Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#67001) doki026 válasza benvolio (#66993) üzenetére


doki026
tag

jim bcs

esetleg tud nál nekem alyánlani olyan léghűtést ami nem takarja ki a memória slotot ?

keretem 22k max a lapom pedig asus sabertooth z77 magaság ami befér a házba 17cm

és azért lényeg nekem a 4 slot mert 4x4 gb corsair vengeance magas profilú ramom van

[ Szerkesztve ]

(#67002) jim bcs válasza benvolio (#67000) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Pedig igaz csak még meg kell értetni a delikvensekkel, hogy a pasztázott kupakra ugyan mindegy hogy egy 120-as vagy 92-es hűtő megy. Ha forrasztott lenne a kupak mint az X79/X99 esetében akkor más lenne a helyzet.

Majd ha szerelsz eleget mindkettőből rájössz te magad is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67003) benvolio válasza jim bcs (#67002) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor miért nem ezt írtad meg neki, hogy teljesen mindegy mit vesz, akár maradhat a gyári is, mert jobb nem lesz. Ezzel befejeztem.

(#67004) jim bcs válasza doki026 (#67001) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

SCYTHE Mugen MAX
ALPENFÖHN Brocken 2
ALPENFÖHN Himalaya 2

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67005) Televan74


Televan74
nagyúr

Kíváncsi vagyok,hogy egy CM Hyper 612 Rev. 2 -t érdemes e lecserélni 16.000-18.000 Forint körüli hűtőkre.Vagy azért pár fokért nem érdemes? Mondjuk a 612 -vel vigyázni kell a lamelláknál,eléggé karcolósak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67006) jim bcs válasza Televan74 (#67005) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, új paszta alá ha régen volt cserélve + veszel egy jobb ventit rá és kész.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67007) Stirlitz válasza benvolio (#67000) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Xigmatek Loki II. 9cm-es venti van rajta, és bexarsz milyen jó kis hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#67008) benvolio válasza Stirlitz (#67007) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem mondod, kettőt is vettem még az első verzióból! :DDD Tényleg nagyon jó hűtő a maga szintjén és részemről is ajánlott. :) Én mégis most cserélem abból a másodikat is jobbra, mert .........! /Befejeztem ezt a témát/ ;]

(#67009) benvolio válasza benvolio (#67008) üzenetére


benvolio
őstag

Na utoljára itt egy régebbi hsz.:[link] Nem mindegy, hogy 800 vagy 1500 az rpm., és az se, hogy kinek hol helyezkedik el a gépház illetve a "milyensége", mert az is befolyásolja az általa hallott "zajszintet" ami nem a venti hangja hanem a levegő áramlásé, ezért is szubjektív a "hang" és, hogy valakinek ez megfelelő vagy nem. Most már ezzel vége! :U

(#67010) Stirlitz válasza benvolio (#67009) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Phenom ii.-t hűt nálam, csend van. Biztosan hangosabb a HD7770 hűtése. 95w TDP-ig tökéletes kis hűtő.

(#67011) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

A Scythe oldalán miért nincs sehol TDP feltüntetve? Konkrétan a Shuriken Rev. B érdekelne, hogy ez mennyi TDP-t bír normális zajjal?

Switch Tax

(#67012) do3om válasza MasterMark (#67011) üzenetére


do3om
addikt

Pl úgy mint az Artic Cooling-nál igaz? ;]
:DDD

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#67013) Potzee válasza do3om (#67012) üzenetére


Potzee
addikt

:C :))

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67014) jim bcs válasza MasterMark (#67011) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

max. 95W, tehát egy non-k i5/i7-et elvisz hangtalanul

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67015) Potzee válasza Televan74 (#67005) üzenetére


Potzee
addikt

Én nem cserélném le csak abban az esetben, ha valami őrült tuningra adnám a fejem, de akkor már egy dupla torony hűtőre, pl. D-14, Cryorig R1, Phanteks PH TC14PE, stb...viszont ezek már árban húzósabbak.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67016) Televan74 válasza Potzee (#67015) üzenetére


Televan74
nagyúr

Köszi a két hozzáértő választ.Tudtam hogy pár fokért nem érdemes súlyos ezreket pluszba ráfordítanom. D14 azt ismerem,az eddigi legjobb és legnagyobb hűtőm volt.Cryorig H5 Universalhoz is volt már szerencsém,az annyira nem jött be.
CM 612 -vel vigyázni kell,viszonylag élesek a lemezei.

Ami kérdésem még lenne a 612 -re milyen ventilátort rakjak.A gyári hűtő kuka,terhelés alatt búg egy kicsit.
Most egy Xilence Red Wing 120mm(PWM) van rajta.Jó ez rá,vagy tudtok ajánlani valami mást esetleg?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#67017) Potzee válasza Televan74 (#67016) üzenetére


Potzee
addikt

Jó az Xilence, de ár/értékben szerintem az Alpenföhn Wing Boost, Noiseblocker BlackSilent Pro és a Bitfenix Spectre is jó választás.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#67018) mekker


mekker
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy miért kell a processzorokra általánosságban nagyobb hűtőt tenni, mint azonos TDP-jű videokártyára? Ez már régóta érdekel.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67019) MasterMark válasza jim bcs (#67014) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Vagyis akkor egy A10-7700K sem lenne neki probléma?

Switch Tax

(#67020) schawo válasza mekker (#67018) üzenetére


schawo
titán

Nem kell ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67021) Balathruin válasza MasterMark (#67019) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem simán lehűtené.

(#67022) mekker válasza schawo (#67020) üzenetére


mekker
őstag

Pedig én eddig ezt tapasztaltam. Legyen szó 60 wattos, vagy egy 2-250 wattos kariról, általában kisebb hűtéseket pakolnak rájuk.
Pl. AF Brocken 1 + venti: 1062g , AF Peter 1 550g - ezek nem mai darabok (meg nem is a legkönnyebbek), de ha újabb generációkat nézünk, az arány hasonló. És ugye az egyiket max. 100-150W-os procikra, a másikat meg akár 250-300W csúcsfogyasztást is produkáló kártyára szánják (ha a szélsőségeket nézzük).
Nem ligazán áttam eddig VGA-ra procihűtőt teszteket, de szemmel láthatóan kisebbek a VGA-hűtések azonos TDP-n. Ami talán még szempont, hogy előnyösebb az elrendezésük, meg kicsit magasabb hőmérsékleten is futhatnak, de ezen kívül nem tudok más okot.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67023) schawo válasza mekker (#67022) üzenetére


schawo
titán

Egyébként a GPU-k jobban bírják a melegedést, mint a CPU-k. Egy GPU-nak a 80-90 fok meg se kottyan, egy CPU-t viszont könnyen sírba dönt ez a hőmérséklet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#67024) MasterMark válasza Balathruin (#67021) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#67025) jim bcs válasza MasterMark (#67019) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem.

Meglévő hűtő egyébként? -> Ha nem akkor esetleg keret és hogy milyen házba, milyen lapra megy? hátha van még 1-2 alternatíva

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67026) MasterMark válasza jim bcs (#67025) üzenetére


MasterMark
titán

Itt hardveraprón találtam, 5 ezerért. Most egy A6-6400K-m van, arra gondolom biztos jó lenne. De később tervezek egy nagyobb A8 vagy A10 Kaveri-t 65-95 TDP-vel.

Egyébként Gigabyte F2A78M-D3H alaplap, és Fractal Design Core 1000 ház.

Egyébként már kinéztem a Noctua NH-L12-t, de az használtan is 13-14 ezer. Később lehet beszerzem, ha Kaverihez biztos nem lesz elég ez a Shuriken. De ez még elég távoli.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67027) jim bcs válasza MasterMark (#67026) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ennyiért van még topflow alternatíva

RAIJINTEK Pallas
THERMALRIGHT AXP-100 Muscle
DEEPCOOL GABRIEL
XIGMATEK Praeton LD963
RAIJINTEK Zelos

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67028) MasterMark válasza jim bcs (#67027) üzenetére


MasterMark
titán

És ezek mind jobbak mint a Scythe? :F

Miért írsz offban?

Switch Tax

(#67029) jim bcs válasza MasterMark (#67028) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Inkább mondjuk úgy, hogy egy picit erősebbek, ez az első 3-ra vonatkozik. Azért megy off-ban hogy ne zavarjam az on-t ha időközben befut 1-2, de mehet pv-ban is :) .

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67030) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lehet most hülyeséget kérdezek, de 775 hűtőt át lehet alakítani úgy, hogy rámenjen 478-as foglalatra?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#67031) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekelne, hogy a Thermalright HR-02 Macho milyen CPU TDP-re van Igazából? :R (Akasa AK-FN073 ventivel használom és nagyon jól teszi a dolgát i5-2500k társaságában)

/lehet, hogy találni gyártói oldalon információt a TDP-ről, de telefonról vagyok így nézzétek el nekem az érdeklődésem/ ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67032) Balathruin válasza MaxxDamage (#67031) üzenetére


Balathruin
veterán

Gyártó oldalán nem találtam TDP-t.

(#67033) MaxxDamage válasza Balathruin (#67032) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

PHANTEKS PH-TC14PE -hez képest hol helyezkedik el vajon? :)
/azt FX-8350 @ 5GHz -n használtam és megfelelően hűtötte/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67034) Balathruin válasza MaxxDamage (#67033) üzenetére


Balathruin
veterán

Alatta. Szerintem egy nagy duplatornyot nem nagyon lehet hozzá hasonlítani. :D Én 150 watt körülre tippelném.

(#67035) MaxxDamage válasza Balathruin (#67034) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Akkor az i5-2500k OCzva elviszi
/ismi 4790k @ 4.6GHz -re használta, de 5GHz neki a cél amire vizet akar, mert Macho nem bírja más/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#67036) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Érdemes lehet egy i3 4160-ra egy, a gyárinál jobb hűtőt venni? A gyárival Intel Burn Test-et futtatva max. 81C-ig megy fel. Én egyedül a Raijintek Aidos-t néztem....

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#67037) mekker válasza Malamute (#67036) üzenetére


mekker
őstag

Hát nem feltétlen kell rá új hűtő, viszont a zajszinten lehet vele csökkenteni (főleg ha már csapágyas lett a gyári).
Én egy LC Power CC-95-öt ajánlanék arra a processzorra. Címkézett Zalman hűtő, hangtalan és jól hűti a kisebb-közepes procikat.
Ja és sok helyen csak 3000Ft, ami szinte ingyen van.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#67038) jim bcs válasza Malamute (#67036) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen már csak a zaj miatt is. Keret, ház, alaplap, memória, torony vagy topflow kell?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67039) Malamute válasza jim bcs (#67038) üzenetére


Malamute
tag

Igazából hangja nagyon nincs, eléggé friss még a cucc. Max 6k, Raijintek Aeneas, Asus B85M-G, HyperX Fury, mind1. Ha csak zajcsökkentés miatt kellene akkor nem hiszem hogy kellhet.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#67040) jim bcs válasza Malamute (#67039) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Még nincs, majd lesz, kb. 1-1.5 évet kibír hangtalanul.

pl. a DEEPCOOL GAMMAXX 200 tökéletesen megfelel a célnak, amivel azért hűvösebb lesz mint a gyárival.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67041) Malamute válasza jim bcs (#67040) üzenetére


Malamute
tag

Köszi. Ennyiért létezik egyébként valami jó top flow?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#67042) jim bcs válasza Malamute (#67041) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen

ALPENFÖHN Silvretta
XIGMATEK Praeton LD963
RAIJINTEK Zelos

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#67043) tetrix


tetrix
tag

üdv!
LC Power Cosmo 100 vagy 120-al van valakinek tapasztalata,4790k fölé kéne,elvileg 170-180Wattal megbírkózik; leginkább a hűtőtestről kéne infó.
ezaz: [link]
(turbó órajelekhez kéne csak, nem folyamatos tuningra)

[ Szerkesztve ]

(#67044) Malamute válasza jim bcs (#67042) üzenetére


Malamute
tag

Köszi.

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#67045) sToOrm01umbb


sToOrm01umbb
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy FX 8320-as CPU-t de OEM-et így hűtőm nincs hozzá, viszont megvan az előző phenom II-es AMD 955-m hűtője.
Ha felteszem rá, elfogja bírni átmenetileg addig amíg nem veszek egy jobb hűtőt?

(#67046) do3om válasza sToOrm01umbb (#67045) üzenetére


do3om
addikt

az mát csöves hűtő volt?
ha igen ugyan az van gyárilag az fx mellett is, átmenetileg jó

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#67047) sToOrm01umbb válasza do3om (#67046) üzenetére


sToOrm01umbb
csendes tag

Igen, a rézcsöves hűtő az. :)

Köszi :)

(#67048) do3om válasza sToOrm01umbb (#67047) üzenetére


do3om
addikt

ak jó
elég hangos lesz, de igy ráérsz nézni valamit addig meg jó az

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#67049) Malamute válasza jim bcs (#67042) üzenetére


Malamute
tag

Ezek közül lehet tudni, hogy melyik hűt a legjobban?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#67050) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Lehet kicsit off leszek, de végülis CPU hűtős kérdésem lenne.
Szóval i7-4770es procim van, rajta Thermalright HR-02 Macho Rev.A(BW) procihűtő, mindez egy Fractal Design Define R4 házban. Ház elejében 2db Fractal Design Silent Series R2 140mm-es venti befújásra rakva, és hátul, a procihűtő mögött mégegy. Képben kifejezve: [link] Kábelezést ne nézzétek, épp alaplapot cserélek :)
Arra gondoltam, hogy ez egy kicsit overkill, felesleges ennyi venti. Mennyire lenne rossz ötlet levenni a prociról a ventit?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.