-2600rpmnél meglehet őrülni olyan rosz hangja van, aludni meg kb 1800-1900nél lehet.. amimár megvan szokva

még1x köszi a kiveséző választ

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#27021) tatabánya válasza Hexetra (#27020) üzenetére


tatabánya
senior tag

jó lesz a CM212+ én egy arctic freezer xtreme-ről váltottam, kicsit hűvösebben is tartja, intelre meg úgy rakod ahogy akarod, ha hangosnak érzed ugye mehet rá másik venti, nálam a gyári venti 1000rpm körül forog ami az én füleimet nem bántja

(#27022) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Egy AMD Phenom II X6 1055T 125W processzorra jó lesz egy ASUS Silent Square Pro hűtő? Lehetőleg hány fokon tartaná a procit?

Laci

(#27023) mitkov77 válasza pirate29 (#27022) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ezt a kérdéskört hamarabb körbejárhattad volna, ha megnézed a hűtő adatlapját. AM2-es foglalatú procikhoz ajánlják, ezért az AM3 procihoz 125W-hoz semmiképpen nem javallott.
Ninja 3, Mugen 3 ezek talán kellemes hőmérsékleten tartják.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#27024) pirate29 válasza mitkov77 (#27023) üzenetére


pirate29
tag

Nekem a processzor lehetőleg nem tuningra kell! Egy 4 magos phenom II-t 40fokon tartotta játék közbenmax 44fokig felment. húzottnál meg 55fokig ment fel a hőmérséklete! Szóval nekem csak egy normál használatra kell húzás nélkül!!!

Laci

(#27025) Daert válasza pirate29 (#27024) üzenetére


Daert
őstag

Akkor jó lesz oda a CM 212 + is,vagy egy AC Freezer 13 pro.
De van még Xigmatek Achiles és Alpenföhn Brocken jó áron itt az apróban.Jó csemegézést.

[ Szerkesztve ]

(#27026) python1


python1
veterán

Szevasztok Srácok!

Régen jártam erre, kérdésem lenne hozzátok, használ-e itt valaki ilyen hűtőt vagy tud-e valaki valami infót a hűtőről,full tuningra lenne szarrá feszelve a proci meg minden.
Erről lenne szó:[link]

Vagy ha tudtok ajánlani valami faszájos hűtőt,minimum 1,3 kg feletti súlykategória érdekel.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27027) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Egyszer már jártam itt és érdeklődtem hűtő ügyben egy i3 2100-ra.
A konfiguráció összeállt és egyelőre úgy fest, hogy kicsit zavar a hűtő zaja. 1400 körül még tűrhető, de amikor felmegy 2000-re vagy fölé zavaró kezd lenni.
Bár tény hogy nem sikerült még 55C fölé vinnem a hőmérsékletét. Általában 1400-1500-n pörög és úgy tartja 38-40C körül. Ezt kicsit sokallom, bár nincs tapasztalatom a dologban. (Szoba hőmérséklete ekkor olyan 25-27C körül volt és a házban van 5 ventilátor is).

Ti mit javasolnátok, érdemes lenne egy hűtő cserére beneveznem vagy normálisak ezek az értékek? (Igaz a csendesség lenne a fő szempontom így erősen gondolkozok egy nagyobb hűtőn.)

(#27028) Qru válasza python1 (#27026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Noctua NH-D14, ha felősligásat szeretnél.

#nincsbennetarcsi

(#27029) python1 válasza RufuszX (#27027) üzenetére


python1
veterán

Helló!

Annyit tudnék ajánlani,hogy mindenképp érdemes lecserélni valamilyen hőcsöves megoldásra halkabb, és még a lehető leghatékonyabb hűtési forma a léghűtések között.Mindenképp 12cm-es ventilátorral szerelt hűtőt válassz,pénztárcától függően választhatsz magadnak hűtőt,vehetsz bikább hűtőt is később tudod alkalmazni nagyobb procinál.

Nálam már megforduld néhány" nagyvas" igazából soha sem okoztak csalódást.

Qru:igazából nem tetszik az a hűtő,valami tömörebb ,zömökebb érdekelne (sportosabb)
kivitel.

[ Szerkesztve ]

(#27030) Daert válasza python1 (#27029) üzenetére


Daert
őstag

TR HR-02 vagy a Silver Arrow,ezek termetesek és a teljesítményük is no comment!Mindkettő jó áron van most engusznál.
Ez a Dark Rock Pro C1 szerintem nem hozta tesztekben azt a teljesítményt amit az árcédulája mutat. :U
Esteleg NZXT Havik Vagy Xigmatek Prime

[ Szerkesztve ]

(#27031) Daert válasza Tothgera30 (#27006) üzenetére


Daert
őstag

TR Archon lesz.Olcsóbban hozzájutok mint a Silver Arrow-hoz.Megláttam itt az apróban és lecsaptam rá.Nekem megér 3-4K mínuszt az a 2-3 °C plusz.A gyári alig futott AMD hűtőtől már nagyon borzolódik a szemöldököm :((

(#27032) tatabánya válasza RufuszX (#27027) üzenetére


tatabánya
senior tag

nálam is egy i3-2100 fut több külföldi forumon is írják, hogy ennek bizony ennyi a hőmérséklete, de semmi gond sincs ezzel. CM hyper 212+al 1000 körüli fordulaton idle kb 35fok.

(#27033) python1 válasza Daert (#27030) üzenetére


python1
veterán

Igen ezek is jónak tűnek de igazából attól tartok,hogy nem jobbak a jelenlegi Thermaltake Frio hűtőmtől,és igazából valami hasonló formatervezésű hűtőben gondolkodom, ami kicsit burkoltabb,talán még valami cooler master-nél láttam hasonló formaterveket.

De még akkor nézelődőm én is.

Azért köszi a fáradozásotokat!

(#27034) Daert válasza python1 (#27033) üzenetére


Daert
őstag

A HR-02 és a Silver Arrow biztos hogy jobb mint a TT Frio.A Silver Arrow és a Noctua D14 pariban vannak.
Ami nagyon hasonlít a Frio felépítésére az a Cm V6GT.Ezek kb hasonló tudásúak.Erre nem érdemes cserélni.Ha fontos a csend és a teljesítmény,akkor egyértelműen Silver Arrow vagy Noctua D14.
Igazán nincs mit,ezért van a fórum.

(#27035) python1 válasza Daert (#27034) üzenetére


python1
veterán

Hát akkor lehet,hogy megbarátkozom Noctua D14 vagy Silver ArroW hűtőkkel,bár meg kell mondjam igen idejét múlt designel vannak megáldva.
Talán légcsavar cserével tudok változtatni valamit a formavilágukon.
Vagy akkor marad az új Thermaltake:[link]modell vásárlás.

(#27036) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Jó halk venti [link] ;]
150 CFM légszállítás

(#27037) python1 válasza Wind-Storm (#27036) üzenetére


python1
veterán

Igen,itt kezdődik és fejeződik is be egy igazi ventilátor.
Gyengébb lamellájú hűtőkben komoly szerkezeti deformálódásokat okozhat,habár ehhez már talán hűtő sem kell elég a cpu irányába fordítani és végzi a dolgát.
Már éppen írni akartam,hogy nem zavar ha kicsi légzaj van a gépben.

De komolyan ezt mi a sz@rnak találták ki,vagy inkább mihez? :F

[ Szerkesztve ]

(#27038) Wind-Storm válasza python1 (#27037) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A kis légzaj engem sem mindig zavar, néha kifejezetten szeretem hallgatni.. :]
Ezen a dolgon én is elgondolkodtam már, hogy hűtőborda nélkül is elég lehet bizonyos procikra ekkora légszállítás mellett..
Én már gondolkoztam rajta hogy veszek egy ilyen ventit kíváncsiságból, megtudni hogy mégis milyen a valóságban :D
Házhűtőnek biztosan jó, csak vigyázni kell a kiegyensúlyozott légáramlatra, nehogy túlnyomásban szétrobbanjon a ház.
Esetleg még kerekes házakba lehet tenni léghajtás gyanánt, aztán lehet versenyezni kié megy gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

(#27039) Daert válasza python1 (#27035) üzenetére


Daert
őstag

A Frio OCK borda kialakítása szinte ugyanaz mint a Megahalems,csak rádobtak 2db baromi hangos és 14W-ot zabáló ventit.Ami így cserébe elég hatékony.Nem megbántani akarlak,de pl a Silver Arrow olcsóbb 16K és halkabb is.Természetesen azt veszi az ember ami szimpatikusabb és a pénztárcája is elbírja.
Béke. :R

pirate29 : NM

[ Szerkesztve ]

(#27040) pirate29 válasza Daert (#27025) üzenetére


pirate29
tag

Köszi szépen a segítséget!!:)

Laci

(#27041) Nobody-FX


Nobody-FX
csendes tag

Sziasztok

Egy kérdés:

I7 1156 I870 es processorra milyen hütőt lenne érdemes venni? Szeretnék tuningolni rajta egy kicsit ami azt jelenti hogy 3.8 - 4 ghz re felvinném. Köszi előre is Üdv

UI: a gép 0-24 ben üzemel 20-22 fokos környezetben

[ Szerkesztve ]

(#27042) python1 válasza Daert (#27039) üzenetére


python1
veterán

Nem probléma,persze örülök,hogy leírod a véleményed mindenképp,legalább tisztábban látok a témában.Ebben a kategóriában igen vigyázni kell a hűtőkkel mert könnyen mellényúl az ember,olyan kis különbségek lehetnek,hogy nem éri meg a cserét,itt inkább hűtési hatékonyságra gondolok mint árbeli különbségre.

Hallgatok rátok Qru kolléga véleményetekre. :R

[ Szerkesztve ]

(#27043) Daert válasza python1 (#27042) üzenetére


Daert
őstag

Qru kolega véleményére bátran hallgathatsz,ebben csak ismételni tudom,miszerint a ma piacon kapható legjobb léghűtés a D14 és a Silver Arrow.
Néz át több külföldi tesztet és utána érdemes dönteni.Természetesen igazad van,a High End kategóriában tanyázó léghűtések között 1-2-3°C eltérések tapasztalhatók.Nagyon meggondolandó mit vesz az ember.
:R

Nobody-FX : Mennyi a rá fordítható pénzmag?

[ Szerkesztve ]

(#27044) RufuszX válasza tatabánya (#27032) üzenetére


RufuszX
senior tag

Nagyon szépen köszi az infot!

python1: neked is köszönöm az információt.

Egy Xigmatek Gaia-n gondolkozok, ami a későbbiekben is hasznos lehet ha váltanék. Arctic Cooling Freezer 13 Pro ami még érdekel, csak nem tudom melyik éri meg jobban. (Rögzítés, halkság, hatékonyság szempontjából. Elég sokat olvastam a témában de csak összezavarodtam :) )

(#27045) MM válasza Zodicus (#27015) üzenetére


MM
őstag

A CM 212+ alá biztosan elférnek a Vengeance RAM-ok, bár nálam szerencsére nem kellett alá rakni, mert a távolabbi slot-ok az 1-2. De ha akarnám, beférne.

i5-750 20% alapfeszes tuninggal (~120W) 65 fokig ment fel, de ez csak több órás prime+orthos sikerült elérni. Fix 900RPM-el, így nincs igazából hangja, de az tény, hogy 1200 RPM-től sajnos nem csak szélzaja van...

Viszont olcsó, egyszerűen szerelhető, és bordás RAM-barát! :).
Így aki nem nagyon akar tuningolni, és be tudja lőni a fordulatot, annak szvsz elég jó választás a 212+.

(#27046) L-e-f-i-e válasza MM (#27045) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

És aki úgy gondolja semmibe nincs venni rá egy ventit, hiszen gyakorlatilag bármilyen 12 centis légkavarót gyerekjáték felszerelni rá, (akár kettőt is) :K

=^-^=

(#27047) Zodicus válasza MM (#27045) üzenetére


Zodicus
senior tag

Köszönöm a választ! Asszem akkor az lesz. :R

(#27048) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!Feltettem a gépemre egy Hyper 212 Plus hűtőt és azt vettem észre hiába van meghúzva a leszorító csavar egy kicsit oldal irányban mozgatható a hűtő.Normális ez?

(#27049) RufuszX


RufuszX
senior tag

Sziasztok!

Végül beruháztam egy Xigmatek Lokira. Egyelőre IDLE-ben -5C (29-30C körül alakul). Csendesnek is csendesebb mint a gyári cooler, de valamiért nem tudom 1200RPM-ra leszabályozni, a minimum 1500RPM. Az alaplap egy Asrock U3S3 és AXTU-ból a gyári coolert simán leszabályozta 1200-ra vagy alá. 1-10 skálán lehet állítani, de 1-esen is 1500-n pörög, de elméletben 1200-as a venti minimum fordulata.
Mit javasoltok, milyen ötletetek van?

(#27050) Wind-Storm válasza RufuszX (#27049) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hány tűs a ventilátorának csatlakozója?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.