Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#86001) xatos3


xatos3
senior tag

Sziasztok!

Egy szerintem nagyon érdekes jelenséget vettem észre az ipon.hu böngészése közben.
És minél mélyebbre ástam annál érdekesebb lett.

Gyakorlatilag a procihűtők több mint 50%a HIBÁSAN am4 felfogatás nélkül van feltüntetve a webshopban, de ha felmész a gyártó oldalára egyértelmű hogy van hozzá am4 felfogatás.

Hihetetlenül irracionális és buta kifogások közepette elküldtek a fenébe 6 email pingpongozása után, pedig nagyon szépen és körültekintően, konstruktívan tártam fel eléjük a hibájukat.
Annyi lejött hogy hatalmas intel fanboy az ügyfélkezelő akivel maileztem. (a kereskedelmi szakmában ez elfogadhatatlan mentalitás abszolút)
Én úgy gondolom hogy mivel az ipon nagyon nagy méretű cég, borzalmasan káros ez a hibás tevékenység a magyar piacra. Hiszen az am4 hűtők több mint 50%át hibásan nem szűri ki a webshop kereső. Így a valós választék töredékét láthatják a ryzen tulajok, vagy akik a ryzen platformot fontolgatják.

Ti mit gondoltok?! Hogyan lehetne ezen konstruktívan segíteni? Próbáljak elérni termék, és arculat szakértőt, vagy más vezetőt az iponnál?

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#86002) Bodz válasza xatos3 (#86001) üzenetére


Bodz
nagyúr

Sehogy. Ha nem kérnek a segítségből, akkor felesleges velük foglalkozni. Ha a hiba miatt esetleg vásárlókat vesztenek az legyen az ő gondjuk!

[ Szerkesztve ]

(#86003) Paxker315 válasza xatos3 (#86001) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!
már rengetegszer volt téma, hogy ajánlott hűtőt azért nem akart vásárolni valaki, mert "AM4-re nem jó". Holott a gyártók oldalai szerint igen, s, ha teszteket olvas az ember, ott is le van írva.

Sajnos ez van. De, most adtál egy remek ötletet :D Lehet, megpróbálom lelevelezgetni, hogy ezeket azért korrigálják majd :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86004) xatos3 válasza Paxker315 (#86003) üzenetére


xatos3
senior tag

kizárólag az iponon van feltüntetve az egész országban hibásan, mert intel fanboy az iponos

az előzményt nem küldöm be, de itt van a mai szösszenet
meg akarom váltani a világot!

Kedves Ipon Csapat!

Szeretném felvenni a kapcsolatot egy vezető beosztású kollégájukkal - lehetőleg termék felelőssel.
A most következő témában minél mélyebbre ások annál nagyobb és tömegesebb vásárlói félretájékoztatást veszek észre a processzor hűtők terén.
Az én érdekem egy pontos és jól tájékoztató webshop, ahol szívesen költöm a pénzt és nem a kakaskodás.

A lenti emailezés margójára szánom, hogy bőven tudok még mutatni olyan hűtőt amihez VAN am4 felfogatás, de nem az én munkám mindet feltárni.
A ryzen tulajdonosokat vagy akik ilyen rendszert terveznek venni, megfosztják ezen hűtők megtalálásától.

https:// ipon.hu/shop/termek/be-quiet-dark-rock-pro-4/1643994
ehhez mellékeltem 2 képet kérem nézze meg a csatolányt!!

Még egyszer hangsúlyozom, nekem nem a pereskedés, kakaskodás a célom,
hanem hogy megszűnjön a tömeges félretájékoztatás, és ne egy ügyfél kapcsolatos kolléga által hallott városi legenda legyen a mérvadó egy ekkora cégnél.

mire is gondolok itt?
valótlan állításokat tesz a TDP adatokra
valótlan állításokat tesz az am4 foglalat támogatottságáról hűtő téren
bónusz:
Nem sikerültmegkülönböztetni a minimum 7 év differenciával készült MÁS CIKKSZÁMÚ hűtőket:
RR-212E-20PK-R2
RR-212S-20PC-R1
Sajnos ezek a tények eddig süket fülekre találtak...

Kérem tüzetesen vizsgálják felül a processzor hűtőiket, és nézzék át az eleve odalinkelt gyártói információs oldalon az ordító tényeket a foglalat kompatibilitással kapcsolatban.
Remélem a kritikám jó helyre talál, és tudnak fejlődni az észrevételem alapján.

Ezzel a levéllel - bár csípős nyelvezetű - konstruktív szándékaim vannak, hogy a vásárlói visszajelzés alapján fejlődhessen a webshop.

Üdv: az Önök "kedvenc vásárlója" 😈


[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#86005) thornadoj válasza xatos3 (#86001) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ezt én is észrevettem! Végül PCX lett belőle...

(#86006) xatos3 válasza xatos3 (#86004) üzenetére


xatos3
senior tag

kiemelném hogy az új revizió új cikkszámon van, az ő "hanyagságuk" miatt kerül azonos bejegyzésbe a saját webshop adatbázisukban
szóval ezt a semmit mondó üres választ kaptam:

Sajnos az AM4-es hűtőknél nagyon sok gond van, illetve van, hogy 1-1 revízió más szeeelő készlettel jön, tehát más van a csomagban mint amit a gyártó feltüntet.Illetve nagyon sok hűtő már létezik az adatbázisban korrábbról, mint hogy AM4 létezett voltna. Ezeknél van a legtöbb gond, hisz itt csak ha új revíziót szállít a gyártó akkor lehet kompatibilis vele.
Mindent megteszünk, hogy minnél pontosabban karban tartsuk az adatlapokat, de sajnos hiba mindig előfordulhat.A gyátói linkekkel is ez a gond, hisz ha egy termék felkerül akkor annál a hivatkozás akkor ellenőrizve van és jól van linkelve, de a gyártók is alakítanak az oldalukon és más url-re helyezik át a termék adatlapját amit sajnos képtelenség követni. Jeleneleg több mint 1,7 millió termék van az adatbázisban amiből aktuálisan elérhető közel 160.000. Mindent megteszünk, hogy ha valaki hibás adatot lát akkor ezt ha jelzi nekünk, akár az oldalon lévő hibajelentővel, akár itt emailben, vagy a fórumban akkor erre reagálunk és javítjuk.De sajnos ahogy mondtam annak ellenére, hogy mindent elkövetünk hibák mindig lesznek.Köszönjük az észrevételét és a hibát javítjuk!

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#86007) KadamQQ


KadamQQ
tag

Sziasztok!

1. Mennyit szánsz a hűtőre?
~13k
2. Milyen házba kerül?
nzxt h400
3. Milyen alaplapra lesz?
msi mortar max 450m
4. Processzor típusa?
ryzen 5 3600
5. Ramok típusa?
Patriot 2x8GB 3200MHz Steel
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
nem szeretnék RGB-t, annyira nem vonz

Ezt a kettőt néztem, az arctic cooling megéri a felárat? Mert egyébként nekem tökéletes a Fera3 is.
[SILENTIUMPC Fera 3 HE1224] vagy [ARCTIC COOLING Freezer 34 eSports DUO fehér]?

[ Szerkesztve ]

(#86008) Paxker315 válasza KadamQQ (#86007) üzenetére


Paxker315
addikt

szia!

mindkettő jó, ami a freezer 34 mellett szól:
- fekete borda, szebb-ütősebb dizájn
- kettő venti (3ezer ft darabjuk) amiből az egyik maradhat a bordán, a másik meg mehet a ház ELEJÉBE, ugyanis "P"-s nyomásoptimalizált cucc, és az NZXT H400 házikó frontpanelje miatt én előre nagy statikus nyomású ventit tennék.

Nézted esetleg a CM Hyper 212 Black Editiont v ID Cooling SE 214 RGB-t is? Azok is megfelelhetnek egyébiránt. Vagy alig drágábban egy kategóriával jobb: Alpenföhn Brocken Eco ADVANCED

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86009) martin66


martin66
senior tag

sziasztok, két kérdésem lenne, remélem a témába vág.

1. Melyik hűtőpasztát vennétek ti? Azonos áron (5 font):
- Thermal Grizzly Kryonaut 1g vagy Arctic MX-4 4g?
Egy R5 1600-hoz aakrom kicserélni, coller: Noctua NH-U9F (10 éves :DDD )

2. Aerocool 800 kék ház elejébe akarok venni szigoruan nem rgb-s. 12 vagy 14mm-es ház ventit. ez nyomná a levegőt be a házba. kb 10-20 font között mi az a 3 ami ajánlott?
fekete legyen (piros szín mint a noctuan lehet)

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#86010) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól. Adott egy ASUS 1151 Prime Z270-P alaplap, amin egy be quiet! Dark Rock 3 hűtő van és Corsair 16 GB KIT DDR4 3000MHz CL15 ram van benne (2x8GB). A venti viszont teljesen rálóg az egyik ram slotra, így a ramot bővíteni nem tudom ugyanilyen típusúakkal, mert fizikailag nem fér el. Mit tudok tenni, ha rambővítést szeretnék ugyanilyen memóriával?

(#86011) Speed® válasza pn4hvq (#86010) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ventit feljebb mozgatod vagy eltérő RAM, ill. hűtőcsere játszik még.

(#86012) Speed® válasza martin66 (#86009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

MX4 vagy Hydronaut, a Kryo macerás lehet.

Ventis topikban a másik felét inkább.

(#86013) pn4hvq válasza Speed® (#86011) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Huhh, köszönöm a választ. Ezekre gondoltam én is, mint alternatíva, de a hűtőt feljebb téve, nem férne el a házban, a többi pedig túl drága lenne (annyit nem szándékoznék pluszban költeni).
Kérdés:
-nem próbáltam még, de ha átteszem a borda másik felére a ventit és átszívja a lamellákon a levegőt?
-szintén nem próbáltam még, de ha megfordítom az egész hűtőt és előrefelé fúj? Az egy dolog, hogy nagyon nem ideális a légmozgás. Felül van a házban 2 venti, azok szívják el és fent tolják ki.

(#86014) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Csak egy széljegyzet még a Thermalright AM4 felfogató témában. Kaptam tegnap egy levelet, hogy van újra, 10€, de ha van számlám a hűtőről, akkor csak 5€ (már itt forgattam a szemem), plusz 21,7 € szállítás :Y. Azért ezt talán lehetne egy fokkal elegánsabban is csinálni. Pláne, hogy ezt az Amazon olcsóbban megoldja 2 napos szállítással...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86015) hegegabi80 válasza fogtunder (#86014) üzenetére


hegegabi80
addikt

Hmmm, hát ez elég vicces.
nekem az ID-Cooling IS-50 hűtőhöz kellet AM4. Írtam nekik levelet, és számlát is mellékeltem, igaz itt vettem aprón de az eladónak megvolt digitálisan. Megkérdezték melyik fajta lefogatású mert kétféle van és ingyen küldtek egyet. Nem tudom számla nélkül mennyi lett volna, de azért vicc amit ezek művelnek.

(#86016) fogtunder válasza hegegabi80 (#86015) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Arctic LF240-hez nekem is küldött ingyen a gyártó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86017) Speed® válasza fogtunder (#86014) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesen rámentek arra, hogy inkább adja el az ember és vegyen AROt..trógerek.

(#86018) fogtunder válasza Speed® (#86017) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát ja. csak most nem volt kedvem az eladással szórakozni, de ha el is adtam volna, 100%, hogy ezek után nem tőlük vettem volna hűtést. azért egy 60-70€-s hűtő supportjába férjen már bele, hogy a számla fejében ingyen van az új mounting kit, még ha valami (nem 21€) szállítási költséget kell is esetleg fizetni. de már úgyis mindegy, ma jön a kit, a kövi hűtő meg még sokára kell majd így, ha az AMD életben tartja legalább egy generáción át a socketet (vagy legalábbis a felfogatási pontok nem lesznek máshol).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#86019) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy szerintetek, a gyári amd cpu hűtő elég e egy Ryzen5 2600x-nek?
Egy NZXT H200 házban van, elöl 2 db 120 milis befújó, hátul és felül 1-1 db szintén 120 milis kinyomó ventivel.
Így alapjáraton 45-50 fok között ingadozik a Cpu. Húzva nem lesz, alkalmi játék az elő fog fordulni. :D

(#86020) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Vásároltam egy gépet, nem tudom rátenni a procihűtőt az alaplapra normálisan.
Alpenföhn Ben Nevis a hűtő.
Asrock B450M Steel Legend alaplap
Ryzen 3600 proci.
A műanyag cucc, ami gyárilág rajta volt a lapon, azt megfordítottam, de úgy sem lehet belerakni a pöckeit a hűtő felfogatásainak.
Sehogy nem megy bele.
Néztem videókat, ott úgy látom, hogy valami másik fajta műanyagra rögzítik a hűtőt, de nekem olyat nem tettek tartozékként a hűtőhöz.
Ilyen van a videóban:
Nekem ilyen nincs hozzá.
Az Advanced verzióhoz lenne a simához meg nem?
A processzor melletti két műanyag felfogatásról beszélek, ami a képen van.
Ami gyárilag az alaplapon van, az nem ilyen. És azzal nem is megy fel.

(#86021) abdulka1 válasza féldekás (#86020) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az a műanyag konzol a lap tartozéka, és a hűtőhöz nem adnak másik fajtát.
A te lapodon levőnek ugyanaz a mérete, mint a képen láthatónak, csak egy kicsit szögletesebbre sikerült a dizájn.
Befelé fordítva nem is lehet jó .
Képet tudnál feltölteni a hűtő felfogatásáról, amit használni akarsz?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86022) Bodz válasza wulfi (#86019) üzenetére


Bodz
nagyúr

Alapjáraton az bizony sok. Terhelve meg egyenesen rettenetes lesz. Érdemes beruházni a gyárinál értelmesebb hűtőbe. :K

(#86023) wulfi válasza Bodz (#86022) üzenetére


wulfi
tag

Sajnos sejtettem, csak ügye itxes lap (Asus B450i) a ramok meg elég magasak (g.skill trident z). Eredetileg CM Hyper t3 evo-t akartam rátenni, de a ramok miatt nem fért el.
Szerintetek mivel kéne próbálkoznom? Ez talán elférne: [link] , kérdés segítene e a helyzeten, vagy próbálkozzak valami kompakt vízhűtéssel? Ötleteket tippeket szívesen fogadok. Előre is köszönöm.

(#86024) Paxker315 válasza wulfi (#86023) üzenetére


Paxker315
addikt

Könyörgök, ne!

Az ID cooling SE214 RGB elfér a házadban is, offszetes is, memóriának hagy helyet.
Nekem ugyanolyan házban Hyper212 Black Edition van, ott majdnem "összeér" a venti a memóriákkal (Viper4), de a "majdnem" szóból a NEM a hangsúlyos.

ID Cooling SE214 RGB v Alpenföhn Ben Nevis Advanced, Arctic Freezer 34 Esport esetén TUTI hogy nem lesz RAM-klírensz gondod. Az a BQ röhejszinten van túlárazva a tudásához képest... :U

Az egyik kifújóventit (felső) meg nyugodtan fordítsd meg beszívónak: kell a pozitiv legnyomas belulre, es, szerintem nem art az sem, ha valami fujja az alaplap VRM-jet, foleg annal az Asrock lapnal. Porszurot ugyis kaptal ahhoz a ventihez.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86025) wulfi válasza Paxker315 (#86024) üzenetére


wulfi
tag

Szia.
Rendben, köszi a segítséget, én is azon gondolkoztam, hogy a felső ventit megfordítom beszívónak. A lap (amugy Asus bár ez most kevésbé lényeges) 33-34 fokon van, köszi az ajánlásokat meglesem őket, aztán választok, mert kell valami, így nagy a hőség. :D

(#86026) Tomko78 válasza féldekás (#86020) üzenetére


Tomko78
őstag

de itt nincs semmi műanyag amdhez csak maga amit a cpu hűtőre teszel rá , és azzal kell az alaplapi foglalatra csatolni [link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#86027) féldekás válasza abdulka1 (#86021) üzenetére


féldekás
aktív tag

Elnézést a kérdésért, közben sikerült felfogatni, ráment, csak nagyon nehezen, nem gondoltam volna, hogy ennyire nehézkes lesz.
Jobb lenne csavaros megoldás, mint az Intelnél.
Azért köszönöm a segítséget.

(#86028) Paxker315 válasza wulfi (#86025) üzenetére


Paxker315
addikt

Benéztem, na :) Csak általában két ITX lapot vesznek az emberek B450-ből: MSI-t vagy Asrockot, a Gigát a rossz híre miatt nem, az ASUS-t meg az ára miatt nem :)

Szerintem amúgy mehet a Hyper212 Black, ideálisan inkább Arctic Esport edition v ID 214 X/RGB

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86029) wulfi válasza Paxker315 (#86028) üzenetére


wulfi
tag

Szerintem az Arctic Esport mellett teszem le a voksom, köszi a segítséget. :R

(#86030) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Üdv urak.
Mondjatok nekem olyan hűtőket ami nem a ram felől hátra mozgatja a levegőt. Hanem a vga felől felfele.
Thx

Amd - Radeon - Ryzen

(#86031) Speed® válasza Gyuri27 (#86030) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mondj nekünk platformot (gondolom AMD, Intelnél forgatható mind a szimmetrikus furatok miatt), vagy egyből lapot/procit/RAMot/házat/keretet és egyszerűbb lesz ajánlani.

(#86032) Gyuri27 válasza Speed® (#86031) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd, am4.

Amd - Radeon - Ryzen

(#86033) KadamQQ válasza Paxker315 (#86008) üzenetére


KadamQQ
tag

Köszi szépen a segítséget!
Lehet mégis egy [Alpenföhn Brocken Eco ADVANCED]-et veszek, mert a tesztek alapján jó teljesítményű, nem annyira hangos, és még olcsóbb is egy kicsivel mint a freezer 34.
Gondolkozok még a ID Cooling SE 214 RGB-n is, de egy letisztult gépházat szeretnék, és max fehér fényen menne csak az RGB.

(#86034) Eximo


Eximo
csendes újonc

Hali! Vettem egy ALPENFÖHN Brocken ECO Advanced-et. Olyan problémám lenne vele, hogy gyorsan kattogó hangot ad. Nem csak közelről hallani, kb 1m-ről is. Hibás darab lehet? Videó

(#86035) Speed® válasza Gyuri27 (#86032) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"lapot/procit/RAMot/házat/keretet és egyszerűbb lesz ajánlani"

(#86036) Gyuri27 válasza Speed® (#86035) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ejjj.
Szóval mint irtam, amd-am4. A többi nem érdekes. Csak az, hogy a sokat látott kollégák tudnak-e olyan forgalomban lévő (kapható) hűtőt ami az általam leirtak szerint mozgatja a levegőt.
Leirhatok neked mindent amit kérsz csak nem releváns. Mert nem sima torony hűtöt vagy topflow hűtöt keresek.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#86037) Speed® válasza Gyuri27 (#86036) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Oké, de amíg nem tiszta, mit/mennyiért kell hűteni, lövöldözhetünk vaktában..

(#86038) abdulka1 válasza Gyuri27 (#86036) üzenetére


abdulka1
őstag

be quiet pure rock
(a magasság, és a TDP sem releváns?)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#86039) chopin42 válasza Gyuri27 (#86036) üzenetére


chopin42
őstag

Nos. A hűtők közül az ilyen 4 szögletű kerettel ellátott hűtők, pl brocken 2 rögzíthetők mind2 irányban. A beakasztós megoldások közül a beqiuiet termékek, pl pure rock, illetve a noctuák is, most többnek nem néztem utána, de innen el lehet indulni. De javasolnám, hogy egy árkeretet, igényeket adj meg, utána könnyebb lenne.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#86042) pistabyte


pistabyte
tag

A két processzor hűtő közül melyiket lehet a jobb? (Ryzen 1600X-hez)
DeepCool
[link]
SilentiumPC
[link]

(#86043) Paxker315 válasza pistabyte (#86042) üzenetére


Paxker315
addikt

ha belefér a 160mm, akkor ez. ár értékben jó.
Nem jobb, de nem rosszabb a másik kettőtől, és ugyanúgy rendelkezik a legfontosabb esszenciával. :W

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#86044) Speed® válasza Gyuri27 (#86041) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azért nem egyszerű, mert ha mindent megadsz, ami az ajánláshoz kell, egyszerűen olyan ajánlást kapsz, ami fedi az igényt..addig csak koptatom a billzetet feleslegesen :)

[ Szerkesztve ]

(#86045) frelife válasza Gyuri27 (#86041) üzenetére


frelife
aktív tag

Kedves Gyuri27

Álltalában minden topicban, igy itt is szabály hogy add meg a
Ház:
Lap:
Cpu:
Ram:
Vga:
Táp:
Tipusát.. Gondolom nem véletlen.
Sőt pl itt a ház mérete is fontos hogy mekkora hűtő fér be!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.